Zwyczajną sprawą jest to, że jeśli jakiś kraj produkuje wyroby o dobrej jakości ale taniej, to kraj który nie potrafi produkować tanio i dobrze to kupuje te wyroby z innego kraju. Nie ma się czego bać - wystarczy produkować jeszcze lepiej i jeszcze taniej i kierunek importu/eksportu się zmieni 👍 😃
@@lubienic Bo Pan jeszcze nie wie jak są zorganizowane europejskie i amerykańskie koncerny - pewnie Pan przypuszcza że ciągniki kupuje się z fabryk. Otóż tak nie jest, bo europejskie i amerykańskie marki są produkowane w wielu krajach, w tym w Chinach, Turcji, Indiach i są kupowane przez międzynarodowe koncerny które dorzucają wysoką marżę. Nie Pan jeden pomylił wysoką cenę z wysoką jakością. Np. wszystkie ciągniki Massey Ferguson i Fendt kupowaliśmy ze Szwajcarii, mimo, że tam tych fabryk nie ma. To że kupowaliśmy ze Szwajcarii nie oznacza też że kupowaliśmy od Szwajcarów. Arbosa kupujemy bezpośrednio z fabryki, przez co nie ma marż pośrednich.
Faktycznie to doszło do byt dużego uzależnienia rynku od Chin i Indii-za oknami czeka się 5tygodni bo okucia do nich idą z Chin, styropianu nie ma bo idzie z Chin ,rolety do okien z Chin itp.W Indiach zaś produkuje się większość leków.Co do stali to co stało się z polskimi hutami?
@@adamszulc6326 Za to możesz podziękować UE bo to ona przyłożyła łapkę do ich końca. Unia chce być "Eko" i niszczy to co przeszkadza w większości Niemcom, więc polskie huty i stocznie są be, teraz czas na elektrownie (np. Turów). Ale że za miedzą na Ukrainie i w Rosji klepie się stal na potęgę bez żadnych norm powietrza, o Chinach i Indiach nie wspominając, to już UE nie przeszkadza. Europa nie potrzebuje wojny, idioci w Brukseli sami ją wykończą swoimi głupimi pomysłami i za chwilę to Chiny będą nami rządzić
@@korbanekTV ciekawe czy Pan chciałby pracować za 10 dolarów na miesiąc . W Chinach praca jest tania bo ludzie pracuja jak niewolnicy czy to przy telefonach czy przy ciągnikach . Proszę poczytać trochę o tych obozach pracy a potem gadać o zmianie kierunku importu czy eksportu .
Jeszcze nie dotknie ziemi, a już jest sprzedany. Zwiększyliśmy zamówienia i za ok 2 do 3 miesięcy dostawy się zbilansują z zapotrzebowaniem na te ciągniki - chyba że dalej zapotrzebowanie na te ciągniki będzie rosło. Ale tego z góry nie da się przewidzieć. Dla nas ta sytuacja to nowość.
Te ciągniki są już jakiś czas na polskim rynku - i widać, że się sprawdzają. Czekamy na nowe modele - i należy się spodziewać, że będą też chętnie kupowane przez naszych rolników.
Film był nagrywany dwa dni temu, duża część ciągników z filmu już jest u klientów. Szczególnie te z ujęcia 8:52. Druga część jest w trakcie przechodzenia tak zwanego przeglądu zerowego, a następnie kontroli jakości. Pozdrawiam oglądających i zapraszam do siedziby na przetestowanie maszyny :)
DEALER = promowanie marki, same superlatywy ohy ahy, poczekajmy parę lat jak zmieni się koniunktura i Mr Korbanek przestanie być oficjalnym dealerem marki "Arbus"
Restrukturyzacja małych gospodarstw ,wymyślić coś by wziąć, potem się sprzeda, nie przekłada się to na wzrost produkcji rolnej. PiS zapomniał o gospodarstwach rodzinnych gdzie ludzie żyją z roli ,a wprowadził chloporobotnikow ,niech zobaczą co dała niskotowarowka poza efektem przy urnie wyborczej.Pozdrawiam korbankow zazaslugi dla rolnictwa ,a pieniądze nie śmierdzi.
W mym przypadku prawda, wziołem niskotowarówkę (i nie tylko), ale jak zaczęli jebać durnymi przepisami, aujaszkami, asfami,jebłem to wszystko ( produkca zwierzęca) , pole obrabiał na odpierdol dla dopłat,,, więcej PEWNIEJ, i lżej zarobiam masterkując.
