Három dolog. 1, Csak a negatív oldalon érdekes a hegesztett nikkel szalag rajtahagyása, a pozitív oldalon légrés is van és egy plusz fémlapka. 2. A BMS-eken a C- az a töltés mínusz. A P- vagy a D- (discharge) a kisütés. 3. Ha celluxszal ragasztod össze egy pakkot, akkor a sorok közé 2-3 réteg sütőpapírt kell rakni. A sorok között zárlat lenne, ha az a hajszálvékony műanyagház nem lenne a cellákon. A párhuzamosan kötött celláknál minden cellaház ugyanaz a negatív, így ott nem számít. A sütőpapír meg bírja a hőt, még a forrasztópákával se tudod kilukasztani. +1 Érdemes forrasztás előtt csiszolópapírral picit megkarcolni, (egy két mozdulat csak) Utána meg valamilyen folyasztószerrel, forrasztóvízzel kis ecsettel bekenni minden cellát, utána megfolyatni rajta az ónt, és csak az ónozott felületekhez a vezetéket. Sőt, én a vezetéket is ónozom, és csak jól felforrósított állapotban nyomom hozzá a pákát, hogy egyből folyjon az az ón, így egy pillanat alatt meg is van, cella meg boldog.
Tisztel Silver a nevét nem tudom de már elég régen követen nagy figyelemel AZ égesz videokat kitünö magyarázatokat és infokat test ♥️ nagyon szépen köszönöm sokat tanulok öntöl ,követem a Lukács Lászlót is Leventét (magamuram) ,én Erdejben lakom de meglátogatnám ha lehetne Majusban fogok me ni Balatonfüredre és egy nagyon jo és regi kortepálimkát hoznák mind ezekér jo information, két fütotestet rendeltem mijután latam a bemutatot és El jöt Magyar bol ide Brassoba DHL lel , üdvozölöm jo egéséget Thony
Üdv. Pont mint a bms-t, elég nagy különbség kell legyen a cellák között hogy csináljon valamit de a semmitől jobb. www.aliexpress.com/item/1005006079975748.html
Szia. A felső modulok vagy modulokat egyből tölti az inverter 29v al? Az érdekelne hogy a bms megkapja a 29v ot és a töltést csak az szabályozza? Köszönöm a választ 🙂
@Mikrosilver Szia. Köszi a választ. Pow hmv 3.2kw inverterem van ebben nem találtam litiumos akku tipust. Az egyéni beállítást választottam. A töltőfeszültséget 29v ra tettem de akkor visszaveszem. Mondjuk még napelem nincs rajta de gondolom akkor sem fog bővülni a menűje. Azon a beállításon gind nélkül tölthetem a pakkot?
Üdv! Nagyon jó kis videó ismét, a 16850 videókat nagyon szeretem, pont kezdő, igen. a 48V szekrényben lévő biztosítékok normál, vagy DC biztik, illetve egy olyan kérdés, autó aksi, gondozásos 6 cellás olom savas, egy töltés után lehet valahogy a cellákat külön mérni, ha gyanakszom hogy az egyik gyorsan merül, mert vagy zárlatos, vagy szulfátos. 4-5 nap azt lefekszik. 10.5V-ig. onnan látszólag nem merül tovább. Ez nagyon jó hogy ha minden beszerzési forrást fel tudsz rakni, már ami nem titok :))
Üdv. Azok normál 230 voltra gyártott kismegszakitok de én csak kapcsolónak használom (az viszont érdekes hogy ha túl áram van simán lemegy).Az az akku ha 10 volt körülre süllyed akkor ott az egyik cella zárlatos és melegedni is szokott töltés közben. Azokat a beszerzéseket meg szoktam osztani ami nem bartel alapú.
Üdv. Nincs se gyártó se típus szám de innen szoktam venni ez a kedvencem. www.ebay.com/itm/255283222000?hash=item3b7010d5f0:g:5EMAAOSwxOBdQWg6&amdata=enc%3AAQAHAAAA4PAemGpvyJaerqPHMq60ilUOt7JL7QUcfI4%2BcZcmqcIM1Jykf5bLMWv6VrXvLEOy%2FQMgo9csJynV00yH30AcZTac2R%2FpKtk8oLu1vj1vvw%2FUAL%2BjTd2qwXnywxNnei793cBWRkbMTKdypvoAA1y88qJ2wlwOYTn%2FUkhJDXBkN10zLcYuNSSRzfN%2BKhDMxsCFC9QLYvQ06y68%2BHQt%2BPRuby782BiGwKk3YEnWEvDr2dMOIvWoIQiB6k%2F%2FLrC9bVRKVuYIy01grlnb6sneiytKlO9kcfZzImDj4ZKA%2F0MYsErx%7Ctkp%3ABk9SR4i92KjIYQ
Szia. Használt 18650 -es használt cellák feltöltött állapotban pihentetéssel mennyi az annyi idő ,hogy még használható. Tapasztalat alapján. LEMERÜLÉS X NAP 4.2 -4.1 Volt
Üdv. Én tesztelés után 3-4 hétig pihentetem és aztán megmérem a feszültséget azt ítélem jónak ami 4,10volt felett van tehát ezek a cellák kerülnek egy modulba. A 4,10-4,01 közöttiek külön modulban foglalnak helyet, ez alattiak nem kerülnek be nálam sehová.
Üdvözlet Microsilver! A napokba megépítettem ugyan ezt a 24V-os akkupackotmint te, mindent ugyan úgy csinálva mint te, (BMS ,repackr, akku tesztelés, összekötés az általad felrakott link alapján cellánként biztosíték), de sajnos nem működik. A + és a BAT- között 25,8V-ot mérek és a + és a P- között 21,3V-ot mérek. Ha rárakok egy 24V-os izzót nem történik semmi. A benne lévő FET-eket megmértem jók. Tudnál segíteni?
Üdv. Ha biztos hogy minden jól van bekötve akkor el kell kezdeni tölteni és el kell induljon. Valami viszont nem kerek, miért csak 25,8v összfeszültség ha minden cella 4 voltig van töltve csak akkor is 28 volt kéne hogy legyen.
Üdv.Egy kis segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni ha lehetséges.Nem teljes illik ehhez a videóhoz de gondoltam megpróbálom.Mostanában eléggé sok problémám van a motorom akkumulátorával és azon filóztam, hogy esetleg lehetséges e készíteni 18650 és akkumlátorokból egy 12v 14,7Ah max 190A indítóáramot leadó akkut?Ha igen hány darab akkumulátorra lenne szükség és vajon milyen bms viseli el azt az indító áramot?
Üdv. Indító akkut nem lehet 18650-ből készíteni már legalábbis olyat amit egy az egyben ki lehet cserélni. Ott az indítás segítő (bikázó) lehet segítség de azt Lipo akkuból kell készíteni illetve megvenni olcsóbb mint házilag készíteni.
@@Mikrosilver Köszönöm a gyors választ! Akkor ezzel nem is foglalkozom tovább.Valószinüleg az lesz amit mondtál.Irány a bolt és vásárlás. További sok sikert a TH-cam csatorádhoz.(Nagyon király!)
Szia, szeretnénk segítséget kérni e-bike akkupakk cserét tervezünk 24 volt 10 vagy nagyobb amperórához mennyi akkupakkra vagy akkucellára van szükség? Kérlek írd meg azt is, hogy a BMS-eket honnan rendeled. Nagyon köszönöm!
Köszönöm a videót. Én csak használni szeretném a 36V 15Ah kerékpár akkumulátoromat de úgy szépen lassan széthangolódik. Szétszedtem és egy laptop töltővel 13,8 V os és egy sorba kötött 12v 21W os izzóval utána töltöttem /1.7A/ a merültebb egységeket. A BMS szálait töltés előtt leforrasztottam. Most az akksi egész jól teljesít. Kérdezném hogy a BMS szálait fennhagyhatom e ? Mert ha igen akkor kivezetném a doboz végéhez és nem kellene időnként szétszedni. Válaszát előre is köszönöm.
Üdv kedves Szilver Xiaomi 4pro gen2 rollerhez esetleg tudna összerakni 18.000mah órás akkumlátort? Jelenleg 10.200mah órás van bent. Illetve kérdés hogy, befér e
Üdv. Járműhöz jó ponthegesztés kell vastagabb nikkel szalagal, én nem tudom a vastagabb szalagot jól hegesszteni de oda tapasztalat kell hogy miként lehet kialakítani hogy biztonságos legyen hosszú távon.
Üdv. Én már kötöttem 16-ot is(fal)de arra nagyon figyeltem hogy egyforma feszültségen legyenek az összekötés idején azután meg már nincs gond mert együtt merülnek és töltődnek.
Üdvözlöm. Először is köszönöm a videókat, a sok segítséget! Tanácsot szeretnék kérni. Én is 7s10p akkupakk építést kezdek. A tesztelt cellákat hogyan érdemes válogatni, értem ezalatt, hogy pl. hány mah cellák mehetnek egy csoportba? A videóban 200mah sávot említett (2400-2600mah) egy csoportba.. Jelenleg kb. 300 cellám van, tesztelés folyik. 2000mah alatt mennyi legyen? Segítséget előre is köszönöm.
Pont a legfontosabbat sietted el... a pakképítést. A marék akksiból a következő vágásnál már egy összerakott csomag van. Sok lépés alaposabb bemutatása kimaradt. Pontosan hogyan hegeszted össze a cellákat, hogyan alakul ki a P és az S és pontosan hogyan, HOVA kell bekötni, a BMS-t. "Addig fogol menni oda-vissza... " Így ez egy laikusabbnak totál érthetetlen.
@@MikrosilverSzép összefoglaló / bemutató. Arról nem volt szó, hogy a párhuzamos kötésnek ellenállása van, ezért érdemes a pozitív és negatív hozzávezetést az átellenes pontokra vinni, (így a vezetékek hossza kb. egyforma minden cellánál) különben a bekötési pontoktól távolabbi cellák minimálisan kisebb feszültségen maradnak. Nem láttam a videóban, hogy te hogyan kötötted a pakkokat, de a fali két alsó negyed cellái is problémásak ilyen szempontból, ha mindegyik felülről van táplálva.
