Ano, to je green deal v celé své nahotě. Výrobky mají povinné energetické štítky úspornosti, ale vydrží 3 - 5 let. Moc se těším, až si budu muset pořídit elektroauto prošpikované stovkami elektrosoučástek.
A tak veľa krát si to ľudia robia aj sami musia mať každé 2 roky nové lebo to staré sa im už nepáči. Ja mám myčku už asi 6 rokov umýva tak na 70% ale pohoda šlape stále to isté chladnička už 8 rokov a telefón mením každé 3-4 roky keď už mrzne moc. To teraz všetci nový iphone každý rok lebo je o 0.0003% výkonnejší 🤣 a kde je dopyt tam je aj ponuka.
Tak třeba moji rodiče měli lednici 30 let. Mě teď opravář řekl že mi 6 let starou lednici už neopraví. 2.5 roku starý telefon odmítá zapínat displej=nejde ovládat. Značkový drahý vysavač se rozpadne po 3 letech.
@@remekson No to je to keby menili ľudia veci až keď stratia funkčnosť alebo sú totálnym prežitkom nebola by takáto spotreba. Len ľudia menia veci kvôli tomu že sú rok staré a potrebujú sa ukázať pred svetom že majú novinku aj keď ľuďom je to poväčšine úplne jedno či má niekoho iphone rok alebo 3 alebo či má chladničku na ovládanie hlasom alebo Smart domácnosť.
pěknej dokument. ten problém tiskárny HP i canon je stejný. naprogramovaná je tak, aby po určitém počtu stran nebo době vykazovala poruchu tisku. pozná se to tak, že i na dokumentu tiskárna zkušební stranu vytiskla bez problému. ta samá závada byla i na mé tiskárně canon. a nebyl jsem sám, tehdá to bylo dost lidí.
instalované tzv. kurvítko taky mám zkušenost... 10tis listů a hotovo, odpověď kup novou, tak jsem stahnul programek na nulování počítadla a tiskarna jela dál ;-)
Moc pěkná ukázka konzumního světa. Sama mám notebook Lenovo již 9 let - tehdy mě stál celou výplatu a od te doby má jednu opravu a to letos za 1400korun. A opět funguje krásně. Co se pan technik divil, že takovou fosilii chci opravit, a co by ne, když to jde :-)
Toto se nikdy nezmění. Jde jen o peníze. Ekologie nikoho nezajímá. Naše generace nějak dožije a další ať si nějak poradí. Život je krátký a je třeba za tu dobu urvat co nejvíc. Na manipulaci s odpadem se živí spousta lidí, takže je zaměstnanost. Začarovaný kruh peněz. Životnost přístrojů zajímá jen domácnosti. Třeba státní orgány si s tím hlavu nelámou. Bez uvažování se koupí nové i destkrát za rok. Aspoň mají kamarádi obchodníci kšeft. Zase jsme u peněz. Samozřejmě bez provize to nejde a tak je to pořád dokola. Stav, jenž vyhovuje všem kromě domácností a přírody.
je to hnus jsem elektryrář už 14let na udržbě a kolegové mi občas od žen nosí rozbyté spotřebyče,kupříkladu žehličky s napařováním odcházý tam gumové těsnění už po 1roce.potom se dostane voda do řídící jednotky a je pruser jak cip.jednotka se nadá opravyt kvuly laku a smd technologyji.žehlička za 5000 jde doprdele.ti zaměstnanci berou kolem 16tis měsíčně .já bych tomu výrobci zasukoval nohy a ruce prodlužkou od jejich žehličky a poslal bych je do jezera.
Opravit se dá skoro cokoliv. Problém dokonce ani není v dílech, ale v ceně práce. Nejčastějším problémem spotřebním elektroniky je závada zdroje - ta je opravidelná vždy. Kdo z Vás ale bude ochoten platit 1000,-Kč za hodinu práce dostatečně kvalifikovaného člověka, tj. 2000-4000 Kč jen za práci bez dílů?
