А ви вже подали податкову декларацію? Стаття Сергія Мікулова в нашому телеграм-каналі про пдатки "Як задекларувати доходи у 2023 році" - t.me/UAtaxesYou/675.
дякую за відео, спеціально не надсилав декларацію - чекав його, щоб перевірити чи все правильно зробив :) і виправляю помилку - переношу дивіденди з 10.10 у 10.4... хоч вони отримані за межами України але окрема категорія звучить конкретніше.
завдяки інформації переважно із цього відео я в цьому році вперше самостійно здав податкову декларацію фізособи (у мене в 2022 вперше були продажі акцій та дивіденди у Фрідом Фінанс) і сплатив податки. Дякую вам.
Якщо зараз курс долара 38 грн, а через рік буде 50 грн, то вважається, що я з 1000 $ зароблю 12 тис. грн? А по фактув кращому випадку капітал виросте на 4-5% в доларах. Ніякі ETF не зможуть покрити швидкість, з якою знецінюється гривня. По такій логіці вигідніше взагалі не вкладати в іноземні компанії і не платити за курсову різницю. Особливо враховуючи війну і перспективи після. Бананова республіка.
Добрий день. Підкажіть будьласка. Подаючи уточнюючу декларацію, потрібно по новому додаток Ф1 заповнювати, чи досить тільки основне поле декларації де вношу зміни. Змін в розразунках нарахувань дивідендів та інвест. прибутку не буде. (Прийшов рекомендований лист від інспектора--вказано про порушення вимог інструкції що-до заповнення декларації)... В телефонному режимі уточнив що конкретно порушено, сказали що в рядок 10.4--записуються тільки дивіденди отримані в Україні, а ті що за межами рядок 10.10., тому маю намір так виправити. Чи потрібно знову заповнювати Ф1 ? Дякую вам за вашу роботу....
Декларуючи дивіденди від ETF, вніс їх, як рекомендовано, в пункт 10.4 та додав до декларації форму 1042S та звіт за рік з IBKR.. Зараз за результатами камеральної перевірки отримав 2 запити від ДПС щодо подання уточнюючої декларації та щодо підтвердження достовірності задекларованих даних. За результатами телефонного спілкування з інспектором, по першому запиту просять перенести дивіденди в 10.10. По другому - просто не помітили додатки :/ Можливо хтось ще стикався з подібними ситуаціями цього року?
вітаю. Купив SCHD, продавати незбираюсь. Отримав лише 0.74$ дивідендів, ще й податок від фрідома 15% (0.11$) + комісія за придбання акції 1.56$. Тобто де факто я в мінусі та податок на них сплатив. Мені потрібно це все декларувати? Чи краще почати це з 2024, коли вже піду в плюс чи акцію продам? Завчасно дякую! іншого доходу немаю.
Тобто якщо наприклад виводити з бінансу usdt через фіат то треба задекларувати це і сплатити 18.5%? Хто в здоровому глузді буде це робити? Чи криптобіржі теж будуть розкривати інформацію через CRS, враховуючи те що навіть з інтеректів брокерс ще не ясно до кінця?😊
Про податкові ризики бажано подбати до початку операції, зараз вже нічого не зробиш. Ризик є. Реалізується він чи ні питання часу, статистики, технологій, кваліфікації та завантаженості працівників ДПС. Законодавство про віртуальні активи поки не працює, але навіть коли запрацює навряд чи там буде інша модель окрім як певний податок з обороту.
Налоговая не принимает инфу о дивидендах с подтверждением в виде годовой выписки с IB и требует оплачивать 18% , вместо 9. Кто-то сталктвался с этим? Какими документами согласно налогового кодекса можно подтвердить получение именно дивидендов?
Доброго дня. Дякую за змістовне відео. Питання. Чи потрібно заносити у декларацію кеш який є на брокерському рахунку (щоб легалізувати ці кошти на майбутнє) якщо так то в який розділ декларації? Ще одне. Якщо у 2022 році на кеш на рахунку IBKR було нараховано відсотки в який розділ декларації заносити і як розрахувати. відcоток невеличкий менше 100$ дякую
Щиро дякую вам, друзі, за вашу важку, але дуже корисну роботу ! Підкажіть, будь ласка, якщо, наприклад, не сума інвестиційного прибутку, а сума нарахованих дивідендів менше, ніж 3470 грн, то ці дивіденди обов язково треба декларувати ? З пов.
В видео был правильно поднят вопрос по дикому налогообложению курсовых разниц . Фактически это двойное налогообложение если взять длительный период . Вы купили акции на 500 уе в 1996 по 1,7 курс , продали на 500 сейчас , будьте добры 100 долл налогов . И это еще без учета налогообложения курсовой разницы самого доллара который тоже прохудился . Люди могут попасть буквально в течении дня , был вчера 28 вы купили на 100 долл , сегодня 36.56 и с разницы - вы уже должны . Как то демотивирует . Варианты - или смириться , или металлическое золото , или отложить на пенсию , а потом сменить налоговое резиденство чтоб с разницы уплатить где нибудь в более стабильной стране .
Я також так думаю. Рано чи пізно інвестиційні активи прийдеться продавати. І чим довша тривалість інвестиції, тим більшим буде гривневий інвестприбуток за рахунок девальвації. Хоч і фактичного прибутку може й не бути. 1000 дол.у 2000 р і 1000 Дол у 2025 р - це зовсім різні суми
@@Physyks да, но если вы станете за это время налоговым резидентом Испании например , то это уже будет в евро. А если в США , то там если не изменяет мой французкий длительные инвестиции по другому облагаются. Ну и может у нас что изменится. Будет место для маневров.
@@ОльгаМарушко-л2й арабские эмираты ноль , Турция ноль , Болгария 10 , США при владении более трёх лет ноль , Россия при владении более 3х лет ноль и т.д.
Все ж таки більше хотілося б розуміти по дивідендах з США, з яких вже сплачені податки. Податківці наголошують про те що має бути підтверджуючий документ (нотаріально засвідчена укр.мовою довідка про вид доходу), а без неї ставка податку буде основна 18% і 1,5 % військовий збір, а не 9%
Велике дякую вам за вашу роботу! Підкажіть, продаж деривативу (на паркінг, який за час володіння деривативом так і не здався в експлуатацію) - це "інвестиційний прибуток" (10.8), та оподатковується різниця між продажем та купівлею в 18%+1.5%? Чи потрібно в цій декларації вказувати все наявне майно? Акції й ETF (якщо є в наявності, але не продавалися), автомобіль, заощадження, депозити, ін.?
