Гадаю, що ввести обов'язкові норми озеленення для забудовників все ж є сенс і великий. Утопічно сподіватися на їхню свідомість, а також чекати на її поступове зростання, як і зростання запиту покупців. Це так не працює або працює вкрай дуже повільно. Коли людям потрібне житло або є можливість і бажання проінвестувати, вони обирають серед того, що є, у межах своїх фінансових можливостей. Крім того, зважаючи на рівень бідності і примарні перспективи його подолання, значна частка будівельного сегменту буде й надалі орієнтуватися на бюджетного покупця, де ні про які сади і мова не йде, де все буде в асфальті. Та і якщо купити квартиру в дорогому ЖК із гарним озелененням, це все одно лише питання мікроклімату навколо будинків. Це не вирішує проблему навіть у кварталі, тим паче у районі і місті загалом. А велика кількість асфальту й фему і нестача зелені призводять до перегрівання міста загалом та до заливання вулиць під час дощу (адже воді немає куди вбиратися, а сама каналізація з цим не встигає впоратись). Тож від неякісних забудов страждає все місто і це торкається кожного, незалежно, яку і за скільки було куплено власну квартиру. Тож мають бути законодавчо встановлені норми під озеленення і допустимі норми під асфальт і фем. Просто бюджетні ЖК будуть робить його недорогим, та головне, щоб функцію воно виконувало. А більш комфортні та бізнес-класу - робитимуть розкішні ландшафти
Чудовий блог з ерудованою О.Сладковою, яка висвітлила багато болючих і насущних питань у Львові і не тільки. Дякую Юліану за невтомну і дуже корисну працю!
Ще раз дякую п.Юліану за компетентну та цікаву особистість! Якось навіть надихає, що така людина як Олександра направду НЕБАЙДУЖЕ працює у твоєму рідному місті! От побільше б нас таких, небайдужих!
Друзі, величезна Вам вдячність за це відео, за увагу до всіх поставлених запитань, на які були дані докладні відповіді. Наше місто міняється на краще і в цьому є Ваш вплив також! До Олександри в помічниці напрошуюсь ще раз, напишу їй в фейсбук. Ще раз дуже Вам дякую, всіх Вам Благ!
Пані Олександра дуже фахова, Львову щастить, що на відповідній посаді компетентна людина, в темі європейських тенденцій, йде в ногу з часом і чує мешканців і горить цією роботою. Чим більше буде чиновників такого штибу, тим швидше Україна стане заможною! Юліане і Ко, черговий влог, що збагачує світоглядно, ДЯКУЮ!!!
Є ще одна ідіотська звичка - у парках роблять вузькі стежки (на відео було видно, як комусь завжди потрібно плестится ззаду, бо обійти ніяк не можна), і обов'язково з плитки! В той же час трава навкруги росте погано і парк майже завжди це - багнюка. У Швеції - парки як раз мінімалістичні, є газон, де можна відпочити, посидіти, а усі дорожки - засипані мілким гравієм. Чому і в нас не можна так робити?
@@frederikfrancis1010 якраз таки в мене його нема, тому що я не намагаюсь копіювати все в інших країн, не рівняюсь на них, Україна це Україна, в нас свій шлях і своє бачення має існувати
Живу в Празі, Чехія, тут також стежки в парках посипані гравієм, вимощених плиткою не бачив. А ще мені тут дуже подобається те, що окрім листяних дерев є чимало хвойних - таке змішане озеленення прекрасно виглядає, в будь-яку пору року.
я проти проспектів у парках, приємніше ходити вузькими вуличками а не як на Хрещатику, а гравій так повністю підтримую, ще є спец плитка з отворами де росте трава теж крута штука але гравій реально дешеше і зручніше
Щораз дізнаюсь , щось нове про міста рідної країни з ваших відеоблогів . Особливо тішить те , що хочаб повільно , але в якісний бік , скрізь з'являються нові цікаві локації . Важливо щоб , кожне місто було насиченим такими місцями , де люди могли б відновлюватись від щоденної метушні та надихатись красою навколишнього середовища. Приємно знати , що цим хтось цікавиться і над цим працює . Дякую ..!✌️👍
Юліане, вдячні за чудову гостю. Дуже подобається слухати Ваші розмови з Олександрою. І дякую за цікаве інформативне відео і відповіді на питання. Підняли багато питань, що справді, цікавлять.Чекаємо на наступні спільні випуски
Подяка за цей цикл інтерв‘ю з Пані Олександрою. Надзвичайно цікава і важлива тема на часі. Цікаво було б почути про воду в місті, дощові сади, струмки і тд.
