Dziękuję za taki duet. Doskonałe na rześki poranek do biegania, ale też chwili przerwy na zimnej ławce. Dariusz Rosiak to wieloletni wzór i widzę nic się nie zmienił, nawet w trudnych czasach. Dziennikarstwo bieżące umrze wraz z całkowitym zejściem na tożsamościowe opisywanie świata i wraz z ostatecznym zamordowaniem symetryzmu, tak obecnie wyśmiewanego, ale jak pokazują przytoczone w rozmowie przykłady - niezbędnego, bo to echo dawnego "obiektywizmu" i "rzetelności. Bycie centrystą w przekazywaniu informacji właściwie już teraz jest rarytasem i trzeba łowić takie resztki w morzu skrajności, przeładowanym opiniami i manifestami.
Końcówka najbardziej mi się podoba. Pan Maciej powinien się uczyć od Pana Dariusza. Może się mu wydawać, że kieruje się empatią, racjonalizmem, ale sposób w jaki opisuje drugą stronę zdradza syndrom skrajnej postawy "my dobrzy, oni źli". Ekstrema drugiej strony, której wpływów Pan Maciej tak się obawia, racjonalizuje sobie swoje działania w dokładnie taki sam sposób. Pan Dariusz ma dużo racji, tłumacząc że skrajnych poglądów nie należy cenzurować, ale kontrargumentować. Jeśli Pan Maciej pochwala cenzurę i uciszanie tych którzy mają te "niebezpieczne poglądy", gdzie kończy się dyskusja, to niech nie ma bólu na końcu pleców, gdy Konfederacja wyskakuje z pomysłem cenzury... również "niebezpiecznych poglądów". Przyganiał kocioł garnkowi. Dziękuję za zwrócenie mi uwagi na Pana Dariusza.
Świetny jest ten odcinek !! A teraz słuchając go prawie 2 lata później, ma dla mnie jeszcze większe znaczenie i wartość ! Wasze dwa podcasty są moimi ulubionymi, a wy moimi ulubionymi dziennikarzami z których zdaniem najbardziej się liczę jezeli chodzi o Polskę. Świetnie się słucha was razem, i zdecydowanie powinniście, takie luźniejsze pogadanki na temat tego co się dzieje prowadzić conajmniej raz w miesiącu !! Pozdrawiam serdecznie i naprawdę dziękuję za waszą pracę i wiedzę której dzięki wam mogłem nabyć:)
Słucham tego odcinka w grudniu 2024r. Zgadzam się całkowicie. Panowie są świetni w swojej pracy teraz również. Nie słuchałam ich w 2020r i to moja strata😊
Przesłuchałam ponad 90 odcinków. Moje zaufanie do Twojej integralności nie jest bezpodstawne. I przypuszczam, że większość osób tutaj mogłaby napisać to samo. Byłeś pierwszym dziennikarzem, który przywrócił mi wiarę w dziennikarstwo. Jako słuchacz, nie oczekuję, że nie popełnisz błędów bo nikt nie jest nieomylny. Oczekuję za to, że pracę wykonasz rzetelnie (i co do tego nie mam wątpliwości). Stąd bierze się zaufanie o którym mówisz. Poza tym, bardzo cenię coś o czym wspomniał pan Dariusz i co sprawia, że słucham Działu Zagranicznego z przyjemnością, mimo że nasze poglądy na religię, aborcję, czy feminizm są nieco rozbieżne - pozwalasz mi mieć własne zdanie i nie narzucasz swojego. Dzięki za pracę, którą wkładasz w każdy odcinek.
