Львів просто шикарний. Дуже подобається, що підходять до реставрацій не з боку побудувати більше номерів, щоб заробити більше, а дійсно реставрувати будівлю і створити затишний готель. Бо на прикладі Києва, ми бачимо, як з історичних будівель просто знущаючись роблять жахливі надбудови/перебудови тільки щоб зробити більше номерів, плюючи на архітектуру і історію.
Вважаю, що будівництво готелів у історичних будівлях максимально «гуманне». Так як дає можливість кожній пересічній людині доторкнутися до історичної будівлі і в той же час дає реальне економічне обґрунтування функціонуванню і збереженню «перлини».
Цілком підтримую озвучене гасло ЮНЕСКО. Прекрасна історична архітектура має жити далі й слугувати людям відповідно до сучасних потреб. Головне, аби при цьому ставлення до автентики було бережливе і з любов'ю, реставруючи та зберігаючи все можливе для його "нового життя". На жаль, прикладів вандалізму маємо вкрай багато, коли історичні деталі, меблі, п'ци тощо викидаються, розбиваються, розписи оббиваються до цегли і створюється цілком сучасний стиль із повною втратою автентичних елементів.
Наведені приклади пристосування під готелі є дуже гарним продовженням життя нашого історичного спадку! Дякую інвесторам, архітекторам та всім залученим до якісної реновації таких ціних кам'яниць! Чудові зразки для наслідування
Як обзор - класно, але хочеться подробиць. Більш детально про кожен об'єкт. Там є що показати та чим здивувати. Тема супер! Цитадель, взагалі, моє улюблене місце. Який там гарний ландшафт. Вражає все.
От відкрила коментарі щоб те саме попросити. Про перший Банкотель так розказали добре, що вдалося зберегти- відреставрувати, а про інші тільки про зовнішнє облаштування чи значить це що всередині не залишилось нічого від минулих років?
Тепер треба такий же випуск, про решту міст України. Київ - Premier Palace Hotel, Sophia Hotel Kyiv. Одеса - Лондонський, Брістоль, Пасаж, Велика Московська і ще кілька. Дніпро - Гранд готель Україна. Чернівці - AllureInn. Харків - HOTEL19.
Вдячний вам, пане Юліане, за таку цікаву презентацію львівських готелів. Справді радий, що власники та проектанти змогли так творчо та турботливо адаптувати ці розкішні старі будівлі до сучасних потреб
Дуже цікавий випуск ! Дякую за можливість відвідати реставровані готелі та побачити всю красу. Особливо подобається коли реставратори використовують для оздоблення будівлі кам'яну шпатлівку, а не дешевий аналог(зовсім інший вигляд).
Це дуже цікавий випуск і формат, дякую Вам, Юліане! Як добре, що Ви розповідаєте і про особливості архітектури, і про історію будівлю, та показуєте вигляд сучасних відреставрованих і пристосованих приміщень, а також називаєте архітекторів, що створювали та відновлювали нині пам'ятку. Чекаємо на продовження!
Дякую, дуже цікавий випуск про львівські перлини. Стосовно паркомісць у центрі. У Празі, наприклад, можна орендувати парко місця у пішій доступності до місць оренди чи біля готелів. Там облаштовано купа підземних парковок під кварталами де це можливо. Тобто маємо подвірʼя кварталу чи житлового будинку , а під ним 2 поверхова підземна парковка. Всі ці парковки обʼєднані у єдиний додаток і в залежності від твоєї фін спроможності ти можеш вибрати місце для зберігання твого авто. Недешево, але для власників авта - доступно. Особливо якщо ти турист і приїхав на декілька днів.
