Ще є таке, коли герой прилітає на будь-яку планету, навіть якщо трапилась аварія і вимушена посадка, все одно він зустрічається з головним цієї планети. Не країни, не мер міста, а головний планети!
Ага, а ще бродить там без скафандра як в себе вдома. На рідній планеті в деякі широти не можна без щеплення летіти, а тут ціла нова планета зі своїм біомом і нічого, все норм.
Круто. Так приємно, що подібний контент українською мовою. Подяка власнику каналу, що не гоняється за москворотою аудиторією. По троху і наберете свої мільйони підписників. Всесвіт великий. Все буде Україна.
Ох, Владе, кожне Ваше відео - це прямо бальзам для душі :) А взагалі, більшість таких космічних ляпів виникли тому, що автори перші творів, у яких йшлося про космічні кораблі та подорожі, надихалися саме звичайними кораблями та морськими подорожами, особливо їх образами у пригодницьких книгах. Астероїди - це підводні рифи, сонячні бурі, викиди енергії - це шторми, інопланетяни - тубільці, а от пірати це і є пірати. І подібних аналогій можна знайти безліч. Та навіть сама космічна подорож сприймалася як морська, напевно, так навіть читачеві було легше, а не тільки авторові. То тепер ми вже знаємо багато чого про космос і розуміємо наскільки він відрізняється від морів та океанів, а раніше у творах було більше "фантастики" у цьому плані :) P.S. Шварценегер з вилізаючими очима теж серйозно вплинув на мою дитячу психіку :)) А от братові жахи снилися через того "близнюка".
Відео дуже цікаве. Кліше це як окремий вид мистецтва. З приводу Масс Еффекта, хочу трохи стати на захист. Там по сюжету на базу колекціонерів (збирачів, не знаю як правильно перекласти з англійської) може потрапити лише той у кого є система розпізнавання свій-чужий. Багато хто наважувався летіти без неї, тому що просто не знали про її снування. Як результат - ціла купа знищених космічних суден. База колекціонерів знахидиться у центрі галактики, біля чорної діри, або навіть чорних дір. Нормальні умови в цьому місці підтримуються завдяки потужному полю еффекта маси технології Женців. І через це розміри (об*єм) простору є обмеженими. Саме через це там таке скупчення брухту. Колекціонери не дуже цим переймаються, тому що знають про цю особливість. А також їм не треба ухилятись від атак систем безпеки. А так, цей брухт з уламків є додатковим захистом бази. Так, це притягнуто за вуха, але вони хоча б спробували все це пояснити.
Ось така фраза з описів у самій грі є: Standard relay transit protocols often result in a drift of several thousand kilometers from the intended position, but this is fatal in the galactic core. І це повна дурня)
@@vladstoryteller Що я можу сказати, шах, явно не в мою користь. У Масс Еффекті взагалі багато ляпів і кліше. Ті ж трубки скафандру на початку другої гри. Єдине, що можу сказати, так це що якраз розміри безпечного простору можуть відповідати цим відхиленням. А за віки існування цієї бази там могло скупчитися багато мотлоху. А може героям пощастило вийти в реальний простір саме у найбільшому накопиченні мотлоху. А може це все мої домисли, щоб якось виправдати все це. Як би там не було, ще раз дякую за цікаве відео)))
Бісить, коли на нових планетах учені-дослідники перевіряють тільки склад повітся і такі зразу ну шолом відкривати і місцеві "квіточки" нюхати. Наче крім недостатку кисню у повітрі не може бути небезпек...
Ну, які експерти, такі й обставини в яких вони і помирають. Тим паче я вважаю що в кіновсесвіті Чужого космос мертвий (як у Dead space хто знає той знає), окрім землі та деяких її ммм сестер? Братів? Клонів. Які як на мене кастомні (модифіковані, тобто не натурально з'явилися а були зроблені кимось такими які їх бачать), тому там і єлі, і звичайні колоски, і іноді якісь дивні грибочки... але правовласники франшизи думають інакше, тому і є жуки (реальні жуки а не ксени, як у Кємерона) і космічні скорпіони, скалапендри, та бо зна що ще придумають... коротше все споганили) все не так і тому подібне.
До чого тут це? А! Тому!!! Що це говорить про те що ніхто у Чужому ні про інопланетян, ні про небезпеку повітря, не думав і не збирався, бо не так багато екзопланет, на яких можна жити, а якщо можна то проблеми з повітрям не най небезпечніше з проблем (навіть якщо і є віруси, то точно не такі страшні як бурі, вулкани, землетруси, корпорації, держави... люди), тим паче обставини... бувають дивні... тож думати треба більше ніж постійно йти шляхом емоцій.
До речі, в книжковій версії історії Артура Кларка про "Космічну Одісею 2001" ХАЛ просто таранить Френка Пула дроном. Ніяких трубок (книга писалася дещо пізніше сценарію фільму, можливо, це свідоме виправлення кліше). І - висловлюю повагу за нагадування про "захисні механізми". Дякую, що ви є ;-)
До стереотипічних рас можна також додати планети, на яких присутній тільки одного типу біом, наприклад планета-пустеля чи планета-океан, чи планета-джунглі і т.д.
Кхм, перші дві це існуючі типи (недостача даних про океанічні планети), про джунглі *недостача даних* їх існування можливе але може виявитись що таких планет дуже мало і вони повністю унікальні.
Зірка смерті вибухнула саме так через її будову, там же шлейф по екватору, усюди купа надміцних конструкцій, котрі важко продирявити світовими мечами, а там просто пустота. Відповідно, у тому напрямку вибуху було набагато легше розповсюджуватися, усе логічно. А решта просто подумали "о, круто виглядає, зробимо так само!"
Владе, передаю вітання від маленького авторського жіночого колективу) З вашою допомогою намагаємось писати на такому рівні, щоб потратипи нарешті до сільської бібліотеки.
Дякую , відео вийшло досить цікавим . У Вартових Галактики пірати скидали в космос членів команди які підтримували колишнього капітана , ті одразу помирали ,і це нормально . Але ж, в тому ж таки фільмі, Йьондо зміг врятувати Квіла яки вже покривався льодом , сцена звісно гарна , однак не реалістична .
До речі, насправді, ваше тіло у космосі буде охолоджуватися достатньо довго. І спасти вас шанси досить, досить високі, кілька хвилин у вас є. Інша справа, що помрете ви швидше від внутрішнього крововилива, та пошкодження легень, чим від холоду. Проблема в тому, що люди думають, що космос холодний. Насправді він ніякий, там немає матерії, як носія температури. Перенесення тепла відбувається тільки випромінюванням. А це процес не швидкий.
я би посперечався щодо мандалорців, адже у мультсеріалі "війни клонів" були показані часи до знищення мандалору, і далеко не всі мандалорці були бравими воїнами - там були і політики, і митці, і торговці, хоча їхня культура і справді була досить войовничою, але перед занепадом мандалору і розколом на нічний дозор, там було досить багато звичайного мирного населення
Про мандалорців фігня, бо ті з них що не знімають шоломів це як раз щось на кшталт мілітарного культу абстрактної воїнської честі що має жорсткий відбір, але компенсує його "похрещенням" новобранців у мандалорці. Та й там очевидно що це не "етнічні" мандалорці, бо в них є обов'язковий ритуал приведення "приємників", які ще й мають потребувати допомоги в ситуації де член культу є єдиною особою що може цю допомогу надати. Коротше, це не раса однієї риси абсолютно точно.
Очевидно що мандалорці то є калька зі спартанців (в них навіть шоломи схожі). Але по факту це щось накшалт монашого лицарського ордену. Тому звісно, тут нема чому дивуватися що в них всіх схожі погляди на життя.