Завдяки п.Сладковій відкрила цілу науку-- ландшафтний дизайн,парки,міське озеленення. Люди і гадки не мали що це все так складно,затратно і потребує фаховості. Дякую п. Сладковій за відданість а п. Юліану за таку бесіду
Як в міськраді протягнути озеленення вулиці Городоцької від театру Лесі і до костелу, підкажіть будь ласка? Петиція? Там достатньо місця для дерев на стороні протилежній до цирку. Вулиця Городоцька на відрізку між Ярослава Мудрого і до костелу зовсім без дерев і в спекотну погоду перетворюється в дуже непривабливе місце. А також озеленення пішло б на користь до зовнішнього вигляду вулиці і зменшило шум від бруківки, яку на жаль там залишили. І так, однозначний лайк, і дякую за клопітку працю!🙂
@@ifurlet маєте на увазі спільне фінансування? Та я думаю, що буде дуже складно домовитись з усіма мешканцями Городоцької, це десятки будинків і тисячі людей. Це ж велика вулиця.
Недавно гуляв в парку Виговського і хочу сказати, що навколишні двори - бомбезні. Настільки все людяно і лампово - невисокі будинки в ірвень дерев, багато зелені поміж ними, деякі "приватизовані" дворики з пробитими виходами з квартир назовні(прям таунхауси)(ви якраз цією вуличкою в кінці виходили), такі милі обжиті хрущовочки. Двори нашого дитинства...
я в шоке от того, каким грамотным и профессиональным может быть чиновник. В Одессе даже нет такого отдела при городской архитектуре. У нас есть Департамент экологии, который только помогает захватывать остатки парков под коммерцию
Перепрошую , що стільки пишу, але хочу , щоб правильно зрозуміли:::: надзвичайна пані, велика подяка за її безцінну працю і вам п, Юліане теж. Подяка від мешканців парку на Виговського і взагалі від всіх.
Клас дуже цікаво ! Лайк👍🏻 розкажіть ще про парк 700 річчя чи там щось ще буде дороблятись ,бо він виглядає недоробленим особливо струмочок там який є дуже замуленим
Дуже не хватає Львову хвойних дерев. Думаю можна садити сосни, не раз зустрічав у місті величезні сосни, котрі чудово себе почувають але їх дуже мало. Модрина європейська теж не була б лишня.
Цікаво було б дізнатися щось про людяну утилізацію листя, обрізаного гілля та бадилля на приватних ділянках. Зараз в нас (в Луцьк та біля нього) переважно це все палять чи тишком-нишком викидають в чагарники( Більш свідомі замовляють з сільрад спеціальний подрібнювач, але черга там шалена, дорого, а подрібнювач один. Які є альтернативи, щоб без шкоди, а можливо й з користю?
З приводу ялинок, нещодавно на Володимира Великого 18 (гуртожиток) зпиляли високі, гарні ялинки, бо будують чергове АТБ. Ще і верхні два поверха того гуртожитка "зняли", а потім добудували назад. Писали на Гарячу лінію - в результаті пообіцяли, що вони сплатять штраф, але ялинок вже все одно немає( Тільки би ще не спиляли дерева, що ідуть вздвож дороги, а то вже чув, що на білборді, вони ніби то малювали це нове АТБ так, що його мало би бути видно з дороги (але зараз там дерева, котрі будуть його закривати).
Як місто піклується про майбутні зелені насадження, чи має сенс мати при місцевої влади питомнік декоративних рослин для оновлення парків, скверів та районіровання рослин?