Wszystkie maszyny są obecnie składakami z komponentów gotowych. Potem są brandowane odpowiednim znaczkiem i ich maski są pomalowane na dany kolor. Globalizacja to właściwe słowo opisujące sytuację w branży rolniczej na rynku europejskim i światowym,
To w takim razie tylko jednego można być pewnym, że kombajny ROSTSELMASH są produkowane w Rosji gdyż Putin jak na razie jeszcze nie przeniósł ich produkcji do Chin jak większość innych krajów swoje narodowe marki :)
Windowanie norm miało utrudnić import do UE. Ale chyba nie przewidzieli, że utrudnią sami sobie i zwiększą koszty rolnikom, stracą konkurencyjność, bo to samo potrafią zrobić w Chinach, tyle że taniej. Europa i USA same wyszkoliły Chińczyków zlecając im produkcję bardzo wielu towarów o zaawansowanej technologii żądając wysokiej jakości za niską cenę - to taki gol samobójczy.
Brakuje właśnie na rynku polskim małych i niedrogich ciągników które mogłyby zastąpić nasze 30-ki i 60-ki Remontuje się je ile się da ale kiedyś przyjdzie kres niestety.
Chińczycy wiedzą że klient który otrzyma dobrej jakości produkt wróci po kolejny, widać to na przykładzie smartfonów gdzie pod względem parametrów oraz stosunku ceny do jakości przewyższają znane od lat firmy koreańskie i japońskie. Podobnie jest i ciągnikami - dobra cena, prosta konstrukcja, łatwa obsługa - nie ma się co dziwić ze te ciągniki dobrze się sprzedają. Ważna jest też odpowiednio dobrana moc pod małe jak również specjalistczne gospodarstwa które chcą ułatwić sobie pracę. W pewnym ujęciu widać 3055 w wersji z daszkiem - dość niecodziennie wygląda ale pewnie ktoś potrzebował niskiej maszyny do tuneli foliowych
Nikt na tym świecie już nie ucieknie przed globalizacją. Jak się popatrzy na mapę świata, widać że jest to proces naturalny. Niegdyś Europejczycy podbijali inne kraje i tworzyli kolonie, czerpiąc zyski kosztem innych ludzi. Ubiegły wiek to nieustanne konflikty, których źródłem są złoża ropy naftowej, jednocześnie rozwój technologii i olbrzymie rynki wymuszają przenoszenie produkcji w różne rejony świata. Wzrasta zatrudnienie ale to nie oznacza, że zmniejsza się bieda. Jak widać opłaca się produkować w różnych krajach, transportować przez pół świata, fakturować w innym kraju, by ogólny rachunek zysków i strat miał dodatnie saldo.
Rynek najwidoczniej potrzebuje też mniejszych ciągników, faktycznie w Europie została produkcja tylko większych ciągników, dobrze że jest jeszcze co kupować
Relatywnie mało zamożny polski rolnik potrzebuje tańszych ciągników i na nic się zda przekonywanie tych rolników aby kupowali znacznie droższe ciągniki zachodnich marek. Ciekawe by było zestawienie krajów pochodzenia części i podzespołów użytych do produkcji ciężkich zachodnich ciągników. Relatywnie krótka blokada Kanału Sueskiego spowodowała zatrzymanie produkcji lub spowolnienie w wielu fabrykach, w tym między innymi w MF i Fendt.
Przeważnie jak w dany rejon pójdzie jeden ciągnik to okazuje się, że zaraz znajdzie się kolejny klient-sąsiad na Arbosa. Populacja tych maszyn w Polsce znacząco urosła :)
@@korbanekTV Nie chodzi o instrukcje bo wiem, że macie przetłumaczone, ale o to, że za parę lat handel światowy na dobre opanują Chiny, a dotychczasowa dominacja angielskiego w świecie zostanie zmniejszona. Sinologia już jest bardzo obleganym kierunkiem na uniwersytetach w kraju i Europie.
To co się wyprawia z cenami kontenerów jest niepojęte, w ciągu kilku miesięcy z 2 000 na ponad 13 000 USD za kontener, ciekawe kiedy się skończy to szaleństwo.