Є ще один фільм, "Місія на Марс" 2000 року. Там теж вистачає кліше й непродуманості - але мені сподобалось як герої боролись з розгерметизацією, латаючи дірки. Після удару мікрометеоритів тиск постійно падав, один з героїв не надягав шолома й поступово втрачав свідомість поки шукав останню пробоїну, від перепаду тиску його кровоносні судини набухли мов канати. Але він встиг знайти невидиму пробоїну в корпусі, хоча після цього таки "виключився" й мало не врізав дуба. Було б цікаво побачити розбір як помилок, так і цілком вдалих та логічних моментів цього фільму. Але то вже на ваш розсуд
Гарне відео.) Та про манадалорців лишнє Визначення "Манадалорці" в зв це як наше "козаки", в одночас воно може позначати і расу, і професію, і стан В коміксах/мультсеріалі не раз показувались манадалорці некомбантанти Так же в один момент, мандалорцем міг стати і неманадлорець по расі. :Р
З приводу космічного поховання - проблема цього дуже добре показана в одному з епізодів аніме "Странники (Planetes)" де прибирачі космічного сміття виявляють на орбіті, що перетинає кілька траєкторій космічних лайнерів, тіло померлого астронавта і там пояснюється що деякі астронавти так любили космос що залишили наказ поховати їх у космосі. Також це пояснювалося у творах Хайнлайна і Кларка, у тому ж ключі що деякі астронавти хотіли і після смерті залишатися у космосі. Хоча у когось з авторів я бачив досить оригінальну ідею де труна з астронавтом запускалася у зірку, але вже не згадаю що це був за твір
Я не люблю історії про космос, але це відео капець круте! Ще мені цікаво, чи буде відео про подорожі в часі? Просто цікаво, як правило писати такі історії
В якомусь комедійному серіалі класно обіграли "космічне поховання". Там також хотіли пафосно викинути в космос загиблого члена екіпажу і таким чином попрощатися з ним. Але щось пішло не так - космічний корабель був настільки великим, що навколо нього виникала невелика сила тяжіння. І в результаті тіло того чувака всі подальші серії кружляло навколо корабля) Там ще Хю Лорі грав, "5 авеню" здається... Ну і не впевнений щодо наукової достовірності, але момент був кумедний)
Ооо Владе що занаїзд на Мандалорців, там навіть в серіалі із самомого початку була Коваль. Крім того ми достаменно не знаємо як виглчдала вся нація, нас знайомять із тими представниками котрі можуть бути лише воїнами, адже вони всі поголовно найманці
Хоч звісно ми не знаємо щільних астероїдних полів і туманностей. Але "ще" бо таких не видно нам ще в телескопи і так в Сатурновському кільці дуже схожа насиченість, з тією яку ми часто бачимо в фантастиці. І "насичені астероїдні і туманностями" області, не є чимось фізично не можливим, так у вакуумі це буде тривати відносно не довго, бо або розсієтся, або зіжметься під силою гравітації, але все ж для гіперпросторових пожорожувальник, наткунутись на таке за століття має бути можливим!)
Дякую за роз’яснення! Це неймовірно! Мене теж дратували ті дивні вибухи планет, абсолютно земні вибухи від снарядів та пожежи. Фільм сприймається одразу не серйозно, наче казка для дітей. Бісять масштабні грандіозні битви, де антагоністи при усій своїй міці безглуздо програють. Часто справді тупо. І хочеться спитати: а зо, так може було? Так нащо я витратила ті півтори години і переживала за протагоніста і його команду?! Пшик на виході! Так мене та остання історія про сестру і сина Леї вразила. Я ледь додивилася. При тому мені нудно було ще з перших кадрі (Передивитися і зрозуміти, чому саме - я не витримаю ту екзекуцію). Додивилася лише пригадуючи моє захоплення попередніми епізодами та історією вцілому. Сподобався «Андор»: захопливий сюжет та естетична насолода від кожного кадру. Щось відійшла від теми… вибачте Дякую за Вашу працю 🎉
ніщо не перевершить величезного хижого слизня, який мешкав у печері маленького метеорита та намагався проковтнути "Тисячолітнього сокола" в одній з частин "Зоряних воєн".
@@РостиславКіндратюкЕкзогорти харчувались зоряним вітром, мінералами, з яких складались астероїди, а також іншими живими істотами з кремнія. Кораблі не були основою їхнього раціону.
2. Конкретно по масс ефекту, якщо я правильно пам'ятаю, то там це уламки кораблів, які були знищенні колекціонерами. І тому вони дуже щільно сгруповані у області навколо ретранслятора. 3. Зазвичай це пояснюють тим, що всі кораблі обладнені "гасттелями інерції" - якимось магічними шиуками які її прибирають. Тому без двигунів корабель одразу зупиняється.
Ще один ляпас: боротьба за ресурси єдиної планети. У всесвіті так багато ресурсів, що винищення свідомого життя планети заради її ресурсів виглядає більш ніж кумедно.
Щодо горизонтальної смуги. Цікава ідея, коли 2 зорельота атакували себе так довго, що від вибуху першого ця "горизонтальна смуга" знищує той, що ше трохи може стріляти. І звичайно чомусь вона потрапляє саме у супротивника.
@@Ярослав-с7и6г ну, нам досить довго насаджували думку, що козаки - то п'яні дядьки в шароварах, які танцюють гопак, їдять сало і запивають то все горілкою, хоча насправді за козацьких часів були і землероби, і рибалки, і пастухи, і цеховики, які, наприклад, обробляли шкіру сільськогосподарських тварин. це не реклама (мені за це не платять), але в каналі "ім Т Г Шевченка" є відео про козаків, рекомендую)
Зірка Смерті складається з двох половин. На "екваторі" знаходятся ангари, технічні тунелі, й шахти системи охолодження. Хоча Зоряні Війни й ніколи не переслідували ціль бути науково достовірними, будучі скоріше фентезі у фентезійній версії космосу, виокремлення частини ударної хвилі у напрямку, де менше чому є її поглинути, є виправданим. Окрім астероїдних поясів, є доволі щільні скупчення малих космічних тіл. З найбільш наочного, що ми регулярно бачимо на Землі, це є періодичні метеорні потоки (наприклад,Персеїди). Що зостаються достатньо щильними, хоча чимало об`єктів цих потоків регулярно падає в земну атмосферу. Якщо відриваючісь від погоні Хан Соло цілеспрямовано проклав курс через скупчення планетозималей, то велика щільність є природньою. Якщо у фільмі Пасажири, корабель пройшов через не картографований потік планетозималей (а фіксація таких небесних тіл на значному віддаленні від зірок є надскладним завданням), то потік астероїдів є доволі реалістичним. Доречі, у цих фільмах саме пояс (!) астероїдів не згадувався. Про Mass Efect просто брехня. Там вся космична логістика побудована на ретрансляторах. Щоб не витрачати сотні років на дорогу у унший спосіб. І Омега просто веде у потрібну систему. Але, зазвичай, звідти не повертаються. І уламки "на вході" це просто уламки тих хто "не порвернувся". По скафандрам. У справжньому скафандрі достобіса трубок. Це і киснева система, і відведення вологи (бо людина пітніє) і необхідність стравлювати CO2, і система охолодження, що мають також забеспечити комфортний для роботи тиск всередені костюму. Сучасні скафандри є вимушено громіздкими, що дозволяє ховати системи житєзабеспечення між шарами скафандру. Але, це створює і проблеми. Так, сучасні космічні скафандри є заважкими, для роботи в умовах планети. Й дуже обмежують рухи астронавта, що призводить до необхідності компромісів, і надання астронавту мінімально необхідної свободи рухів. Також, займають багато місця на космічному апараті, потребують багато місця для вдягання, обслуговування, часто не можуть бути самостійно одягненними на астронавта. У певному майбутньому, реалістично, скафандри будуть легшими, коли це стане можливим. А значить, і системи житєзабеспечення будуть мігрувати за межі внутрішнього об`єму.
Доречі про вибухи в космосі. У вас навіть ця вогняна сфера може не бути. Лише короткий спалах від вибуху снаряду і в принципі, якщо на кораблі не було нічого вибухонебезпечного, далі він може продовжити летіти навіть відносно цілим шматком з діркою в корпусі та невеликою перпендикулярною відносно діри хмаркою холодного газу, якщо пощастить то він навіть втигне замерзнути в маленькі кристали льоду, колишньої атмосфери корабля, якщо вона взагалі там була. Але ви її наврядчи побачите, окрім як в момент влучання снаряду
12:56 - Пощастило вам, Владе. А я ще пам'ятаю інших мутантів, відірвані руки та процедуру діставання жучка з голови. А тепер мене мучитиме ще й запитання: якщо корабель у космосі не може влетіти у скупчення астероїдів, чи може він влетіти у скупчення космічних мерців? 🤔 Чим не тема для чорної космокомедії...))
в серіалі Авеню 5 трупи літають навколо корабля бо притянулись його гравітацією, а не улетіли в космос. Хоча це взагалі комедія, і такий собі. І закрили його на середині.
10:34 Ви не забувайте ще про те, що у цих човнів є штучна сила тяжіння співмірна із земною. Розгерметизація в такому випадку не може бути 100-то відсотковою. Якась частина має вилетіти із імпульсом, а інша залишатися утриманою тяжінням.