Trzy komentarze: 1. Podcast Zagraniczny jest aktualnie moim ulubionym podcastem ze względu na ciekawość wywiadów, zapraszanych ekspertów oraz tego jak od a do z omawia się zagadnienie właśnie bez takiej tradycyjnej ramówki. Dodatkowo uwielbiam to jak bardzo poruszane są książki wydawane przez tych ekspertów, przez co nie dość, że są wiarygodni to można też zgłębić tematy 2. Sądzę, że sposób finansowania jest przyszłościowy i będzie on rozwijał się coraz lepiej. Sama jako studentka już widzę, że gdy tylko będę mieć możliwość będę wspierać podcast, tak jak raz na kilka miesięcy korzystam ze storytell. I uważam, że to ważne, ponieważ w perspektywie osoby takie jak ja będę mieć coraz większe możliwości wspierania, a patrząc po influ bardziej mojej kategorii wiekowej ta chęć jest. Poza tym im starsza widownia tym sądzę, że ciekawsza świata będzie. 3. Bardzo podoba mi się w raporcie o stanie świata segment patronów, gdzie szybko i bez nachalnych reklam wymienia się patronów- głównie firmy. Nie kest to nachalne, ale po kilku odcinkach część nazw wbiła mi się do głowy na tyle, że jeśli będę potrzebować ich usług będą jedną z pierwszych rzeczy, o których pomyślę
Świetny kanał/koncept, gratuluję rocznicy, czekam na więcej, pzdr dla wszystkich słuchaczy! Ps Nie wiarydgonde jest to, jak idealnie skonstatowaliście oblicza mediów 21 wieku, (zdegenerowanych), dlatego, od wielu lat nie oglądam żadnych mediów, a takie kanały jak Wasze są dla mnie oknem na świat!!!!Dobrze, że Was wypluły te media, dzięki temu mamy sensowne dziennikarstwo:)
Jeśli chodzi o cenzurę, to zgadzam się z Panem Dariuszem Rosiakiem - jeśli już zaczniemy cenzurować, to wkroczymy na równię pochyłą, która doprowadzi do tego, że ocenzurowani zostaną wszyscy z którymi się nie zgadzamy.
Może i pan Dariusz ma rację w sprawie niecenzurowania żadnych poglądów. Natomiast jeśli miał to być wywiad mistrza z uczniem to z Macieja rośnie mistrz. Po pierwsze ten spokojny, rzeczowy ton wypowiedzi, po drugie zauważenie kryzysu zaniechań i kryzysu polskich mediów, które myślę było inspiracją do tworzenia materiałów, które skłaniają do myślenia, wcale nie dają gotowych odpowiedzi, nie są naszpikowane poglądami prowadzącego. Pan Dariusz dość mocno się tam gorączkował, dziaderstwa nie widzi, ale już szpileczkę w kobiety wbił , tak dla zmiany tematu. Zmęczenie jakieś z niego bije. Dobry dziennikarz, ale już wiem dlaczego uwielbiałam Raport o Stanie świata ale dopiero w Dziale Zagranicznym się zakochałam. Bo Dział Zagraniczny nie opisuje świata on zaprasza do refleksji nad światem, a prowadzący pomimo, że pewne osoby chętnie by cenzurował (mówimy tu o abstrakcyjnych poglądach) robi to z łagodnością, której brak człowiekowi starszemu, a to przecież starość podobno daje nam więcej cierpliwości i łagodności. To była dyskusja o mediach a nie pojedynek, natomiast ja personalnie poczułam, że ta rozmowa to dowód, że to nasze pokolenie chce więcej Okraszewskiego! Dziękujemy za ten powiew świeżości w polskich mediach!
Bardzo jestem wdzięczna obu panom, że tworzycie nowe okno na świat. To dzięki takim kanałom jak wasze udaje mi się trzymać z daleka od tego śmietniska, jakim są obecnie panujące media. Za nic w świecie nie chcę stać się dziadersem! :) Wiem o co chodzi, zauważam obecność takich ludzi we własnym środowisku, niezaleznie od wieku. Potrzebuję was, aby weryfikować swoje poglądy, nie ustawać w poszukiwaniach, uczyć się odróżniać fikcje od faktów, rozumieć świat i siebie, uczyć się nie oceniać i nie wartościować. W tej arcyciekawej rozmowie zdecydowanie bliższe mi są poglądy pana Macieja, choć należę do starszego pokolenia. Bardzo serdecznie pozdrawiam z Oslo.
