Jeżeli macie ochotę na więcej, to tutaj: 🔥Dyskusja o filmach Davida Finchera ► th-cam.com/video/aggUnFwdZts/w-d-xo.html 🔥Dyskusja o filmach Christophera Nolana ► th-cam.com/video/qEUNkx2FElE/w-d-xo.htmlsi=BXxeIYPczAq2tBLf
Ridley Scott to reżyser, którego imię zawsze kojarzy mi się z absolutnym majstersztykiem w dziedzinie filmu. "Alien" to majstersztyk science fiction, który na zawsze zmienił oblicze kina tego gatunku. Wizja kosmicznej grozy, którą stworzył, jest niezapomniana. "Gladiator" to kolejny epicki film, który zdobył serca widzów na całym świecie. To epos o męstwie, zemście i odwadze, który utkwił w pamięci jako jedno z największych dzieł Ridleya Scotta. Oczywiście, nie można pominąć "Łowcy androidów", której atmosfera noir i pytania o naturę człowieczeństwa są niezwykle fascynujące. "Helikopter w ogniu" z kolei to świetny dowód na to, jak Scott potrafi operować różnymi gatunkami i dostarczać niezapomniane wrażenia. Ridley Scott to dla mnie nie tylko reżyser, ale prawdziwy artysta kina, tworzący obrazy, które zadziwiają i inspirują. Cieszę się, że wspólnie z gośćmi omawialiście jego filmy - to prawdziwa uczta dla kinomaniaków.
Gladiator" to kolejny epicki film, który zdobył serca widzów na całym świecie. To epos o męstwie, zemście i odwadze, który utkwił w pamięci jako jedno z największych dzieł Ridleya Scotta. I czym ta treść się różni od byle kopaniny z Van Dammem czy Seagalem? No, niczym.
Crowe ma tak dość tej roli w Gladiatorze, a raczej tego ile razy pytano go o Gladiatora 2 w ostatnich latach, że sam powiedział, że mógłby nie grać już w żadnych filmach, tylko zarabiać pieniądze na samych pytaniach o kontynuacje, w której wiadomo, że i tak nie zagra.
Obcy jest w moim życiu od tak dawna że nie pamiętam nic innego Miałem może wtedy 10 lat był to początek lat 90tych Chyba wtprkowa noc kiedy po 22:00 puszczano filmy tylko dla dorosłych Warto podkreślić dla młodszych czytelników że tamten czas był inne dzieci a nawet młodzież była mocno oddzielona od przemocy w popkulturze Wybuchająca glowa czy rozrywane trzewia były obrazem kompletnie hehe obcym dla nas zwłaszcza dla ludzi z małych wsi czy miasteczek Gdzie matki konsultowały się w sklepie czy scena odcinania dłoni w Robin Hood nadaje się dla naszych pociech Nie nie wymyśliłem sobie tego Czasami udawało mi się przemknąć obok pokoju rodziców aby już u śpiących dziadków gdzie TV chodził całą dobę obejrzeć coś zakazanego Tej nocy popełniłem straszny błąd Film strasznie mnie zaciekawił kosmos mrok byłem fanem tych klimatów Nigdy wcześniej ani później się tak nie bałem Alien zniszczył moją psychikę Nie obejrzałem przez parę następnych lat ani jednej części obcego zwyczajnie się bałem z biegiem lat strach ustępował stałem się wielkim fanem tego uniwersum i wszystko co związane z obcym Parę lat temu miałem okazję odwiedzić muzeum Gigera w jego rodzinnej szwajcarskiej miejscowości Przekraczając jego próg znajomy dreszcz wrócił Dzisiaj mając już 40 lat na karku rodzinę dom i dorosłe życie nadal wchodząc do ciemnego pomieszczenia sprawdzam sufit i bacznie obserwuje czy w mroku nie czai się on
Hospitaler to po polsku Szpitalnik. Tak nazywano członków zakonów, którzy zajmowali się w czasie wypraw krzyżowych pielęgnacją chorych Szpitala Św. Jana. w Jerozolimie. Przykładem jest Zakon Maltański, dawniej znany pod nazwą Zakonu Joannitów
Proszę żeby to co napisze nie odbierać jako "hejt" ale muszę to napisać...Uwielbiam Michała, lubię jego kanał i często tam bywam, ale!! gdy zapraszacie gościa do opowiadaniu o filmach to fajnie by było aby ten gość obejrzał rzeczone filmy! Przed nagraniem materiału można poinformować gości o czym ten materiał będzie i dać im czas na przygotowanie się, obejrzenie filmów. Wygląda to tak (niestety) że Michał ma "wyjebane" na widzów, a jestem pewien że to nieprawda. Pisze to bo lubię was słuchać i zależy mi by kanał się rozwijał i był coraz lepszy, więc traktujcie to jako drobną radę a nie złośliwą krytykę.