Найбільше в космічній фантастиці бентежать занадто схожі на землян інопланетяни - чи то розумні раси гуманоїдів, чи то просто інопланетні істоти, засновані на тваринах Землі (хоча десь така схожість має сенс і пояснення). І ще часто не враховують того, що прибульці можуть інакше сприймати світ, а відповідно і мислити інакше. Зараз пригадую лише "Прибуття" Дені Вільнева, де останнє враховано
дякую за відео туманність Кесселя в Соло, це був іспанський сором. головне, вони такі штуки почали ліпити скрізь, в 9 тому епізоді теж космос чомусь затягло туманом якась космічна задуха Зоряні війни, оригінальна трилогія і приквел, віяли свіжістю і там не було такого. доречі, слово на виправдання поля астероідів в 4 епізоді, він утворений був на місці колишньої рідної планети Принцеси Леї, і, дуже ймовірно, після знищення, і дуже ймовірно, те що залишається після планети схоже на те, що є в кільцях Сатурна, тобто, там концентрація каменюк вища, за наші астероідні поля в 2 епізоді, доречі, космічний бій відбувається в одному з кілець, що теж досить валідно в 5 тому, так, нічого не ясно :)
А мене такі штуки не бентежать, бо як почати задумуватись про реалізм у ЗВ, то виникають питання і до одноекосистемних планет (планета-пустеля, планета-ліс, планета-зима...), і до світлових мечів, і до поведінки дроїдів, і до біологічного різноманіття (всі розвинені раси - гуманоїди), що вже говорити про банальні звуки в космосі чи маневри винищувачів у вакуумі. Зоряні Війни - це фентезійна космоопера, стилізована під НФ: цим вони і прекрасні. Тож, як на мене, туман у космосі лише додає атмосфери, але це вже чисто на мій смак
Фільмороби так слідують кліше, бо вони дійсно вже так в'їлися, що масовий глядач коли побачить, щось таке 11:20 скаже якась дурня не вистарчило грошей для нормальних спецефектів😅
Коли команда корбля з дюжину людей, але простори корабля величезні. Коли в такому кораблі коридори такі великі, що вантажівка влізе, і звісно усюди в кожному приміщені завжди є повітря, навіть на вантажних палубах
Окрім вищеозначених, у фантастиці мене бісить: 1. Антропоморфність прибульців. От прям 99% позаземних форм життя, най би то якійс фторводневий мешканець Тети Козюлєя -- прямоходячий білатерально сімметричний гуманоїд, ну разі шо тестікули в нього на підборідді чи там гребінь якийсь виріс. Тьху. 2. Керування людиною кораблем при зльоті та посадці, особливо коли ще так дріфтять за допомогою джойстика. Космічні швидкості вони такі космічні, не розраховані на те, що мєясна людина уважно вдивляєься в радар, бачить астероїд та хоба поліцейській розворіт, щоб не в№%тися. 3. Ввід даних для розрахування траекторії в реальному часі. Ага да.
Про перше. З однієї точки зору я вважаю, що інопланетянин має бути прямоходящим і мати руки (це такі з пальцями). Просто щоби розвинути роботу з інтсрументами. Проте "прямоходящі" - це умова для наземних істот. Плавати з жабрами теж можна, у когось бувають водні розумні види. Щодо "фороводню" - так, дихати киснем це унікальна особливість "розвинутих форм" життя на Землі. Хто пробували окислювати 2-велентне залізо, аміак до оксидів азоту або сірководень до оксидів сірки - ті задишилися на рівні бактерій. Білатералії - так, чомусь вижили вони, а не якісь медузи створили цивілізацію.
Було неймовірно цікаво, дуже дякую за це відео!Це тепер одне з моїх найулюбленіших відео на каналі. Майже всі кліше я сама не помічала ніколи(хоча якщо чесно я дивлюся не так багато фільмів, де вони можуть зустрітися), і, насправді, навіть як про ідеї ніколи не замислювалася і не зустрічала в якихось статтях про написання наукової фантастики. Тому дякую також за новизну! Це відео, насправді дуже надихає щось написати на тему перелічених кліше.
А ще є таке, що прибульці їдять землян. Це дуже дивно, бо нема ніякої підстави вважати, що інопланетне життя має таку ж саму білкову структуру як земне. Скоріш за все м'ясо людини буде для прибульців настільки корисним, як людині камінці або плазма, або, не знаю напівпровідники із кремнію
колись читав про радянську станцію, що пролітала крізь хвіст коменти. Там було до 3х шарів захисту в окремих місцях. та і потрапляння часток фіксувалось багато. Принаймі так писали у журналі
Пане Владе, горизонтальна вибухова хвиля у космосі цілком вірогідна, якщо тіло, що вибухає, обертається навколо своєї вісі. Той же ефект, що і з кільцями Сатурна. Питання, лише у швидкості, що потрібна для досягнення відносно пласкої горизонтальної хвилі. Тому у випадку із вибухом Кріптона, ця хвиля більш-менш доречна.
Ооооой, уперше за довгий час вподобайка прилетіла ще до перегляду. Просто через вибір теми. Бо з дитинства активно фап...захоплююся космосом. Далі оновлюю коментар протягом ролика, щоб не забути. Окремий лайк за ласкаві слова про «Експансію» - найкраще, що трапилося з космічною НФ у цьому тисячолітті. В от щодо практичних спецефектів у олдскульному сайфаї - нєєє, то класика. Тож я ними не травмований, а ощасливлений)) Карпентеровське Дещо (The Thing) досі викликає у серденьку відчуття теплого м'якого пледу. Аніматроніка й пластичний грим ванлав! Що ж до рас однієї риси... В цілому згоден, що це кліше, але не згоден, що воно сильно шкідливе. І я не про росіян. Те, що ми на Землі поступово прийшли до висміюваного ультраправаками дайвьорсіті не означає, що це єдиний можливий шлях. У нашій історії були приклади культур, де панівна ідеологія домінувала повністю, формуючи образ расово вірного арійця/совєтського громадянина/японця... А будь-які прояви інакшості чавилися залізним сапогом. Тому, наприклад, раса хижаків-воїнів клінгонів для мене виглядає абсолютно органічною та імовірною. Як і тоталітаризм вулканців. Так, сюрприз, на Вулкані суспільство довгий час було тоталітарним, і лише тлєтворноє вліяніє загнівающєй Фєдєрациі почало потихеньку лупати цю скалу. Тобто у сеттінгу Стар Треку хіба що ференгі виглядають надто карикатурно, як на мене.
Люблю дивитися такі відео, адже я фізик і бачу подібні ляпи скрізь. Але наскільки треба бути старим, щоб вчити фізику аж в 6 класі?)) це або в 2023 в Україні, або в якійсь іншій країні) Хотілося б ще б почати ляпи у фільмах про космос чи у фільмах де є події у космосі)
Дай обніму за Светлячка! В захист цього кліше будемо вважати, що корабель зупиняє прискорення відносно інших тіл і так це виглядає(показують) на плівці.
Там взагалі незрозуміла ситуація. Наскільки я пам’ятаю, вони там подорожують в межах однієї зоряної системи поміж різних планет і місяців. Коли в них були проблеми з двигуном, вони летіли якимись манівцями, тому можна припустити, що вони не стояли на місці, а просто рухалися по якийсь віддаленій орбіті.
Так там дія відбувается у колись колонізованій системі. У який приблизно дюжина планет. Ну і команда капітана Мела по своїй суті були контрабандистами. А коли ще бідібрали рівер з брато мо їи взагали бажано нетраплятися на очі військовим томи і подорожують манівцями
Можливо корабель використовує якусь зверхсвітлову, або околосвітлову технологію, бо перельоти там відбуваються за дуже короткий час. В фільмі місія сірініті (продовження серяла), корабель здіснює аварійну посадку без шасі і "оре" поверхню, хоча і на шасі вже зупинивсяб. Та фільм все-одно класний.
@@МаксимПетрович-й7я Це неправда: ніяких світлових швидкостей. І перельоти не швидкі: бувають тижнями і навіть місяцями, що в межах однієї зоряної системи не так і мало. У «Місії Сереніті» корабель без шасі сідає на посадковий майданчик і за інерцією заповзає в ангар - метрів 20-30. Це які шасі дозволяють так зупинятися? Там пристосування до вертикальної посадки, взагалі то.
@@МаксимПетрович-й7я ну нете щоб і швидко. Наскільки памятаю там подоріж між планетами займають тижні. Але так скоріше за все там якась примітивна технологія надсвітлового двигуна
А ще постійно забувають що тиск в середині корабля складає 1 атмосферу тому фізично не може поток повітря бути сильним. Невеликий отвір можна навіть рукою закрити без пошкоджень
На рахонок тіла в космосі. Воно розкладеться, адже в тілі присутні більшість необхідних бактерій і речовин. Та і без того, тіло притягне якась планета чи зірка, тому воно згорить. Отже, якщо немає причини зберігати тіло, то космічне поховання доволі логічне
бісять різнокольорові розчини у пробірках без підписів у лабораторіях. мікроскопи і глобуси у хімічних лабах. казки про міжгалактичну торгівлю, скопіпащену з трансатлантичної торгівлі 17 ст., хоча торгівля навіть між планетами економічно невигідна, і обгрунтувати її вигілність для фантастичного світу - ще та задачка із зірочкою
Щодо Mass Effect 2 - це уламки кораблів, які проходили через ретранслятор та одразу знищувалися через таку собі систему охорони Колекціонерів, тому там це виправдано. "Астероїди", які там є, насправді не астероїди, а частина цієї самої "системи".