Uh uh uh, dzięki za ten wywiad, bo utwierdził mnie w przekonaniu, że dobrze robiłem nie słuchając audycji redaktora Rosiak. Jeszcze kiedy był w trójce miał dużo, jak na moje młode wtedy ucho, krzywych momentów. Radia przestałem słuchać dawno, ale kiedy pan Rosiak ruszył z podcastem, zastanawiałem się czy nie spróbować wrócić do "raportu". Dobrze że tego nie zrobiłem bo tylko bym się zawiódł. No cóż okazało się, że dziaders gonna dziad niezależnie w jakiej formie będą prowadzić audycje
Panowie jesteście naprawdę dobrzy! Słuchanie Was w grudniu 2024r sprawia, że myślisz prorocy czy co? Pewnie wtedy nie pomyśleliście, nie wybiegaliście tak daleko w przyszłość, że znów mamy Trumpa prezydenta?
41:33 Ze cooo? To GOP jest na pasku korporacji. Dosc powiedziec, ze nawet teraz najbogatsi glosowali w wiekszosci na tRumpa. W ogole dosc mdle (a miejscami bledne) podsumowanie jak na wiodace glosy dot. spraw miedzynarodowych w polskich mediach.
Jak dla mnie jednego ważnego problemu nie poruszyliście. Konktetnie chodzi o usprawiedliwianie zachowań osób z ,,naszej strony". Przykładowo strajk kobiet i marsz niepodległości. Obie strony używają wulgaryzmów, przemocy, dopuszczają sie aktów wandalizmu . Oczywiscie w różnej skali,ale zmierzam do tego, że zamiast krytykować jedną i drugą stronę a przede wszystkim tą naszą za to,że przemoc w niczym nie pomoże a tylko daje pretekst do tego samego drugiej stronie. To my to poieramy i tolerujemy .Media eskalują w dużym stopniu konflikty. Preferują szybkie newsy, krótkie wypowiedzi bez większego kontekstu a prawda jest taka, że gdyby np. Marta Lempart przeprowadziła taki godzinny wywiad, dano by jej wtedy możliwość zaprezentowania wszystkich swoich poglądów, to strajk kobiet napewno nie miałby 80% poparcia. Podsumowując media polaryzuja społeczeństwo i to moze okazać sie zgubne na dłuższą mete.
Bardzo dobry materiał, można mówić o wielu wątkach, odniosę się wszak do jednego: Węglarczyk napisał, że przerwanie transmisji Trumpa to wielka chwila dziennikarstwa. Otóż nie, to właśnie symbol upadku tego zawodu. Czwarta władza coraz bardziej się odkleja od społeczeństwa i jeżeli nie wróci do korzeni tj. dawania platformy do wypowiedzi nawet ludziom z którymi się nie zgadza to będziemy mieli coraz więcej baniek informacyjnych (a bądźmy ze sobą szczerzy, aby wychodzić z tych baniek należy podejmować wysiłek, autor podcastu specjalnie wpisuje ksywy swoich znajomych, a ilu z Was, jego widzów tak robi? :-) Ilu z Was czyta artykuły czy ogląda materiały ludzi którzy mają zupełnie inne poglądy na różne kwestie niż Wy? Jak często falsyfikujecie swoje poglądy?) i obecny stan będzie się tylko pogłębiał, co nie może skończyć się dobrze. Media są od przedstawiania najbardziej rzetelnego obrazu rzeczywistości. Tyle i aż tyle. A jeżeli zaczną bawić się w cenzurę... to kto ma decydować o tym, co należy cenzurować, a czego nie? Who watches the watchmen?