Дякую за випуск. Як вам ідея зробити відео із потенційними пам'ятками, які було б класно відреставрувати і пристосувати для готелю/ресторану. Особисто мене цікавить ваша думка щодо Жовківського замку
Було би також, гадаю, доцільно, якщо Ваша ласка, розглянути і антиприклади неякісного і варварського "пристосування", де мали місце порушення умов і зобов"язань, з фактичною втратою значної частини історичної цінности будівлі та інтер'єрів (звісно, якщо таке відео можливе з огляду на моральний аспект, адже це наразі чийсь діючий бізнес). Дуже б хотілося, аби це змусило більшу кількість людей замислитись і не чинити так. Адже це стосується не лише рівня великих інвесторів, а і, наприклад, численних власників невеликих помешкань у центрі, у яких дуже часто після придбання робиться жахливий вандальний т.з. "євроремонт" для швидкого й недорогого облаштування під оренду. І розбиваючи розкішні п'єци, замінюючи прекрасну столярку на пластик і плитку, власники навіть не задумуються, а часто і не знають, про втрати цінної автетики, які вони чинять. А натомістт можна було би зробити бережливе й безпечне облаштування в межах бюджету, і це б лише збільшило цінність їхнього майна (та лишило б можливість подальшої реставрації в майбутньому).
Передавати історичні об'єкти бізнесу (НЕ російським "інвесторам") це чи не єдина можливість їх зберегти. Це приносить і прибуток і зберігає історичну будівлю від занепаду. У кожної будівлі має бути свій хазяїн який буде розвивати і покращувати її.
Екс в'язниця - щось так собі хочеться в такий готель, а констабір, так і зовсім таке не уявляю. Тільки як екскурсійні місця, пройшов і все В Аушвіц ніколи не хотілось, а коли в Україні є зараз катівні на деокупованих теріторіях, то і взагалі...
Приємно вражена, що у Львові відреставровано і живе своє нове повноцінне життя стільки прекрасних будівель. Нажаль, в Одесі такого не бачу. Історичний центр занепадає, бо часто у історичних будинках живуть люди, яким до фасаду немає діла. Або якась гос-контора, де приймають оплату за комуналку, але будова продовжує занепадати, і нею не користуються на повну. Печаль. Дякую за випуск.
@@MaxGLF13 Щось не можу згадати жодного прикладу якісної реставрації за останні 5 років точно. А от приклади, коли незаконно під прикриттям реставрації фасаду добудовують декілька поверхів - багато(наприклад на вулиці Тираспольській на перших 100 м таких 2 будинки)
Запарковані вулиці та особливо хідники дуже заважають прогулянкам, засмучують та погіршують сприйняття історичного простору міст. Сподіваюся, що з часом все ж питання облаштування підземних паркінгів у центральній частині міста буде вирішено - згідно з наявним успішним досвідом західних країн в історичних містах та на підставі обгрунтованих прорахунків щодо безпеки для старовинних будов. Наразі виглядає, що це якась принципова позиція, яка просто не бажає ні чути, ні брати до уваги доводи про сучасні можливості й підходи.
16:20 а то давня традиція - будувати повище, незважаючи на оточуючу забудову, видно різницю між 1-2 поверховими кам'яницями, та двома наріжними будинками, що вищі у кілька раз )
@@CHAPLINSKYVLOG частково виправдання є тому. Та й будівля вже у приватній власності, зараз вже пізно щось думати. А так то багато будівель є з неоднозначною історією. Я взагалі вчився у школі, приміщення якої у 1939-45 було осередком НКВД. Там де вчаться діти, колись катували і вбивали людей.
Наступний крок еволюції це торговільні і бізнес центри в історичних будівлях. Більш високий рівень це розгортання виробництв в історичних будівлях яке б призводило до розвитку і покращення історичних будівель.,
Круто у Львові, реставрують кам'яниці! Вже так багато прикладів! Це моя мрія, щоб такі процеси відбувалися і в Києві! Але у нас поки панує варварство. Не знаю, чи варто все валити на Кличка. Хотілося б сказати що Кличко дебіл і не може відрізнити фронтон від сандрика, але боюся що все складніше. Київ міг би бути прекрасним! Але чи буде колись?...