Точно треба взяти космічні погрібіння, та трохи оновити ідею, наприклад додавати до космічної труни* маячок щоб у випадку зіткнення абож націленого пошуку можна було підібрати труну/обійти її, таким чином з'явиться нова професія! Плюс можна додати лора чому саме так, або просто сказати що це була чиясь тупа ідея яка тепер є мейнстрімом, що реалістично і продумано!☝️😮👍 А ще дерелікти, я обожнюю їх, багато хто обожнює їх теж, не треба якихось дивних обставин та занадто багато горрору, просто "була аварія та людей врятували корабель тепер пустий" (але ніколи не викидати горрор та дивні обставини, бо це святе, просто роби/робіть Реалістичніше і іноді "там була резня бо пара астронавтів були набрані на сойдьот а вони виявилися маньяко-людожеро-насильниками" ну etc. Коротше) та аномалії! Не всякі мостри, портали, незрозуміле щось (їх теж можна за бажанням) а саме дивні та на перший погляд неможливі космічні тіла чи феномени космосу які дуже унікальні та неперевершені! Наприклад три кільцева система де є три доволі великі пояси, чи планети близнюки де є однакові бактерії, які потрапили на них через метеорити з іншої планети, і ще багато можна нафантазувати бо на те й фантастика, навіть якщо супер реалістична стальна сай фай, це не неможливі речі, просто унікальні, як Земля наприклад з ходячими розумними голими мавпами та рептилоїдами у бікіні (не *гугли* 😉). Ностромо, є? Ну треба більше робочих кораблей бо не все існування всесвіту воювати, треба ж і мирне життя... там робота якась, гроші чи щось. Мабуть поки достатьньо? Ну хто знає 😊 А так користуйся/користуйтеся модифікуй/модифікуйте. Мене можете додати там, як надихаючого, пропоновача ідей. . . Кхм, так а я ж не спитав тебе що за гра? Назва там де її можна подивитись? Про що гра? Яка вона? І т.д.т.п. можна грабить коровани? Прогресія персонажа, і інші меми... Скрадання в кущах😅 Trademark*
@@ЛевАрцишевський Та так хобі , І я взагалі хз чи робити етапи вне космічно корабля і якщо робити то краще як платформер чи як шутер з видом з верху чи може взагалі 3д лабіринт
Люди яких повертають із космічного вакууму після розгерметизації мають бути повністю рожевими, потім синіми, потім коричневими. Усі ж ми знаємо що таке ,,робити засос" ? Так от, розгерметизація - це моментальний засос всього тіла людини. Всі пори мають бути заповнені кров'ю. Більше того у Ютубі десь є відео де хлопець грається із вакуумною камерою. Так у одному із відео він піддає свою руку впливу далеко не повного вакуума, і його рука стає повністтю рожевою, немов він її ошпарив кіп'ятком.
Ще одне кліше - перетворення людини на бурульку протягом кількох секунд після потрапляння у космічний вакуум. Тіло може віддавати теплову енергію 3 шляхами: -теплопровідність (передача приконтакті предметів) - конвекція (передача за допомогою потоку рідин або газів) -випромінення У космосі доступний тільки останній, який є доволі повільним. Вакуум взагалі є ідеальним теплоізолятором. Власне, одним з визначень температури є міра інтенсивності теплового руху атомів/молекул. У вакуумі ці частки є але в надзвичайно малій кількості, тому не зовсім вірно визначати температуру вакууму як абсолютний нуль.
Ще є таке, коли герой прилітає на будь-яку планету, навіть якщо трапилась аварія і вимушена посадка, все одно він зустрічається з головним цієї планети. Не країни, не мер міста, а головний планети!
ну якщо це перший контакт то все досить логічно...
Ага, а ще бродить там без скафандра як в себе вдома. На рідній планеті в деякі широти не можна без щеплення летіти, а тут ціла нова планета зі своїм біомом і нічого, все норм.
Просто це людство таке недорозвинуте, що ділиться на якісь незрозумілі групи, ще й воює між цими групами, знищуючи собі подібних =)
@@ALeXSagittarius цим відсіюються нежиттєздатні системи і стимулюється розвиток :)
А ще раніше всі чужопланетяни розмовляли англійською.
Круто. Так приємно, що подібний контент українською мовою. Подяка власнику каналу, що не гоняється за москворотою аудиторією. По троху і наберете свої мільйони підписників. Всесвіт великий. Все буде Україна.
Ох, Владе, кожне Ваше відео - це прямо бальзам для душі :)
А взагалі, більшість таких космічних ляпів виникли тому, що автори перші творів, у яких йшлося про космічні кораблі та подорожі, надихалися саме звичайними кораблями та морськими подорожами, особливо їх образами у пригодницьких книгах. Астероїди - це підводні рифи, сонячні бурі, викиди енергії - це шторми, інопланетяни - тубільці, а от пірати це і є пірати. І подібних аналогій можна знайти безліч. Та навіть сама космічна подорож сприймалася як морська, напевно, так навіть читачеві було легше, а не тільки авторові. То тепер ми вже знаємо багато чого про космос і розуміємо наскільки він відрізняється від морів та океанів, а раніше у творах було більше "фантастики" у цьому плані :)
P.S. Шварценегер з вилізаючими очима теж серйозно вплинув на мою дитячу психіку :)) А от братові жахи снилися через того "близнюка".
17:20 у Вархаммері все з цим чотко! Мертвих людей просто переробляють на протеїнові батончики і годують їми потім персонал. Лайфак. 😊😊😊😊
Оце я розумію)
З певної точки зору геніально
Відео дуже цікаве. Кліше це як окремий вид мистецтва. З приводу Масс Еффекта, хочу трохи стати на захист. Там по сюжету на базу колекціонерів (збирачів, не знаю як правильно перекласти з англійської) може потрапити лише той у кого є система розпізнавання свій-чужий. Багато хто наважувався летіти без неї, тому що просто не знали про її снування. Як результат - ціла купа знищених космічних суден. База колекціонерів знахидиться у центрі галактики, біля чорної діри, або навіть чорних дір. Нормальні умови в цьому місці підтримуються завдяки потужному полю еффекта маси технології Женців. І через це розміри (об*єм) простору є обмеженими. Саме через це там таке скупчення брухту. Колекціонери не дуже цим переймаються, тому що знають про цю особливість. А також їм не треба ухилятись від атак систем безпеки. А так, цей брухт з уламків є додатковим захистом бази. Так, це притягнуто за вуха, але вони хоча б спробували все це пояснити.
Я командер Шепард, і це мій улюблений коментар на Цитаделі. Повага за таку увагу до деталей!
Набираки🤣
@@Imperial_Lizardgirl Це шедеврально😅Нам потрібні локалізації від вас)))
Ось така фраза з описів у самій грі є:
Standard relay transit protocols often result in a drift of several thousand kilometers from the intended position, but this is fatal in the galactic core.
І це повна дурня)
@@vladstoryteller Що я можу сказати, шах, явно не в мою користь. У Масс Еффекті взагалі багато ляпів і кліше. Ті ж трубки скафандру на початку другої гри. Єдине, що можу сказати, так це що якраз розміри безпечного простору можуть відповідати цим відхиленням. А за віки існування цієї бази там могло скупчитися багато мотлоху. А може героям пощастило вийти в реальний простір саме у найбільшому накопиченні мотлоху. А може це все мої домисли, щоб якось виправдати все це.
Як би там не було, ще раз дякую за цікаве відео)))
Бісить, коли на нових планетах учені-дослідники перевіряють тільки склад повітся і такі зразу ну шолом відкривати і місцеві "квіточки" нюхати. Наче крім недостатку кисню у повітрі не може бути небезпек...
Ну шо поробиш, у них у сценарії так написано)
Ну, які експерти, такі й обставини в яких вони і помирають. Тим паче я вважаю що в кіновсесвіті Чужого космос мертвий (як у Dead space хто знає той знає), окрім землі та деяких її ммм сестер? Братів? Клонів. Які як на мене кастомні (модифіковані, тобто не натурально з'явилися а були зроблені кимось такими які їх бачать), тому там і єлі, і звичайні колоски, і іноді якісь дивні грибочки... але правовласники франшизи думають інакше, тому і є жуки (реальні жуки а не ксени, як у Кємерона) і космічні скорпіони, скалапендри, та бо зна що ще придумають... коротше все споганили) все не так і тому подібне.