@@RascalV666 Co? W jakim języku to jest napisane? Przetłumaczysz to "chrząkanie" orangutana na język Polski? I jeszcze jedna rada -NIE pisz pod wpływem alkoholu.
Klasa za docenienie zapomnianego Duellist które wizualnie jest jednym z najlepszych filmów wszechczasów. Co do wątku domniemanej mizoginii ws. oskarżeń o molestowanie, zapytam przewrotnie czy to nie jest tak że faceci podchodzą do tego sceptycznie, przez to że wiele kobiet ciężko na to zapracowało 'jakością' niektórych oskarżeń? W sensie c'mon, ostatnio ktoś sobie przypomniał że George Foreman i Bob Dylan byli molestujący w latach 60ych. Dlatego uważam że fałszywe oskarżenia powinny być bezlitośnie penalizowane, raz przez niszczenie dorobku życia wielu wybitnych mężczyzn, dwa że potem prawdziwych ofiar nikt nie chce traktować przez to poważnie. Ale pomarzyć zawsze można, czego spodziewać się w kraju gdzie system prawny działa tak cudownie że kobieta dostaje średnio 40% wymiaru kary faceta za to samo przestępstwo, za sam fakt bycia kobietą.
Pamiętam jak w 2000 roku wychodząc z kina po obejrzeniu Gladiatora, powiedziałam do siostry, zobaczysz ten film dostanie Oscara. I tak było! Do dziś mój ukochany film.
Gladiator to świetne widowisko z kapitalną sceną batalistyczną, doskonałą muzyką, rewelacyjną stroną wizualną i super obsadą. Lubię do niego wracać, ale wyżej stawiam Waleczne Serce Mela Gibsona. Zresztą tajemnicą nie jest, że Mel Gibson był rozważany do głównej roli, ale aktor odrzucił ten projekt, bo uznał, że za bardzo główny bohater i fabuła przypomina Braveheart. No i trudno się z tym nie zgodzić, bo Waleczne serce też ma mało wspólnego z prawdą, jest doskonałym widowiskiem z cudowną muzyką Hornera (najlepsza ścieżka dźwiękowa obok muzyki z Ostatniego Mohikanina Manna i muzyką z Dawno temu na Dzikim Zachodzie), z piękna stroną wizualną i super aktorstwem.
Całkiem niedawno obejrzeliśmy z córką jednego dnia oba Blade Runnery. Moim zdaniem pierwszy tylko na tym zyskał. Zresztą oba pozytywnie się wzmacniają. Co do „nic się nie dzieje przez połowę filmu”: to nieprawda, to podróż przez labirynt. To tak, jakby od gry oczekiwać wyłącznie strzelaniny.
bardzo dziękuję że przez 2h22 mogłem posłuchać świetnie znających się osób na kinie (pomimo że jednemu brzydko jedzie z buzi.Inaczej umiałby się powstrzymać od przekleńst ?) , oraz przypomnieniu wspaniałego dorobku pana R. Scotta... Z drugiej strony biadolicie i wytykacie to co waszym zdaniem słabe . Ale jakie kino byście mieli bez Ridleya. To wiecie , wasze umysły byłyby zafascynowane marvelem itp... ps szkoda że zamało poświęciliście uwagi jak bardzo istotna jest oprawa muzyczna w tych dziełach. To najlepszy reżyser naszych czasów .I mam nadzieję że to na jego dorobku uczyć się będą przyszli by mogli mu dorównać... Jeszcze raz dziękuję za waszą ciekawą dyskusję.
Napoleona obejrzę tylko w wersji czterogodzinnej, bo bardzo często się zdarza, że filmy Scotta są (dużo) lepsze w wersjach reżyserskich. Ridley Scott uwielbia dircuty tak jak Peter Jackson i James Cameron.
Obcy Przymierze obejrzałem 4x...i nie - nie dlatego,że tak mi się podobał,ale dlatego, że starałem się dostrzec coś pozytywnego. Za każdym razem poległem. Nie dowierzałem, że tak zajechali moja ulubiona serię. Prometeusz natomiast jak dla mnie jest bardzo dobry. Świetnie sie oglada wyłączając myslenie :)
Cóż, jak dla mnie pozytywy tego filmu to piękne zdjęcia i świetna ścieżka dźwiękowa. Utwór Med Bay powoduje ciarki. Scenariusz to już kalka Prometeusza z masą idiotycznych scen.
