Tegnap kezdtem el nezni, de par perc utan felbeszakitottak, azota nem inditottam ujra. Igy mar nem is fogom, koszonom, hogy megkimeltel a csalodastol. 😉
A 92-es Batman az egyik kedvencem az összes Batman közül, és gratulálok, hogy ezt is sikerült arcon köpniük. Ahogy látom, a Rébuszt már meg sem próbálták megjeleníteni, mert nem tudtak volna egy épkézláb rejtvényt összehozni. Elképzelem, ahogy ültek az asztal körül, szójalattét szürcsölve, miközben azon tanakodtak, milyen bűnözőket tegyenek be a sorozatukba, és amikor a Rébusz szóba került, azért vetették el, mert járt a mogyorónyi agyuk, mint a gőzturbina, de annál jobb talány nem jutott együkbe, mint a négy lába van, asztal, de nem szék. A női Pingvin akkor működhetett volna, ha kapunk egy csinos, ravasz, nőt, aki valóban okos és kicsit misztikus. A lényeg, hogy ha már újnak kell lennie, akkor legyen érdekes és vonzó. Érdekes módon a Gotham sorozatban működött a szexi Pingvin, ami itt van, azt nem tudom hova sorolni a józan ész határain belül. És ha már Gotham sorozat, egyenlőség, diverzitás LMBTQ, abban a sorozatban nem volt sem erőltetett, se feltűnő, minden karakter olyan szexualitású volt, mint a színész aki eljátszotta. Nem volt zavaró, nem az volt a karakter személyisége, hogy meleg. A Pingvinről egészen addig nem tudtuk meg, hogy meleg, amíg bele nem szeretett Edwardba és az is természetesen történt, nem beleerőszakolva a történetbe, és volt értelme a cselekmény szempontjából. Részletesen megírt karaktereket kaptunk, sokszor mély és összetett személyiséggel, belülről fakadó motivációval, amivel azonosulni tud a néző, egyszerre próbált horror lenni és vígjáték, de nekem az is tetszett. Személyes vélemény, de imádtam a ruhákat, amik közül egyik se volt jelmez, hanem valódi, minőségi öltönyökben és ruhákban játszottak a színészek, olyan díszletek között, ahol minden tárgy igazi volt, az utolsó könyvig, illetve az art deco az egyik kedvenc stílusom, úgyhogy a helyszínek is magukkal ragadtak. A zene illett a sztorihoz, nem a tucat rap számokat tuszakolták bele, ami nagyon menő a legújabb filmekben.
En 2 resz utan abba is hagytam Mondjuk nekem Batman rajza sem tetszik ezek a fura fülek nem ertem miért ne lehetett volna olyan ra rajzolni mint a 92 es vagy 97 es animáciosokban Nagyon jó volt a video 👍
Tetszett a kritika pont gondolkoztam hogy elkezdjem megnézni e ezt a remek művet de most már biztos kihagyom akkor :D Nem kell szegény Star Wars 9-et leszólni Rixonnak nagyon i s bejött az meg az előtte lévő rész is xd
Szia! Jó lett az összefoglaló! Ez az egész egy katyvasz: történet, szereplők, maga Batman. Amiket mondtál az 50-es Gothanről és a csúcsmodern kütyükről, teóriám szerint egy időutazó áll mögötte és bolygatta meg az egészet. Summa summarum: rosszabb, mint a Velma.
Srácok egy kérdés, mi lett mostanság hollywoodban a történet írókkal? Es a stúdiók miert nem látják hogy mindenhe no name írókat vesznek fel ? Mert azok olcsóbbak? En csak nem tudom megérteni hogy az ekkora cégeket irányító emberek mind a disney a warner vagy bármi ilyen nagy filmes cég vezetősége hogyan lett mára ennyire inkompetens minden döntésben? Miert van az hogy ennyire látványosan spórolnak ott ahol nem kéne közbe százmiliókba kerül egy sorozat/film a CGI miatt ami amugy mostanra gyengébb lett mind 2010 körüli filmekben? Miert nem veszi a fáradságok 1 író sem hogy legalább felületesen utána néz valaminek mielőt ír köré egy új sztorit? Miert nem tudják megérteni hogy nem a kisebbségnek kell megfelelni és ezért buknak a produkciók sorra? Miert nem értik hogy a töbséget nem az zavarja hogy valaki a vásznon fekete, vagy nő, vagy meleg hanem az hogy a karaktere csak ebböl ál és üvöl róla hogy a reprezantálás miatt lett oda eröltetve? Miert nem tudnak valami újat kitalálni ami sokakat érdekelhet? Ez hosszúra sikerül tudom, csak kiváncsi vagy a ti es a kommentelők véleményére is hogy miert fut a saját sírja felé az összes cég évek óta es nem veszik észre hogy ez nem a helyes út?