До чого тут це? А! Тому!!! Що це говорить про те що ніхто у Чужому ні про інопланетян, ні про небезпеку повітря, не думав і не збирався, бо не так багато екзопланет, на яких можна жити, а якщо можна то проблеми з повітрям не най небезпечніше з проблем (навіть якщо і є віруси, то точно не такі страшні як бурі, вулкани, землетруси, корпорації, держави... люди), тим паче обставини... бувають дивні... тож думати треба більше ніж постійно йти шляхом емоцій.
Мені подобається як ви підбираєте кожен раз реквізити для відео)) футболки наприклад))
Дуже цікаво слухати, побільше вам підписників
Дякую, хоч хтось зацінив)
До речі, в книжковій версії історії Артура Кларка про "Космічну Одісею 2001" ХАЛ просто таранить Френка Пула дроном. Ніяких трубок (книга писалася дещо пізніше сценарію фільму, можливо, це свідоме виправлення кліше).
І - висловлюю повагу за нагадування про "захисні механізми". Дякую, що ви є ;-)
До стереотипічних рас можна також додати планети, на яких присутній тільки одного типу біом, наприклад планета-пустеля чи планета-океан, чи планета-джунглі і т.д.
Влад це сам говорив в попередньому відео про космоляпи🤷🏻♂️
Кхм, перші дві це існуючі типи (недостача даних про океанічні планети), про джунглі *недостача даних* їх існування можливе але може виявитись що таких планет дуже мало і вони повністю унікальні.
@@Imperial_Lizardgirl планета-джунглі це екзопланета, типу Землі. Багато підводних течій і ріки дадуть джунглі
Планета-джунглі найімовірніше може виникнути у подвійній системі, а так, як подвійних систем більшість, то і велика ймовірність існування таких планет
Зірка смерті вибухнула саме так через її будову, там же шлейф по екватору, усюди купа надміцних конструкцій, котрі важко продирявити світовими мечами, а там просто пустота. Відповідно, у тому напрямку вибуху було набагато легше розповсюджуватися, усе логічно. А решта просто подумали "о, круто виглядає, зробимо так само!"
13:00 а мене ще лякає капсула що діставали з носу в "згадати все"
Ооо точно, нащо ви нагадали(
...треба передивитися
Владе, передаю вітання від маленького авторського жіночого колективу) З вашою допомогою намагаємось писати на такому рівні, щоб потратипи нарешті до сільської бібліотеки.
Всім привіт)
Файне відео. Задумався що напевно раса венеріанок з трьома цицьками це десять із десяти і в кожному космічному всесвіті такі повинні бути
Взагалі в них були дві, а так трьох замало якось, потрібно чотири))) для... розвитку?...
@@Imperial_Lizardgirl Хай буде одна, але дуже велика
@@coxmaster9192 Хм? Не така й погана ідея...
17:35 - Влад - тут навіть жартувати не хочеться.
Наступний кадр... :)
Дякую , відео вийшло досить цікавим . У Вартових Галактики пірати скидали в космос членів команди які підтримували колишнього капітана , ті одразу помирали ,і це нормально . Але ж, в тому ж таки фільмі, Йьондо зміг врятувати Квіла яки вже покривався льодом , сцена звісно гарна , однак не реалістична .
До речі, насправді, ваше тіло у космосі буде охолоджуватися достатньо довго. І спасти вас шанси досить, досить високі, кілька хвилин у вас є. Інша справа, що помрете ви швидше від внутрішнього крововилива, та пошкодження легень, чим від холоду.
Проблема в тому, що люди думають, що космос холодний. Насправді він ніякий, там немає матерії, як носія температури. Перенесення тепла відбувається тільки випромінюванням. А це процес не швидкий.
я би посперечався щодо мандалорців, адже у мультсеріалі "війни клонів" були показані часи до знищення мандалору, і далеко не всі мандалорці були бравими воїнами - там були і політики, і митці, і торговці, хоча їхня культура і справді була досить войовничою, але перед занепадом мандалору і розколом на нічний дозор, там було досить багато звичайного мирного населення
Про мандалорців фігня, бо ті з них що не знімають шоломів це як раз щось на кшталт мілітарного культу абстрактної воїнської честі що має жорсткий відбір, але компенсує його "похрещенням" новобранців у мандалорці. Та й там очевидно що це не "етнічні" мандалорці, бо в них є обов'язковий ритуал приведення "приємників", які ще й мають потребувати допомоги в ситуації де член культу є єдиною особою що може цю допомогу надати. Коротше, це не раса однієї риси абсолютно точно.
Очевидно що мандалорці то є калька зі спартанців (в них навіть шоломи схожі). Але по факту це щось накшалт монашого лицарського ордену. Тому звісно, тут нема чому дивуватися що в них всіх схожі погляди на життя.
Є ще один фільм, "Місія на Марс" 2000 року. Там теж вистачає кліше й непродуманості - але мені сподобалось як герої боролись з розгерметизацією, латаючи дірки. Після удару мікрометеоритів тиск постійно падав, один з героїв не надягав шолома й поступово втрачав свідомість поки шукав останню пробоїну, від перепаду тиску його кровоносні судини набухли мов канати. Але він встиг знайти невидиму пробоїну в корпусі, хоча після цього таки "виключився" й мало не врізав дуба. Було б цікаво побачити розбір як помилок, так і цілком вдалих та логічних моментів цього фільму. Але то вже на ваш розсуд
Гарне відео.)
Та про манадалорців лишнє
Визначення "Манадалорці" в зв це як наше "козаки", в одночас воно може позначати і расу, і професію, і стан
В коміксах/мультсеріалі не раз показувались манадалорці некомбантанти
Так же в один момент, мандалорцем міг стати і неманадлорець по расі. :Р
Хоча в перших шести фільмах (за наступні не дуже пам'ятаю) були показані саме що тільки найманці
Тим більше, що у Війнах клонів були і мандалорці-пацифісти, які обладунків не носили 🤷🏼♀️
Так мандалорці це навіть не раса, а шось типу політичної нації більше.
@@artemus8768 так там їх усього двоє було. Причому один - клон іншого.
@@Rumpelstilzchen_M і я про те, наприкрість в фільмах їх тема майже взагалі не розкрита 🥲
Владе, у Вас є унікальна здатність - надихати. Кожен раз після перегляду відео з'являється натхнення щось робити. Треба більше відео 😊
У мене теж!
Правда нічого поки так і не зробив 😢
З приводу космічного поховання - проблема цього дуже добре показана в одному з епізодів аніме "Странники (Planetes)" де прибирачі космічного сміття виявляють на орбіті, що перетинає кілька траєкторій космічних лайнерів, тіло померлого астронавта і там пояснюється що деякі астронавти так любили космос що залишили наказ поховати їх у космосі.
Також це пояснювалося у творах Хайнлайна і Кларка, у тому ж ключі що деякі астронавти хотіли і після смерті залишатися у космосі. Хоча у когось з авторів я бачив досить оригінальну ідею де труна з астронавтом запускалася у зірку, але вже не згадаю що це був за твір
Як я Вас розумію стосовно сцени зі "Згадати все". Тупо на все життя 🤣
Аналогічно)) через ту дитячу травму передивилася той фільм вже після 25, але без фінальної сцени все одно)
Нас таких багато👀😅
І я травмована цим фільмом! Очі Шварца ніколи не забуду! 😂
привіт з Хмельницького і велика подяка за працю та цікавий контент
Я не люблю історії про космос, але це відео капець круте! Ще мені цікаво, чи буде відео про подорожі в часі? Просто цікаво, як правило писати такі історії
Подорожі в часі як основа для сюжету... Занотував
@@vladstoryteller Мене як шанувальника гард сай фаю тригернуло. Або скоріше як людину що визнає все що поза гард сай фаєм та нонфіком галімим фентезі.
І тут згадався Локі
В якомусь комедійному серіалі класно обіграли "космічне поховання". Там також хотіли пафосно викинути в космос загиблого члена екіпажу і таким чином попрощатися з ним. Але щось пішло не так - космічний корабель був настільки великим, що навколо нього виникала невелика сила тяжіння. І в результаті тіло того чувака всі подальші серії кружляло навколо корабля) Там ще Хю Лорі грав, "5 авеню" здається... Ну і не впевнений щодо наукової достовірності, але момент був кумедний)
Лол, це круто)
Так, Авеню 5 з Г'ю Лорі у головній ролі. На жаль, зняли тільки два сезони.
Яке космічне відео, ще й на мій День народження! Дяка!
Доречі в Інтерстелар замість відривання шлангів розбили скло у скафандрі Купера. Напевно найреалістичніший фільм про космос
Ооо Владе що занаїзд на Мандалорців, там навіть в серіалі із самомого початку була Коваль. Крім того ми достаменно не знаємо як виглчдала вся нація, нас знайомять із тими представниками котрі можуть бути лише воїнами, адже вони всі поголовно найманці
Ойвсьо
Хоч звісно ми не знаємо щільних астероїдних полів і туманностей. Але "ще" бо таких не видно нам ще в телескопи і так в Сатурновському кільці дуже схожа насиченість, з тією яку ми часто бачимо в фантастиці. І "насичені астероїдні і туманностями" області, не є чимось фізично не можливим, так у вакуумі це буде тривати відносно не довго, бо або розсієтся, або зіжметься під силою гравітації, але все ж для гіперпросторових пожорожувальник, наткунутись на таке за століття має бути можливим!)