JOJO to znám ... před nedávnem jsem byl na opravě horkovzdušné trouby .. když jsem majitelce řekl že orig. náhradní díl stojí 1600kč .. a že jsem schopen sehnat úplně ten samý díl za 400kč .. jen není originální .. ale je totožný .. i když jsem jí řikal že na oba díly je stejná záruční doba 1 rok .. stejně po mě chtěla originální díl .. tak mě napadá že ty lidi si to dělají i samy :)
Dobre že na konci : Mali by sme viacej uvažovať a menej veci zahadzovať keď to dlho nevydrží a nejde to opraviť tak bohužial buď to danú vec nebudeš používať alebo vyhodíš a kúpiš vyhodíš a kúpiš. Ale jednoznačne by mali fungovať inštitúcie pre ochranu spotrebitelov kde by boli stanovené nejaké parametre výrobkov ktoré musia spľňať. Neviem do akej miery niečo také funguje a tiež tie ceny náhradných dielov....... schvalujem jednoznačne že aspon čo sa áut týka existujú aftermarketové diely iných značiek aspon niektoré. To je správne že si človek môže vybrať či chce tlmiče od tej či onej firmy, konkurencia musí byť inak si potom dvíhajú ceny do nebies keď sú jedniný kto daný diel vyrába.
V některých tiskárnách je vydrbávka kterou lze něják vyblokovat a následně tiskne do doby dokud neumře mechanicky to, ale musí být provedeno před prvním tiskem (toto jsou informace od člověka co s tím pracoval) ze své zkušenosti říkám že u osatatní elektroniky, jsou někdy vytvořeny pomocí poddimenzovaných součástek, tyto součástky ten nápor nevydrží dlouhodobě, ale toto nemusí být tak úplně chyba výrobce elektroniky, jde to ještě dál a to k vírobci součástek. Samozřejmě mnohdy jsou součástky rozmístěny tak aby došlo k jejich poškození, ale s tím jsem se tolik nesetkal. Edit: Někde to nemusí být úmyslné závady, ale nedokonalé seskládání/dimenzace která nebyla při vývoji jasná hned na začátku.
Ta vydrbávka je obyčejný šváb (integrovaný obvod s 8-i nožičkami), obyčejný čítač. Překročí-li tiskárna určitý počet natisknutých hodin, zastaví se pod nějakou, třeba i lživou hláškou - např., že už je nacucaný filc, zachytávající odkapávající inkoust při čištění trysek. Stačí vyresetovat tento čítač na nulu. Jeden z řady programů (souborů), kterým se to dá udělat se jmenuje např. "WicReset".
Běžná záležitost. I na náhradních dílech se vydělává. Pro značkový certifikovaný servis se vyplatí vyměnit řídící kartu, než opravovat studený spoj na relé té karty.. A kdyby se přecejenom někdo v tom servisu pokusil tuhle kartu opravit, koná tak proti politice firmy, která dala certifikaci tomu servisu - ten servis musí prodávat její díly..
Čím starší věci opravuješ, tím spíš se opravdu vyplatí (nekdy), tu věc opravit, protože je předpoklad, že v tý době se ještě nevyráběly takový sračky a když si koupíš teď novou, už si zaručeně koupíš sračku, která vydrží třetinu toho co ta původní...
vskutku, průměrný věk mých věcí a majetku se pohybuje kolem 60 let (od 30 let po 150) a vše jde v podstatě opravit, jehla a nit, šroubovák a kleště. Navíc mě těší užitý materiál i estetická stránka věci daného předmětu, to jsou luxusní věci, kvalitní materiály a design.
Mám doma automatickou pračku z roku 1976 a pračka bez problému funguje dodnes a téměř každý den na ní peru :) . Zatím jsem měnil jen manžetu ve dveřích. Jinak je vše původní. Kvalita praní je dost dobrá. Staré dobré Philco :) . Nejnovější Miele, která mimo jiné opravuji vydrží když dobře, tak 15-20 let. Průměrná pračka vydrží 10 let. Tak si můžete spočítat kolik těch ultra moderních Philco už přežilo : ).