Запитання до львів'ян. Наскільки комфортне місто для життя: висотністьтновтх будинків, будівництво шкіл, садків, лікарень. Час у дорозі на роботу, наприклад, в центр.
Праця озеленщиків і парко утримувачів, як любих Творців краси і затишку, найбільше критична, то факт, тому ВСЕ знаєте, що робити і Бог вам в поміч ! Все охоплено в основному і зрозуміло, мерсі за серію. З практики аматора : спостерігаю за рослиною вічнозеленою - ТИС І красиву ягідку має, є кущовий, а також як дерево виростає велике і досить витривале в наших умовах. Ціна доступна! Чи то альтернатива хвойним ?! Успіху ! Ваші блоки джерело знань, любові , інтелекту !)
О, тепер я знаю чомуу не боряться з омелою. А то мене завждим цікавило чому б просто не обрізати гілки з нею і все. Це ж просто. Виявляється і тут є свої нюанси)
5-ий парк все життя був лісопарком для годування комарів, з єдиною 300 метровою асфальтованою доріжкою, від дороги до станції електрички. Перетворення зараз просто колосальні, і людей прибуло туди разів в 20 більше. Шкода що комарі нікуди не поділись😅
Парк на Виговського - дійсно супер. Але маю таке питання. Яким чином можна ЦИВІЛІЗОВАНО провадити підприємницьку діяльність у парках? Наприклад, пересувні (не авто!) кав'ярні, ятки із морозивом тощо. Знаю, що наприклад у парку культури продають місця. Яким чином можна орендувати таке місце в (умовно) довільному місці?
А що з паркуванням робити? Хотілося б побачити відео про те як знайти золоту середину, щоб і автомобілістам було добре і велесопедистам і пішоходам. Я так розумію що потрібно покращувати інфраструктуру транспорту але як саме? На живому прикладі місто біля столиці має зєднання з столицею дорогома двома і залізницею. Маршрутки приватні в поганому стані. Які зробити конкретні кроки або місто не перетворилося в одну велечезну парковку? Бо місто розростається і в основному в гору будують високоповерхові будинки відповідно більше жителів більше машин, а площі не додається.
в п'ятому парку пройшло моє дитинство,на той час це були просто висаджені дерева,але мешканці йшли залюбки туди,щоб сховатись від вихлопів машин і подихати свіжим повітрям.
питання до пани Олександри: якщо в місті ту бідну травичку стрижуть, чи не зобов'язані потім ії полити? і до кого писати скарги, якщо не поливають те, що викосили. також цикавіть хто повинен підсіювати рослини на прибудинкових територіях?
Більш того, коли косять самопересувною технікою то газон після цього виглядає жахливо пошматованим і зовсім неприроднім. А косять раз в 2-3 тижні, принаймні на Сихові. Хоч Саша говорила, що експериментуватимуть і залишатимуть різнотрав'я
@@andriirozhylo3578 я вам більше скажу. у мене під вікнами в Києві скосили так, що вона вся пожовкла. через деякий час прийшли знову косити пожовклу траву. таке відчуття, що їм треба кудись дівати те пальне для мотокосарок
Для трави на коліях треба поремонтувати трамваї до стану непротікання оливи (бачили які гори того добра накопичуються на зупинках, де є окрема трамвайна смуга?)
Добрий день! Підкажіть будь ласка таку штуку, чому постійно відбувається замощення доріжок плиткою, а наприклад не заасфальтувати чи використовувати дрібну крихту?
Асфальт смердить влітку коли температурі високі. Це найдешевше, що можна використати. Плитка це класна штука і якщо виготовлена за технологією то прослужить дуже довго. Це той самий бетон тільки виглядає класно.
@@tsenavi Ну це ви вже занадто радикально :) Бруківка створює багато шуму і по ній погано їхати на будь-якому транспорті. В історичному ареалі ок, в інших місцях треба добре думати
Коментар, щодо реконструкції 5го парку (ака парк Білогорща). Там зараз є 3 види доріжок: 1. Замощені фемом 2. Замощені пеньками 3. Замощені дошками - зроблено максимально не якісно, вже почало руйнуватися! Думаю варто переглянути ідею з заможенням дошками
Відоси з Олександрою Сладковою дуже круті. Видно що вона професіоналка.