Скажу тут просто. Будівля має функціонувати, а не просто стояти красивою. В основному я підтримую такі трансформації будівель у готелі. Єдине щоб готельних номерів не стало забагато для міста. Можна подумати і про іншу функцію деколи. От цікаво які будівлі перетворили НЕ в готелі. ...а от щодо провокативної скульптури Моцарта - це всеж таки занадто груба провокація, ну немає там естетики ну зовсім ніякої....
Була здивована, що Дрезден відбудували американці з англійцями, хоча там досі ниття за розбитий Дрезден і голосування за якусь альтернативу для Німеччини
А я не розумію, чому в центрі не можна будувати паркінги? знаю безліч прикладів, коли в старовинних містах європи в історичних центрах вирили глибокі паркінги, й памятки архітектури не завалилися, але позбулися "прикрас" у вигляді припакованих авто. От під сквером на площі Святого Юра чому не можна було вирити паркінг? а Зараз на місці хвала богам покійного добробуту можна дуже творчо підійти і врятувати центр від цього автомобільного жахіття, побудувавши підземний, а може й наземний паркінг. Я як жителька центру, страшенно страждаю від безладу з парковкую.
А я вважаю навпаки, коли будуть паркінги, то люди змушені будуть платити, як це скрізь в Європі робиться. І ціни треба піднімати за паркування в центрі. А не хочеш платити, їдь громадським транспортом. @@k_chuyko
Підтримую пішохідизацію вузької вулиці Ференца Ліста! Дуже слушна думка, дякую Вам!
Стільки шалено красивої архітектури 🫣
Львів просто шикарний. Дуже подобається, що підходять до реставрацій не з боку побудувати більше номерів, щоб заробити більше, а дійсно реставрувати будівлю і створити затишний готель. Бо на прикладі Києва, ми бачимо, як з історичних будівель просто знущаючись роблять жахливі надбудови/перебудови тільки щоб зробити більше номерів, плюючи на архітектуру і історію.
Вважаю, що будівництво готелів у історичних будівлях максимально «гуманне». Так як дає можливість кожній пересічній людині доторкнутися до історичної будівлі і в той же час дає реальне економічне обґрунтування функціонуванню і збереженню «перлини».
Цілком підтримую озвучене гасло ЮНЕСКО. Прекрасна історична архітектура має жити далі й слугувати людям відповідно до сучасних потреб. Головне, аби при цьому ставлення до автентики було бережливе і з любов'ю, реставруючи та зберігаючи все можливе для його "нового життя".
На жаль, прикладів вандалізму маємо вкрай багато, коли історичні деталі, меблі, п'ци тощо викидаються, розбиваються, розписи оббиваються до цегли і створюється цілком сучасний стиль із повною втратою автентичних елементів.
Наведені приклади пристосування під готелі є дуже гарним продовженням життя нашого історичного спадку! Дякую інвесторам, архітекторам та всім залученим до якісної реновації таких ціних кам'яниць! Чудові зразки для наслідування
Так і це плюс до теорії економічної доцільності урбаністики.
Класний випуск, багато нового дізнався. Дякую.
Такі випуски я люблю. Взагалі усі випуски про реставрацію.
Щиро дякую за цікаву та корисну інформацію 😊
Обожнюю ваші відео про Львів.
Як обзор - класно, але хочеться подробиць. Більш детально про кожен об'єкт. Там є що показати та чим здивувати. Тема супер! Цитадель, взагалі, моє улюблене місце. Який там гарний ландшафт. Вражає все.
От відкрила коментарі щоб те саме попросити. Про перший Банкотель так розказали добре, що вдалося зберегти- відреставрувати, а про інші тільки про зовнішнє облаштування чи значить це що всередині не залишилось нічого від минулих років?
Клас. Сподобалось. Дуже цікаво❤
Тепер треба такий же випуск, про решту міст України. Київ - Premier Palace Hotel, Sophia Hotel Kyiv. Одеса - Лондонський, Брістоль, Пасаж, Велика Московська і ще кілька. Дніпро - Гранд готель Україна. Чернівці - AllureInn. Харків - HOTEL19.
