Ja zastosowałem metodę mycia zębów po każdym posiłku lub żucia gumy bez cukru, gdy nie ma możliwości. Efekt jest taki, że mam ponad 50 lat i wszystkie zęby. Jednak też często odwiedzałem dentystę, by leczyć zęby. Najważniejsza jest systematyczność, a rady tej Pani są bardzo pomocne.
Dzień dobry, dziękuję bardzo za Pani materiały, za to, że dzieli się Pani z widzami swoja wiedzą! Niejednokrotnie podkreśla Pani, że sama regularność mycia zębów i jego prawidłowa technika jest kluczowa, a narzędzie w postaci odpowiedniego narzędzia (szczoteczki) jest sprawą na drugim miejscu (acz zapewne również nie bez znaczenia). Jest to dla mnie niezwykle cenna uwaga i biorę ją sobie do serca. Jednak jako że tak bardzo reklamowane są obecnie szczoteczki soniczne, to jestem zainteresowany ich zastosowaniem u siebie i najbliższych i staram się zgłębić temat - czy faktycznie gra jest warta świeczki, biorąc pod uwagę, że mówimy o codziennej regularnej higienie jamy ustnej. Stąd nie ukrywam, że Pani opinia o nich w całej różnorodności funkcji, które są dostępne za pomocą dzisiejszej technologii, byłaby dla mnie bardzo cenna. Pomijając fakt, że - jak to często bywa - za ceną nie zawsze idą realne korzyści dla konsumenta, zastanawiam się, czy są jakieś kluczowe parametry, które jednak warto wziąć pod uwagę, a które z nich są "chwytem marketingowym" niekoniecznie niezbędnym, a stąd - na co by Pani zwróciła uwagę przy zakupie takiej szczoteczki. Jednym z głównych parametrów jest ilość ruchów sonicznych na minutę. Niektóre szczoteczki umożliwiają aż 96.000 tych ruchów. Rodzi mi się pytanie - czy jest to faktycznie przydatne i warto dla tej funkcjonalności więcej zapłacić, czy np. zupełnie wystarczające jest 31.000, a nawet w drugą stronę - czy zbyt duża ilośc tych ruchów nie jest paradoksalnie szkodliwa dla szkliwa/dziąseł? Podobnie z kwestią ilości trybów - w tym, np., zdarza się, że są tryby lub końcówki przeznaczone do czyszczenia języka - czy faktycznie warto oczyszczać język z bakterii specjalną końcówką, czy wystarczy jego zwykłe szczotkowanie? Z góry dziękuję za Pani wysiłek w edukowaniu społeczeństwa. Pozdrawiam serdecznie
Dzien dobry, ja używam osobiście manualnej szczoteczki, ale mój syn używa sonicznej którą kupiłam 3 lata temu za niecałą stówkę i ma tylko 40000 drgań/min i daje radę. Można kupić taką co ma 60000 i będzie wystarczająca wg mnie. Dokupuje mu tylko wymienne glówki i ładuje raz na 2 tygodnie. Ja uwielbiam irygator i zawsze będę go polecać, muszę zamówić sobie nowy bo mój już cieknie ale ma już tez prawie 3 lata i ma do tego prawo bo też był z tych tańszych. A co do czyszczenia języka to zaleca się czyszczenie go oddzielną szczoteczką lub specjalnym czyścikiem do języka, można kupić takie czyściki za grosze i myślę że nie ma co dopłacać jakiś dużych pieniędzy aby mieć taki bajer ale to oczywiście jest indywidualna sprawa.
A czy taką Vitammy Symphony tylko się przykłada pod odpowiednim kątem do każdej powierzchni czy trzeba też wykonywać ten dodatkowy ruch wymiatający od dziąsła w górę zęba? Co myślisz o pastach Blend-a-med 3d White Luxe Pasta Do Zębów Glamorous White lub Colgate, Max White, Expert White ? są odpowiednie do codziennego stosowania?
Witam, płyny mogą wspomagać higienę jamy ustnej, ale jej nigdy nie zastąpią, jeśli nie będziemy dobrze doczyszczać zębów to żaden płyn nie pomoże . Nie usuną one nam płytki nazębnej którą da się usunąć tylko mechanicznie za pomocą szczoteczki, a kamień to już zmineralizowana płytka nazębna którą można usunąć za pomocą skalera bo staje się twarda i dobrze przylega do zębów. Zazwyczaj kamień powstaje na przednich zębach od strony podniebienia i języka bo tam często nie doczyszamy zębów i aby kamienia było mniej trzeba dokladnie czyścić zęby. Niektórzy też mogą mieć większe predyspozycje do powstawania kamienia i może być to uwarunkowane między innymi ilością wytwarzanej śliny. Ja osobiście rzadko używam takich płynów i tego też nie używałam, ale bardzo dużą uwagę przykładam, aby zęby myć dokładnie. Pozdrawiam
To tak uściślając trzeba ruchem wymagającym zacząć szczotkować od zaczęcia się działa i po zębie po jego koniec? I robimy to naprawdę delikatnie jak możemy?
