№49. Дещо про коригування.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 5 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น •

  • @ivanvanjev6661
    @ivanvanjev6661 3 หลายเดือนก่อน

    Супер, що знайшов Ваш канал, дужн багато корисних відео❤

  • @ОленаІщенко-о2п
    @ОленаІщенко-о2п ปีที่แล้ว

    Доброго дня , прошу вас прокоментувати ваше бачення щодо класу наслідків прибудови, а саме реконструкції з прибудовою. Основна будівля лікувальний корпус - 3-х поверхівка 5000 м2 , прибудова приймальне відділення 2-х поверхівка 900 м2 - з'єднані переходом. Чи може прибудова мати нижчий клас наслідків , якщо комунікації(вода,ел.провід) підведені з основної будівлі ?

  • @АндрійБочаров
    @АндрійБочаров ปีที่แล้ว

    Можете прокоментувати наступну ситуацію: РП на кап.ремонт вулиці 2020 року випуску, затверджено - розпочато будівельні роботи (зроблено 40% влаштовано вирівнюючий шар та нижній шар покриття дорожнього одягу), потім війна все зупинено... На сьогодні у замовника є бажання відновити роботи, хоче коригування (перерахунок кошторисної вартості). Якщо читати порядок розроблення ПД то у моєму розумінні можливе лише коригування усього проекту з технічною частиною, а по технічній частині змінено багато нормативів як і по складу проекту. Для прикладу у старому проекті ширина смуги руху передбачалась 3.50 м а тепер повинна бути 3.00 м виходить потрібно розібрати добрячу ділянку нещодавно влаштованого покриття - цього ніхто не зрозуміє. Окрім того є ЄДЕССБ в такому вигляді з перерахованим кошторисом система його наврятчи пропустить. Питання в даному випадку потрібна повне коригування чи ні?

    • @Будівельнілабіринти
      @Будівельнілабіринти  ปีที่แล้ว

      Тут багато аспектів. Давайте по порядку. Затверджена тривалість будівництва вже перевищена?

    • @АндрійБочаров
      @АндрійБочаров ปีที่แล้ว

      @@Будівельнілабіринти Термін будівництва передбачений проектом 9 місяців (фактично будівництво велося один сезон), проте між замовником і підрядником було багато додаткових угод (12) остання що є на прозоро передбачає фінансування на 24 рік. Станом на зараз відпало питання коригування але боюсь до нього ще повернуться

  • @ivanvanjev6661
    @ivanvanjev6661 3 หลายเดือนก่อน

    Підкажіть будь ласка, у якому документі можу прочитати щодо вимушеного коригування?
    *Якраз стикнулись із ситуацією...

    • @Будівельнілабіринти
      @Будівельнілабіринти  3 หลายเดือนก่อน

      Перепрошую, не розумію питання. На слайді №2 все відображено. Радив би ще переглянути випуск №28.

  • @ksantipa-m1o
    @ksantipa-m1o 8 หลายเดือนก่อน

    Добрий день. Підскажіть, будь ласка, чи можна коригувати ПКД на окрему чергу. Чи коригується проект в цілому? Завчасно дякую

    • @Будівельнілабіринти
      @Будівельнілабіринти  8 หลายเดือนก่อน +1

      Загалом так, якщо дотримані вимоги пункту 9 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об’єктів (zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0651-11#Text) щодо виділення черг будівництва, а саме коригування не призведе до порушень пункту 13.1 зазначеного Порядку:
      13.1. Проектні рішення, передбачені проектною документацією, на стадії, що підлягає затвердженню, мають відповідати проектним рішенням, що були схвалені на попередніх стадіях проектування ЕП, ТЕО, ТЕР.

    • @ksantipa-m1o
      @ksantipa-m1o 8 หลายเดือนก่อน

      @@Будівельнілабіринти дякую!

