Nagyon örülök a videóban látottak ültetése tanácsoknak. Plusz hogy a hónapok is meg vannak adva hozzá. Ez nagyon nagy segítség számomra. 😊 Nagyon szépen köszönöm.😊
Nagyon szépen köszönöm részletes információk a muskátli dugványozassal kapcsolatban. sokat segített Áldott Napot kívánok önnek. remélem. nekem is sikerülni fog és olyan szép muskátlikat sikerül nevelni mint az öné lett Isten áldassa legyen Önnel.!
Feliratkoztam én is, és köszönöm a hasznos tanácsokat. Minden videó nagyon jó, világos, részletes.... Szépek, egészségesek a növényei. További jó egészséget kívánok. 🌷
Kedves Andrea! Lehetséges, hogy ősszel sort kerítünk rá egy rövid videó formájában. Egy pár mondatot azért írok az Ön által felvetett témáról. Az egy-két éves muskátlit a fagyok beállta előtt visszavágom úgy, hogy 2-3 levelet hagyok rajtuk. Világos, de hűvös helyiségben, minimális locsolás mellett tavaszig zárt térben tartom ezeket a növényeket. Én a hely szűke miatt szeptemberben az öreg tövek egy részéről dugványozok is, a dugványokat átteleltetem és tavasszal szétültetem őket.
Annyira hasznosak a videói, hogy fel is iratkoztam. 🙂 Már csak az a kérdésem, hogy ha tavasszal dugványozunk, akkor az is csak következő évben fog virágot hozni?
A muskátli azon növények közé tartozik, amelyek a bázikusabb, lúgosabb (meszesebb), talajokat kedvelik, de még a semleges kémhatású földekben is jól fejlődnek. Ha precízek akarunk lenni, vehetünk a gazdaboltokban, vagy a gyógyszertárakban lakmusz papírt (PH tesztcsíkot), amivel a nedves talaj PH értékét meg tudjuk mérni. 6,7 -7,4 PH érték közötti talajban jól érzi magát a muskátli. Én a komposztra teszek mindig fahamut is, ezzel biztosítom, hogy ne legyen savanyú az érett komposzt. Mésszel, mészhidráttal is emelhetjük az ültetőföld PH értékét. Az így kezelt komposztos talajban nálam jól érzik magukat a muskátlik a PH érték mérése nélkül is.
Köszönöm szépen kedves András a videót. Azt szeretném kérdezni,hogy teleltetés után mikor célszerü a muskátlikat kihelyezni a teraszra? Előre is köszönöm a válaszát.
Kedves Krisztina! Amikor az éjszakák már fagymentesek és napközben is 5-6 fok felett van a hőmérséklet, ki lehet tenni a muskátlit a teraszra, ablakpárkányra. Arra azonban figyelni kell, hogy fokozatosan szoktassa vissza a növényt az erős napfényhez, mert megéghetnek a levelei.
Kedves Katalin! A kereskedelemben kapható réztartalmú permetezőszerek megfelelnek erre a célra. A csomagoláson előírt hígításban lehet őket használni belocsolásra is. Én itt rézhidroxidot használtam -1 liter vízhez 2 gramm rézhidroxidot keverve.
Nagyon boldog vagyok,hogy nemrég rátaláltam az oldalára! Már csak az lenne a kérdésem,hogy ha most csinàltam meg ősszel,akkor kinn tarthatom még addig míg az anyatöveket? Hogy kell locsolni?(Van ültetőhormon és esővíz is! Köszönöm válaszát
Kedves Krisztina! A dugványoknak az októberi idő már hideg, be kell vinni őket meleg helyre, üveg, (ablak) mögé. Dugványozáskor kell jól belocsolni a növénykéket és ha letakarja fóliával vagy üveggel, lassan szikkad majd ki a talaj. Ha van gyökereztető hormonja, használja a dugványozásnál, locsolni viszont - vízben oldott állapotában - nem kell vele a növényt. Esővízzel nyugodtan öntözhet.
Ha egy pohár vízbe rakom a dugványokat az mennyire precíz vagy mennyire lenne jo nekik? A mentáimat így gyökereztettem 95% gyökerezési rátát értem el vele.(tudom hogy a 2 növény teljes mértekben mas de a cél az ugyan az). Válaszat előre is köszönöm!
A dugványokat a letakarás előtt jól be kell locsolni! A takarás után legalább két hétig nem fog vizet kapni a muskátli. A fólia levétele után csak akkor locsoljuk meg a növényt, ha már majdnem száraz, szikkadt a földjének a felszíne. A sok víz nem készteti gyökérképződésre a dugványt és könnyebben berohad.
A muskátlit azért nem ajánlatos tőzegbe dugványozni, mert laza a szerkezete. Emiatt nem lehet megfelelő módon tömöríteni a talajt a szár mellett. Simán muskátli virágföldbe, vagy kertiföldbe is teheti a dugványt, így viszont csökkenhet a megeredési százalék. Mindenképpen jól tömörítse a földet a dugványok mellett. A többi javaslatomat azért próbálja követni.