Ja mam szczoteczkę soniczną, oraz szczoteczkę soniczną z małą główką do czyszczenia pomiędzy zębami. Poza tym używam nici, i całej reszty cudów. Używam płynów. Co trzy miesiące wizyta u higienistki- 30 minut zdejmowania kamienia nad dziąsłami i pod dziąsłami. Wszystko przez paradontozę 🤷 Zęby zdrowe, proste, białe...ogólnie każdy mi zazdrości. A dziąsła katastrofa...Zawsze dbałam o ząbki a tu taka niespodzianka. Babcia miała, mama miała...mam i ja😣
Moja mama też ma, niestety dopiero po 50 moja szefowa ją zdiagnozowała i trafiła do periodontologa. Co kilka tygodni kiretaze i na szczęście paradontoza nie postępuje, ale zmian które już są niestety sie juz nie cofnie. Mama używa specjalnych past AJONA, PARADONTAX lub BIODENT i jest dobrze tylko żałuję, że żaden lekarz nie poinformował mojej mamy, że jest problem. Zrobiła protezke bo brakuje jej 3 ząbków a ma prawie 60 lat aby nie obciążać pozostałych zębów bo to również jest wazne jak są braki. Na pierwszą wizytę na NFZ do periodontologa czekała prawie pol roku, najgorzej jest się dostać potem trzeba pilnować wizyt.U mnie zauważono 12 lat temu ze mam luźne dziąsła i predyspozycje do paradontozy, ale mam nadzieje ze odpowiednia profilaktyka mnie przed nią uchroni, na razie się nic złego nie dzieje i oby tak dalej. Co 5 lat RTG zębów robie dla porównania aby mieć wszystko pod kontrolą.
Mam pytanie odnośnie szczoteczek sonicznych, tzn. gdy szczoteczka wykonuje ruchy góra -dół po przyłożeniu do zębów (gdy jest włączona to odchyla się w obie strony) technika mycia jest taka sama jak pani prezentowała? Czy taka szczoteczka może się przyczyniać do obniżania dziąseł? Będę wdzięczna za odpowiedź.
tak się zastanawiam czy lepsza będzie Shona Pro czy może Vitammy Symphony? Szkoda tylko że symphony nie ma etui :( na Vitammy jest napisane, że ma więcej ruchów (82.000), ale czy to prawda ( z tyłu informacja że odpowiada 41tys ruchów, co i tak więcej niż 31tys w Shona Pro. Jak myślicie?
Myślę, że jedna i druga szczoteczka będzie dobra jeśli będzie sie jej używać systematycznie, bo można mieć szczoteczkę za kilkaset złotych i jeśli będzie leżeć i się kurzyć to nie pomoże nam w dbaniu o zęby. Ja osobiście nie używam sonicznej ale u mojego 17letniego syna super się sprawdza firmy seago sg-507 zamówiona z alliexpress ponad 2 lata temu i nic się z nią nie dzieje, tylko co miesiąc wymieniam końcówki a nie jest to szczoteczka z górnej półki.
@@nieszoruj2359 oki. Dziękuję za tak szybką i wyczerpującą odwiedź. Brałem też pod uwagę seago s9 właśnie. Chyba wezmę zamówię dziś Vitammy, choć bardzo żałuję, że nie ma etui no ale przecież można zawsze do kosmetyczki wsadzić na wyjazd. Wiem już że ruchów mają praktycznie tyle samo, tylko w jednej podano ruchy a w drugiej drgania :) Bardziej też podobają mi się z ich modelów te czarne, ale trudniej zadbać o ich wygląd. Z używaniem problemu nie będzie bo chcąc wyrobić u młodszego syna nawyk, zawsze nim go zaprowadzę do szkoły myjemy razem zęby rano i później przed snem też :)
Miło się Pani słucha, zwłaszczy gdy tematy są wartościowe - - proszę wrócić z filmami :P
Ja zastosowałem metodę mycia zębów po każdym posiłku lub żucia gumy bez cukru, gdy nie ma możliwości. Efekt jest taki, że mam ponad 50 lat i wszystkie zęby. Jednak też często odwiedzałem dentystę, by leczyć zęby. Najważniejsza jest systematyczność, a rady tej Pani są bardzo pomocne.
Mądrego to warto posłuchać.
Świetnie pokazane :D
30 lat za późno odkryłem ten program
Lepiej późno niż wcale 😉
Super , pokazane
Dzień dobry, dziękuję bardzo za Pani materiały, za to, że dzieli się Pani z widzami swoja wiedzą!