Megnézném a Batman: The Animated Seriest de akkor DC Animated Universe többi sorozatát és filmjét is meg kéne nézni pl Superman: The Animated Series és Justice League Unlimited , aminek az intrója mai napig legendás
Remek, igényes videó! Teljes mértékben egyet értek azzal, amiket a videóban megfogalmaztál. Számomra sem jött be, ez a régóta várt, új batman animáció - pontosan ezek miatt. Várjuk a következő videót!
Én nem bántam hogy nem kellett huszadjára is végignézni ugyanazokat az eredetstorykat,sztem láttuk már azokat elégszer,a woke nekem is sok volt,illetve tele van a mai kor sajnálatos "sajátosságaival" de a hangulata tetszett.Nyilván nem ér fel a régivel,de jobb mint azok az anime bohóckodások amiket újabban a dc csinál (justice leage x rwby)
Mikor lesz már vége ennek a woke őrületnek? Borzasztó, hogy mindenbe bele van erőltetve. De tényleg, mindenbe! A kreativitás és történetmesélés kárára......
Ami engem illet én pont le_arnám az egész woke/anti-woke őrületet. De azon én is kivagyok, hogy ma már nem kell jó történetet írni senkinek sem. Mert ha valaki puffogni mer miatta akárhol, akkor arra élből rá lehet fogni, hogy ő túl anti-woke vagy túl hópihe. Hiányzik a világ, amikor még ez nem kapott ekkora hangsúlyt. Akkor valahogy nem volt jó kifogás a tré történetekre és valahogy ment is az írás.
Hatalmas kritika volt ez a részedről! Nagyon jól szavakba öntötted a sorozattal kapcsolatban amit én is éreztem de ilyen jól nem tudtam volna megfogalmazni. Főleg a videót utolsó pár perce tetszett a legjobban ahol olyan monológot nyomtál le! Mint amilyen dolgokat a Retroshock csatorna szokott megfogalmazni (anno antifaces)
Mint sok mindenből az eredeti a legjobb! A többi próbálkozás csak….fekete Gordon azé kemény..elkezdtem inkább a régit ismét! Pedig jó volt a hangulata ennek meg még Batman ruhája is bejött….
Amik jó Batman sorozatok voltak valaha és amiket láttam , élvezetesek és lehetet tanulni is belőlük:92 -es Batman, The New Batman Adventures, 2004 es Batman, Batman a bátor és a vakmerő(igaz ez inkább viccesebb hangulatú volt mint az elődjei), meg volt egy Beware the Batman is ami Magyarországon nem jelent meg sajnos és kár hogy az a sorozat rövid ideig ment
Ennél még a Bátor és a Vakmerő is sokkal jobb. Pedig az sem egy nagy eresztés. És ezt csak a kritika megtekintése után mondom. Amúgy a Batmobil eleje az egy az egybe lenyúlás a The Car című horror filmből.
Nagyon jool összeszedted ezt a kritikát, látszik, hogy igazi rajongó vagy. És köszii, amiért megspóroltad nekem azt az időd, hogy ennek neki üljek. Mindemellet nekem az ugrott be, hogy nem régen jött ki a Justice League Crisis on infinite earth. Ami 3 részes és a 3-ban konkrétan megmutatják, hogy a 92 es Animeted Batman, valamint a 01-es Justice League univerzumok elpusztulnak. Ami arra enged következtetni, hogy a DC eltörölte a saját múltját, és nem csak képletesen. Szóval így úgy csürhetik-csavarhatják a szálakat és a karaktereket kényükre kedvükre mindenféle előzmény nélkül, ahogy azt te is taglaltad a fenti vidóban.
Az éppen önellentmondás, mert ennek ellenére fut több különböző animációs sorozat. Én egyfajta önálló lezárásként látom a Crisist, mintsem teljes reboot-ként. Szerintem az csak az önálló animációs filmek szempontjából lesz lényeges, mint anno a flashpoint. De baromi jó volt én imádtam, régen vártam már egy 3 részes animációs kis mini eposzt.
@@tamasfekete2626 Igen szerintem is jó volt a Crisis nekem is tetszett. De azt nem értem, ha így külön van a választva a nagy animáció a sorozat animációktól, akkor minek keverték bele a két legikonikusabbat?
Röviden csak annyi, hogy nekem Joker abban néha működik, de néha elég fura. Illetve sokkal több a hangsúly is rajta, főleg a későbbi évadokban. Az animáció egyébként elég minőségi, Meg a karakter dizájn is köröket ver pl a mostanira.
Nekem kifejezetten tetszett a sorozat, szerintem egy jó adaptációja Batman történetének, de nyilván ezt embere válogatja, én abszolút nem így láttam, mint ahogy te értelmezted.
Az a baj a Dc vel mint a mavelel is. Nem akarják elhagyni ezeket a karakterek már senkit nem érdekel 100 éve mesélik ugyanazokat a történeteket. Meg persze a woke propaganda amit addig nyomnak amíg tönkrenem mennek vagy agymosnak vele mindenkit.
"Senkit nem érdekel" Igen, biztos ezért buknak azok a filmek amikben új karakterek vannak, és azért hoznak milliárd közeli számokat azok, amiket ismernek az emberek.
