A jakie sklepy sa polecane do kupna bo w tamtym roku chcialem se kupic ale skupilem sie na moim wymazonym zawidzie informatyce i zapomnialem jakies polecane sklepy
A gdzie nadrzewne węże też u nas popularne Morelie Viridis , Coralus Hortulanus coś niszowego małego boa piaskowy bardzo prosty i nie duży. No trochę tego jest. Dla dziecka może być też pończosznik, je owady mniejszy problem przy karmieniu a co do głodówek to każdy gatunek je robi w mniejszym lub większym stopniu. Ja mam Heterodony też super na początek i boa piaskowe właśnie. Łatwo się mnożą bo są żyworodne. Tak po za tym to zwierza nie powinniśmy kupować na pokaz tylko po to by nas cieszył i wciągał w tą pasję. Mówiłem sobie będzie jeden na próbę a są 4 i na zawsze + inne gadziny. Jak się wciągniesz to nie ma bata pokój zrobi się w końcu za mały. Pozdrawiam 😁😉👊👏👍
Filmy są już po cięciach - pierwotnie były jeszcze dłuższe. Oczywiście możemy nagrywać wersje 5-10 minutowe, ale odbędzie się to kosztem wiedzy. Pomyślimy jeszcze o tym, może potestujemy kilka wariantów. Dziękuję za sugestię :)
@@ZOOTEAMpl 30 minut jest ok, idealna dlugosc..... ogolnie to mozna potem rozbic film opisy gatunkow na osobne filmy jeden gatunek jeden film :) ale ja wole 30 minut.
@@ZOOTEAMpl według mnie najlepsza opcja byłoby stworzenie timestampów (tak jakby spisu treści) w przypietym komentarzu lub opisie - dzięki temu ktoś, kto chce dowiedzieć się czegoś o jakimś konkretnym gatunku, mógłby pominąć nieinteresujące go fragmenty. Sposób ten nie zmieniałby w zasadzie ani trochę filmu i informacji w nim zawartych, więc zwolennicy dłuższych, tresciwych filmów dalej mogliby je oglądać.
czy znalazłby się jakieś gatunki węży dla początkujących które są mniej więcej takich rozmiarów jak Pyton Królewski ale żeby można było trochę poobserwować jak coś sobie tam robi?
Super kanał :-) dziś odkryty :-) jestem osobą która zupełnie się jeszcze nie zna.Myślałam że zbożówka też jest bezpieczna dla rodziny z małym dzieckiem ale okazuje się że jednak nie? A w takim razie pończosznik? Czy on jest bardziej dla rodziny z dzieckiem czy dla studenta?
Witam serdecznie i cieszę się, że jesteś z nami :) Zbożówkę oczywiście nie skreślamy definitywnie, ale warto mieć świadomość jej pewnych minusów. Warto jednak rozważyć też zakup pończosznika lub mahoniówki albo regiusa.
@@ZOOTEAMpl dzięki za odpowiedz :-) a ten ponczosznik jest taki bardziej spokojny że pasuje dla rodzinki z dzieckiem czy raczej dla studenta? Bo szukam węża spokojnego :-) mam małe dziecko :-)
@@chak1deindia782 Jeśli to ma być coś bardzo spokojnego, to pyton królewski :) Pończosznik nie jest agresywny, jeśli miał regularny kontakt z człowiekiem, ale na rynku są też dostępne osobniki z odłowu i można się zdziwić :)
@@ZOOTEAMpl Pyton królewski wzbudzi rozmiarem przerażenie u osoby z mojej rodziny która boi się węży :-P a gdybym u Państwa zakupiła kiedyś pończosznika? To i tak będzie dopiero za jakis czas, może nawet za rok ale na pewno to nastąpi :-) wtedy to by było sprawdzone zródło.
Zbożówka oczywiście nadaje się na pierwszego węża i wiele osób nie ma z nimi żadnych problemów. Jeśli miałaś już kontakt z tymi wężami i masz świadomość, że na rękach mogą się trochę wiercić i próbować uciekać, to sobie poradzisz i nie będziesz ewnie się bać. Gdyby jednak ich temperament Ci nie pasował, to można pomyśleć o pytonie królewskim lub np. mahoniówce.