Один з найкращих гостей :)
одна*
Та просто найкраща гостя!
Дуже цікаво слухати професіоналів своєї справи
Гадаю, що ввести обов'язкові норми озеленення для забудовників все ж є сенс і великий. Утопічно сподіватися на їхню свідомість, а також чекати на її поступове зростання, як і зростання запиту покупців. Це так не працює або працює вкрай дуже повільно.
Коли людям потрібне житло або є можливість і бажання проінвестувати, вони обирають серед того, що є, у межах своїх фінансових можливостей. Крім того, зважаючи на рівень бідності і примарні перспективи його подолання, значна частка будівельного сегменту буде й надалі орієнтуватися на бюджетного покупця, де ні про які сади і мова не йде, де все буде в асфальті.
Та і якщо купити квартиру в дорогому ЖК із гарним озелененням, це все одно лише питання мікроклімату навколо будинків. Це не вирішує проблему навіть у кварталі, тим паче у районі і місті загалом.
А велика кількість асфальту й фему і нестача зелені призводять до перегрівання міста загалом та до заливання вулиць під час дощу (адже воді немає куди вбиратися, а сама каналізація з цим не встигає впоратись).
Тож від неякісних забудов страждає все місто і це торкається кожного, незалежно, яку і за скільки було куплено власну квартиру.
Тож мають бути законодавчо встановлені норми під озеленення і допустимі норми під асфальт і фем. Просто бюджетні ЖК будуть робить його недорогим, та головне, щоб функцію воно виконувало. А більш комфортні та бізнес-класу - робитимуть розкішні ландшафти
Тільки починаю дивитися відео, але лайк вже поставив! Дякую за цікавий та потрібний контент 👍
Чудовий блог з ерудованою О.Сладковою, яка висвітлила багато болючих і насущних питань у Львові і не тільки. Дякую Юліану за невтомну і дуже корисну працю!
Дякую вам. Допомагайте поширенням)
Наскільки круто і важливо піднімати такі теми
Ще раз дякую п.Юліану за компетентну та цікаву особистість! Якось навіть надихає, що така людина як Олександра направду НЕБАЙДУЖЕ працює у твоєму рідному місті! От побільше б нас таких, небайдужих!
Дуже цікаве і пізнавальне відео. Дякую пані Олександрі за те,що робить наше місто зеленішим,а вам, пане Юліане, за поширення якісного матеріалу.
Дякую вам, прошу і вас поширювати відео)
Обожнюю Олександру !!!
Друзі, величезна Вам вдячність за це відео, за увагу до всіх поставлених запитань, на які були дані докладні відповіді. Наше місто міняється на краще і в цьому є Ваш вплив також! До Олександри в помічниці напрошуюсь ще раз, напишу їй в фейсбук. Ще раз дуже Вам дякую, всіх Вам Благ!
Дякую вам!
Пані Олександра дуже фахова, Львову щастить, що на відповідній посаді компетентна людина, в темі європейських тенденцій, йде в ногу з часом і чує мешканців і горить цією роботою. Чим більше буде чиновників такого штибу, тим швидше Україна стане заможною! Юліане і Ко, черговий влог, що збагачує світоглядно, ДЯКУЮ!!!
Дякую вам за відгук та коментар! Прошу поширювати влог)
Круто, видно що місто не стоїть на місці!
Є ще одна ідіотська звичка - у парках роблять вузькі стежки (на відео було видно, як комусь завжди потрібно плестится ззаду, бо обійти ніяк не можна), і обов'язково з плитки! В той же час трава навкруги росте погано і парк майже завжди це - багнюка.
У Швеції - парки як раз мінімалістичні, є газон, де можна відпочити, посидіти, а усі дорожки - засипані мілким гравієм. Чому і в нас не можна так робити?
Бо ми не Швеція?
@@tsenavi І чим же си гірші, по- Вашому ?