Nekem nem azért volt csalódás, mert még egy animációs filmhez képest is gagyi az írás. Na jó, azért is :D De az, hogy megígérték: "A régi rajzfilm szellemi folytatása lesz." Ami egyértelmű félrevezetés volt. Nekem Barbara tetszett, főleg a disszonáns megjelenése. Általa hittem el, hogy ez valamiféle párhuzamos univerzum, ahol léteznek fehér csontozatú, fiús vállú, vörös hajó fekete nők. Annyira bizarr, hogy tetszik! Ha ehhez az egészhez releváns történeteket társítottak volna, most azt mondanám zseni az ötlet. Egyébként szóról szóra ugyanazok az észrevételeim mint neked, ránézek a csatornádra, lehet fel is iratkozom!
@@NitpicKings Szerintem ez a sorozat inkább kivétel a DC-nél, semmint tendencia. Már ami az animációt illeti. Ott van pl a my adventurers with superman, ami a változtatásai ellenére is megállja a helyét.
A Dc nagyon erős animációs Fronton, De az elmúlt években Sorra jönnek a bukták ott is, A Justice league Warworld, Legion Of superheroes, JL WW 2, Az új batman, A Wonder Woman 2 És a felénél sem járok. Erősen indultak tény. De mostanában beesett a minőség.
@@NitpicKings Én pont fordítva éreztem a felsorolt rajzfilmeknél. Nekem sokkal jobban tetszett és tartalmasabbnak éreztem a Tomorrow-verzumot, mint a New 52-re hajazó vér és erőszak orgiáikat. Jobban át tudtam élni azokat a történeteket.
Azért messze nem volt olyan rossz nyitása a sorozatnak. A Batman: The Animated Series az egyik legikonikusabb Batman animációs sorozat, amit vagy 20x néztem már meg. Abszolút meglátszik a lenyomata ebben a sorozatban is. Ha a Pingvin karakterének bemutatását vesszük figyelembe, nem mondható el, hogy kiemelkedő vagy komplex feldolgozást kapott volna régebben sem. Kevés epizódban szerepelt az eredeti szériában is, ami viszonylag alacsony arány ahhoz képest, hogy Batman egyik legismertebb ellenfeléről van szó. Az első megjelenése az "I've Got Batman in My Basement" című epizódban volt. Ebben az epizódban a Pingvin nem kap különösebben mély karakterizációt. Egyszerűen egy sztereotip bűnözőként jelenik meg, aki ráadásul nem is igazán dörzsölt. Nem látunk bele a motivációiba vagy hátterébe, és nem mutatkozik meg összetett karakterként (később sem). Az új sorozatban jó ötlet volt a gender swap, sokkal de sokkal többet dobott a performanszon. Ettől persze nem lett világmegváltó pingvin, de a régebbi (ikonikus) alakításánál sem lett rosszabb. Renée Montoya karakterét is úgy mutatod be, mint valami kötelező liberális irreleváns karaktert ("újfajta fekete leszbikus rendőr/nyomozó a 40-es évek amerikájában"), holott a kezdetektől fogva latin-amerikai szereplőről beszélünk, aki először az animated series-ben tűnt fel, majd onnan emelték át a képregényekbe a 2000-es évek legelején a Gotham Central képregénysorozatban. Már itt teljesen leszbikus karakterként jelenítik meg és nagy hangsúlyt fektettek a szexualitásával kapcsolatos személyes és szakmai kihívásokra, amit mellesleg igen jól mesélnek el. Az animated series-ben rendőrként kezdett majd onnan a képregényekbe átemelve faragtak belőle nyomozót. Szóval ez is teljesen rendben volt itt, habár nem egy, már ismert univerzumot és történetszálat remakeltek (tehát bőven eltérhettek volna ettől is). Sem az új sem a régi sorozat nem a 40-es évek Amerikájában játszódik, hanem egy 40-es évek Amerikája hangulatát idéző noir-retro stílusú világban, tehát messze nem egy valós világot bemutató, történelmileg és társadalmilag is hiteles univerzumot akartak megalkotni. A valódi 40-es évek amerikájában a nők munkaerőpiaci helyzete a második vh. után egyáltalán nem volt rendezett. A nők munkahelyi jogai és lehetőségei jelentősen korlátozottak voltak egy erősen szexista korszakban (ezért rendőrként, pláne nyomozóként rendkívül kevés nő dolgozhatott). Akkoriban az LMBTQ+ emberek szinte teljesen láthatatlanok voltak a társadalomban. A homoszexualitás bűncselekménynek számított sok helyen, és az LMBTQ+ embereket gyakran megbélyegezték, üldözték és zaklatták. Nyíltan leszbikus nőként rendőrségen dolgozni pedig szinte elképzelhetetlen volt. Sok városban és munkahelyen a faji szegregáció volt az elfogadott gyakorlat, és az etnikai kisebbségeknek rendkívül korlátozott lehetőségeik voltak a karrierépítésre. Én