Право на паркинг це не дериватив, а продаж нерухомості навіть якщо його не введено в експлуатацію. Для комерційної нерухомості - податок 5% Цінні папери - там лише результат від їх продажу декларується. Майно рухоме та нерухоме - вказується в розділі VIII.
@@eKnight_ua Дякую за відповідь. Нотаріальний документ називається "Договір купівлі-продажу деривативу". Дериватив - форвардний контракт. В ньому фігурує "Базовий актив або Об'єкт" - паркомісце, але його ще не існує. Судячи з нотаріального договору, продається саме форвардний контракт :\
Додам ще відповідь податкової. Вона доволі шаблонна, але наче підходить під описану вище ситуацію. > Відповідно до ст. 14 п. 1 п.п. 45 Податкового кодексу України дериватив - документ, що засвідчує право та/або зобов’язання придбати чи продати у майбутньому цінні папери, матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених ним умовах. Порядок випуску та обігу деривативів установлюється законодавством. До деривативів належать: форвардний контракт - цивільно-правовий договір, за яким продавець зобов'язується у майбутньому в установлений строк передати базовий актив у власність покупця на визначених умовах, а покупець зобов'язується прийняти в установлений строк базовий актив і сплатити за нього ціну, визначену таким договором. Форвардний контракт виконується шляхом постачання базового активу та його оплати коштами або проведення між сторонами контракту грошових розрахунків без постачання базового активу. Порядок оподаткування інвестиційного прибутку визначено п. 170.2 ст. 170 ПКУ, відповідно до якого облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Інвестиційний прибуток за операціями з деривативами розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку за операціями з деривативами (похідними інструментами), включаючи отримані суми періодичних або разових виплат, передбачених умовами контрактів (договорів), та документально підтвердженою сумою, сплаченою платником податку іншій стороні такого контракту (договору) з деривативами (похідними інструментами), в тому числі сплаченими сумами періодичних або разових виплат, які передбачені умовами контракту (договору). Фактично понесені фізичною особою витрати на придбання інвестиційного активу (корпоративних прав) підтверджуються документами, що засвідчують факт здійснення розрахункових операцій. При цьому фізична особа, яка отримує інвестиційний прибуток, повинна надати Декларацію у встановленому порядку та у відповідних випадках, сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків+1,5 відсотки військового збору.
Підскажіть, не зміг знайти відповідь, як бути коли завів на ІВ фунти і конвертував їх у долар. В звіті брокера така операція відображається в розділі як "Сделка (продажа)" і "Сделка покупка". Як тут визначати дохід і чи треба це робити? Дякую!
Дякую за змістовне та корисне відео! Уточніть, будь ласка, якщо з якоїсь причини дивіденди за звітний рік не були вказані в декларації , то через 3 роки мирного часу податкова втрачає право на претензії щодо несплати цього податку?
@@FamilybudgetUa Дякую! Якщо можна, я більш детально опишу зміст свого запитання. Наприклад, починаючи зі звітного 2017 (умовно) року я щорічно подавав декларації і сплачував податки за операції з нерухомістю та авто, але дивіденди від іноземних активів в ці декларації не вносив. Чи означає це, що починаючи з 2020 (?) року податкова втрачає право на запитання щодо відсутності сплати податку на дивіденди за 2017 рік? Але матиме таке право щодо 2018 і наступних років?
@@FamilybudgetUa Добрий день. Минулого року отримала квитанцію 2 і зраділа, що все ОК. А в цьому додивилась - "пакет не прийнято" В 2022 році я підтримувала позицію, що з дивідендів сплачується лише ВЗ, тому і заплатила лише його. Сьогодні є розуміння необхідності сплати 9% податку. Підкажіть, будь ласка, як зараз відобразити в Декларації цей податок - додати до цьогорічного?
Дякую за вашу роботу та висвітлення таких складних питань. Наскільки мені зрозуміло, якщо у людини є просто якась кількість ETF, але продажів / виплат дивідендів НЕМАЄ -> в такому разі, декларувати НЕ треба, хоча рекомендовано (оскільки декларація - це впливовий документ, та просто потренуватися). Чи правильно мені зрозуміло?
Доброго дня, скажіть, будь ласка, якщо я отримала допомогу від України 6500 грн через єПідтримка, як мені це декларувати і в який рядочок декларації записувати. Дякую
Дякую за відео. Якщо була купівля однієї акції (VOO за ~$400 через Монобанк) і отримано дивіденди на ~$4, обов'язково подавати декларацію? Які санкції за неподання? Ось тут пишуть, що не обов'язково, чи то інший випадок? "Зверніть увагу: податкова декларація заповнюється у тому випадку, якщо відбувався продаж цінних паперів у 2022 році. Якщо інвестор купував цінні папери та/або отримував дивіденди, подавати декларацію інвестори *** не зобов’язані ***, але опціонально вони можуть це зробити згідно з інструкцією. Нагадуємо, що інвестори отримують дивіденди по трьом фондам: ОТП Подвійний, ОТП Подвійний результат та ОТП Інвест+, ПДФО складає 9%, військовий збір 1,5%, сплачує OTP Capital, який є податковим агентом." www.otpcapital.com.ua/2023/03/15/deklaratsiya-dohodiv-2023-pro-shho-treba-znaty-investoram/ Дякую за відповідь.
Добрий вечір. Підкажіть, будь ласка, при оформленні декларації щодо отриманих дивідендів через ІБ здійснюємо запис в п. 10.10(10.4) і все. Чи потрібно подавати додатково розрахунки, виписки?
@@eKnight_ua Дякую за корисний вебінар. На Вашу думку, які саме додатки щодо отриманих дивідендів в ІБ варто одразу подавати Податковій - розрахунки з UaTaxWeb, форму 1042S чи обидва документи?