Môže mi niekto od fachu vysvetliť, ako môže po výmene tlačovej hlavy byť naďalej problém s kvalitou tlače? Poškodený ribbon? Špinavé kontakty na vozíku? To nikto z tých odborníkov nevedel preveriť?
pokud dobře budeš koukat, tak tiskárna u toho odborníka vytiskla vzorovou testovací stránku dobře. A to je ono! SW který řídí tiskárnu má naprogramovanou chybu tisku po určité době/počtu stran. jenže ta chyba u hodně výrobců nebyla zahrnuta i do testovací sránky. Pokud by tiskárna byla porouchaná, nevytiskne dobře ani testovací stránku.
Jaká veľmi múdra rada "odborníka." Prý, mali by sme o niečo viac uvažovať, a menej ča100 veci zahadzovať. "Odborník" ale už nevie poradiť o čom treba o niečo viac uvažovať a čo robiť s vecou ktorú nikto nevie opraviť. "Nezahodiť" dodal
Pane Weigel kecate v osmdesatych letech prenesly vyrobu lamp E15 do Polska a zacala sranda. Kazda vydrzela tak dvacet hodin provozu a k sehnani byla jenom od Polaku kteri v Cesku pracovali.V Polsku vysla na osm korun tady ji davali za dvacet, opravari kteri opravovaly na cerno si uctovaly i tricet korun. Jinac ale souhlasim s tim, ze dnesni spotrebice maji umyslne kratkou zivotnost. Kdyby vsechno vydrzelo v provozu padesa let ak by se za deset let zasytil trh a vyroba vseho by se zastavila a nastal by kolaps ekonomiky.
zas jde jen o prachy. virobni strategie je okrast zakone zakaznika za bileho dne a ekologie jde stranou. pak tu vznika umela zamestnanost opravari a zberne dvory
oprava není možná ale jen proto aby se dal koupit nový produkt tak je to nastavený kup neopravuj jde to proti ekologii možná by se mělo nad sebou měl každý zamyslet co vyhazuje a kam s tím není to jedno jen jeto naučená bezmocnost každý kdo se podvolí tomuto systému který těží z přírodních zdrojů nedopadne dobře př.velikonoční ostrov lidé v té době žily na tom ostrově ale nevěděli nic o přírodě a farmaření a tak vykácely celý les a nakonec všichni zemřely hlady
Umývačka kvoli vadnému termospínaču a poškodenému držiaku na vyhodenie ? To si robí srandu ? Termospínač - bimetal cca 5 EUR, roztavené kolečko sa dá vysústružiť napríklad z duralovej alebo z plastovej gulatiny. Človek je človekom preto, že dokáže vyrábať a používať nástroje.
Ale to je zkurvena zdegenerovana spoločnosť čo nemá šajnu čo ako s čím. Nám sa už 2 krát zlomila klučka na dvierkach od práčky, nasral som sa a z kovu som spravil novú časť ktorá sa zvykla lámať a už je po probléme. Tak by si to pýtalo prachy dookola jeden typ závady.
bohužel je to speciální díl v plastu do mycího rozdělovače a je drahý. takže cena toho dílu, práce, protože to je na demontáž celé myčky, oprava a ještě k tomu ten koš, ano, je na vyhození, protože je lepší koupit novou. taktéž topné těleso nepřežilo bez uhony. jasně, kolečko vysoustruží, ale kdo? za kolik? musí se to zařídit. jasně, řešení je kolečko nemít a nějak to udělat.
V našem absurdistánu, když jsem viděl v SD pračku, ze které jsem potřeboval náhradní díl, požádal jsem zaměstance, jestli si můžu díl vymontovat. No hnali mě odtamtud sviňským krokem. Chápete to? Normální blbci.
Bez urážky, ale tá lacná atramentová tlačiareň je veľmi zký príklad. Náplň je drahšia ako bola samotná tlačiareň. Aj tie veci si je treba kupovať také, aby vydržali to, na čo ich potrebujeme. Že sa vyhadzuje aj to čo nemusí je iná vec, často len preto, že na staré vnútro dal výrobca krajší obal tak treba vymeniť.