nem értem ezek bármely vetületét miért kellene egy picit is megjeleníteni egy egyáltalán nem történelmi hátterű világban. Montoya karaktere abszolút progresszív folyamatot képvisel, és bár valóban megoszlik a szereplők jelentősége a sorozatban, ez nem jelenti azt, hogy Batman kifejezetten háttérbe szorul. Inkább arról van szó, hogy a korábbiakhoz képest nem csak Batmanre fókuszál minden. Az alkotók jó arányban találták el azt, hogy számos karakter kellő hangsúlyt kap, miközben Batman is megőrzi jelentőségét. Ez persze megosztó lehet, de egyáltalán nem teszi tönkre a sorozatot. A DC világára mindig is jellemző volt az univerzumok és az abban helyet kapó karakterek jelentős megváltoztatása, így a spontán nem és rassz váltás sem áll távol a képregényeiktől (ahol ráadásul nem feltétlenül kell pontosan megmagyarázni a váltás okát, hiszen sokszor nem az "eredeti" karakter sztoriját viszik tovább vagy csak egy kis részét) szóval ebben a sorozatban is teljesen beleillik a képbe (bár nem minden karakternél sikerül jól). Egy korábban is a DC képregényeire jellemző jelenség látható itt is, ami igazából semmilyen magyarázatra nem szorul, főleg azért sem mert egy teljesen alternatív univerzumban játszódik. A sorozat persze közel sem tökéletes, de az indokok többsége, amiket te felsorolsz egyszerűen nem igazak. Közel sem lett értékelhetetlen az új sorozat, és bár biztonsági játékot játszik (tehát igazi újítás nem nagyon van benne) kellő hozzáértéssel és tisztelettel nyúlt a 92-es animációs sorozat világához. Tiszteletben tartja a klasszikus elemeket (elég sok easter egg is van benne), emellett használ modern narratív lehetőségeket. Bátran tegyen mindenki vele egy próbát.
Lefogadom hogy ezt is valami feminista lmbtq ember írta náluk nem szamít hogy van valakinek esze csak az a lényeg hogy a nők legyenek a fő karakterek és mindenki legyen vagy meleg vagy gender swappolva
16:57 értem hogy szarkazmus, viszont kérem a referenciáKAT mikor lett női karakter férfi egy képregény vagy film adaptációban (könyvet leszámitva mert ott am is a képzeletünkre van bizva a dolog)
Szerintem a videó készítője alvás közben nézte a sorozatot. Montoya karaktere az eredeti rajzilm sorozatban tűnt fel először 1992-ben. És a képregényekben azóta jelen van. Jah, és igen, ott is leszbikus. Ajánlom a video készítő figyelmébe a Gotham Central képregény sorozatot. Macskanő pedig nem azért rabol mert nincs jobb dolga, hanem mert nincs már pénze. Persze, nem tökéletes a sorozat, sőt, de szerintem mindenki nézze meg saját maga, és döntse el milyen volt.
A 92es sorozatban egy mellékszereplő volt, nem vette el batmantől a hangsúlyt. Macskanővel pedig nem az volt a probléma, hogy nincs indok miért lop. Ez egy fél mondat volt a 3 percből.
Tegnap kezdtem el nezni, de par perc utan felbeszakitottak, azota nem inditottam ujra. Igy mar nem is fogom, koszonom, hogy megkimeltel a csalodastol. 😉
A 92-es Batman az egyik kedvencem az összes Batman közül, és gratulálok, hogy ezt is sikerült arcon köpniük.
Ahogy látom, a Rébuszt már meg sem próbálták megjeleníteni, mert nem tudtak volna egy épkézláb rejtvényt összehozni. Elképzelem, ahogy ültek az asztal körül, szójalattét szürcsölve, miközben azon tanakodtak, milyen bűnözőket tegyenek be a sorozatukba, és amikor a Rébusz szóba került, azért vetették el, mert járt a mogyorónyi agyuk, mint a gőzturbina, de annál jobb talány nem jutott együkbe, mint a négy lába van, asztal, de nem szék.
A női Pingvin akkor működhetett volna, ha kapunk egy csinos, ravasz, nőt, aki valóban okos és kicsit misztikus. A lényeg, hogy ha már újnak kell lennie, akkor legyen érdekes és vonzó.
Érdekes módon a Gotham sorozatban működött a szexi Pingvin, ami itt van, azt nem tudom hova sorolni a józan ész határain belül.
És ha már Gotham sorozat, egyenlőség, diverzitás LMBTQ, abban a sorozatban nem volt sem erőltetett, se feltűnő, minden karakter olyan szexualitású volt, mint a színész aki eljátszotta. Nem volt zavaró, nem az volt a karakter személyisége, hogy meleg. A Pingvinről egészen addig nem tudtuk meg, hogy meleg, amíg bele nem szeretett Edwardba és az is természetesen történt, nem beleerőszakolva a történetbe, és volt értelme a cselekmény szempontjából.
