Droższy sprzęt często gra lepiej, ale nie każdy droższy gra lepiej od tańszego. Cena nie zawsze odzwierciedla wartość. Branża audio ma mega duże marże. Na przewodach obrzydliwe.
Dużo zależy również od możliwości ustawienia oraz akustyki pomieszczenia. Często bywa, że system z tzw. średniej pułki sprawdzi się lepiej w konkretnej sytuacji od tego teoretycznie wyższej klasy, ponieważ „wygładzi” on konkretne pasma, co za tym idzie muzyki słucha po prostu przyjemniej 😜 oczywiście mam tutaj na myśli Hi Fi oraz melomanów, gdyż dla purystów zazwyczaj taka sytuacja jest nie do pomyślenia, chociaż sami często stawiają Hi Endowe systemy w „pustych” pomieszczeniach, gdzie na takich setach słychać dużo więcej w kwestii realizacji nagrań, ale dochodzi pogłos oraz odbicia itd. co zazwyczaj przekłada się na fakt, że duża cześć utworów staje się zwyczajnie nieprzyjemna w odbiorze, także zmiennych jest bardzo dużo i temat nie jest zero jedynkowy i raczej nigdy nie będzie 🤷♀️ Tak czy inaczej - słuchajmy muzyki, nie sprzętu i absolutnie nie dajny się zwariować 👌 Pozdrawiam
Do tego każdy ma inny słuch, część ma wady słuchu, i z wiekiem słuch tępieje. Coraz słabiej słychać najwyższe i najniższe częstotliwości. Najlepszy słuch mają noworodki. Dlatego, możesz sobie kupić sprzęt za pierdyliardy i możesz nie usłyszeć różnicy od sprzętu najtańszego.
Są ważne ale też bez przesady, peq correction faktycznie potrafi bardzo wiele wyrównać i wiele problemów dosyć zniwelować. Ale u podstaw tak - są ważne.
@@yuriyuri703 jeżeli słucha Pan w pomieszczeniu gdzie jedna ściana ma długość 10m a druga 5m i zestaw audio jest ustawiony w prawym rogu pomieszczenia, podłoga jest wykończona płytkami, na prawo od kolumn jest ogromne okno a na lewo otwarta przestrzeń, w rogach pokoju nie stoją np. kwiaty tylko regały z porcelanową zastawą, albo kieliszkami do win, mieszka Pan w kamienicy, gdzie jest wysoki sufit, sofa jest pod samą ścianą, nie ma dywanu, pomieszczenie nie jest otoczone przez murowane ściany tylko z kartongipsu, gdzie budowlańcy nawrzucali resztę metalowych ścinek np. od narożników ścian, albo ma Pan pod domem żyły wodne To musi Pan zrobić akustykę... Dalej jeżeli chodzi o budowę samego domu (jeżeli nie mieszka Pan w kamienicy i chodzi mi tutaj tylko i wyłącznie o wady wysokiego sufitu przez, który może uciekać bas) To polecam wymianę oken na 3 szybowe i 7 komorowe, dobrze by było gdyby Pan do odizolowania pomieszczenia od innych dźwięków użył specjalnej waty akustycznej w ścianach najlepiej tak z 1.5m... Ale jeżeli nie chce się Panu tego wszystkiego robić to wystarczy kwiatek w narożniku i jedna pułapka basowa już jest, jakiś dywan rzucić i troszkę kanapę odsunąć. Mam nadzieję, że pomogłem. Poza tym gratuluję zakupu bardzo dobrego wzmacniacza. Pozdrawiam.
Panie Pawle wspaniały odcinek. Nie ukrywam że też czaję się na Fezza model Tytania. Proszę dać znać jak prezentuje sie dzwiekowo ten wzmak. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Potwierdzam ze dobrze jest indywidualnie i bez cisnienia podejść do wyboru audio. Potrzeba czasu by sprzet dobrze dobrać pod siebie. O mały wlos i bym się pospieszylem z tym wierząc ze po opisie bede wstanie dobrac jakiś element. Od ponad 4 miesięcy aktywnie probuje złożyć swój pierwszy porządny system audio. Bylem juz w kilku salonach i przesluchalem kupe sprzetu. Jestem już blisko tego co oczekuje, choć szczerzec tracilem już nadzieje ze jest to osiągalne. Sama droga szukania swojego systemu też jest ciekawa i wciągajaca, chociaż wymaga też dużo cierpliwości bo chciałby się już mieć efekt. Dlatego... Życzę Wszystkim powodzenia i dużo wytrwalosci w szukaniu swojego zestawu !
Monitory studyjne referencyjne kończą się nieraz na przedziałach często 30-40 tys. zł. Są aktywne więc cena wzmacniacza odpada. Powyżej to już raczej naciąganie, spekulacja czy jak to zwać. Wg mnie więcej nie da się wycisnąć z tego co jest zawarte na płycie i realizowane przecież w studio na monitorach.
Jedynym ratunkiem sprzedawców przed monitorami studyjnymi jest twierdzenie że nie da się ich słuchać. Focal już w aktywnych solo 6 be, daje głośnik berylowy. Zdaje się, że "cywilnych" pasywnych się za to nie kupi.
Bardzo dobry materiał, świetnie zrealizowany i wyważony. Ogółem, warto mieć świadomość że dzisiaj audio bardzo wysokiego poziomu nie wymaga kasy i kosztuje w zasadzie grosze. Cena nie przekłada się na jakość w sposób bezpośredni. Bardzo dobre wzmacniacze aiyimy czy fosi z opcją upgrade opampów i zasilania bijące spokojnie wiele konstrukcji ponad 10x droższych - 3 stówki. Rewelacyjne ampy full lampa ala willsenton - ok 5k a nawet i taniej. Bardzo dobry dac fiio r2r bijący konstrukcje kilka razy droższe oparte o Sigmy - ok tysiaka (czy też wyżej denafripsy). Steamer kompletnie rozkładający na łopatki i bijący na łeb kilka razy droższe (wiim ultra vs eversolo i jemu podobne) - 1500zł. A i nawet mini za 300zł też robotę zrobi. Transport cd technicznie rzecz biorąc wystarczy za 100zł, więcej dokłada się za wykonanie. Dobre współczesne zasilanie Impulsowe ale z aktywnym tłumieniem pobije kilka razy droższe zasilanie liniowe. Świetne głośniki np od elaca czy suby svs też kosztują relatywnie mało. Za grosze można mieć faktyczne hifi potrafiące rozłożyć na łopatki nie przemyślane zestawy za dziesiątki tysięcy, szczególnie wiele pozbawionych sensu integr w istocie opartych o byle co za kwoty z sufitu. Jednocześnie jednak, w sprzęcie faktycznie wybranym z głową cena nie bierze się z nikąd. Dobrej klasy zasilanie z odpowiednią izolacją które ma bardzo duże przełożenie na efekt kosztuje (choć wciskanie dzisiaj na upartego zasilaczy toroidalnych to w zasadzie już zbedna zaszłość). Układy dyskretne, zarówno Dace, opampy jak i inne elementy wykonane z odpowiednią precyzją i jakością elementów względem tanich chipów kosztują - a także przekładają się na efekt kolosalnie. Klasa A też potrafi swoje wnieść a też na ogół kosztuje. Wyższe kwoty (gdzie świetnym przykładem jest Laiv) potrafią wnieść bardzo wiele - ale tylko tam gdzie są mądrze zainwestowane. Sama kasa nie gwarantuje niczego, gdy łatwo można ją wywalać kompletnie bez żadnego sensu.
kazdy expert od sprzedazy i marketinga : aaaaaaaaaa no jasne ze drozsze = lepsze! drozsze zbawi twoja dusze, przyciagnie piekne kobiety, ozdrowi odmlodzi i dom bedzie sliczniejszy. tylko drrrogo! im drozej tym lepiej. STRZEZCIE SIE TANIOSCI! wszystko, oby tylko nie kupowac taniej, blagamy
Moje doświadczenia są bardzo podobne, super materiał :) Podoba mi się przykład z rowerami, bo sam uwielbiam jazdę na rowerze. A w kwestii rozwodów, nie dajcie sobie, Panowie, wchodzić na głowę :D Mam na myśli przypadki, gdzie stać kogoś na zakup danego sprzętu, bez zaniedbywania potrzeb rodziny, ale żona lub dziewczyna nie zgadza się na taki zakup. Warto zachować asertywność, trzymać ramę i nie być uległym, bo w przeciwnym razie, nie wyniknie z tego nic dobrego! Pozdrawiam.
Może to nie na temat ,ale napiszcie mi proszę jak to jest z tym przełącznikiem HIGH - LOW. W A-S201 tego nie było ,dzisiaj już słucham A-S701 i jest. W instrukcji napisali ,że przy bi-wiringu ustawić na HIGH ,no i tak słucham :)
IMHO: rzetelnie gra wyłącznie sprzęt średniej klasy. Tanie graty oszukują, bo trzeba ukryć ich wady. Drogie rupiecie oszukują, bo to już są dzieła sztuki i wyrażają zmysł estetyczny projektanta/konstruktora.
@@trekkis Chyba dawno nie sprawdzałeś tych obiektywnych podstaw technicznych? Pomiędzy kolejnymi stopniami wtajemniczenia w audio voodoo są bardzo małe kroki techniczne za to duże przepaści w portfelu 😏
@@Аняна wczoraj siedziałem jakieś 6 godzin nad analizą spektralną 5 ampów, 3 daców + plus szereg pomiarów oscyloskopowych - dzień jak codzień od miesięcy i lat. Wczoraj nie znaczy dawno. Aczkolwiek parametry i pomiary to w istocie ciekawostki - ważniejszy jest faktyczny odsłuch wielu konfiguracji. Od dawna świetny technicznie sprzęt nie jest drogi, i może kosztować kilka stów, a różnice w jakości pomiędzy dobrym a słabym to przepaść. Sprzęt za kilka stów może rozłożyć nie przemyślany sprzęt za kilkanaście tysięcy. Jednocześnie, są sprzęty z wysokiej półki gdzie każdy wydany grosz jest tego wart. Cena sama w sobie nie znaczy nic, na dowolnej półce. Każda półka oferuje sprzęty dobre i słabe, od półki groszowej, przez średnia, po najwyższą. Sprzęt za 300 stówy jest świetny nie tylko w swojej klasie i sprzęt za kilkanaście tysięcy jest świetny. Wiele średniaków przy jednym i drugim jest nie opłacalnych w żaden sposób.