Annyiban igazat adok a legelső kommentelőnek a BMS bekötésekkor, hogy az abszolút nem műszaki a megfogalmazás. És én, mint műszaki ember sem tudtam elsőre felfogni, hogy "innen - oda, míg elfogy a fehér szál". Tulajdonképpen hova kell a BMS-t kötni? Tudom, hogy rengeteg videódban foglalkoztál a cellapakkok elméleti kialakitásával @mikrosilver,de aki először kezd el foglalkozni ezzel, annak tényleg érthetetlen mit is akart a költő. Mielőtt bárki megkövezne, nagy tisztelője vagyok @Mikrosilver munkásságának. Nem bántásból vagy rosszindulatból szólok hozzá. Egy bekötési rajz sokat segitene mindenkinek a jobb érthetőség kedvéért.
BMS-eken lehet állitani a max feszültséget a celláknak? ugye 1 cella akkor lesz hosszú életű ha 20-80% alá fölé nem megyünk, EV, telefonoknál pl eléggé észrevehető ha valaki be tartja ezt a szabájt, dupla annyi ciklust is birnak igy. /nincs hosszú i betűm/. Be lehet PL állitani hogy max 4v-ig töltse az összes cellát? Illetve ha a napelem bekapcsol te mindig full 4.2-n tartod? Nem megy igy "tönkre" hamarabb?
Üdv. A bms nem àllitható, azt a töltés vezérlőn és az inverteren tudod meghatározni hogy milyen feszültség intervalumban működjön a rendszer. Pl. a fal 28 voltig töltődik max az inverter pedig 23,5 volt körül megy hálózatra ha van.
A batteryuniversity.com/articles is így írja hogy ha nincs csúcsra járatva akkor sokkal tovább lesz használható a cella, persze nagyban kell gondolkodni hogy kijöjön a matek.
Szia! Szeretnék tanácsot kérni tőled. Én Ukrajnában élek, és itt jelenleg 24órából csak 8 órát van villany. Pld 5 óránként 2 óra hosszára kapcsolják fel a villanyt. Vasároltam egy 3kw invertert amilyen a tiéd is a 5.5kw-os. A Solar résznél az van írva hogy Rated Power 1000W. Kérdésem az lenne, hogy ehhez akkor mennyi tábla napelemre van szükségem, és melyik fajta napelemet ajánlod? Pld azt lehet hogy négy darab 260wattos tablát hozzácsatolni, vagy az már sok? Van még az inwerterhez 2x150ah AGM munka akkumulátor. Ha esetleg lenne még valami tanácsod, hogy hogyan tudnám a rendszert kihasználni maximalisan, hogy ez a napi 16 óra villanykimaradás ne legyen annyira eszrevehető, akkor azt megköszönném. Óránkénti fogyasztásom max 600-700watt, de átlagosan 400watt. Segítséget, tanácsot előre is nagyon szépen köszönöm!
Üdv. Elvileg 130 volt körül fogad az mppt így max 3 darab mehet sorba vagy 2 sorba és még 2 sorba aztán ezek párhuzamosan de csak abban az esetben ha nem tudják leadni a névleges teljesítményt(pl. a tájolás nem olyan jó) mert ha jó a tájolás akkor már sok lesz a 4db 260 wattos. Agm akku lévén 20A körül mehet a töltő áram.
Üdv. Sajnos se cellám se időm és mozgó járműbe nagyon jó csatlakozások kellenek erre az én hegesztőm nem jó.
10 หลายเดือนก่อน
Szia. Szeretnek kesziteni egy akku packot. Vettem is hozza uj akkukat 24 darabot. En ezt a motorkerekparomhoz gondoltam a savas aksi helyett, mivel evente ujjat kell belöle vennem. Összeraktam az akku packot tettem ra videok alapjan egy 3S 40A BMS-t, es inditasna leall a BMS vagyis meg sem forgatja a motort. Az elrendezes 3x8-as kivitel ez fer el. Hogyan tovabb mit tegyek, hogy müködjön? Üdv; Gabor
Üdv. A li ion nem alkalmas inditó akkunak, a másik hogy a 40A bms rövidzárnak éli meg az inditást. Amit megpróbálhatsz de csak egy kisérletnek fogd fel! Hogy bms nélkül próbálod meg beinditani, és sajnos a töltéssel is baj lesz mert 12,6 voltig vagy amedig bármelyik cella eléri a 4,2 voltot, fogja engedni a bms a töltést aztán tilt, tehát nem megoldás egy combosabb mágneskapcsoló sem hogy az inditás bms nélkül történjen.
10 หลายเดือนก่อน
Szia. Azt mar probaltam es szetegett a nikkel szalag. Akkor ez igy ebben a formaban felejtös ezek szerint?
A JK sokkal jobb. Nyilván az árán is látszik de bőven megéri. Főleg amikor bontott cellákból dolgozol. A JK-nak active ballancer-e van ami azt jelenti hogy nem csak "elfűti" a magasabb feszültségű cellából az energiát hanem áttölti az alacsonyabb feszültségűbe. Ezen kívül sokkal nagyobb áramerősséggel tud ballanszolni ezért nagyobb eltérésekkel is el tud bánni. Persze egy jól megépített akkut ez se tud helyettesíteni. Még egy gondolat: a videóban látható forrasztást nem erőltetném, nagyon könnyű bajt csinálni vele és mostanában már egészen emberi áron lehet ponthegesztőt venni.
Ha jól láttam, egymás mellett volt párhuzamosan kötve 10 cella, ilyen táblacsokiból volt négy. Ezekből a második és a negyedik volt elfordítva egymás mellé téve, így a szomszédos cellákat lehetett összekötni rövid huzallal. Ezzel kész a 10P4S.
Üdv MikroSilver! Rengeteg videódat néztem már végig főleg a napelemes és az akupakkos videókat! Lenne egy kérdésem mivel tervezek én is egy kissebb napelem rendszert li-ion akukkal. Ezeket a a használt akukat te honnan szerezd be mert én sajnos nem jártam sikerrel beszerzés téren? Köszönöm válaszod és remélem nem tolakodó a kérdés.
Szia! Szuper a videó , mint mindegyik. Olyan kérdés merült fel bennem a minap, de még nem kaptam rá választ, hogy két nem össszekapcsolható (mondjuk EUSAN bár ez mindegy) invertert lehet egy akkupakról valahogy üzemeltetni, kiváncsi lennék a véleményedre (töltésvezérlőnél már láttam a diódás megoldásod)?
@@Mikrosilver Oh kösznöm a választ, én azon vaciláltam, hogyha csak simán rákötöm mindegyik inverterre az akkupakkot (persze biztosítékokkal) mi van ha az egyik inverter tölt a másik meg merítene , az akku meg éppen a végét járja ,nem rángatják egymást az inverterek? Jó lenne egy teszt , valahol, szerintem érdekes lehet. (Egyébként nekem most speciel 430 Ah van 24 volton, ólmos munkaakuból, nincs külön töltésvezérlő, azaz BMS)
Köszönöm, igen részletes, mindenre kiterjedő magyarázat. Megpróbálkozom én is hasonlóval, de akku csupán töredéke lesz. 😆 A bms-ek ezek szerint csupán a túltöltés/merülésre használhatók, a balansz funkció kis mértékben működik? Én új akkumulátorral állok neki, ott csak kiegyenlít.... Az elemi szál biztosíték szuper ötlet 👍
Üdv. Osztályoztam márka szín és kapacitás (2000mA-2300ma-ig, 300mA legyen egy modulban a maximum eltérés a cellák között, nem a sorok között) szerint is aztán mehet az adat a www.repackr.com/ és lehet építeni. th-cam.com/video/VbeMsR-MZ30/w-d-xo.html
Szia!Szeretnék kérdezni valamit:Ma reggel arra lettem figyelmes,hogy bypass üzemmódban van a MPP8048 maxx inverterem .Ha elveszem tőle a hálózatot akkor üzemel az akkuból ha visszaadom a hálózatot pár másodperc múlva megint bypassba lép.Újra indítottam és jó volt míg egy nagyobb fogyasztó be nem kapcsolt.LIFEPO4 akkum van 230 Ah ami 91% on volt.Eddig nem volt ilyen vele.Tudnál ötletet adni mi lelte ?Köszi!
Üdvözlöm. Segítséget szeretnék kérni 2 kérdésben! Én is építem a Li-ion pakkjaimat, 2A üveg biztosítékaim vannak, használhatom őket, vagy kevés lesz cellánként? A jelenlegi pakkok átlagosan 20Ah kapacitásúak, kezdetnek 4 pakk lesz 48volton. A második kérdésem pedig, hogy jelenleg csak 2db 14s BMS-em van, a többit úgy terveztem, hogy 14s pakkot tervezek a Repackr programmal, a program elrendezi a cellákat, majd ezt a 14s pakkot kettéveszem, így 2db 7s pakk lenne azonos kapacitással, sorosan kötve. Így Ön szerint használható lenne? Várom válaszát, tisztelettel.
Üdv. A két amperes biztosíték elég kell legyen. Nekem is 2 db 7s bms van sorba kötve mert így könnyebb kezelni és ha valami óriási fejlesztés lenne akkor pillanatok alatt át tudom szervezni a 24 voltos rendszerbe.
Szia! Mi a véleményed a most nagyon felkapott Lítium-vasfoszfát (LiFePO4) akkumulátorokról? Te nem gondolkodtál ilyenben? Még egy teszt erejéig sem? Egyébként esment egy hasznos videó! :)
Üdv. Már akartam venni de még egy kisebb modulba való mennyiség is olyan drága hogy egyenlőre inkább hagyom, a lehetőség viszont meg lesz mert a 48 voltosból kikerülő modulok egy az egyben mehetnek a 24 voltos rendszerbe és a 48voltos átalakulhat vasfoszfáttá.
Üdv. Az attól függ milyen a bms mert ha buta akkor 20 szál is elég www.google.com/amp/s/m.made-in-china.com/amp/product/Lws-Smart-BMS-Battery-4s-20s-50A-60V-LiFePO4-Li-ion-BMS-for-E-Scooter-758180732.html ha okos akkor több szokott lenni.
