🕵️ Фінансові шахрайства у кіберпросторі: поширені схеми

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 20 ก.ย. 2024
  • Ще нещодавно шахраї просто телефонували людям та намагалися виручити кошти за допомогою маніпуляцій та вигаданих історій про родичів, а вже сьогодні постраждалий навіть може не одразу розпізнати нові злочинні схеми.
    З початком повномасштабної війни в Україні схеми фінансового обману стали особливо цинічними. Зловмисники вміло використовують війну та складну ситуацію в суспільстві, підлаштовуючись під них та маніпулюючи почуттями людей, коли ті найбільш вразливі.
    Кримінальний кодекс України визначає два загальні шляхи здійснення шахрайства: обман, тобто повідомлення неправдивих відомостей або навіть замовчування відомостей, які мають бути повідомлені, та зловживання довірою, тобто такий вид обману, який здійснюється з використанням зловмисником довірливих відносин з потерпілим, що можуть бути результатом дружніх чи навіть родинних відносин, інших обставин, які тягнуть за собою існування чи виникнення довіри потерпілого до злочинця.
    Нині існує безліч різних схем фінансового та онлайн-обману. До найпоширеніших схем відносять: фейкова соціальна допомога від державних чи міжнародних організацій, шахрайство під час онлайн-покупок, схема "друг у біді", дзвінки від нібито "представників банку", шахрайство під виглядом "виграшу призу".
    Цей матеріал підготовлено в рамках "Всеохопної інформаційно-просвітницької кампанії з протидії дезінформації", що впроваджується 1+1 media та @SmartAngel-Ukraine у співпраці з експертними організаціями.
    ---------------------------------------------------------------------------------
    Підтримати ТСН добровільним внеском 👉 tsn.ua/donate
    Станьте спонсором каналу 👉 / @tsn
    #SmartAngel #шахрайство #кібербезпека #тсн #новини1плюс1 #новости #войнавукраине2024 #новостиукраины #новинитсн #новинионлайн #новиниукраїни #новостимира #новиниУкраїни

ความคิดเห็น • 4

  • @ТатьянаЧерненко-э5т
    @ТатьянаЧерненко-э5т 7 หลายเดือนก่อน

    на сайті кіберполіції, немає такого сервісу перевірки

  • @FutureStyleProject
    @FutureStyleProject 7 หลายเดือนก่อน +2

    Вернуть украденные мошенниками деньги, предлагают другие мошенники - мусора, прокуроры, судьи, но за ещё больше денег. Так наивные и безответственные люди платят и теряют всё! Если вы отдали деньги в чужие руки, это уже не ваши деньги!

  • @Z-yk6qh
    @Z-yk6qh 7 หลายเดือนก่อน +2

    Спикер «Укроборонпрома» Наталья Сад сообщила, что в результате боевых действий в Украине более 70 тысяч военных стали инвалидами.
    Государство не в состоянии обеспечить необходимую помощь, чтобы вернуть их к более-менее достойной жизни в обществе.
    Обращение к сотням украинских миллионеров помочь ветеранам-инвалидам не нашло ответа.
    Как говорится, «нет ручек - нет и денежек».
    Ага, ищите дураков! Только максимум можем сказать благодарность ,что хорошо орали Путин Путин