Гарний випуск. Доброго ранку всім
Львову великий респект, все краще і краще, на відміну від Києва.
Вдячний вам, пане Юліане, за таку цікаву презентацію львівських готелів. Справді радий, що власники та проектанти змогли так творчо та турботливо адаптувати ці розкішні старі будівлі до сучасних потреб
Дуже цікавий випуск !
Дякую за можливість відвідати реставровані готелі та побачити всю красу.
Особливо подобається коли реставратори використовують для оздоблення будівлі кам'яну шпатлівку, а не дешевий аналог(зовсім інший вигляд).
Юліане, чекаємо Вас з нетерпінням в Бориславі!
Особливо буде цікавим огляд місцевих культурних памʼяток…
Це дуже цікавий випуск і формат, дякую Вам, Юліане! Як добре, що Ви розповідаєте і про особливості архітектури, і про історію будівлю, та показуєте вигляд сучасних відреставрованих і пристосованих приміщень, а також називаєте архітекторів, що створювали та відновлювали нині пам'ятку. Чекаємо на продовження!
Дуже цікаво було послухати, хочеться бачити більше фото з середини цих готелів а також приклади з інших міст та країн. Дякую за випуск
Браво!
Дуже цікаво, так тримати
Класне відео, дуже сподобались практично всі будувлі! Дякую інвесторам!
Дякую, дуже цікавий випуск про львівські перлини. Стосовно паркомісць у центрі. У Празі, наприклад, можна орендувати парко місця у пішій доступності до місць оренди чи біля готелів. Там облаштовано купа підземних парковок під кварталами де це можливо. Тобто маємо подвірʼя кварталу чи житлового будинку , а під ним 2 поверхова підземна парковка. Всі ці парковки обʼєднані у єдиний додаток і в залежності від твоєї фін спроможності ти можеш вибрати місце для зберігання твого авто. Недешево, але для власників авта - доступно. Особливо якщо ти турист і приїхав на декілька днів.
так і у Відні
Дякую! Дуже гарний випуск. Мені сподобалось!
Дуже цікавий випуск, дякую гарно.
Дякую за працю. Цікаво було дізнатись минуле величних споруд
Дякую за випуск, дуже цікаво
Кайф, цікаво
Один з найбільш цікавих перевтілень як для мене це переобладнана Іспанська церква у Льянері на сучасний скейтпарк
дуже цікаво, робіть ще!
лише нещодавно слухала лекцію про Стефаника , і тут його згадали , чудовий випуск, дякую)
так, цікаво, мало фото всередині. обожнюю такі реновації
Дякую за випуск. Як вам ідея зробити відео із потенційними пам'ятками, які було б класно відреставрувати і пристосувати для готелю/ресторану. Особисто мене цікавить ваша думка щодо Жовківського замку
Дуже гарно, зайшло
Гарний огляд! Дякую!
Було би також, гадаю, доцільно, якщо Ваша ласка, розглянути і антиприклади неякісного і варварського "пристосування", де мали місце порушення умов і зобов"язань, з фактичною втратою значної частини історичної цінности будівлі та інтер'єрів
(звісно, якщо таке відео можливе з огляду на моральний аспект, адже це наразі чийсь діючий бізнес).
Дуже б хотілося, аби це змусило більшу кількість людей замислитись і не чинити так.
Адже це стосується не лише рівня великих інвесторів, а і, наприклад, численних власників невеликих помешкань у центрі, у яких дуже часто після придбання робиться жахливий вандальний т.з. "євроремонт" для швидкого й недорогого облаштування під оренду. І розбиваючи розкішні п'єци, замінюючи прекрасну столярку на пластик і плитку, власники навіть не задумуються, а часто і не знають, про втрати цінної автетики, які вони чинять. А натомістт можна було би зробити бережливе й безпечне облаштування в межах бюджету, і це б лише збільшило цінність їхнього майна (та лишило б можливість подальшої реставрації в майбутньому).
Приклад, як забрали в українки з Америки в 90ті готель в центрі Львова.
