Dejte tepelným slunečním kolektorům šanci vám pomoci šetřit

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 29 ก.ย. 2024

ความคิดเห็น • 5

  • @richardpetrovic8941
    @richardpetrovic8941 5 หลายเดือนก่อน

    Hovoríte od 35°sklonu čo je úplne zle. Proste pracovníci vašej firmy to položia na strechu podľa sklonu strechy a hotovo.

  • @richardpetrovic8941
    @richardpetrovic8941 5 หลายเดือนก่อน

    Optimálny sklon je 51-53° , pri tomto sklone sa ročná teplotná krivka sploští a vniknú dve maximá na začiatku a konci leta a v najhorúcejšom období sa voda neprehrieva. A predĺži sa obdobie jeseň a jar.

  • @richardpetrovic8941
    @richardpetrovic8941 5 หลายเดือนก่อน

    Na TUV je to jednoduchý spoľahlivý a dlhodobo fungujúci systém. Mne pripravuje 300l teplej vody denne a používam ju aj pre pračku a umývačku riadu - tam šetrí el. energiu a špirály. V zime vodu predhrieva a následne ju pri odbere dohrejem kotlom len toľko koľko spotrebujem. Pre ohrev domu v našich podmienkach keď je obloha tri mesiace zatiahnutá sa to neoplatí ako aj FVE. A to kôli veľkej počiatočnej investícii. Čo sa ale oplatí sú termické solárne air panely, ak máme k dispozícii vhodnú južnú stenu. Sú lacné a vedia skrátiť vykurovacie obdobie.

  • @antoninhanzlik8092
    @antoninhanzlik8092 ปีที่แล้ว

    Tyhle propočty jsem dělal již před 30 lety. V období listopad - březen je slunce schované a nízko a brzy zapadá, takže když je potřeba energie, tak tuto energii slunce neposkytuje. V naší zeměpisné šířce a pod hranicí inverze, je tato cesta nesmysl. A v létě, pouze pro ohřev TÚV není úspora energie tak veliká, aby v dohledu 20 let zaplatila vložené investice.
    Můj názor je, že v České kotlině je tato cesta nesmyslná.
    Jediná cesta je laciná energie z jádra a bezpečně postavené jaderné elektrárny. Jinak nás čekají hodně velké problémy.

  • @tomaskonopac9431
    @tomaskonopac9431 ปีที่แล้ว

    Obecně už před 100 lety se stavěli první akumulační systémy kde se v létě čerpala voda do velkých podzemních prostor s kamenivem a v zimě vytápěla pak budova . Tato technologie je dobrá má však velké stavební investice . Pro topení TUV v menších objektech v našich podnebních podmínkách to není úplně efektivní . Největší efektivitu to má v hotelech s letní sezonou to samé koupaliště atd s velkou spotřebou TUV . Celkově je potřeba tuto technologii chápat včetně jejich omezení a přihlédnout k podnebním podmínkám. Něco jiného to použít ve Španělsku a Itálii nebo i Francii a něco jiného jsou země více na sever . To už je skoro výhodnější a do budoucna použitelnější FVE s výrobníkem vodíku tam jsou zatím enormní investice tak uvidíme zda se to změní . Každopádně je potřeba si uvědomit že všechny tyto ekologické zdroje vyrábí a uskladňují energii mnohem dráže než je tomu doposavad u těžby plynu a ropy s uhlím . Je otázka a to významná zda se povede toto zefektivnit protože současný stav vývoje je neuspokojiví a povede k energetické bídě chudobě a úpadu EU .