СМЕРТЬ в мультфільмах: Чому це потрібно дітям?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 18 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น •

  • @July3218
    @July3218 2 หลายเดือนก่อน +10

    Дуже цікаве та корисне відео, дякую! Ще добре обігрується тема смерті в мультфільмі "Душа": головний герой помер - та не хоче змиритися з цим, усіма правдами та неправдами намагаючись воскреснути, аби здійснити свою мрію. Дізнається різницю між життям заради здійснення бажання та життям заради самого життя, розумію природу та справжню суть свого прагнення - та в фіналі, врешті решт, спокійно йде у потойбіччя.

    • @VnTsokur
      @VnTsokur 2 หลายเดือนก่อน +1

      Тема, яка обігрувалась у кінематографі дуже багато разів. Іноді це дійсно обігрується так, щоб глядач відчув скорботу, а іноді - це теж, як прикол.
      В цілому, до смерті варто відноситись простіше. Так, це неминуче нам усім. Але, на цьому не варто зациклюватися, а особливо параноічно боятися чи чекати цього. Я, наприклад, взагалі обожнюю чорний гумор, в суть котрого входить і висміювання самої смерті. Так, це не смішно в загальному, але такий тип гумору дає можливість спокійно відноситись до смерті, бо робить її не як щось страшне та моторошне, а як щось, що є нормою. Так сказати, поглядом через певну призму.