Smutné je ignorantství lidí a jejich neochota a neschopnost si doma diagnostikovat a opravit běžné závady věcí. Opravit se dá téměř vše. A je to jednodušší nežli brousit po servisech, případně si stěžovat u výrobců. Film není pravdivý. Běžné výrobky mají naopak životnost téměř neskutečnou, jen mají občas poddimenzovaný nějaký detail. Spíše vyjímečně, než běžně.
Kurvítka/kazítka sú nezmysel. Jednoducho preto, že nikomu by sa nechcelo s tým prplať. Áno kvalita komponentov sa znižuje a tie sa viac kazia. Ale nehľadajte za tým konšpiráciu výrobcov. Môžu za to v prvom rade spotrebitelia. Chcete čoraz lacnejšie výrobky. Aby bol výrobok lacnejší musí ísť niečo dole- či už kvalita, alebo funkčnosť alebo servis.
Váš názor má pane logiku, ale díváte se na tuto problematiku jen ze strany techniky, ale neméně podstatná je také stránka ekonomická - ten pán ve filmu to říká naprosto přesně - kdyby výrobek vydržel 30 let, tak by nebyl tlak na lidi, aby cyklicky obměňovali zboží (TV, auto, myčku, atd.). Pokud tak nebudou činit, tak bude kolabovat naše ekonomika, která by stejně zasloužila zahodit a znovu! Ekonomové i výrobci chtějí stálý růst - aby mohli růst platy, životní úroveň, HDP, akcie firem, atd. Ale po určitém čase roste už jen rakovina a my jsme ve stádiu rakoviny. Plýtváme víc, než jakýkoliv systém v historií...
@@matousnovotny3476 az na par jedincov nikto nema zaujem aby mal 30 rokov to iste auto, tie iste spotrebice, ten isty nabytok. Dizajn, funkcionalita, prevedenie atd. su same o sebe dostatocny dovod na vymenu stareho za nove.
@@spevputnika8071 Ano ale nie každé roky. Nám mikrovlnka funguje 20 rokov, práčka 16 rokov, televízor vydržal 21 rokov česť jeho pamiatke, auto má 23rokov atd... my nemáme tendenciu meniť čo funguje. Myslím že to je normálne.
Super dokument. Konečně někdo poukazuje na to co se úmyslně děje.
moc pěkný a bohužel pravdivý dokument děkuji
Děkuji za dokument rád na takové koukám a rozesílám je dál.
Ano, to je green deal v celé své nahotě. Výrobky mají povinné energetické štítky úspornosti, ale vydrží 3 - 5 let. Moc se těším, až si budu muset pořídit elektroauto prošpikované stovkami elektrosoučástek.
A tak veľa krát si to ľudia robia aj sami musia mať každé 2 roky nové lebo to staré sa im už nepáči. Ja mám myčku už asi 6 rokov umýva tak na 70% ale pohoda šlape stále to isté chladnička už 8 rokov a telefón mením každé 3-4 roky keď už mrzne moc. To teraz všetci nový iphone každý rok lebo je o 0.0003% výkonnejší 🤣 a kde je dopyt tam je aj ponuka.
Tak třeba moji rodiče měli lednici 30 let. Mě teď opravář řekl že mi 6 let starou lednici už neopraví. 2.5 roku starý telefon odmítá zapínat displej=nejde ovládat. Značkový drahý vysavač se rozpadne po 3 letech.