Я себе прям відчуваю на дитячій казочці для дорослих. У цікавій обгортці завернуті справжні мудрості життя. Та ще й актуальні! Респект та повага😉🔥🔥
люблю космо фантастику, але так, це мабуть один з найменш реалістичних жанрів, навіть горрори їй поступаються)
Дякую за роз’яснення! Це неймовірно! Мене теж дратували ті дивні вибухи планет, абсолютно земні вибухи від снарядів та пожежи. Фільм сприймається одразу не серйозно, наче казка для дітей.
Бісять масштабні грандіозні битви, де антагоністи при усій своїй міці безглуздо програють. Часто справді тупо. І хочеться спитати: а зо, так може було? Так нащо я витратила ті півтори години і переживала за протагоніста і його команду?! Пшик на виході! Так мене та остання історія про сестру і сина Леї вразила. Я ледь додивилася. При тому мені нудно було ще з перших кадрі (Передивитися і зрозуміти, чому саме - я не витримаю ту екзекуцію). Додивилася лише пригадуючи моє захоплення попередніми епізодами та історією вцілому.
Сподобався «Андор»: захопливий сюжет та естетична насолода від кожного кадру. Щось відійшла від теми… вибачте
Дякую за Вашу працю 🎉
Ооо Андор то любов
Бійка з мавпами в "До зірок" все ж таки була ефектним прийомом, як ілюстрація до філософського оголення сутності приматів взагалі.
Треба колабу з Кідруком по космосу.😊
Кідрук ображений за сільські бібліотеки та огляд на його книжку
Мене так тригерить слово "колаба")))
Вже формально була колаба з Кідруком по сторітелінгу. Але там погана кінцівка😅
ніщо не перевершить величезного хижого слизня, який мешкав у печері маленького метеорита та намагався проковтнути "Тисячолітнього сокола" в одній з частин "Зоряних воєн".
Троп: Космічні створіння живуть у *КОСМОСІ!*
@@Imperial_Lizardgirl ага. живуть надією, що раз на 100500 мільйонів років щось їстівне залетить їм у пащу.
А те, як Лея та Ган вийшли типу у відкритий космос в масках? 😅
@@JediUAТак вони були не в космосі, а в нутрощах того слимака. У великих особин усередині формувалась своя екосистема
@@РостиславКіндратюкЕкзогорти харчувались зоряним вітром, мінералами, з яких складались астероїди, а також іншими живими істотами з кремнія. Кораблі не були основою їхнього раціону.
Чудовий канал, дивлюсь давно, фільм "згадати все", досить класний насправді, можна й передивитись, думаю не пожалкуюєш. Ну іще передаю привіт Камподу.
2. Конкретно по масс ефекту, якщо я правильно пам'ятаю, то там це уламки кораблів, які були знищенні колекціонерами. І тому вони дуже щільно сгруповані у області навколо ретранслятора.
3. Зазвичай це пояснюють тим, що всі кораблі обладнені "гасттелями інерції" - якимось магічними шиуками які її прибирають. Тому без двигунів корабель одразу зупиняється.
Ще один ляпас: боротьба за ресурси єдиної планети. У всесвіті так багато ресурсів, що винищення свідомого життя планети заради її ресурсів виглядає більш ніж кумедно.
Це точно, я ось тут згадував про такий сценарій: th-cam.com/video/Gyf10tV6qWU/w-d-xo.html
Щодо горизонтальної смуги. Цікава ідея, коли 2 зорельота атакували себе так довго, що від вибуху першого ця "горизонтальна смуга" знищує той, що ше трохи може стріляти. І звичайно чомусь вона потрапляє саме у супротивника.
Дякуємо за відео! Хай квітне україномовний ютуб і Україна 🇺🇦🇺🇦🇺🇦💪❤️
коли згадались мандалорці, як "раса однієї ролі", я чомусь одразу згадав про спартанців - теж типову історію про націю-воїнів.
А Козаки?😂
@@Ярослав-с7и6г ну, нам досить довго насаджували думку, що козаки - то п'яні дядьки в шароварах, які танцюють гопак, їдять сало і запивають то все горілкою, хоча насправді за козацьких часів були і землероби, і рибалки, і пастухи, і цеховики, які, наприклад, обробляли шкіру сільськогосподарських тварин.
це не реклама (мені за це не платять), але в каналі "ім Т Г Шевченка" є відео про козаків, рекомендую)
У "Війнах клонів" далеко не всі Мандалорці були войовничими )) Була в них навіть королева-пацифістка.
@@JediUA я не про те, як все було насправді (особливо про те, яким було суспільство до знищення планети Імперією), а про стереотипи)
Рекомендую по лору детальніше розглянути Мандалорців. Бо воно так і є
Потужний і цікавий контент!
Щиро дякую)
Зірка Смерті складається з двох половин. На "екваторі" знаходятся ангари, технічні тунелі, й шахти системи охолодження. Хоча Зоряні Війни й ніколи не переслідували ціль бути науково достовірними, будучі скоріше фентезі у фентезійній версії космосу, виокремлення частини ударної хвилі у напрямку, де менше чому є її поглинути, є виправданим.
Окрім астероїдних поясів, є доволі щільні скупчення малих космічних тіл. З найбільш наочного, що ми регулярно бачимо на Землі, це є періодичні метеорні потоки (наприклад,Персеїди). Що зостаються достатньо щильними, хоча чимало об`єктів цих потоків регулярно падає в земну атмосферу. Якщо відриваючісь від погоні Хан Соло цілеспрямовано проклав курс через скупчення планетозималей, то велика щільність є природньою. Якщо у фільмі Пасажири, корабель пройшов через не картографований потік планетозималей (а фіксація таких небесних тіл на значному віддаленні від зірок є надскладним завданням), то потік астероїдів є доволі реалістичним. Доречі, у цих фільмах саме пояс (!) астероїдів не згадувався.
Про Mass Efect просто брехня. Там вся космична логістика побудована на ретрансляторах. Щоб не витрачати сотні років на дорогу у унший спосіб. І Омега просто веде у потрібну систему. Але, зазвичай, звідти не повертаються. І уламки "на вході" це просто уламки тих хто "не порвернувся".
По скафандрам. У справжньому скафандрі достобіса трубок. Це і киснева система, і відведення вологи (бо людина пітніє) і необхідність стравлювати CO2, і система охолодження, що мають також забеспечити комфортний для роботи тиск всередені костюму. Сучасні скафандри є вимушено громіздкими, що дозволяє ховати системи житєзабеспечення між шарами скафандру. Але, це створює і проблеми. Так, сучасні космічні скафандри є заважкими, для роботи в умовах планети. Й дуже обмежують рухи астронавта, що призводить до необхідності компромісів, і надання астронавту мінімально необхідної свободи рухів. Також, займають багато місця на космічному апараті, потребують багато місця для вдягання, обслуговування, часто не можуть бути самостійно одягненними на астронавта.
У певному майбутньому, реалістично, скафандри будуть легшими, коли це стане можливим. А значить, і системи житєзабеспечення будуть мігрувати за межі внутрішнього об`єму.
Дякую, було дуже цікаво! Успіхів Вам!
Доречі про вибухи в космосі. У вас навіть ця вогняна сфера може не бути. Лише короткий спалах від вибуху снаряду і в принципі, якщо на кораблі не було нічого вибухонебезпечного, далі він може продовжити летіти навіть відносно цілим шматком з діркою в корпусі та невеликою перпендикулярною відносно діри хмаркою холодного газу, якщо пощастить то він навіть втигне замерзнути в маленькі кристали льоду, колишньої атмосфери корабля, якщо вона взагалі там була. Але ви її наврядчи побачите, окрім як в момент влучання снаряду
12:56 - Пощастило вам, Владе. А я ще пам'ятаю інших мутантів, відірвані руки та процедуру діставання жучка з голови.
А тепер мене мучитиме ще й запитання: якщо корабель у космосі не може влетіти у скупчення астероїдів, чи може він влетіти у скупчення космічних мерців? 🤔 Чим не тема для чорної космокомедії...))
в серіалі Авеню 5 трупи літають навколо корабля бо притянулись його гравітацією, а не улетіли в космос. Хоча це взагалі комедія, і такий собі. І закрили його на середині.
Окрема подяка за розвіювання поперу Доні з культового "Великого Лебовскі"
10:34 Ви не забувайте ще про те, що у цих човнів є штучна сила тяжіння співмірна із земною. Розгерметизація в такому випадку не може бути 100-то відсотковою. Якась частина має вилетіти із імпульсом, а інша залишатися утриманою тяжінням.
