Zreo za generalku motora Steyr T190

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 6 ก.ย. 2024
  • Stanje motora nakon nepoznatih radnih sati, jos uvijek pali na minusu sa jednim grijanjem...
    Ako vam se svidio vdeo nabacite lajk i komentar

ความคิดเห็น • 19

  • @markodautanec3914
    @markodautanec3914 2 ปีที่แล้ว +2

    Imamo i mi steyr samo 40 ks 71. godište, to je nevjerojatno dobar traktor, rađen do svake sitnice i velike udobnosti i ne može se uspoređivati z ni kojim istočnim traktorom

    • @MrDominik
      @MrDominik  2 ปีที่แล้ว +1

      ma nije ni loš ni dobar, ok traktor, jedino je JAKO dobar na volanu a ovo ostalo je ono ok,nista posebno, i jedino sto su delovi strašno skupi, jos i sad da sve rešiš na njemu steta ga je uterati na polje, traktor jedino dobar za gledanje i mozda do birtije i nazad, zato sto ih nema tako puno bar kod nas u hr, uglavnom nije loš ali niti je ništa posebno po MENI...

  • @TareIMT
    @TareIMT 2 ปีที่แล้ว +3

    Koliko je on star i da li je puno radio?
    Moj stari traktor preso 50 hiljada rh i nije propuho jedino kad se puno zagrije krene dim na iberlauf i na pumpi i nekad se znao zapaliti a motor je bio sav od ulja menjo sam neke stvari i bacao je crn dim nonstop

    • @MrDominik
      @MrDominik  2 ปีที่แล้ว +2

      to je nerealno, jedino uz koju generalku, svetski rekord je 28tis radnih sati na motoru GARANTIRANO bez generalke, na onim starim JD sa šest klipa se na 15tis pumpa i glava nosila na reparaciju, a poslije sve gore i gore, realno radni sati nisu nikakva zajebancija, evo jedne jedostavne matematike, npr. klip ima hod od 120mm i prosjecni obrtaji su 1300rpm, znaci 1300x240mm, to je 312000mm u minuti puta jedan sat, u jednom satu napravi 18,7km, puta tih 50000rs je 935000km klip gore i dole napravio, jednostavno nije realno niti ikako moguce, bez neke generalne oporavke,prva hladna paljenja su najgora za sve motore, em radi gustoce ulje, i nepodmazanosti delova.. a i ostalih drugih faktora....

    • @TareIMT
      @TareIMT 2 ปีที่แล้ว

      @@MrDominik Jedino sam dobio podatak da je davno davno radjena mala generalka ili polu generalna samo su zamenili neke sitnice da motor radi bolje to je bilo 1969 ili 1970
      Nemgouce je ali traktor koliko je pre preso i koliko je kod mene preso izracunato je odprilike 50 hiljada rh
      Nije to imt da ima slab motor
      Taj traktor je bio same sa nekim v motorm videcu kojim tacno ti motori su jaki nedavno se prodo pa mu je uradjena generalna i sad je preso nekih 40 rh nisam ni ja siguran
      Ja sam menjo bosh pumpu da ne zaboravim nekad davno ne znam ni sam
      Edit: Motor je da954V

    • @MrDominik
      @MrDominik  2 ปีที่แล้ว +1

      @@stefanantonic2988 da moguce da si radio generalku na 20000rs, no nesto si morao mjenjati, to je ipak samo imr motor obicni, vec na 7-8 iljad sati ventili propadnu i ne zatvaraju dobro, dizne i pumpa vp, se na servis nosi na nekih 6000rs u nekim normalnim uvjetima, filteri, ulje i itd, poznam coveka koji je 4 generalke na 533 stavio, normalno nakon 2 generalke je promenio, radilicu,klipnjace, i ostale stvari koje se jednostavno nisu mogle spasiti, nije to JD, DEUTZ, da more 15000rs okrenuti a da ne trebas motor otvarati, mozes kolko hoces tvrditi kad znam da nije tocno i nije moguce pogotovo za imr motor bilo koji, ja sam vidio najviše 9000rs na imr motoru, koji je bio odrzavan poprilicno, znaci mazen i pazen, nista pun gas ako netreba, kvalitetnije ulje i redovni servisi (dizne, filteri, lanac, stelanje ventila, itd itd.) i na 9000rs je radio komplet generalku, kazem nije to jd,same,deutz,fendt da more okrenuti neke lude brojke motora, bez da se na njemu nesto nije mjenjalo..

    • @stefanantonic2988
      @stefanantonic2988 2 ปีที่แล้ว +2

      @@MrDominik hoces otvarati taj motor da vidis stanje cilindara imali velikih riseva dal moze karicenje

    • @MrDominik
      @MrDominik  2 ปีที่แล้ว

      @@stefanantonic2988 ne znam mozda budem, ne isplati mi se slagati uopce, budem gore stavio vjerovatno motor mercedes om601 2.0

  • @yullaztx1668
    @yullaztx1668 2 ปีที่แล้ว +1

    Dali planiras skidat glavu motora,da vidimo sta je unutra...koliko su potroseni cilindri?

    • @MrDominik
      @MrDominik  2 ปีที่แล้ว +2

      pa mozda i budem, vidjet cu

  • @zumdum3329
    @zumdum3329 2 ปีที่แล้ว +2

    Kad će opet video sa onim Landinom iz prošlog videa

    • @MrDominik
      @MrDominik  2 ปีที่แล้ว

      a bude bilo...

  • @karlozulic9089
    @karlozulic9089 2 ปีที่แล้ว +1

    Oce bit još kakvih videa sa onim 558 što ima s44 linijska

    • @MrDominik
      @MrDominik  2 ปีที่แล้ว

      pa bude bilo sigurno, ali ne znam tocno jos kad.....

  • @markokraljevic9700
    @markokraljevic9700 2 ปีที่แล้ว +1

    A niste ga nekaj održavali

    • @MrDominik
      @MrDominik  2 ปีที่แล้ว

      nismo da, jer je vec šupelj kupljen, i nema nikakvog razloga za nesto ulagati jer se ns isplati jer ga svejedno budem prodao kao i sve ostale traktore, pede gore motor od merc w124 dizel..