Szuper videòk egyszerű és èrthető . Az lenne a kérdésem, hogy olyan program lenne e ha én 14-et szeretnék sorosan kötni,hogy meg legyen az 51,8v es 7-et pedig párhuzamosan.
Köszönöm a gyors valaszt. Meg lenne 3 kerdesem. ahogy bontottam szet az oreg cellakat az also hegesztett szalag levetelekor nemelyik cellan csinalt 1 pici lyukat. Tobszor csinaltam rajta capacity tesztet es jol mukodik a pici lyukal az aljan is. A lyuk merete 1 hajszalnyi csak. ez okozhat problemat?Vagy forraszam le egy vekony cin retegel. A 2-ik kerdesem az lenne ha 14-et szeretnek series be kotni,hogy meg legyen az 51,8v. A 14 akku kozott menyi milliamper lehet a legnagyobb elteres? Ez az akku pack kb 22ah (1130w) lesz, sajnos nem talaltam jo arban 30a bms-t es rendeltem hozza 14S 45Ah BMS-t a kimeneti feszultseg maximum 18-ah lesz. a nagyobb BMS okozhat problemat? @@Mikrosilver
Lyukas cella nagyon veszélyes és mérgező is! Még véletlenül se tedd be az akkupakba! Az emlitett felületen a legjobb beosztást fogod megkapni. A nagyobb bms csak jót jelent mert nagyobb lesz a türése.
Tiszteletem! Nagyon jó video! Építettem én is 36V akkut e-bikehoz 30A BMS-el. A kérdésem az, hogy mi az a szórás kapacitás szerint ami még belefér? Előre is köszönöm!
Kedves Robi! Szeretnék építeni egy 24v-os akkupack rendszert (falalt) 7S10P konstrukcióban, modulárisan, de a látott videóktól eltérően a pakk 10P csoportokból lenne összerakva....ebben szeretnék segítséget kérni!! Van olyan elérhetőség ahol privátban tudnánk egyeztetni?? Vannak képeim a modulról.... Ha lehetséges előre is megköszönöm a lehetőséget! Gábor
Feszültséget mindenképp ajánlott, az gyors, és akkor már belső ellenállást is. Kapacitást pedig ha gondolod csomagonként/dobozonként/ládánként 1-1 darabon ha biztos akarsz lenni. Ha tudod honnan veszed akkor meg kell hogy bízz bennük.
Üdv. Új cellákkal még csak egyszer dolgoztam ott csak arra figyeltem hogy minden cella egyforma feszültségen legyen és egy teszt merítés keretében látszott hogy nincs eltérés a sorok között.
Kedves Mikrosilver! 4 darab 20 Ah Akkumlátort (Parkside 20V4Ah a bolti akkuk) kötnék vegyesen. Kettő -kettő dabot sorba a kettő csopotrot párhutamosan . Igy szeretnék kapni 40V -ot biciklihez (36V) Már megcsináltam és szépen megy . De a töltés nincs megoldva. Na azt, hogy csináljam? Légyszi addj tanácsot @Kevely978 1 évvel ezelőtt (szerkesztve) Három dolog. 1, Csak a negatív oldalon érdekes a hegesztett nikkel szalag rajtahagyása, a pozitív oldalon légrés is van és egy plusz fémlapka. 2. A BMS-eken a C- az a töltés mínusz. A P- vagy a D- (discharge) a kisütés. 3. Ha celluxszal ragasztod össze egy pakkot, akkor a sorok közé 2-3 réteg sütőpapírt kell rakni. A sorok között zárlat lenne, ha az a hajszálvékony műanyagház nem lenne a cellákon. A párhuzamosan kötött celláknál minden cellaház ugyanaz a negatív, így ott nem számít. A sütőpapír meg bírja a hőt, még a forrasztópákával se tudod kilukasztani. +1 Érdemes forrasztás előtt csiszolópapírral picit megkarcolni, (egy két mozdulat csak) Utána meg valamilyen folyasztószerrel, forrasztóvízzel kis ecsettel bekenni minden cellát, utána megfolyatni rajta az ónt, és csak az ónozott felületekhez a vezetéket. Sőt, én a vezetéket is ónozom, és csak jól felforrósított állapotban nyomom hozzá a pákát, hogy egyből folyjon az az ón, így egy pillanat alatt meg is van, cella meg boldog. 24
Üdv. Mivel a cellák bírják a terhelést és a bms is éppen ezért a merítéssel nem lesz gond, a töltéssel viszont annál több. Ahhoz hogy jól működjön szigorúan kell egy 10S bms(megfelelő áramú) és az felügyeli merítés és töltés irányban is a cellákat. Töltéshez én egy DC DC konvertert(akkura kötve)41 voltra tölt emlékeim szerint.
Szia. Remek videó mint mindíg! Vissza is néztem egy másik videódat is amikor nyúzol egy kék fehéret.. be is ugrott egy probléma ami lehet téged is érint. A kezdő napelemes csoportba fel is tettem és elkezdtük körbejárni. A probléma. Savas akksinál nálad 500 ah ha jól emlékszem, az inverterben beállítható a töltőáram, ez stimt. A merítéssel vajon mi van? Átnéztem pár inverter doksit és vegyes a kép. Úgy látom most, hogy az inverterek a merítő áramot egyáltalán nem, vagy csak grid - hibrid módban kezelik. Ez ha igaz, akkor az akkumlátorok gyors tönkremenetelét okozhatják. Pl. Esetedben az 500 ah-nál ha 20 órás munkaaksis ajánlást nézünk 25 ampernál azaz 25A x 48V = 1200 watt akksiból való teljesítményfelvételnél tiltania illene. De nem tette.. PowMr doksiban semmi sincs csak feszültségfigyelés, az Easunnál is csak grid módban találtam erre paramétert. Nem-e lehet ez az oka a sok savas akksi defektnek.. megy, rajta az ezernyi napelemcella, kössük rá a nagyflexet és már repül is kifelé a 20-30 amper egy 100 ah akksiból.. igaz pár percíg.. de akkor is..
Üdv. A merítést nem korlátozhatod illetve én már csináltam ilyet (soros izzó mint áramkorlát) de ha túl léptem a korlátot akkor leállt az inverter. Ez ellen csak a megfelelő méretezés ad teljes védelmet és hogy munka akku kéne nem indító.
@@Mikrosilver Szervusz! Köszönöm a választ. A munkaaksik se sokkal jobbak a dolsik szerint. Talán kicsit jobban tolerálják az áramlökést. Azt számolgattam, hogy 48 volton 200 amperből - 8 db 100Ah savas Jász akksi - 500 wattos folyamatos fogyasztást elvisel sokáíg. Ehhez 2,6 kwpi az inverterhez, aztán ha kisüt a nap mehet mondjuk még mellé egy klima. Ezt le tudom vezérelni home assistal.
Üdv. li-ion 40ah használt modulokból szeretnék 13s12p pakkot építeni! (48v,480ah) 1. 13db cella sorba külön bms ez egy modul és ebből 12db párhuzamosan Előnye: látom külön az összes cella értékét és ha valamelyik rakoncátlankodik pontosan tudom melyiket kell kicserélni valamint biztonságot is ad zárlat vagy bármely hiba esetén, (valamint minden cellát külön lehet balancolni így hosszu idő után se másznak el a cella értékek egymáshoz képest?) Hátránya: 12db bms =>drága, későbbiekben bővítés +bms-t igényel 2. 12db cellla párhozamosan majd ezekből 13sorba és ezekre 1 bms (előny hátrány nyílván pont az ellentéte) Kérdés: te melyiket választanád?
12V akkut is lehet építeni belőlük, ami jó a Leafba, (45Ah 330A) De ha ennek a duplája lenne az indító áram, sem katasztrófa. Van minden féle autó a családban. Egészen 2700ccm Diesel üzeműig. De a sport kocsiban, ami több havonta egyszer van indítva kéne leginkább. Tehát ami 100 nap után is, azonnal tudná tekerni az 1000W őninditót. A baj az, hogy kb 0,4A szippant el a kis Abarth, így hagyományos akkuval max 10-15 (45-53Ah) indul, 2 hét után már 11V alá megy kb minden. :(
Üdv. Kimértem minden cellát hagytam állni ami megmaradt 4,08v felett osztályoztam márka szín és kapacitás (2000mA-2300ma-ig, 300mA legyen egy modulban a maximum eltérés a cellák között, nem a sorok között) szerint is aztán mehet az adat a www.repackr.com/ és lehet építeni 48 voltra 13 vagy 14S ajánlott. th-cam.com/video/VbeMsR-MZ30/w-d-xo.html
@@sandorforgacs2265 A gyengébb sor hamarabb lemerül, töltéskor meg az erősebb sorok hamarabb feltöltődnek és szépen lassan elmásznak a sorok között a feszültségek, ha olyan bms lesz ami balanceres akkor ilyen probléma nem áll fenn( az olcsó változatok nem balanszolnak vagy csak annyira pici miliamperekkel hogy hatástalan).Ezért kell beosztani minél kissebb különbséggel a sorokat.
Jó videó érdekes ötleteid vannak, viszont ahogy számolom a komplett faladat ki lehet váltani 2db 24 voltos 280ah lifepo4 akkuval ami sokkal megbízhatóbb, élettartamban is jobb és olcsóbb is már, arról nem is beszélve, hogy mennyi munkaórád van neked ebben a falban, nem tudom neked mennyi az órabéred, de szerintem ha csak nem kukából ingyen vannak a celláid akkor nem megérős a dolog, mivel kb 2000 cellád van a falon ami ha bontott 500ft cellákból van akkor is 1 milla csak a cellák ára és akkor még hol a sok bms, biztosíték, kábel, tartó stb ára.