Obcy - potwierdzam. Tak się złożyło, że widziałem go w roku premiery. Pierwsze, co obezwładnia (a pamiętajcie, że nie miałem pojęcia, co się będzie działo - nie było internetu) to brud, zmęczenie, utylitarność, zużycie, płyny, wilgoć, dymy. Już pierwsze sekwencje wędrującej kamery, para syczy, lampki ożywające w wizjerze pozostawionego hełmu. Mnie z kolegami wyrwało z butów. Nic takiego wcześniej po prostu nie było. Nawet nic zbliżonego. W ogóle filmów „technicznych” sf było bardzo mało. Jedyne 2, dostępne w naszych kinach, to Odyseja Kosmiczna i Star Wars. Odyseja jest sterylna a Star Wars wygląda na sfilmowanego LARP-a. Dlatego też podzieliliśmy się entuzjazmem z kolegami. Mnie ukształtował Obcy i Czas Apokalipsy, ich Star Wars i Poszukiwacze Zaginionej Arki :)
super dyskusja, szkoda że nie uczestniczyłem, , bo jestem również fanem tego reżysera, ale głównie mocno oglądałem do 1492, śledziłem na bieżąco w latach 1987 - 1994 , potem był myślę miał lekki zjazd ( G I GANE, White Squal), , no i oglądałem premierę Blade Runnera w TVP na niekolorowym TV ( 1 grudnia 1990)
Znów Michał mnie zawodzi. Dla mnie Ostatni Pojedynek jest genialny, natomiast "Helikopter w Ogniu" uznam za średniaka. Zgadzam się z Filipem co do starcia Adasia z Mattem było chyba najlepszą walką jaka widziałem w kinie. Co więcej bardzo kibicowałem "mężowi" i szczerze bałem się że postać Drivera wygra...
Top 10 Scotta: Obcy, Gladiator, Łowca androidów, Helikopter w ogniu, Thelma i Louise, 1492, Marsjanin, Czarny deszcz, Ostatni pojedynek, Amerykański gangster
Jedna uwaga odnośnie "śledztwa bez śledztwa" w "Blade Runner" - w moim przekonaniu tak właśnie miało być, bo w wątku śledztwa to czarny kryminał, a w czarnym kryminale śledztwa właśnie tak wyglądają, ponieważ są tłem dla komentarza społecznego, świata, rysu postaci itp.
Szkoda, że ani słowem nie wspomnieliście Wyprawy do raju, czyli filmu, który ma tyle samo wspaniałych, co nieudanych elementów. Pewnie byłoby nad czym dyskutować
Pierwsza uwaga: Gladiator to nie jest film historyczny tylko fantasy. Cała akcja filmu to przecież totalna fikcja, począwszy od głównego bohatera, a na rekwizytach kończąc. Zajebisty film, ale z historyczną nie ma nic wspólnego. XD
Od arcydzieła do komercyjnego, kiczowatego blurba. Ale Ostatni pojedynek był na serio dobry. Znacznie ciekawszy niż jakiś tam Gladiator. Ale żadne tam arcydzieło.
Nie zgadzam się że Ostatni pojedynek nie podoba się, raczej się podoba, a przynajmniej ja z takimi opiniami się spotykam (inna sprawa, że okazał się klapą finansową).
Kiedy na końcu materiału Filip prawie nazywa swoich gości idolami, to spodziewałem się usłyszeć przydu...bocznymi ech, chyba za dużo było tych filmików z Julianem ;D
Strasznie mnie drażnią komentarze o wulgaryzmach 🤬 To YT nie telewizja!!! W takich podkastach dyskusyjnych kilka bluzgów nadajacych koloryt wypowiedzi jest jak najbardziej uzasadnione. Poza tym dodaje to autentyczności rozmowie "kumpli o filmach". Nie zmieniajcie się w tym temacie🙏
Filip przekaz nastepnym razem Michalowi liste filmow o ktorych bedzie mowa, zeby sie przygotowal i je obejrzal. Bo troche slabo to wyglada, jesli nie ogladal polowy filmow o ktorych rozmawialiscie.
Każdy z naszej trójki miał widzieć jakieś 20 filmów, które zostaną wymienione? I obejrzeć je na 5 dni przed dyskusją? Mówiłem mniej więcej o jakich filmach będzie mowa. I jeśli JEDNA osoba nie widziała któregoś to co - mam o nim nie wspomnieć w dyskusji? Oczywisty zarzut, ale zupełny brak sensownego rozwiązania.