Добрий вечір. Спробував подати декларацію (додав 4 файли pdf --довільна форма) і при завантаженні отримав таку помилку (Квитанція № 1 Фінальна Помилка ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. При необхідності виправте документ та надішліть його знову.) Також врозділі Останні повідомлення разом з даним повідомленням бачу одночасно 5 таких повідомлень --(Квитанція № 1 ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО НА ЦЕНТРАЛЬНОМУ РІВНІ. Документ буде оброблено у складі пакету пов'язаних документів. Через певний час подбайте про прийом квитанції №2 щодо результатів перевірки та прийняття/неприйняття Вашого електронного документу.) Що варто робити в такій ситуації ? Дякую
@@eKnight_ua Дякую. Вже вдалось подати. Проблема в тому , що якщо подаватись з основного вікна ЕК, то чомусь додатки криво лягають. А коли подавати через ведення звітності (обираючи 2022 рік), то там все працюе... Може комусь допоможе така інфа.... Звичайно що 100 % спрацюе коли подати декларацція+ Ф1 без додатків довільної форми, але ж хочеться щоб все пакетом було , щоб по максимуму питань меньше було, хоча то майбудь як у них там зорі стануть ...
@@eKnight_ua , щиро дякую! Я скористався консультацією FinAssistant. Допомогли заповнити декларацію, проконсультували як і що робити. Дуже дохідливо і уважно все розповіли.
Дуже дякую за корисну інформацію. Є питання. А які наслідки не декларування доходу від дивідендів ETF (наприклад в mono інвест або IB)? Дохід мізерний і якось зараз не до цього .
Дякую! Дуже корисний контент. Підкажіть, а якщо я за рік одну і ту ж акцію (наприклад, TSLA) продавав два рази, то при розрахунку інвестиційного прибутку я повинен два рядки TSLA (два продажі) вказати або один рядок з підсумком двох продажів? Якщо брокер виплачує відсоток на кеш на рахунку, то в якому рядку декларації потрібно відображати цей дохід?
Дуже дякую за ваше розтлумачення! цікавить питання податкових знижок, чи є для тимчасово прихищених в інших країнах? адже ми також арендуємо житло і це не дешево. Дякую.
як не платити 9% по дивідендах іноземних компаній? Може вказати в декларації 5% ? Мій брокер не надає ніяких довідок , по суті з дивідендів утримано від 15-25% , чому ще платити ?
Дякую за відео. Питання. Планую скористатися податковою знижкою за донати в Повернись живим (цей фонд є в реєстрі) Сплачую податки 18% з офіційної роботи (НЕ ФОП) Підкажіть чи можу я зменшувати розмір доходу (із ЗП, максимум до 16%) чи тільки Дивіденти
Подаю декларацію, податкова не приймає, повідомляються про помилку: документ не відповідає всім вимогам електронного документу оскільки виявлено недостовірність щодо контролюючого органу, до якого подається декларація. Хтось стикався, як вирішити?
Спасибо большое за видео! Подскажите, пожалуйста, по продаже крипто активов: что именно здесь имеется в виду? Подпадает ли сюда процедура пополнения IBKR через Binance на wise: покупка USDT за гривну, потом продажа за USD на wise? Если да, то как правильно считать здесь доход?
ДПС вважає будь яку продажу крипту, навіть стейблу подією, де 19.5% з усієї суми доходу! Ваше право не погоджуватись. Однак зважте, що з певного об'єму виникає не тільки адмін, а й кримінальна відповідальність по 212 ККУ, а вже може стати цікавим і іншим органам! Л.
@@FamilybudgetUa Підкажіть, будь ласка, сама продажа вважається доходом? тобто у випадку купівлі 100 USDT і продажі за 100USD, має бути сплачено 19.5$ податку? Тобто за "обмін валют" - втрата 20 баксів? Чи 19.5% з 1 доллара у випадку купівля 100USDT та продажі за 101USD?
@@sergi.adamchuk я вже заплутався. у відео із Інною, що вийшло після цього відео, кажуть, що Ф1 для купівлі-продажу. тобто купівлю теж треба декларувати. можна уточнення з цього приводу? Якщо не продаєш, але була купівля акцій + дивіденди, треба подавати Ф1? @Sergii Mikulov
Та ні, багато людей самостійно подають на основі інструкцій Сімейного Бюджету. Бухгалтер то впевненість або економія часу. iPlan не формує декларації для клієнтів, однак так, ми допомагаємо з перевіркою, а також домовились за спец ціни від бухгалтерів для наших клієнтів. Л.
Як розуміти другий абзац п. 50.1 ПКУ «Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.» Якщо не було задекларовано дивіденди за минулий період - їх можна задекларувати у поточному?
Там є не лише право, а й : "Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті: і т.д." Тобто за умови самостійної сплати штрафів та пені можете виправляти самостійно, якщо ДПС буде 1шою ніж Ви , то будуть ще фін санкції. "Згідно з п.п. 112.8.8 п. 112.8 ст. 112 ПКУ обставинами, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є самостійне виправлення платником податків з дотриманням порядку, вимог та обмежень, передбачених ст. 50 ПКУ, помилок, що містяться у раніше поданих ним податкових деклараціях та розрахунках (уточнюючих податкових деклараціях та розрахунках), за умови !!!сплати самостійно донарахованих податкових зобов’язань та штрафних (фінансових) санкцій (штрафів)!!! , передбачених п. 50.1 ст. 50 ПКУ (щодо правопорушення, передбаченого п. 123.1 ст. 123 ПКУ)."
@@eKnight_ua Дякую. Тобто, я включаю до поточної декларації крім поточних дивідендів ще й суму незадекларованих дивідендів попереднього періоду, рахую суми податків, штрафу та пені, здаю таку декларацію до кінця квітня та сплачую ці податки, штрафи та пені до кінця травня. Так? Це відповідає умовам сплати самостійно донарахованих податкових зобов’язань та штрафних (фінансових) санкцій (штрафів)?
@@oleksandrdotsenko3066 Добрий день. Дізнавалася в місцевій податковій як подавати Декларацію з "дивідендами" за позаминулий рік, порадили сплатити податок, а потім подати Декларацію за 2021 рік, зазначили, що на даний момент самоштраф фізосібам не потрібно нараховувати.
Ніт. Ви можете зробити custom statement і додати туди потрібні розділи у тч по трейдаиґм, туди історічні дані по купівлі позицій підтягнуться автоматично.
Чомусь Юрій сказав, що КІК для айтішників - це щось страшне, й ледь не помилка, що його завели. Наче ж нічого критичного, якщо дати знати податковій, що КІК є, і якщо він має дохід до 3 млн. євро, та дохід виведений через дивіденди, скажімо, в Україну, під 9% з дивідендів + 1.5% військового збору. Чи є ще якісь потенційні ризики?