@@MariOwc Wiesz, z racji nauki języka obserwuję jak to wygląda w Norwegii. Siedem razy mniejsi od nas mają telewizję na poziomie nieosiągalnym. A wystarczy zacząć od prostych rzeczy: rozmowa o wecie w UE? Zapraszamy przedstawicieli uniwersytetów, dajemy 45 minut, spokojna moderacja. Kwestia aborcji? To samo, filozofa, księdza, etyka, osobę mającą jakieś publikacje naukowe na ten temat. Przykłady można mnożyć. Problem polega na tym, że to folwark polityczny i nikomu nie zależy na zmianie tego stanu rzeczy, niestety.
Odejście z ciepłej państwowej posady nazywać wyrzuceniem? Panie Rosiak, trochę uczciwości. Dlaczego bardzo często dziennikarze uważają się za kogoś lepszego od przeciętnego obywatela? Każdego pracownika, można upomnieć, a nawet zwolnić, ale nie dziennikarza, bo to od razu zamach na wolność. To prawda, że fatalnie zarządzana i już w tej chwili upadła stacja, ale Trójka, to nie był Pana prywatny folwark.
W tym przypadku wywiad pokazał różnice warsztatowe obu panów. Trochę jak rozmowa profesora z uczniem. Nie zmienia to faktu, że słucham działu zagranicznego regularnie z zainteresowaniem by nie zamykać się w swojej bańce medialnej
Tak wygląda dziennikarstwo, które nigdy nie zginie. Brawo panowie.
Dziękuję za taki duet. Doskonałe na rześki poranek do biegania, ale też chwili przerwy na zimnej ławce. Dariusz Rosiak to wieloletni wzór i widzę nic się nie zmienił, nawet w trudnych czasach. Dziennikarstwo bieżące umrze wraz z całkowitym zejściem na tożsamościowe opisywanie świata i wraz z ostatecznym zamordowaniem symetryzmu, tak obecnie wyśmiewanego, ale jak pokazują przytoczone w rozmowie przykłady - niezbędnego, bo to echo dawnego "obiektywizmu" i "rzetelności. Bycie centrystą w przekazywaniu informacji właściwie już teraz jest rarytasem i trzeba łowić takie resztki w morzu skrajności, przeładowanym opiniami i manifestami.
Końcówka najbardziej mi się podoba. Pan Maciej powinien się uczyć od Pana Dariusza. Może się mu wydawać, że kieruje się empatią, racjonalizmem, ale sposób w jaki opisuje drugą stronę zdradza syndrom skrajnej postawy "my dobrzy, oni źli". Ekstrema drugiej strony, której wpływów Pan Maciej tak się obawia, racjonalizuje sobie swoje działania w dokładnie taki sam sposób.
Pan Dariusz ma dużo racji, tłumacząc że skrajnych poglądów nie należy cenzurować, ale kontrargumentować. Jeśli Pan Maciej pochwala cenzurę i uciszanie tych którzy mają te "niebezpieczne poglądy", gdzie kończy się dyskusja, to niech nie ma bólu na końcu pleców, gdy Konfederacja wyskakuje z pomysłem cenzury... również "niebezpiecznych poglądów". Przyganiał kocioł garnkowi.
Dziękuję za zwrócenie mi uwagi na Pana Dariusza.
Świetny jest ten odcinek !! A teraz słuchając go prawie 2 lata później, ma dla mnie jeszcze większe znaczenie i wartość ! Wasze dwa podcasty są moimi ulubionymi, a wy moimi ulubionymi dziennikarzami z których zdaniem najbardziej się liczę jezeli chodzi o Polskę. Świetnie się słucha was razem, i zdecydowanie powinniście, takie luźniejsze pogadanki na temat tego co się dzieje prowadzić conajmniej raz w miesiącu !! Pozdrawiam serdecznie i naprawdę dziękuję za waszą pracę i wiedzę której dzięki wam mogłem nabyć:)
Słucham tego odcinka w grudniu 2024r. Zgadzam się całkowicie. Panowie są świetni w swojej pracy teraz również. Nie słuchałam ich w 2020r i to moja strata😊
Dwa moje ulubione podcasty w jednym! Jak cudownie :)
Cieszymy się z dobrego dziennikarstwa tak szybko się skończy.
