ไม่สามารถเล่นวิดีโอนี้
ขออภัยในความไม่สะดวก

REZUMAT| Turcia 1-3 România | Calificările Campionatul Mondial Mexico 1986

• เผยแพร่เมื่อ 8 ก.ค. 2024
  • Ȋn urmă cu 35 de ani, pe 13 noiembrie 1985, România ȋncheia cu o victorie cu 3-1 campania pentru Mexico '86, dar succesul s-a dovedit inutil pentru calificare.
    "Tricolorii" au dominat aproape tot meciul, la un moment dat având chiar avantaj de 3 goluri pe tabelă. A fost ȋnsă o victorie care, conform presei, a venit 90 de minute prea târziu, insuccesul din partida cu Irlanda de Nord nemaiputând fi remontat.
    Ȋntr-un meci desfăşurat concomitent, Anglia şi Irlanda de Nord au remizat la Londra, 0-0, iar egalul le-a dus pe amândouă la turneul final din Ţara Aztecilor, eliminând România.

ความคิดเห็น • 1

• @cebrailyil846
    @cebrailyil846 27 วันที่ผ่านมา +1

În aceeași seară se juca și meciul măsluit anglia - irlanda de nord 0-0 și care începuse cu 30 minute mai târziu față de meciul de la İzmir pentru că așa au decis mafioții de la fifa.