@@BezSchematu Ale ja nie pisałem ze masz ich nie omawiać. Właśnie dobrze ze omówiłes jak najwięcej filmów, tylko fajnie jakby kazdy sie wypowiedział, szczególnie na temat tych ważnych filmów w dorobku Scotta
@@przemysawmazur5350 Ale ja się całkowicie zgadzam ;) To po prostu rzadko jest możliwe. Sądzisz, że jak Michał dostanie pełną listę filmów (15-20) to w 5 dni znajdzie czas, żeby obejrzeć te kilka z nich, których nie widział? Na naszych comiesięcznych omówieniach premier to normalka, że na 3 osoby dwie nie widziały albo nie grały w jakiś omawiany czy polecany tytuł.
Gladiator? Że tego typu szmirowata, tania rozrywka klasy B za wielką kasę to dla głupawej gawiedzi są szczyty kinematografi? Toż to lepsze są Crittersy, Kaczor Howard czy filmy z Van Dammem.
Po filmie Last Duel idealnie wchodzi historia z Pentiment :) Jak zwykle świetny materiał ps. dlaczego jeden z Panów tak bardzo przeklina? Przecież da się rozmawiaćbez tego.
Kolejna znakomita dyskusja! I to jeszcze o reżyserze, który dostarcza nam znakomitej rozrywki od tak wielu lat! Tak myślę co tu napisać żeby ze wszystkiego się nie wystrzelać i zostawić coś na listę Filipa... Jako osoba dość dobrze zaznajomiona z historią uwielbiam historyczne widowiska Scotta i cieszę się nimi jak dziecko. Czasem trzeba wyjść z założenia, że hollywoodzkie widowisko rządzi się swoimi prawami i przymknąć oko na niektóre rzeczy by móc w pełni cieszyć się tym co serwują nam na ekranie. Był tylko jeden koszmarny idiotyzm obok, którego nie potrafiłem przejść obojętnie i pech chciał, że trafiło akurat na tak zachwalany tutaj The Last Duel Odpadłem już na etapie trailera i szczeniacko się zawziąłem, że nigdy tego filmu nie zobaczę xD No, ale jeżeli faktycznie tyle mnie omija... Może jednak kiedyś pęknę... Ridley Scott to reżyser, który potrafi stworzyć dzieła prawdziwie epickie i przykuwające do ekranu. Choć nawet w tych mniej epickich można znaleźć trochę radości... Bardzo lubię Good Year, daleko temu filmowi do doskonałości, ale do mnie ta historia i emanujący z niej chill francuskiego południa trafia :) To taki człowiek orkiestra, który jeśli los da potrafi się odnaleźć w każdym gatunku, a każdy film sygnowany jego nazwiskiem warto sprawdzić i ocenić samemu, szanse na zawód są małe!
Jeżeli macie ochotę na więcej, to tutaj:
🔥Dyskusja o filmach Davida Finchera ► th-cam.com/video/aggUnFwdZts/w-d-xo.html
🔥Dyskusja o filmach Christophera Nolana ► th-cam.com/video/qEUNkx2FElE/w-d-xo.htmlsi=BXxeIYPczAq2tBLf
Ridley Scott to reżyser, którego imię zawsze kojarzy mi się z absolutnym majstersztykiem w dziedzinie filmu.
"Alien" to majstersztyk science fiction, który na zawsze zmienił oblicze kina tego gatunku. Wizja kosmicznej grozy, którą stworzył, jest niezapomniana.
"Gladiator" to kolejny epicki film, który zdobył serca widzów na całym świecie. To epos o męstwie, zemście i odwadze, który utkwił w pamięci jako jedno z największych dzieł Ridleya Scotta.
Oczywiście, nie można pominąć "Łowcy androidów", której atmosfera noir i pytania o naturę człowieczeństwa są niezwykle fascynujące.
"Helikopter w ogniu" z kolei to świetny dowód na to, jak Scott potrafi operować różnymi gatunkami i dostarczać niezapomniane wrażenia.
Ridley Scott to dla mnie nie tylko reżyser, ale prawdziwy artysta kina, tworzący obrazy, które zadziwiają i inspirują. Cieszę się, że wspólnie z gośćmi omawialiście jego filmy - to prawdziwa uczta dla kinomaniaków.