@@rfj1989 Üdv. 4 év múlva lehet elérhetőbb áron lesz a só akku is ami több ciklust bír ráadásul hidegtűrő de a súlya miatt inkább helyben tároláshoz lesz optimális, szóval most már nem éri meg lecserélni lifepo4-re a falat, inkább megvárom a következő technológiát😃
@@Mikrosilver Milyen szép korban élünk, hogy már ennyi jó dologból lehet válogatni :D De értem az iróniát, hogy mikor kezdted régen még ez volt a megérős neked :)
@@Mikrosilver Jogos, és tényleg az elektromos autók fejlődése hatalmas, évről évre kapacitásban, teljesítményben, felszereltségben nagyot ugranak, de az is belassul majd lassan :)
Valahogy lehetne ingyen energia készüléket építeni, mert energia válság van. Ha pl. az egyik pólus lenne a földbe levezetve a másik pólust meg valahogy nagy méretű tesla tekercs és nagy mágnes állítaná elő, vagy valami ilyesmi re gondoltam. Már ha kb. 12 v egyenáramot így elő lehetne állítani, és váltó árammá alakítani, rákötni egy színuszos inverterre. Már 1000 w teljesítménynek örülnék. köszi.
Üdv. Esetleg miliwattokat lehet így kinyerni, az ingyen áram nap/szél vagy víz erőmű segítségével valósítható meg de csak miután beruháztál az eszközökre. Szerintem ez az energia válság csak egy propaganda lásd fogyasszunk kevesebbet mert "energia válság van" most meg fizzesenek büntetést mert nem használták el a kvótát holott ez volt a kérés, ez abszurd ami ebben az országban megy. Az állam megbünteti az állami céget hogy aztán ő saját maga kifizesse saját magának a büntetést!? Ilyen a mesében sincs, csak itthon.
hello nekem van egy growatt spf 5000es 48v inverterem es a kerdes lenne hogy li-ion 18650 batrit epitek es nem tudom most hogy 13s vagy 14s cinajak mert nemtudom mi a jobb az iverternek vagy a batriknak ?
Üdv. Én is 13s-ben gondolkodtam de arra is gondoltam hogy ha változtatni szeretnék akkor a meglévő modulokat csak áthelyezem a 24 voltos rendszerbe, ez kb . csak akkor jöhet szóba nálam ha véletlenül kapnak egy szekrénynyi vasfoszfátot.
Nem a témához tartozik szorosan, de! Ha lesz hazám, napelemem, és a legkisebb veszteséggel szeretném tölteniük Leafom CHAdeMOn, (400V DC) Azt tehetem 4x100-155Ah akkuról, (~48V 100-155Ah, 0,3-1A közt?) Bár értelme nem sok. :)
Hello! Valszeg ez az ingyen energia generátor is kamu lehet, de valahogy lehetne ehhez hasonlót építeni ami akár működő képes is lehetne? köszi. th-cam.com/video/nnAE0hqgH6Y/w-d-xo.html
Üdv. Szerintem nem lehet ilyet készíteni mármint olyat ami valóban működik is. Vannak akiknél a nézettség a lényeg és olyan videót készítenek amire sokan rákattintanak, pl. van aki tud dvd lemezből napelemet készíteni persze nem működik de elrejtet egy elemet és büszkén mutatta hogy milyen jól termel.
4 BMS párhuzamosan nem problémás? Olyanra gondolok, hogy -túl nagy hirtelen áram esetén valamelyek leoldanak, míg a többi még épp nem, így azok még több áramot kapnak. -egyik meghibásodása furcsaságokat művel a többinél -egyik akku rész vagy a teljes akkupakk feszültsége túl alacsony vagy magas, emiatt az egyik BMS lekapcsol, míg a többi még nem, így ugyanúgy kiesik egy, a többi pedig túlterhelődhet Persze ez inkább kis akkupakkoknál ahol relatíve nagy a teljesítmény (pl fúró, fűnyíró) probléma, Paks 2 kb sose lesz túlterhelve vagy teljesen lemerülve, illetve úgy tudom a feszültség különbségeket is ellenőrzöd. Esetleg az lehet probléma ha normál működésen felüli hiba miatt meghal az egyik és emiatt meghülyülhet a többi. Például ha leég az egyik BMS valamely alkatrésze ami két akku részt rövidre zár? Nem tudom ilyen történhet-e, de kizárni sem tudom.
MicroSilver! Nem lehetséges az illetve nem félsz attól, hogy akár egy be nem üzemelt (tárolt) cella átmegy rövídzárba és ki gyújt valamit vagy lakást stb? Ne legyen ilyen de én óvatos vagyok így az ilyesmiket egy udvaron elkülönített helyen tárolom.
Üdv. Tapasztalataim szerint amíg nem sérül(mechanikai sérülés) és nem zárod rövidre vagy nem töltöd túl addig semmit nem fog csinálni. Amennyiben egy elkészült csomagban "vár" és hibás cella akkor is csak a vele párhuzamosokat fogja lemeríteni mást nem tesz.
Szia láttam egy hasonló videót a titok on egy srác pont ijen falat épít nagyban a neve hackeros érdekes megközelítés a cellákat nem heggeszti se cinezi mi a véleményed a biztonságról
Üdv. Nagyon sok lehetőség van hogy energia tárolót készítsünk és mindenkinek másképp tetszik, egy vagy több nagyobb pakk esetleg sok kisebb modul vagy egy nagy fal ahol rengeteg cella tartó van és bármikor cserélhető a cella kedvünk szerint. Ezek a cellák biztonságosak amik nem teszük ki mechanikai sérülésnek vagy nem hajtjuk rövidzátba vagy nem töltjük 4,25 volt fölé.
üdvözöllek ezúton is köszönöm a videókat amely sok kérdésre választ adnak de most megakadtam egy 3kw inverterem van (ahogy láttam olyan mint a tied a kicsi ) a kérdésem az hogy az inverter által generált fázis a hálózati v.földeléshez mérve 140V értéket mutat a N képest megvan a névleges 227V ha csak hálózati opcióra kapcsolom az invertert, ezáltal nem az inverter álltal egyenáramból elöállitott fázist használok az L és védöföld közötti mért érték szabályos ua mint L és N között mért érték ha érdemben tudol segíteni, válaszod előre is köszönöm üdv. V Tibor
Kösz a válaszod de valamit ki kell okoskodnunk mert ez Érintésv. Szempontbol nem egészséges kicsit utánna megyek a dolognak ha tudok megoldást majd jelentkezem Üdv VT
Három dolog.
1, Csak a negatív oldalon érdekes a hegesztett nikkel szalag rajtahagyása, a pozitív oldalon légrés is van és egy plusz fémlapka.
2. A BMS-eken a C- az a töltés mínusz. A P- vagy a D- (discharge) a kisütés.
3. Ha celluxszal ragasztod össze egy pakkot, akkor a sorok közé 2-3 réteg sütőpapírt kell rakni. A sorok között zárlat lenne, ha az a hajszálvékony műanyagház nem lenne a cellákon. A párhuzamosan kötött celláknál minden cellaház ugyanaz a negatív, így ott nem számít. A sütőpapír meg bírja a hőt, még a forrasztópákával se tudod kilukasztani.
+1 Érdemes forrasztás előtt csiszolópapírral picit megkarcolni, (egy két mozdulat csak) Utána meg valamilyen folyasztószerrel, forrasztóvízzel kis ecsettel bekenni minden cellát, utána megfolyatni rajta az ónt, és csak az ónozott felületekhez a vezetéket.
Sőt, én a vezetéket is ónozom, és csak jól felforrósított állapotban nyomom hozzá a pákát, hogy egyből folyjon az az ón, így egy pillanat alatt meg is van, cella meg boldog.
Tisztel Silver a nevét nem tudom de már elég régen követen nagy figyelemel AZ égesz videokat kitünö magyarázatokat és infokat test ♥️ nagyon szépen köszönöm sokat tanulok öntöl ,követem a Lukács Lászlót is Leventét (magamuram) ,én Erdejben lakom de meglátogatnám ha lehetne Majusban fogok me ni Balatonfüredre és egy nagyon jo és regi kortepálimkát hoznák mind ezekér jo information, két fütotestet rendeltem mijután latam a bemutatot és El jöt Magyar bol ide Brassoba DHL lel , üdvozölöm jo egéséget Thony
Az igen, zseniális 💯👍
Köszönöm szépen. Tanulságos és könnyen érthető. Ma is sokat tanultam.
Bombajo magyarázat! Már régen vártam egy ilyen videót! Köszi, osztom is.
Én üvegszálas filctollal szoktam megtisztítani, felérdesíteni a felületet. Így gyönyörűen folyik rajta az ón.
Érthető mint mindig.😃
Jó lett, mint mindig! :)
Üdvözlet Microsilver!
A töltéskiegyenlítőről amit a videóban 20:50-nél említesz, honnan lehet beszerezni, hogy kell bekötni?
Üdv.
Pont mint a bms-t, elég nagy különbség kell legyen a cellák között hogy csináljon valamit de a semmitől jobb.
www.aliexpress.com/item/1005006079975748.html
Köszönöm
Jó volt a videó!
Jól néz ki
Jó lett 😉
Udv Silver!nagyon hasznos video lett..
Szia. A felső modulok vagy modulokat egyből tölti az inverter 29v al? Az érdekelne hogy a bms megkapja a 29v ot és a töltést csak az szabályozza?
Köszönöm a választ 🙂
Üdv.
Miden modul ugyanazt a feszültséget kapja de csak 28,1 voltra van állítva a töltő feszültség, a bms csak véd nem töltésvezérlő.
@Mikrosilver Szia. Köszi a választ. Pow hmv 3.2kw inverterem van ebben nem találtam litiumos akku tipust. Az egyéni beállítást választottam. A töltőfeszültséget 29v ra tettem de akkor visszaveszem. Mondjuk még napelem nincs rajta de gondolom akkor sem fog bővülni a menűje. Azon a beállításon gind nélkül tölthetem a pakkot?
Üdv!
Nagyon jó kis videó ismét, a 16850 videókat nagyon szeretem, pont kezdő, igen.
a 48V szekrényben lévő biztosítékok normál, vagy DC biztik, illetve egy olyan kérdés, autó aksi, gondozásos 6 cellás olom savas, egy töltés után lehet valahogy a cellákat külön mérni, ha gyanakszom hogy az egyik gyorsan merül, mert vagy zárlatos,
vagy szulfátos. 4-5 nap azt lefekszik. 10.5V-ig. onnan látszólag nem merül tovább.
Ez nagyon jó hogy ha minden beszerzési forrást fel tudsz rakni, már ami nem titok :))
Üdv.