Niejednokrotnie podkreśla Pani, że sama regularność mycia zębów i jego prawidłowa technika jest kluczowa, a narzędzie w postaci odpowiedniego narzędzia (szczoteczki) jest sprawą na drugim miejscu (acz zapewne również nie bez znaczenia). Jest to dla mnie niezwykle cenna uwaga i biorę ją sobie do serca.
Jednak jako że tak bardzo reklamowane są obecnie szczoteczki soniczne, to jestem zainteresowany ich zastosowaniem u siebie i najbliższych i staram się zgłębić temat - czy faktycznie gra jest warta świeczki, biorąc pod uwagę, że mówimy o codziennej regularnej higienie jamy ustnej. Stąd nie ukrywam, że Pani opinia o nich w całej różnorodności funkcji, które są dostępne za pomocą dzisiejszej technologii, byłaby dla mnie bardzo cenna.
Pomijając fakt, że - jak to często bywa - za ceną nie zawsze idą realne korzyści dla konsumenta, zastanawiam się, czy są jakieś kluczowe parametry, które jednak warto wziąć pod uwagę, a które z nich są "chwytem marketingowym" niekoniecznie niezbędnym, a stąd - na co by Pani zwróciła uwagę przy zakupie takiej szczoteczki.
Jednym z głównych parametrów jest ilość ruchów sonicznych na minutę. Niektóre szczoteczki umożliwiają aż 96.000 tych ruchów. Rodzi mi się pytanie - czy jest to faktycznie przydatne i warto dla tej funkcjonalności więcej zapłacić, czy np. zupełnie wystarczające jest 31.000, a nawet w drugą stronę - czy zbyt duża ilośc tych ruchów nie jest paradoksalnie szkodliwa dla szkliwa/dziąseł?
Podobnie z kwestią ilości trybów - w tym, np., zdarza się, że są tryby lub końcówki przeznaczone do czyszczenia języka - czy faktycznie warto oczyszczać język z bakterii specjalną końcówką, czy wystarczy jego zwykłe szczotkowanie?
Z góry dziękuję za Pani wysiłek w edukowaniu społeczeństwa.
Pozdrawiam serdecznie
Dzien dobry, ja używam osobiście manualnej szczoteczki, ale mój syn używa sonicznej którą kupiłam 3 lata temu za niecałą stówkę i ma tylko 40000 drgań/min i daje radę. Można kupić taką co ma 60000 i będzie wystarczająca wg mnie. Dokupuje mu tylko wymienne glówki i ładuje raz na 2 tygodnie. Ja uwielbiam irygator i zawsze będę go polecać, muszę zamówić sobie nowy bo mój już cieknie ale ma już tez prawie 3 lata i ma do tego prawo bo też był z tych tańszych. A co do czyszczenia języka to zaleca się czyszczenie go oddzielną szczoteczką lub specjalnym czyścikiem do języka, można kupić takie czyściki za grosze i myślę że nie ma co dopłacać jakiś dużych pieniędzy aby mieć taki bajer ale to oczywiście jest indywidualna sprawa.
@@nieszoruj2359 czy można odbudować ukruszonego zęba podziąsłowo samym kompozytem i włóknem szklanym zamiast korony protetycznej porcelanowej?
Ślicznotka :)
A czy taką Vitammy Symphony tylko się przykłada pod odpowiednim kątem do każdej powierzchni czy trzeba też wykonywać ten dodatkowy ruch wymiatający od dziąsła w górę zęba?
Co myślisz o pastach Blend-a-med 3d White Luxe Pasta Do Zębów Glamorous White lub Colgate, Max White, Expert White ? są odpowiednie do codziennego stosowania?
Czy daje coś stosowanie płynów do płukania przeciw powstawaniu kamienia ?
Np. Płyn Vitis Anticaries ?
Jakie jest Pani zdanie na ten temat ?
Witam, płyny mogą wspomagać higienę jamy ustnej, ale jej nigdy nie zastąpią, jeśli nie będziemy dobrze doczyszczać zębów to żaden płyn nie pomoże . Nie usuną one nam płytki nazębnej którą da się usunąć tylko mechanicznie za pomocą szczoteczki, a kamień to już zmineralizowana płytka nazębna którą można usunąć za pomocą skalera bo staje się twarda i dobrze przylega do zębów. Zazwyczaj kamień powstaje na przednich zębach od strony podniebienia i języka bo tam często nie doczyszamy zębów i aby kamienia było mniej trzeba dokladnie czyścić zęby.
Niektórzy też mogą mieć większe predyspozycje do powstawania kamienia i może być to uwarunkowane między innymi ilością wytwarzanej śliny. Ja osobiście rzadko używam takich płynów i tego też nie używałam, ale bardzo dużą uwagę przykładam, aby zęby myć dokładnie. Pozdrawiam
A woda z cytryna jest zalecana do picia ?