Wąż należy do tych łatwiejszych w hodowli, ale ze względu na jego warunkową jadowitość nie chcemy go polecać osobom, które mają blade pojęcie o hodowli węży.
Bardzo fajny filmik, dobrze byłoby, żeby takie wiadomości trafiały do jak największej liczby osób. Temat bardzo na czasie, bo giełda we Wrocku tuż tuż. Ile zwierzaków z niej wyjedzie do dobrych domów, a ile nie będzie miało takiego szczęścia tego nikt nie wie, a zdarzały się już zwierzęta egzotyczne wyrzucone do śmietnika lub "wypuszczane na wolność". Pozdrawiam serdecznie całą ekipę Zoo Team.
@@piter7555 a co złego w trzymaniu węży w odpowiednio dobranym i przygotowanym technicznie pojemniku, nawet takich z ikei. A rak-system, ludzie trzeba wiedzieć o czym się mówi.
@@piter7555 Pani tak na serio??🤦♂️. Z każdego pojemnika hodowlanego waż może uciec czy to terrarium czy rack system. I to nie wina węża. Proponuje troszkę więcej czytać i oglądać na ten temat.
Siedzicie tu w trójkę, wydaje się że jesteście Państwo ekspertami , a przynajmniej osobami z jakimś pojęciem na temat o którym mówią. A tu: mit stary jak świat o mierzeniu przez węża swojej ofiary przez kładzenie się obok niej, sam pomysł i koncepcja fatalna; co to za grupy. Węże to nie chomiki ani kotki, to zawsze będzie dzikie zwierze. I trzeba o tym pamiętać ale śmiem twierdzić że nie ma nie bezpiecznych węży a jest głupota hodowcy i jego pomyłki. Nie ma udokumentowanego przypadku na świecie o połknięciu w chodowli człowieka nasza budowa ciała nie pozwala wężowi na to( rozpiętość barków), uduszenia i pogryzienia owszem i tu jest ważne przygotowanie wiedza i odpowiedzialność to jest ważne a nie jakieś głupie grupy które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Materiał bardzo słaby metodycznie. Początkującym polecam jednak materiały Pana Plucika.
Ten mit o mierzeniu przez węża, tak stary, my słyszymy co drugi dzień. I tylko dlatego, że wspominamy o micie uważasz, że nie mamy doświadczenia? Mamy ponad 30 różnych gatunków węży, a w terrarystyce siedzimy od kilkunastu lat. Tak wiemy - lepsze jest wrogiem dobrego. No i co z tego, że Witek ma więcej doświadczenia? To innym nie wolno się już wypowiadać? Od Witka też są bardziej doświadczeni hodowcy i co to zmieni?
@@ZOOTEAMpl to gorzej to rozprzestrzenienie takiej „wiedzy” mimo doświadczenia trąci ignorancją. A proszę bardzo wskazać kogoś z większym doświadczeniem niż Pan Plucik chętnie poszerzę swoją wiedzę. To nie-chodzi ściśle o doświadczenie ale o samą treść przekazu, a wiele tam nie ścisłości i prawdę mówiąc bzdur wystarczy to skonfrontować z wspomnianym wcześniej kanałem Pana Witka czy Bernarda. Naprawdę jeśli posiadacie tyle gatunków co Pan pisze i mimo wszystko opowiadacie takie rzeczy to „matko jedyna” to aż zgroza.
