Opět pěkná práce 👍 Základní zásada v mém případě kdysi dávno jako mladému a nezkušenému klukovi prozrazená instalatérem - odpady vždy "po vodě", kouřovody vždy "proti vodě". Přeloženo do češtiny - u odpadů se vždy trubka položená výše zasouvá do té položené níže - tím pdem tam nevzniká "schod" bránící hladkému odtoku, u kouřovodů je to přesně obráceně díky komínové mu tahu nemohou spaliny unikat netěsným spojem do místnosti a naopak v případě dehtování vytéká dehet po té spodní trubce, takže je to hned na kouřovodu (trubce) vidět.
Práve že je to tuším naopak . Pri dymovode by sa rúry mali zasúvať protismerne k dymu, a je to preto, aby prípadný kondenzát nevytekal cez spoje von ale tiekol dnu do kachlí.
@@Vladynko1 Vy ale píšete o novodobých kouřovodech pro novodobá kamna a krby, tak se spoje dokonce těsní. To jsou tzv. silnostěnné kouřovody. Důvodem je nízká teplota spalin odcházejících do komína a tím i možná tvorba kondenzátu. U klasických starých slabostěnných kouřovodů se nic netěsnilo, prostě se ty trubky (trubky s koleny) jen zasouvaly do sebe a to právě tak, že vždy ta nižší se zasouvala do té vyšší. Důvodem bylo, že spaliny nemohly unikat do místnosti, pokud měl komín správný tah. A naopak - pokud by v kouřovodu (sopouchu, v komíně) vznikal nějaký kondenzát, tak to bylo tím, že dotyčný buď špatně topil (většinou tzv. dusil kamna) a nebo topil něčím, čím neměl (např. i mokré dřevo). Takže vytékající kondenzát (dehet) na trubkách ho hned prozradil A mmch. tento stav je ideální na vyhoření, protože když chytne dehet, tak je to úplně špatně, Špatně se to hasí (lze pouze suchým pískem) a většinou požár dehtu a sazí v komíně zničí komín a někdy i vyhoří celý dům. Omlouvám se, nedošlo mi, že někdo můj popis vztáhne na současné kouřovody a ne na klasiku a klasické nevložkované komíny, které sem měl na mysli já.
Myslím, že už to ví, hodně jsme debatovali mimo kameru. Díky za sledování, komentář a odběr 👍
8 หลายเดือนก่อน +2
Správná varianta je to obsekat a dat tam kg prechodku na kameninu nebo co tam ma v zemi - ale kdo by se s tim delal. Staci to obcas vycistit On kdyby byl trochu znalej tak z patra strcil do zachodoveho vstupu hadici (treba pe hd 20x2 nebo slabsi) a prorazil to vodou do toho septiku sam a to Kgcko by vyletelo ven 🎉
Super borec tento Pan. Ako vzdy! Malo ludi ma taku iskru do prace. Drzim palce
Díky za sledování, komentář a odběr 👍
Opět pěkná práce 👍
Základní zásada v mém případě kdysi dávno jako mladému a nezkušenému klukovi prozrazená instalatérem - odpady vždy "po vodě", kouřovody vždy "proti vodě". Přeloženo do češtiny - u odpadů se vždy trubka položená výše zasouvá do té položené níže - tím pdem tam nevzniká "schod" bránící hladkému odtoku, u kouřovodů je to přesně obráceně díky komínové mu tahu nemohou spaliny unikat netěsným spojem do místnosti a naopak v případě dehtování vytéká dehet po té spodní trubce, takže je to hned na kouřovodu (trubce) vidět.
Zase sem chytřejší, to sem nevěděl. S tím kouřovodem nevěděl 😂
Díky za sledování, komentář a odběr 👍
@@CisticOdpadu Nic si z toho nedělejte, starý dům dokáže člověka poznat a naučit tolik věcí ... 😀
Po vodě nebo po kouři, je to STEJNÝ …
Práve že je to tuším naopak . Pri dymovode by sa rúry mali zasúvať protismerne k dymu, a je to preto, aby prípadný kondenzát nevytekal cez spoje von ale tiekol dnu do kachlí.
@@Vladynko1 Vy ale píšete o novodobých kouřovodech pro novodobá kamna a krby, tak se spoje dokonce těsní. To jsou tzv. silnostěnné kouřovody. Důvodem je nízká teplota spalin odcházejících do komína a tím i možná tvorba kondenzátu.
U klasických starých slabostěnných kouřovodů se nic netěsnilo, prostě se ty trubky (trubky s koleny) jen zasouvaly do sebe a to právě tak, že vždy ta nižší se zasouvala do té vyšší. Důvodem bylo, že spaliny nemohly unikat do místnosti, pokud měl komín správný tah. A naopak - pokud by v kouřovodu (sopouchu, v komíně) vznikal nějaký kondenzát, tak to bylo tím, že dotyčný buď špatně topil (většinou tzv. dusil kamna) a nebo topil něčím, čím neměl (např. i mokré dřevo). Takže vytékající kondenzát (dehet) na trubkách ho hned prozradil A mmch. tento stav je ideální na vyhoření, protože když chytne dehet, tak je to úplně špatně, Špatně se to hasí (lze pouze suchým pískem) a většinou požár dehtu a sazí v komíně zničí komín a někdy i vyhoří celý dům.
Omlouvám se, nedošlo mi, že někdo můj popis vztáhne na současné kouřovody a ne na klasiku a klasické nevložkované komíny, které sem měl na mysli já.
Rychlá snadná a skvělá práce. Jako vždy super video.
Díky za sledování, komentář a odběr 👍
👍👍
Díky za sledování, komentář a odběr 👍
kg mu nedrží + dá koleno 87° + to vede přes septik no hrůza 🤣
No jo provizorně to jde vždycky nějak udělat, ale trvalý přínos to nemá.
Díky za sledování, komentář a odběr 👍
@@CisticOdpadu provizorně = na furt :D
@@maswyn Jednotka dočasnosti je jeden furt.
Pokud to tam pán zase jen tak nalíčí ten přechod se mu časem zase ucpe.
Myslím, že už to ví, hodně jsme debatovali mimo kameru.
Díky za sledování, komentář a odběr 👍
Správná varianta je to obsekat a dat tam kg prechodku na kameninu nebo co tam ma v zemi - ale kdo by se s tim delal. Staci to obcas vycistit
On kdyby byl trochu znalej tak z patra strcil do zachodoveho vstupu hadici (treba pe hd 20x2 nebo slabsi) a prorazil to vodou do toho septiku sam a to Kgcko by vyletelo ven 🎉
jednotka provizorna : jedno nafurt 🙃
Kurňa, to dobře znám od sebe.
dokud to funguje, tk je to "na furt" :D