Azok normál 230 voltra gyártott kismegszakitok de én csak kapcsolónak használom (az viszont érdekes hogy ha túl áram van simán lemegy).Az az akku ha 10 volt körülre süllyed akkor ott az egyik cella zárlatos és melegedni is szokott töltés közben.
Azokat a beszerzéseket meg szoktam osztani ami nem bartel alapú.
@@Mikrosilver Köszönöm szépen!!
Üdv @Mikrosilver, milyen BMS-eket használsz? Gyártó illetve típusszám érdekelne. Köszönöm.
Üdv.
Nincs se gyártó se típus szám de innen szoktam venni ez a kedvencem.
www.ebay.com/itm/255283222000?hash=item3b7010d5f0:g:5EMAAOSwxOBdQWg6&amdata=enc%3AAQAHAAAA4PAemGpvyJaerqPHMq60ilUOt7JL7QUcfI4%2BcZcmqcIM1Jykf5bLMWv6VrXvLEOy%2FQMgo9csJynV00yH30AcZTac2R%2FpKtk8oLu1vj1vvw%2FUAL%2BjTd2qwXnywxNnei793cBWRkbMTKdypvoAA1y88qJ2wlwOYTn%2FUkhJDXBkN10zLcYuNSSRzfN%2BKhDMxsCFC9QLYvQ06y68%2BHQt%2BPRuby782BiGwKk3YEnWEvDr2dMOIvWoIQiB6k%2F%2FLrC9bVRKVuYIy01grlnb6sneiytKlO9kcfZzImDj4ZKA%2F0MYsErx%7Ctkp%3ABk9SR4i92KjIYQ
@@Mikrosilver köszi!
IRFB3607 FET-ek (75V 80A) vannak a BMS-en így bírja a két 24V-os pakk sorba kapcsolását gond nélkül.
Üdvözlöm. A videóban látott Li-ion és ólom-savas akkuk párhuzamos kötésénél milyen és mekkora diódát használ? Kérhetek egy rajzot esetleg? Köszönöm.
Üdv.
Dokumentálva van minden fontosabb mozzanat.
th-cam.com/video/t5R0qH6BCzc/w-d-xo.html
th-cam.com/video/VbeMsR-MZ30/w-d-xo.html
@@Mikrosilver köszönöm! A folytatás elkerülte a figyelmemet! :-(
hali. Milyen szisztéma alapján kell összeforgatni a cellákat ?
Szia!
Honnan célszerű beszerezni az akkukat? És mekkora kapacitásút?
Üdv.
A marketplacet szokták mondani hogy ott minden van.
A kapacitás a csomag méretétől és a felhasználás jellegétől fog leginkább fügni.
Szia. Használt 18650 -es használt cellák feltöltött állapotban pihentetéssel mennyi az annyi idő ,hogy még használható. Tapasztalat alapján. LEMERÜLÉS X NAP 4.2 -4.1 Volt
Üdv.
Én tesztelés után 3-4 hétig pihentetem és aztán megmérem a feszültséget azt ítélem jónak ami 4,10volt felett van tehát ezek a cellák kerülnek egy modulba. A 4,10-4,01 közöttiek külön modulban foglalnak helyet, ez alattiak nem kerülnek be nálam sehová.
Köszönöm szépen válaszod.
Üdvözlet Microsilver!
A napokba megépítettem ugyan ezt a 24V-os akkupackotmint te, mindent ugyan úgy csinálva mint te, (BMS ,repackr, akku tesztelés, összekötés az általad felrakott link alapján cellánként biztosíték), de sajnos nem működik. A + és a BAT- között 25,8V-ot mérek és a + és a P- között 21,3V-ot mérek. Ha rárakok egy 24V-os izzót nem történik semmi. A benne lévő FET-eket megmértem jók. Tudnál segíteni?
Üdv.
Ha biztos hogy minden jól van bekötve akkor el kell kezdeni tölteni és el kell induljon.
Valami viszont nem kerek, miért csak 25,8v összfeszültség ha minden cella 4 voltig van töltve csak akkor is 28 volt kéne hogy legyen.
@@Mikrosilver Rájöttem, valószínüleg gyári hibás volt a bms, mert küldtek egy újat amit ugyanúgy kötöttem be és egyből jó lett, teszi a dolgát.
Üdv.Egy kis segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni ha lehetséges.Nem teljes illik ehhez a videóhoz de gondoltam megpróbálom.Mostanában eléggé sok problémám van a motorom akkumulátorával és azon filóztam, hogy esetleg lehetséges e készíteni 18650 és akkumlátorokból egy 12v 14,7Ah max 190A indítóáramot leadó akkut?Ha igen hány darab akkumulátorra lenne szükség és vajon milyen bms viseli el azt az indító áramot?
Üdv.
Indító akkut nem lehet 18650-ből készíteni már legalábbis olyat amit egy az egyben ki lehet cserélni.
Ott az indítás segítő (bikázó) lehet segítség de azt Lipo akkuból kell készíteni illetve megvenni olcsóbb mint házilag készíteni.
@@Mikrosilver Köszönöm a gyors választ! Akkor ezzel nem is foglalkozom tovább.Valószinüleg az lesz amit mondtál.Irány a bolt és vásárlás.
További sok sikert a TH-cam csatorádhoz.(Nagyon király!)
Szia, szeretnénk segítséget kérni e-bike akkupakk cserét tervezünk 24 volt 10 vagy nagyobb amperórához mennyi akkupakkra vagy akkucellára van szükség? Kérlek írd meg azt is, hogy a BMS-eket honnan rendeled. Nagyon köszönöm!
Köszönöm a videót. Én csak használni szeretném a 36V 15Ah kerékpár akkumulátoromat de úgy szépen lassan széthangolódik. Szétszedtem és egy laptop töltővel 13,8 V os és egy sorba kötött 12v 21W os izzóval utána töltöttem /1.7A/ a merültebb egységeket. A BMS szálait töltés előtt leforrasztottam. Most az akksi egész jól teljesít. Kérdezném hogy a BMS szálait fennhagyhatom e ? Mert ha igen akkor kivezetném a doboz végéhez és nem kellene időnként szétszedni. Válaszát előre is köszönöm.
Üdv.
Nem kell megbontani a bms szálait a kiegyenlitéshez, sőt létezik aktív balancer ami magától megteszi.
Üdv kedves Szilver
Xiaomi 4pro gen2 rollerhez esetleg tudna összerakni 18.000mah órás akkumlátort? Jelenleg 10.200mah órás van bent. Illetve kérdés hogy, befér e
Üdv.
Járműhöz jó ponthegesztés kell vastagabb nikkel szalagal, én nem tudom a vastagabb szalagot jól hegesszteni de oda tapasztalat kell hogy miként lehet kialakítani hogy biztonságos legyen hosszú távon.
Két BMS-el ellátott akkupakkot köthetek párhuzamba minden gond nélkül ?
Üdv.
Én már kötöttem 16-ot is(fal)de arra nagyon figyeltem hogy egyforma feszültségen legyenek az összekötés idején azután meg már nincs gond mert együtt merülnek és töltődnek.
Üdvözlöm. Először is köszönöm a videókat, a sok segítséget!
Tanácsot szeretnék kérni. Én is 7s10p akkupakk építést kezdek. A tesztelt cellákat hogyan érdemes válogatni, értem ezalatt, hogy pl. hány mah cellák mehetnek egy csoportba? A videóban 200mah sávot említett (2400-2600mah) egy csoportba.. Jelenleg kb. 300 cellám van, tesztelés folyik. 2000mah alatt mennyi legyen? Segítséget előre is köszönöm.
Üdv.
Itt egy videó miként készült a fal.
th-cam.com/video/VbeMsR-MZ30/w-d-xo.html
Pont a legfontosabbat sietted el... a pakképítést. A marék akksiból a következő vágásnál már egy összerakott csomag van. Sok lépés alaposabb bemutatása kimaradt. Pontosan hogyan hegeszted össze a cellákat, hogyan alakul ki a P és az S és pontosan hogyan, HOVA kell bekötni, a BMS-t. "Addig fogol menni oda-vissza... " Így ez egy laikusabbnak totál érthetetlen.
Egy bizonyos szint alá konzekvensen nem ment le.
Üdv.
Akkinek probléma a cellák soros/párhuzamos kötése azoknak nagyon nem ajánlott ilyen dolgokkal foglalkozni, egy alapszintű tudás mindenképp kell.
@@MikrosilverSzép összefoglaló / bemutató. Arról nem volt szó, hogy a párhuzamos kötésnek ellenállása van, ezért érdemes a pozitív és negatív hozzávezetést az átellenes pontokra vinni, (így a vezetékek hossza kb. egyforma minden cellánál) különben a bekötési pontoktól távolabbi cellák minimálisan kisebb feszültségen maradnak. Nem láttam a videóban, hogy te hogyan kötötted a pakkokat, de a fali két alsó negyed cellái is problémásak ilyen szempontból, ha mindegyik felülről van táplálva.
Annyiban igazat adok a legelső kommentelőnek a BMS bekötésekkor, hogy az abszolút nem műszaki a megfogalmazás. És én, mint műszaki ember sem tudtam elsőre felfogni, hogy "innen - oda, míg elfogy a fehér szál". Tulajdonképpen hova kell a BMS-t kötni? Tudom, hogy rengeteg videódban foglalkoztál a cellapakkok elméleti kialakitásával @mikrosilver,de aki először kezd el foglalkozni ezzel, annak tényleg érthetetlen mit is akart a költő. Mielőtt bárki megkövezne, nagy tisztelője vagyok @Mikrosilver munkásságának. Nem bántásból vagy rosszindulatból szólok hozzá. Egy bekötési rajz sokat segitene mindenkinek a jobb érthetőség kedvéért.
@@hardbeerbrothers6342 rakjál le 7db cellát egymás mellé sorosan ahogy kel és rájösz ha meg látod hogy vannak a 7db elrendezve
BMS-eken lehet állitani a max feszültséget a celláknak? ugye 1 cella akkor lesz hosszú életű ha 20-80% alá fölé nem megyünk, EV, telefonoknál pl eléggé észrevehető ha valaki be tartja ezt a szabájt, dupla annyi ciklust is birnak igy. /nincs hosszú i betűm/. Be lehet PL állitani hogy max 4v-ig töltse az összes cellát? Illetve ha a napelem bekapcsol te mindig full 4.2-n tartod? Nem megy igy "tönkre" hamarabb?