To tak uściślając trzeba ruchem wymagającym zacząć szczotkować od zaczęcia się działa i po zębie po jego koniec? I robimy to naprawdę delikatnie jak możemy?
Ja mam szczoteczkę soniczną, oraz szczoteczkę soniczną z małą główką do czyszczenia pomiędzy zębami. Poza tym używam nici, i całej reszty cudów. Używam płynów. Co trzy miesiące wizyta u higienistki- 30 minut zdejmowania kamienia nad dziąsłami i pod dziąsłami. Wszystko przez paradontozę 🤷 Zęby zdrowe, proste, białe...ogólnie każdy mi zazdrości. A dziąsła katastrofa...Zawsze dbałam o ząbki a tu taka niespodzianka. Babcia miała, mama miała...mam i ja😣
Moja mama też ma, niestety dopiero po 50 moja szefowa ją zdiagnozowała i trafiła do periodontologa. Co kilka tygodni kiretaze i na szczęście paradontoza nie postępuje, ale zmian które już są niestety sie juz nie cofnie. Mama używa specjalnych past AJONA, PARADONTAX lub BIODENT i jest dobrze tylko żałuję, że żaden lekarz nie poinformował mojej mamy, że jest problem. Zrobiła protezke bo brakuje jej 3 ząbków a ma prawie 60 lat aby nie obciążać pozostałych zębów bo to również jest wazne jak są braki. Na pierwszą wizytę na NFZ do periodontologa czekała prawie pol roku, najgorzej jest się dostać potem trzeba pilnować wizyt.U mnie zauważono 12 lat temu ze mam luźne dziąsła i predyspozycje do paradontozy, ale mam nadzieje ze odpowiednia profilaktyka mnie przed nią uchroni, na razie się nic złego nie dzieje i oby tak dalej. Co 5 lat RTG zębów robie dla porównania aby mieć wszystko pod kontrolą.
@@nieszoruj2359 w jaki sposób można usunąć torbiel śluzowa lub od przgryzania zmianę ?
Ja też mam ten problem i już sama nie wiem co używać.
Jakis odcinek o domowym wybielaniu zebow bedzie?
Będzie o nakladkowym wybielaniu zębów które wykonujemy w domu.
Super😊
Mam pytanie odnośnie szczoteczek sonicznych, tzn. gdy szczoteczka wykonuje ruchy góra -dół po przyłożeniu do zębów (gdy jest włączona to odchyla się w obie strony) technika mycia jest taka sama jak pani prezentowała? Czy taka szczoteczka może się przyczyniać do obniżania dziąseł?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
a jak się dowiedzieć czy pasta której używam jest zbyt ścierna?
Należy spojrzeć na opakowanie i powinna być wartość RDA.
@@nieszoruj2359 ani na elmexie ani na colgate total nie ma czegoś takiego jak RDA :(
tak się zastanawiam czy lepsza będzie Shona Pro czy może Vitammy Symphony? Szkoda tylko że symphony nie ma etui :( na Vitammy jest napisane, że ma więcej ruchów (82.000), ale czy to prawda ( z tyłu informacja że odpowiada 41tys ruchów, co i tak więcej niż 31tys w Shona Pro. Jak myślicie?
Myślę, że jedna i druga szczoteczka będzie dobra jeśli będzie sie jej używać systematycznie, bo można mieć szczoteczkę za kilkaset złotych i jeśli będzie leżeć i się kurzyć to nie pomoże nam w dbaniu o zęby. Ja osobiście nie używam sonicznej ale u mojego 17letniego syna super się sprawdza firmy seago sg-507 zamówiona z alliexpress ponad 2 lata temu i nic się z nią nie dzieje, tylko co miesiąc wymieniam końcówki a nie jest to szczoteczka z górnej półki.
@@nieszoruj2359 oki. Dziękuję za tak szybką i wyczerpującą odwiedź. Brałem też pod uwagę seago s9 właśnie. Chyba wezmę zamówię dziś Vitammy, choć bardzo żałuję, że nie ma etui no ale przecież można zawsze do kosmetyczki wsadzić na wyjazd. Wiem już że ruchów mają praktycznie tyle samo, tylko w jednej podano ruchy a w drugiej drgania :)
Bardziej też podobają mi się z ich modelów te czarne, ale trudniej zadbać o ich wygląd.
Z używaniem problemu nie będzie bo chcąc wyrobić u młodszego syna nawyk, zawsze nim go zaprowadzę do szkoły myjemy razem zęby rano i później przed snem też :)
@@morgrabia etui fajna sprawa w podróży, ale tą soniczną zawsze można rozmontować :) życzę udanego zakupu
@@beatableble1598 podobnie jak zwykła rotacyjną, ktoś używam teraz.