Cześć. Obecnie mój zestaw stereo to WiiM Ultra z Fiio K11 R2R + Yamaha AS-701 i Pylon Opal 30. Nie jest to zestaw wybitnie drogi ale daje super jakość dźwięku za sprawą zewnętrznego DACa Fiio R2R.
@@darekossowski4435 No to Ci powiem, że Hypex Ncore za 2tys, ten z NADa m10 go pozamiata. Niektórzy twierdzą, że nawet IcePower 125asx2 za 800da radę. Wybór należy do Ciebie.
Fiio warto poprawić zasilanie, jest tani m. In dlatego że zasilacz z zestawu to tandeta. Ifi ipower x i fiio wchodzi na wyższy poziom, wcale nie dużym kosztem :)
@@korashc451 sprzęt z lampami to mój wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz - Feliks Envy w wersji Performance. Zestaw to dzielony system od Primare :)
Napewno można cieszyć się dobrym brzmieniem za relatywnie niewielkie pieniądze, ale prawda jest taka, że jest pewna granica od której sprzęt zaczyna oddawać nuty należycie. Jaka? Nie wiem, mam od jakiegoś czasu klocki Rotel i kolumny Bowers&Wilkins 703 s3 i wkoncu zestaw mnie całkowicie zadowala, kocham obcować z muzyką przy jego akompaniamencie 🤩😍✨
Ciekawy materiał Panie Pawle 👌 .... no właśnie, wszystko zależy od naszego budżetu, preferencji, etc ..Ja poruszam się w totalnie budżetowym audio, ale jest to moje hobby...i muszę kombinować, żeby to co kupuję miało dobry stosunek - cena /jakość...i oczywiście idę na kompromisy...np kupując Toppinga Dx3pro plus, mocno zaoszczedzam, bo dla mnie gra dobrze, ma bluetooth, pilot, jest praktyczny i tu właśnie przychodzi problem budżetu, bo gdybym miał luźne 50 tyś...to rozwiało by wszelkie problemy, bo oczywiście tutaj określenie -drożej - znaczy lepiej...Tzn, powinien tak...W pewnych pułapach nie warto przepłacać... bo np. zestaw za 10 tyś, może zagrać gorzej od takiego za 6tyś, ale jeśli by dołożyć do 15 tyś, to pewnie progress już byłby zauważalny. Np. takie koss porta pro za obecnie 130 zł dla mnie grają lepiej jak inne słuchawki za ok 800 zł.....
@@slawusg2727dla jednego dobra muzyka to Martyniuk, dla drugiego van Dyk, a dla trzeciego Bach, dla mnie obrazy Picasso to bazgroły, a jednak ludzie płacą grube miliony żeby je mieć, wszystko to kwestia gustu. A na marginesie uważam, że audifile maja wadę słuchu, bo to nienormalne, że są w stanie słyszeć dźwięki których większość nie ma pojęcia.
Mam kolumny SB Acoustic Ara podstawkowe. Są to kolumny bardzo ciepłe i słodkie. Jaki wzmacniacz byście polecili do tych kolumn, aby ochłodzić i wyostrzyć dźwięk.
Mam Denona PMA-1700NE i ze swojej strony gorąco polecam ten wzmacniacz, jednak czy jego brzmienie jest ciepłe, to już nie takie proste do określenia. W mojej opinii jest raczej neutralne w dobrym znaczeniu tego słowa.
Rozpisywałem się kilka filmów temu o edifier s1000w i dźwięku, kupnie wiim mini. Finalnie odesłałem go po 10 dniach i kupiłem wiim ultra. Teraz zastanawiam się nad kupnem Acoustic Energy AE1 Active. Będzie to mój początek drogi lub jej koniec.
Witam, no ale jak już posiadam wiim ultra to co by tu zmieścić w przedziale 6 tys, jaki wzmacniacz i głośniki pasywne półkowe, pokój ok 20 m? Po za tym AE1 active posiadają wzmacniacze A/B, żadnego Bluetooth, kuszą strasznie by je wypróbować.
Kupując konstrukcje aktywną ocenia się całość więc poniekąd łatwiej to zrobić. Ja cały czas mam edifiery s2000 jako zestaw poboczny w sypialni i w swojej cenie i klasie istna rewelacja, w salonie swego czasu stały klipsch the sevens - też relatywnie bardzo dobre, świetnie schodzące, ale jednak oparte o sigmę a to czuć. Aktywne zyskują na wbudowanym dsp i lepszych zwrotnicach, 1:1 przebijając w pasmie odpowiedniki pasywne - w niskim budżecie są bezkonkurencyjne. Ale kupując całość z całością się zostaje. Nie da się nigdy podłączyć do takiej Kolumny lepszego wzmacniacza niż wbudowany klasy D ani lepszego daca niż w wbudowanej taniej Sigmy. Ani jednego ani drugiego nie da się obejść i podłączyć czegoś innego. Dlatego w wyższych budżetach nie mają sensu. Tyle że w systemie pasywnym konfiguracji i możliwości jest od groma. Można dobrać o niebo lepsze komponenty i uzyskać o wiele lepszy efekt, wcale nie koniecznie drogo, ale każdy komponent trzeba dopasować pod siebie na co prostego i szybkiego przepisu nie ma. Tu nie ma siły - trzeba się pobawić, zrozumieć i samodzielnie dotrzeć czego się oczekuje. Ważne by rozumieć pewne zasady. Kolumna aktywna w zasadzie wciąż ma sens w wyższym budżecie w sytuacji gdy nie ma się ochoty na samodzielna zabawę, szukanie, kombinowanie, a relatywnie przeciętna ale dobra i uniwersalna jakość wystarczy. W systemie pasywnym, Wzmacniacz możesz dobrać klasy D - podobny jak w aktywnych, dobrze dobrany może być bardzo tani, może kosztować grosze i być bardzo dobrej jakości - o wiele lepszy niż te zintegrowane. Ale można pójść wyżej w klasę AB czy też we wzmacniacz lampowy. Zupełnie inne granie na innym poziomie. Osobno możesz dobrać dac. Ten podobnie, może być jakaś tania sigmą, tak samo jak w głośnikach aktywnych. Ale możesz dobrać lepszego multibita, fpga, albo r2r - w różnych przedziałach cenowych. Znów - zupełnie różne granie. Ale to każdy musi sobie ocenić do czego chce dążyć. System pasywny daje możliwości. Pozwala dobrać i co ważne wymieniac poszczególne elementy stopniowo czasem, wraz z dojrzewaniem oczekiwań. Aktywny na dobre zamyka z tym co kupi się raz. I nic już się dalej nigdy nie zrobi, poza steamerem, niczego się nie podłączy - chyba że całość do wymiany. W systemie pasywnym można dać pewne propozycje np przy 6k - na pewno musi być sub muzyczny (nie mylić z kinowym, Sub zamknięty to niezbędny element dla pełni muzyki jako takiej) - svs sb1000 - 2k - dac, budżet ograniczony więc fiio r2r + zasilanie ifi ipower x - ok 1k za całość. Z czasem można go wymienić na coś lepszego z rodziny denafrips. - głośniki tu ciężko wybrać faworyta, za dużo cech subiektywnych. Zwrócił bym uwagę na najnowsze elac debut 3 które zbierają fenomenalne recenzje - ja wciąż czekam na dostawę by je samemu sprawdzić. Moze będą świętym grallem tej półki jak wiele osób uważa, może nie, na pewno trzeba sprawdzić. Ok 2k - na wzmaka zostaje tysiak. W tej kwocie można próbować AB od np Cambridge, ale trzeba by indywidualnie pójść, sprawdzić i dobrać pod siebie a już tym bardziej wypróbować parę z konkretnymi kolumnami. Opcja tańsza, klasa D i coś z grupy aiyima 07 max lub fosi za3 lub odpowiedniki. Do tego zasilacz 48V/5A Klasa D, ale dobra i umożliwiająca rozbudowę - wymienne opampy, możliwa praca w trybie monoblock. W jaka stronę chce się iść trzeba ocenić samodzielnie. Ja na początek poszedł bym raczej w tańszą klasę D, by z czasem myśleć o wymianie na coś znacznie lepszego - szczególnie biorąc pod uwagę lampy (budżet 3-6k). I tak i tak nawet aiyima za 300zł jest de facto lepsza, z większym potencjałem niż cokolwiek co mają głośniki aktywne. Klasa D rozwija się w ostatnim czasie drastycznie z każdym rokiem, a klasy D z głośników aktywnych to zazwyczaj konstrukcje obecnie wręcz antyczne, bez opcji wymiany zasilania, opampów czy trybu mono. Plus w klasie D lubię to że pozwala na masę zabawy i funu - czy to właśnie przez wymienne opampy, czy to przez implementacje vumeterów które w sprzęcie droższym nie wiedzieć czemu wracają dopiero na półce 10k. Klasa AB z półki średniej wobec np konstrukcji retro jest współcześnie nijaka, nudna i bez polotu, to jest takie byle co wykonaniem ze nie wzbudza emocji. Też dlatego od klasy AB wolę lampy. Powyższy przykładowy zestaw Wyjdzie 6k. Acustic energy nie znam, niby plus że mają AB i zasilanie liniowe ale takie rzeczy nie są za darmo i są kosztem - raz ze sam głośnik tym samym jest tańszy, co nie koniecznie się w ogóle balansuje. Współcześnie zasilanie liniowe to pic na wodę i w żadnym wypadku nie powinno znajdować się w kolumnie aktywnej. Tam powinno być współczesne Impulsowe z aktywnym tłumieniem. Zasilanie liniowe i wzmacniacz AB zajmują miejsce. Nie będzie tam miejsca w konstrukcji na porządne opampy i nie będzie mocy, dynamiki. Widać jakie one mają pasmo - od 42hz ale przy - 6db. Realnie to one startują od 100hz niczym najgorsze w tym zakresie pasywne. To w ogóle nie zagra bez suba i i tak trzeba go kupić. Gdy zazwyczaj zaletą konstrukcji aktywnych jest właśnie to że schodzą niżej z większą dynamiką i można się uprzeć ze suba nie potrzebują. Takie edifiery samodzielnie potrafią zejść nawet prawie do 20hz! A dac dalej pozostaje zwykłą sigmą bez możliwości wymiany więc na co ta klasa AB? Cała ta konskrukcja jest de facto nie zbalansowana i nie przemyślana. Widać lecą na tym żeby zwabić osoby które coś tam słyszały ale nie do końca wiedzą o co chodzi. Zasilanie liniowe to czysty strzał w stopę - pytanie czy świadomy, marketingowy czy tam faktycznie nie wiedzą co robią.