@@ZOOTEAMpl po pierwsze nie ma czegoś takiego jak wąż dla danej grupy społecznej, zawodowej czy wiekowej. Wszystko zależy od nabytej wiedzy, możliwości finansowych, wolnego czasu i t.p. Co innego waż dla początkujący tu było o tym wspomniane ale tak wmanewrowano to w opowieści o tych grupach że straciło główny przekaz. Pyton królewski dla ludzi którzy zaczynają przygodę z wężami albo którzy chcą go kupić jako drugiego węża a mieli do tej pory zbożówke ( węża ruchliwego i ciekawskiego) będzie rozczarowaniem. To wąż skryty siedzący głównie w ukryciu, mało aktywny nie mówiąc już o tym nie przyjmowaniu pokarmu. Machoniówka dla osoby nie oswojonej z wężami to nie jest dobry wybór to wąż z charakterem żarłoczny i potrafi często pogryźć. Boa u Pana w filmie tak zdemonizowany to bardzo spokojne węże ( jeśli podchodzi się do nich z głową) je bez problemu ruchliwy, mnóstwo odmian barwnych, ładny wąż i nie trudny w chodowli jeśli zapewni mu się odpowiednie warunki. Jeśli chodzi o ich wielkość to też nie do końca prawda. Zależy jaki podgatunek z jakiego regionu Ameryki łacińskiej pochodzi nie mówiąc już o samcach które przy samicach w swoim wieku wyglądają jak wyrośnięte zbożówki. I naprawdę wyliczenie tych nie ścisłości tu to mnóstwo pisania. Tyle że nie moje to zajęcie bo nie ja taki film wypuściłem. Jak oceniam przedstawione „ informacje „ przedstawiłem w swoim komentarzu. Nie jest to ugruntowane w żaden sposób nie chęcią dla Pana, wręcz przeciwnie jestem jednym ze subskrybentów. Ale ten film wyjątkowo uważam za mało wnoszący a nawet szkodliwy.
Bardzo fajne filmy i z humorem
Jeden z nielicznych gdzie wgl pojawił się wąż mahoniowy 💪 prosimy o więcej 😊
Mega pomysł na film. Odkąd wzięłam na ręce węże znajomego cały czas myślę czy by nie wziąć, dla odmiany od pająków 😅
Mam 13 lat i hoduje zbożówke i czy to dobry wiek na takiego większego węża czyli Boa Dusiciela
Od jak dawna hodujesz zbożówkę, jak do węży podchodzą Twoi rodzice?
@@ZOOTEAMpl Moi rodzice nie podchodzą do węży źle na początku nie mogli się przekonać do zbożówki ale teraz twierdzą że węże nie są najgorsze
@@ZOOTEAMpl A hoduje od pół roku
Proponujemy najpierw coś pośredniego - może boa tęczowy, pyton królewski itp. Przyjdzie jeszcze czas na świadomą hodowlę większych węży :)
Ja mam 11 lat i mam boasa XD
Dzień dobry. Mam jedno pytanie. Gdzie w Polsce można kupić Boa Różanego.
W tej chwili nie mam pojęcia. Nasze zapasy już się wyczerpały.
w bazyliszku były
O machoniówkach bardzo mało pisze czy będzie filmik poświęcony tylko temu wężowi o karmieniu przygotowaniu terrarium itp.?
Nie wykluczamy takiego materiału. Co prawda wspominaliśmy już o tych weżach kilkukrotnie, ale jeśli jest potrzeba, to zrobimy :)
Zdecydowanie mahoniówki to niedoceniany gatunek a bardzo fajny, połyskujący, spokojny,mega ładny
A jakie sklepy sa polecane do kupna bo w tamtym roku chcialem se kupic ale skupilem sie na moim wymazonym zawidzie informatyce i zapomnialem jakies polecane sklepy
Oczywiście można zwierzęta i akcesoria kupować w ZOO TEAM, czyli u nas :)
A gdzie nadrzewne węże też u nas popularne Morelie Viridis , Coralus Hortulanus coś niszowego małego boa piaskowy bardzo prosty i nie duży. No trochę tego jest. Dla dziecka może być też pończosznik, je owady mniejszy problem przy karmieniu a co do głodówek to każdy gatunek je robi w mniejszym lub większym stopniu. Ja mam Heterodony też super na początek i boa piaskowe właśnie. Łatwo się mnożą bo są żyworodne. Tak po za tym to zwierza nie powinniśmy kupować na pokaz tylko po to by nas cieszył i wciągał w tą pasję. Mówiłem sobie będzie jeden na próbę a są 4 i na zawsze + inne gadziny. Jak się wciągniesz to nie ma bata pokój zrobi się w końcu za mały. Pozdrawiam 😁😉👊👏👍
To jest oczywiście tylko nasza propozycja, która nie wyczerpuje listy. Pasja zdecydowanie wciąga i sami to dobrze wiemy :)
Czy te węże trzeba wogóle karmić myszkami?