У когось комплекс меншовартості
@@frederikfrancis1010 якраз таки в мене його нема, тому що я не намагаюсь копіювати все в інших країн, не рівняюсь на них, Україна це Україна, в нас свій шлях і своє бачення має існувати
Живу в Празі, Чехія, тут також стежки в парках посипані гравієм, вимощених плиткою не бачив. А ще мені тут дуже подобається те, що окрім листяних дерев є чимало хвойних - таке змішане озеленення прекрасно виглядає, в будь-яку пору року.
я проти проспектів у парках, приємніше ходити вузькими вуличками а не як на Хрещатику, а гравій так повністю підтримую, ще є спец плитка з отворами де росте трава теж крута штука але гравій реально дешеше і зручніше
кожен випуск наче фільм, дивлюсь з великим задоволенням
Спасибі, приємно)) Прошу поширювати відео)
Неймовірно класні сюжети і неймовірно класна Олександра 🌿
Саша, ти дуже крута! Дякую тобі.
Тема дуже актуальна і висвітлюється цікаво! Дякую!!! Здоров"я усім і удачі!!! До нових зустрічей з п. Олександрою!!!
Дуже добра розмова, дуже пізнавально. Дякую за просвітницьку роботу! Бажаю успіху у розвитку каналу💙💛
Дякую вам дуже!
Нарешті трошки Левандівки🔥дякую)
Пане Чаплінський, дякуємо вам за випуск! Стільки нового дізналися, особливо цікаво виявилося про каштани та омелу 👍🏻
Дякую вам за перегляд, прошу поширювати)
Щораз дізнаюсь , щось нове про міста рідної країни з ваших відеоблогів . Особливо тішить те , що хочаб повільно , але в якісний бік , скрізь з'являються нові цікаві локації . Важливо щоб ,
кожне місто було насиченим такими місцями , де люди могли б відновлюватись від щоденної метушні та надихатись красою навколишнього середовища. Приємно знати , що цим хтось цікавиться і над цим працює . Дякую ..!✌️👍
Дякую за те, що ви робите♥️ нехай це завжди приносить вам задоволення як і нам
Дякую, гарне побажання)
Юліане, вдячні за чудову гостю. Дуже подобається слухати Ваші розмови з Олександрою. І дякую за цікаве інформативне відео і відповіді на питання. Підняли багато питань, що справді, цікавлять.Чекаємо на наступні спільні випуски
Дякую, що дивились і дякую за усі коментарі)
Молодці. Підтримую Вас, дуже інформативні випуски.
Дякую, прошу поширювати відео)
5 парк. Треба буде завітати )
Шалом з Києва!
Салям алейкум з Одеси!
Дякую за відео) Дуже цікаво і пізнавально. Чекаю на нове відео з Сашою.
Подяка за цей цикл інтерв‘ю з Пані Олександрою. Надзвичайно цікава і важлива тема на часі. Цікаво було б почути про воду в місті, дощові сади, струмки і тд.
Завдяки п.Сладковій відкрила цілу науку-- ландшафтний дизайн,парки,міське озеленення. Люди і гадки не мали що це все так складно,затратно і потребує фаховості. Дякую п. Сладковій за відданість а п. Юліану за таку бесіду
Вітаю, дякую за вашу працю,цікава інформація.
Дякую вам!
Мега цікаво! Робіть ще відео на цю тему, будь ласка!!!👍
Дякую за відповіді на запитання!
Дякую, що коментуєте випуски - це допомагає нам розвиватися)
Саша- одна з причин, чому голосувала за садового в 20 році. Дуже радію, що в житті нашого міста трапилась така людина ❤️
Як в міськраді протягнути озеленення вулиці Городоцької від театру Лесі і до костелу, підкажіть будь ласка? Петиція? Там достатньо місця для дерев на стороні протилежній до цирку. Вулиця Городоцька на відрізку між Ярослава Мудрого і до костелу зовсім без дерев і в спекотну погоду перетворюється в дуже непривабливе місце. А також озеленення пішло б на користь до зовнішнього вигляду вулиці і зменшило шум від бруківки, яку на жаль там залишили.