Передавати історичні об'єкти бізнесу (НЕ російським "інвесторам") це чи не єдина можливість їх зберегти. Це приносить і прибуток і зберігає історичну будівлю від занепаду. У кожної будівлі має бути свій хазяїн який буде розвивати і покращувати її.
про російських "інвесторів" нещодавнє відео від "Ціна держави"
Поміняють російських на офшорних..росіян
Дякую за випуск, дуже цікава
Де плануються підземні паркінги у старому місті?
Дуже цікаво, про деякі готелі і не чула ніколи
Екс в'язниця - щось так собі хочеться в такий готель, а констабір, так і зовсім таке не уявляю. Тільки як екскурсійні місця, пройшов і все
В Аушвіц ніколи не хотілось, а коли в Україні є зараз катівні на деокупованих теріторіях, то і взагалі...
Приємно вражена, що у Львові відреставровано і живе своє нове повноцінне життя стільки прекрасних будівель.
Нажаль, в Одесі такого не бачу. Історичний центр занепадає, бо часто у історичних будинках живуть люди, яким до фасаду немає діла. Або якась гос-контора, де приймають оплату за комуналку, але будова продовжує занепадати, і нею не користуються на повну. Печаль.
Дякую за випуск.
В Одесі ніби за останні роки ситуація з цим покращилася, ні?
@@MaxGLF13 Щось не можу згадати жодного прикладу якісної реставрації за останні 5 років точно. А от приклади, коли незаконно під прикриттям реставрації фасаду добудовують декілька поверхів - багато(наприклад на вулиці Тираспольській на перших 100 м таких 2 будинки)
Супер! Дякую!!!
випуск важко не матюкнутись, просто ХОЧУ ЩЕ!!!!
Запарковані вулиці та особливо хідники дуже заважають прогулянкам, засмучують та погіршують сприйняття історичного простору міст.
Сподіваюся, що з часом все ж питання облаштування підземних паркінгів у центральній частині міста буде вирішено - згідно з наявним успішним досвідом західних країн в історичних містах та на підставі обгрунтованих прорахунків щодо безпеки для старовинних будов.
Наразі виглядає, що це якась принципова позиція, яка просто не бажає ні чути, ні брати до уваги доводи про сучасні можливості й підходи.
Які паркінги під центром Львова ? Криті пасажі і електротранспорт.
TOP
Дуже цікаво.
Цікавий огляд.Дякую!
А як на рахунок захаращених памяток? Чи такі є?
Пасувало б підсвітити їх.
А то всі бють на сполох коли вже пізно.
16:20 а то давня традиція - будувати повище, незважаючи на оточуючу забудову, видно різницю між 1-2 поверховими кам'яницями, та двома наріжними будинками, що вищі у кілька раз
)
на південному острові Кі-Уест клієнтам готелів паркують авто десь за 4 км в багаторівневому паркінгу і організовують трансфер на електрокарі.
А хіба не вулиця вузька є найвужчою у львові?
так,вона вужча ,але це більше як дворик бо тупикова.
Нашу в'язницю на Городоцькій також можна було б переобладнати на готель, бо стоїть в центрі щось таке занедбане і обдерте.
Там були тортури, вбили тисячі людей , не думаю що це б спрацювало
@@CHAPLINSKYVLOGна цитаделі ж спрацювало
Хоча що там що там варто було б меморіальний комплекс зробити.
@k_chuyko в цитаделі безпосередньо не влаштовували масових розстрілів
@@CHAPLINSKYVLOG частково виправдання є тому. Та й будівля вже у приватній власності, зараз вже пізно щось думати.
А так то багато будівель є з неоднозначною історією. Я взагалі вчився у школі, приміщення якої у 1939-45 було осередком НКВД. Там де вчаться діти, колись катували і вбивали людей.
@@k_chuyko стіни пам'ятають.
треба щось робити з паркомісцями.....
Дуже цікаво
В мене є пару ідей з приводу паркомісць але не знаю чи вони будуть цікаві для влади та людей
Є пару історій як ці готелі з комунальної власності перейшли в приватну?