Передивився вже багато відео по цій темі, і ніхто не каже, що робити з "депозитним" рахунком на Фрідом Фініанс. Там кожен день виконується купівля/продаж валютного свопу для нарахування 3% річних. З одного боку то типу депозит. З іншого купівля/продаж. Якщо друге, то заповнювати Ф1 на майже 300 рядків... 😵💫😭
Не зовсім. Знижку отримаєте на 9% від певних витрат (навчання, відсотки за іпотеку, довгострокове страхування життя, пенсійне страхування, орендна плата для ТПО і т.і)
Що робити якщо вже подав декларацію , вказавши дивіденди як в минулому році в 10.10? Зараз тут кажуть що це треба в 10.4 вказувати. Чи це принципово, чи можна залишити вже як є?
Лише якщо хочете їх задекларувати . Але тоді маєте вказати всі отриманні доходи (зп, ФОП , і т.і) На початку ефіру говорив , що краще декларувати - вчитись на легких кейсах + це отримання документу про легалізацію доходів у вигляді декларації
Смотрите какую идею придумал . Можно получить номер ITIN ( налоговый номер для иностранцев ) , его можно получить через представительство , по списку оно в Фастове , затем в форму 8BEN добавить этот ITIN , тогда 1042 будет с ITIN , и тогда вы можете получить выписку из налогового органа США ( IRS ) по этому номеру .
@@vadympnk7679 можно получить выписку из налоговой США по tin . В наших налоговых консультациях я нашел что 1042s можно считать как выданную уполномоченным органом США. Потому что Минфин уполномочил их выдавать.
Еврооблигации Украины , я так понимаю купонный доход облагается под ставку 0 , сейчас его не платят , а дисконт как облагается , если купил по 20 , а вдруг они уплатят по 100 , то 80 как облагается ?
Если заплатят , то по ставке 0% , как и любой доход (%, прибыль, курсовые разницы ). Если не полностью - то понесенные убытки , будут уменьшать инвест.прибыль
А ви вже подали податкову декларацію?
Стаття Сергія Мікулова в нашому телеграм-каналі про пдатки "Як задекларувати доходи у 2023 році" - t.me/UAtaxesYou/675.
Звісно, ні 😁. А для чого?!
Чудова інструкція, знайшов відповіді на свої запитання.
Дякую.
дякую за відео, спеціально не надсилав декларацію - чекав його, щоб перевірити чи все правильно зробив :)
і виправляю помилку - переношу дивіденди з 10.10 у 10.4... хоч вони отримані за межами України але окрема категорія звучить конкретніше.
Щиро дякую за дуже корисну інформацію
Дуже корисно! Дякую за інформацію та вашу роботу!
Дякую за Вашу роботу.
Дякую! Дуже корисно!
щиро дякую за актуальну і корисну інформацію!
Дякую за дуже дуже корисне відео! 🔥
Щиро дякую за вебінар!
завдяки інформації переважно із цього відео я в цьому році вперше самостійно здав податкову декларацію фізособи (у мене в 2022 вперше були продажі акцій та дивіденди у Фрідом Фінанс) і сплатив податки. Дякую вам.
дякуємо за ваш відгук! тішимося, що були корисними! Н.
Дякую за детальне відео!
Дякую за топ контент фор фрі!
Спасибо за видео. Отвечали на все вопросы которые у меня билы по заполнению дикларации.
щиро тішимося, щ були корисними. запрошуйте друзів на канал, ми вам теж будемо вдячні! Н.
Якщо зараз курс долара 38 грн, а через рік буде 50 грн, то вважається, що я з 1000 $ зароблю 12 тис. грн? А по фактув кращому випадку капітал виросте на 4-5% в доларах. Ніякі ETF не зможуть покрити швидкість, з якою знецінюється гривня. По такій логіці вигідніше взагалі не вкладати в іноземні компанії і не платити за курсову різницю. Особливо враховуючи війну і перспективи після. Бананова республіка.
Добрий день. Підкажіть будьласка.
Подаючи уточнюючу декларацію, потрібно по новому додаток Ф1 заповнювати, чи досить тільки основне поле декларації де вношу зміни. Змін в розразунках нарахувань дивідендів та інвест. прибутку не буде.
(Прийшов рекомендований лист від інспектора--вказано про порушення вимог інструкції що-до заповнення декларації)...
В телефонному режимі уточнив що конкретно порушено, сказали що в рядок 10.4--записуються тільки дивіденди отримані в Україні, а ті що за межами рядок 10.10.,
тому маю намір так виправити.
Чи потрібно знову заповнювати Ф1 ?
Дякую вам за вашу роботу....
Дякую за дуже корисний контент!
Чи можете ви, будь ласка, скинути посилання на презентацію із відео?
Ви зробите таку ж інструкцію на декларування на 2023 р?
Якщо так, то коли приблизно ?
у відкритий доступ викладемо в середині квітня
Л.
сьогодні стрім наживо на каналі про декларування інвест доходів. підключайтеся о 19.00. Н.
Декларуючи дивіденди від ETF, вніс їх, як рекомендовано, в пункт 10.4 та додав до декларації форму 1042S та звіт за рік з IBKR.. Зараз за результатами камеральної перевірки отримав 2 запити від ДПС щодо подання уточнюючої декларації та щодо підтвердження достовірності задекларованих даних. За результатами телефонного спілкування з інспектором, по першому запиту просять перенести дивіденди в 10.10. По другому - просто не помітили додатки :/ Можливо хтось ще стикався з подібними ситуаціями цього року?
вітаю. Купив SCHD, продавати незбираюсь. Отримав лише 0.74$ дивідендів, ще й податок від фрідома 15% (0.11$) + комісія за придбання акції 1.56$. Тобто де факто я в мінусі та податок на них сплатив. Мені потрібно це все декларувати? Чи краще почати це з 2024, коли вже піду в плюс чи акцію продам? Завчасно дякую! іншого доходу немаю.
Тобто якщо наприклад виводити з бінансу usdt через фіат то треба задекларувати це і сплатити 18.5%? Хто в здоровому глузді буде це робити? Чи криптобіржі теж будуть розкривати інформацію через CRS, враховуючи те що навіть з інтеректів брокерс ще не ясно до кінця?😊
Про податкові ризики бажано подбати до початку операції, зараз вже нічого не зробиш. Ризик є. Реалізується він чи ні питання часу, статистики, технологій, кваліфікації та завантаженості працівників ДПС.
Законодавство про віртуальні активи поки не працює, але навіть коли запрацює навряд чи там буде інша модель окрім як певний податок з обороту.
