TV eteryje - Anglijoje vaikų netekusios motinos patirtis

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 5 มี.ค. 2015
  • LRT socialinės dokumentikos laidoje „Emigrantai“ - istorija apie atimtus vaikus Anglijoje. Jeigu ne pastarųjų mėnesių įvykiai Norvegijoje, kai emigrantės iš Lietuvos ėmė viešinti atimamų vaikų istorijas, ši į Angliją emigravusi moteris būtų tylėjusi. Bet išgirdusi, kaip žiauriai mažyliai atskiriami nuo mamų, Ingrida Jonikienė pratrūko. „Tos istorijos atvėrė senas žaizdas“, - sako ji.
    Ingrida su vyru Povilu ir dviem nepilnamečiais sūnumis, suvokę, kad Marijampolėje pragyventi darosi vis sunkiau, išvyko laimės ieškoti į Angliją, Linkolnšyro grafystėje esantį Grantamo miestelį. Tiesa, pirmiausia apsižiūrėti išvyko vyras, po pusmečio atvyko Ingrida, vaikus palikusi savo tėvams. Moteris Grantame darbo nerado, tačiau, pabandžiusi laimę gretimuose miesteliuose, atrado vietą saldumynų kepykloje, dar vadinamoje saldumynų fabriku. Mat darbas išties kaip fabrike - Ingrida dirbo linijos darbuotoja.
    Praėjus keturiems mėnesiams, šeima į Angliją atsivežė abu savo sūnus. Ingrida buvo įsidarbinusi per agentūrą, o tai reiškia, kad į darbą gali iškviesti bet kada. Na, o jeigu dažnai atsisakysi, gali netekti darbo vietos. Trečią dieną po vaikų atvažiavimo Ingridą iškvietė į darbą. Moteris, vaikus saugiai palikusi vienus namie, išėjo. Sugrįžus po darbo dienos, vaikų jau neberado.
    Tą pačią dieną atvyko vaikų teisių darbuotojai ir paaiškino, kad vaikai paimti ir pristatyti globėjai. Darbuotojai leido motinai parašyti laišką vaikams. Ingrida plyštančia širdimi parašė, kad vaikai nesijaudintų ir kad tai puikus šansas jiems išmokti anglų kalbą. Kitą dieną tėvams suorganizuotas susitikimas su vaikais. Pasirodo, skundą vaikų teisių tarnybai pateikė paštininkė iš kabelinės televizijos, kuri vaikšto po namus ir tikrina, ar žmonės naudojasi kabelinės televizijos paslaugomis.
    Lietuvės byla buvo išnagrinėta skubos tvarka. Pranašumą Ingridai suteikė tai, kad ji nebuvo priešiškai nusiteikusi ir kad viso proceso metu glaudžiai bendradarbiavo su pareigūnais. Siaubingą savo patirtį Ingrida paviešino vien tik tam, kad nuramintų į panašią situaciją Norvegijoje patekusias tautietes. „Privalote gyventi pagal tos šalies įstatymus, jeigu norite ten likti“, - sako moteris.
  • บันเทิง

ความคิดเห็น • 22

  • @67nextday
    @67nextday 5 ปีที่แล้ว +5

    Palikti be priežiūros nepilnamečius griežtai draudžiama. Motinos čia gauna benefitus,kad sėdėtų su vaikais. O už televizijos licenziją reikia mokėti. Tiesiog šitoj šaly veikia įstatymai.

  • @tatjanaranceva1846
    @tatjanaranceva1846 5 ปีที่แล้ว +4

    Ingrida šaunuolė: darbšti, kūrybinga, graži moteris. Ir vaikai jos turbūt ne pagal amžių subrendę, ne tokie kaip 15-mečiai anglai nesugebantys sau kiaušinio išvirt. Sėkmės!