Üdv.
A bms nem àllitható, azt a töltés vezérlőn és az inverteren tudod meghatározni hogy milyen feszültség intervalumban működjön a rendszer.
Pl. a fal 28 voltig töltődik max az inverter pedig 23,5 volt körül megy hálózatra ha van.
A batteryuniversity.com/articles is így írja hogy ha nincs csúcsra járatva akkor sokkal tovább lesz használható a cella, persze nagyban kell gondolkodni hogy kijöjön a matek.
Szia! Szeretnék tanácsot kérni tőled. Én Ukrajnában élek, és itt jelenleg 24órából csak 8 órát van villany. Pld 5 óránként 2 óra hosszára kapcsolják fel a villanyt. Vasároltam egy 3kw invertert amilyen a tiéd is a 5.5kw-os. A Solar résznél az van írva hogy Rated Power 1000W. Kérdésem az lenne, hogy ehhez akkor mennyi tábla napelemre van szükségem, és melyik fajta napelemet ajánlod? Pld azt lehet hogy négy darab 260wattos tablát hozzácsatolni, vagy az már sok? Van még az inwerterhez 2x150ah AGM munka akkumulátor. Ha esetleg lenne még valami tanácsod, hogy hogyan tudnám a rendszert kihasználni maximalisan, hogy ez a napi 16 óra villanykimaradás ne legyen annyira eszrevehető, akkor azt megköszönném. Óránkénti fogyasztásom max 600-700watt, de átlagosan 400watt. Segítséget, tanácsot előre is nagyon szépen köszönöm!
Üdv.
Elvileg 130 volt körül fogad az mppt így max 3 darab mehet sorba vagy 2 sorba és még 2 sorba aztán ezek párhuzamosan de csak abban az esetben ha nem tudják leadni a névleges teljesítményt(pl. a tájolás nem olyan jó) mert ha jó a tájolás akkor már sok lesz a 4db 260 wattos. Agm akku lévén 20A körül mehet a töltő áram.
Szia!
Esetleg, tudnál építeni egy akksit egy elektromos rollerhez?
Teljes töltöttsége 58,8V 23A ez 14 cella. egy cella 3db liion akksit tartalmaz.
Üdv.
Sajnos se cellám se időm és mozgó járműbe nagyon jó csatlakozások kellenek erre az én hegesztőm nem jó.
Szia.
Szeretnek kesziteni egy akku packot. Vettem is hozza uj akkukat 24 darabot. En ezt a motorkerekparomhoz gondoltam a savas aksi helyett, mivel evente ujjat kell belöle vennem. Összeraktam az akku packot tettem ra videok alapjan egy 3S 40A BMS-t, es inditasna leall a BMS vagyis meg sem forgatja a motort. Az elrendezes 3x8-as kivitel ez fer el. Hogyan tovabb mit tegyek, hogy müködjön?
Üdv; Gabor
Üdv.
A li ion nem alkalmas inditó akkunak, a másik hogy a 40A bms rövidzárnak éli meg az inditást.
Amit megpróbálhatsz de csak egy kisérletnek fogd fel! Hogy bms nélkül próbálod meg beinditani, és sajnos a töltéssel is baj lesz mert 12,6 voltig vagy amedig bármelyik cella eléri a 4,2 voltot, fogja engedni a bms a töltést aztán tilt, tehát nem megoldás egy combosabb mágneskapcsoló sem hogy az inditás bms nélkül történjen.
Szia. Azt mar probaltam es szetegett a nikkel szalag. Akkor ez igy ebben a formaban felejtös ezek szerint?
Akkor ez megerősíti, hogy nem jó erre a célra.
Sziasztok. Kinek mi a tapasztalata a bms-ekel. 48v/14s bms meik a Jób JK vagy Daly?
A JK sokkal jobb. Nyilván az árán is látszik de bőven megéri. Főleg amikor bontott cellákból dolgozol. A JK-nak active ballancer-e van ami azt jelenti hogy nem csak "elfűti" a magasabb feszültségű cellából az energiát hanem áttölti az alacsonyabb feszültségűbe. Ezen kívül sokkal nagyobb áramerősséggel tud ballanszolni ezért nagyobb eltérésekkel is el tud bánni. Persze egy jól megépített akkut ez se tud helyettesíteni.
Még egy gondolat: a videóban látható forrasztást nem erőltetném, nagyon könnyű bajt csinálni vele és mostanában már egészen emberi áron lehet ponthegesztőt venni.
Köszönöm a videót, hiánypótló! Ha még a packon belül hogyan vannak rendezve a -, és + osan a cellák?
Ha jól láttam, egymás mellett volt párhuzamosan kötve 10 cella, ilyen táblacsokiból volt négy. Ezekből a második és a negyedik volt elfordítva egymás mellé téve, így a szomszédos cellákat lehetett összekötni rövid huzallal. Ezzel kész a 10P4S.
Üdv MikroSilver!
Rengeteg videódat néztem már végig főleg a napelemes és az akupakkos videókat! Lenne egy kérdésem mivel tervezek én is egy kissebb napelem rendszert li-ion akukkal. Ezeket a a használt akukat te honnan szerezd be mert én sajnos nem jártam sikerrel beszerzés téren? Köszönöm válaszod és remélem nem tolakodó a kérdés.
Üdv.
Nekem bartel útján érkezik, de sokan mondják hogy a "Market place"-én találtak.
@@Mikrosilver értem köszönöm szépen a gyors választ! Keresgélek majd market place-n, meg több oldalon is.
Szia! Szuper a videó , mint mindegyik. Olyan kérdés merült fel bennem a minap, de még nem kaptam rá választ, hogy két nem össszekapcsolható (mondjuk EUSAN bár ez mindegy) invertert lehet egy akkupakról valahogy üzemeltetni, kiváncsi lennék a véleményedre (töltésvezérlőnél már láttam a diódás megoldásod)?
Üdv.
Ha megfelelően nagy a pakk 3 db is üzemelhet egyszerre.
@@Mikrosilver Oh kösznöm a választ, én azon vaciláltam, hogyha csak simán rákötöm mindegyik inverterre az akkupakkot (persze biztosítékokkal) mi van ha az egyik inverter tölt a másik meg merítene , az akku meg éppen a végét járja ,nem rángatják egymást az inverterek? Jó lenne egy teszt , valahol, szerintem érdekes lehet. (Egyébként nekem most speciel 430 Ah van 24 volton, ólmos munkaakuból, nincs külön töltésvezérlő, azaz BMS)
Köszönöm, igen részletes, mindenre kiterjedő magyarázat. Megpróbálkozom én is hasonlóval, de akku csupán töredéke lesz. 😆 A bms-ek ezek szerint csupán a túltöltés/merülésre használhatók, a balansz funkció kis mértékben működik? Én új akkumulátorral állok neki, ott csak kiegyenlít....
Az elemi szál biztosíték szuper ötlet 👍
Üdv.
Van már Smart bms is de ezek is beváltak nálam.
Szia mit kell figyelembe venni ha nem egyforma cellákból épitünk akupakkot láttama faladon többféle szinből van. Köszi
Üdv.
Osztályoztam márka szín és kapacitás (2000mA-2300ma-ig, 300mA legyen egy modulban a maximum eltérés a cellák között, nem a sorok között) szerint is aztán mehet az adat a www.repackr.com/ és lehet építeni.
th-cam.com/video/VbeMsR-MZ30/w-d-xo.html
@@Mikrosilver nagyon köszi
Szia!Szeretnék kérdezni valamit:Ma reggel arra lettem figyelmes,hogy bypass üzemmódban van a MPP8048 maxx inverterem .Ha elveszem tőle a hálózatot akkor üzemel az akkuból ha visszaadom a hálózatot pár másodperc múlva megint bypassba lép.Újra indítottam és jó volt míg egy nagyobb fogyasztó be nem kapcsolt.LIFEPO4 akkum van 230 Ah ami 91% on volt.Eddig nem volt ilyen vele.Tudnál ötletet adni mi lelte ?Köszi!
Üdv.
Nálam is van ilyen de csak abban az esetben ha sol módban van és még nem érte el azt a feszültséget aminél át kell neki állni.
"Back to discharge voltage" értéke határozza meg nálam mikor menjen hálózatról vissza az akku/napelem üzemmódra.
Üdvözlöm.
Segítséget szeretnék kérni 2 kérdésben! Én is építem a Li-ion pakkjaimat, 2A üveg biztosítékaim vannak, használhatom őket, vagy kevés lesz cellánként? A jelenlegi pakkok átlagosan 20Ah kapacitásúak, kezdetnek 4 pakk lesz 48volton. A második kérdésem pedig, hogy jelenleg csak 2db 14s BMS-em van, a többit úgy terveztem, hogy 14s pakkot tervezek a Repackr programmal, a program elrendezi a cellákat, majd ezt a 14s pakkot kettéveszem, így 2db 7s pakk lenne azonos kapacitással, sorosan kötve. Így Ön szerint használható lenne? Várom válaszát, tisztelettel.
Üdv.
A két amperes biztosíték elég kell legyen.
Nekem is 2 db 7s bms van sorba kötve mert így könnyebb kezelni és ha valami óriási fejlesztés lenne akkor pillanatok alatt át tudom szervezni a 24 voltos rendszerbe.
@@Mikrosilver Köszönöm a válaszát!
Szia! Mi a véleményed a most nagyon felkapott Lítium-vasfoszfát (LiFePO4) akkumulátorokról? Te nem gondolkodtál ilyenben? Még egy teszt erejéig sem?
Egyébként esment egy hasznos videó! :)
Üdv.
Már akartam venni de még egy kisebb modulba való mennyiség is olyan drága hogy egyenlőre inkább hagyom, a lehetőség viszont meg lesz mert a 48 voltosból kikerülő modulok egy az egyben mehetnek a 24 voltos rendszerbe és a 48voltos átalakulhat vasfoszfáttá.