Przesłuchałam ponad 90 odcinków. Moje zaufanie do Twojej integralności nie jest bezpodstawne. I przypuszczam, że większość osób tutaj mogłaby napisać to samo. Byłeś pierwszym dziennikarzem, który przywrócił mi wiarę w dziennikarstwo. Jako słuchacz, nie oczekuję, że nie popełnisz błędów bo nikt nie jest nieomylny. Oczekuję za to, że pracę wykonasz rzetelnie (i co do tego nie mam wątpliwości). Stąd bierze się zaufanie o którym mówisz. Poza tym, bardzo cenię coś o czym wspomniał pan Dariusz i co sprawia, że słucham Działu Zagranicznego z przyjemnością, mimo że nasze poglądy na religię, aborcję, czy feminizm są nieco rozbieżne - pozwalasz mi mieć własne zdanie i nie narzucasz swojego. Dzięki za pracę, którą wkładasz w każdy odcinek.
Dobrze słyszeć, jak ludzie o różnych poglądach potrafią prowadzić kulturalną, rzeczową dyskusję.
Trzy komentarze:
1. Podcast Zagraniczny jest aktualnie moim ulubionym podcastem ze względu na ciekawość wywiadów, zapraszanych ekspertów oraz tego jak od a do z omawia się zagadnienie właśnie bez takiej tradycyjnej ramówki. Dodatkowo uwielbiam to jak bardzo poruszane są książki wydawane przez tych ekspertów, przez co nie dość, że są wiarygodni to można też zgłębić tematy
2. Sądzę, że sposób finansowania jest przyszłościowy i będzie on rozwijał się coraz lepiej. Sama jako studentka już widzę, że gdy tylko będę mieć możliwość będę wspierać podcast, tak jak raz na kilka miesięcy korzystam ze storytell. I uważam, że to ważne, ponieważ w perspektywie osoby takie jak ja będę mieć coraz większe możliwości wspierania, a patrząc po influ bardziej mojej kategorii wiekowej ta chęć jest. Poza tym im starsza widownia tym sądzę, że ciekawsza świata będzie.
3. Bardzo podoba mi się w raporcie o stanie świata segment patronów, gdzie szybko i bez nachalnych reklam wymienia się patronów- głównie firmy. Nie kest to nachalne, ale po kilku odcinkach część nazw wbiła mi się do głowy na tyle, że jeśli będę potrzebować ich usług będą jedną z pierwszych rzeczy, o których pomyślę
Zostawiam komentarz dla zasięgu. Niech "Dział zagraniczny" podbije świat polskich podcastów!! :)
Świetny kanał/koncept, gratuluję rocznicy, czekam na więcej, pzdr dla wszystkich słuchaczy! Ps Nie wiarydgonde jest to, jak idealnie skonstatowaliście oblicza mediów 21 wieku, (zdegenerowanych), dlatego, od wielu lat nie oglądam żadnych mediów, a takie kanały jak Wasze są dla mnie oknem na świat!!!!Dobrze, że Was wypluły te media, dzięki temu mamy sensowne dziennikarstwo:)
Jeśli chodzi o cenzurę, to zgadzam się z Panem Dariuszem Rosiakiem - jeśli już zaczniemy cenzurować, to wkroczymy na równię pochyłą, która doprowadzi do tego, że ocenzurowani zostaną wszyscy z którymi się nie zgadzamy.