Transport stanieje pewnie wtedy gdy przyrost ilości statków kontenerowców i ilości kontenerów zbilansuje się z rosnącym eksportem z Chin, ale i nie tylko z Chin, bo przecież towary wożone są w dwóch kierunkach. Jednak o ile można w miarę szybko wyprodukować więcej kontenerów (niestety ze znacznie droższej stali) to produkcja statków zajmuje znacznie więcej czasu (do wybudowania statku zużywa się gigantyczne ilości stali - a ta jest teraz droga jak nigdy)
Handel międzynarodowy istniał już w starożytnych cywilizacjach Już w neolicie istniał podział pracy między rolnikami, rybakami, a rzemieślnikami, który narzucał wszystkim konieczność brania udziału w lokalnej wymianie. Uczestniczyli w niej na ogół ludzie znający się wzajemnie, wymieniający w miarę potrzeby i możliwości towar za towar. Jednak dla nas ważny jest handel o szerszym zasięgu, którego przedmiotem były towary wytworzone dla nieznanego odbiorcy, trafiające do niego najczęściej przez pośredników, przewożone na dłuższych dystansach, często będące wytworem innych cywilizacji. Trud związany z transportem dóbr oraz powolny rytm życia powinny silnie ograniczyć zasięg wymiany, jednak tak się nie działo. Pewne obszary starożytnego świata musiały handlować. Na przykład Mezopotamia musiała sprowadzać z zewnątrz dużą ilość surowców, a przyczyną tego była jej sytuacja geograficzna. Dolina aluwialna stworzona przez Eufrat i Tygrys nie miała własnego drewna i kamienia do: Wykonywania narzędzi, Wznoszenia gmachów, Wyrobu posągów, płaskorzeźb. Czytaj więcej na www.bryk.pl/wypracowania/historia/starozytnosc/1000992-handel-w-starozytnych-cywilizacjach.html
@@jacekbylicki1201 tak było, teraz to Chiny produkują i przenoszą produkcję, np, do Rosji, najnowszy Haval Jolion wyprodukowany w Rosji, nie montaż!, firmy z Chin lokalizują w coraz większym stopniu produkcje w Rosji, oczywiście kosztem zachodnich marek, w tych firmach zarządy pochodzą z europejskich krajów. th-cam.com/video/Z1pnQFDhRPQ/w-d-xo.html
No niestety to są efekty globalizacji, w Europie jest drogo produkować, a na dodatek brakuje ludzi do pracy. Chiny pod tym względem to przyszłość, coraz więcej firm przenosi tam produkcje. Czy to dobrze hmmm 🤔
Konkurencyjność gospodarki azjatyckiej w bardzo dużym stopniu ma związek z kultem pracy u Azjatów. Nie da się tego powiedzieć o Europejczykach - nam są potrzebne długie weekendy, dużo świąt, dni wolnych od pracy i wyższe wynagrodzenia niż u Azjatów. Oni stali się przez to bardzo konkurencyjni.
@@korbanekTVJ Zwyczajnie tam brak socjalu, opieki państwa nawet podstawowej brak więc nie pracujesz to zdychasz- dosłownie to inny świat raczej mało fascynujący dla nas a ten cały kult pracy pachnie komunizmem, co już przerabialiśmy a był też etap II Japonii i też nie wyszło to już lepiej zostańmy sobą i już nikogo nie naśladujmy.
Tak na to patrząc, to gdy Polska poradzi sobie z pandemią tak jak Chiny, to polska gospodarka również zakwitnie. Wszyscy w Polsce powinni się teraz szczepić i przestrzegać zasad ochrony aby nie rozprzestrzeniać wirusa.
@@autosamochodowy3752 Jeśli Polska wyprodukuje polskie ciągniki spełniające europejskie normy bezpieczeństwa i emisji spalin, oraz jeśli te ciągniki będą miały lepszą relację ceny do jakości, to będziemy sprzedawali polskie ciągniki 👍 😃 Ale chyba Pan nie zrozumiał kontekstu tej dyskusji.
@@autosamochodowy3752 Czyli co? Wszyscy mamy cofnąć się do epoki kamienia łupanego by nie karmić smoka? Człowieku nie wina ludzi czy też nawet samuch Chińczyków że praktycznie wszystko jest produkowane w Chinach lub przynajmniej zawiera jakiś chiński komponent tylko pazernych koncernów i równie pazernych rządów.
Seria 5000 jest teraz między zakończeniem produkcji we Włoszech a rozpoczęciem produkcji w Chinach. Na razie wyprzedajemy zapasy, nie ma tego dużo. Ceny są atrakcyjne - można zobaczyć www.korbanek.pl/maszyny-uzywane/ciagniki-rolnicze
@@Kuba-ye1xw Pierwotnie tak planowali, ale zastanawiają się nad innymi markami również. Szacują, sondują co lepiej będzie przyjęte na rynku. My nie mamy problemów z silnikami Kohler
Człowiek myśli, że kupując MF-a płaci jak za zachodni cud techniki a dostaje chińszczyznę tak jak wszystko ! To kolejny przykład tego, że płaci się za znaczek i cena nie jest adekwatna do jakości !!!