Налоговая не принимает инфу о дивидендах с подтверждением в виде годовой выписки с IB и требует оплачивать 18% , вместо 9.
Кто-то сталктвался с этим? Какими документами согласно налогового кодекса можно подтвердить получение именно дивидендов?
Було таке. Спробуйте з податковим юристом співпрацювати.
Л.
@@FamilybudgetUa є контакти?)
Доброго дня. Дякую за змістовне відео.
Питання. Чи потрібно заносити у декларацію кеш який є на брокерському рахунку (щоб легалізувати ці кошти на майбутнє) якщо так то в який розділ декларації?
Ще одне. Якщо у 2022 році на кеш на рахунку IBKR було нараховано відсотки в який розділ декларації заносити і як розрахувати. відcоток невеличкий менше 100$
дякую
Щиро дякую вам, друзі, за вашу важку, але дуже корисну роботу !
Підкажіть, будь ласка, якщо, наприклад, не сума інвестиційного прибутку, а сума нарахованих дивідендів менше, ніж 3470 грн, то ці дивіденди обов язково треба декларувати ?
З пов.
Так( Л.
І дякую за добрі слова) Л.
@@FamilybudgetUa Дякую )
В видео был правильно поднят вопрос по дикому налогообложению курсовых разниц . Фактически это двойное налогообложение если взять длительный период . Вы купили акции на 500 уе в 1996 по 1,7 курс , продали на 500 сейчас , будьте добры 100 долл налогов . И это еще без учета налогообложения курсовой разницы самого доллара который тоже прохудился . Люди могут попасть буквально в течении дня , был вчера 28 вы купили на 100 долл , сегодня 36.56 и с разницы - вы уже должны . Как то демотивирует . Варианты - или смириться , или металлическое золото , или отложить на пенсию , а потом сменить налоговое резиденство чтоб с разницы уплатить где нибудь в более стабильной стране .
Я також так думаю. Рано чи пізно інвестиційні активи прийдеться продавати. І чим довша тривалість інвестиції, тим більшим буде гривневий інвестприбуток за рахунок девальвації. Хоч і фактичного прибутку може й не бути. 1000 дол.у 2000 р і 1000 Дол у 2025 р - це зовсім різні суми
@@Physyks да, но если вы станете за это время налоговым резидентом Испании например , то это уже будет в евро. А если в США , то там если не изменяет мой французкий длительные инвестиции по другому облагаются. Ну и может у нас что изменится. Будет место для маневров.
Арабські Емірати, здається 5% податок на прибуток
@@ОльгаМарушко-л2й арабские эмираты ноль , Турция ноль , Болгария 10 , США при владении более трёх лет ноль , Россия при владении более 3х лет ноль и т.д.
Все ж таки більше хотілося б розуміти по дивідендах з США, з яких вже сплачені податки. Податківці наголошують про те що має бути підтверджуючий документ (нотаріально засвідчена укр.мовою довідка про вид доходу), а без неї ставка податку буде основна 18% і 1,5 % військовий збір, а не 9%
Це швидше позиція окремого інспектора, яка не має бази в ПКУ. Л.
Це відповідь і в чаті телеграм і в інспектора
Велике дякую вам за вашу роботу!
Підкажіть, продаж деривативу (на паркінг, який за час володіння деривативом так і не здався в експлуатацію) - це "інвестиційний прибуток" (10.8), та оподатковується різниця між продажем та купівлею в 18%+1.5%?
Чи потрібно в цій декларації вказувати все наявне майно? Акції й ETF (якщо є в наявності, але не продавалися), автомобіль, заощадження, депозити, ін.?
Право на паркинг це не дериватив, а продаж нерухомості навіть якщо його не введено в експлуатацію. Для комерційної нерухомості - податок 5%
Цінні папери - там лише результат від їх продажу декларується.
Майно рухоме та нерухоме - вказується в розділі VIII.
@@eKnight_ua Дякую за відповідь.
Нотаріальний документ називається "Договір купівлі-продажу деривативу".
Дериватив - форвардний контракт. В ньому фігурує "Базовий актив або Об'єкт" - паркомісце, але його ще не існує.
Судячи з нотаріального договору, продається саме форвардний контракт :\
Додам ще відповідь податкової. Вона доволі шаблонна, але наче підходить під описану вище ситуацію.
>
Відповідно до ст. 14 п. 1 п.п. 45 Податкового кодексу України дериватив - документ,
що засвідчує право та/або зобов’язання придбати чи продати у майбутньому цінні папери,
матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених ним умовах. Порядок
випуску та обігу деривативів установлюється законодавством.
До деривативів належать:
форвардний контракт - цивільно-правовий договір, за яким продавець зобов'язується у
майбутньому в установлений строк передати базовий актив у власність покупця на
визначених умовах, а покупець зобов'язується прийняти в установлений строк базовий
актив і сплатити за нього ціну, визначену таким договором. Форвардний контракт
виконується шляхом постачання базового активу та його оплати коштами або проведення
між сторонами контракту грошових розрахунків без постачання базового активу.
Порядок оподаткування інвестиційного прибутку визначено п. 170.2 ст. 170 ПКУ,
відповідно до якого облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними
активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат.
Інвестиційний прибуток за операціями з деривативами розраховується як позитивна
різниця між доходом, отриманим платником податку за операціями з деривативами
(похідними інструментами), включаючи отримані суми періодичних або разових виплат,
передбачених умовами контрактів (договорів), та документально підтвердженою сумою,
сплаченою платником податку іншій стороні такого контракту (договору) з деривативами
(похідними інструментами), в тому числі сплаченими сумами періодичних або разових
виплат, які передбачені умовами контракту (договору).
Фактично понесені фізичною особою витрати на придбання інвестиційного активу
(корпоративних прав) підтверджуються документами, що засвідчують факт здійснення
розрахункових операцій.
При цьому фізична особа, яка отримує інвестиційний прибуток, повинна надати
Декларацію у встановленому порядку та у відповідних випадках, сплатити податок на
доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків+1,5 відсотки військового збору.
Підскажіть, не зміг знайти відповідь, як бути коли завів на ІВ фунти і конвертував їх у долар. В звіті брокера така операція відображається в розділі як "Сделка (продажа)" і "Сделка покупка". Як тут визначати дохід і чи треба це робити? Дякую!
Нічого. Операції з валютою не оподатковуються.