@@remekson No to je to keby menili ľudia veci až keď stratia funkčnosť alebo sú totálnym prežitkom nebola by takáto spotreba. Len ľudia menia veci kvôli tomu že sú rok staré a potrebujú sa ukázať pred svetom že majú novinku aj keď ľuďom je to poväčšine úplne jedno či má niekoho iphone rok alebo 3 alebo či má chladničku na ovládanie hlasom alebo Smart domácnosť.
pěknej dokument. ten problém tiskárny HP i canon je stejný. naprogramovaná je tak, aby po určitém počtu stran nebo době vykazovala poruchu tisku. pozná se to tak, že i na dokumentu tiskárna zkušební stranu vytiskla bez problému.
ta samá závada byla i na mé tiskárně canon. a nebyl jsem sám, tehdá to bylo dost lidí.
instalované tzv. kurvítko taky mám zkušenost... 10tis listů a hotovo, odpověď kup novou, tak jsem stahnul programek na nulování počítadla a tiskarna jela dál ;-)
Moc pěkná ukázka konzumního světa.
Sama mám notebook Lenovo již 9 let - tehdy mě stál celou výplatu a od te doby má jednu opravu a to letos za 1400korun. A opět funguje krásně. Co se pan technik divil, že takovou fosilii chci opravit, a co by ne, když to jde :-)
To je i ten rozdíl jestli si koupíte HP nebo lenovo. HP by měl krachnout ať už lidi neobtěžuje
Toto se nikdy nezmění. Jde jen o peníze. Ekologie nikoho nezajímá. Naše generace nějak dožije a další ať si nějak poradí. Život je krátký a je třeba za tu dobu urvat co nejvíc. Na manipulaci s odpadem se živí spousta lidí, takže je zaměstnanost. Začarovaný kruh peněz. Životnost přístrojů zajímá jen domácnosti. Třeba státní orgány si s tím hlavu nelámou. Bez uvažování se koupí nové i destkrát za rok. Aspoň mají kamarádi obchodníci kšeft. Zase jsme u peněz. Samozřejmě bez provize to nejde a tak je to pořád dokola. Stav, jenž vyhovuje všem kromě domácností a přírody.
13:15...tiskárny jsou dělány tak,aby vydržely 3,nebo 4 roky....kurva,držte mě dva,tři,nebo jich pět,šest pobiju....
je to hnus jsem elektryrář už 14let na udržbě a kolegové mi občas od žen nosí rozbyté spotřebyče,kupříkladu žehličky s napařováním odcházý tam gumové těsnění už po 1roce.potom se dostane voda do řídící jednotky a je pruser jak cip.jednotka se nadá opravyt kvuly laku a smd technologyji.žehlička za 5000 jde doprdele.ti zaměstnanci berou kolem 16tis měsíčně .já bych tomu výrobci zasukoval nohy a ruce prodlužkou od jejich žehličky a poslal bych je do jezera.
@@tomasjuracka3384 :D tolik chyb v jedné větě, jak Lakatoš z 1.B :D
Opravit se dá skoro cokoliv. Problém dokonce ani není v dílech, ale v ceně práce. Nejčastějším problémem spotřebním elektroniky je závada zdroje - ta je opravidelná vždy. Kdo z Vás ale bude ochoten platit 1000,-Kč za hodinu práce dostatečně kvalifikovaného člověka, tj. 2000-4000 Kč jen za práci bez dílů?
JOJO to znám ... před nedávnem jsem byl na opravě horkovzdušné trouby .. když jsem majitelce řekl že orig. náhradní díl stojí 1600kč .. a že jsem schopen sehnat úplně ten samý díl za 400kč .. jen není originální .. ale je totožný .. i když jsem jí řikal že na oba díly je stejná záruční doba 1 rok .. stejně po mě chtěla originální díl .. tak mě napadá že ty lidi si to dělají i samy :)
Naprostá pravda
smutná pravda.... :(
Dobre že na konci : Mali by sme viacej uvažovať a menej veci zahadzovať keď to dlho nevydrží a nejde to opraviť tak bohužial buď to danú vec nebudeš používať alebo vyhodíš a kúpiš vyhodíš a kúpiš. Ale jednoznačne by mali fungovať inštitúcie pre ochranu spotrebitelov kde by boli stanovené nejaké parametre výrobkov ktoré musia spľňať. Neviem do akej miery niečo také funguje a tiež tie ceny náhradných dielov....... schvalujem jednoznačne že aspon čo sa áut týka existujú aftermarketové diely iných značiek aspon niektoré. To je správne že si človek môže vybrať či chce tlmiče od tej či onej firmy, konkurencia musí byť inak si potom dvíhajú ceny do nebies keď sú jedniný kto daný diel vyrába.