Részletesen megírt karaktereket kaptunk, sokszor mély és összetett személyiséggel, belülről fakadó motivációval, amivel azonosulni tud a néző, egyszerre próbált horror lenni és vígjáték, de nekem az is tetszett. Személyes vélemény, de imádtam a ruhákat, amik közül egyik se volt jelmez, hanem valódi, minőségi öltönyökben és ruhákban játszottak a színészek, olyan díszletek között, ahol minden tárgy igazi volt, az utolsó könyvig, illetve az art deco az egyik kedvenc stílusom, úgyhogy a helyszínek is magukkal ragadtak. A zene illett a sztorihoz, nem a tucat rap számokat tuszakolták bele, ami nagyon menő a legújabb filmekben.
Még szerencse hogy elöbb néztem meg ezt a videót, minthogy elkezdtem volna a sorozatot.
En 2 resz utan abba is hagytam
Mondjuk nekem Batman rajza sem tetszik ezek a fura fülek nem ertem miért ne lehetett volna olyan ra rajzolni mint a 92 es vagy 97 es animáciosokban
Nagyon jó volt a video 👍
Hu nagyon köszönöm a kritikát inkább ujra nézem a régit.
Detto
Tetszett a kritika pont gondolkoztam hogy elkezdjem megnézni e ezt a remek művet de most már biztos kihagyom akkor :D Nem kell szegény Star Wars 9-et leszólni Rixonnak nagyon i s bejött az meg az előtte lévő rész is xd
Szia! Jó lett az összefoglaló! Ez az egész egy katyvasz: történet, szereplők, maga Batman. Amiket mondtál az 50-es Gothanről és a csúcsmodern kütyükről, teóriám szerint egy időutazó áll mögötte és bolygatta meg az egészet. Summa summarum: rosszabb, mint a Velma.
Amikor a Temuról rendeled meg a 92es Batman-t XD
Srácok egy kérdés, mi lett mostanság hollywoodban a történet írókkal? Es a stúdiók miert nem látják hogy mindenhe no name írókat vesznek fel ? Mert azok olcsóbbak? En csak nem tudom megérteni hogy az ekkora cégeket irányító emberek mind a disney a warner vagy bármi ilyen nagy filmes cég vezetősége hogyan lett mára ennyire inkompetens minden döntésben? Miert van az hogy ennyire látványosan spórolnak ott ahol nem kéne közbe százmiliókba kerül egy sorozat/film a CGI miatt ami amugy mostanra gyengébb lett mind 2010 körüli filmekben? Miert nem veszi a fáradságok 1 író sem hogy legalább felületesen utána néz valaminek mielőt ír köré egy új sztorit? Miert nem tudják megérteni hogy nem a kisebbségnek kell megfelelni és ezért buknak a produkciók sorra? Miert nem értik hogy a töbséget nem az zavarja hogy valaki a vásznon fekete, vagy nő, vagy meleg hanem az hogy a karaktere csak ebböl ál és üvöl róla hogy a reprezantálás miatt lett oda eröltetve? Miert nem tudnak valami újat kitalálni ami sokakat érdekelhet?
Ez hosszúra sikerül tudom, csak kiváncsi vagy a ti es a kommentelők véleményére is hogy miert fut a saját sírja felé az összes cég évek óta es nem veszik észre hogy ez nem a helyes út?
Megnézném a Batman: The Animated Seriest de akkor DC Animated Universe többi sorozatát és filmjét is meg kéne nézni pl Superman: The Animated Series és Justice League Unlimited , aminek az intrója mai napig legendás
Remek, igényes videó! Teljes mértékben egyet értek azzal, amiket a videóban megfogalmaztál. Számomra sem jött be, ez a régóta várt, új batman animáció - pontosan ezek miatt.
Várjuk a következő videót!
Köszönjük a visszajelzést! Szállítani fogjuk a jövőben is a hasonlókat :D
Osztom a véleményed. Erre a sorozatra kár volt időt és pénzt pazarolniuk.
Köszönöm a figyelmeztetést, messzire el fogom kerülni. (Már ezen az elemzésen is fölbasztam magam, nemhogy megnézzem)
Tesszük, amit tennünk kell
Én nem bántam hogy nem kellett huszadjára is végignézni ugyanazokat az eredetstorykat,sztem láttuk már azokat elégszer,a woke nekem is sok volt,illetve tele van a mai kor sajnálatos "sajátosságaival" de a hangulata tetszett.Nyilván nem ér fel a régivel,de jobb mint azok az anime bohóckodások amiket újabban a dc csinál (justice leage x rwby)
És akkor tegyünk úgy, hogy ez meg sem történt:)
Mikor lesz már vége ennek a woke őrületnek? Borzasztó, hogy mindenbe bele van erőltetve. De tényleg, mindenbe! A kreativitás és történetmesélés kárára......