  • @Garlichok-1.
    @Garlichok-1. 2 หลายเดือนก่อน +7

    Іронічно, що смерть Ісуса стала першим кроком на моєму шляху від нав'язоної мені віри в Бога до свідомо обраного та осмисленого атеїзму.
    Все почалось з того, що в 7 років будучи в церкві ще до сходу сонця (куди всіх дітей проти волі заганяли батьки аби посвятити їжу і себе) я пожартував з іншими про смерть Ісуса, щось типу "ой я я спати хочу, хіба не міг цей Ісус померти та прокинутись десь по обіді".
    Якщо зауважити, що мені тоді було 7 років і мене не сильно занурювали в тонкощі релігії то жарт як на мене був вдалим.
    Під час служби ми всі розреготались, а на нас суворо почали дивитись всі дорослі.
    Потім прийшовши додому нас почали сварити за це.
    А я запитав в чому моя вина, на що мені відповіли, що неможна жартувати про смерть.
    З того моменту постійно було "а чого, а для чого". Знаєте оці всі приколи типу "сьогодні свято тож не ший, не пий, не ріж..." і кожного разу на питання чому чув одну й ту саму відповідь.
    З віком я почав розуміти, що як мені не кажуть в чому саме проблема то цю дію можна проводити. Звісно мені також казали, що треба молитися "аби Бог дав мені те, що я хочу".
    І я молився, щоночі. Але коли мої друзі отримували те, що вони хотіли а я ні. То я задумувався чому. Незабаром я зрозумів, що вони не молилися а робили. Хтось ходив на підробіток й заробляв собі гроші на бажані речі, хтось вже працював надаючи специфічні послуги одноліткам (наприклад давав уроки з опанування йойо), а я ж тільки сподівався і нічого не робив.
    Тоді до мене дійшло, що Бог не може чи не хоче мені допомагати і вирішив, що отримання бажаного залежить лиш від мене.
    Так я припинив молитись.
    У віці 10 - 14 років я почав дивитись новини і побачив загалом весь світ.
    Тоді моя вже розхитана віра постала перед питанням "якщо Бог всемогутній то чого в світі так багато проблем та страждань", з часом я зробив два одночасні висновки "Бог не всемогутній та Богу начхати на нас".
    Кінцевим шляхом стала думка "А чи є той Бог взагалі". Це привело мене до агностицизму.
    Звісно чим дорослішим я був тим більше розумів світ і певні мої захоплення (треба сказати, що я дуже любив історію, фізику та хімію) допомагали мені в цьому.
    Тут сходив в "місце де живуть привиди" й нічого, там поглянув Битву екстрасенсів. Далі зустрічав ворожок й "цілителів" і з кожним разом я все ближче приходив до думки "та все ж можна пояснити. Магії неіснує, чудес також, за все життя та історію ніхто й ніколи цього не бачив то чого ж я в це досі вірю"
    Так до мого вступу в університет я вже став переконаним атеїстом.
    А так як для атеїстів немає ні магії, не Бога, не чогось надприродного то й жити простіше.
    В цілому наше життя то пряма лінія з двома точками, перша ставиться при народженні, а друга при смерті. Доречі люди часто власноруч ставлять собі другу точку завчасно (згадайте тих хто палив цигарки на АЗС).
    Короче відношення до смерті стало нормальним. Теперж бо я не страждаю від цих дурних (суб'єктивне) релігійних вірувань, що смерть то покарання чи нагорода і її прихід може відтермінувати...
    Ну зрозуміло. Все максимально просто. Смерть це абсолютно випадковий факт, може статися як зараз так і через століття.
    Якщо є певний % імовірності смерті від зовнішніх причин то зменшити його допоможуть уважність та дотримання правил безпеки.
    Також смерть може настати при неправильному харчуванні чи хворобах. Висновок простий, жорсткий ЗСЖ та регулярні огляди в лікарні.
    Ну типу я це прийняв, я це усвідомив і я приймаю дійсно дієві кроки й роблю все від мене залежне, аби відтермінувати момент моєї смерті. Все просто, це природно, кожен з нас сам коваль свого горя. Я просто вирішив його не кувати.
    Після того як в мене виявили схильність до тромбів то порадили максимально обмежити вживання м'яса, аби зменшити накопичення холестерину в судинах.
    Я відмовився від м'яса взагалі. І життя не зупинилось. Навпаки з віком мені не гіршає. Мої однолітки вже хапають серцеві напади при підйомі на 5 поверх, а я спокійно пробігаю щодня по 10 - 15 кілометрів і наче в дитинстві. За 7 років мого вегетаріанства в мене в серце абсолютно ніяк не постраждало, працює наче мені 15. А разом зімною до лікарки водили якогось 10 річного хлопця з явно зайвою вагою і проблемами з серцем. Ну для мене це показник правильного шляху. Але мої близькі цього не сприймають і на кожне свято стіл ламається від м'яса. І щиро ображаються коли я їм відмовляю у вживанні того всього. Ще одна цікава риса "щиро віруючих". Вони кажуть, що всі мають спробувати повірити, але прийняти і зрозуміти думку іншої людини навідріз відмовляються. Бо ж "є лише один Бог і лише одна правда, його правда" все що за цією правдою не варте поваги. Аргумент про догляд за тілом для них не аргумент.

    • @Garlichok-1.
      @Garlichok-1. 2 หลายเดือนก่อน +2

      Але те, що мене постійно виводе з себе, більшість моїх близьких є віруючими. А я часто згадую слова: смерть, вмерти, помирати..., бо для мене вони звичні (це просто слова, головне дії). Але близьких це прямо тригерить. "Не кажи так, бо помреш. Її називаєш, її й гукаєш. Не накликай на нас біду" і починаються молитви. При чому я ж навіть не навмисно.
      Вони все ще живуть в ілюзії того, що незворушна віра в Бога та регулярні молитви вбережуть їх від всього. І при цьому вони харчуються погано, не ведуть ЗСЖ, а повністю покладаються на неіснуючого Бога.
      І виходе щось парадоксальне. Атеїст, який просто помре та й все не боїться смерті і сприймає її не важливіше ніж стілець. Не боїться смерті й спокійно собі живе (максимально збільшуючи імовірну протяжність свого життя, бо життя одне за нього можна й поборотись).
      І віруючи, яких після смерті чекають райські сади і всього лиш за "правильне" життя на землі. До тваринного страху сахаються від самого слова смерть та по дитячому відмовляються говорити по цій темі (через що стає неможливим донести їм свою думку). Хоча віруючи мали б бути найбільш впевненими та щасливими людьми (вважаючи, що їм буде надано безлімітну другу спробу).
      Короче якось так вийшло, що як мінімум на моєму досвіді тему смерті навмисно пригнічує домінуюча релігія. І це цікаво, бо одночасно у віруючих існує культ смерті та воскресіння Бога, але тема смерті то зась.