V některých tiskárnách je vydrbávka kterou lze něják vyblokovat a následně tiskne do doby dokud neumře mechanicky to, ale musí být provedeno před prvním tiskem (toto jsou informace od člověka co s tím pracoval)
ze své zkušenosti říkám že u osatatní elektroniky, jsou někdy vytvořeny pomocí poddimenzovaných součástek, tyto součástky ten nápor nevydrží dlouhodobě, ale toto nemusí být tak úplně chyba výrobce elektroniky, jde to ještě dál a to k vírobci součástek. Samozřejmě mnohdy jsou součástky rozmístěny tak aby došlo k jejich poškození, ale s tím jsem se tolik nesetkal.
Edit: Někde to nemusí být úmyslné závady, ale nedokonalé seskládání/dimenzace která nebyla při vývoji jasná hned na začátku.
Ta vydrbávka je obyčejný šváb (integrovaný obvod s 8-i nožičkami), obyčejný čítač. Překročí-li tiskárna určitý počet natisknutých hodin, zastaví se pod nějakou, třeba i lživou hláškou - např., že už je nacucaný filc, zachytávající odkapávající inkoust při čištění trysek. Stačí vyresetovat tento čítač na nulu. Jeden z řady programů (souborů), kterým se to dá udělat se jmenuje např. "WicReset".
Tohle nemůže dobře skončit. Utopíme se v odpadech a dluzích.
Běžná záležitost. I na náhradních dílech se vydělává. Pro značkový certifikovaný servis se vyplatí vyměnit řídící kartu, než opravovat studený spoj na relé té karty.. A kdyby se přecejenom někdo v tom servisu pokusil tuhle kartu opravit, koná tak proti politice firmy, která dala certifikaci tomu servisu - ten servis musí prodávat její díly..
24:42 a děda má uplně tu samu myčku a fakčí bez problému, taky se té myčky nezbavil a to ani, při nové kuchyni, nechal tu staró myčku.
moje myčka má letos 55 let, funguje jakž takž, měnit už nebudu, problém mám s úsporností, ale zase s ní jde provozovat s.x
Čím starší věci opravuješ, tím spíš se opravdu vyplatí (nekdy), tu věc opravit, protože je předpoklad, že v tý době se ještě nevyráběly takový sračky a když si koupíš teď novou, už si zaručeně koupíš sračku, která vydrží třetinu toho co ta původní...
vskutku, průměrný věk mých věcí a majetku se pohybuje kolem 60 let (od 30 let po 150) a vše jde v podstatě opravit, jehla a nit, šroubovák a kleště. Navíc mě těší užitý materiál i estetická stránka věci daného předmětu, to jsou luxusní věci, kvalitní materiály a design.
Mám doma automatickou pračku z roku 1976 a pračka bez problému funguje dodnes a téměř každý den na ní peru :) . Zatím jsem měnil jen manžetu ve dveřích. Jinak je vše původní. Kvalita praní je dost dobrá. Staré dobré Philco :) . Nejnovější Miele, která mimo jiné opravuji vydrží když dobře, tak 15-20 let. Průměrná pračka vydrží 10 let. Tak si můžete spočítat kolik těch ultra moderních Philco už přežilo : ).
1:19 bohužel ANO
Jasné iba predavať a mať vysoké zisky žiadne opravy sami robia poruchy aby to vydržalo co najmenej rokov po zaruke koniec.
Môže mi niekto od fachu vysvetliť, ako môže po výmene tlačovej hlavy byť naďalej problém s kvalitou tlače? Poškodený ribbon? Špinavé kontakty na vozíku? To nikto z tých odborníkov nevedel preveriť?
pokud dobře budeš koukat, tak tiskárna u toho odborníka vytiskla vzorovou testovací stránku dobře.