Nie zna Pan Chin i ich możliwości. Chiny za kilka lat będą największą gospodarką świata Analitycy twierdzą, że z powodu koronawirusa Chiny mają szansę wyprzedzić Stany Zjednoczone jako największą gospodarkę świata kilka lat wcześniej niż przewidywano. Stany Zjednoczone poinformowały, że PKB w 2020 r. skurczył się o 2,3 proc., do 20,93 bln USD, według bieżącej wartości dolara. Z kolei Chiny podały, że ich PKB wzrósł w ubiegłym roku o 2,3 proc., do 14,7 bln USD. Pandemia była znacznie większym ciosem dla gospodarki USA niż gospodarki Chin - stwierdził Rob Subbaraman, ekonomista Nomury. - Uważamy, że przy rozsądnych prognozach wzrostu wielkość gospodarki Chin wyrażona w USD w 2028 r. wyprzedzi Stany Zjednoczone - dodał. Ponadto ekonomista Nomury twierdzi, że może do tego dojść już w 2026 r., o ile chińska waluta umocni się wobec dolara do 6 juanów. Przypomnijmy, że od maja deprecjacja dolara wobec juana wynosi już około 10 proc. i kurs znajduje się na poziomie nieobserwowanym od ponad dwóch lat
Ja bym wolał chińskie Małe Arbosy niż mf -bo tu już wiadomo że są dłuższy czas produkowane i Chińczycy chcą wszystkim pokazać że potrafią a MF nadal udaje że nie jest chiński dorzucają marże i udają głupa że są z Francji
Aby te ciągniki MF miały akceptowalne ceny musieliśmy je przecenić aż o 28% doprowadzając cenę sprzedaży poniżej cen fabrycznych sprzed 5 lat. Dla klientów mamy jeszcze jeden taki ciągnik MF 4708 Tier 4F za 140 600 PLN netto
@@korbanekTV W takim razie nikt tych nowych ekologicznych ciągników z DPF i Adblue nie kupi bo mały rolnik szczególnie patrzy na cenę zarówno zakupu jak i eksploatacji a te niewątpliwie będą sporo wyższe - tu nasuwa się pytanie do kiedy tak realnie będą dostępne ciągniki bez tych eko ulepszaczy?
Przekonanie to nie to samo co wiedza. Ciągniki z Chi muszą spełniać wyśrubowane europejskie normy bezpieczeństwa i emisji spalin, muszą posiadać europejską homologację aby zostały dopuszczone na europejski, w tym na polski rynek.
U nich jest większa samodyscyplina - mimo że ich jest bardzo dużo i zagrożenie przez to jest większe to krócej u nich to trwało. Tam gdzie się pojawił wirus to zamykali fabryki. Robili to konsekwentnie i znacznie wcześniej na nowo uruchomili produkcję niż to się działo w Europie. Teraz jest taki skutek, że towary z Europy i USA nie docierają na czas do Chin a Chiny produkują pełną parą - powstał problem transportowy, ponieważ statki w europejskich i amerykańskich portach czekają na towar, przez co nie wracają do Chin na czas aby załadować na powrót towary z Chin. Różnica teraz jest taka, że w Chinach towar czeka na statki, a w Europie statki czekają na towar. Błędne koło - Europa nie może produkować bo brakuje im komponentów z Chin i nie może załadować statków - statki nie wracają do Chin, no to nie ma komponentów do produkcji w Europie.
Jest chiński. Ciągniki z Chin muszą spełniać wyśrubowane europejskie normy bezpieczeństwa i emisji spalin, muszą posiadać europejską homologację aby zostały dopuszczone na europejski, w tym na polski rynek.
Podatkuje się ludzi żeby była kasa na dopłaty dla ogrodników na 10 ha aby ci mogli sobie kupić chińskie produkty. Jak ogrodnicy są tacy mądrzy, niech dają sobie radę bez dopłat.
Aby można było eksportować ciągniki do Europy to trzeba spełnić wyśrubowane normy bezpieczeństwa i emisji spalin, posiadać europejską homologację. O tym jak długo trwa i jak szczegółowy jest proces europejskiej homologacji większość komentujących nie wie. Nie wiem czy wątpi Pan w jakość chińskich ciągników Massey Ferguson, czy też innych renomowanych marek. Ciekawe gdzie był wyprodukowany komputer lub smartfon na którym pisze Pan komentarz i jakiej jakości jest to urządzenie?
W 2021 roku w kategorii 30 do 50 KM Arbos jest najczęściej kupowanym ciągnikiem w Polsce 👍 😃
Lał gratuluję wam
@@grot-asg Dziękuję 😃
Nie ma czym się dziwić dotacje robią swoje
Teraz Fendt massey i Claas beee ale abros sztos 😜😜😜 chyba dogadamy sie z nowym abrosem 😜
Dostawy, dostawy & dostawy👍👍👍
„Zaarbosowanie” rynku rolniczego nastąpi jak to dalej tak pójdzie🤭
Zaarbosowanie już POSTEPUJE....trzeba to głośno powiedzieć że Arbos już mocno się przyjął na rynku Polskim
Luźne rozmowy o pochodzeniu ciągników i ogólnej globalizacji coraz powszechniejszej w różnych dziedzinach życia. Fajnie się słucha chłopaków
Profesjonalny duet 👍😁
„Chińczyk” jest już chyba w każdej dziedzinie życia aż strach myśleć co będzie dalej…
Zwyczajną sprawą jest to, że jeśli jakiś kraj produkuje wyroby o dobrej jakości ale taniej, to kraj który nie potrafi produkować tanio i dobrze to kupuje te wyroby z innego kraju. Nie ma się czego bać - wystarczy produkować jeszcze lepiej i jeszcze taniej i kierunek importu/eksportu się zmieni 👍 😃
@@lubienic Bo Pan jeszcze nie wie jak są zorganizowane europejskie i amerykańskie koncerny - pewnie Pan przypuszcza że ciągniki kupuje się z fabryk. Otóż tak nie jest, bo europejskie i amerykańskie marki są produkowane w wielu krajach, w tym w Chinach, Turcji, Indiach i są kupowane przez międzynarodowe koncerny które dorzucają wysoką marżę. Nie Pan jeden pomylił wysoką cenę z wysoką jakością. Np. wszystkie ciągniki Massey Ferguson i Fendt kupowaliśmy ze Szwajcarii, mimo, że tam tych fabryk nie ma. To że kupowaliśmy ze Szwajcarii nie oznacza też że kupowaliśmy od Szwajcarów. Arbosa kupujemy bezpośrednio z fabryki, przez co nie ma marż pośrednich.