    • @tonyasergeev
      @tonyasergeev  2 หลายเดือนก่อน +4

      ​​@@Garlichok-1.Як то кажуть, "якщо у 21 столітті вас досі треба лякати Пеклом та тішити Раєм, аби ви були хорошою людиною, ви - погана людина".
      А дитячий жарт - і справді хороший, імхо)

    • @Garlichok-1.
      @Garlichok-1. 2 หลายเดือนก่อน +2

      @@tonyasergeev священник (чистий сектант) до сих пір читає мені анафему. Як у мої 18 років дізнався про те, що я атеїст так і почав.
      І кожного разу як я проходжу повз його будинку то він зривається на мене прокльонами "нечистий, прокляти, чорти тебе заберуть...".
      Одного разу я просто став перед ним і стояв.
      Старий Фанатик чим сильніше злився чим довше я стояв. Але він здався через 2 з чимось години коли захрип.
      І звісно ж я наступного дня прийшов на службу аби почути захриплу молитву.
      Село то невелике тож він швидко мене побачив і мені довелось вийти. Бо я наче у вулику опинився, а навкруги бабки.
      З того моменту він на мене на вулицях не кидався, а віддавався читаючи анафему на мене.
      Ну я ж і не проти, нехай старий Фанатик хоч чимось буде зайнятий. Мені приємно, що він щороку встає о 2 ночі аби персонально мені читати вірші.
      Ну і звісно моя незворушність його тільки більше дратує. Всі інші вже звикли. Тільки старий віслюк ще бикує.

    • @tenebris.aeternus
      @tenebris.aeternus 2 หลายเดือนก่อน +1

      Моя сім'я хоч і не сильні віряни, але теж мають якісь бзік щодо "в таке свято не ший, в таке свято не прибирай, в таке свято не лайся". Добре, що хоч на тему смерті розмовляють більш-менш спокійно. Але пам'ятаю, моя мати обмовилась, сказавши, що наша стара віра (язичництво) більш правильніша, чим нова. І я запитав: "тоді чому ти християнка, якщо ця віра тобі не близька?"
      Її відповідь: " тому що я похрещена, і не можу відмовитись від цього". От саме оце "хрещення" мене найбільш дивує. " Ти ж похрещений, ти не можеш відректися від віри; ти не можеш не ходити в церкву; ти не можеш не виконувати якісь релігійні зобов'язання; ти не можеш..."
      Дуже дивне судження. Сам я агностик, і не можу як повністю вірити, так і не вірити. Типу: Якщо якесь Божество існує, то чому воно повинно бути таким, як його описують люди? Чому воно має відповідати образу якісь із релігій? Чому його має турбувати людство, яке саме себе знищує?
      Саме такі мої судження і не дають спокою рідним, адже якщо мене похрестили, то я не повинен так думати, і нікого не турбує той факт, що сам я не обирав бути похрещеним.

    • @Garlichok-1.
      @Garlichok-1. 2 หลายเดือนก่อน +1

      @@tenebris.aeternus хрещення до 18 років мають бути заборонені законом.
      Ніхто ніколи незнає чи та дитина виросте фанатиком чи атеїстом. А жити все життя з вибором який ти не робив то дуже гнітить.

  • @PupsiK_UA
    @PupsiK_UA 2 หลายเดือนก่อน +5

    Доьрої пори доби. Дійсно тема занадто чутлива. Але пане автор я згоден що дітям потрібно показувати дітям таку тему. І найкращий варіант показати її так щоб дитина зрозуміла та не злякалась. Тому потрібно показувати її в мультфільмах. А різні традиції країн світу та народні традиції вчать багатогранності і як краще пережити. Дитина розуміє те, що далі може бути краще або гірше в залежності від того як ми себе вели. Але не слід забувати що батьки мають брати на себе левову частину пояснення дитині таких речей.
    Ще раз дякую автору за відео. Перепрошую за такий довгий коментар, але тема дійсно важка, філософська і важлива.