Újakat is tesztelni kell?
Üdv.
Ha megbízható a forrás akkor nem muszáj viszont egyforma feszültségen kell mind legyen.
Szia bocsánat az ismételt zavarásér a bms emen két csati van eggyik kicsi másik nagy 20s pakk lesz hány szálnak kell lennie ?
Üdv.
Az attól függ milyen a bms mert ha buta akkor 20 szál is elég
www.google.com/amp/s/m.made-in-china.com/amp/product/Lws-Smart-BMS-Battery-4s-20s-50A-60V-LiFePO4-Li-ion-BMS-for-E-Scooter-758180732.html
ha okos akkor több szokott lenni.
@@Mikrosilver igen szinte ilyen az tuti hogy nem okos a másik csatin csak 4 szál van piros fekete és 2 fehér
Helló Mikrosilver! A cella beszerzéshez tudnál valami tippet/helyet adni? Ha nem titok! Előre is köszi!
Üdv.
Market placén biztos kell legyen.
Szuper videòk egyszerű és èrthető .
Az lenne a kérdésem, hogy olyan program lenne e ha én 14-et szeretnék sorosan kötni,hogy meg legyen az 51,8v es 7-et pedig párhuzamosan.
Üdv.
www.repackr.com/
Itt megadod hány S hány P és ha beírod a cellákat vesszővel elválasztva milliamperben akkor gyönyörű szépen beossza.
Köszönöm a gyors valaszt. Meg lenne 3 kerdesem. ahogy bontottam szet az oreg cellakat az also hegesztett szalag levetelekor nemelyik cellan csinalt 1 pici lyukat. Tobszor csinaltam rajta capacity tesztet es jol mukodik a pici lyukal az aljan is. A lyuk merete 1 hajszalnyi csak. ez okozhat problemat?Vagy forraszam le egy vekony cin retegel. A 2-ik kerdesem az lenne ha 14-et szeretnek series be kotni,hogy meg legyen az 51,8v. A 14 akku kozott menyi milliamper lehet a legnagyobb elteres? Ez az akku pack kb 22ah (1130w) lesz, sajnos nem talaltam jo arban 30a bms-t es rendeltem hozza 14S 45Ah BMS-t a kimeneti feszultseg maximum 18-ah lesz. a nagyobb BMS okozhat problemat? @@Mikrosilver
Lyukas cella nagyon veszélyes és mérgező is! Még véletlenül se tedd be az akkupakba!
Az emlitett felületen a legjobb beosztást fogod megkapni.
A nagyobb bms csak jót jelent mert nagyobb lesz a türése.
Tiszteletem! Nagyon jó video! Építettem én is 36V akkut e-bikehoz 30A BMS-el. A kérdésem az, hogy mi az a szórás kapacitás szerint ami még belefér? Előre is köszönöm!
Kedves Robi! Szeretnék építeni egy 24v-os akkupack rendszert (falalt) 7S10P konstrukcióban, modulárisan, de a látott videóktól eltérően a pakk 10P csoportokból lenne összerakva....ebben szeretnék segítséget kérni!! Van olyan elérhetőség ahol privátban tudnánk egyeztetni?? Vannak képeim a modulról.... Ha lehetséges előre is megköszönöm a lehetőséget! Gábor
Üdv.
Modulonként el kell készíteni és párhuzamosan kötni együtt fognak merülni és töltődni, a fal felső rêsze nekem is így van.
@@Mikrosilver Köszönöm Egy email cimet kérhetek?
Nagyon jó ismertető!az új cellákat is kell tesztelni?
Feszültséget mindenképp ajánlott, az gyors, és akkor már belső ellenállást is. Kapacitást pedig ha gondolod csomagonként/dobozonként/ládánként 1-1 darabon ha biztos akarsz lenni.
Ha tudod honnan veszed akkor meg kell hogy bízz bennük.
Üdv.
Új cellákkal még csak egyszer dolgoztam ott csak arra figyeltem hogy minden cella egyforma feszültségen legyen és egy teszt merítés keretében látszott hogy nincs eltérés a sorok között.
Kedves Mikrosilver! 4 darab 20 Ah Akkumlátort (Parkside 20V4Ah a bolti akkuk) kötnék vegyesen. Kettő -kettő dabot sorba a kettő csopotrot párhutamosan . Igy szeretnék kapni 40V -ot biciklihez (36V) Már megcsináltam és szépen megy . De a töltés nincs megoldva. Na azt, hogy csináljam? Légyszi addj tanácsot
@Kevely978
1 évvel ezelőtt (szerkesztve)
Három dolog.
1, Csak a negatív oldalon érdekes a hegesztett nikkel szalag rajtahagyása, a pozitív oldalon légrés is van és egy plusz fémlapka.
2. A BMS-eken a C- az a töltés mínusz. A P- vagy a D- (discharge) a kisütés.
3. Ha celluxszal ragasztod össze egy pakkot, akkor a sorok közé 2-3 réteg sütőpapírt kell rakni. A sorok között zárlat lenne, ha az a hajszálvékony műanyagház nem lenne a cellákon. A párhuzamosan kötött celláknál minden cellaház ugyanaz a negatív, így ott nem számít. A sütőpapír meg bírja a hőt, még a forrasztópákával se tudod kilukasztani.
+1 Érdemes forrasztás előtt csiszolópapírral picit megkarcolni, (egy két mozdulat csak) Utána meg valamilyen folyasztószerrel, forrasztóvízzel kis ecsettel bekenni minden cellát, utána megfolyatni rajta az ónt, és csak az ónozott felületekhez a vezetéket.
Sőt, én a vezetéket is ónozom, és csak jól felforrósított állapotban nyomom hozzá a pákát, hogy egyből folyjon az az ón, így egy pillanat alatt meg is van, cella meg boldog.
24
Üdv.
Mivel a cellák bírják a terhelést és a bms is éppen ezért a merítéssel nem lesz gond, a töltéssel viszont annál több.
Ahhoz hogy jól működjön szigorúan kell egy 10S bms(megfelelő áramú) és az felügyeli merítés és töltés irányban is a cellákat.
Töltéshez én egy DC DC konvertert(akkura kötve)41 voltra tölt emlékeim szerint.
Szia ha a bms en csak b- és p- van akkor a töltés is ott történik?
Üdv.
A B- az akkuhoz csatlakozik, a P- lesz a fogyasztás/töltés negatív oldala, a pozitivat pedig egyenesen az akkuról veszük le.
Itt a rajz.
www.elektrobot.hu/termek.php?filename=5439.html&i=5439
@@Mikrosilver nagyon szépen köszönöm
Szia.
Remek videó mint mindíg!
Vissza is néztem egy másik videódat is amikor nyúzol egy kék fehéret.. be is ugrott egy probléma ami lehet téged is érint.
A kezdő napelemes csoportba fel is tettem és elkezdtük körbejárni.
A probléma.
Savas akksinál nálad 500 ah ha jól emlékszem, az inverterben beállítható a töltőáram, ez stimt.
A merítéssel vajon mi van?
Átnéztem pár inverter doksit és vegyes a kép. Úgy látom most, hogy az inverterek a merítő áramot egyáltalán nem, vagy csak grid - hibrid módban kezelik.
Ez ha igaz, akkor az akkumlátorok gyors tönkremenetelét okozhatják.
Pl. Esetedben az 500 ah-nál ha 20 órás munkaaksis ajánlást nézünk 25 ampernál azaz 25A x 48V = 1200 watt akksiból való teljesítményfelvételnél tiltania illene. De nem tette..
PowMr doksiban semmi sincs csak feszültségfigyelés, az Easunnál is csak grid módban találtam erre paramétert.
Nem-e lehet ez az oka a sok savas akksi defektnek.. megy, rajta az ezernyi napelemcella, kössük rá a nagyflexet és már repül is kifelé a 20-30 amper egy 100 ah akksiból.. igaz pár percíg.. de akkor is..
Üdv.
A merítést nem korlátozhatod illetve én már csináltam ilyet (soros izzó mint áramkorlát) de ha túl léptem a korlátot akkor leállt az inverter.
Ez ellen csak a megfelelő méretezés ad teljes védelmet és hogy munka akku kéne nem indító.
@@Mikrosilver Szervusz!
Köszönöm a választ.
A munkaaksik se sokkal jobbak a dolsik szerint. Talán kicsit jobban tolerálják az áramlökést. Azt számolgattam, hogy 48 volton 200 amperből - 8 db 100Ah savas Jász akksi - 500 wattos folyamatos fogyasztást elvisel sokáíg. Ehhez 2,6 kwpi az inverterhez, aztán ha kisüt a nap mehet mondjuk még mellé egy klima. Ezt le tudom vezérelni home assistal.
Minden BMS leírásában a bekötést kiemelik hogy a negatív oldalról kell kezdeni.
Üdv.
li-ion 40ah használt modulokból szeretnék 13s12p pakkot építeni! (48v,480ah)
1. 13db cella sorba külön bms ez egy modul és ebből 12db párhuzamosan
Előnye: látom külön az összes cella értékét és ha valamelyik rakoncátlankodik pontosan tudom melyiket kell kicserélni valamint biztonságot is ad zárlat vagy bármely hiba esetén, (valamint minden cellát külön lehet balancolni így hosszu idő után se másznak el a cella értékek egymáshoz képest?)
Hátránya: 12db bms =>drága, későbbiekben bővítés +bms-t igényel
2. 12db cellla párhozamosan majd ezekből 13sorba és ezekre 1 bms (előny hátrány nyílván pont az ellentéte)
Kérdés: te melyiket választanád?
Üdv.
A modul rendszer a nyerő nálam is annak elenére hogy több bms kell.
12V akkut is lehet építeni belőlük, ami jó a Leafba, (45Ah 330A) De ha ennek a duplája lenne az indító áram, sem katasztrófa.
Van minden féle autó a családban.
Egészen 2700ccm Diesel üzeműig.
De a sport kocsiban, ami több havonta egyszer van indítva kéne leginkább.
Tehát ami 100 nap után is, azonnal tudná tekerni az 1000W őninditót.