Дякую за змістовне та корисне відео! Уточніть, будь ласка, якщо з якоїсь причини дивіденди за звітний рік не були вказані в декларації , то через 3 роки мирного часу податкова втрачає право на претензії щодо несплати цього податку?
3 роки тільки за наявності декларацій діє термін. Л.
@@FamilybudgetUa Дякую! Якщо можна, я більш детально опишу зміст свого запитання. Наприклад, починаючи зі звітного 2017 (умовно) року я щорічно подавав декларації і сплачував податки за операції з нерухомістю та авто, але дивіденди від іноземних активів в ці декларації не вносив. Чи означає це, що починаючи з 2020 (?) року податкова втрачає право на запитання щодо відсутності сплати податку на дивіденди за 2017 рік? Але матиме таке право щодо 2018 і наступних років?
дякую за відео. Підкажіть які подальші дії після отримання Квитанції 2?
Значить все ок, ДПС прийняло Л.
@@FamilybudgetUa а коли можна оплачувати? Як зрозуміти, що ДПС згідна з моїми розрахунками?
@@FamilybudgetUa Добрий день. Минулого року отримала квитанцію 2 і зраділа, що все ОК. А в цьому додивилась - "пакет не прийнято" В 2022 році я підтримувала позицію, що з дивідендів сплачується лише ВЗ, тому і заплатила лише його. Сьогодні є розуміння необхідності сплати 9% податку. Підкажіть, будь ласка, як зараз відобразити в Декларації цей податок - додати до цьогорічного?
Дякую за вашу роботу та висвітлення таких складних питань. Наскільки мені зрозуміло, якщо у людини є просто якась кількість ETF, але продажів / виплат дивідендів НЕМАЄ -> в такому разі, декларувати НЕ треба, хоча рекомендовано (оскільки декларація - це впливовий документ, та просто потренуватися). Чи правильно мені зрозуміло?
Якщо немає продажів (capital gains) і дивідендів, то нічого декларувати. Л.
@@FamilybudgetUa Дякую за відповідь!
Підкажіть, будь-ласка, чи можна сформувати звіт по проданим акціям на ua-tax web, так само як це зроблено на прикладі девідендного звіту)
Так, можеа. Л
Вітаю
Якщо виводити з фінансового рахунку с Bybit на Wise чи револют - треба декларувати чи як?
Дякую
Ф4 це стосується тільки ОПЕРАЦІЙ з рух/нерух? Тим що просто володієш, куплено давно не тре декларувати?
Вже почув у qa що все це треба в розділ 8 вносити
1:33:35 тут відповіли
Інвестую в Іб. Думаю зареєструвати ФОПа. Чи є це необхідним і яка форма (група)реєстрації для цього виду діяльності підходить? Дякую!
IB тільки як фіз особа, на ФОП. Л.
Доброго дня, скажіть, будь ласка, якщо я отримала допомогу від України 6500 грн через єПідтримка, як мені це декларувати і в який рядочок декларації записувати. Дякую
Дякую за відео.
Якщо була купівля однієї акції (VOO за ~$400 через Монобанк) і отримано дивіденди на ~$4, обов'язково подавати декларацію?
Які санкції за неподання? Ось тут пишуть, що не обов'язково, чи то інший випадок?
"Зверніть увагу: податкова декларація заповнюється у тому випадку, якщо відбувався продаж цінних паперів у 2022 році. Якщо інвестор купував цінні папери та/або отримував дивіденди, подавати декларацію інвестори *** не зобов’язані ***, але опціонально вони можуть це зробити згідно з інструкцією. Нагадуємо, що інвестори отримують дивіденди по трьом фондам: ОТП Подвійний, ОТП Подвійний результат та ОТП Інвест+, ПДФО складає 9%, військовий збір 1,5%, сплачує OTP Capital, який є податковим агентом." www.otpcapital.com.ua/2023/03/15/deklaratsiya-dohodiv-2023-pro-shho-treba-znaty-investoram/
Дякую за відповідь.
Краще читайте першоджерело ст.179 ПКУ.
Дивіденди декларуються незалежно від суми
Для вас це корисне тренування на символічній сумі.
Добрий вечір. Підкажіть, будь ласка, при оформленні декларації щодо отриманих дивідендів через ІБ здійснюємо запис в п. 10.10(10.4) і все. Чи потрібно подавати додатково розрахунки, виписки?
Так, я розповідав про це що краще додавати звіт про дивіденди не чекаючи запитів ДПС.
@@eKnight_ua Дякую за корисний вебінар. На Вашу думку, які саме додатки щодо отриманих дивідендів в ІБ варто одразу подавати Податковій - розрахунки з UaTaxWeb, форму 1042S чи обидва документи?
Добрий вечір. Спробував подати декларацію (додав 4 файли pdf --довільна форма) і при завантаженні отримав таку помилку
(Квитанція № 1 Фінальна Помилка ДОКУМЕНТ НЕ ПРИЙНЯТО. При необхідності виправте документ та надішліть його знову.)
Також врозділі Останні повідомлення разом з даним повідомленням бачу одночасно 5 таких повідомлень --(Квитанція № 1 ДОКУМЕНТ ЗБЕРЕЖЕНО НА ЦЕНТРАЛЬНОМУ РІВНІ. Документ буде оброблено у складі пакету пов'язаних документів. Через певний час подбайте про прийом квитанції №2 щодо результатів перевірки та прийняття/неприйняття Вашого електронного документу.)
Що варто робити в такій ситуації ? Дякую
Спробуйте подати декларацію окремо, а додатки довільної форми у пдф - окремим листом. Розповідав про це наприкінці ефіру.
@@eKnight_ua Дякую. Вже вдалось подати. Проблема в тому , що якщо подаватись з основного вікна ЕК, то чомусь додатки криво лягають. А коли подавати через ведення звітності (обираючи 2022 рік), то там все працюе... Може комусь допоможе така інфа....
Звичайно що 100 % спрацюе коли подати декларацція+ Ф1 без додатків довільної форми, але ж хочеться щоб все пакетом було , щоб по максимуму питань меньше було, хоча то майбудь як у них там зорі стануть ...
Я не змогла виправити декларацію, яка не була прийнята. Створила нову з вкладки ведення звітності, як Ігор порекомендував. Все вийшло. Дякую!
Сергій, будь ласка підскажіть, в додатку Ф1 для продажу іноземних акцій требо застосовувати код 2 чи 4?
Думаю 2, бо про 4 нічого в інструкції 143 про декларування нічого не написано
Дякую за корисне відео!