  • @FBL_UA
    @FBL_UA 2 หลายเดือนก่อน +1

    Дуже велике дякую, вам, за вашу працю!!!

  • @kukusiia
    @kukusiia 2 หลายเดือนก่อน +2

    Бембі. В мене це був мульт Бембі, що травмував мене. Я його подивилася, поплакала, і забула. Потім через якийсь час натрапила на нього і мене як накрило. Здається від короля льва бум менший ефект, бо в кінці на Шрама чекала розплата.

  • @LittleBlindChicken
    @LittleBlindChicken 2 หลายเดือนก่อน +1

    Згадався мій улюблений не дуже дитячий мультфільм "Мері та Макс". Смерть обігрується надцять разів протягом усієї стрічки, іноді комічно, іноді не дуже, іноді відверто жорстоко. Начебто звикаєш, поки дивишся, але з фінальної сцени з мирним відходом у засвіти одного з героїв щоразу в соплі :( Всім раджу.

  • @origed1
    @origed1 2 หลายเดือนก่อน +2

    Вовк не злодій, як і смерть не злодійка. Як сказав Танос в фільмі Месники «я сама невідворотність», так само і смерть, вона просто є.

  • @tobi6273
    @tobi6273 2 หลายเดือนก่อน +1

    Насправді,це дуже тривожна тема для мене ще з часів до повномасштабного вторгнення. Думка про смерть зводить мене з розуму щодня, але, попри це, це дійсно потрібно демонструвати. У моїй сім'ї про це не надто говорили, а мої тривоги про це весь час відкидалися без обговорення, чи чогось подібного. Можливо, чим швидше пояснити дитині таке поняття, тим швидше вона прийме його, як факт і не думатиме про це.

  • @Igor_6374
    @Igor_6374 2 หลายเดือนก่อน +1

    Дуже корисна і цікава тема. Вона завжди була і буде актуальною

  • @Romchyk27
    @Romchyk27 2 หลายเดือนก่อน +1

    Дякую за контент. Сподобалися думки стосовно см*рті. Гарне відео і гарно написаний сценарій

  • @IVWOR
    @IVWOR 2 หลายเดือนก่อน +2

    Чудове відео. Дякую 💙💛

  • @BlackCoffee-r1p
    @BlackCoffee-r1p 2 หลายเดือนก่อน

    інформативне відео, дякую! хоча і важко прийняти факт смерті ,але розуміння її невідворотності таки є і тому страшно

  • @MariiaKonstantinova
    @MariiaKonstantinova 2 หลายเดือนก่อน

    Окремо дякую за статтю на патроні. Вон дуже морально допомогла

  • @brayanfinch5275
    @brayanfinch5275 2 หลายเดือนก่อน

    Життя є невід'ємною частиною смерті. Дякую за таке чудове опівадання про те що є важливим. Сподіваюся що ще більше людей зможуть побачити блиск цієї перлини

  • @pr0stojulia
    @pr0stojulia 2 หลายเดือนก่อน

    рідко пишу коментарі, але це відео афігенне, як і про венздей

  • @Boh_Shumu
    @Boh_Shumu วันที่ผ่านมา

    Дуже цікаве відео, бо я дитиною боявся смерті і як раз мультфільми мене навчили розуміти що таке смерть. А так із сьогоднішньою війною , я бажаю померту на авто треці в автакатастрофі, бо саме тоді я помру займаючись улюбленою справою.

  • @OceJlot
    @OceJlot 2 หลายเดือนก่อน

    Чому так незаслужено мало переглядів? Це шедевральний контент

  • @maxluger5467
    @maxluger5467 2 หลายเดือนก่อน

    Дякую, Тоня, це було красиво та інформаційно, дякую

  • @pavlo9367
    @pavlo9367 2 หลายเดือนก่อน

    натрапляв на ваш канал, але підписатись вирішив лише зараз, удачі у розвитку

  • @Piloch2014
    @Piloch2014 2 หลายเดือนก่อน

    Дуже цікаво і дуже корисно. В моєму житті перша втрата близької людини дідуся відбулась, коли мені було 16років, але ймовірно за рахунок того, що він був далеко і на похорон я не потрапила тож для мене це не було великою травмою. В 34 роки я овдовіла, сину на той момент було 3.5 рочки, важко такій маленькій дитині пояснити, що таке смерть, і чому тато більше не прийде, щоб правильно йому донести цю новину я спілкувалась з дитячим психологом, зараз сину 10.5 він пам'ятає тата, знає що він помер, але сприймає це нормально на скільки це можливо.