Цікаво, ніколи не задумувався про це
ну тоді повітря має просто... витікти? ні?
І що? Наче як людина не здатна дихати при відсутності тиску атмосферного повітря
Хм. А до речі. Це ж значить взагалі не може бути ніякого вітру. Розгерметизації просто не буде, якщо на кораблі штучна гравітація.
@@Rumpelstilzchen_M це може залежати від того як саме ця штучна гравітація працює, а цього ніхто не пояснює
як завжди цікаве відео! дякую=)
прочитав перших дві книги з циклу "Експансія" - ці книги дійсно змінюють сприйняття наукової фантастики))
Найбільше в космічній фантастиці бентежать занадто схожі на землян інопланетяни - чи то розумні раси гуманоїдів, чи то просто інопланетні істоти, засновані на тваринах Землі (хоча десь така схожість має сенс і пояснення). І ще часто не враховують того, що прибульці можуть інакше сприймати світ, а відповідно і мислити інакше. Зараз пригадую лише "Прибуття" Дені Вільнева, де останнє враховано
дякую за роботу, коментар задля підтримки українcького контенту не менше деcяти cлів у коментарі
дякую за відео
туманність Кесселя в Соло, це був іспанський сором. головне, вони такі штуки почали ліпити скрізь, в 9 тому епізоді теж космос чомусь затягло туманом
якась космічна задуха
Зоряні війни, оригінальна трилогія і приквел, віяли свіжістю і там не було такого.
доречі, слово на виправдання поля астероідів в 4 епізоді, він утворений був на місці колишньої рідної планети Принцеси Леї, і, дуже ймовірно, після знищення, і дуже ймовірно, те що залишається після планети схоже на те, що є в кільцях Сатурна, тобто, там концентрація каменюк вища, за наші астероідні поля
в 2 епізоді, доречі, космічний бій відбувається в одному з кілець, що теж досить валідно
в 5 тому, так, нічого не ясно :)
А мене такі штуки не бентежать, бо як почати задумуватись про реалізм у ЗВ, то виникають питання і до одноекосистемних планет (планета-пустеля, планета-ліс, планета-зима...), і до світлових мечів, і до поведінки дроїдів, і до біологічного різноманіття (всі розвинені раси - гуманоїди), що вже говорити про банальні звуки в космосі чи маневри винищувачів у вакуумі. Зоряні Війни - це фентезійна космоопера, стилізована під НФ: цим вони і прекрасні. Тож, як на мене, туман у космосі лише додає атмосфери, але це вже чисто на мій смак
@@olezhkoтак, в ЗВ краще за фізику і логіку не чіплятися 😂 Але ж вони все одно класні 😊
@@JediUA О, Джедайська Криївка! Згоден, але логіка все-таки краще хай лишається)
А я обожнюю практичні ефекти, костюми та грім 😅
Міф 9: Велетенська агресивна фауна що живе прямо у відкритому космосі
Дуже цікаво, красно дякую!
Ось таке душнільство мені вельми до вподоби! Випадково натрапив на канал і дивлюся одне відео за іншим. Дуже якісний і цікавенний контент!
Фільмороби так слідують кліше, бо вони дійсно вже так в'їлися, що масовий глядач коли побачить, щось таке 11:20 скаже якась дурня не вистарчило грошей для нормальних спецефектів😅
О, Кінологіка!
Коли команда корбля з дюжину людей, але простори корабля величезні. Коли в такому кораблі коридори такі великі, що вантажівка влізе, і звісно усюди в кожному приміщені завжди є повітря, навіть на вантажних палубах
О, тому мені сподобалося, як в Експансії випускають повітря перед битвою
Чудове відео. Бажаю успіху у розвитку каналу
Ураа! Нове відео! Дякую за труди.
Окрім вищеозначених, у фантастиці мене бісить:
1. Антропоморфність прибульців. От прям 99% позаземних форм життя, най би то якійс фторводневий мешканець Тети Козюлєя -- прямоходячий білатерально сімметричний гуманоїд, ну разі шо тестікули в нього на підборідді чи там гребінь якийсь виріс. Тьху.
2. Керування людиною кораблем при зльоті та посадці, особливо коли ще так дріфтять за допомогою джойстика. Космічні швидкості вони такі космічні, не розраховані на те, що мєясна людина уважно вдивляєься в радар, бачить астероїд та хоба поліцейській розворіт, щоб не в№%тися.
3. Ввід даних для розрахування траекторії в реальному часі. Ага да.
Про перше. З однієї точки зору я вважаю, що інопланетянин має бути прямоходящим і мати руки (це такі з пальцями). Просто щоби розвинути роботу з інтсрументами.
Проте "прямоходящі" - це умова для наземних істот. Плавати з жабрами теж можна, у когось бувають водні розумні види.
Щодо "фороводню" - так, дихати киснем це унікальна особливість "розвинутих форм" життя на Землі. Хто пробували окислювати 2-велентне залізо, аміак до оксидів азоту або сірководень до оксидів сірки - ті задишилися на рівні бактерій.
Білатералії - так, чомусь вижили вони, а не якісь медузи створили цивілізацію.
Було неймовірно цікаво, дуже дякую за це відео!Це тепер одне з моїх найулюбленіших відео на каналі.
Майже всі кліше я сама не помічала ніколи(хоча якщо чесно я дивлюся не так багато фільмів, де вони можуть зустрітися), і, насправді, навіть як про ідеї ніколи не замислювалася і не зустрічала в якихось статтях про написання наукової фантастики. Тому дякую також за новизну! Це відео, насправді дуже надихає щось написати на тему перелічених кліше.
О! Передивитись Експансію! Дяка))
дякую за цікаву ідею
3:30 У нашій системі є не 1, а цілих 3 астероїдних пояси. Перший між Марсом та Юпітером, потім зовнішній пояс за всіма планетами та Хмара Оорта
Я знаю, а ще трояни біля Юпітера)
Ох, усі ці мовні приколюхі. Приземлене мислення у випуску про космічні ляпи❤❤❤
Комент на підтримку каналу
Дякую за працю
А ще є таке, що прибульці їдять землян. Це дуже дивно, бо нема ніякої підстави вважати, що інопланетне життя має таку ж саму білкову структуру як земне. Скоріш за все м'ясо людини буде для прибульців настільки корисним, як людині камінці або плазма, або, не знаю напівпровідники із кремнію
Дякуємо вам за працю , та цікавий україномовний контент 😊
В цьому піздецю, я плакав від сміху 😂😂😂😂 дякую!
Блін, із "Вгадати все" я також нічого не пам'ятаю окрім вилізаючих очей та трійку грудей
Дякую за відео!
Класичний штамп - звуки у космосі.
Вони можливі, просто у фільмах вони не реалістичні та занадто голосні.
колись читав про радянську станцію, що пролітала крізь хвіст коменти. Там було до 3х шарів захисту в окремих місцях. та і потрапляння часток фіксувалось багато. Принаймі так писали у журналі
Хвіст комети, так, це теж варіант
Люблю космогорори, особистий улюбленець- Горизонт подій
Поняв. Ніколи більше не читати статті з фізики (не дуже і хотілося), щоб не псувати собі перегляд сай-фаю
Дуже сміялася з космічної раси "янсур"😄 дякую за відео!
Обожнюю такі огляди на Відео))
Дякую. Дуже цікавий контент.
Пане Владе, горизонтальна вибухова хвиля у космосі цілком вірогідна, якщо тіло, що вибухає, обертається навколо своєї вісі. Той же ефект, що і з кільцями Сатурна. Питання, лише у швидкості, що потрібна для досягнення відносно пласкої горизонтальної хвилі. Тому у випадку із вибухом Кріптона, ця хвиля більш-менш доречна.
Ооооой, уперше за довгий час вподобайка прилетіла ще до перегляду. Просто через вибір теми. Бо з дитинства активно фап...захоплююся космосом.
Далі оновлюю коментар протягом ролика, щоб не забути.
Окремий лайк за ласкаві слова про «Експансію» - найкраще, що трапилося з космічною НФ у цьому тисячолітті.
В от щодо практичних спецефектів у олдскульному сайфаї - нєєє, то класика. Тож я ними не травмований, а ощасливлений)) Карпентеровське Дещо (The Thing) досі викликає у серденьку відчуття теплого м'якого пледу. Аніматроніка й пластичний грим ванлав!
Що ж до рас однієї риси... В цілому згоден, що це кліше, але не згоден, що воно сильно шкідливе. І я не про росіян. Те, що ми на Землі поступово прийшли до висміюваного ультраправаками дайвьорсіті не означає, що це єдиний можливий шлях. У нашій історії були приклади культур, де панівна ідеологія домінувала повністю, формуючи образ расово вірного арійця/совєтського громадянина/японця... А будь-які прояви інакшості чавилися залізним сапогом. Тому, наприклад, раса хижаків-воїнів клінгонів для мене виглядає абсолютно органічною та імовірною.