Niestety kanapki z sałatą nie zjedzą, ale też nie muszą dostawać żywego pokarmu :)
@@ZOOTEAMpl ok bo się pytam bo posiadam również w domu Agame Brodatą.
Mam prośbę żeby pan robił cięcia w waszych materiałach staną się one krótkie i treściwe co przyciągnie większą widownie
Filmy są już po cięciach - pierwotnie były jeszcze dłuższe. Oczywiście możemy nagrywać wersje 5-10 minutowe, ale odbędzie się to kosztem wiedzy. Pomyślimy jeszcze o tym, może potestujemy kilka wariantów. Dziękuję za sugestię :)
@@ZOOTEAMpl 30 minut jest ok, idealna dlugosc..... ogolnie to mozna potem rozbic film opisy gatunkow na osobne filmy jeden gatunek jeden film :) ale ja wole 30 minut.
@@ZOOTEAMpl według mnie najlepsza opcja byłoby stworzenie timestampów (tak jakby spisu treści) w przypietym komentarzu lub opisie - dzięki temu ktoś, kto chce dowiedzieć się czegoś o jakimś konkretnym gatunku, mógłby pominąć nieinteresujące go fragmenty. Sposób ten nie zmieniałby w zasadzie ani trochę filmu i informacji w nim zawartych, więc zwolennicy dłuższych, tresciwych filmów dalej mogliby je oglądać.
@@marekmlotek Dziękujemy za podpowiedź. Przy opisach kilku gatunków postaram się zastosować taki spi.
A lampropeltis trangulum dobry na początek?
Tak, polecamy. Trzeba tylko się pilnować, bo lancetogłowy uwielbiają uciekać :)
czy znalazłby się jakieś gatunki węży dla początkujących które są mniej więcej takich rozmiarów jak Pyton Królewski ale żeby można było trochę poobserwować jak coś sobie tam robi?
Zbożówka, lancetogłów, pończosznik - te na pewno do leniwych nie należą
@@ZOOTEAMpl dzięki za szybką odpowiedz
Super kanał :-) dziś odkryty :-) jestem osobą która zupełnie się jeszcze nie zna.Myślałam że zbożówka też jest bezpieczna dla rodziny z małym dzieckiem ale okazuje się że jednak nie? A w takim razie pończosznik? Czy on jest bardziej dla rodziny z dzieckiem czy dla studenta?
Witam serdecznie i cieszę się, że jesteś z nami :)
Zbożówkę oczywiście nie skreślamy definitywnie, ale warto mieć świadomość jej pewnych minusów. Warto jednak rozważyć też zakup pończosznika lub mahoniówki albo regiusa.
@@ZOOTEAMpl dzięki za odpowiedz :-) a ten ponczosznik jest taki bardziej spokojny że pasuje dla rodzinki z dzieckiem czy raczej dla studenta? Bo szukam węża spokojnego :-) mam małe dziecko :-)
@@chak1deindia782 Jeśli to ma być coś bardzo spokojnego, to pyton królewski :) Pończosznik nie jest agresywny, jeśli miał regularny kontakt z człowiekiem, ale na rynku są też dostępne osobniki z odłowu i można się zdziwić :)
@@ZOOTEAMpl Pyton królewski wzbudzi rozmiarem przerażenie u osoby z mojej rodziny która boi się węży :-P a gdybym u Państwa zakupiła kiedyś pończosznika? To i tak będzie dopiero za jakis czas, może nawet za rok ale na pewno to nastąpi :-) wtedy to by było sprawdzone zródło.
@@chak1deindia782 Zapraszamy oczywiście :)
Gdyby teoretycznie boa dusiciel zjadł noworodka, to przez jaki czas należało by go nie karmić?
Na takie pytania nie odpowiadamy - nawet teoretycznie
Mam pytanie gdzie można kupić pończosznika?
Najlepiej na giełdzie terrarystycznej lub bezpośrednio u hodowców
@@ZOOTEAMpl a znacie jakiegoś hodowce??
jeżeli mam 13 lat i dwójkę młodszych braci. To zbożówka jest dobrym pomysłem?