Kedves Magdi! Lehet vízben is gyökereztetni a muskátli hajtásokat. Ott azonban könnyebben berohadhatnak. A vízben másfajta gyökerek alakulnak ki mint a talajban (vékony, gyökérszőr nélküliek). Átültetéskor a dugványoknak újból alkalmazkodniuk kell a talajhoz.
A hormonok különböző életfolyamatokat szabályzó vegyületek. Bonyolult bio-kémiai módszerekkel mesterségesen is előállíthatóak. A gyártó határozza meg az összetételüket.
Kedves András!!Ezzel nem jutottam előre,èn úgy èrtelmeztem,hogy maga házilag eltudja kèszíteni amivel bekeni a mályva oltás alját amit beledug az elkèszített földbe mely úgy nèz ki mint a csiríz!!!!
@@lenkevarga6152 Kedves Lenke! Lágyszárú növények gyökeresedésének elősegítésére, valamint kondíciójának javítására Radix-M gyökereztető hormont használtam a muskáli dugványozásánál. Mezőgazdasági szaküzletekben megvásárolható.
Dugványozás témában a legrészeltesebb videó, amit találtam. Nagyon tanulságos, köszönöm, hogy elkészítette. Feliratkozok a csatornájára.
Köszönjük szépen a pozitív visszajelzést és a feliratkozást!
Nagyon örülök a videóban látottak ültetése tanácsoknak. Plusz hogy a hónapok is meg vannak adva hozzá. Ez nagyon nagy segítség számomra. 😊
Nagyon szépen köszönöm.😊
Nagyon szépen köszönöm részletes információk a muskátli dugványozassal kapcsolatban. sokat segített Áldott Napot kívánok önnek. remélem. nekem is sikerülni fog és olyan szép muskátlikat sikerül nevelni mint az öné lett Isten áldassa legyen Önnel.!
Nagyon hasznos film volt, köszönöm! A muskátlik attelelteteserol én is szívesen megnéznék egy videót:)
Köszönöm ezt precíz , gondos,látványos dugványozást.Én is kedvet kaptam hozzá.
Feliratkoztam én is, és köszönöm a hasznos tanácsokat. Minden videó nagyon jó, világos, részletes.... Szépek, egészségesek a növényei. További jó egészséget kívánok. 🌷
Kedves Zsuzsa!
Köszönjük szépen!
Köszönöm, először sikerült a dugványom!
Nagyon hasznos minden video!💖💖💖🍀
Nagyon jó tanácsok,így sikerült, köszönöm 🥰💞
Pontosan, igy igaz, igy helyes. Köszönöm.
Hasznos tanácsok!
Ezt erkélyen egy kicsit bonyolultabb megoldani, de.......
Köszönöm a jó tanácsokat!!
Köszönöm András!
Köszönöm nagyon profi..megcsinálom.
Köszönjük szépen!
Köszönöm a videokat.
Köszönöm szépen.
Nagyon köszönöm ezt a hasznos videót!!!
Köszönöm szépen sokat tanultam.
Miből készül a rétes oldat? Arányok?Milyen időközönként kell locsolni, öntözni, esetleg vízpermetezni?
Nagyon jo es hasznos video Fell is iratkosztam KOSZONOM
Kedves András! A muskátli teleltetéséről is szívesen vennénk egy videót. Köszönöm!
Kedves Andrea!
Lehetséges, hogy ősszel sort kerítünk rá egy rövid videó formájában.
Egy pár mondatot azért írok az Ön által felvetett témáról. Az egy-két éves muskátlit a fagyok beállta
előtt visszavágom úgy, hogy 2-3 levelet hagyok rajtuk. Világos, de hűvös helyiségben, minimális locsolás mellett tavaszig zárt térben tartom ezeket a növényeket. Én a hely szűke miatt szeptemberben az
öreg tövek egy részéről dugványozok is, a dugványokat átteleltetem és tavasszal szétültetem őket.
Én is, én is!
a hosszabb fiatal hajtást félbevágva is lehet gyökereztetni ? esély van rá hogy a csúcs nélküli rész is meggyökeresedik ?
Azt szeretném kérdezni, hogy vékony zöld (nem fás részt ) is lehet levágni és elültetni?
Podziwiam, podziwiam i jeszcze raz
Podziwiam ! 🌹
Polen.
Dziękuję Ci bardzo!
Annyira hasznosak a videói, hogy fel is iratkoztam. 🙂
Már csak az a kérdésem, hogy ha tavasszal dugványozunk, akkor az is csak következő évben fog virágot hozni?
Kedves Andita !
A sikeres dugványozás után a muskátli már 7-8 hét elteltével hozhatja az első virágait tavasszal is.
@@kertbarat4199 Köszönöm!
Mitől számít muskátli földnek a föld? Ha nem bolti, hogyan állítható elő?
A muskátli azon növények közé tartozik, amelyek a bázikusabb, lúgosabb (meszesebb), talajokat kedvelik, de még a semleges kémhatású földekben is jól fejlődnek.