Może i pan Dariusz ma rację w sprawie niecenzurowania żadnych poglądów. Natomiast jeśli miał to być wywiad mistrza z uczniem to z Macieja rośnie mistrz. Po pierwsze ten spokojny, rzeczowy ton wypowiedzi, po drugie zauważenie kryzysu zaniechań i kryzysu polskich mediów, które myślę było inspiracją do tworzenia materiałów, które skłaniają do myślenia, wcale nie dają gotowych odpowiedzi, nie są naszpikowane poglądami prowadzącego. Pan Dariusz dość mocno się tam gorączkował, dziaderstwa nie widzi, ale już szpileczkę w kobiety wbił , tak dla zmiany tematu. Zmęczenie jakieś z niego bije. Dobry dziennikarz, ale już wiem dlaczego uwielbiałam Raport o Stanie świata ale dopiero w Dziale Zagranicznym się zakochałam. Bo Dział Zagraniczny nie opisuje świata on zaprasza do refleksji nad światem, a prowadzący pomimo, że pewne osoby chętnie by cenzurował (mówimy tu o abstrakcyjnych poglądach) robi to z łagodnością, której brak człowiekowi starszemu, a to przecież starość podobno daje nam więcej cierpliwości i łagodności. To była dyskusja o mediach a nie pojedynek, natomiast ja personalnie poczułam, że ta rozmowa to dowód, że to nasze pokolenie chce więcej Okraszewskiego! Dziękujemy za ten powiew świeżości w polskich mediach!
Bardzo dobra rozmowa! Dziękuję :)
Bardzo jestem wdzięczna obu panom, że tworzycie nowe okno na świat. To dzięki takim kanałom jak wasze udaje mi się trzymać z daleka od tego śmietniska, jakim są obecnie panujące media. Za nic w świecie nie chcę stać się dziadersem! :) Wiem o co chodzi, zauważam obecność takich ludzi we własnym środowisku, niezaleznie od wieku. Potrzebuję was, aby weryfikować swoje poglądy, nie ustawać w poszukiwaniach, uczyć się odróżniać fikcje od faktów, rozumieć świat i siebie, uczyć się nie oceniać i nie wartościować. W tej arcyciekawej rozmowie zdecydowanie bliższe mi są poglądy pana Macieja, choć należę do starszego pokolenia. Bardzo serdecznie pozdrawiam z Oslo.
Uh uh uh, dzięki za ten wywiad, bo utwierdził mnie w przekonaniu, że dobrze robiłem nie słuchając audycji redaktora Rosiak. Jeszcze kiedy był w trójce miał dużo, jak na moje młode wtedy ucho, krzywych momentów. Radia przestałem słuchać dawno, ale kiedy pan Rosiak ruszył z podcastem, zastanawiałem się czy nie spróbować wrócić do "raportu". Dobrze że tego nie zrobiłem bo tylko bym się zawiódł. No cóż okazało się, że dziaders gonna dziad niezależnie w jakiej formie będą prowadzić audycje
Pozdrawiam:)
Brawo dla Rosiaka za obronę prawa do wypowiedzi.
Kumulacja!!!!! :)
MO+DR razem
Zabieram się do słuchania
Panowie jesteście naprawdę dobrzy! Słuchanie Was w grudniu 2024r sprawia, że myślisz prorocy czy co? Pewnie wtedy nie pomyśleliście, nie wybiegaliście tak daleko w przyszłość, że znów mamy Trumpa prezydenta?
41:33 Ze cooo? To GOP jest na pasku korporacji. Dosc powiedziec, ze nawet teraz najbogatsi glosowali w wiekszosci na tRumpa.
W ogole dosc mdle (a miejscami bledne) podsumowanie jak na wiodace glosy dot. spraw miedzynarodowych w polskich mediach.
Może to jest dobry moment, żeby zapytać, czy tylko ja widzę w logo Działu Zagranicznego renifera/łosia patrzącego na zachód?
To Pan Sadełko
Ja też widzę łosia!