  • @РоманРоман-я9п6щ
    @РоманРоман-я9п6щ ปีที่แล้ว

    Доброго дня ! Підкажіть будь-ласка, як бути в такій ситуації: будівництво будинків, загальна площа в процесі будівництва збільшилась в об'ємі до 8%. Чі потрібно в такому випадку корегувати проект? Будівництво на фінальній стадії

  • @ВасильФречка-ф6ж
    @ВасильФречка-ф6ж 7 หลายเดือนก่อน

    Добрий день! Будь ласка, підкажіть як бути в ситуації коли є затверджена проектна документація на капітальний ремонт частини приміщень в, якому є одна з робіт "до утеплити суміщений покрівлю мінераловатними листами". Будівельні роботи розпочато і в процесі виконання робіт замовник за згодою з проектувальником вирішив змінити тип матеріалу утеплення мінераловатних листів на негорючий пінопласт Г1 у зв’язку з тим, що приміщення має дуже велику вологість (басейн). Вартість матеріалу утеплення, яку пропонує підрядник є меншою від проектного утеплення згідно договірної ціни (об’єкт фінансується з бюджетних коштів).
    Чи потрібно в такій ситуації коригувати проектну документацію з подальшим її перезатвердженням?

    • @Будівельнілабіринти
      @Будівельнілабіринти  7 หลายเดือนก่อน

      Здається, на ситуацію потрібно дивитися з іншого боку. Виходить, що проектувальник при виборі матеріалу утеплення не врахував умови експлуатації приміщення. Тобто допустив професійну помилку, що, власне, і визнав, погодившись на заміну матеріалу. Відтак, мова йде не про коригування як таке, а про виправлення помилки.
      Але враховуючи, що роботи розпочаті (очевидно набуто право на виконання будівельних робіт), вийти із ситуації можна лише формальним коригуванням.

    • @ВасильФречка-ф6ж
      @ВасильФречка-ф6ж 7 หลายเดือนก่อน

      Щиро дякую за відповідь! Чи "формальне коригування" мається на увазі те ж саме коригування, яке передбачено згідно законодавства?

    • @Будівельнілабіринти
      @Будівельнілабіринти  7 หลายเดือนก่อน

      Звісно. З обов’язковим перезатвердженням проекту і повідомленням про проведене коригування органу держархбудконтролю, у якому набуто право на виконання будівельних робіт. А формальне тому, що під виглядом коригування, тобто «якогось поліпшення», фактично здійснюється виправлення помилок, допущених проектувальником. Такий шлях дає змогу не зупиняти будівельні роботи і не здійснювати анулювання права на виконання будівельних робіт. Але він затратний, бо коригування здійснюється на підставі договору, потрібні певні додаткові кошти, та ще й бюджетні.
      А насправді потрібно скасувати затвердження проекту і відправити його проектувальнику на доопрацювання для виправлення помилок. Що він має зробити власним коштом.
      Одночасно звернутися до органу держархбудконтролю із заявою про анулювання права на виконання робіт та зупинити будівельні роботи.
      Після отримання допрацьованого проекту затвердити його, отримати право на виконання будівельних робіт і продовжити їх виконання.

    • @ВасильФречка-ф6ж
      @ВасильФречка-ф6ж 7 หลายเดือนก่อน

      ​@@Будівельнілабіринтияк на Вашу думку, якщо такий проект пройшов комплексну експертизу з позитивним результатом, яку функцію виконувала експертна організація, щодо відповідності проекту всім вимогам в тому числі і даного рішення?

    • @Будівельнілабіринти
      @Будівельнілабіринти  7 หลายเดือนก่อน

      Питання риторичне. Мабуть малося на увазі, чи якісно проведена експертиза. Але спочатку варто переконатися, які вимоги і яких нормативних документів не дотримані при виборі матеріалу утеплення конкретного приміщення. Іншими словами, що послужило підставою замовнику для прийняття рішення про зміну матеріалу утеплення. Щоб не виявилося це тільки забаганками чи власними уявленнями замовника.