Hamarosan rajzanak a dióburok-fúrólegyek

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 5 ต.ค. 2024
  • A diónak sok károkozója van. Nagyon sok betegséggel találkozhatunk egy diófán. Van olyan, amelyik egyik évben, van, amelyik azt követőben jelentkezik. Ezek eddig olyan betegségek voltak, melyek ellen nem kellett védekezni, a dió meg tudta magát védeni jelentősebb termésveszteség nélkül. Ennek a növénynek egy igazi ellensége volt, a szárazság. Ez ellen öntözéssel, folyadékpótlással tudunk védekezni.
    Néhány éve viszont megjelent Magyarországon is az Amerikából behurcolt dióburok-fúrólégy, amely komoly károkozásra képes.
    Amikor már sok fúrólégy megtalálható a ragacsos lapon, akkor kell elkezdeni ellene a védekezést, emelte ki Szűcs Gergely. Egy nagy fának a permetezése mindig kihívást jelent. Ha permetszerrel nem is tudunk védekezni, akkor is vannak olyan praktikák, amellyel meg tudjuk gátolni ezeknek a rovaroknak a szaporodását. Ez az időszak június végétől, július elejétől egészen októberig tarthat.
    Ha nincs ilyen lapocskánk, a kártevőt úgy vehetjük észre, hogy a dión egy aprócska lyuk keletkezik. A lárva a dió belsejébe nem megy be, csak a külső zöld burokban rág. Ebben eszi meg a diónak a védelmet nyújtó rétegét, mely utána elszárad, és ezáltal ehetetlenné válik a dió, és lepotyog a fáról.
    Ezt a tevékenységet meg tudjuk gátolni, ha egy fóliát terítünk a fa alá, vagy összeszedjük a lehullott diókat, így nem fog áttelelni a földben légy.

ความคิดเห็น • 2

  • @Goethetractor
    @Goethetractor 2 ปีที่แล้ว +3

    Ne haragudjatok, de ebbe a riportba kar volt ilyen “szakértővel” belevágni! Rengeteg téves információ hangzik el!

  • @horvathnorbert9339
    @horvathnorbert9339 2 หลายเดือนก่อน +1

    Egy fára 10-15 db-ot tettem ki a ragacsos lapból. Elég könnyen távoltartottam a legyet, de ősszel a kéretlen diófelszedőket nem.