Da radę złożyć fajny zestaw stereo do maksymalnie 12 tysięcy? Wzmacniacz, Streamer, CD i głośniki? Peryferia: TV i Gramofon. Lubię brzmienie przejrzyste z fajnym basem, dobrą dynamiką (ciche słuchanie, nie na max regulator).
@KaczyPL94 Są tacy, którzy twierdzą, że Audio Pro 28, na 30m2 trzęsie domem😂. Najpierw takich posłuchaj. Zwykle można kupić z subwooferem od kompletu. Do tego DAC/streamer z pilotem. Występuje mały problem z gramofonem.😅
Droższe znaczy lepsze ganeralnie tak ale do pewnego poziomu później grają pieniądze i autosugestia, bo drogie czyli musi być najlepsze, tak przynajmniej twierdzi mój znajomy od lat w branży audio, który ma styczność z klockami za bardzo duże pieniądze i ludźmi dla których takie 100 tys zł znaczy niewiele.
Z audio jest podobnie jak z progiem ubóstwa. Dopiero od pewnej kwoty można powiedzieć, że to już nie jest ubóstwo. Tak samo z elementami stereo. Moge rzucić kwotami. - 5-7k pln za element to wciąż ubóstwo, oczywiście dzwiękowe. I nie chodzi, że to brzmienie nieatrakcyjne - może być bardzo atrakcyjne. Ale nie dla kogoś, kto korzystał z drozszego wcześniej. Obiektywnie taki system gra fajnie i ładnie, nawet może mieć dobre "umph" . Ale jak spojrzymy, że 3x 7 jest 21000 pln a system wciąż budżetowy. Na dzień dzisiejszy tzw "hi-end" zaczyna sie od kilkudziesięciu tysiecy pln za element. Fajnie gra jeszcze segment nizej i ten jest najbardziej oplacalny. Chyba, że kupimy sobie chińskie klony i kolumny np DIY to można się nawet w 10 k pln zmieścić :) za dobre już granie.
Dzień dobry :) Co według Państwa będzie lepszym wyborem CINEMA 40 czy CINEMA 50 ? Z czego wynika fakt, że najczęściej w salonach pojawia się CIENEMA 50 a nie CINEMA 40 ? Czy ma ktoś z Państwa wiedzę jak to wygląda w przypadku ARCAMA AVR 11 ? Ile jest gwarancji na MARANTZ CINEMA 40 ? Kolumny które posiadam to DALI OBERON 7, OBERON 3 i OBERON VOKAL
Tidal został wycofany z smart TV. Streaming przez BT np z Tidala mając po obu stronach kodeki aptxHD jest bezstratny, jednak nie z większości telefonów. Nawet tzw flagowce mają stratne kodeki.
Nie został, ale to bez żadnego znaczenia bo zawsze był tragiczny na tv a same tv dokonują resamplingu więc nie nadają się na źródło. Natomiast aptx Hd nie jest bezstratny, to stary kodek. Bezstratny jest adaptive Lossless. I faktycznie mało który telefon go ma, ale dobre modele mają adaptive HQ, a temu nic nie brakuje, wystarczy. Oczywiście, wyklucza to Samsungi i Apple.
Dalej im więcej funkcji w jednym pudle tym gorszy dźwięk. Jak zmieniłem Arcama SA30 na końcówkę Advance Acoustic maa-405 to każdy aspekt muzyki się poprawił.
Do tej pory byłem zadowolony z najwyższego budżetowego zestawu Marantz SACD 8006... + Marantz PM 8006 oraz głośniki System Audio 1750 180W pasmo 40Hz-25000Hz. Wydawało mi się, że grało muzykalnie, detalicznie i z całkiem niezłą sceną. Od stycznia mam NAD M33 oraz zakupione w Q21 głośniki FyneAudio 502SP pasmo 30Hz-35000Hz i nadal budżetowy Marantz SACD. Muszę przyznać, że jest to przeskok o co najmniej klasę
@@Q21salon głośniki FyneAudio 502SP grają pięknym detalem i sceną - gitary nie chce się przestać słuchaći. Niesamowity jest dół pasma, zwłaszcza wibrujący bas. Nieosiągalny nawet z kupionym u Was subwooferem SVS 1000Pro - jest bardziej leniwy. SVS 1000PRO używam do filmów w TV.
Sprzęt sprzętem, to podstawa. Ale ważny jest nośnik z którego będziemy słuchać muzyki. Od około 20 lat kupuję przede wszystkim płyty wydawane w Japonii, czasami też z tak zwanych wytwórni audiofilskich - często są to wznowienia i aż nie do wiary jak można zrealizować wydawałoby się znaną nam już muzykę. Audiofilskie życie nie jest proste niestety. Pozdrawiam serdecznie.
@@-Kazimierz prawda, Japonce potrafią zagrać zupełnie inaczej niż wydania europejskie, a często lepiej :). To jest właśnie fajne, można odkrywać i się bawić. Pozdrawiamy! :)
Doskonały film o audio, a właściwie o tym jak sobie poradzić z wyborami. Polecam podejście autora by rozważać i nie podejmować decyzji pochopnie . Zanim coś kupisz zrozum że określenie potrzeb zajmie znacznie więcej czasu niż Ci się wydaje. Odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy.
Problem w tym że stwierdził kilka razy że sprzęt droższy zagra lepiej. Później mówi że niekoniecznie będzie się taki dźwięk podobać. No więc sam sobie zaprzecza. Jeśli nie widzę potrzeby wydawania 50k za stereo bo taki za 10k zagra dla mnie lepiej to oznacza że droższy nie zagra lepiej. Dlaczego? Bo nie dla mnie!
hehe moje słabiutkie kolumny Dali zensor 7 grają jak focal aria jak zmieniłem wzmacniacz i cd . Są 4 czy 5 razy tańsze wiem że mi i tak nikt nie uwierzy . Mam basowy cd i neutralny wzmacniacz a dali są wysokotonowe i znalazłem fajny balans
B&W akurat z Yamahą grają fajnie ale B&W nie mają mięcha. Ale nie o tym . Mam akurat świeże klocki audio kupione w różnych cenach i moje zdanie jest takie że cena absolutnie nie odzwierciedla jakości. A że interesuję się tym od bardzo wielu lat to jakieś zdanie mam. Znajomi jak słyszą są zachwyceni ale oni nie interesują się tematem audio. Gorzej jest jak ktoś kto jest w temacie i jest wkręcony przekonuje na siłę jak coś gra. A takie zachowania zaobserwowałem w salonach audio. Osobiście mogę powiedzieć że ucho każdej osoby jest ekspertem brzmienia a nie nagabywacz z salonu. Czasami połączenie nowego ze starym daje coś czego nie usłyszycie i da banana na twarzy. I o to chodzi w tym audio.
Nad c356 nie był specjalnie dobry. Wprowadzony 15 lat temu. Wtedy ceny sprzętu audio były trochę inne. Niedawno też kosztował trochę ponad 2kzł. Dzisiaj sprzęt audio jest tańszy.
@@edw5386 w tej samej półce cenowej różnice mogą być niezauważalne w szczegółowości utworu ale słyszalne w barwie, scenie a zwłaszcza w dole pasma. Przy zestawie o klasę wyższym różnica jest kolosalna nawet po pięćdziesiątce...
A co ze strimingiem ? Tidal z tv po optyku, a potem piszą że lepszy strimer bluetooth,ale jak to? Skoro bluetooth to dźwięk stratny, nawet tidal mi to pokazuje, zwariować można!!!!!
Bt technicznie jest lepsze od tv, tv resampluje do 48khz, nie jest Lossless, o ile w ogóle zaciąga wersje flac. Gdy zaciąga wersje skompresowaną to już w ogóle nie ma o czym mówić. Bt jak najbardziej może być full losless 44/16. Ale może być nie znaczy że jest, zazwyczaj nie jest - zależy jaki kodek został użyty. Dobry kodek jest bliski jakości Lossless choć nie w 100%. Poniekąd, bez różnicy, obu źródeł współcześnie się nie używa. Używa się Streamerów, a te nie potrzebują bt. Streamery samodzielnie łącza się z siecią i pobierają sygnał w formie perfekcyjnej bit to bit. Telefon dla streamera jest pilotem, a nie źródłem. Nie ma tu połączenia bt. Ograniczenia os tv i ograniczenia bt nie mają zastosowania
Prawie każdy os tak robi - Android, Tizen, Web os, standardowo Windows też. By to obejść stosujesz tryb exclusive, ale nie na każdym sprzęcie tak się da. Na telefonie Androidowym w trybie bit to bit to użyjesz co najwyżej muzyki lokalnej i Tidala.
Moim zdaniem sam tytuł filmu: "Czy droższe znaczy lepsze" jest bardzo mylacy i w swoim założeniu błędny. Za to co oceniamy jako system lepiej brzmiący odpowiada zbyt wiele zmiennych. Zasadnicze pytanie powinno brzmieć: co dla kogo jest lepsze i może, chce być tego właścicielem? Są na rynku audio urządzenia stosunkowo tanie i bardzo dobrze brzmiące i te, które są drogie i w określonej sytuacji subiektywnie ocenianiej brzmią gorzej. Każdy element systemu audio musi być idealnie "spasowany" z pozostałymi i musi się mieścić w rozsądnych granicach założonego budżetu. Nie zgadzam się z komentatorem, że do wyższej klasy wzmacniacza Fezz można podłączyć niskiej klasy streamer WiiM, ponieważ nie ma to żadnego sensu. Jeżeli źródło cyfrowe jest słabe to nawet najlepszy wzmacniacz nie poprawi brzmienia. Eversolo DMP-A6 na głowę pod względem funkcjonalności i brzmienia bije WiiM Ultra. W tym przypadku naprawdę spełnia się powiedzenie "droższe znaczy lepsze".
@helter.skelter-w98 Nie potrzebuję twojego współczucia. Kolega ma WiiM Ultra a ja Eversolo DMP-A6. Zrobiliśmy test porównawczy na tym samym zestawie audio. Wniosek jest jeden i go poznałeś. Z budżetowych odtwarzaczy polecam Bluesound Node 2024 - jest lepszy i nieco droższy od WiiM a gorszy i tańszy od Eversolo.
