dzięki za pomoc, bardzo przydatny materiał. Jednak mam 2 problemy, które mam nadzieję pomożesz mi rozwiązać. 1. tygodniowy wymiar pracy u mnie jest 39 godzin w tyg. (pn-czw: 7:30 - 16:15, 15 minut śniadanie, - 30 minut przerw obiadowa, pt: 7:30 - 13:30, 15 minut przerwa, nie ma przerwy obiadowej). Jak utrzymać konsystencje w kopiowaniu pionowym różnice między godzinami pn-cz, a pt? 2. wymiar czasu pracy jest dzielony na 2 połówki, 07:30 - 11:45 (łącznie z przerwą) i 11:45 - 16:15. Czasami pracownicy biorą pół dnia urlopu (w pierwszej bądź drugiej połowie dnia, albo tylko kilka godzin odbierają), jak napisać formułę przy takich założeniach? Z góry dzięki za podpowiedź.
Hej, w pierwszym przypadku należałoby rozbudować zarówno formułę jak i całą formatkę. Wprowadziłabym oddzielną wartość "etatu" dla pn-czw i dla pt. Do nich przyporządkowałabym również oddzielne wartości przerw (pn-czw 45 min, pt: 15 min). W zalezności od wyglądu formatki - formuła mogłaby być taka sama dla obu przypadków: czas pracy minus przerwy. Odnośnie drugiego pytania -myślę, że również warto byłoby zrobić do tego inną formatkę. Najlepiej, gdyby wpisywać w niej ile godzin danego dnia odebrał pracownik i ile wziął urlopu. :)
Mecze się od 3 dni. Jak obliczyć Nadgodziny ale rozpatrując Cały Miesiąc? A Nadgodziny=Wszystko co Powyżej 46godziny w Danym Tygodniu. Kombinuje z Funkcja "ISO.NUM.TYG", która podaje numer Tygodnia w Roku...ale nie wiem jak zbudować Formulę dla całego miesiąca. Z góry dziękuję za pomoc.
Witam W jakie sposób można policzyć poprzez może sumę iloczynów średni termin płatności warzony wśród obrotem w PLN ze sprzedawcą. Np. A. obrót 120000 PLN termin płatność 120 dni, B. obrót 750000 PLN termin płatność 90 dni, C. obrót 85000 PLN termin płatność 45 dni,
Hej, jeśli pytasz o techniczne użycie sumy.iloczynów, to jako jej pierwszy argument należaloby tutaj wskazać kolumnę z obrotami, a jako drugi - terminy płatności. Z terminami jednak trzeba uważać, bo muszą być to liczby, czyli 120 zamiast 120 dni.
Dziękuje, zawsze pomocna :)
:)
dzięki za pomoc, bardzo przydatny materiał. Jednak mam 2 problemy, które mam nadzieję pomożesz mi rozwiązać.
1. tygodniowy wymiar pracy u mnie jest 39 godzin w tyg. (pn-czw: 7:30 - 16:15, 15 minut śniadanie, - 30 minut przerw obiadowa, pt: 7:30 - 13:30, 15 minut przerwa, nie ma przerwy obiadowej). Jak utrzymać konsystencje w kopiowaniu pionowym różnice między godzinami pn-cz, a pt?
2. wymiar czasu pracy jest dzielony na 2 połówki, 07:30 - 11:45 (łącznie z przerwą) i 11:45 - 16:15. Czasami pracownicy biorą pół dnia urlopu (w pierwszej bądź drugiej połowie dnia, albo tylko kilka godzin odbierają), jak napisać formułę przy takich założeniach?
Z góry dzięki za podpowiedź.
Hej,
w pierwszym przypadku należałoby rozbudować zarówno formułę jak i całą formatkę. Wprowadziłabym oddzielną wartość "etatu" dla pn-czw i dla pt. Do nich przyporządkowałabym również oddzielne wartości przerw (pn-czw 45 min, pt: 15 min). W zalezności od wyglądu formatki - formuła mogłaby być taka sama dla obu przypadków: czas pracy minus przerwy.
Odnośnie drugiego pytania -myślę, że również warto byłoby zrobić do tego inną formatkę. Najlepiej, gdyby wpisywać w niej ile godzin danego dnia odebrał pracownik i ile wziął urlopu.
:)
Mecze się od 3 dni. Jak obliczyć Nadgodziny ale rozpatrując Cały Miesiąc? A Nadgodziny=Wszystko co Powyżej 46godziny w Danym Tygodniu. Kombinuje z Funkcja "ISO.NUM.TYG", która podaje numer Tygodnia w Roku...ale nie wiem jak zbudować Formulę dla całego miesiąca. Z góry dziękuję za pomoc.
Hej, a jak wyglądają dane do tego?
Witam
W jakie sposób można policzyć poprzez może sumę iloczynów średni termin płatności warzony wśród obrotem w PLN ze sprzedawcą.
Np.
A. obrót 120000 PLN termin płatność 120 dni,
B. obrót 750000 PLN termin płatność 90 dni,
C. obrót 85000 PLN termin płatność 45 dni,
Hej,
jeśli pytasz o techniczne użycie sumy.iloczynów, to jako jej pierwszy argument należaloby tutaj wskazać kolumnę z obrotami, a jako drugi - terminy płatności. Z terminami jednak trzeba uważać, bo muszą być to liczby, czyli 120 zamiast 120 dni.
@@MalinaC Dziękuję, już wcześniej sobie poradzilem. Nie dość że sliczna to jeszcze mądra :-) dzięki raz jeszcze. 😀
Super, że się udało :). Dziękuję za komplement ;)