Історик Олена Брайченко розказала, чому борщ наш і як захистити українську страву

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 19 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 3

  • @katyak.6947
    @katyak.6947 5 ปีที่แล้ว +1

    Самая главная проблема в стране!

  • @oleghajduk7046
    @oleghajduk7046 4 ปีที่แล้ว +1

    навіть досі немає монографічного дослідження про борщ, Олено - пиши книгу!

  • @сашатютях-к4я
    @сашатютях-к4я 3 ปีที่แล้ว +1

    у 1584 р.було задокументовано, ймовірно-першу згадку про український борщ у Києві, у щоденнику німця Мартіна Груневега під час його відвідин Києва...
    на Росії плутають поняття борщ і щі.
    цікава історія сталася в США...Кілліан Деро Гоффман з Нью-Йорка, був обурений написом» Російський борщ " в одному з магазинів в США, через суд довів, що ця страва є українською.
    Після цього власники магазину, серед яких, зокрема і росіянин, були змушені прибрати недбайливу інформацію з вітрини.
    "У супермаркеті я побачив напис, що борщ - це російське блюдо. Жахливо обурився! Тому подав судовий позов про навмисне введення в оману споживачів. Я використовував інформацію, підтверджену міжнародним агентством (International ISBN Agency), де зазначено, що борщ-страва українського походження. Це агентство дуже поважають у всьому світі, тому у судді не було підстав сумніватися. В результаті, буквально недавно, суд виніс рішення на мою користь. Борщ-це українська страва! А власники магазину були змушені прибрати неправдиву інформацію з вітрини», - розповів Кілліан.
    37-річний Кілліан-американець бельгійського походження. Працює програмістом, помічником юриста, є власником віртуального мобільного провайдера. Українською розмовляє чудово.
    "Моя прабабуся була українкою, а прадід - німцем. Він служив солдатом СС, але згодом перейшов на бік українських повстанців, бо ненавидів нацистів і більшовиків. У Другу світову війну прадідусь, щоб врятувати життя своїй дружині і дочці, відправив їх в Україну. Прадід вивів українських солдатів з-під обстрілу по дорозі, яку знали тільки німці. Згодом його за це розстріляли. На згадку про моїх рідних я вирішив вивчати солов'їну українську мову", відвідуючи Нью-Йоркську публічну бібліотеку, яка відома як одна з найкращих бібліотек у світі - зазначив американець.
    ___________
    як би там не було, бог не дарма розкаявся що створив людину, жадібною і дріб'язковою на стільки - що привласнює собі навіть не саму їжу - а її приготування...сором.