Bardzo dobrze i mądrze powiedziane. W moim przypadku sprzęt to dopiero początek a czym go zepniemy to dopiero jest koniec. U mnie sprzęt to jest około połowy centy do okablowania i czasem myślę że to przegięcie ale świadome i z zamierzonym efektem.
Droższe znaczy lepsze? Trudno kupować wysoko-jakosciowy do przeciętnej aranżacyjnie muzyki jak disco rock pop. Tutaj wystarczy tani sprzęt, mało tego im droższy sprzęt pokazuje często brak umiejętności muzyków a tak np taki Denon wznak za 1500 zł i CD w tej cenie jest nawet aż nadto..Sprzęt jest wtedy dobry kiedy go sami dostrojony i to co mówi prowadzący to wszystko prawda. Bardzo kompetentny kanał. Warto posłuchać.
@nile2589 Nadaje się, każdy popularny wzmacniacz. Rock nie wymaga subtelnosci i wielkich percepcji im więcej decybeli ,basu tym lepiej. Co nie znaczy że nie słucham , bo słucham i są wartościowe rzeczy ale patrząc przez pryzmat aranżacji jazzowych ,klasycznych mija się z celem kupowanie sprzętu o wysokiej rozdzielczości. Mam różne sprzęty NAD ,ROTEL , Yamaha Marantz i uważam że Yamaha plus loudness swoje robi . Znam sprzęty Musical Fidelity . Bądźmy zdrowi..wpierw niech każdy pokój sobie dostosuje a potem kupuje sprzęt.
@@misterfink1389 Nad? Yamaha, loudness, Marantz? Więcej basu? Nie wiem czego Ty słuchasz ale rock to gitara,czyli raczej środek pasma. Spróbuj posłuchać na sprzęcie, który się wyrabia np. monitory studyjne.
@nile2589 NAD nie ma loudness ani ROTEL. Loudness ma Yamaha i w przypadku źle nagranych płyt jest przydatny podczas cichego słuchania. Rock nie jest gatunkiem wymagającym ani słuchacze tego gatunku nie są erudytami muzyki. To rozrywkowa popularna muzyka. Monitory mnie nie interesują bo w pomieszczeniu 23 mkw nie bardzo się sprawdzaha. Słucham tak jak mi pasuje i nikt nie będzie mi dyktował co jest prawidłowe a co nie. To jest zabawa nic więcej i możesz robić co chcesz . Znam muzyków grających w filharmonii, i śmieją się z audiofili, ponieważ nic i nikt nie odda muzyki jak brzmi na koncercie w tym sensie że sprzęt nie odda ani temp pomieszczeń ani atmosfery osób przebywających. Mija się to z celem. Chyba że ktoś jest naiwny i lubi jak ktoś wyciąga pieniądze z kieszeni. Dlatego mam trzy systemy do odsłuchu. Uważam że NAD C375 BEE jest akurat cena jakość. Dobre kable firmy NORDOST plus głośniki ale to już indywidualna sprawa.
@@misterfink1389 Jeżeli NAD C375, jest dla Ciebie akurat, to ja nie mam więcej pytań. Poszukaj wzmacniacza który z rockiem sobie poradzi, bo wtedy z resztą pewnie też.
Ale gosc pier... Glupity kup sobie chlopie Grundiga R48 + GUndig Boc 2500a i te wszystkie nowosci mozna na smietnik wrzucic . A koszt tego zestawu to 2.5 tys. . Robicie ludziom wode z mozgu bo chcesie robic sprzedarz., tyle w temacie
W audio wysokiej jakości chodzi o jak najwierniejsze oddanie muzyki Jak wskazuje nazwa HI- FI Więc sprzęt który podbarwia mniej jest obiektywnie lepszy A to że są audiofile którzy lubią dźwięk o specyficznym charakterze na przykład mocno ocieplony to mają do tego prawo Gusta są różne Ale sprzęt wysokiej klasy ma być możliwie jak najbardziej neutralny i odtwarzać muzykę wiernie oryginałowi
Tylko ze wiele osób nie rozumie pojęcia wierności. Np z definicji żadna sigma technicznie nie może być wierna. Wierny może być tylko układ dekodujący pcm 1:1 natywnie, bez matematycznych przekształceń i manipulacji. Co z kolei nie tyle przekłada się na "barwę" - to jest o wiele zbyt wąskie myślenie - co na zupełnie inne cechy dźwięku. Cieplejszy dźwięk zresztą może być np powiązany z filtrem dolnoprzepustowym typu slow wprowadzającym mniej artefaktów i zniekształceń. Czy też w ogóle z najbardziej naturalnym i technicznie prawdziwym trybem Nos - non oversampling. Bardziej wierna będzie też np ciepła lampa w klasie A niż "równa" klasa D oparta u zasady o podobne sztuczki co sigma. Z wielu powodów Cieplejszy dźwięk często wiąże się z dużo wyższa "wiernością". Pasmo wyrównane jest bardzo często skrajnie sztuczne i fałszywe na wielu różnych poziomach. Z kolei, oprócz sprzętu jest też odbiorca i akustyka - nie ma dwóch podobnych pomieszczeń i takich samych par uszu. Każdy słyszy inaczej. Dźwięk musi być dostosowany do akustyki oraz do cech słyszenia odbiorcy.
Jeżeli audiofilowi brakuje emocji w hifi, to niech powie partnerce ile kosztował zestaw 😉🤘
W samo sedno. ,,Emocje,, były wczoraj ,od dzisiaj kilka cichych dni...
@@sylwesterbykowski9691 emocje to jedno, ale po co od razu akcję samobójcze? 🙈
to chyba gorsze od powiedzenia jej "w trakcie", że to ulubiona pozycja jej najlepszej przyjaciółki ;)
@@KrzysztofG. 😂😂😂😂
Droższy sprzęt często gra lepiej, ale nie każdy droższy gra lepiej od tańszego. Cena nie zawsze odzwierciedla wartość. Branża audio ma mega duże marże. Na przewodach obrzydliwe.
Ogromny plus za obiektywne przedstawienie sprawy bez falszywego naciągania na droższe produkty! SUBIK leci
@@patrykstefaniuk dzięki! :)
Dużo zależy również od możliwości ustawienia oraz akustyki pomieszczenia. Często bywa, że system z tzw. średniej pułki sprawdzi się lepiej w konkretnej sytuacji od tego teoretycznie wyższej klasy, ponieważ „wygładzi” on konkretne pasma, co za tym idzie muzyki słucha po prostu przyjemniej 😜 oczywiście mam tutaj na myśli Hi Fi oraz melomanów, gdyż dla purystów zazwyczaj taka sytuacja jest nie do pomyślenia, chociaż sami często stawiają Hi Endowe systemy w „pustych” pomieszczeniach, gdzie na takich setach słychać dużo więcej w kwestii realizacji nagrań, ale dochodzi pogłos oraz odbicia itd. co zazwyczaj przekłada się na fakt, że duża cześć utworów staje się zwyczajnie nieprzyjemna w odbiorze, także zmiennych jest bardzo dużo i temat nie jest zero jedynkowy i raczej nigdy nie będzie 🤷♀️ Tak czy inaczej - słuchajmy muzyki, nie sprzętu i absolutnie nie dajny się zwariować 👌 Pozdrawiam
@@theloneyman świetnie napisane, pozdrówki! :)
Zgadzam się w 100%. Znane z osobistej autopsji.
Do tego każdy ma inny słuch, część ma wady słuchu, i z wiekiem słuch tępieje. Coraz słabiej słychać najwyższe i najniższe częstotliwości. Najlepszy słuch mają noworodki. Dlatego, możesz sobie kupić sprzęt za pierdyliardy i możesz nie usłyszeć różnicy od sprzętu najtańszego.
Półka to nie pułk 😂
@@anka2866 ha ha ha
Ja się obawiam że po mojej śmierci moja żona sprzeda mój sprzęt za tyle za ile jej powiedziałem że kosztował :(
@@emilkumor2744 u mnie podobnie, obciąłem jedno zero żeby cena wyglądała przyzwoicie a i tak było za drogo.
Ja z reguły mojej kobiecie podaję ceny zaniżone o 30% do 50% i też jest zawsze szok "ile to kosztuje?!" 😅
@@emilkumor2744 😅🤭
Mam pytanie , widziałem ostatnio taki sam wzmacniacz w różnych sklepach , w jednym z nich był znacznie droższy , wiec chyba musi być lepszy .
Dobre filmy . Lubię was oglądać !
@@TheWerni21 smacznego! :)
Moim zdaniem najważniejsze jest pomieszczenie i jego akustyka…
@@Michal20000 są bardzo ważne, zgoda :)
Są ważne ale też bez przesady, peq correction faktycznie potrafi bardzo wiele wyrównać i wiele problemów dosyć zniwelować. Ale u podstaw tak - są ważne.
Właśnie przesiadłem się z yamahy 803 na marantza 40n. Chciałem robić akustykę, ale teraz stwierdziłem że to już nie jest takie potrzebne :)
@@yuriyuri703 jeżeli słucha Pan w pomieszczeniu gdzie jedna ściana ma długość 10m a druga 5m i zestaw audio jest ustawiony w prawym rogu pomieszczenia, podłoga jest wykończona płytkami, na prawo od kolumn jest ogromne okno a na lewo otwarta przestrzeń, w rogach pokoju nie stoją np. kwiaty tylko regały z porcelanową zastawą, albo kieliszkami do win, mieszka Pan w kamienicy, gdzie jest wysoki sufit, sofa jest pod samą ścianą, nie ma dywanu, pomieszczenie nie jest otoczone przez murowane ściany tylko z kartongipsu, gdzie budowlańcy nawrzucali resztę metalowych ścinek np. od narożników ścian, albo ma Pan pod domem żyły wodne To musi Pan zrobić akustykę...
Dalej jeżeli chodzi o budowę samego domu (jeżeli nie mieszka Pan w kamienicy i chodzi mi tutaj tylko i wyłącznie o wady wysokiego sufitu przez, który może uciekać bas) To polecam wymianę oken na 3 szybowe i 7 komorowe, dobrze by było gdyby Pan do odizolowania pomieszczenia od innych dźwięków użył specjalnej waty akustycznej w ścianach najlepiej tak z 1.5m... Ale jeżeli nie chce się Panu tego wszystkiego robić to wystarczy kwiatek w narożniku i jedna pułapka basowa już jest, jakiś dywan rzucić i troszkę kanapę odsunąć. Mam nadzieję, że pomogłem. Poza tym gratuluję zakupu bardzo dobrego wzmacniacza.
