Császármetszés: tudj erről, ha el szeretnéd kerülni a császáros szülést!

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 4 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 18

  • @katalinpalfay8629
    @katalinpalfay8629 2 ปีที่แล้ว +2

    Szuper csatorna és tartalmak! Nagyon informatív! Köszönjük szépen!

    • @tiedaszules
      @tiedaszules  2 ปีที่แล้ว

      Köszönöm!!! Remélem evvel segíteni tudom a szülésre való felkészülést!

  • @S_M_Niki
    @S_M_Niki ปีที่แล้ว +3

    Milyen kár, hogy nem készült el hamarabb. 😢 Ha előbb tudom ezeket az információkat, másképp csináltam volna mindent a nagyobbik gyerkőcnél. Köszönöm a videót.❤

  • @judittabi8833
    @judittabi8833 ปีที่แล้ว

    Köszönjük az értékes és tanulságos előadást! Éppen jókor jött, mert a lányom szeptemberben szülni fog! Remélem, feliratkozik az ön honlapjára! Nekem sajnos 3 császármetszéses szülésem volt!

    • @tiedaszules
      @tiedaszules  ปีที่แล้ว +1

      Szerettel várom! Már 77 ingyenesen elérhető "oktató" videóm van a csatornámon, szüléssel, szoptatással, gyermekágyas témákkal kapcsolatban!

    • @judittabi8833
      @judittabi8833 ปีที่แล้ว

      @@tiedaszules Köszönöm!

  • @petramate3874
    @petramate3874 2 ปีที่แล้ว +1

    Nagyon hasznos videó🙂🙂🙂

    • @tiedaszules
      @tiedaszules  2 ปีที่แล้ว

      Köszönöm a pozitív visszajelzést!

  • @gyenisviktor6895
    @gyenisviktor6895 11 หลายเดือนก่อน

    Én császármetszéssel születtem az ikertestvéremmel együtt, de ez esetemben indokolt volt, mivel koraszülött voltam, a köldökzsinór is előreesett, sőt a jobb lábam is beleszorult a méhnyakba. Viszont anyám hasát nem zárták össze elég jól, és csúnya heg maradt utána.
    Nem a császármetszést kívántam ezzel védeni, pusztán csak szerettem volna szemléltetni a saját példámat, amikor tényleg ez volt a helyes döntés. Viszont ha orvosilag indokolatlan, akkor szerintem értelmetlen.

    • @tiedaszules
      @tiedaszules  11 หลายเดือนก่อน

      Pontosan! A császármetszés életmentő lehet bizonyos esetekben, és hál'Istennek a világnak azon a részén élünk, ahol erre van lehetőség, biztonságos körülmények között. De sajnos a magyarországi 40% feletti arány azt tükrözi, hogy bizony nagyon sok orvos akkor is a szikéhez nyúl, amikor ez nem lenne szükséges és ezáltal feleslegesen egy nagyműtét kockázatának teszik ki mind az édesanyákat, mind a kisbabákat....

  • @timeaszabo2349
    @timeaszabo2349 ปีที่แล้ว

    Elnézést, ha volt már erről szó, de nekem azért vált szükségessé a császármetszés, mert beilleszkedési rendellenessége, ún. magas egyenes állású volt a babám, amit nem pontosan értek, mit jelent. Pedig 12 órás vajúdással teljesen eltűnt a méhszájam, majd egyetlen egy nyomást várták meg, ami után közölték, hogy így fekszik a babám, és nem tudom hatékonyan nyomni, így nem hagynak még egy órát a kitolással fáradni, illetve a babám szívhangja is többször leesett (akkor ezt nem mondták, amikor épp megtörtént, csak utólag, mintegy a császár indokainak felvezetéseképp), a hasamról is a CTG-szalag többször lecsúszott, amit nem is értettem, hogy lehetséges.
    Most 15 hónapos különbséggel ismét programozott császárra kell készülnöm, mivel az orvosom szerint nem telt el 1 év sem (csak 6 hónap) az új teherbeesésemig, és a hegszétválásnak nagy a kockázata. Kérdésem, hogy ezek a tényezők mennyire lehetett az akkori, és lehet indok a most kilátásba helyezett császárnak? Vagy én már emiatt nem is szülhetem meg a 2. babámat, csak császárral, vagy nyugodtan higyjem el az orvosoknak, hogy nincs más lehetőség?