Gladiator" to kolejny epicki film, który zdobył serca widzów na całym świecie. To epos o męstwie, zemście i odwadze, który utkwił w pamięci jako jedno z największych dzieł Ridleya Scotta.
I czym ta treść się różni od byle kopaniny z Van Dammem czy Seagalem? No, niczym.
Crowe ma tak dość tej roli w Gladiatorze, a raczej tego ile razy pytano go o Gladiatora 2 w ostatnich latach, że sam powiedział, że mógłby nie grać już w żadnych filmach, tylko zarabiać pieniądze na samych pytaniach o kontynuacje, w której wiadomo, że i tak nie zagra.
Obcy jest w moim życiu od tak dawna że nie pamiętam nic innego
Miałem może wtedy 10 lat był to początek lat 90tych
Chyba wtprkowa noc kiedy po 22:00 puszczano filmy tylko dla dorosłych
Warto podkreślić dla młodszych czytelników że tamten czas był inne dzieci a nawet młodzież była mocno oddzielona od przemocy w popkulturze
Wybuchająca glowa czy rozrywane trzewia były obrazem kompletnie hehe obcym dla nas zwłaszcza dla ludzi z małych wsi czy miasteczek
Gdzie matki konsultowały się w sklepie czy scena odcinania dłoni w Robin Hood nadaje się dla naszych pociech
Nie nie wymyśliłem sobie tego
Czasami udawało mi się przemknąć obok pokoju rodziców aby już u śpiących dziadków gdzie TV chodził całą dobę obejrzeć coś zakazanego
Tej nocy popełniłem straszny błąd
Film strasznie mnie zaciekawił kosmos mrok byłem fanem tych klimatów
Nigdy wcześniej ani później się tak nie bałem Alien zniszczył moją psychikę
Nie obejrzałem przez parę następnych lat ani jednej części obcego zwyczajnie się bałem z biegiem lat strach ustępował stałem się wielkim fanem tego uniwersum i wszystko co związane z obcym
Parę lat temu miałem okazję odwiedzić muzeum Gigera w jego rodzinnej szwajcarskiej miejscowości
Przekraczając jego próg znajomy dreszcz wrócił
Dzisiaj mając już 40 lat na karku rodzinę dom i dorosłe życie nadal wchodząc do ciemnego pomieszczenia sprawdzam sufit i bacznie obserwuje czy w mroku nie czai się on
Dla takich komentarzy prowadzę ten kanał. Dziękuję.
Hospitaler to po polsku Szpitalnik. Tak nazywano członków zakonów, którzy zajmowali się w czasie wypraw krzyżowych pielęgnacją chorych Szpitala Św. Jana. w Jerozolimie. Przykładem jest Zakon Maltański, dawniej znany pod nazwą Zakonu Joannitów
Dzięki
Proszę żeby to co napisze nie odbierać jako "hejt" ale muszę to napisać...Uwielbiam Michała, lubię jego kanał i często tam bywam, ale!! gdy zapraszacie gościa do opowiadaniu o filmach to fajnie by było aby ten gość obejrzał rzeczone filmy! Przed nagraniem materiału można poinformować gości o czym ten materiał będzie i dać im czas na przygotowanie się, obejrzenie filmów. Wygląda to tak (niestety) że Michał ma "wyjebane" na widzów, a jestem pewien że to nieprawda. Pisze to bo lubię was słuchać i zależy mi by kanał się rozwijał i był coraz lepszy, więc traktujcie to jako drobną radę a nie złośliwą krytykę.
Ty aaa hooj z tym! Czy to jakis negatywnie wplywa na twoje zycie?
@@RascalV666 Co? W jakim języku to jest napisane? Przetłumaczysz to "chrząkanie" orangutana na język Polski? I jeszcze jedna rada -NIE pisz pod wpływem alkoholu.
Klasa za docenienie zapomnianego Duellist które wizualnie jest jednym z najlepszych filmów wszechczasów.
Co do wątku domniemanej mizoginii ws. oskarżeń o molestowanie, zapytam przewrotnie czy to nie jest tak że faceci podchodzą do tego sceptycznie, przez to że wiele kobiet ciężko na to zapracowało 'jakością' niektórych oskarżeń? W sensie c'mon, ostatnio ktoś sobie przypomniał że George Foreman i Bob Dylan byli molestujący w latach 60ych. Dlatego uważam że fałszywe oskarżenia powinny być bezlitośnie penalizowane, raz przez niszczenie dorobku życia wielu wybitnych mężczyzn, dwa że potem prawdziwych ofiar nikt nie chce traktować przez to poważnie.