Як і тоталітаризм вулканців. Так, сюрприз, на Вулкані суспільство довгий час було тоталітарним, і лише тлєтворноє вліяніє загнівающєй Фєдєрациі почало потихеньку лупати цю скалу.
Тобто у сеттінгу Стар Треку хіба що ференгі виглядають надто карикатурно, як на мене.
Дякую, приємно бачити, що старі відоси хтось дивиться) і не хтось, а справжні поціновувачі
Один з найкращих каналів у просторі ютуб💓
Люблю дивитися такі відео, адже я фізик і бачу подібні ляпи скрізь. Але наскільки треба бути старим, щоб вчити фізику аж в 6 класі?)) це або в 2023 в Україні, або в якійсь іншій країні)
Хотілося б ще б почати ляпи у фільмах про космос чи у фільмах де є події у космосі)
F16то маньяки))) ахахахах обожнюю ваші приколдеси
Дай обніму за Светлячка!
В захист цього кліше будемо вважати, що корабель зупиняє прискорення відносно інших тіл і так це виглядає(показують) на плівці.
Там взагалі незрозуміла ситуація. Наскільки я пам’ятаю, вони там подорожують в межах однієї зоряної системи поміж різних планет і місяців. Коли в них були проблеми з двигуном, вони летіли якимись манівцями, тому можна припустити, що вони не стояли на місці, а просто рухалися по якийсь віддаленій орбіті.
Так там дія відбувается у колись колонізованій системі. У який приблизно дюжина планет. Ну і команда капітана Мела по своїй суті були контрабандистами. А коли ще бідібрали рівер з брато мо їи взагали бажано нетраплятися на очі військовим томи і подорожують манівцями
Можливо корабель використовує якусь зверхсвітлову, або околосвітлову технологію, бо перельоти там відбуваються за дуже короткий час.
В фільмі місія сірініті (продовження серяла), корабель здіснює аварійну посадку без шасі і "оре" поверхню, хоча і на шасі вже зупинивсяб. Та фільм все-одно класний.
@@МаксимПетрович-й7я Це неправда: ніяких світлових швидкостей. І перельоти не швидкі: бувають тижнями і навіть місяцями, що в межах однієї зоряної системи не так і мало.
У «Місії Сереніті» корабель без шасі сідає на посадковий майданчик і за інерцією заповзає в ангар - метрів 20-30. Це які шасі дозволяють так зупинятися? Там пристосування до вертикальної посадки, взагалі то.
@@МаксимПетрович-й7я ну нете щоб і швидко. Наскільки памятаю там подоріж між планетами займають тижні. Але так скоріше за все там якась примітивна технологія надсвітлового двигуна
А ще постійно забувають що тиск в середині корабля складає 1 атмосферу тому фізично не може поток повітря бути сильним. Невеликий отвір можна навіть рукою закрити без пошкоджень
В тебе на футболці теж є дуже поширена помилка, але вже художників які зображають зоряне небо.
Ну щодо футболки я не претендую)
На рахонок тіла в космосі. Воно розкладеться, адже в тілі присутні більшість необхідних бактерій і речовин. Та і без того, тіло притягне якась планета чи зірка, тому воно згорить. Отже, якщо немає причини зберігати тіло, то космічне поховання доволі логічне
До речі, я переглянув "Експансію". Мегаохуєнно. Навіть (майже) не відчувається, що це Амазон. 🤌
Перші 3 сезони знімали не Амазон, а з 4го серіал стає сильно нуднішим.
І ще нереалістично відносно книжки, + інтер'єри кораблів перероблені ще й горизонтальні
А в оригіналі навіть культові фрази перероблені.
От воно що,@@artemshvets2068. Тоді це все пояснює.
бісять різнокольорові розчини у пробірках без підписів у лабораторіях. мікроскопи і глобуси у хімічних лабах. казки про міжгалактичну торгівлю, скопіпащену з трансатлантичної торгівлі 17 ст., хоча торгівля навіть між планетами економічно невигідна, і обгрунтувати її вигілність для фантастичного світу - ще та задачка із зірочкою
Дякую за контент
Щодо Mass Effect 2 - це уламки кораблів, які проходили через ретранслятор та одразу знищувалися через таку собі систему охорони Колекціонерів, тому там це виправдано. "Астероїди", які там є, насправді не астероїди, а частина цієї самої "системи".
Я ж і мав на увазі, що це уламки кораблів)
Не дуже полюбляю космотематику, але саме відео було досить цікаве та пізнавальне. Дякую!
класний відос )) Просто раніше не було таких потреб до реалістичності у кіно. Це тренд останніх десятиріч
Я якраз роблю гру про космос думаю якось обіграти якісь кліше
Точно треба взяти космічні погрібіння, та трохи оновити ідею, наприклад додавати до космічної труни* маячок щоб у випадку зіткнення абож націленого пошуку можна було підібрати труну/обійти її, таким чином з'явиться нова професія! Плюс можна додати лора чому саме так, або просто сказати що це була чиясь тупа ідея яка тепер є мейнстрімом, що реалістично і продумано!☝️😮👍
А ще дерелікти, я обожнюю їх, багато хто обожнює їх теж, не треба якихось дивних обставин та занадто багато горрору, просто "була аварія та людей врятували корабель тепер пустий" (але ніколи не викидати горрор та дивні обставини, бо це святе, просто роби/робіть Реалістичніше і іноді "там була резня бо пара астронавтів були набрані на сойдьот а вони виявилися маньяко-людожеро-насильниками" ну etc. Коротше) та аномалії! Не всякі мостри, портали, незрозуміле щось (їх теж можна за бажанням) а саме дивні та на перший погляд неможливі космічні тіла чи феномени космосу які дуже унікальні та неперевершені!
Наприклад три кільцева система де є три доволі великі пояси, чи планети близнюки де є однакові бактерії, які потрапили на них через метеорити з іншої планети, і ще багато можна нафантазувати бо на те й фантастика, навіть якщо супер реалістична стальна сай фай, це не неможливі речі, просто унікальні, як Земля наприклад з ходячими розумними голими мавпами та рептилоїдами у бікіні (не *гугли* 😉). Ностромо, є? Ну треба більше робочих кораблей бо не все існування всесвіту воювати, треба ж і мирне життя... там робота якась, гроші чи щось.
Мабуть поки достатьньо? Ну хто знає 😊
А так користуйся/користуйтеся модифікуй/модифікуйте. Мене можете додати там, як надихаючого, пропоновача ідей. . .
Кхм, так а я ж не спитав тебе що за гра? Назва там де її можна подивитись? Про що гра? Яка вона? І т.д.т.п. можна грабить коровани? Прогресія персонажа, і інші меми...
Скрадання в кущах😅
Trademark*
якщо там штучна гравітація є, то БУДЬ ЛАСКА поясни як вона працює, а ще мені цікаво що за гра взагалі))
@@ЛевАрцишевський Та так хобі , І я взагалі хз чи робити етапи вне космічно корабля і якщо робити то краще як платформер чи як шутер з видом з верху чи може взагалі 3д лабіринт
@@ЛевАрцишевський Про штучну гравітацію в мене є ідея магнітних чобіт якщо надумаю
Тепер чекаю окремий розбір того фільму чи серіалу про Амазонок:)
Люди яких повертають із космічного вакууму після розгерметизації мають бути повністю рожевими, потім синіми, потім коричневими. Усі ж ми знаємо що таке ,,робити засос" ? Так от, розгерметизація - це моментальний засос всього тіла людини. Всі пори мають бути заповнені кров'ю. Більше того у Ютубі десь є відео де хлопець грається із вакуумною камерою. Так у одному із відео він піддає свою руку впливу далеко не повного вакуума, і його рука стає повністтю рожевою, немов він її ошпарив кіп'ятком.
Ще одне кліше - перетворення людини на бурульку протягом кількох секунд після потрапляння у космічний вакуум.
Тіло може віддавати теплову енергію 3 шляхами:
-теплопровідність (передача приконтакті предметів)
- конвекція (передача за допомогою потоку рідин або газів)
-випромінення
У космосі доступний тільки останній, який є доволі повільним. Вакуум взагалі є ідеальним теплоізолятором.
Власне, одним з визначень температури є міра інтенсивності теплового руху атомів/молекул. У вакуумі ці частки є але в надзвичайно малій кількості, тому не зовсім вірно визначати температуру вакууму як абсолютний нуль.
О так, я хотів про це поговорити в цьому відео, але не влізло(
Але ж гарно ))) (до речі, є ще звук в космосі ))) )