Pozdrawiam.
@@Michal20000 Sufit, sufit i jeszcze raz sufit! Dywan jest przereklamowany.
Odcinek super. Dobra i prawdziwa treść przekazu 😀✌️
@@mr8udyn dzięki!
Panie Pawle wspaniały odcinek. Nie ukrywam że też czaję się na Fezza model Tytania. Proszę dać znać jak prezentuje sie dzwiekowo ten wzmak. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
Drogi panie Pawle .bardzo cenię sobie pańskie recenzje i porady .Dziękuję i czekam na nastepne
@@krzysztofsiedlecki8654 dziękuję! ♥️
Paweł, zajebisty film, poruszajcie częściej tematy tabu :)
@@konsumentnierecenzent8850 ja właśnie lubię, ale wiadomo, trzeba podejść do sprawy delikatnie 😁
Potwierdzam ze dobrze jest indywidualnie i bez cisnienia podejść do wyboru audio. Potrzeba czasu by sprzet dobrze dobrać pod siebie. O mały wlos i bym się pospieszylem z tym wierząc ze po opisie bede wstanie dobrac jakiś element. Od ponad 4 miesięcy aktywnie probuje złożyć swój pierwszy porządny system audio. Bylem juz w kilku salonach i przesluchalem kupe sprzetu. Jestem już blisko tego co oczekuje, choć szczerzec tracilem już nadzieje ze jest to osiągalne. Sama droga szukania swojego systemu też jest ciekawa i wciągajaca, chociaż wymaga też dużo cierpliwości bo chciałby się już mieć efekt. Dlatego...
Życzę Wszystkim powodzenia i dużo wytrwalosci w szukaniu swojego zestawu !
Monitory studyjne referencyjne kończą się nieraz na przedziałach często 30-40 tys. zł. Są aktywne więc cena wzmacniacza odpada. Powyżej to już raczej naciąganie, spekulacja czy jak to zwać. Wg mnie więcej nie da się wycisnąć z tego co jest zawarte na płycie i realizowane przecież w studio na monitorach.
Jedynym ratunkiem sprzedawców przed monitorami studyjnymi jest twierdzenie że nie da się ich słuchać. Focal już w aktywnych solo 6 be, daje głośnik berylowy. Zdaje się, że "cywilnych" pasywnych się za to nie kupi.
Bardzo dobry materiał, świetnie zrealizowany i wyważony.
Ogółem, warto mieć świadomość że dzisiaj audio bardzo wysokiego poziomu nie wymaga kasy i kosztuje w zasadzie grosze. Cena nie przekłada się na jakość w sposób bezpośredni. Bardzo dobre wzmacniacze aiyimy czy fosi z opcją upgrade opampów i zasilania bijące spokojnie wiele konstrukcji ponad 10x droższych - 3 stówki. Rewelacyjne ampy full lampa ala willsenton - ok 5k a nawet i taniej. Bardzo dobry dac fiio r2r bijący konstrukcje kilka razy droższe oparte o Sigmy - ok tysiaka (czy też wyżej denafripsy). Steamer kompletnie rozkładający na łopatki i bijący na łeb kilka razy droższe (wiim ultra vs eversolo i jemu podobne) - 1500zł. A i nawet mini za 300zł też robotę zrobi. Transport cd technicznie rzecz biorąc wystarczy za 100zł, więcej dokłada się za wykonanie. Dobre współczesne zasilanie Impulsowe ale z aktywnym tłumieniem pobije kilka razy droższe zasilanie liniowe. Świetne głośniki np od elaca czy suby svs też kosztują relatywnie mało. Za grosze można mieć faktyczne hifi potrafiące rozłożyć na łopatki nie przemyślane zestawy za dziesiątki tysięcy, szczególnie wiele pozbawionych sensu integr w istocie opartych o byle co za kwoty z sufitu.
Jednocześnie jednak, w sprzęcie faktycznie wybranym z głową cena nie bierze się z nikąd. Dobrej klasy zasilanie z odpowiednią izolacją które ma bardzo duże przełożenie na efekt kosztuje (choć wciskanie dzisiaj na upartego zasilaczy toroidalnych to w zasadzie już zbedna zaszłość). Układy dyskretne, zarówno Dace, opampy jak i inne elementy wykonane z odpowiednią precyzją i jakością elementów względem tanich chipów kosztują - a także przekładają się na efekt kolosalnie. Klasa A też potrafi swoje wnieść a też na ogół kosztuje. Wyższe kwoty (gdzie świetnym przykładem jest Laiv) potrafią wnieść bardzo wiele - ale tylko tam gdzie są mądrze zainwestowane.
Sama kasa nie gwarantuje niczego, gdy łatwo można ją wywalać kompletnie bez żadnego sensu.
kazdy expert od sprzedazy i marketinga : aaaaaaaaaa no jasne ze drozsze = lepsze! drozsze zbawi twoja dusze, przyciagnie piekne kobiety, ozdrowi odmlodzi i dom bedzie sliczniejszy. tylko drrrogo! im drozej tym lepiej. STRZEZCIE SIE TANIOSCI! wszystko, oby tylko nie kupowac taniej, blagamy
Moje doświadczenia są bardzo podobne, super materiał :) Podoba mi się przykład z rowerami, bo sam uwielbiam jazdę na rowerze. A w kwestii rozwodów, nie dajcie sobie, Panowie, wchodzić na głowę :D Mam na myśli przypadki, gdzie stać kogoś na zakup danego sprzętu, bez zaniedbywania potrzeb rodziny, ale żona lub dziewczyna nie zgadza się na taki zakup. Warto zachować asertywność, trzymać ramę i nie być uległym, bo w przeciwnym razie, nie wyniknie z tego nic dobrego! Pozdrawiam.
Może to nie na temat ,ale napiszcie mi proszę jak to jest z tym przełącznikiem HIGH - LOW. W A-S201 tego nie było ,dzisiaj już słucham A-S701 i jest. W instrukcji napisali ,że przy bi-wiringu ustawić na HIGH ,no i tak słucham :)
Mój zestaw to HK 6850, RS 5001, źródło Hegel HD10 i bardzo dobrze się to z sobą zgrało.
@@adames9862 miłego słuchania! :)
Marzy mi się ,żebyście otworzyli swoją filię we Wrocławiu.
Mi też, stamtąd pochodzę 😁
Super film. Jak wszystkie Wasze filmy. Mam propozycję. Zróbcie porównanie Denona DCD 1700 i Shanlinga A3.1 czyli najtańszych odtwarzaczy SACD
Dziękujemy!
IMHO: rzetelnie gra wyłącznie sprzęt średniej klasy.
Tanie graty oszukują, bo trzeba ukryć ich wady.
Drogie rupiecie oszukują, bo to już są dzieła sztuki i wyrażają zmysł estetyczny projektanta/konstruktora.
Zupełnie błędne założenie.
@trekkis Możesz się nie zgodzić. Dlatego napisałam - w mojej opinii.
@@Аняна opinie bywają fałszywe, obiektywne są podstawy techniczne. Twoja opinia jest sprzeczna z jakąkolwiek podstawa logiczno - techniczną.
@@trekkis Chyba dawno nie sprawdzałeś tych obiektywnych podstaw technicznych?
Pomiędzy kolejnymi stopniami wtajemniczenia w audio voodoo są bardzo małe kroki techniczne za to duże przepaści w portfelu 😏
@@Аняна wczoraj siedziałem jakieś 6 godzin nad analizą spektralną 5 ampów, 3 daców + plus szereg pomiarów oscyloskopowych - dzień jak codzień od miesięcy i lat. Wczoraj nie znaczy dawno. Aczkolwiek parametry i pomiary to w istocie ciekawostki - ważniejszy jest faktyczny odsłuch wielu konfiguracji.
Od dawna świetny technicznie sprzęt nie jest drogi, i może kosztować kilka stów, a różnice w jakości pomiędzy dobrym a słabym to przepaść. Sprzęt za kilka stów może rozłożyć nie przemyślany sprzęt za kilkanaście tysięcy. Jednocześnie, są sprzęty z wysokiej półki gdzie każdy wydany grosz jest tego wart. Cena sama w sobie nie znaczy nic, na dowolnej półce. Każda półka oferuje sprzęty dobre i słabe, od półki groszowej, przez średnia, po najwyższą. Sprzęt za 300 stówy jest świetny nie tylko w swojej klasie i sprzęt za kilkanaście tysięcy jest świetny. Wiele średniaków przy jednym i drugim jest nie opłacalnych w żaden sposób.
Cześć.
Obecnie mój zestaw stereo to WiiM Ultra z Fiio K11 R2R + Yamaha AS-701 i Pylon Opal 30.
Nie jest to zestaw wybitnie drogi ale daje super jakość dźwięku za sprawą zewnętrznego DACa Fiio R2R.
Właśnie jutro przyjeżdża A-S701 i mam nadzieję ,że się nie zawiodę (przesiadka z A-S201)
@@ArekK-x1y no i o to chodzi! :)
@@darekossowski4435
No to Ci powiem, że Hypex Ncore za 2tys, ten z NADa m10 go pozamiata. Niektórzy twierdzą, że nawet IcePower 125asx2 za 800da radę. Wybór należy do Ciebie.
Fiio warto poprawić zasilanie, jest tani m. In dlatego że zasilacz z zestawu to tandeta. Ifi ipower x i fiio wchodzi na wyższy poziom, wcale nie dużym kosztem :)
Witam co to za sprzęt z 7:38 po lewej z lampami oraz zestaw stereo 9:58. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Primare chyba a 35.2.
Hypex, IcePower, Purifi zagrają lepiej.
@@korashc451 sprzęt z lampami to mój wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz - Feliks Envy w wersji Performance.
Zestaw to dzielony system od Primare :)
@@Q21salon Wizualnie prezentuje się świetnie(Feliks Envy). Ciekawe czy tak samo brzmi (Metallica, DevilDriver, Slayer, Korn, Sepultura)?
@ wspaniale brzmiący wzmacniacz :)
Fajny odcinek😊 ja bym chciał dużo zainwestować w sprzęt ale żona moje tego nie rozumie dla niej muzyka lecia tak samo😢
Może masz już przyzwoity.