    • @tiedaszules
      @tiedaszules  ปีที่แล้ว +1

      Kedves Timea, a magas egyenes állás tipikusan az az eset, amin specifikus mozdulatokkal és gyakorlatokkal (Spinning Babies) legtöbbször lehet(ne) segíteni - még a vajúdás, szülés alatt is. Sajnos ez egy olyan terület, amiről a legtöbb eü szakember nem igazán hall a képzése során és ezért nem is ismerik....Szomorú, de ez van! Második baba: én azt ajánlanám, hogy beszéljen még egy orvossal ezügyben és kérjen másod véleményt, ha inkább hüvelyi szülésre hajlana. Általában javasolják a másfél év különbséget a két SZÜLÉS között (tehát nem a teherbeesés között!), de ez sem egy vízválasztó, egyéntől függ. Esetleg megmérhetik ultrahanggal a hegg vastagságát is, ez is már irányadó lehet és segítheti a döntést. Van egy videóm a VBAC-ről, ott pont a császár utáni hüvelyi szülés lehetőségeit vesézem ki, érdemes lenne ezt is megnézni! Sok sikert!!!! Drukkolok!

    • @timeaszabo2349
      @timeaszabo2349 ปีที่แล้ว

      @@tiedaszules köszönöm szépen! :)

  • @8golem373
    @8golem373 หลายเดือนก่อน

    Az anya életkora elegendő indok lehet a programozott császárnak?

    • @tiedaszules
      @tiedaszules  หลายเดือนก่อน

      Üdvözlöm! Egyértelmű NEM a válasz! Sőt mitöbb - idősebb anyai életkorban a programozott császármetszésnek (ha nincs más valóban komoly indok) még több kockázata van, mint fialatabb korban és még több kockázata van, mint a hüvelyi szülésnek! Van egyébként egy videóm erről a témáról is: th-cam.com/video/QD_sDt25ebU/w-d-xo.htmlsi=QwlI3DtkUeGJXSkU

    • @8golem373
      @8golem373 หลายเดือนก่อน

      @@tiedaszules Hálásan köszönöm a választ. Már ott tartok (sajnos első babámat annyi idősen várom, mint Te vagy, mivel évekig küzdöttem érte), hogy inkább elbújdosok valami barlangba és inkább egyedül megszenvedek érte, de valahogy zsigerileg idegenkedek a császártól. Arról nem beszélve, hogy úgy tudom, hogy Svájcban a császáros babáknak születés után imitálják a hüvelyi szülést azzal, hogy az anya hüvelyéből vesznek kenetet és azzal végigkenik a baba száját belülről. Itt meg kb mindent elkövetnek azért, hogy jól kicsesszenek egy életre mind a babával, mind az anyával. Persze tudom (bár nem vagyok biztos benne), hogy ez nem szándékos, de csak nem akarnak változtatni azokon a protokollokon, amiről már régóta bebizonyosodott, hogy nem megfelelő.

    • @tiedaszules
      @tiedaszules  หลายเดือนก่อน +1

      @@8golem373 Igen, szinte biztos, hogy a jóakarat vezényel mindenkit, de sajnos valóban hallottam én is olyanról (méghozzá haladóbb kórházból!!!), hogy csak az anya életkora és segítséggel létrejött várandósság miatt eleve programcsászár - és ha az édesanya ezt nem fogadja el, akkor meg is mondják, hogy az első "adandó alkalommal" akkor a szülés soránfogják megcsászározni....Szomorú, de ez van. Ezt vagy elfogadják a szülők, vagy pedig felveszik a kesztyűt és kiállnak saját magukért és a kisbabájukért és nem fogadják el a császárt. Ehhez mindenképpen az kell, hogy valóban felkészültek legyenek a szülők és hogy a partner is teljes mellszélességgel partner legyen ebben és kiálljon az édesanya mellett....drukkolok nagyon!!!

    • @8golem373
      @8golem373 หลายเดือนก่อน

      @@tiedaszules És mit lehet ellene tenni? Mert szerintem ez már szülészeti erőszaknak számít, de mivel mindent IS ki fognak találni, hogy miért volt szükség a császárra, mert ugye az eü-ben mindent meg tudnak magyarázni és meg is magyaráznak, a papír meg mindent elbír, ezért hiába akarok én kiállni amellett, hogy nem akarok császárt, ha ők elhatározták, akkor akkor is fel fognak vágni, ha a fene fenét eszik is.
      De ha már egyszer ez megtörténik, akkor esetleg van valami ötleted, hogy ezt a barbár beavatkozást hogy lehet a legkisebb károsodással és a leggyorsabb felépüléssel megúszni?