Ale pomarzyć zawsze można, czego spodziewać się w kraju gdzie system prawny działa tak cudownie że kobieta dostaje średnio 40% wymiaru kary faceta za to samo przestępstwo, za sam fakt bycia kobietą.
Thelma i Luise był bardzo przełomowym i ważnym filmem.!!!!!!
Pamiętam jak w 2000 roku wychodząc z kina po obejrzeniu Gladiatora, powiedziałam do siostry, zobaczysz ten film dostanie Oscara. I tak było! Do dziś mój ukochany film.
Gladiator to świetne widowisko z kapitalną sceną batalistyczną, doskonałą muzyką, rewelacyjną stroną wizualną i super obsadą. Lubię do niego wracać, ale wyżej stawiam Waleczne Serce Mela Gibsona. Zresztą tajemnicą nie jest, że Mel Gibson był rozważany do głównej roli, ale aktor odrzucił ten projekt, bo uznał, że za bardzo główny bohater i fabuła przypomina Braveheart. No i trudno się z tym nie zgodzić, bo Waleczne serce też ma mało wspólnego z prawdą, jest doskonałym widowiskiem z cudowną muzyką Hornera (najlepsza ścieżka dźwiękowa obok muzyki z Ostatniego Mohikanina Manna i muzyką z Dawno temu na Dzikim Zachodzie), z piękna stroną wizualną i super aktorstwem.
Całkiem niedawno obejrzeliśmy z córką jednego dnia oba Blade Runnery. Moim zdaniem pierwszy tylko na tym zyskał. Zresztą oba pozytywnie się wzmacniają. Co do „nic się nie dzieje przez połowę filmu”: to nieprawda, to podróż przez labirynt. To tak, jakby od gry oczekiwać wyłącznie strzelaniny.
bardzo dziękuję że przez 2h22 mogłem posłuchać świetnie znających się osób na kinie (pomimo że jednemu brzydko jedzie z buzi.Inaczej umiałby się powstrzymać od przekleńst ?) , oraz przypomnieniu wspaniałego dorobku pana R. Scotta... Z drugiej strony biadolicie i wytykacie to co waszym zdaniem słabe . Ale jakie kino byście mieli bez Ridleya. To wiecie , wasze umysły byłyby zafascynowane marvelem itp... ps szkoda że zamało poświęciliście uwagi jak bardzo istotna jest oprawa muzyczna w tych dziełach. To najlepszy reżyser naszych czasów .I mam nadzieję że to na jego dorobku uczyć się będą przyszli by mogli mu dorównać... Jeszcze raz dziękuję za waszą ciekawą dyskusję.
Napoleona obejrzę tylko w wersji czterogodzinnej, bo bardzo często się zdarza, że filmy Scotta są (dużo) lepsze w wersjach reżyserskich. Ridley Scott uwielbia dircuty tak jak Peter Jackson i James Cameron.
Obcy Przymierze obejrzałem 4x...i nie - nie dlatego,że tak mi się podobał,ale dlatego, że starałem się dostrzec coś pozytywnego. Za każdym razem poległem. Nie dowierzałem, że tak zajechali moja ulubiona serię. Prometeusz natomiast jak dla mnie jest bardzo dobry. Świetnie sie oglada wyłączając myslenie :)
Cóż, jak dla mnie pozytywy tego filmu to piękne zdjęcia i świetna ścieżka dźwiękowa. Utwór Med Bay powoduje ciarki. Scenariusz to już kalka Prometeusza z masą idiotycznych scen.
Obcy - potwierdzam. Tak się złożyło, że widziałem go w roku premiery. Pierwsze, co obezwładnia (a pamiętajcie, że nie miałem pojęcia, co się będzie działo - nie było internetu) to brud, zmęczenie, utylitarność, zużycie, płyny, wilgoć, dymy. Już pierwsze sekwencje wędrującej kamery, para syczy, lampki ożywające w wizjerze pozostawionego hełmu. Mnie z kolegami wyrwało z butów. Nic takiego wcześniej po prostu nie było. Nawet nic zbliżonego. W ogóle filmów „technicznych” sf było bardzo mało. Jedyne 2, dostępne w naszych kinach, to Odyseja Kosmiczna i Star Wars. Odyseja jest sterylna a Star Wars wygląda na sfilmowanego LARP-a. Dlatego też podzieliliśmy się entuzjazmem z kolegami. Mnie ukształtował Obcy i Czas Apokalipsy, ich Star Wars i Poszukiwacze Zaginionej Arki :)
No Panowie, nie spodziewałem się, że Last Duel wypłynie. Absolutnie wyjątkowy film w filmografii Scotta. Na długo pozostal w głowie po wyjściu z kina.