Faktycznie to doszło do byt dużego uzależnienia rynku od Chin i Indii-za oknami czeka się 5tygodni bo okucia do nich idą z Chin, styropianu nie ma bo idzie z Chin ,rolety do okien z Chin itp.W Indiach zaś produkuje się większość leków.Co do stali to co stało się z polskimi hutami?
@@adamszulc6326 Za to możesz podziękować UE bo to ona przyłożyła łapkę do ich końca. Unia chce być "Eko" i niszczy to co przeszkadza w większości Niemcom, więc polskie huty i stocznie są be, teraz czas na elektrownie (np. Turów). Ale że za miedzą na Ukrainie i w Rosji klepie się stal na potęgę bez żadnych norm powietrza, o Chinach i Indiach nie wspominając, to już UE nie przeszkadza. Europa nie potrzebuje wojny, idioci w Brukseli sami ją wykończą swoimi głupimi pomysłami i za chwilę to Chiny będą nami rządzić
@@korbanekTV ciekawe czy Pan chciałby pracować za 10 dolarów na miesiąc . W Chinach praca jest tania bo ludzie pracuja jak niewolnicy czy to przy telefonach czy przy ciągnikach . Proszę poczytać trochę o tych obozach pracy a potem gadać o zmianie kierunku importu czy eksportu .
Dzień dobry. Tak samo Arbos zaczyna być pożądany jak złoto. 👍💪 Pojawia się i znika 👍
Jeszcze nie dotknie ziemi, a już jest sprzedany. Zwiększyliśmy zamówienia i za ok 2 do 3 miesięcy dostawy się zbilansują z zapotrzebowaniem na te ciągniki - chyba że dalej zapotrzebowanie na te ciągniki będzie rosło. Ale tego z góry nie da się przewidzieć. Dla nas ta sytuacja to nowość.
Cześć 😉
Te ciągniki są już jakiś czas na polskim rynku - i widać, że się sprawdzają. Czekamy na nowe modele - i należy się spodziewać, że będą też chętnie kupowane przez naszych rolników.
Arbos jak widać coraz bardziej popularny, pogratulować sukcesu sprzedaży 🚜👍
👍 😃
Następne Arbosy w Polsce i z tego trzeba się cieszyc teraz przygotowanie i do klientów
ludzie nie kupują massey bo one kosztują dwa razy tyle co arbosy i dlatego nie dziwię się że je kupują.
No ludzie kupują Arbosy bo nie stać ich na fergusona mam 2 i są bardzo dobre wcale się nie psują i polecam fergusony.Massey Ferguson górą!
massey🔥🔥🔥
Produkcja w Chinach robi się coraz droższa dla koncernów światowych i powoli zaczynają przenosić swoją produkcję do innych krajów np. do Indii.
Film był nagrywany dwa dni temu, duża część ciągników z filmu już jest u klientów. Szczególnie te z ujęcia 8:52. Druga część jest w trakcie przechodzenia tak zwanego przeglądu zerowego, a następnie kontroli jakości. Pozdrawiam oglądających i zapraszam do siedziby na przetestowanie maszyny :)
DEALER = promowanie marki, same superlatywy ohy ahy, poczekajmy parę lat jak zmieni się koniunktura i Mr Korbanek przestanie być oficjalnym dealerem marki "Arbus"
Co Pan sprzedaje?
Zazdrość.
Przy rampie u Korbanków sporo się dzieje zmiany i rzeka dostaw
Dzień dobry spokojnego weekendu życzę wam od Piotrasa dla was i pozdrawiam serdecznie Piotrek 😁😀🤜🤛😃😃
Dzień dobry. Również życzę spokojnego i miłego weekendu 😃
Restrukturyzacja małych gospodarstw ,wymyślić coś by wziąć, potem się sprzeda, nie przekłada się to na wzrost produkcji rolnej. PiS zapomniał o gospodarstwach rodzinnych gdzie ludzie żyją z roli ,a wprowadził chloporobotnikow ,niech zobaczą co dała niskotowarowka poza efektem przy urnie wyborczej.Pozdrawiam korbankow zazaslugi dla rolnictwa ,a pieniądze nie śmierdzi.