A to je ono! SW který řídí tiskárnu má naprogramovanou chybu tisku po určité době/počtu stran. jenže ta chyba u hodně výrobců nebyla zahrnuta i do testovací sránky.
Pokud by tiskárna byla porouchaná, nevytiskne dobře ani testovací stránku.
Jaká veľmi múdra rada "odborníka." Prý, mali by sme o niečo viac uvažovať, a menej ča100 veci zahadzovať. "Odborník" ale už nevie poradiť o čom treba o niečo viac uvažovať a čo robiť s vecou ktorú nikto nevie opraviť. "Nezahodiť" dodal
Jooo a tomu se říká kapitalismus.. Tady vidíte, že západu jde jen o prachy!! Věci z totáče vydržely věčnost!!
S kapitalismem to nesouvisí, například v Číně je komunismus a jak se tam plýtvá. Obchodní politika nesouvísí zcela tak se státní politikou.
Pane Weigel kecate v osmdesatych letech prenesly vyrobu lamp E15 do Polska a zacala sranda. Kazda vydrzela tak dvacet hodin provozu a k sehnani byla jenom od Polaku kteri v Cesku pracovali.V Polsku vysla na osm korun tady ji davali za dvacet, opravari kteri opravovaly na cerno si uctovaly i tricet korun. Jinac ale souhlasim s tim, ze dnesni spotrebice maji umyslne kratkou zivotnost. Kdyby vsechno vydrzelo v provozu padesa let ak by se za deset let zasytil trh a vyroba vseho by se zastavila a nastal by kolaps ekonomiky.
@@stefanfeke3901 Jste si jist?!
zas jde jen o prachy. virobni strategie je okrast zakone zakaznika za bileho dne a ekologie jde stranou. pak tu vznika umela zamestnanost opravari a zberne dvory
a stejně Vám nic nezbyde. nadáváte na to, ale stejně to podporujete koupí nového produktu.
Lidi zapomínají na údržbu , příze jsou líní
Ještě to není kup a vyhoď, tak to se ještě dá .....
moje plotre hp rada 450c 448c 430c tlacia od 1999
oprava není možná ale jen proto aby se dal koupit nový produkt tak je to nastavený kup neopravuj jde to proti ekologii možná by se mělo nad sebou měl každý zamyslet co vyhazuje a kam s tím není to jedno jen jeto naučená bezmocnost každý kdo se podvolí tomuto systému který těží z přírodních zdrojů nedopadne dobře př.velikonoční ostrov lidé v té době žily na tom ostrově ale nevěděli nic o přírodě a farmaření a tak vykácely celý les a nakonec všichni zemřely hlady
plítvající není jen Německo....
cena opravy je kolikrat vetsi nez cena nového vyrobku
V konečném součtu a životnosti věci, oprava vyjde levněji než nový výrobek koupit, stačí chápat matematiku :)
No a zrovna teg Greta premysli o tom, jestli banan, nebo okurku. Tohle ji asi nikdo nenaprogravoval:)) chudak dite.............
Tak doma tiskárnu nepotřebuji.
Umývačka kvoli vadnému termospínaču a poškodenému držiaku na vyhodenie ? To si robí srandu ? Termospínač - bimetal cca 5 EUR, roztavené kolečko sa dá vysústružiť napríklad z duralovej alebo z plastovej gulatiny. Človek je človekom preto, že dokáže vyrábať a používať nástroje.
Ale to je zkurvena zdegenerovana spoločnosť čo nemá šajnu čo ako s čím. Nám sa už 2 krát zlomila klučka na dvierkach od práčky, nasral som sa a z kovu som spravil novú časť ktorá sa zvykla lámať a už je po probléme. Tak by si to pýtalo prachy dookola jeden typ závady.
bohužel je to speciální díl v plastu do mycího rozdělovače a je drahý. takže cena toho dílu, práce, protože to je na demontáž celé myčky, oprava a ještě k tomu ten koš, ano, je na vyhození, protože je lepší koupit novou. taktéž topné těleso nepřežilo bez uhony.
jasně, kolečko vysoustruží, ale kdo? za kolik? musí se to zařídit. jasně, řešení je kolečko nemít a nějak to udělat.
