Ökológiai Intézet - Fenntartható életmód

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 12 ก.ค. 2012
  • Az Ökológiai Intézet a Fenntartható Fejlődésért Alapítvány KEOP 6.2.B
    -"Fenntartható életmóddal kapcsolatos non profit információs központ
    fejlesztése" c. mintaprojektjének keretében három témában készülnek
    rövidfilmek. Az elkészült filmeket az Intézet weboldaláról is le lehet
    tölteni. www.ecolinst.hu/index.php/filmek

ความคิดเห็น • 6

  • @silver195804
    @silver195804 8 ปีที่แล้ว +18

    Én a diplomák kiadásához nem csak nyelvvizsgákat irnék elő kötelezően,hanem ezeknek az előadásoknak az anyagából (+a "Zsigerbeszéd" sorozatból) is vizsgáztatnám a végzős hallgatókat.Valamint az érettségi bizonyitvány kiadásához is előfeltételként szabnám meg ezt.

    • @karvakferenc1009
      @karvakferenc1009 6 ปีที่แล้ว +12

      gyakorlat képpen kukáztatnám a hallgatókat néhány hónapon keresztül, hogy megtapasztalhassák mi az amit szemétnek minösitenek az emberek

  • @evakincseskovacs5427
    @evakincseskovacs5427 4 ปีที่แล้ว +3

    Jót s jól,ebben áll a nagy titok... Kazinczyval szólva,onismeretre és egymás megismerésére van szukség a valóságos,természeti és teremtett világunkban. Ajánlom az ea-t a fiataloknak.

  • @AgisSoulKitchenrecipeideas
    @AgisSoulKitchenrecipeideas 3 ปีที่แล้ว +2

    Nagyon köszönöm az előadást! Nagyon igaz és hasznos🦚

  • @silver195804
    @silver195804 9 ปีที่แล้ว +1

    Láttuk a sok ganéskodást 500 - 400 - 300 - 200 éve meg a legutóbbi "szép" évszázadban is,hát most majd jön az igazság pillanata...

  • @richardakadickieofvauxhall8720
    @richardakadickieofvauxhall8720 2 หลายเดือนก่อน

    10 és fél percig bírtam nézni; kár, hogy aki beszél a témáról,úgy tűnik nem érti igazán azt. Ezért aztán számomra olyan íze vagy hangulata van ennek az egész előadásnak mintha XX. század közepéről származó könyvből másolták volna ki annak szövegét.
    Különösen atyáskodónak,majdnem vallás-szerűnek hat az amikor az előadó az önző világról és az önző emberekről stb. dörgedelmeket fogalmaz meg. Arról nem is beszélve, hogy ezen állítások gyakorlatilag nem bizonyíthatóak, inkább csak hangulatkertők viszont könnyen aláássák az előadás és az előadó kredibilitását. Valóban nagyon sokan megragadtak gyermekkori szinten - főleg ami érzelmi érettségüket illeti - viszont egy jó része a közösségnek érett; őket illene talán felnőttként kezelni. Ez legegyszerűbben abban nyilvánul meg hogy milyen szavakat használ valaki annak kifejezésére amit közölni kíván: a jó-rossz gyermeki érettséget feltételező binaritása helyett lehetne pl. megszokott-szokatlan, helyes-helytelen binaritás helyében pl. szokványos-újszerű szavakkal lehetne jelölni a nem fenntartható és a fenntartható életvitellel, gondolkodással, eljárásokkal kapcsolatos dolgokat.
    S habár ezek a nyelvi különbségek nüansznyinak hatnak, ám a legújabb ideg-élettani és képalkotó vizsgálatok eredményeiből már azt is tudjuk, hogy a különbség óriàsi a tekintetben, hogy milyen gondolkodási mintázatok alakulnak ki és erősödnek meg az idegsejtek között olyanok amelyek negatívnak félelemre, szégyenre, fenyegetettségre alapozóak, azaz legfeljebb reziliensek és legjobb esetben is csak túlélésre alkalmasak vagy pedig olyanok amelyek - pontosan azért, mert mind hangulatukban, mind jelentésükben kevésbé vádlóak, drámaiak vagy ítélkezők, viszont megengedőbbek és árnyaltabb gondolatközlést tesznek lehetővé -tesznek lehetővé adaptívak, tehát van elég "sávszélességük" a rugalmasságra, a gondolkodásra, megértésre egyúttal ösztönözve a kreativitást, felfedezést is. Történetesen ez utóbbi a fenntartható élettel összeegyeztethető gondolkodásmód, hiszen inkluzív, a kommunikáció és a kapcsolatok építését és fenntartását, eléggé, sokszínű, változatos ugyanakkor, a felesleges káosz kivédése érdekében eléggé konvergens is (szervezett, racionális, rendszer-szerú, tervezett).