І так, однозначний лайк, і дякую за клопітку працю!🙂
Спільнокошт із міськрадою + депутат =думаю найрезультативніше
@@ifurlet маєте на увазі спільне фінансування? Та я думаю, що буде дуже складно домовитись з усіма мешканцями Городоцької, це десятки будинків і тисячі людей. Це ж велика вулиця.
Дякує за цікавий блог, гарного настрою
Пан Юліан аж сяє, коли поруч нього є панянка.
Або сецесія.
@@ExxUxx романцемент))
Ще про Трускавець відео зробіть)
Так, Трускавецький парк ❤️ 🌿
Чудова розмова. Дуже дякую! Подивилась з великим задоволенням.
Недавно замітив, що виростили нові дерева на Погулянці. Дякую!
Дуже багато цікавої інформації ! Дякую!
Вимагаємо ще один влог з Олександрою 🙂
Пані Олександрі успіхів, достатньо коштів на реалізацію проєктів і багато однодумців!
Дякую, дуже цікаво і приємно було пуслухати та подивитися.
Чудове відео:) дякую за інтерв'ю та особливо за таймкод
Липові каштани це звучить круто))) Хочу долучитися до озеленення міста.
Тоді обов'язково напишіть Олександрі у фейсбук.Посилання в описі)
03:55 Чуваки! У вас есть реальная возможность сделать здесь тропинку исходящую из дороги, перетекующую в лес! Это же ахринеть как круто!
Коли почнуть розробку проекту Горіхового гаю, а то якось довго все там роблять?
Недавно гуляв в парку Виговського і хочу сказати, що навколишні двори - бомбезні. Настільки все людяно і лампово - невисокі будинки в ірвень дерев, багато зелені поміж ними, деякі "приватизовані" дворики з пробитими виходами з квартир назовні(прям таунхауси)(ви якраз цією вуличкою в кінці виходили), такі милі обжиті хрущовочки. Двори нашого дитинства...
я в шоке от того, каким грамотным и профессиональным может быть чиновник. В Одессе даже нет такого отдела при городской архитектуре. У нас есть Департамент экологии, который только помогает захватывать остатки парков под коммерцию
Будемо сподіватись, що динозаври вимруть, і на їх місця прийдуть справжні люди, професіонали своєї справи
Дякую
Дякую за цікавий сюжет! За можливості, не завадило б про парки Києва розказати
Дякую! Дуже цікаво
Дякую за цікаве відео!
Пан Чпплінський- молодеуь,що продовжуєте тему.
Нагально
Гарна робота завжди цікаво слухати та аналізувати))))
Дякую ))
Комент на підтримку якісного контенту
Дяка)
Дуже болюча тема, принаймні в Києві з цим варварським обрізанням. Робіть будь ласка ще відео на тему озеленення
Вподобайка! 👍👍👍💛💙🖤💖
Без сповіщення, просто по поклику душі
ЛОЙК Вам за працю!))) я інколи втрачаю надію в людство))) а Ви мені її повертаєте)))) не повністю, та все ж))))
Дякую за відео
Перепрошую , що стільки пишу, але хочу , щоб правильно зрозуміли:::: надзвичайна пані, велика подяка за її безцінну працю і вам п, Юліане теж.
Подяка від мешканців парку на Виговського і взагалі від всіх.
уху, ура, дякую, продовжуємо по парках!!!!!!
Клас дуже цікаво ! Лайк👍🏻 розкажіть ще про парк 700 річчя чи там щось ще буде дороблятись ,бо він виглядає недоробленим особливо струмочок там який є дуже замуленим
А можна пробувати залучати громаду на фінансування, чи спільну роботу щоб парки швидше робилися?
підтримую щодо висаджування максимально можливо великих дерев на проспекті Шевченка та на інших вулицях з перпективою на ріст великих крон
Дуже не хватає Львову хвойних дерев.
Думаю можна садити сосни, не раз зустрічав у місті величезні сосни, котрі чудово себе почувають але їх дуже мало.
Модрина європейська теж не була б лишня.
