Jakość wosku pszczelego oraz węzy pszczelej w Wąchocku kluczowym aspektem sukcesu pszczelarskiego

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 10 ก.ย. 2024
  • 📺 Cieszę się, że trafiłeś na mój kanał i jesteś zainteresowany tworzonymi przeze mnie materiałami. 😃
    💪 Jeżeli chciałbyś mnie wesprzeć abym mógł dalej tworzyć interesujący kontent to możesz:
    1️⃣ Polubić film.
    2️⃣ Skomentować film.
    3️⃣ Udostępnić go swoim znajomym.
    4️⃣ Subskrybować mój kanał.
    5️⃣ Obejrzeć bez przewijania i pomijania reklamy, które pojawią się przed i w trakcie filmu.
    👍 Są to darmowe formy wsparcia, które pomimo tego, że nie kosztują Cię nic - wspierają mnie, mój kanał i pozwalają mi tworzyć ciekawe i interesujące materiały.
    💰 Jeżeli chciałbyś wesprzeć mnie finansowo możesz tego dokonać na trzy sposoby:
    1️⃣ Poprzez portal BuyCoffe : buycoffee.to/p... - możesz mnie wesprzeć wirtualną kawą - drobną kwotą, którą przeznaczę na pewno na coś co pozwoli mi się dalej rozwijać i tworzyć ten unikalny pszczeli content!
    2️⃣ Poprzez portal Patronite : patronite.pl/p... - w zamian za zostanie moim Patronem otrzymasz dostęp do specjalnej (tajnej 👽) grupy Patronów gdzie służę radą, pomocą, odpowiadam na pytania z zakresu pszczelarstwa oraz publikuję materiały dostępne tylko dla moich Patronów. W zależności od wysokości wsparcia uzyskasz też dostęp do różnego rodzaju unikalnych nagród!
    3️⃣ Możesz dokonać przelew w dowolnej kwocie na konto:
    Gospodarstwo Pasieczne "Miody z Wąchocka"
    PKO BP, numer konta: 20 1020 2674 0000 2202 0175 7103
    Koniecznie z tytułem wpłaty "DAROWIZNA".
    4️⃣ Możesz również dokonać zakupów na naszej stronie internetowej miody-wachock.pl i będzie to korzyść obopólna. Ty będziesz miał miód lub inne produkty pszczele, a my dzięki temu zarobimy.
    👉 Pamiętaj jednak, że wszystkie publikowane przeze mnie materiały są całkowicie darmowe i nie wymagają żadnego wsparcia z Twojej strony. Będzie mi jednak bardzo miło jeżeli postanowisz wesprzeć mnie w dowolny i wygodny dla Ciebie sposób.
    👀 Odwiedź także moje inne Social Media:
    WWW: miody-wachock.pl/
    TikTok: / pszczelarz_z_wachocka
    TH-cam: / pszczelarz_z_wachocka
    Facebook: / miodyzwachocka
    Instagram: / pszczelarz_z_wachocka
    Patronite: patronite.pl/p...
    BuyCoffe: buycoffee.to/p...

ความคิดเห็น • 19

  • @marmil1oo
    @marmil1oo ปีที่แล้ว

    Super pomysł i super macie koło :) pozdrawiam

  • @przemoprzemo3992
    @przemoprzemo3992 ปีที่แล้ว

    Wczoraj odebrałem od nich swoją węzę. Pierwsza klasa polecam!!!

    • @pszczelarz_z_wachocka
      @pszczelarz_z_wachocka  ปีที่แล้ว +1

      Ja również jestem zadowolony. Plastry ładne, grube, porządna robota. A nie taka cienizna że wszystko przez nie widać jak u niektórych producentów ;)

    • @panpiotr2807
      @panpiotr2807 8 หลายเดือนก่อน

      Ja też brałem węzę z miodów podkarpackich. I niestety raz trafiła się gorsza partia: po odbudowaniu komórki wyciągały się. Potem na górze ramki pszczoły robiły zabudowę trutową.
      Trzeba sobie powiedzieć jedno: węza jest tam wytwarzana z takiego wosku jaki przywiozą im pszczelarze. Więc jak masz mniejsza ilość wosku loterią jest jaką węzę otrzymasz. Nigdy nie wiesz z czyim woskiem ten twój wosk zostanie wymieszany.

    • @panpiotr2807
      @panpiotr2807 8 หลายเดือนก่อน

      Natomiast przykrą sytuację miałem ostatnio z innym producentem węzy. Człowiek dostał kilkanaście kg starego wosku po dziadku (prawda jest, że wosk ciemny był. Gościu twierdził, że przypalony). Do tego doszło kilkanaście kg wosku z odsklepin. Węza miała być tylko z mojego wosku.
      Efekt: komórki nie odkształcały się. Węza była ładnie odbudowywana. Niestety ponad 25% plastrów zjechało.
      Fakt - dużym błędem było wymieszanie tych dwóch wosków. Teraz już nigdy nie będzie pewności kto zawinił.
      Niemniej z powyższych przypadków wyłania się dość ponury obraz. Jak zapewnić pszczołom podstawowe warunki do pracy skoro nawet z węzą są takie problemy?