Наступний крок еволюції це торговільні і бізнес центри в історичних будівлях. Більш високий рівень це розгортання виробництв в історичних будівлях яке б призводило до розвитку і покращення історичних будівель.,
Виробництво ? Токарний цех ? Столярний ?
Не думала, що у Львові в центрі така велика кількість готелів у кам'яницях. Цікавий випуск.
це одна двадцята готелів, які я тут згадав від загальної кількості
1/20~ в історичних будівлях
Приклад готелю в Великій Британії потрібно переносити на Бригідки!!!
Цікаво чого не знадали готель Швейцарський на Князя Романа. Якраз цікавий досвід як з 3х поверхів зробити 7.
Поганий приклад
Круто у Львові, реставрують кам'яниці! Вже так багато прикладів! Це моя мрія, щоб такі процеси відбувалися і в Києві! Але у нас поки панує варварство. Не знаю, чи варто все валити на Кличка. Хотілося б сказати що Кличко дебіл і не може відрізнити фронтон від сандрика, але боюся що все складніше. Київ міг би бути прекрасним! Але чи буде колись?...
Київ поглинається ордами рогульні з чумаданами грошей і в китайських шльопках . Ще колись казали - курка не птиця, Київ не столиця..
Якщо зберігається, тим паче відновлюється автентичний вигляд будівлі, то чому б і ні.
Скажу тут просто. Будівля має функціонувати, а не просто стояти красивою. В основному я підтримую такі трансформації будівель у готелі. Єдине щоб готельних номерів не стало забагато для міста. Можна подумати і про іншу функцію деколи. От цікаво які будівлі перетворили НЕ в готелі. ...а от щодо провокативної скульптури Моцарта - це всеж таки занадто груба провокація, ну немає там естетики ну зовсім ніякої....
11:30 ту вулицю слід пішоходизувати...
Маю надію що колись Бригідки перебудують в готель
І назвуть палац Дракули.
Власник Банк-готелю є колишній КГБшник Юткін, але, кажуть, що колишніх не буває...
А що в центрі у власності не колишніх ? А діаспори нема .
"Леополіс" - це 5 зірок? Думав, що для 5 зірок басейн обов'язковий. Чи це міф?
Дрезденці такі: це не ми, це все Адік. Ага, вони теж не думали, що прийде до них. "непереможні"😂😂
Була здивована, що Дрезден відбудували американці з англійцями, хоча там досі ниття за розбитий Дрезден і голосування за якусь альтернативу для Німеччини
Бомбили залізничний вокзал Дрездена.. На прохання Сталіна. Щоб Гітлер не перевіз війська з півдня до Берліна.
А я не розумію, чому в центрі не можна будувати паркінги? знаю безліч прикладів, коли в старовинних містах європи в історичних центрах вирили глибокі паркінги, й памятки архітектури не завалилися, але позбулися "прикрас" у вигляді припакованих авто. От під сквером на площі Святого Юра чому не можна було вирити паркінг? а Зараз на місці хвала богам покійного добробуту можна дуже творчо підійти і врятувати центр від цього автомобільного жахіття, побудувавши підземний, а може й наземний паркінг. Я як жителька центру, страшенно страждаю від безладу з парковкую.
Коли люди будуть готові платити за підземний паркінг - тоді й будуть.
Гроші
Бо це не вирішить проблеми, а навпаки буде зручністю поширювати автомобілізацію. Треба жорсткі умови, щоб не було сенсу купувати автомобіль
Так будуйте. Купіть ділянку і фігачте там багаторівневий платний паркінг
А я вважаю навпаки, коли будуть паркінги, то люди змушені будуть платити, як це скрізь в Європі робиться. І ціни треба піднімати за паркування в центрі. А не хочеш платити, їдь громадським транспортом. @@k_chuyko
Цікавий випуск!
Дуже круто! записууйте ще :) в Венеції переобладнено приміщення старого складу в хостел - Generator Venice