Może jakaś pogadanka o filmach braci Coen?
Dobry rok, świetny lekki film męsko-damski. Nie wprowadzajcie od niechcenia ludzi w błąd.
Krolestwo Niebieskie widzialem wiele razy, oczywiscie propsuje wersje rezyserska. Nigdy nie sprawdzalem kto byl pod maska... To mile zaskoczenie
31:30 Russell Crowe gdy zagrał w gladiatorze by już po pierwszej nominacji oscarowej za "informatora"
Hmmmm… rzeczywiście. Choć nie sadze, aby produkcja odbyła się PRZED nominacjami (rok wczesniej)
Cóż tu dużo mówić uwielbiam Ridleya Scotta 🙂
super dyskusja, szkoda że nie uczestniczyłem, , bo jestem również fanem tego reżysera, ale głównie mocno oglądałem do 1492, śledziłem na bieżąco w latach 1987 - 1994 , potem był myślę miał lekki zjazd ( G I GANE, White Squal), , no i oglądałem premierę Blade Runnera w TVP na niekolorowym TV ( 1 grudnia 1990)
Znów Michał mnie zawodzi. Dla mnie Ostatni Pojedynek jest genialny, natomiast "Helikopter w Ogniu" uznam za średniaka. Zgadzam się z Filipem co do starcia Adasia z Mattem było chyba najlepszą walką jaka widziałem w kinie. Co więcej bardzo kibicowałem "mężowi" i szczerze bałem się że postać Drivera wygra...
Uwielbiam reakcje Grzegorza na żarty Filipa
Niemal nigdy ich nie widzę 🥺
Top 10 Scotta: Obcy, Gladiator, Łowca androidów, Helikopter w ogniu, Thelma i Louise, 1492, Marsjanin, Czarny deszcz, Ostatni pojedynek, Amerykański gangster
Jedna uwaga odnośnie "śledztwa bez śledztwa" w "Blade Runner" - w moim przekonaniu tak właśnie miało być, bo w wątku śledztwa to czarny kryminał, a w czarnym kryminale śledztwa właśnie tak wyglądają, ponieważ są tłem dla komentarza społecznego, świata, rysu postaci itp.
To była fajna dyskusja
Szkoda, że ani słowem nie wspomnieliście Wyprawy do raju, czyli filmu, który ma tyle samo wspaniałych, co nieudanych elementów. Pewnie byłoby nad czym dyskutować
Pierwsza uwaga: Gladiator to nie jest film historyczny tylko fantasy. Cała akcja filmu to przecież totalna fikcja, począwszy od głównego bohatera, a na rekwizytach kończąc. Zajebisty film, ale z historyczną nie ma nic wspólnego. XD
Od arcydzieła do komercyjnego, kiczowatego blurba. Ale Ostatni pojedynek był na serio dobry. Znacznie ciekawszy niż jakiś tam Gladiator. Ale żadne tam arcydzieło.
Nie zgadzam się że Ostatni pojedynek nie podoba się, raczej się podoba, a przynajmniej ja z takimi opiniami się spotykam (inna sprawa, że okazał się klapą finansową).
Nie wiem, kim jest Sir Piko, ale zaciekawił mnie :)
Dałbym dwie łapki w górę, jakbym mógł! :)
Kiedy na końcu materiału Filip prawie nazywa swoich gości idolami, to spodziewałem się usłyszeć przydu...bocznymi ech, chyba za dużo było tych filmików z Julianem ;D
Strasznie mnie drażnią komentarze o wulgaryzmach 🤬 To YT nie telewizja!!!
W takich podkastach dyskusyjnych kilka bluzgów nadajacych koloryt wypowiedzi jest jak najbardziej uzasadnione. Poza tym dodaje to autentyczności rozmowie "kumpli o filmach".
Nie zmieniajcie się w tym temacie🙏
Jean Paul Getty- najbogatszy na swiecie? By bogaty, ale do najbogatszych to mu jeszcze troche brakowalo.
Gladiator ❤❤
Filip przekaz nastepnym razem Michalowi liste filmow o ktorych bedzie mowa, zeby sie przygotowal i je obejrzal. Bo troche slabo to wyglada, jesli nie ogladal polowy filmow o ktorych rozmawialiscie.