W mym przypadku prawda, wziołem niskotowarówkę (i nie tylko), ale jak zaczęli jebać durnymi przepisami, aujaszkami, asfami,jebłem to wszystko ( produkca zwierzęca) , pole obrabiał na odpierdol dla dopłat,,, więcej PEWNIEJ, i lżej zarobiam masterkując.
Wszystkie maszyny są obecnie składakami z komponentów gotowych. Potem są brandowane odpowiednim znaczkiem i ich maski są pomalowane na dany kolor. Globalizacja to właściwe słowo opisujące sytuację w branży rolniczej na rynku europejskim i światowym,
Trafnie i zwięźle Pan to przedstawił.
Witam serdecznie Wszystkich 🙂 miłego dnia!
Witam 😃 Również życzę miłego dnia 😃
To w takim razie tylko jednego można być pewnym, że kombajny ROSTSELMASH są produkowane w Rosji gdyż Putin jak na razie jeszcze nie przeniósł ich produkcji do Chin jak większość innych krajów swoje narodowe marki :)
Konkretne informacje :)
Witam wszystkich bardzo serdeczne. Dzień dobry.
Witam 😃
Witam Wszystkich!
Witam 😃
Ceny markowych maszyn poszły drastycznie do góry na przestrzeni kilku miesiecy 2021 roku
Witam
Ciekawy odcinek . Pozdrawiam
Dzień dobry, zaczynamy 😁
Dzień dobry 😃
witam bardzo ciekawy odc dzisiaj pozdrawiam
Witam 😃
Kolejny interesujący materiał 💪
Unia Europejska ogłupiała z tymi normami ...... i znowu kolejne........
Windowanie norm miało utrudnić import do UE. Ale chyba nie przewidzieli, że utrudnią sami sobie i zwiększą koszty rolnikom, stracą konkurencyjność, bo to samo potrafią zrobić w Chinach, tyle że taniej. Europa i USA same wyszkoliły Chińczyków zlecając im produkcję bardzo wielu towarów o zaawansowanej technologii żądając wysokiej jakości za niską cenę - to taki gol samobójczy.
Dobre opinie mają te ciągniki.
Ciekawy film, polecam
Chińskie nie znaczy gorsze tylko korzystniejsze cenowo.
Liczby mówią same za siebie, coraz więcej ciągników spod szyldu arbosa będzie się pojawiać na polskich gospodarstwach :)
Następne dostawy na placu :) Zapotrzebowanie rynku jest ogromne w tym roku na ciągniki i maszyny. :)
Czekamy na kolejne dostawy :)
Brakuje właśnie na rynku polskim małych i niedrogich ciągników które mogłyby zastąpić nasze 30-ki i 60-ki Remontuje się je ile się da ale kiedyś przyjdzie kres niestety.
Chińczycy wiedzą że klient który otrzyma dobrej jakości produkt wróci po kolejny, widać to na przykładzie smartfonów gdzie pod względem parametrów oraz stosunku ceny do jakości przewyższają znane od lat firmy koreańskie i japońskie. Podobnie jest i ciągnikami - dobra cena, prosta konstrukcja, łatwa obsługa - nie ma się co dziwić ze te ciągniki dobrze się sprzedają. Ważna jest też odpowiednio dobrana moc pod małe jak również specjalistczne gospodarstwa które chcą ułatwić sobie pracę.
W pewnym ujęciu widać 3055 w wersji z daszkiem - dość niecodziennie wygląda ale pewnie ktoś potrzebował niskiej maszyny do tuneli foliowych
Takie są teraz realia, szuka się niskich kosztów produkcji dlatego fabryki przenosi się do Chin.
Arbosto hinsko koreans
Nikt na tym świecie już nie ucieknie przed globalizacją. Jak się popatrzy na mapę świata, widać że jest to proces naturalny. Niegdyś Europejczycy podbijali inne kraje i tworzyli kolonie, czerpiąc zyski kosztem innych ludzi. Ubiegły wiek to nieustanne konflikty, których źródłem są złoża ropy naftowej, jednocześnie rozwój technologii i olbrzymie rynki wymuszają przenoszenie produkcji w różne rejony świata. Wzrasta zatrudnienie ale to nie oznacza, że zmniejsza się bieda. Jak widać opłaca się produkować w różnych krajach, transportować przez pół świata, fakturować w innym kraju, by ogólny rachunek zysków i strat miał dodatnie saldo.