    • @SveikatosOaze50plus
      @SveikatosOaze50plus 5 ปีที่แล้ว

      Apie Ingridos seima, jus esate tikrai teisi - grazi seima. moteris labai sumani. Zaviuosi ir linkiu sekmesTaciau teiginys apie 15 - mecius anglu vaikus , yra visiskai nepagristas, Arba matete labai isskirtinius atvejus. Arba nelabai sutikote tu anglu seimu is arti

  • @vladadomarkiene4308
    @vladadomarkiene4308 5 ปีที่แล้ว +3

    Nusisneka nezino nuo keliu metu negali but vieni vaikai.Vaikai yra lidimi i mokykla iki 12m

  • @raimondaliaudanskaite6154
    @raimondaliaudanskaite6154 5 ปีที่แล้ว +4

    Labai šilta moteris šaunu kad yra dar tokiu žmogeliukų

  • @diana-cy4kj
    @diana-cy4kj 5 ปีที่แล้ว +5

    Anglijoj negalima vaikų vienų palikt!!! Dėl to čia labai sunku augint vaikus - jie niekad negali būt palikti vieni. Reikia samdyt aukles, prižiūrėtojas ir pan., o tas kainuoja labai brangiai. Čia vaikai yra prabanga - negali sau leist, neturėk vaikų.

    • @SveikatosOaze50plus
      @SveikatosOaze50plus 5 ปีที่แล้ว +2

      na vaikus tikrai reikia labai saugot, nes siai dienai 35 mln vaiku yra pagrobtu. Ar jums sako tie skaiciai ka nors?

    • @diana-cy4kj
      @diana-cy4kj 5 ปีที่แล้ว +7

      Virginija Masandavičienė Ne vien dėl to - Anglijoj tiesiog negalima vaikų palikt vienų, tokios taisyklės. Jų valstybė, jų taisyklės. Ir niekas čia nesusiję su jos, kaip imigrantės padėtimi. Visiems vienodos taisyklės. Teisėtai iš jos paėmė tuos vaikus. Kaltas vietinių taisyklių neišmanymas ir kalbos nemokėjimas. Anglijoj vaikų negalima vienų palikt net naktį kai jie miega. Tokios taisyklės.

    • @diana-cy4kj
      @diana-cy4kj 4 ปีที่แล้ว +1

      lattenoisette Būtent dėl saugumo. Pavyzdžiui, Anglijoj niekad negirdėjau, kad vaikai būtų padegę namus, kas Lietuvoj labai įprasta...Nesaugu palikt vienus namie.

  • @ingagrige3196
    @ingagrige3196 5 ปีที่แล้ว +3

    Saunuole moteris!

  • @vladimirkirov3565
    @vladimirkirov3565 4 ปีที่แล้ว

    Tokių vaiku uz 2016 m. Svedejoje ligai 300 000 , is laikraschiu.

  • @jolie8354
    @jolie8354 5 ปีที่แล้ว +2

    O iki kokio amžiaus negalima Anglijoj palikti vaikų vienų?

    • @SveikatosOaze50plus
      @SveikatosOaze50plus 5 ปีที่แล้ว +2

      12 metu

    • @diana-cy4kj
      @diana-cy4kj 5 ปีที่แล้ว +3

      Jolita Altinyazar Šiaip tai nėra įstatymo, ar dar kažko, nurodančio nuo kokio amžiaus vaikai gali būti palikti vieni, reikia tiesiog vadovautis sveiku protu, bet 12 - 14 metų, turbūt yra norma. Priklauso kiek patikimas ir atsakingas yra vaikas. Gal keistai skamba mums lietuviams, bet čia taip yra.

    • @jolie8354
      @jolie8354 5 ปีที่แล้ว

      Ačiū

    • @indredu2
      @indredu2 5 ปีที่แล้ว +1

      Mano kaimynes berniukas eina vienas i mokykla, vienas pareina. Vienas ir namie buna. Jam 11metu. Mes gyvenam Nottingham mieste. Gyvenau sitam Granthame 5metus. Gilus kaimas visomis prasmemis.

    • @vickyger8051
      @vickyger8051 4 ปีที่แล้ว

      O Ka Lietuvoi palieka mazus vaikus vienus ir iseina gastroliuot ?

  • @davolenger
    @davolenger 5 ปีที่แล้ว +1

    motina zertva, o anglija salis lochams lietuviams, avims kurios bega is ieskot geresnio gyvenimo

    • @mindaugasjurksa8612
      @mindaugasjurksa8612 4 ปีที่แล้ว +7

      as tai begciau i bet kokia kita vakaru sali, vien tik toliau nuo lietuviu butent. jus lietuviai esat NUODAI :)