@@Gie-es happy wife, happy life 😂
Bo w życiu najważniejsze, to dobrze się ożenić 😎
Napewno można cieszyć się dobrym brzmieniem za relatywnie niewielkie pieniądze, ale prawda jest taka, że jest pewna granica od której sprzęt zaczyna oddawać nuty należycie. Jaka? Nie wiem, mam od jakiegoś czasu klocki Rotel i kolumny Bowers&Wilkins 703 s3 i wkoncu zestaw mnie całkowicie zadowala, kocham obcować z muzyką przy jego akompaniamencie 🤩😍✨
@@simracingonboards fajny zestaw, zostaje słuchać i czerpać frajdę 😎
Ciekawy materiał Panie Pawle 👌 .... no właśnie, wszystko zależy od naszego budżetu, preferencji, etc ..Ja poruszam się w totalnie budżetowym audio, ale jest to moje hobby...i muszę kombinować, żeby to co kupuję miało dobry stosunek - cena /jakość...i oczywiście idę na kompromisy...np kupując Toppinga Dx3pro plus, mocno zaoszczedzam, bo dla mnie gra dobrze, ma bluetooth, pilot, jest praktyczny i tu właśnie przychodzi problem budżetu, bo gdybym miał luźne 50 tyś...to rozwiało by wszelkie problemy, bo oczywiście tutaj określenie -drożej - znaczy lepiej...Tzn, powinien tak...W pewnych pułapach nie warto przepłacać... bo np. zestaw za 10 tyś, może zagrać gorzej od takiego za 6tyś, ale jeśli by dołożyć do 15 tyś, to pewnie progress już byłby zauważalny. Np. takie koss porta pro za obecnie 130 zł dla mnie grają lepiej jak inne słuchawki za ok 800 zł.....
Wlasnie niech mi ktos wytłumaczy.. dlaczego kobiety nie maja czegos takiego jak my faceci ze.muzyka sprzet audio je wciąga..?
@@Gie-es nas z drugiej strony nie wciągają rzeczy bardziej „kobiece”, więc to normalne 😁
Rozkręcałeś kiedyś radio? Zmienia się tylko cena zabawek.
@@Gie-es kobiety funkcjonują w innym świecie... niż faceci. Nie zdają sobie sprawy ile emocji tracą bez dobrej muzyki.
@@slawusg2727dla jednego dobra muzyka to Martyniuk, dla drugiego van Dyk, a dla trzeciego Bach, dla mnie obrazy Picasso to bazgroły, a jednak ludzie płacą grube miliony żeby je mieć, wszystko to kwestia gustu. A na marginesie uważam, że audifile maja wadę słuchu, bo to nienormalne, że są w stanie słyszeć dźwięki których większość nie ma pojęcia.
No właśnie, czy istnieją kobiety audiofilki?
Mam kolumny SB Acoustic Ara podstawkowe. Są to kolumny bardzo ciepłe i słodkie. Jaki wzmacniacz byście polecili do tych kolumn, aby ochłodzić i wyostrzyć dźwięk.
Yamaha, Primare :)
Zadzwoń do nas, na pewno coś doradzimy i zaproponujemy odsłuch lub wypożyczenie sprzętu :)
@@Q21salon OK. tak zrobię. Pozdrawiam
Jeżeli lubie ciepłe brzmienie ale też i detaliczne to warto iść w Denon PMA 1700 czy jednak zwrócić na coś innego uwagę w tej cenie ? Pozdrawiam :)
Jak zwykle: Hypex, Purifi, IcePower.
@@nile2589 jeszcze nad Taga Harmony HTA-2000B v.2 sie zastanawiam
@@HudyNibiru zadzwoń do nas, bo sytuacja jest bardziej złożona, pomożemy! :)
Mam Denona PMA-1700NE i ze swojej strony gorąco polecam ten wzmacniacz, jednak czy jego brzmienie jest ciepłe, to już nie takie proste do określenia. W mojej opinii jest raczej neutralne w dobrym znaczeniu tego słowa.
Mośku, tu nie chodzi co lepsze czy droższe lecz o twoa marżęj
Zrecenzujecie nowe głośniki aktywne Taga Harmony TAV-500B v.2 Czy tańsze znaczy gorsze?
Grają jak kosztują.
@@loe7717 obecnie nie mamy w planach takiego filmu :(
Jasne, rubicony 2c grają pewnikiem 20x lepiej😂
Rozpisywałem się kilka filmów temu o edifier s1000w i dźwięku, kupnie wiim mini. Finalnie odesłałem go po 10 dniach i kupiłem wiim ultra. Teraz zastanawiam się nad kupnem Acoustic Energy AE1 Active. Będzie to mój początek drogi lub jej koniec.
Zobacz Edifier Airpulse.
W droższe zestawy aktywne nie warto inwestować. Aktywne tak - ale tanie. Nie wymienia się aktywnych na aktywne.
Witam, no ale jak już posiadam wiim ultra to co by tu zmieścić w przedziale 6 tys, jaki wzmacniacz i głośniki pasywne półkowe, pokój ok 20 m? Po za tym AE1 active posiadają wzmacniacze A/B, żadnego Bluetooth, kuszą strasznie by je wypróbować.
Kupując konstrukcje aktywną ocenia się całość więc poniekąd łatwiej to zrobić. Ja cały czas mam edifiery s2000 jako zestaw poboczny w sypialni i w swojej cenie i klasie istna rewelacja, w salonie swego czasu stały klipsch the sevens - też relatywnie bardzo dobre, świetnie schodzące, ale jednak oparte o sigmę a to czuć. Aktywne zyskują na wbudowanym dsp i lepszych zwrotnicach, 1:1 przebijając w pasmie odpowiedniki pasywne - w niskim budżecie są bezkonkurencyjne. Ale kupując całość z całością się zostaje. Nie da się nigdy podłączyć do takiej Kolumny lepszego wzmacniacza niż wbudowany klasy D ani lepszego daca niż w wbudowanej taniej Sigmy. Ani jednego ani drugiego nie da się obejść i podłączyć czegoś innego. Dlatego w wyższych budżetach nie mają sensu.
Tyle że w systemie pasywnym konfiguracji i możliwości jest od groma. Można dobrać o niebo lepsze komponenty i uzyskać o wiele lepszy efekt, wcale nie koniecznie drogo, ale każdy komponent trzeba dopasować pod siebie na co prostego i szybkiego przepisu nie ma. Tu nie ma siły - trzeba się pobawić, zrozumieć i samodzielnie dotrzeć czego się oczekuje. Ważne by rozumieć pewne zasady. Kolumna aktywna w zasadzie wciąż ma sens w wyższym budżecie w sytuacji gdy nie ma się ochoty na samodzielna zabawę, szukanie, kombinowanie, a relatywnie przeciętna ale dobra i uniwersalna jakość wystarczy.
W systemie pasywnym,
Wzmacniacz możesz dobrać klasy D - podobny jak w aktywnych, dobrze dobrany może być bardzo tani, może kosztować grosze i być bardzo dobrej jakości - o wiele lepszy niż te zintegrowane. Ale można pójść wyżej w klasę AB czy też we wzmacniacz lampowy. Zupełnie inne granie na innym poziomie.
Osobno możesz dobrać dac. Ten podobnie, może być jakaś tania sigmą, tak samo jak w głośnikach aktywnych. Ale możesz dobrać lepszego multibita, fpga, albo r2r - w różnych przedziałach cenowych. Znów - zupełnie różne granie.
Ale to każdy musi sobie ocenić do czego chce dążyć. System pasywny daje możliwości. Pozwala dobrać i co ważne wymieniac poszczególne elementy stopniowo czasem, wraz z dojrzewaniem oczekiwań. Aktywny na dobre zamyka z tym co kupi się raz. I nic już się dalej nigdy nie zrobi, poza steamerem, niczego się nie podłączy - chyba że całość do wymiany.
W systemie pasywnym można dać pewne propozycje np przy 6k
- na pewno musi być sub muzyczny (nie mylić z kinowym, Sub zamknięty to niezbędny element dla pełni muzyki jako takiej) - svs sb1000 - 2k
- dac, budżet ograniczony więc fiio r2r + zasilanie ifi ipower x - ok 1k za całość. Z czasem można go wymienić na coś lepszego z rodziny denafrips.
- głośniki tu ciężko wybrać faworyta, za dużo cech subiektywnych. Zwrócił bym uwagę na najnowsze elac debut 3 które zbierają fenomenalne recenzje - ja wciąż czekam na dostawę by je samemu sprawdzić. Moze będą świętym grallem tej półki jak wiele osób uważa, może nie, na pewno trzeba sprawdzić. Ok 2k
- na wzmaka zostaje tysiak. W tej kwocie można próbować AB od np Cambridge, ale trzeba by indywidualnie pójść, sprawdzić i dobrać pod siebie a już tym bardziej wypróbować parę z konkretnymi kolumnami.
Opcja tańsza, klasa D i coś z grupy aiyima 07 max lub fosi za3 lub odpowiedniki. Do tego zasilacz 48V/5A Klasa D, ale dobra i umożliwiająca rozbudowę - wymienne opampy, możliwa praca w trybie monoblock. W jaka stronę chce się iść trzeba ocenić samodzielnie. Ja na początek poszedł bym raczej w tańszą klasę D, by z czasem myśleć o wymianie na coś znacznie lepszego - szczególnie biorąc pod uwagę lampy (budżet 3-6k). I tak i tak nawet aiyima za 300zł jest de facto lepsza, z większym potencjałem niż cokolwiek co mają głośniki aktywne. Klasa D rozwija się w ostatnim czasie drastycznie z każdym rokiem, a klasy D z głośników aktywnych to zazwyczaj konstrukcje obecnie wręcz antyczne, bez opcji wymiany zasilania, opampów czy trybu mono. Plus w klasie D lubię to że pozwala na masę zabawy i funu - czy to właśnie przez wymienne opampy, czy to przez implementacje vumeterów które w sprzęcie droższym nie wiedzieć czemu wracają dopiero na półce 10k. Klasa AB z półki średniej wobec np konstrukcji retro jest współcześnie nijaka, nudna i bez polotu, to jest takie byle co wykonaniem ze nie wzbudza emocji. Też dlatego od klasy AB wolę lampy.
Powyższy przykładowy zestaw Wyjdzie 6k.