  • @bronislawzbylut308
    @bronislawzbylut308 ปีที่แล้ว +2

    Ja juz nikomu nie wierze

  • @Magic_of_nature
    @Magic_of_nature ปีที่แล้ว

    Dzień dobry, czy mógłby Pan nagrać jakiś film o tym jak rozpoznać prawdziwy miód? Albo jakie są szacunkowe przedziały cenowe za litr danego miodu?

    • @pszczelarz_z_wachocka
      @pszczelarz_z_wachocka  ปีที่แล้ว +1

      Jeżeli mam być szczery to te wszystkie filmy na yt o rozpoznawaniu miodu sposobami domowymi można odłożyć na półkę z bajkami. Dziś fałszerstwo miodu jest na tak dużą skalę i tak doskonale zorganizowane, że wykwalifikowane laboratoria mają problem z identyfikacją zafałszowań.
      Metody te może i służyły w latach 70-80 gdzie duża część miodu to był tak na prawdę przerobiony przez pszczoły syrop cukrowy, który hurtownie od pszczelarzy skupowały, więc był rynek zbytu na tego typu towar, a teraz nikt tego nie skupuje, więc nie fałszuje się miodów w ten sposób od dawna.
      Większym problemem jest import miodu z Litwy, Węgier, Ukrainy czy Chin bo te miody mogą zawierać pozostałości środków czy leków/antybiotyków, których zawierać nie powinny i w Unii Europejskiej są zakazane. Trzeba jednak brać pod uwagę, że importowany miód to jednak miód, więc będzie przechodził wszelkie domowe testy.
      Dlatego ważne jest żeby kupować miód od sprawdzonych pszczelarzy.

    • @bronislawzbylut308
      @bronislawzbylut308 ปีที่แล้ว

      @@pszczelarz_z_wachocka potem sie dziwic ze wszyscy pieprza dookola ze miod jest niezdrowy.Ja zjafam rocznie kilkanascie kg miodu i mam sie dobrze .wlasna weza wlasny miod wiem co jem .ale problem z falszowanym pseudomiodem jest uczciwi pszczelarze na tym traca.

  • @damianignaciuk5920
    @damianignaciuk5920 ปีที่แล้ว

    Dobry wieczór, miałbym pytanko a co z akaracydami po rozpadzie amitrazy i innym syfie po amitrazie są jakieś badania które by sprawdziły taki wosk?

    • @pszczelarz_z_wachocka
      @pszczelarz_z_wachocka  ปีที่แล้ว +1

      Tak, takie badania robi instytut w Puławach, już kilka dni temu wysłałem do nich zapytanie o koszt takich badań, ale czekam na odpowiedź cały czas :/

    • @damianignaciuk5920
      @damianignaciuk5920 ปีที่แล้ว

      @@pszczelarz_z_wachocka dziękuję za odpowiedź pozdrawiam 😀

  • @grzegorzbartosiak9765
    @grzegorzbartosiak9765 ปีที่แล้ว

    W jakim celu w sklepach pszczelarskich skupują taki brązowo czarny wosk? Nadaje się on na świeczki?

    • @pszczelarz_z_wachocka
      @pszczelarz_z_wachocka  ปีที่แล้ว

      Można z niego zrobić świeczki, chociaż raczej sklepy pszczelarskie nie "bawią się" w robienie świec, chyba że jakieś małe. Większość sklepów skupuje wosk z przeznaczeniem na węzę, część producentów skupuje wosk niezależnie od jego koloru, bo i tak są w stanie go "wybielić" w procesie produkcji. Dzięki temu sklep kupuje od producenta węze do odsprzedaży taniej dając wosk.

    • @grzegorzbartosiak9765
      @grzegorzbartosiak9765 ปีที่แล้ว

      Tak myślałem, kupiłem kiedyś taką węzę gdzie pszczoły odbudowały tylko takie koło pośrodku ramki a dookoła nawet nie ruszyły, a była połowa mają. W tym właśnie sklepie skupowali ten brązowo- czarny wosk. A zakupiona węza miała kolor szaro seledynowy.

    • @pszczelarz_z_wachocka
      @pszczelarz_z_wachocka  ปีที่แล้ว

      @@grzegorzbartosiak9765 Ja do sklepu pszczelarskiego który prowadzę kupuję węzę na sprzedaż w Toruniu w firmie Pasieka Sp. z o.o i powiem szczerze że tam bardzo często partie węzy się różnią kolorem od siebie. Czasem przychodzi zółciutka, a czasem jakby wyblakła, taka wpadająca w pomarancz jak i lekko brązowa. Ale ładnie naturalnie pachnie i zachowuje się jak wosk. Nigdy przez kilka lat prowadzenia sklepu nie miałem na nią skarg, sam używałem w pasiece i zawsze pszczoły chętnie budowały. A u niektórych producentów węza po wyjęciu z pudełka jakaś taka przeźroczysta, wygląda jakby była plastikowa i czasem w ogóle nawet nie pachnie.

    • @marco1901
      @marco1901 ปีที่แล้ว

      @@grzegorzbartosiak9765 Ten seledynowo-zielony kolor bierze się z przetapiania wosku/plastrów w aluminiowych naczyniach. Aluminium wchodzi w jakąś reakcję z woskiem.

  • @Michalbb1984
    @Michalbb1984 ปีที่แล้ว

    🐝