  • @amadeus1300
    @amadeus1300 2 หลายเดือนก่อน

    Цікава тема для відео, прекрасно подано, дякую.

  • @dimocrat
    @dimocrat 2 หลายเดือนก่อน

    Дякую за контент солов'їною та цікаву філософську тему!

  • @Ksunyak
    @Ksunyak 2 หลายเดือนก่อน

    Дякую за цікаве відео!

  • @alexander7167
    @alexander7167 2 หลายเดือนก่อน +1

    Нереально цікаве відео

  • @the_pruf
    @the_pruf 2 หลายเดือนก่อน

    дуже цікаво

  • @НадіяМ-щ3ч
    @НадіяМ-щ3ч 2 หลายเดือนก่อน

    Тоня випустив новий ролик?! Значить пора заварювати чайок і дивитися цікавинку.

  • @petrohonchar4321
    @petrohonchar4321 2 หลายเดือนก่อน

    👍👍👍

  • @pan.mongoose
    @pan.mongoose 2 หลายเดือนก่อน +2

    Мама Бембі, Муфаса якщо мультики. Якщо кіно - Уільям Волес

  • @MiorbNix
    @MiorbNix 2 หลายเดือนก่อน +2

    А Футурами Там теж Було 2 Смерті
    1 це Смерть Фрая
    а 2 Смерть це Бендера

  • @KeidaR_1
    @KeidaR_1 2 หลายเดือนก่อน +1

    С М Э Р Т Ь

  • @ТерезаНемать
    @ТерезаНемать 2 หลายเดือนก่อน

    Дамблдор. Гарри Поттер.
    Тільки не в фільмі, а в книзі.

  • @luis-fu2od
    @luis-fu2od 2 หลายเดือนก่อน

    Привіт смерть трохі страшно бо незнаєш що буде чикати

  • @teneridecart7581
    @teneridecart7581 หลายเดือนก่อน

    Справді корисно знати нашому наріду

  • @danyfronz1015
    @danyfronz1015 2 หลายเดือนก่อน

    Був такий мульт старий, "Пепе і Лоло" називався. Він радянський ще. Так от мене в дитинстві дуже вразив момент де в кінці браконьєри розстрілюють пінгвінів. Там прямо з кров'ю показували у дитячому, бляха, мультику. Травма дитинства

    • @tonyasergeev
      @tonyasergeev  2 หลายเดือนก่อน +1

      Він, до речі, спільного виробництва з Японією

    • @АнтонінаРиц
      @АнтонінаРиц 2 หลายเดือนก่อน

      @@danyfronz1015 о згадала той мультик. Він мене дико бісив. Там вибухає корабель з браконьєрами. А на ньому був ДОБРИЙ ПЕС, ЩО РЯТУВАВ ПІНГВІНЯТ. Я все сподівалася, що він встиг вистрибнути. Ні... чи згадали його пінгвінята? НІ!

  • @pan.mongoose
    @pan.mongoose 2 หลายเดือนก่อน +1

    Доросла людина, але накатували сльози. Підбірка сумних і щемливих моментів. Цікавий огляд

  • @Crypto_wars_eth
    @Crypto_wars_eth 2 หลายเดือนก่อน

    Цікаве відео

  • @sniffsniffgases466
    @sniffsniffgases466 2 หลายเดือนก่อน

    Ґурен Лаґан
    Каміно :(

    • @kukusiia
      @kukusiia 2 หลายเดือนก่อน +2

      І підполковник Хьюз з Сталевого алхіміка. Дві травми при перегляді аніме