A baj az, hogy kb 0,4A szippant el a kis Abarth, így hagyományos akkuval max 10-15 (45-53Ah) indul, 2 hét után már 11V alá megy kb minden. :(
A li ion nem alkalmas indító akku helyett, ott valamilyen csepptöltő berendezést kéne használni hogy mindig naprakész legyen az akku.
Szia érdeklődnék ha én 48v-os akkupakott szeretnék csinálni akkor hogy kezdjek neki ??
Üdv.
Kimértem minden cellát hagytam állni ami megmaradt 4,08v felett osztályoztam márka szín és kapacitás (2000mA-2300ma-ig, 300mA legyen egy modulban a maximum eltérés a cellák között, nem a sorok között) szerint is aztán mehet az adat a www.repackr.com/ és lehet építeni 48 voltra 13 vagy 14S ajánlott.
th-cam.com/video/VbeMsR-MZ30/w-d-xo.html
szia honnan kell kezdeni az épités ?
Üdv.
th-cam.com/video/VbeMsR-MZ30/w-d-xo.html&
Szia 1 kérdés 3100mah és 2900mah 1 pakkba belehet rakni ?
Üdv.
Szerintem az minimális eltérés, csak a sorok között ne legyen eltérés.
@@Mikrosilver köszi
@@Mikrosilver ha mégis eltérés vana sorok közt az milyen problémát okoz ezt csak kiváncsiságból kérdem
@@sandorforgacs2265 A gyengébb sor hamarabb lemerül, töltéskor meg az erősebb sorok hamarabb feltöltődnek és szépen lassan elmásznak a sorok között a feszültségek, ha olyan bms lesz ami balanceres akkor ilyen probléma nem áll fenn( az olcsó változatok nem balanszolnak vagy csak annyira pici miliamperekkel hogy hatástalan).Ezért kell beosztani minél kissebb különbséggel a sorokat.
Jó videó érdekes ötleteid vannak, viszont ahogy számolom a komplett faladat ki lehet váltani 2db 24 voltos 280ah lifepo4 akkuval ami sokkal megbízhatóbb, élettartamban is jobb és olcsóbb is már, arról nem is beszélve, hogy mennyi munkaórád van neked ebben a falban, nem tudom neked mennyi az órabéred, de szerintem ha csak nem kukából ingyen vannak a celláid akkor nem megérős a dolog, mivel kb 2000 cellád van a falon ami ha bontott 500ft cellákból van akkor is 1 milla csak a cellák ára és akkor még hol a sok bms, biztosíték, kábel, tartó stb ára.
@@rfj1989 Üdv.
4 év múlva lehet elérhetőbb áron lesz a só akku is ami több ciklust bír ráadásul hidegtűrő de a súlya miatt inkább helyben tároláshoz lesz optimális, szóval most már nem éri meg lecserélni lifepo4-re a falat, inkább megvárom a következő technológiát😃
@@Mikrosilver Milyen szép korban élünk, hogy már ennyi jó dologból lehet válogatni :D De értem az iróniát, hogy mikor kezdted régen még ez volt a megérős neked :)
@@rfj1989 Családon belül hasonló beszélgetés volt a villamos autóról is 4 éve hogy lesz jobb hamarosan de mindig lesz jobb 😄
@@Mikrosilver Jogos, és tényleg az elektromos autók fejlődése hatalmas, évről évre kapacitásban, teljesítményben, felszereltségben nagyot ugranak, de az is belassul majd lassan :)
üdv! elektromos kerékpár, 12v12AH akkupakkot megérné épiteni, (új elemekkel)vagy inkább készen megvenni? Szuper,részletes videóid vannak!
Üdv.
Az építés szerintem olcsóbb mint készen de kell ponthegesztő is ami ha nincs akkor már megfordul a mérleg nyelve.
Valahogy lehetne ingyen energia készüléket építeni, mert energia válság van. Ha pl. az egyik pólus lenne a földbe levezetve a másik pólust meg valahogy nagy méretű tesla tekercs és nagy mágnes állítaná elő, vagy valami ilyesmi re gondoltam. Már ha kb. 12 v egyenáramot így elő lehetne állítani, és váltó árammá alakítani, rákötni egy színuszos inverterre. Már 1000 w teljesítménynek örülnék. köszi.
Üdv.
Esetleg miliwattokat lehet így kinyerni, az ingyen áram nap/szél vagy víz erőmű segítségével valósítható meg de csak miután beruháztál az eszközökre.
Szerintem ez az energia válság csak egy propaganda lásd fogyasszunk kevesebbet mert "energia válság van" most meg fizzesenek büntetést mert nem használták el a kvótát holott ez volt a kérés, ez abszurd ami ebben az országban megy.
Az állam megbünteti az állami céget hogy aztán ő saját maga kifizesse saját magának a büntetést!? Ilyen a mesében sincs, csak itthon.
hello nekem van egy growatt spf 5000es 48v inverterem es a kerdes lenne hogy li-ion 18650 batrit epitek es nem tudom most hogy 13s vagy 14s cinajak mert nemtudom mi a jobb az iverternek vagy a batriknak ?
Üdv.
Én is 13s-ben gondolkodtam de arra is gondoltam hogy ha változtatni szeretnék akkor a meglévő modulokat csak áthelyezem a 24 voltos rendszerbe, ez kb . csak akkor jöhet szóba nálam ha véletlenül kapnak egy szekrénynyi vasfoszfátot.
@@Mikrosilver koszonom
üdv. HA VAN VALAKINEK TAPASZTALATA EASUN 6048 TÖLTÉSVEZÉRLŐVEL IRJON. SEGITCSEG KEL BEALITASBAN. KOSZI
Nem a témához tartozik szorosan, de!
Ha lesz hazám, napelemem, és a legkisebb veszteséggel szeretném tölteniük Leafom CHAdeMOn, (400V DC)
Azt tehetem 4x100-155Ah akkuról, (~48V 100-155Ah, 0,3-1A közt?)
Bár értelme nem sok. :)
Üdv.
Ha össze tudod hozni hogy fogadja a feszültséget a leaf akkor inkább 400 voltnyi napelemmel kéne tölteni nem akkuból akkuba.
Hello! Valszeg ez az ingyen energia generátor is kamu lehet, de valahogy lehetne ehhez hasonlót építeni ami akár működő képes is lehetne? köszi. th-cam.com/video/nnAE0hqgH6Y/w-d-xo.html
Üdv.
Szerintem nem lehet ilyet készíteni mármint olyat ami valóban működik is.
Vannak akiknél a nézettség a lényeg és olyan videót készítenek amire sokan rákattintanak, pl. van aki tud dvd lemezből napelemet készíteni persze nem működik de elrejtet egy elemet és büszkén mutatta hogy milyen jól termel.
4 BMS párhuzamosan nem problémás? Olyanra gondolok, hogy
-túl nagy hirtelen áram esetén valamelyek leoldanak, míg a többi még épp nem, így azok még több áramot kapnak.
-egyik meghibásodása furcsaságokat művel a többinél
-egyik akku rész vagy a teljes akkupakk feszültsége túl alacsony vagy magas, emiatt az egyik BMS lekapcsol, míg a többi még nem, így ugyanúgy kiesik egy, a többi pedig túlterhelődhet
Persze ez inkább kis akkupakkoknál ahol relatíve nagy a teljesítmény (pl fúró, fűnyíró) probléma, Paks 2 kb sose lesz túlterhelve vagy teljesen lemerülve, illetve úgy tudom a feszültség különbségeket is ellenőrzöd.
Esetleg az lehet probléma ha normál működésen felüli hiba miatt meghal az egyik és emiatt meghülyülhet a többi. Például ha leég az egyik BMS valamely alkatrésze ami két akku részt rövidre zár? Nem tudom ilyen történhet-e, de kizárni sem tudom.
Üdv.
A rövidzár lehetősége mindig fenn áll ezért tettem minden Bms-re biztosítékot.
MicroSilver!
Nem lehetséges az illetve nem félsz attól, hogy akár egy be nem üzemelt (tárolt) cella átmegy rövídzárba és ki gyújt valamit vagy lakást stb? Ne legyen ilyen de én óvatos vagyok így az ilyesmiket egy udvaron elkülönített helyen tárolom.
Üdv.
Tapasztalataim szerint amíg nem sérül(mechanikai sérülés) és nem zárod rövidre vagy nem töltöd túl addig semmit nem fog csinálni.
Amennyiben egy elkészült csomagban "vár" és hibás cella akkor is csak a vele párhuzamosokat fogja lemeríteni mást nem tesz.
Szia láttam egy hasonló videót a titok on egy srác pont ijen falat épít nagyban a neve hackeros érdekes megközelítés a cellákat nem heggeszti se cinezi mi a véleményed a biztonságról
Üdv.
Nagyon sok lehetőség van hogy energia tárolót készítsünk és mindenkinek másképp tetszik, egy vagy több nagyobb pakk esetleg sok kisebb modul vagy egy nagy fal ahol rengeteg cella tartó van és bármikor cserélhető a cella kedvünk szerint.
Ezek a cellák biztonságosak amik nem teszük ki mechanikai sérülésnek vagy nem hajtjuk rövidzátba vagy nem töltjük 4,25 volt fölé.
üdvözöllek ezúton is köszönöm a videókat amely sok kérdésre választ adnak de most megakadtam
egy 3kw inverterem van (ahogy láttam olyan mint a tied a kicsi ) a kérdésem az hogy az inverter által generált fázis a hálózati v.földeléshez mérve 140V értéket mutat a N képest megvan a névleges 227V
ha csak hálózati opcióra kapcsolom az invertert, ezáltal nem az inverter álltal egyenáramból elöállitott fázist használok az L és védöföld közötti mért érték szabályos ua mint L és N között mért érték
ha érdemben tudol segíteni, válaszod előre is köszönöm
üdv. V Tibor
Üdv.
Ez az én inverteremnél is így van.
Kösz a válaszod de valamit ki kell okoskodnunk mert ez Érintésv. Szempontbol nem egészséges kicsit utánna megyek a dolognak ha tudok megoldást majd jelentkezem
Üdv VT
Egészen addig néztem míg meg nem láttam a kókány forrasztott cellákat 😂😂
Ez minden csak nem munka. 😢