А чи є у вас послуга, хто може за гроші проконсультувати і зробити це все в онлайн режимі?
На ефірі був представник компанії Фінасістент, вони надають такі послуги
@@eKnight_ua , щиро дякую! Я скористався консультацією FinAssistant. Допомогли заповнити декларацію, проконсультували як і що робити. Дуже дохідливо і уважно все розповіли.
Допоможіть будь ласка. Як скласти декларацію за 2022 рік. Я запізнився. 2 група.
Не можу здати, система пише помилку
Дуже дякую за корисну інформацію.
Є питання. А які наслідки не декларування доходу від дивідендів ETF (наприклад в mono інвест або IB)? Дохід мізерний і якось зараз не до цього .
Я зніму шортс про це. Л.
Дякую! Дуже корисний контент.
Підкажіть, а якщо я за рік одну і ту ж акцію (наприклад, TSLA) продавав два рази, то при розрахунку інвестиційного прибутку я повинен два рядки TSLA (два продажі) вказати або один рядок з підсумком двох продажів?
Якщо брокер виплачує відсоток на кеш на рахунку, то в якому рядку декларації потрібно відображати цей дохід?
TSLA не буде помилкою вказати в одному чи декількох, бо це не вплине на результат.
% по залишку на рахунок - рядок 10.10
@@eKnight_ua Дякую!
@@eKnight_ua а по якій ставці на кеш 18 %+ 1.5% чи 9 %+1.5%?
Дуже дякую за ваше розтлумачення! цікавить питання податкових знижок, чи є для тимчасово прихищених в інших країнах? адже ми також арендуємо житло і це не дешево. Дякую.
Навряд чи у такому випадку ви зможете надати довідку про взяття на облік ТПО, як того вимагає ДПС
vin.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/640687.html
А відсотки по депозитах треба вказувати?
Ніт. Банки по ним звітують самостійно та вони не відображаються у довідці про доходи.
А якщо я хочу задекларувати доходи від банківських депозитів?
@@Physyks то можна. Але можливо податкова запитає документи, бо в довідці про доходи їх немає . Тому приготуйте її заздалегідь
@@eKnight_ua Сергію, я такі довідки підготував, банки залюбки їх згенерують, ще й подадуть їх з ЕЦП
@@eKnight_ua А куда указывать депозиты? Інші доходи, що не підлягають оподаткуванню?
як не платити 9% по дивідендах іноземних компаній? Може вказати в декларації 5% ? Мій брокер не надає ніяких довідок , по суті з дивідендів утримано від 15-25% , чому ще платити ?
Краще проконсультуватися з податковим бухгалтером. Л.
Дякую за відео. Питання. Планую скористатися податковою знижкою за донати в Повернись живим (цей фонд є в реєстрі)
Сплачую податки 18% з офіційної роботи (НЕ ФОП)
Підкажіть чи можу я зменшувати розмір доходу (із ЗП, максимум до 16%) чи тільки Дивіденти
Можете.
Але маєте додати не лише квітанції, але й документи про те що фонд є неприбутковою організацією з т.з. вимог ПКУ
Подаю декларацію, податкова не приймає, повідомляються про помилку: документ не відповідає всім вимогам електронного документу оскільки виявлено недостовірність щодо контролюючого органу, до якого подається декларація.
Хтось стикався, як вирішити?
Схоже не ту ДПС подаєте. Спробуйте перевірити свої дані, яка у вас по замовчуванню
Л.
@@FamilybudgetUa, вже вирішив, дякую👍🇺🇦
7:53 виплата дивідендів закордоном це теж інвестиційний прибуток? тобто якщо їх сума до 3470 грн можна не декларувати?
Ні, то тільки прибутку стосується. Л.
Спасибо большое за видео!
Подскажите, пожалуйста, по продаже крипто активов: что именно здесь имеется в виду?
Подпадает ли сюда процедура пополнения IBKR через Binance на wise: покупка USDT за гривну, потом продажа за USD на wise?
Если да, то как правильно считать здесь доход?
ДПС вважає будь яку продажу крипту, навіть стейблу подією, де 19.5% з усієї суми доходу!
Ваше право не погоджуватись.
Однак зважте, що з певного об'єму виникає не тільки адмін, а й кримінальна відповідальність по 212 ККУ, а вже може стати цікавим і іншим органам!
Л.
@@FamilybudgetUa Підкажіть, будь ласка, сама продажа вважається доходом?
тобто у випадку купівлі 100 USDT і продажі за 100USD, має бути сплачено 19.5$ податку? Тобто за "обмін валют" - втрата 20 баксів? Чи 19.5% з 1 доллара у випадку купівля 100USDT та продажі за 101USD?
З обсягу продаж. Бо крипта не визнається активом, то і витрати на його придбання також.
Так само, ф1 заповнюємо тільки якщо були продажі? Якщо ти просто володієш акціями на ІБ, їх не тре вносити в декларацію?
В qa відповіли. Тільки продажі декларуються
1:31:30 тут відповідь
@@sergi.adamchuk я вже заплутався. у відео із Інною, що вийшло після цього відео, кажуть, що Ф1 для купівлі-продажу. тобто купівлю теж треба декларувати. можна уточнення з цього приводу? Якщо не продаєш, але була купівля акцій + дивіденди, треба подавати Ф1? @Sergii Mikulov
висновок один - треба наймати бухгалтера або ставати клієнтом айплан
Та ні, багато людей самостійно подають на основі інструкцій Сімейного Бюджету.
Бухгалтер то впевненість або економія часу.
iPlan не формує декларації для клієнтів, однак так, ми допомагаємо з перевіркою, а також домовились за спец ціни від бухгалтерів для наших клієнтів.
Л.
Як розуміти другий абзац п. 50.1 ПКУ
«Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.»
Якщо не було задекларовано дивіденди за минулий період - їх можна задекларувати у поточному?
Там є не лише право, а й : "Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов'язання минулих податкових періодів, зобов'язаний, за винятком випадків, установлених пунктом 50.2 цієї статті: і т.д."
Тобто за умови самостійної сплати штрафів та пені можете виправляти самостійно, якщо ДПС буде 1шою ніж Ви , то будуть ще фін санкції.
"Згідно з п.п. 112.8.8 п. 112.8 ст. 112 ПКУ обставинами, що звільняють від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень та порушення іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, є самостійне виправлення платником податків з дотриманням порядку, вимог та обмежень, передбачених ст. 50 ПКУ, помилок, що містяться у раніше поданих ним податкових деклараціях та розрахунках (уточнюючих податкових деклараціях та розрахунках), за умови
!!!сплати самостійно донарахованих податкових зобов’язань та штрафних (фінансових) санкцій (штрафів)!!!
