Nowe formy i formaty - debata o przyszłości reportażu

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 27 ธ.ค. 2024
  • Zapraszamy do Faktycznego Domu Kultury na dyskusję o tym, czy potrzebujemy nowych form i formatów w reportażu, a jeśli tak, to dlaczego i jakich. Razem z Bartoszem Pankiem i Filipem Springerem zastanowimy się też nad sensownym wykorzystywaniem sztucznej inteligencji i algorytmów w pracy dziennikarskiej.
    Spotkanie poprowadzi Mariusz Szczygieł.
    PS Uchylimy również rąbka pewnej ważnej dla nas tajemnicy.
    Bartosz Panek (ur. 1983) - dziennikarz radiowy, reporter, producent i animator środowiska twórców audio. Współzałożyciel Fundacji Audionomia i Free Range Productions. Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego; studiował również na uniwersytecie w Trieście. Połowę życia spędził przed mikrofonem, od marca 2024 roku redaktor naczelny Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, wcześniej dziennikarz Programu 2 PR. Autor setek audycji oraz kilkudziesięciu reportaży i dokumentów, z których wiele było prezentowanych także we Włoszech, Francji, Holandii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii i na Litwie. Laureat Prix Italia, jednego z najważniejszych wyróżnień dla twórców radiowych na świecie. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Stołecznego Warszawy. Autor reportażu o Tatarach w Polsce U nas każdy jest prorokiem. Zboże rosło jak las to jego druga książka. Reportaż ten otrzymał nominację do nagrody Grand Press.
    Filip Springer - pisarz i fotograf, autor książek poświęconych architekturze, przestrzeni i krajobrazowi takich jak „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, „13 pięter”, „Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u”, „Mein Gott, jak pięknie” czy wydana ostatnia „Szara godzina. Czas na nową architekturę”. Współtwórca i dyrektor programowy literackiego Festiwalu po Drodze. W 2020 roku razem z prof. Julią Fiedorczuk założył Szkołę Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu w Warszawie, Wykładowca Polskiej Szkoły Reportażu, twórca projektu Trasa by Springer. Jego książki przetłumaczone zostały na niemiecki, angielski, węgierski, czeski i chiński.
    Rozmowa jest elementem projektu, który realizujemy w ramach KPO. Sfinansowane przez Unię Europejską #KorzyściDlaCiebie
    #NextGenerationEU #FunduszeEU

ความคิดเห็น • 2

  • @Ptaszki
    @Ptaszki 12 วันที่ผ่านมา

    Uwielbiam te książki cały czas nowoczesne i na czasie :-) mam je zresztą

  • @OxsanaLennox
    @OxsanaLennox 23 วันที่ผ่านมา

    O super czekam 🙏