Zbożówka oczywiście nadaje się na pierwszego węża i wiele osób nie ma z nimi żadnych problemów. Jeśli miałaś już kontakt z tymi wężami i masz świadomość, że na rękach mogą się trochę wiercić i próbować uciekać, to sobie poradzisz i nie będziesz ewnie się bać. Gdyby jednak ich temperament Ci nie pasował, to można pomyśleć o pytonie królewskim lub np. mahoniówce.
A jakiś trochę większy wąż którego na spokojnie można brać jak i również poobserwować ciekawe zachowanie?
Trochę większy, to na pewno boa tęczowy. Mozna też pomyśleć o boa dusicielu lub pytonie tygrysim ale tu jednak wybrałbym już mniejsze samce.
@@ZOOTEAMpl a z takim boa tęczowym można go brać na spokojnie do rąk? Istnieje ryzyko ugryzienia?
@@michajurkowski9996 można brać, a przynajmniej nasze były zawsze bardzo spokojne.
@@ZOOTEAMpl okej, dzięki
ile żyje wąż machoniowy i zbożowy?
Około 15
mam pytanie czy one nie są jadowite ?
Nie są jadowite
@@ZOOTEAMpl dzięki
@@ZOOTEAMpl jeszcze jedno pytanko czy np pyton lub boa są w stanie udusić człowieka
A Heterodon by mugł być?
Wąż należy do tych łatwiejszych w hodowli, ale ze względu na jego warunkową jadowitość nie chcemy go polecać osobom, które mają blade pojęcie o hodowli węży.
Dzienkuje
Bardzo fajny filmik, dobrze byłoby, żeby takie wiadomości trafiały do jak największej liczby osób. Temat bardzo na czasie, bo giełda we Wrocku tuż tuż. Ile zwierzaków z niej wyjedzie do dobrych domów, a ile nie będzie miało takiego szczęścia tego nikt nie wie, a zdarzały się już zwierzęta egzotyczne wyrzucone do śmietnika lub "wypuszczane na wolność". Pozdrawiam serdecznie całą ekipę Zoo Team.
Pani Agnieszko, my również pozdrawiamy :)
Dwie osoby ;)
Grób 😱
Nie trzymamy ich w pudełkach z ikei oczywiście 🤣🤣 hi hi. Bo często ludzie oglądają i kupują to co widzą
No nie, to tylko tymczasowe pojemniki :)
ZOO TEAM ja to wiem i wy to wiecie. Ale warto o tym nadmienić bo ludzie maja różne głupie pomysły
@@piter7555 a co złego w trzymaniu węży w odpowiednio dobranym i przygotowanym technicznie pojemniku, nawet takich z ikei. A rak-system, ludzie trzeba wiedzieć o czym się mówi.
@@Aquakropla może dlatego ze mogą zwiać i narobić bigosu. Terarium jest bezpieczniejszej i dla nich i dla nas.
@@piter7555 Pani tak na serio??🤦♂️. Z każdego pojemnika hodowlanego waż może uciec czy to terrarium czy rack system. I to nie wina węża. Proponuje troszkę więcej czytać i oglądać na ten temat.
🐍🐍🐍
Oddaj palec
Przywiozę w weekend
Siedzicie tu w trójkę, wydaje się że jesteście Państwo ekspertami , a przynajmniej osobami z jakimś pojęciem na temat o którym mówią. A tu: mit stary jak świat o mierzeniu przez węża swojej ofiary przez kładzenie się obok niej, sam pomysł i koncepcja fatalna; co to za grupy. Węże to nie chomiki ani kotki, to zawsze będzie dzikie zwierze. I trzeba o tym pamiętać ale śmiem twierdzić że nie ma nie bezpiecznych węży a jest głupota hodowcy i jego pomyłki. Nie ma udokumentowanego przypadku na świecie o połknięciu w chodowli człowieka nasza budowa ciała nie pozwala wężowi na to( rozpiętość barków), uduszenia i pogryzienia owszem i tu jest ważne przygotowanie wiedza i odpowiedzialność to jest ważne a nie jakieś głupie grupy które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Materiał bardzo słaby metodycznie. Początkującym polecam jednak materiały Pana Plucika.