Ami engem illet én pont le_arnám az egész woke/anti-woke őrületet. De azon én is kivagyok, hogy ma már nem kell jó történetet írni senkinek sem. Mert ha valaki puffogni mer miatta akárhol, akkor arra élből rá lehet fogni, hogy ő túl anti-woke vagy túl hópihe. Hiányzik a világ, amikor még ez nem kapott ekkora hangsúlyt. Akkor valahogy nem volt jó kifogás a tré történetekre és valahogy ment is az írás.
Soha. Ez a céljuk. Mindent elszarnak ezzel.
üdv. elképesztő a dumád, 05:57-nél konkrétan meg kellett állítsam a vidit, h ezt megírjam! :D
Ez a sorozat ki herérte a batmant és mást.
Hatalmas kritika volt ez a részedről! Nagyon jól szavakba öntötted a sorozattal kapcsolatban amit én is éreztem de ilyen jól nem tudtam volna megfogalmazni. Főleg a videót utolsó pár perce tetszett a legjobban ahol olyan monológot nyomtál le! Mint amilyen dolgokat a Retroshock csatorna szokott megfogalmazni (anno antifaces)
Örülök, hogy tetszett :D Sokat jelentenek a pozitív visszajelzések :)
Ez a “sorozat” egy gyalázat!
Mint sok mindenből az eredeti a legjobb! A többi próbálkozás csak….fekete Gordon azé kemény..elkezdtem inkább a régit ismét! Pedig jó volt a hangulata ennek meg még Batman ruhája is bejött….
Amik jó Batman sorozatok voltak valaha és amiket láttam , élvezetesek és lehetet tanulni is belőlük:92 -es Batman, The New Batman Adventures, 2004 es Batman, Batman a bátor és a vakmerő(igaz ez inkább viccesebb hangulatú volt mint az elődjei), meg volt egy Beware the Batman is ami Magyarországon nem jelent meg sajnos és kár hogy az a sorozat rövid ideig ment
Batman Beyond is nagyon jo volt
Ennél még a Bátor és a Vakmerő is sokkal jobb. Pedig az sem egy nagy eresztés. És ezt csak a kritika megtekintése után mondom. Amúgy a Batmobil eleje az egy az egybe lenyúlás a The Car című horror filmből.
Nagyon jool összeszedted ezt a kritikát, látszik, hogy igazi rajongó vagy. És köszii, amiért megspóroltad nekem azt az időd, hogy ennek neki üljek.
Mindemellet nekem az ugrott be, hogy nem régen jött ki a Justice League Crisis on infinite earth. Ami 3 részes és a 3-ban konkrétan megmutatják, hogy a 92 es Animeted Batman, valamint a 01-es Justice League univerzumok elpusztulnak.
Ami arra enged következtetni, hogy a DC eltörölte a saját múltját, és nem csak képletesen. Szóval így úgy csürhetik-csavarhatják a szálakat és a karaktereket kényükre kedvükre mindenféle előzmény nélkül, ahogy azt te is taglaltad a fenti vidóban.
Az éppen önellentmondás, mert ennek ellenére fut több különböző animációs sorozat. Én egyfajta önálló lezárásként látom a Crisist, mintsem teljes reboot-ként. Szerintem az csak az önálló animációs filmek szempontjából lesz lényeges, mint anno a flashpoint. De baromi jó volt én imádtam, régen vártam már egy 3 részes animációs kis mini eposzt.
@@tamasfekete2626 Igen szerintem is jó volt a Crisis nekem is tetszett. De azt nem értem, ha így külön van a választva a nagy animáció a sorozat animációktól, akkor minek keverték bele a két legikonikusabbat?
@@ninobrown4658 Ez volt Conroy utolsó szerepe, kicsit meg is hatott. Homage-nak szánták.
nekem is kedvencem a 92es sorozat de ugy gondolom a 2004es se rosz neked arrol mi a véleményed ? persze nyilván nem olyan jó mint a 92 khm.
Röviden csak annyi, hogy nekem Joker abban néha működik, de néha elég fura. Illetve sokkal több a hangsúly is rajta, főleg a későbbi évadokban. Az animáció egyébként elég minőségi, Meg a karakter dizájn is köröket ver pl a mostanira.
Reméljük a Pingvin sorozatban végre egy nagyobb volumenű gengszter fogunk kapni
Ott azért magas lesz a léc, nem gurigázhatnak szarral.
pingvin nem alacsony ? 1:57 vagy a nőstény pingvinek nagyobbak ?😂 macskanőt ennyire elcseszni meg a többit belenézek kiváncsi vagyok mennyire rossz
Nekem kifejezetten tetszett a sorozat, szerintem egy jó adaptációja Batman történetének, de nyilván ezt embere válogatja, én abszolút nem így láttam, mint ahogy te értelmezted.
Öszinte leszek ennél még a lego batman a film is jobb
Én inkább maradok az eredetinél
A Lego Batman film egy zseniális paródia, ne tessék bántani.
Akkor ezek szerint nemcsak a Star Wars kapta meg az átírás privilégiumát... Nem tudom, hogy sírjak vagy örüljek, de a videó végéig eldöntöm. 😉
ez a pingvinné olyan mint a régi svéd úszónők, biztosan nincs töke?
