KILKA WIOSENNYCH SZTUCZEK #5/5 - mgr inż. Marek Podlewski
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 7 ก.พ. 2025
- Wykład Pana mgr inż. Marka Podlewskiego część 5/5 wygłoszony podczas szkolenia dla pszczelarzy w Kalsku. Szkolenie było zorganizowanego przez Lubuski Związek Pszczelarzy.
Kalsk, dnia 26-27.02.2022r.
/ 1030498990725445
/ lukaszwaryas
www.pasiekawaryas.pl
#ROZMOWYOPSZCZOŁACH #PASIEKAWĘDROWNA
Stara szkoła pszczelarska, dziękuję ♥️
Swietny wyklad.
Dużo wiedzy pszczelarskiej i fajny przekaz.Tak mało mądrych praktyków z literami przed nazwiskiem.Ogólnie to ble,ble,ble,a tu wiedza poparta praktyką.
Super osobowość👍
Witam rzepak kwitnie na pół gwizdka pogoda nijaka od czwartku słonecznie Wszystkiego dobrego Pozdrawiam
Witam serdcznie. U mnie to samo... Pierwsze pola wczesnego rzepaku już zakwitły. Przyczepa jedzie na ten późniejszy. Pozdrawiam.👍
Miałem przyjemność być na jednej z prelekcji Pana Marka, na której wspominał o poszerzaniu gniazda od dołu i o gnieździe na „półtora” korpusu. Niestety nie mogłem zostać do końca i dopytać o szczegóły. Czy znajdzie się jakaś publikacja opisująca szerzej taką gospodarkę. W tym roku poszerzyłem tak gniazda. Część rodzin schodzi na dół więc uznaję, że sposób się sprawdza. Co dalej? Rozumiem, że jak zaczną zagospodarowywać dół przekładam na górę ale co z zimą. Zostawiam go na gorze i pozwalam czerwić, czy krata aby tylko znosiły zapasy i wyrzucić kratę w październiku? Co z tym półkorpusem wiosną? Do wyrzucenia? Zapas dla odkładów? Gdyby ktoś dysponował rozwinięciem tematu byłbym wdzięczny.
Witam . bardzo Ciekawy materiał, jednak brak numerów części w tytułach filmów utrudnia orientację. Czy dało by radę wpisać nr. części w tytułach ? Pozdrawiam
ok👍
MOIM ZDANIEM NAJLEPIEJ JEST ZIMOWAĆ BEZ ANI JEDNEJ WARROZY ;ORAZ NA DWA I PÓŁ KORPUSU .TO PO PIERWSZE NA PRZEDWIOŚNIU PODDAC CHOĆ PO JEDNEJ RAMCE Z PIERZGĄ /WSZYSCY SĄ SKONCENTROWANI NA KARMIE ALE JESLI BRAK JEST PIERZGI NA PRZEDWIOŚNIU TO NOZEMA A NA BANK ;CZĘSTO BYWA TAK ŻE PSZCZOŁY DŁUGO CZERWIĄ JESIENIĄ I PÓŹNĄ JESIENIĄ BRAKUJE PIERGI I WÓWCZAS JEST NOZEMA C ;NA WIOSNĘ POZOSTAJĄ PUSTE ULE DLATEGO W LISTOPADZIE NALEŻY SPRAWDZIĆ CZY MAJA PIERGĘ ;JESLI MAMY PEWNOŚĆ ŻE NIE ZIMUJEMY DRĘCZA TO WIOSNĄ NALEŻY ZADBAĆ BY NIE PRZYNIOSŁY GO Z POLA ;WYTĘŻYĆ UMYSŁY I JESTEŚMY BEZ DRĘCZA WIDZCIE ŻE TO MOŻLIWE ;POWODZENIA,
Fajnie duża wiedza ale do końca nie połapałem tematu czyli co w wielkopolskim gniazdo+1/2 bez kraty cały rok czy jak może ktoś opisać?
Syrop tylko z białkiem. Samym syropem niewiele zdziałamy.
Super wykład 💪🐝💪 będzie dalszy ciąg? POZDRAWIAM
Wejdź na mój kanał. Jest 5 części
A będzie ciąg dalszy , o matkach ?00
23:44 szkoda, że trzeba wykładów aby wytłumaczyć pszczelarzom, że pszczoły potrzebują znacznie większych gniazd niż jeden korpus wlkp... Tutaj Pan Marek mówi o samym zapasie miodu, a gdzie zapas pierzgi?
A dobra teraz skończyłem oglądać. Zapamiętajcie pszczelarze, 1,5 korpusu wlkp na gniazdo i 0,5 na pierzgę od spodu!!
Ok a co potem z tymi zalanymi połówkami, nie do wykorzystania