Ha precízek akarunk lenni, vehetünk a gazdaboltokban, vagy a gyógyszertárakban lakmusz papírt (PH tesztcsíkot), amivel a nedves talaj PH értékét meg tudjuk mérni. 6,7 -7,4 PH érték közötti talajban jól érzi magát a muskátli. Én a komposztra teszek mindig fahamut is, ezzel biztosítom, hogy ne legyen savanyú az érett komposzt. Mésszel, mészhidráttal is emelhetjük az ültetőföld PH értékét. Az így kezelt komposztos talajban nálam jól érzik magukat a muskátlik a PH érték mérése nélkül is.
@@kertbarat4199 nagyon szépen köszönöm!
Köszönöm szépen kedves András a videót. Azt szeretném kérdezni,hogy teleltetés után mikor célszerü a muskátlikat kihelyezni a teraszra? Előre is köszönöm a válaszát.
Kedves Krisztina!
Amikor az éjszakák már fagymentesek és napközben is 5-6 fok felett van a hőmérséklet, ki lehet tenni a muskátlit a teraszra, ablakpárkányra. Arra azonban figyelni kell, hogy fokozatosan szoktassa vissza a növényt az erős napfényhez, mert megéghetnek a levelei.
@@kertbarat4199 nagyon szépen köszönöm a gyors válaszát. Kellemes ünnepeket kívánok!
Köszönöm szépen
A rézoldatot készen veszi?
Kedves Katalin!
A kereskedelemben kapható réztartalmú permetezőszerek megfelelnek erre a célra. A csomagoláson előírt hígításban lehet őket használni belocsolásra is. Én itt rézhidroxidot használtam -1 liter vízhez 2 gramm rézhidroxidot keverve.
Nagyon boldog vagyok,hogy nemrég rátaláltam az oldalára!
Már csak az lenne a kérdésem,hogy ha most csinàltam meg ősszel,akkor kinn tarthatom még addig míg az anyatöveket?
Hogy kell locsolni?(Van ültetőhormon és esővíz is!
Köszönöm válaszát
Kedves Krisztina!
A dugványoknak az októberi idő már hideg, be kell vinni őket meleg helyre, üveg, (ablak) mögé. Dugványozáskor kell jól belocsolni a növénykéket és ha letakarja fóliával vagy üveggel, lassan szikkad majd ki a talaj. Ha van gyökereztető hormonja, használja a dugványozásnál, locsolni viszont - vízben oldott állapotában - nem kell vele a növényt. Esővízzel nyugodtan öntözhet.
Ha egy pohár vízbe rakom a dugványokat az mennyire precíz vagy mennyire lenne jo nekik? A mentáimat így gyökereztettem 95% gyökerezési rátát értem el vele.(tudom hogy a 2 növény teljes mértekben mas de a cél az ugyan az). Válaszat előre is köszönöm!
A vízben gyökereztetést is ki lehet próbálni, de ebben az esetben nagyobb az esélye annak, hogy berohadnak a hajtások.
Milyen gyakran locsoljuk a friss dugványokat?
A dugványokat a letakarás előtt jól be kell locsolni! A takarás után legalább két hétig nem fog vizet kapni a muskátli. A fólia levétele után csak akkor locsoljuk meg a növényt, ha már majdnem száraz, szikkadt a földjének a felszíne. A sok víz nem készteti gyökérképződésre a dugványt és könnyebben berohad.
Nincs homok a közelemben, /a játszótérről pedig nem "lopunk"/, viszont tőzegem van, az is jó a dugvány alá? Köszönöm szépen a választ.
A muskátlit azért nem ajánlatos tőzegbe dugványozni, mert laza a szerkezete. Emiatt nem lehet megfelelő módon tömöríteni a talajt a szár mellett. Simán muskátli virágföldbe, vagy kertiföldbe is teheti a dugványt, így viszont csökkenhet a megeredési százalék. Mindenképpen jól tömörítse a földet a dugványok mellett. A többi javaslatomat azért próbálja követni.
@@kertbarat4199 Köszönöm í tanácsot.
Kedves András bácsi, Úgy nem jó, hogy vízben kigyökereztetem?
Kedves Magdi!
Lehet vízben is gyökereztetni a muskátli hajtásokat. Ott azonban könnyebben
berohadhatnak. A vízben másfajta gyökerek alakulnak ki mint a talajban
(vékony, gyökérszőr nélküliek). Átültetéskor a dugványoknak újból
alkalmazkodniuk kell a talajhoz.
Miből áll a gyökereztetőhormon??
A hormonok különböző életfolyamatokat szabályzó vegyületek. Bonyolult bio-kémiai módszerekkel mesterségesen is előállíthatóak. A gyártó határozza meg az összetételüket.
Kedves András!!Ezzel nem jutottam előre,èn úgy èrtelmeztem,hogy maga házilag eltudja kèszíteni amivel bekeni a mályva oltás alját amit beledug az elkèszített földbe mely úgy nèz ki mint a csiríz!!!!
@@lenkevarga6152 Kedves Lenke!
Lágyszárú növények gyökeresedésének elősegítésére, valamint kondíciójának javítására Radix-M gyökereztető hormont használtam a muskáli dugványozásánál. Mezőgazdasági szaküzletekben megvásárolható.