V našem absurdistánu, když jsem viděl v SD pračku, ze které jsem potřeboval náhradní díl, požádal jsem zaměstance, jestli si můžu díl vymontovat. No hnali mě odtamtud sviňským krokem. Chápete to? Normální blbci.
Dělat a pak mluvit, nikoliv mluvit a nedělat nic.
Bez urážky, ale tá lacná atramentová tlačiareň je veľmi zký príklad. Náplň je drahšia ako bola samotná tlačiareň. Aj tie veci si je treba kupovať také, aby vydržali to, na čo ich potrebujeme. Že sa vyhadzuje aj to čo nemusí je iná vec, často len preto, že na staré vnútro dal výrobca krajší obal tak treba vymeniť.
200 -300 E za repas žlutou fuj fuj :D :D jsně to každej bere hned skladníkům z ruky :D
ty miele pračky jsou nerezové a většina má i parní praní. poruchama trpí hlavně elektronika. opravuji do nich ty desky.
Je to jen o tom samím uplně zahozených 45 minut
smutné,veľmi smutné
Smutné je ignorantství lidí a jejich neochota a neschopnost si doma diagnostikovat a opravit běžné závady věcí. Opravit se dá téměř vše. A je to jednodušší nežli brousit po servisech, případně si stěžovat u výrobců. Film není pravdivý. Běžné výrobky mají naopak životnost téměř neskutečnou, jen mají občas poddimenzovaný nějaký detail. Spíše vyjímečně, než běžně.
bezna věc
S tím je konec, - už není ENERGIE na plýtvání ...
Jenom žvaníte, ale přitom to stále všichni podporujeme. Život není to řečích ale o činech. Tak něco dělejte.
A co ty saso😀
@@teodorkubik9369 Kadit :)
Kurvítka/kazítka sú nezmysel. Jednoducho preto, že nikomu by sa nechcelo s tým prplať. Áno kvalita komponentov sa znižuje a tie sa viac kazia. Ale nehľadajte za tým konšpiráciu výrobcov. Môžu za to v prvom rade spotrebitelia. Chcete čoraz lacnejšie výrobky. Aby bol výrobok lacnejší musí ísť niečo dole- či už kvalita, alebo funkčnosť alebo servis.
Váš názor má pane logiku, ale díváte se na tuto problematiku jen ze strany techniky, ale neméně podstatná je také stránka ekonomická - ten pán ve filmu to říká naprosto přesně - kdyby výrobek vydržel 30 let, tak by nebyl tlak na lidi, aby cyklicky obměňovali zboží (TV, auto, myčku, atd.). Pokud tak nebudou činit, tak bude kolabovat naše ekonomika, která by stejně zasloužila zahodit a znovu! Ekonomové i výrobci chtějí stálý růst - aby mohli růst platy, životní úroveň, HDP, akcie firem, atd. Ale po určitém čase roste už jen rakovina a my jsme ve stádiu rakoviny. Plýtváme víc, než jakýkoliv systém v historií...
@@matousnovotny3476 az na par jedincov nikto nema zaujem aby mal 30 rokov to iste auto, tie iste spotrebice, ten isty nabytok. Dizajn, funkcionalita, prevedenie atd. su same o sebe dostatocny dovod na vymenu stareho za nove.
@@spevputnika8071 Ano ale nie každé roky. Nám mikrovlnka funguje 20 rokov, práčka 16 rokov, televízor vydržal 21 rokov česť jeho pamiatke, auto má 23rokov atd... my nemáme tendenciu meniť čo funguje. Myslím že to je normálne.
@@martindrotar9037 to ale patríte k menšine
@@spevputnika8071 Tak ja nemôžem za to že spoločnosť je mimo realitu