Rynek najwidoczniej potrzebuje też mniejszych ciągników, faktycznie w Europie została produkcja tylko większych ciągników, dobrze że jest jeszcze co kupować
Relatywnie mało zamożny polski rolnik potrzebuje tańszych ciągników i na nic się zda przekonywanie tych rolników aby kupowali znacznie droższe ciągniki zachodnich marek. Ciekawe by było zestawienie krajów pochodzenia części i podzespołów użytych do produkcji ciężkich zachodnich ciągników. Relatywnie krótka blokada Kanału Sueskiego spowodowała zatrzymanie produkcji lub spowolnienie w wielu fabrykach, w tym między innymi w MF i Fendt.
@@korbanekTV Czyli ciągniki dzielą się na te produkowane w Chinach i składane z chińskich części w Europie.
@@wiktorkowalik7383 W bardzo dużym stopniu tak właśnie jest.
Bardzo piękne traktory ☺️
W końcu trochę prawdy o miejscach montażu maszyn rolniczych
Większość towarów ciągną z chin więc nie ma sie co dziwić że i marki"premium " też
Witam grunt żeby były dobre iw przystępnej cenie miłego weekendu
Witam 😃 Wzajemnie życzę miłego weekendu 😃
U mnie w gminie są już dwa Arbosy, duży i mały 😀 Pozdrawiam
Przeważnie jak w dany rejon pójdzie jeden ciągnik to okazuje się, że zaraz znajdzie się kolejny klient-sąsiad na Arbosa. Populacja tych maszyn w Polsce znacząco urosła :)
A co dziś nie jest Chińskie:)
W mojej okolicy nie widziałem żadnego Warmińsko-Mazurskie... szkoda bo jestem ciekaw
Przy takiej globalizacji w szkołach powinni zacząć uczyć chińskiego zamiast angielskiego.
Instrukcje obsługi są w języku polskim, rozmawiamy z nimi w języku angielskim - to teraz taki standard międzynarodowy 👍
@@korbanekTV Nie chodzi o instrukcje bo wiem, że macie przetłumaczone, ale o to, że za parę lat handel światowy na dobre opanują Chiny, a dotychczasowa dominacja angielskiego w świecie zostanie zmniejszona. Sinologia już jest bardzo obleganym kierunkiem na uniwersytetach w kraju i Europie.
@@jkowal5004 Takie są przewidywania ekspertów.
To co się wyprawia z cenami kontenerów jest niepojęte, w ciągu kilku miesięcy z 2 000 na ponad 13 000 USD za kontener, ciekawe kiedy się skończy to szaleństwo.
Transport stanieje pewnie wtedy gdy przyrost ilości statków kontenerowców i ilości kontenerów zbilansuje się z rosnącym eksportem z Chin, ale i nie tylko z Chin, bo przecież towary wożone są w dwóch kierunkach. Jednak o ile można w miarę szybko wyprodukować więcej kontenerów (niestety ze znacznie droższej stali) to produkcja statków zajmuje znacznie więcej czasu (do wybudowania statku zużywa się gigantyczne ilości stali - a ta jest teraz droga jak nigdy)
Chińczycy w doskonały sposób wykorzystują nisze w rynku co też jest konsekwencją globalizacji.
Gratulacje za najwyższą sprzedaż w Polsce w kategorii do 50 km
Dziękuję 😃
W Chinach nie ma juz taniej siły roboczej - to jest mit i informacja z przed 10 lat.
Dzień Dobry .
Piąte punktowane miejsce 😃 Dzień dobry. Gratuluję 😃 25 sekund do medalu 😃
Globalizacja postępuje we wszystkich działach rynku i u większości producentów . I to tak szybko chyba się nie zmieni.
Handel międzynarodowy istniał już w starożytnych cywilizacjach
Już w neolicie istniał podział pracy między rolnikami, rybakami, a rzemieślnikami, który narzucał wszystkim konieczność brania udziału w lokalnej wymianie. Uczestniczyli w niej na ogół ludzie znający się wzajemnie, wymieniający w miarę potrzeby i możliwości towar za towar. Jednak dla nas ważny jest handel o szerszym zasięgu, którego przedmiotem były towary wytworzone dla nieznanego odbiorcy, trafiające do niego najczęściej przez pośredników, przewożone na dłuższych dystansach, często będące wytworem innych cywilizacji.
Trud związany z transportem dóbr oraz powolny rytm życia powinny silnie ograniczyć zasięg wymiany, jednak tak się nie działo.
Pewne obszary starożytnego świata musiały handlować. Na przykład Mezopotamia musiała sprowadzać z zewnątrz dużą ilość surowców, a przyczyną tego była jej sytuacja geograficzna. Dolina aluwialna stworzona przez Eufrat i Tygrys nie miała własnego drewna i kamienia do:
Wykonywania narzędzi,
Wznoszenia gmachów,
Wyrobu posągów, płaskorzeźb.