Acustic energy nie znam, niby plus że mają AB i zasilanie liniowe ale takie rzeczy nie są za darmo i są kosztem - raz ze sam głośnik tym samym jest tańszy, co nie koniecznie się w ogóle balansuje. Współcześnie zasilanie liniowe to pic na wodę i w żadnym wypadku nie powinno znajdować się w kolumnie aktywnej. Tam powinno być współczesne Impulsowe z aktywnym tłumieniem. Zasilanie liniowe i wzmacniacz AB zajmują miejsce. Nie będzie tam miejsca w konstrukcji na porządne opampy i nie będzie mocy, dynamiki. Widać jakie one mają pasmo - od 42hz ale przy - 6db. Realnie to one startują od 100hz niczym najgorsze w tym zakresie pasywne. To w ogóle nie zagra bez suba i i tak trzeba go kupić. Gdy zazwyczaj zaletą konstrukcji aktywnych jest właśnie to że schodzą niżej z większą dynamiką i można się uprzeć ze suba nie potrzebują. Takie edifiery samodzielnie potrafią zejść nawet prawie do 20hz!
A dac dalej pozostaje zwykłą sigmą bez możliwości wymiany więc na co ta klasa AB? Cała ta konskrukcja jest de facto nie zbalansowana i nie przemyślana. Widać lecą na tym żeby zwabić osoby które coś tam słyszały ale nie do końca wiedzą o co chodzi. Zasilanie liniowe to czysty strzał w stopę - pytanie czy świadomy, marketingowy czy tam faktycznie nie wiedzą co robią.
Zasób wiedzy imponujący. Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Da radę złożyć fajny zestaw stereo do maksymalnie 12 tysięcy? Wzmacniacz, Streamer, CD i głośniki? Peryferia: TV i Gramofon. Lubię brzmienie przejrzyste z fajnym basem, dobrą dynamiką (ciche słuchanie, nie na max regulator).
@@KaczyPL94 da się. Zadzwoń do nas lub napisz maila, zadamy Ci kilka pytań i z pewnością coś dobrego dobierzemy :)
Jeśli przejrzyste, dobra dynamika i bas, to oczywiście monitory studyjne.
@@nile2589 do pomieszczenia 30m2?
@KaczyPL94
Są tacy, którzy twierdzą, że Audio Pro 28, na 30m2 trzęsie domem😂. Najpierw takich posłuchaj. Zwykle można kupić z subwooferem od kompletu. Do tego DAC/streamer z pilotem. Występuje mały problem z gramofonem.😅
Droższe znaczy lepsze ganeralnie tak ale do pewnego poziomu później grają pieniądze i autosugestia, bo drogie czyli musi być najlepsze, tak przynajmniej twierdzi mój znajomy od lat w branży audio, który ma styczność z klockami za bardzo duże pieniądze i ludźmi dla których takie 100 tys zł znaczy niewiele.
Z audio jest podobnie jak z progiem ubóstwa. Dopiero od pewnej kwoty można powiedzieć, że to już nie jest ubóstwo. Tak samo z elementami stereo. Moge rzucić kwotami. - 5-7k pln za element to wciąż ubóstwo, oczywiście dzwiękowe. I nie chodzi, że to brzmienie nieatrakcyjne - może być bardzo atrakcyjne. Ale nie dla kogoś, kto korzystał z drozszego wcześniej.
Obiektywnie taki system gra fajnie i ładnie, nawet może mieć dobre "umph" . Ale jak spojrzymy, że 3x 7 jest 21000 pln a system wciąż budżetowy.
Na dzień dzisiejszy tzw "hi-end" zaczyna sie od kilkudziesięciu tysiecy pln za element. Fajnie gra jeszcze segment nizej i ten jest najbardziej oplacalny.
Chyba, że kupimy sobie chińskie klony i kolumny np DIY to można się nawet w 10 k pln zmieścić :) za dobre już granie.
Kompletna bzdura - świetnie prezentująca maksymalnie wypaczone podejście do audio. Klasy hard voodoo.
Dzień dobry :)
Co według Państwa będzie lepszym wyborem CINEMA 40 czy CINEMA 50 ?
Z czego wynika fakt, że najczęściej w salonach pojawia się CIENEMA 50 a nie CINEMA 40 ?
Czy ma ktoś z Państwa wiedzę jak to wygląda w przypadku ARCAMA AVR 11 ?
Ile jest gwarancji na MARANTZ CINEMA 40 ?
Kolumny które posiadam to DALI OBERON 7, OBERON 3 i OBERON VOKAL
Tidal został wycofany z smart TV. Streaming
przez BT np z Tidala mając po obu stronach kodeki aptxHD jest bezstratny, jednak nie z większości telefonów. Nawet tzw flagowce mają stratne kodeki.
Od kiedy ? Kilka dni temu chciałem zainstalować i widziałem
Bzdura. Tidal nadal jest na Smart tv. Może nie na wszystkich, ale nigdy nie było Tidala na wszystkich Smart tv.
może masz stary model telewizora , ze starszych czasami wycofują niektóre aplikacje
Nie został, ale to bez żadnego znaczenia bo zawsze był tragiczny na tv a same tv dokonują resamplingu więc nie nadają się na źródło. Natomiast aptx Hd nie jest bezstratny, to stary kodek. Bezstratny jest adaptive Lossless. I faktycznie mało który telefon go ma, ale dobre modele mają adaptive HQ, a temu nic nie brakuje, wystarczy. Oczywiście, wyklucza to Samsungi i Apple.
Dalej im więcej funkcji w jednym pudle tym gorszy dźwięk. Jak zmieniłem Arcama SA30 na końcówkę Advance Acoustic maa-405 to każdy aspekt muzyki się poprawił.
@@zbyslaw50000 nie jest tak zawsze, natomiast często ma to znaczenie, zwłaszcza przy budżetowym sprzęcie :)
Do tej pory byłem zadowolony z najwyższego budżetowego zestawu Marantz SACD 8006... + Marantz PM 8006 oraz głośniki System Audio 1750 180W pasmo 40Hz-25000Hz. Wydawało mi się, że grało muzykalnie, detalicznie i z całkiem niezłą sceną. Od stycznia mam NAD M33 oraz zakupione w Q21 głośniki FyneAudio 502SP pasmo 30Hz-35000Hz i nadal budżetowy Marantz SACD. Muszę przyznać, że jest to przeskok o co najmniej klasę
@@slawusg2727 zadowolenia ze sprzętu! :)
@@Q21salon głośniki FyneAudio 502SP grają pięknym detalem i sceną - gitary nie chce się przestać słuchaći. Niesamowity jest dół pasma, zwłaszcza wibrujący bas. Nieosiągalny nawet z kupionym u Was subwooferem SVS 1000Pro - jest bardziej leniwy. SVS 1000PRO używam do filmów w TV.
@@slawusg2727 Posiadam Denona PMA 2500Ne i Tannoy XT8f, też spoglądam na FyneAudio 502SP.
myślałem o fyne ale chyba się zdecyduję na neat acoustic strata
Sprzęt sprzętem, to podstawa. Ale ważny jest nośnik z którego będziemy słuchać muzyki. Od około 20 lat kupuję przede wszystkim płyty wydawane w Japonii, czasami też z tak zwanych wytwórni audiofilskich - często są to wznowienia i aż nie do wiary jak można zrealizować wydawałoby się znaną nam już muzykę. Audiofilskie życie nie jest proste niestety. Pozdrawiam serdecznie.
@@-Kazimierz prawda, Japonce potrafią zagrać zupełnie inaczej niż wydania europejskie, a często lepiej :). To jest właśnie fajne, można odkrywać i się bawić. Pozdrawiamy! :)
Proponuję Ci stanąć bliżej kolumn ("głośniej, pełniejszy, więcej detali") zaoszczędzisz 😉
@@wazreba5859 może Ty lubisz stać przy kolumnach, większość lubi delektować się muzyką siedząc wygodnie i np gasząc pragnienie...
Doskonały film o audio, a właściwie o tym jak sobie poradzić z wyborami. Polecam podejście autora by rozważać i nie podejmować decyzji pochopnie . Zanim coś kupisz zrozum że określenie potrzeb zajmie znacznie więcej czasu niż Ci się wydaje. Odsłuchy i jeszcze raz odsłuchy.
Jutro się przekonam odsłuchując znacznie wyższy model wzmacniacza ,trzykrotnie droższy od tego ,który posiadam.
@@darekossowski4435 daj znać 😁
Problem w tym że stwierdził kilka razy że sprzęt droższy zagra lepiej. Później mówi że niekoniecznie będzie się taki dźwięk podobać. No więc sam sobie zaprzecza. Jeśli nie widzę potrzeby wydawania 50k za stereo bo taki za 10k zagra dla mnie lepiej to oznacza że droższy nie zagra lepiej. Dlaczego? Bo nie dla mnie!
hehe moje słabiutkie kolumny Dali zensor 7 grają jak focal aria jak zmieniłem wzmacniacz i cd . Są 4 czy 5 razy tańsze wiem że mi i tak nikt nie uwierzy . Mam basowy cd i neutralny wzmacniacz a dali są wysokotonowe i znalazłem fajny balans
znany jest mi przypadek gdzie to hobby miało finał w sądzie (finalnie skończyło się rozwodem).
Kilka takich było 😅
Pamiętaj że to zawsze jest tylko pretekst. Ostatecznie i tak by się tam znaleźli.
B&W akurat z Yamahą grają fajnie ale B&W nie mają mięcha. Ale nie o tym . Mam akurat świeże klocki audio kupione w różnych cenach i moje zdanie jest takie że cena absolutnie nie odzwierciedla jakości. A że interesuję się tym od bardzo wielu lat to jakieś zdanie mam. Znajomi jak słyszą są zachwyceni ale oni nie interesują się tematem audio. Gorzej jest jak ktoś kto jest w temacie i jest wkręcony przekonuje na siłę jak coś gra. A takie zachowania zaobserwowałem w salonach audio.
Osobiście mogę powiedzieć że ucho każdej osoby jest ekspertem brzmienia a nie nagabywacz z salonu. Czasami połączenie nowego ze starym daje coś czego nie usłyszycie i da banana na twarzy. I o to chodzi w tym audio.
A co to strimer?
@@krzysztofwojciechowski8481 streamer to urządzenie źródłowe które pozwala na odtwarzanie muzyki z sieci, np ze Spotify lub tidal :)
Dla moich uszu, Magnat ma600 rozjechał Nada c356bee. Także droższy nie znaczy lepszy :)
Nad c356 nie był specjalnie dobry. Wprowadzony 15 lat temu. Wtedy ceny sprzętu audio były trochę inne. Niedawno też kosztował trochę ponad 2kzł. Dzisiaj sprzęt audio jest tańszy.
większość różnic ,trudno usłyszeć ,szczególnie przy dłuższym odsłuchu....po pięćdziesiątce ....)