Модрина і ялиця дуже личать Львову. Я теж хотів би частіше бачити їх у місті.
Ждем про саржин яр)) не томiть
Дуже цікава тема 👌
Давайте ще
Цікаво було б дізнатися щось про людяну утилізацію листя, обрізаного гілля та бадилля на приватних ділянках.
Зараз в нас (в Луцьк та біля нього) переважно це все палять чи тишком-нишком викидають в чагарники( Більш свідомі замовляють з сільрад спеціальний подрібнювач, але черга там шалена, дорого, а подрібнювач один.
Які є альтернативи, щоб без шкоди, а можливо й з користю?
В Ирпень ещё можно заехать, киевляне любят к нам кататься в парки и на набережную
З приводу ялинок, нещодавно на Володимира Великого 18 (гуртожиток) зпиляли високі, гарні ялинки, бо будують чергове АТБ. Ще і верхні два поверха того гуртожитка "зняли", а потім добудували назад. Писали на Гарячу лінію - в результаті пообіцяли, що вони сплатять штраф, але ялинок вже все одно немає(
Тільки би ще не спиляли дерева, що ідуть вздвож дороги, а то вже чув, що на білборді, вони ніби то малювали це нове АТБ так, що його мало би бути видно з дороги (але зараз там дерева, котрі будуть його закривати).
Скажіть будь ласка де велодоріжки
я більший молодець ))
Сподіваюсь мери маленьких міст і селищ подивляться цей випуск і візьмуть кілька правильних рішень🥲
Допомагайте з поширенням)
Розкажіть про ботанічний сад,
чому він для 'обраних', вхід по непарних днях парних місяців високосних років?
Олександра так і не встигла відповісти на запитання про платани. Ще дуже цікаво почути вашу думку щодо хресної ходи в сихівському парку.
Як місто піклується про майбутні зелені насадження, чи має сенс мати при місцевої влади питомнік декоративних рослин для оновлення парків, скверів та районіровання рослин?
треба було взяти інтервью у тієї тітоньки що гналася за вами і хотіла висловити свою думку щодо парку )))
За парк левандівка окрема подяка, раніше там вдень було страшно ходити
Відео класне, але вже трохи старе. Юліан чи ви б не хотіли знов зняти відео з Олександрою як там в парках і озеленення зараз?
У мене питання стосовно висадки нових дерев на місця знищених останніми катаклізмами, та як уберегтись або зменшити шкоду від таких інцидентів?
Стежки справді дуже вузькі.
Можливо робити з дрібного гравію але ширші, щоб була така ж вартість як вужчої але з бруківки?
Запитання до львів'ян. Наскільки комфортне місто для життя: висотністьтновтх будинків, будівництво шкіл, садків, лікарень. Час у дорозі на роботу, наприклад, в центр.
@@ЮркоСагель юрка, звідки інфа, що я з Полтави? І да, будеш своїй мамці вказувати, а не мені.
Доброго дня пане Юліан. Я чув що є ідея побудувати фунікулер в районі високий замок підзамче .Чи ви моглиб щось розповісти про це.
Канатну дорогу. Вже кілька разів у блозі будь коментарі
Праця озеленщиків і парко утримувачів, як любих Творців краси і затишку, найбільше критична, то факт, тому ВСЕ знаєте, що робити і Бог вам в поміч !
Все охоплено в основному і зрозуміло, мерсі за серію.
З практики аматора : спостерігаю за рослиною вічнозеленою - ТИС
І красиву ягідку має, є кущовий, а також як дерево виростає велике і досить витривале в наших умовах. Ціна доступна!
Чи то альтернатива хвойним ?!
Успіху !
Ваші блоки джерело знань, любові , інтелекту !)
А чи будуть займатися винниківським лісом , дуже цікаво ?
Бо там немає пішохідної інфраструктури .
Там ціла павутина доріжок. Чи вам плиткою все треба замостити?
ліс має залишатися лісом, тваринам і птахам треба десь жити
О, тепер я знаю чомуу не боряться з омелою. А то мене завждим цікавило чому б просто не обрізати гілки з нею і все. Це ж просто. Виявляється і тут є свої нюанси)
5-ий парк все життя був лісопарком для годування комарів, з єдиною 300 метровою асфальтованою доріжкою, від дороги до станції електрички.
