Adaptujeme lesy - 3. díl

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 4

  •  3 หลายเดือนก่อน

  • @marshalur8347
    @marshalur8347 3 หลายเดือนก่อน

    Všechno todle se krásně poslouchá a uznávám že to má určitě smysl jen do te doby než ty stromky maji pres metr v tu chvíli jakmile se začnou vykacovat ty stromy mytniho věku tak ho musite někam shodíte nějak ho odvézt nebo vytáhnout což je poškození do dolního porostů bud odřením nebo zlomením, tudíž stromek hned od počátku růstu začíná zahnivat nebo pojedou tva terminály. Co s takového stromů po-te chcete vyrobit???

    • @historynerd6272
      @historynerd6272 2 ชั่วโมงที่ผ่านมา

      Ne každý kus zmlazení je takto ovlivněn a tím pádem zůstane na ploše dost zdravých nepoškozených jedinců a mezery po takto poničených jedincích poté porost bez problému zatáhne větvemi.

  • @hecller22
    @hecller22 3 หลายเดือนก่อน

    Nesouhlasím s tvrzením, že by lesů v ČR přibývalo. Největší úbytek je způsoben kůrovcovou kalamitou jdiž dlouhá léta a také nedávné požáry, např. Českého Švícarska, něco jsem slyšel o Šumavě, vychřice atd. a také obecně průmyslová těžba. Co může podporovat tvrzení, že lesů přibývá, je aktuálně výsadba historicky na maximálních číslech, ale potrvá než stromy dorostou a stane se z nich les. A proto si myslím, že by se výsadba měla ideálně ještě zmnohanásobit do budoucna. Navíc topení dřevem je ekologičtější než uhlím. Dále lesy extrémně prospívají ovzduší a zadržují vodu v krajině a nevysušuje se půda. Taková procházka lesem je nesmírně prospěšná pro zdraví... lesní medicína funguje. JINAK VÁM FANDÍM A DĚLÁTE TO DOBŘE.