, передбачених п. 50.1 ст. 50 ПКУ (щодо правопорушення, передбаченого п. 123.1 ст. 123 ПКУ)."
@@eKnight_ua Дякую.
Тобто, я включаю до поточної декларації крім поточних дивідендів ще й суму незадекларованих дивідендів попереднього періоду, рахую суми податків, штрафу та пені, здаю таку декларацію до кінця квітня та сплачую ці податки, штрафи та пені до кінця травня. Так?
Це відповідає умовам сплати самостійно донарахованих податкових зобов’язань та штрафних (фінансових) санкцій (штрафів)?
@@oleksandrdotsenko3066 Добрий день. Цікавить Ваш досвід врахування податків з дивідендів за позаминулий рік в Декларації за 22.
@@Анна-н2п6э Доброго дня. Поки що тільки здав, напишу.
@@oleksandrdotsenko3066 Добрий день. Дізнавалася в місцевій податковій як подавати Декларацію з "дивідендами" за позаминулий рік, порадили сплатити податок, а потім подати Декларацію за 2021 рік, зазначили, що на даний момент самоштраф фізосібам не потрібно нараховувати.
а як цю декларацію роздрукувати?
Підкажіть, в який рядок декларації вписувати виплату за програмою "єПідтримка" - 6500.00грн? Чи потрібно з цієї суми платити податки?
11.3
@@eKnight_ua Дякую!
Хочу запитати, як згенерувати довідку про вартість витрат на придбання інвестиційного активу в ibkr?
Це звичайна виписка Л.
@@FamilybudgetUa
І якщо актив, проданий минулого року був куплений у 2020 р., то виписку потрібно подавати з 2020 по 2022 роки?
Ніт. Ви можете зробити custom statement і додати туди потрібні розділи у тч по трейдаиґм, туди історічні дані по купівлі позицій підтягнуться автоматично.
Чомусь Юрій сказав, що КІК для айтішників - це щось страшне, й ледь не помилка, що його завели. Наче ж нічого критичного, якщо дати знати податковій, що КІК є, і якщо він має дохід до 3 млн. євро, та дохід виведений через дивіденди, скажімо, в Україну, під 9% з дивідендів + 1.5% військового збору. Чи є ще якісь потенційні ризики?
є.
КІК тема, яку варто детально з юристом пропрацювати
Л.
Передивився вже багато відео по цій темі, і ніхто не каже, що робити з "депозитним" рахунком на Фрідом Фініанс. Там кожен день виконується купівля/продаж валютного свопу для нарахування 3% річних. З одного боку то типу депозит. З іншого купівля/продаж. Якщо друге, то заповнювати Ф1 на майже 300 рядків... 😵💫😭
Своп це інвест інструмент. Маєте заповнювати 1-2 строки, бо своп одного типу , а наприкінці вони ще роблять репо своїх акцій.
@@eKnight_ua Щось я не зрозумів, що значить "1-2 строки"? Один або два рядки на кожну операцію, чи 1-2 рядки загалом за весь рік?
@@andriyyushko5674 за весь рік. 1 рядок - 1 інструмент.
@@eKnight_ua Дякую
Как и куда заносить % на остаток средств в IB? Спасибо
10.10 доходи отримані за кордоном
Не зовсім зрозумів по податковим знижкам на дивіденди. Це як? Я декларую 9% в 10.4, а потім отримую знижку на ці 9%?
Не зовсім. Знижку отримаєте на 9% від певних витрат (навчання, відсотки за іпотеку, довгострокове страхування життя, пенсійне страхування, орендна плата для ТПО і т.і)
Добрый день.
Нет доступа к roadmap файлу.
Вы закрыли доступ к файлам на Гугл диске по qr кодам?
Євген, загальний файл відкрито всім. Деякі інструкції доступні тільки клієнтам iPlan та iPlan Talks. Л.
Якшо на праці за кордоном . Теж треба декларувати дохід.?
Якщо податковий резидент України, то так. Л.
Що робити якщо вже подав декларацію , вказавши дивіденди як в минулому році в 10.10?
Зараз тут кажуть що це треба в 10.4 вказувати. Чи це принципово, чи можна залишити вже як є?
Якщо не претендуєте на податкову знижку, то не принципово.
Чи потрібно подавати якщо був дохід по овгз?(військові)
Лише якщо хочете їх задекларувати . Але тоді маєте вказати всі отриманні доходи (зп, ФОП , і т.і)
На початку ефіру говорив , що краще декларувати - вчитись на легких кейсах + це отримання документу про легалізацію доходів у вигляді декларації
Хто в майбутньому буде мати доступ до декларації, яка вірогідність зливу бази?
В довідці про доходи від податкової вже є інформація по військовому збору, рахувати вже не потрібно
Мабуть були на нашому ефірі)
Я бачу в цій довідці тільки податок ПДФО, У Вас точно там є розрахунок по Військовому збору?
А если ЕСВ отчет подавал на ФОП, тут не нужно?
Ні, ящо ФОП на єдиному податку.
@@eKnight_ua Дякую, получил квитанция 2.
Смотрите какую идею придумал . Можно получить номер ITIN ( налоговый номер для иностранцев ) , его можно получить через представительство , по списку оно в Фастове , затем в форму 8BEN добавить этот ITIN , тогда 1042 будет с ITIN , и тогда вы можете получить выписку из налогового органа США ( IRS ) по этому номеру .
@@vadympnk7679 можно получить выписку из налоговой США по tin .
В наших налоговых консультациях я нашел что 1042s можно считать как выданную уполномоченным органом США. Потому что Минфин уполномочил их выдавать.
@@vadympnk7679 у меня есть ещё время , думаю получить индивидуальную налоговую консультацию . Посмотрим.
Еврооблигации Украины , я так понимаю купонный доход облагается под ставку 0 , сейчас его не платят , а дисконт как облагается , если купил по 20 , а вдруг они уплатят по 100 , то 80 как облагается ?
Если заплатят , то по ставке 0% , как и любой доход (%, прибыль, курсовые разницы ).
Если не полностью - то понесенные убытки , будут уменьшать инвест.прибыль
Чому в рабській рашці податок для фіз. осіб 13%, а у нас 19.5%?