@@edw5386 słuchać i słyszeć też trzeba się nauczyć i te umiejętność pielęgnować, bo zanika 😁
@@edw5386 w tej samej półce cenowej różnice mogą być niezauważalne w szczegółowości utworu ale słyszalne w barwie, scenie a zwłaszcza w dole pasma. Przy zestawie o klasę wyższym różnica jest kolosalna nawet po pięćdziesiątce...
@@Q21salon zaiste to ,mądrego to i dobrze posłuchać
Z roku na rok sprzęt budżetowy staje się coraz lepszy😅😅😅 SŁUCHAM!?!?!
@@marek8800 nie zgadzasz się?
I to wybitnie tak.
Moje lepsze gra u mnie od dwudziestu pięciu lat , kosztowało osiemset zł , i nie zamienię na nic nowszego .
To jest sprzedawanie marzeń! Dużo pierdół krąży w temacie. Więc trzeba kupować z głową. A amplitunery ze wszystkim też dobrze grają.
A co ze strimingiem ? Tidal z tv po optyku, a potem piszą że lepszy strimer bluetooth,ale jak to? Skoro bluetooth to dźwięk stratny, nawet tidal mi to pokazuje, zwariować można!!!!!
Kto pisze, ze BT lepszy?:)
@Karto86 czytam i słucham opinii i jedne zaprzeczają drugim i zgłupieć można i sam już teraz nie wiem
Bt technicznie jest lepsze od tv, tv resampluje do 48khz, nie jest Lossless, o ile w ogóle zaciąga wersje flac. Gdy zaciąga wersje skompresowaną to już w ogóle nie ma o czym mówić. Bt jak najbardziej może być full losless 44/16. Ale może być nie znaczy że jest, zazwyczaj nie jest - zależy jaki kodek został użyty. Dobry kodek jest bliski jakości Lossless choć nie w 100%. Poniekąd, bez różnicy, obu źródeł współcześnie się nie używa. Używa się Streamerów, a te nie potrzebują bt. Streamery samodzielnie łącza się z siecią i pobierają sygnał w formie perfekcyjnej bit to bit. Telefon dla streamera jest pilotem, a nie źródłem. Nie ma tu połączenia bt. Ograniczenia os tv i ograniczenia bt nie mają zastosowania
@@trekkis skad info, ze tv resampluje a nie przesyla czysty sygnal cyfrowy? Ustawiony pass trough i tyle.
Prawie każdy os tak robi - Android, Tizen, Web os, standardowo Windows też. By to obejść stosujesz tryb exclusive, ale nie na każdym sprzęcie tak się da.
Na telefonie Androidowym w trybie bit to bit to użyjesz co najwyżej muzyki lokalnej i Tidala.
Moim zdaniem sam tytuł filmu: "Czy droższe znaczy lepsze" jest bardzo mylacy i w swoim założeniu błędny. Za to co oceniamy jako system lepiej brzmiący odpowiada zbyt wiele zmiennych. Zasadnicze pytanie powinno brzmieć: co dla kogo jest lepsze i może, chce być tego właścicielem? Są na rynku audio urządzenia stosunkowo tanie i bardzo dobrze brzmiące i te, które są drogie i w określonej sytuacji subiektywnie ocenianiej brzmią gorzej. Każdy element systemu audio musi być idealnie "spasowany" z pozostałymi i musi się mieścić w rozsądnych granicach założonego budżetu. Nie zgadzam się z komentatorem, że do wyższej klasy wzmacniacza Fezz można podłączyć niskiej klasy streamer WiiM, ponieważ nie ma to żadnego sensu. Jeżeli źródło cyfrowe jest słabe to nawet najlepszy wzmacniacz nie poprawi brzmienia. Eversolo DMP-A6 na głowę pod względem funkcjonalności i brzmienia bije WiiM Ultra. W tym przypadku naprawdę spełnia się powiedzenie "droższe znaczy lepsze".
Jeśli potrafisz odróżnić dźwięk z WiiM Ultra i DMP-A6 w stopniu "bije na głowę" to chylę czoła ... i chyba też trochę współczuję 🙂
@helter.skelter-w98 Nie potrzebuję twojego współczucia. Kolega ma WiiM Ultra a ja Eversolo DMP-A6. Zrobiliśmy test porównawczy na tym samym zestawie audio. Wniosek jest jeden i go poznałeś. Z budżetowych odtwarzaczy polecam Bluesound Node 2024 - jest lepszy i nieco droższy od WiiM a gorszy i tańszy od Eversolo.
Bardzo dobrze i mądrze powiedziane. W moim przypadku sprzęt to dopiero początek a czym go zepniemy to dopiero jest koniec. U mnie sprzęt to jest około połowy centy do okablowania i czasem myślę że to przegięcie ale świadome i z zamierzonym efektem.
Droższe znaczy lepsze? Trudno kupować wysoko-jakosciowy do przeciętnej aranżacyjnie muzyki jak disco rock pop. Tutaj wystarczy tani sprzęt, mało tego im droższy sprzęt pokazuje często brak umiejętności muzyków a tak np taki Denon wznak za 1500 zł i CD w tej cenie jest nawet aż nadto..Sprzęt jest wtedy dobry kiedy go sami dostrojony i to co mówi prowadzący to wszystko prawda. Bardzo kompetentny kanał. Warto posłuchać.
Nie wiem jakiego Ty rocka słyszałeś, ale Denon za 1500 do rocka się nie nadaje.
@nile2589 Nadaje się, każdy popularny wzmacniacz. Rock nie wymaga subtelnosci i wielkich percepcji im więcej decybeli ,basu tym lepiej. Co nie znaczy że nie słucham , bo słucham i są wartościowe rzeczy ale patrząc przez pryzmat aranżacji jazzowych ,klasycznych mija się z celem kupowanie sprzętu o wysokiej rozdzielczości. Mam różne sprzęty NAD ,ROTEL , Yamaha Marantz i uważam że Yamaha plus loudness swoje robi . Znam sprzęty Musical Fidelity . Bądźmy zdrowi..wpierw niech każdy pokój sobie dostosuje a potem kupuje sprzęt.
@@misterfink1389
Nad? Yamaha, loudness, Marantz? Więcej basu? Nie wiem czego Ty słuchasz ale rock to gitara,czyli raczej środek pasma. Spróbuj posłuchać na sprzęcie, który się wyrabia np. monitory studyjne.
@nile2589 NAD nie ma loudness ani ROTEL. Loudness ma Yamaha i w przypadku źle nagranych płyt jest przydatny podczas cichego słuchania. Rock nie jest gatunkiem wymagającym ani słuchacze tego gatunku nie są erudytami muzyki. To rozrywkowa popularna muzyka. Monitory mnie nie interesują bo w pomieszczeniu 23 mkw nie bardzo się sprawdzaha. Słucham tak jak mi pasuje i nikt nie będzie mi dyktował co jest prawidłowe a co nie. To jest zabawa nic więcej i możesz robić co chcesz . Znam muzyków grających w filharmonii, i śmieją się z audiofili, ponieważ nic i nikt nie odda muzyki jak brzmi na koncercie w tym sensie że sprzęt nie odda ani temp pomieszczeń ani atmosfery osób przebywających. Mija się to z celem. Chyba że ktoś jest naiwny i lubi jak ktoś wyciąga pieniądze z kieszeni. Dlatego mam trzy systemy do odsłuchu. Uważam że NAD C375 BEE jest akurat cena jakość. Dobre kable firmy NORDOST plus głośniki ale to już indywidualna sprawa.
@@misterfink1389
Jeżeli NAD C375, jest dla Ciebie akurat, to ja nie mam więcej pytań. Poszukaj wzmacniacza który z rockiem sobie poradzi, bo wtedy z resztą pewnie też.
Ale gosc pier... Glupity kup sobie chlopie Grundiga R48 + GUndig Boc 2500a i te wszystkie nowosci mozna na smietnik wrzucic . A koszt tego zestawu to 2.5 tys. . Robicie ludziom wode z mozgu bo chcesie robic sprzedarz., tyle w temacie
I Merola beczkę, bo bez gwiazdy ni mo jazdy.
..to biednie Ci tam muszą płacić , że tak długo zbierasz na tą silver lunę :)
Niech na raty łyknie :)
@@lesMarZabo nigdzie mi się nie spieszy, na zarobki absolutnie nie narzekam 😎
Można wydać milion na sprzęt ale w kiepskim akustycznie pomieszczeniu nie będzie szału
@@dano1672 akustyka jest ważna :)
W audio wysokiej jakości chodzi o jak najwierniejsze oddanie muzyki Jak wskazuje nazwa HI- FI Więc sprzęt który podbarwia mniej jest obiektywnie lepszy A to że są audiofile którzy lubią dźwięk o specyficznym charakterze na przykład mocno ocieplony to mają do tego prawo Gusta są różne Ale sprzęt wysokiej klasy ma być możliwie jak najbardziej neutralny i odtwarzać muzykę wiernie oryginałowi
Monitory studyjne.
Tylko ze wiele osób nie rozumie pojęcia wierności. Np z definicji żadna sigma technicznie nie może być wierna. Wierny może być tylko układ dekodujący pcm 1:1 natywnie, bez matematycznych przekształceń i manipulacji. Co z kolei nie tyle przekłada się na "barwę" - to jest o wiele zbyt wąskie myślenie - co na zupełnie inne cechy dźwięku.
Cieplejszy dźwięk zresztą może być np powiązany z filtrem dolnoprzepustowym typu slow wprowadzającym mniej artefaktów i zniekształceń. Czy też w ogóle z najbardziej naturalnym i technicznie prawdziwym trybem Nos - non oversampling. Bardziej wierna będzie też np ciepła lampa w klasie A niż "równa" klasa D oparta u zasady o podobne sztuczki co sigma.
Z wielu powodów Cieplejszy dźwięk często wiąże się z dużo wyższa "wiernością". Pasmo wyrównane jest bardzo często skrajnie sztuczne i fałszywe na wielu różnych poziomach.
Z kolei, oprócz sprzętu jest też odbiorca i akustyka - nie ma dwóch podobnych pomieszczeń i takich samych par uszu. Każdy słyszy inaczej. Dźwięk musi być dostosowany do akustyki oraz do cech słyszenia odbiorcy.