Перетворення зараз просто колосальні, і людей прибуло туди разів в 20 більше. Шкода що комарі нікуди не поділись😅
Парк на Виговського - дійсно супер. Але маю таке питання. Яким чином можна ЦИВІЛІЗОВАНО провадити підприємницьку діяльність у парках? Наприклад, пересувні (не авто!) кав'ярні, ятки із морозивом тощо. Знаю, що наприклад у парку культури продають місця. Яким чином можна орендувати таке місце в (умовно) довільному місці?
А що з паркуванням робити? Хотілося б побачити відео про те як знайти золоту середину, щоб і автомобілістам було добре і велесопедистам і пішоходам. Я так розумію що потрібно покращувати інфраструктуру транспорту але як саме? На живому прикладі місто біля столиці має зєднання з столицею дорогома двома і залізницею. Маршрутки приватні в поганому стані. Які зробити конкретні кроки або місто не перетворилося в одну велечезну парковку? Бо місто розростається і в основному в гору будують високоповерхові будинки відповідно більше жителів більше машин, а площі не додається.
А будет блог о Чернигове ? там сейчас много парков делают !)
Дякую за ідею)
в п'ятому парку пройшло моє дитинство,на той час це були просто висаджені дерева,але мешканці йшли залюбки туди,щоб сховатись від вихлопів машин і подихати свіжим повітрям.
питання до пани Олександри: якщо в місті ту бідну травичку стрижуть, чи не зобов'язані потім ії полити? і до кого писати скарги, якщо не поливають те, що викосили. також цикавіть хто повинен підсіювати рослини на прибудинкових територіях?
Більш того, коли косять самопересувною технікою то газон після цього виглядає жахливо пошматованим і зовсім неприроднім. А косять раз в 2-3 тижні, принаймні на Сихові. Хоч Саша говорила, що експериментуватимуть і залишатимуть різнотрав'я
@@andriirozhylo3578 я вам більше скажу. у мене під вікнами в Києві скосили так, що вона вся пожовкла. через деякий час прийшли знову косити пожовклу траву. таке відчуття, що їм треба кудись дівати те пальне для мотокосарок
Коли буде відновлено озера в Горіховому гаю?
Як щодо щепи для доріжок в парках? Розумію що це не інклюзивно, але як допоміжні додаткові доріжки.
Для трави на коліях треба поремонтувати трамваї до стану непротікання оливи (бачили які гори того добра накопичуються на зупинках, де є окрема трамвайна смуга?)
бачили. вчені скоро будуть їх зрізати і аналізувати зміни клімату за їх нашаруваннями)
Добрий день! Підкажіть будь ласка таку штуку, чому постійно відбувається замощення доріжок плиткою, а наприклад не заасфальтувати чи використовувати дрібну крихту?
Асфальт смердить влітку коли температурі високі. Це найдешевше, що можна використати. Плитка це класна штука і якщо виготовлена за технологією то прослужить дуже довго. Це той самий бетон тільки виглядає класно.
асфальт взагалі гівно, тільки для міжрегіональних доріг, в місті вистачить брусчатки
@@tsenavi Ну це ви вже занадто радикально :) Бруківка створює багато шуму і по ній погано їхати на будь-якому транспорті. В історичному ареалі ок, в інших місцях треба добре думати
Коментар, щодо реконструкції 5го парку (ака парк Білогорща).
Там зараз є 3 види доріжок:
1. Замощені фемом
2. Замощені пеньками
3. Замощені дошками - зроблено максимально не якісно, вже почало руйнуватися!
Думаю варто переглянути ідею з заможенням дошками
Дякую за контент, цікавить питання самовільного насадження дерев, кущів тощо. Дозволяти, контролювати чи забороняти? Яким чином можна контролювати то?
Якщо ви зі Львова, то п. Олександра просила звертатися до міських садівників, вони порадять як зробити все правильно) 😉