Szerintem ezt nem fogom megnézni
Háát ezt még így hallgatva is borzlmas sorozat lehet
Az a baj a Dc vel mint a mavelel is. Nem akarják elhagyni ezeket a karakterek már senkit nem érdekel 100 éve mesélik ugyanazokat a történeteket. Meg persze a woke propaganda amit addig nyomnak amíg tönkrenem mennek vagy agymosnak vele mindenkit.
A marvel próbálkozott a laikusok számára ismeretlen karakterek behozatalával, csak az sem jött be.
"Senkit nem érdekel" Igen, biztos ezért buknak azok a filmek amikben új karakterek vannak, és azért hoznak milliárd közeli számokat azok, amiket ismernek az emberek.
Mi a gondod az affleck féle batmanröl?
Nekem nem azért volt csalódás, mert még egy animációs filmhez képest is gagyi az írás. Na jó, azért is :D
De az, hogy megígérték: "A régi rajzfilm szellemi folytatása lesz." Ami egyértelmű félrevezetés volt.
Nekem Barbara tetszett, főleg a disszonáns megjelenése. Általa hittem el, hogy ez valamiféle párhuzamos univerzum, ahol léteznek fehér csontozatú, fiús vállú, vörös hajó fekete nők. Annyira bizarr, hogy tetszik! Ha ehhez az egészhez releváns történeteket társítottak volna, most azt mondanám zseni az ötlet.
Egyébként szóról szóra ugyanazok az észrevételeim mint neked, ránézek a csatornádra, lehet fel is iratkozom!
Jól át lettünk verve ismét...:D Csak tanul belőle egyszer a DC. Köszönjük a kedves szavakat! Igyekszünk a jövőben is megfelelni :D
@@NitpicKings Szerintem ez a sorozat inkább kivétel a DC-nél, semmint tendencia. Már ami az animációt illeti.
Ott van pl a my adventurers with superman, ami a változtatásai ellenére is megállja a helyét.
A Dc nagyon erős animációs Fronton, De az elmúlt években Sorra jönnek a bukták ott is, A Justice league Warworld, Legion Of superheroes, JL WW 2, Az új batman, A Wonder Woman 2 És a felénél sem járok. Erősen indultak tény. De mostanában beesett a minőség.
@@NitpicKings Én pont fordítva éreztem a felsorolt rajzfilmeknél. Nekem sokkal jobban tetszett és tartalmasabbnak éreztem a Tomorrow-verzumot, mint a New 52-re hajazó vér és erőszak orgiáikat. Jobban át tudtam élni azokat a történeteket.
Jó sorozat volt, már 2x megnéztem. Ez az igazi nyomozós batman alap.
Mert már ezt is elérte a woke jarvány
Azért messze nem volt olyan rossz nyitása a sorozatnak. A Batman: The Animated Series az egyik legikonikusabb Batman animációs sorozat, amit vagy 20x néztem már meg. Abszolút meglátszik a lenyomata ebben a sorozatban is. Ha a Pingvin karakterének bemutatását vesszük figyelembe, nem mondható el, hogy kiemelkedő vagy komplex feldolgozást kapott volna régebben sem. Kevés epizódban szerepelt az eredeti szériában is, ami viszonylag alacsony arány ahhoz képest, hogy Batman egyik legismertebb ellenfeléről van szó. Az első megjelenése az "I've Got Batman in My Basement" című epizódban volt. Ebben az epizódban a Pingvin nem kap különösebben mély karakterizációt. Egyszerűen egy sztereotip bűnözőként jelenik meg, aki ráadásul nem is igazán dörzsölt. Nem látunk bele a motivációiba vagy hátterébe, és nem mutatkozik meg összetett karakterként (később sem). Az új sorozatban jó ötlet volt a gender swap, sokkal de sokkal többet dobott a performanszon. Ettől persze nem lett világmegváltó pingvin, de a régebbi (ikonikus) alakításánál sem lett rosszabb.