Amstaff Pan Sadełko
Jak dla mnie jednego ważnego problemu nie poruszyliście. Konktetnie chodzi o usprawiedliwianie zachowań osób z ,,naszej strony". Przykładowo strajk kobiet i marsz niepodległości. Obie strony używają wulgaryzmów, przemocy, dopuszczają sie aktów wandalizmu . Oczywiscie w różnej skali,ale zmierzam do tego, że zamiast krytykować jedną i drugą stronę a przede wszystkim tą naszą za to,że przemoc w niczym nie pomoże a tylko daje pretekst do tego samego drugiej stronie. To my to poieramy i tolerujemy .Media eskalują w dużym stopniu konflikty. Preferują szybkie newsy, krótkie wypowiedzi bez większego kontekstu a prawda jest taka, że gdyby np. Marta Lempart przeprowadziła taki godzinny wywiad, dano by jej wtedy możliwość zaprezentowania wszystkich swoich poglądów, to strajk kobiet napewno nie miałby 80% poparcia. Podsumowując media polaryzuja społeczeństwo i to moze okazać sie zgubne na dłuższą mete.
Bardzo dobry materiał, można mówić o wielu wątkach, odniosę się wszak do jednego: Węglarczyk napisał, że przerwanie transmisji Trumpa to wielka chwila dziennikarstwa. Otóż nie, to właśnie symbol upadku tego zawodu. Czwarta władza coraz bardziej się odkleja od społeczeństwa i jeżeli nie wróci do korzeni tj. dawania platformy do wypowiedzi nawet ludziom z którymi się nie zgadza to będziemy mieli coraz więcej baniek informacyjnych (a bądźmy ze sobą szczerzy, aby wychodzić z tych baniek należy podejmować wysiłek, autor podcastu specjalnie wpisuje ksywy swoich znajomych, a ilu z Was, jego widzów tak robi? :-) Ilu z Was czyta artykuły czy ogląda materiały ludzi którzy mają zupełnie inne poglądy na różne kwestie niż Wy? Jak często falsyfikujecie swoje poglądy?) i obecny stan będzie się tylko pogłębiał, co nie może skończyć się dobrze. Media są od przedstawiania najbardziej rzetelnego obrazu rzeczywistości. Tyle i aż tyle. A jeżeli zaczną bawić się w cenzurę... to kto ma decydować o tym, co należy cenzurować, a czego nie? Who watches the watchmen?
@@MariOwc Wiesz, z racji nauki języka obserwuję jak to wygląda w Norwegii. Siedem razy mniejsi od nas mają telewizję na poziomie nieosiągalnym. A wystarczy zacząć od prostych rzeczy: rozmowa o wecie w UE? Zapraszamy przedstawicieli uniwersytetów, dajemy 45 minut, spokojna moderacja. Kwestia aborcji? To samo, filozofa, księdza, etyka, osobę mającą jakieś publikacje naukowe na ten temat. Przykłady można mnożyć. Problem polega na tym, że to folwark polityczny i nikomu nie zależy na zmianie tego stanu rzeczy, niestety.
No i cóż, pan Dariusz jednak sobie trochę podziadersowal.
Odejście z ciepłej państwowej posady nazywać wyrzuceniem? Panie Rosiak, trochę uczciwości. Dlaczego bardzo często dziennikarze uważają się za kogoś lepszego od przeciętnego obywatela? Każdego pracownika, można upomnieć, a nawet zwolnić, ale nie dziennikarza, bo to od razu zamach na wolność. To prawda, że fatalnie zarządzana i już w tej chwili upadła stacja, ale Trójka, to nie był Pana prywatny folwark.
No tragedia...
W tym przypadku wywiad pokazał różnice warsztatowe obu panów. Trochę jak rozmowa profesora z uczniem.
Nie zmienia to faktu, że słucham działu zagranicznego regularnie z zainteresowaniem by nie zamykać się w swojej bańce medialnej
Czy tylko ja w logo kanału widzę dalmatyńczyka,:)) . Kanal znakomity . Gratulacje