Ten mit o mierzeniu przez węża, tak stary, my słyszymy co drugi dzień. I tylko dlatego, że wspominamy o micie uważasz, że nie mamy doświadczenia? Mamy ponad 30 różnych gatunków węży, a w terrarystyce siedzimy od kilkunastu lat. Tak wiemy - lepsze jest wrogiem dobrego. No i co z tego, że Witek ma więcej doświadczenia? To innym nie wolno się już wypowiadać? Od Witka też są bardziej doświadczeni hodowcy i co to zmieni?
@@ZOOTEAMpl to gorzej to rozprzestrzenienie takiej „wiedzy” mimo doświadczenia trąci ignorancją. A proszę bardzo wskazać kogoś z większym doświadczeniem niż Pan Plucik chętnie poszerzę swoją wiedzę. To nie-chodzi ściśle o doświadczenie ale o samą treść przekazu, a wiele tam nie ścisłości i prawdę mówiąc bzdur wystarczy to skonfrontować z wspomnianym wcześniej kanałem Pana Witka czy Bernarda. Naprawdę jeśli posiadacie tyle gatunków co Pan pisze i mimo wszystko opowiadacie takie rzeczy to „matko jedyna” to aż zgroza.
Poproszę o merytoryczną rozmowę, bo z takimi argumentami nie wiem jak polemizować.
@@ZOOTEAMpl po pierwsze nie ma czegoś takiego jak wąż dla danej grupy społecznej, zawodowej czy wiekowej. Wszystko zależy od nabytej wiedzy, możliwości finansowych, wolnego czasu i t.p. Co innego waż dla początkujący tu było o tym wspomniane ale tak wmanewrowano to w opowieści o tych grupach że straciło główny przekaz. Pyton królewski dla ludzi którzy zaczynają przygodę z wężami albo którzy chcą go kupić jako drugiego węża a mieli do tej pory zbożówke ( węża ruchliwego i ciekawskiego) będzie rozczarowaniem. To wąż skryty siedzący głównie w ukryciu, mało aktywny nie mówiąc już o tym nie przyjmowaniu pokarmu. Machoniówka dla osoby nie oswojonej z wężami to nie jest dobry wybór to wąż z charakterem żarłoczny i potrafi często pogryźć. Boa u Pana w filmie tak zdemonizowany to bardzo spokojne węże ( jeśli podchodzi się do nich z głową) je bez problemu ruchliwy, mnóstwo odmian barwnych, ładny wąż i nie trudny w chodowli jeśli zapewni mu się odpowiednie warunki. Jeśli chodzi o ich wielkość to też nie do końca prawda. Zależy jaki podgatunek z jakiego regionu Ameryki łacińskiej pochodzi nie mówiąc już o samcach które przy samicach w swoim wieku wyglądają jak wyrośnięte zbożówki. I naprawdę wyliczenie tych nie ścisłości tu to mnóstwo pisania. Tyle że nie moje to zajęcie bo nie ja taki film wypuściłem. Jak oceniam przedstawione „ informacje „ przedstawiłem w swoim komentarzu. Nie jest to ugruntowane w żaden sposób nie chęcią dla Pana, wręcz przeciwnie jestem jednym ze subskrybentów. Ale ten film wyjątkowo uważam za mało wnoszący a nawet szkodliwy.
Dziękuję za uwagi. Różne doświadczenia powodują, że się różnimy, ale łączy nas przekonanie, że wężę można i warto hodować i niech tak zostanie.
Moje marzenie to mieć pytona
Może warto zrealizować to marzenie? :)
Warto tylko rodzice mówią że jak będę duży bo mam 9 lat . Niestety
Na razie mam ryby we wiadrze, psa, gołębie, miałem kątnika mam małą żabę miałem królika węgorze 15centymetrowe w akwarium rybki inne rybki...
Ciekawe jaki db waz dla nerwusa😏 zeby pomogl sie odstresowac👌
Szkoda że nie ma węża zielonego węża trawnego
Na razie nie mamy go u siebie, ale mamy takie plany :)
Jest on dosyć trudny w posiadaniu dla początkujących , trzeba mu spryskiwać akwarium by się nie odwodnił ponieważ jest bardzo mały