Renée Montoya karakterét is úgy mutatod be, mint valami kötelező liberális irreleváns karaktert ("újfajta fekete leszbikus rendőr/nyomozó a 40-es évek amerikájában"), holott a kezdetektől fogva latin-amerikai szereplőről beszélünk, aki először az animated series-ben tűnt fel, majd onnan emelték át a képregényekbe a 2000-es évek legelején a Gotham Central képregénysorozatban. Már itt teljesen leszbikus karakterként jelenítik meg és nagy hangsúlyt fektettek a szexualitásával kapcsolatos személyes és szakmai kihívásokra, amit mellesleg igen jól mesélnek el. Az animated series-ben rendőrként kezdett majd onnan a képregényekbe átemelve faragtak belőle nyomozót. Szóval ez is teljesen rendben volt itt, habár nem egy, már ismert univerzumot és történetszálat remakeltek (tehát bőven eltérhettek volna ettől is). Sem az új sem a régi sorozat nem a 40-es évek Amerikájában játszódik, hanem egy 40-es évek Amerikája hangulatát idéző noir-retro stílusú világban, tehát messze nem egy valós világot bemutató, történelmileg és társadalmilag is hiteles univerzumot akartak megalkotni. A valódi 40-es évek amerikájában a nők munkaerőpiaci helyzete a második vh. után egyáltalán nem volt rendezett. A nők munkahelyi jogai és lehetőségei jelentősen korlátozottak voltak egy erősen szexista korszakban (ezért rendőrként, pláne nyomozóként rendkívül kevés nő dolgozhatott). Akkoriban az LMBTQ+ emberek szinte teljesen láthatatlanok voltak a társadalomban. A homoszexualitás bűncselekménynek számított sok helyen, és az LMBTQ+ embereket gyakran megbélyegezték, üldözték és zaklatták. Nyíltan leszbikus nőként rendőrségen dolgozni pedig szinte elképzelhetetlen volt. Sok városban és munkahelyen a faji szegregáció volt az elfogadott gyakorlat, és az etnikai kisebbségeknek rendkívül korlátozott lehetőségeik voltak a karrierépítésre. Én nem értem ezek bármely vetületét miért kellene egy picit is megjeleníteni egy egyáltalán nem történelmi hátterű világban. Montoya karaktere abszolút progresszív folyamatot képvisel, és bár valóban megoszlik a szereplők jelentősége a sorozatban, ez nem jelenti azt, hogy Batman kifejezetten háttérbe szorul. Inkább arról van szó, hogy a korábbiakhoz képest nem csak Batmanre fókuszál minden. Az alkotók jó arányban találták el azt, hogy számos karakter kellő hangsúlyt kap, miközben Batman is megőrzi jelentőségét. Ez persze megosztó lehet, de egyáltalán nem teszi tönkre a sorozatot. A DC világára mindig is jellemző volt az univerzumok és az abban helyet kapó karakterek jelentős megváltoztatása, így a spontán nem és rassz váltás sem áll távol a képregényeiktől (ahol ráadásul nem feltétlenül kell pontosan megmagyarázni a váltás okát, hiszen sokszor nem az "eredeti" karakter sztoriját viszik tovább vagy csak egy kis részét) szóval ebben a sorozatban is teljesen beleillik a képbe (bár nem minden karakternél sikerül jól). Egy korábban is a DC képregényeire jellemző jelenség látható itt is, ami igazából semmilyen magyarázatra nem szorul, főleg azért sem mert egy teljesen alternatív univerzumban játszódik.
A sorozat persze közel sem tökéletes, de az indokok többsége, amiket te felsorolsz egyszerűen nem igazak. Közel sem lett értékelhetetlen az új sorozat, és bár biztonsági játékot játszik (tehát igazi újítás nem nagyon van benne) kellő hozzáértéssel és tisztelettel nyúlt a 92-es animációs sorozat világához. Tiszteletben tartja a klasszikus elemeket (elég sok easter egg is van benne), emellett használ modern narratív lehetőségeket. Bátran tegyen mindenki vele egy próbát.
Legalább nem kellet nekem leírni😂 egyet èrtek teljesen. Èn is nagyon èlveztem.
Értetlenül állok amúgy a videó előtt, teljesen korrekt, mély újító sorozat volt.
92es láttad már?!😆 na az volt korszak alkotó...
Lefogadom hogy ezt is valami feminista lmbtq ember írta náluk nem szamít hogy van valakinek esze csak az a lényeg hogy a nők legyenek a fő karakterek és mindenki legyen vagy meleg vagy gender swappolva
16:57 értem hogy szarkazmus, viszont kérem a referenciáKAT mikor lett női karakter férfi egy képregény vagy film adaptációban (könyvet leszámitva mert ott am is a képzeletünkre van bizva a dolog)
Igazad van, megfogtál. Nem tudnék példát mondani :D
biztos valami nő agyszülemény eredménye.
Montoya Nő Is régi karakter csak nem Volt Leszbi...
bukik? veri a boyst :D
@@AlfaBart a legutóbbi évad alapján ez nem egy bántóan magas megugrandó léc azért.
Hát 4évadot könnyű is....
Egyszer azert nezheto volt....
1992-1998 FOREVER
Szerintem a videó készítője alvás közben nézte a sorozatot. Montoya karaktere az eredeti rajzilm sorozatban tűnt fel először 1992-ben. És a képregényekben azóta jelen van. Jah, és igen, ott is leszbikus. Ajánlom a video készítő figyelmébe a Gotham Central képregény sorozatot. Macskanő pedig nem azért rabol mert nincs jobb dolga, hanem mert nincs már pénze. Persze, nem tökéletes a sorozat, sőt, de szerintem mindenki nézze meg saját maga, és döntse el milyen volt.
A 92es sorozatban egy mellékszereplő volt, nem vette el batmantől a hangsúlyt. Macskanővel pedig nem az volt a probléma, hogy nincs indok miért lop. Ez egy fél mondat volt a 3 percből.
Hányinger
undoritó