Każdy z naszej trójki miał widzieć jakieś 20 filmów, które zostaną wymienione? I obejrzeć je na 5 dni przed dyskusją? Mówiłem mniej więcej o jakich filmach będzie mowa. I jeśli JEDNA osoba nie widziała któregoś to co - mam o nim nie wspomnieć w dyskusji?
Oczywisty zarzut, ale zupełny brak sensownego rozwiązania.
@@BezSchematu Ok, moze nie wszystkie ale na pewno te ktore byly szerzej omawiane jak np. Thelma i Louise, Pojedynek czy American Gangster.
@@przemysawmazur5350 no i ponawiam. Jeśli Michał ich nie widział, to mam ich nie przywołać w dyskusji o filmach Ridleya Scotta? Udawać, że ich nie ma?
@@BezSchematu Ale ja nie pisałem ze masz ich nie omawiać. Właśnie dobrze ze omówiłes jak najwięcej filmów, tylko fajnie jakby kazdy sie wypowiedział, szczególnie na temat tych ważnych filmów w dorobku Scotta
@@przemysawmazur5350 Ale ja się całkowicie zgadzam ;) To po prostu rzadko jest możliwe. Sądzisz, że jak Michał dostanie pełną listę filmów (15-20) to w 5 dni znajdzie czas, żeby obejrzeć te kilka z nich, których nie widział? Na naszych comiesięcznych omówieniach premier to normalka, że na 3 osoby dwie nie widziały albo nie grały w jakiś omawiany czy polecany tytuł.
Wypuszczenie gołąbka z d.. w BladeRunner 😏
Jak zlamazarny film to tylko "no country for old Man "
Może oprócz Joaquina Phoenixa rozważał Madsa Mikkelsena?
Szkoda ze Ridley nie wyreżyserowal filmu o Hanibalu Barkusie 😔
Antoine Fuqua w tej chwili kręci. Z Denzelem
Napoleona powinien grac Christian Clavier 😂😂
👍👍👍
Russel Crowe Napoleonem? Nie ma szans
Najsłabsze filmy Scotta to Naciągacze Dobry Rok Adwokat i W sieci kłamstw a Robin Hood wspaniałe widowisko
Owszem, ma kilka widowiskowych momentów, ale większość czasu… wieje nudą. Zrobiono z Robin Hooda coś nieciekawego
Gladiator? Że tego typu szmirowata, tania rozrywka klasy B za wielką kasę to dla głupawej gawiedzi są szczyty kinematografi? Toż to lepsze są Crittersy, Kaczor Howard czy filmy z Van Dammem.
Po filmie Last Duel idealnie wchodzi historia z Pentiment :)
Jak zwykle świetny materiał
ps. dlaczego jeden z Panów tak bardzo przeklina? Przecież da się rozmawiaćbez tego.
To musiałem być ja 😔
@@BezSchematu Pudło :)
Tra ta ta ble bla.
Kolejna znakomita dyskusja! I to jeszcze o reżyserze, który dostarcza nam znakomitej rozrywki od tak wielu lat!
Tak myślę co tu napisać żeby ze wszystkiego się nie wystrzelać i zostawić coś na listę Filipa... Jako osoba dość dobrze zaznajomiona z historią uwielbiam historyczne widowiska Scotta i cieszę się nimi jak dziecko. Czasem trzeba wyjść z założenia, że hollywoodzkie widowisko rządzi się swoimi prawami i przymknąć oko na niektóre rzeczy by móc w pełni cieszyć się tym co serwują nam na ekranie. Był tylko jeden koszmarny idiotyzm obok, którego nie potrafiłem przejść obojętnie i pech chciał, że trafiło akurat na tak zachwalany tutaj The Last Duel Odpadłem już na etapie trailera i szczeniacko się zawziąłem, że nigdy tego filmu nie zobaczę xD No, ale jeżeli faktycznie tyle mnie omija... Może jednak kiedyś pęknę...
Ridley Scott to reżyser, który potrafi stworzyć dzieła prawdziwie epickie i przykuwające do ekranu. Choć nawet w tych mniej epickich można znaleźć trochę radości... Bardzo lubię Good Year, daleko temu filmowi do doskonałości, ale do mnie ta historia i emanujący z niej chill francuskiego południa trafia :) To taki człowiek orkiestra, który jeśli los da potrafi się odnaleźć w każdym gatunku, a każdy film sygnowany jego nazwiskiem warto sprawdzić i ocenić samemu, szanse na zawód są małe!
Oddajcie mi 2,5 h życia za rekomendację Last Duel. Teraz juz wiem że to nie przypadek że film nie został doceniony
.