Czytaj więcej na
www.bryk.pl/wypracowania/historia/starozytnosc/1000992-handel-w-starozytnych-cywilizacjach.html
@@korbanekTV Tak a w obecnych czasach mamy jeszcze tendencje przenoszenia produkcji towarów na rynki azjatyckie.
@@jacekbylicki1201 tak było, teraz to Chiny produkują i przenoszą produkcję, np, do Rosji, najnowszy Haval Jolion wyprodukowany w Rosji, nie montaż!, firmy z Chin lokalizują w coraz większym stopniu produkcje w Rosji, oczywiście kosztem zachodnich marek, w tych firmach zarządy pochodzą z europejskich krajów.
th-cam.com/video/Z1pnQFDhRPQ/w-d-xo.html
No niestety to są efekty globalizacji, w Europie jest drogo produkować, a na dodatek brakuje ludzi do pracy. Chiny pod tym względem to przyszłość, coraz więcej firm przenosi tam produkcje. Czy to dobrze hmmm 🤔
Chiński czy europejski nie ważne. Najważniejsze aby ciągnik zarobił na siebie.
Witam.
Radość kolejnych użytkowników którzy dostaną ciagniki
Witam, globalizacja spowodowała to że produkcja jest przenoszona do różnych zakątków świata, a najwięcej na rynek azjatycki...
Konkurencyjność gospodarki azjatyckiej w bardzo dużym stopniu ma związek z kultem pracy u Azjatów. Nie da się tego powiedzieć o Europejczykach - nam są potrzebne długie weekendy, dużo świąt, dni wolnych od pracy i wyższe wynagrodzenia niż u Azjatów. Oni stali się przez to bardzo konkurencyjni.
@@korbanekTVJ Zwyczajnie tam brak socjalu, opieki państwa nawet podstawowej brak więc nie pracujesz to zdychasz- dosłownie to inny świat raczej mało fascynujący dla nas a ten cały kult pracy pachnie komunizmem, co już przerabialiśmy a był też etap II Japonii i też nie wyszło to już lepiej zostańmy sobą i już nikogo nie naśladujmy.
Szkoda ze nie ma 200 konnych arbosów ciekawe czy też by się tak sprzedawały
Witam. Chiny wywołały pandemię a teraz ich gospodarka kwitnie . Czy to nie daje dużo do myślenia. ? Pozdrawiam.
Tak na to patrząc, to gdy Polska poradzi sobie z pandemią tak jak Chiny, to polska gospodarka również zakwitnie. Wszyscy w Polsce powinni się teraz szczepić i przestrzegać zasad ochrony aby nie rozprzestrzeniać wirusa.
@@korbanekTV A czy wszyscy Chińczycy się zaszczepili , jeśli wszyscy Polacy się zaszczepią to kto od Pana będzie kupował .
@@autosamochodowy3752 Jeśli Polska wyprodukuje polskie ciągniki spełniające europejskie normy bezpieczeństwa i emisji spalin, oraz jeśli te ciągniki będą miały lepszą relację ceny do jakości, to będziemy sprzedawali polskie ciągniki 👍 😃 Ale chyba Pan nie zrozumiał kontekstu tej dyskusji.
@@korbanekTV Nakarmicie czerwonego smoka , to on pokaże wam na co go stać .
@@autosamochodowy3752 Czyli co? Wszyscy mamy cofnąć się do epoki kamienia łupanego by nie karmić smoka? Człowieku nie wina ludzi czy też nawet samuch Chińczyków że praktycznie wszystko jest produkowane w Chinach lub przynajmniej zawiera jakiś chiński komponent tylko pazernych koncernów i równie pazernych rządów.
Dzień dobry 😃
Cześć 👍😄
SREBRNY MEDAL 😃 Dzień dobry. Gratuluję 😃 3 sekundy do złota 😃
👋👋
Hej
Dzień dobry🙂👍
Dzień dobry 😃
Dzień dobry :)
Dzień dobry 😃
Jak wygląda sprzedaż arbosów serii 5000?
Seria 5000 jest teraz między zakończeniem produkcji we Włoszech a rozpoczęciem produkcji w Chinach. Na razie wyprzedajemy zapasy, nie ma tego dużo. Ceny są atrakcyjne - można zobaczyć www.korbanek.pl/maszyny-uzywane/ciagniki-rolnicze
Te produkowane w Chinach posiadały będą silniki Kohlera?
@@Kuba-ye1xw Pierwotnie tak planowali, ale zastanawiają się nad innymi markami również. Szacują, sondują co lepiej będzie przyjęte na rynku. My nie mamy problemów z silnikami Kohler
Chętnie bym przygarnął 5130 korzystając z PROWu😃
Czy modele 40KM będą dostępne już w tym roku?
Dostawy przewidujemy na czwarty kwartał tego roku.
Cześć 😉
Człowiek myśli, że kupując MF-a płaci jak za zachodni cud techniki a dostaje chińszczyznę tak jak wszystko ! To kolejny przykład tego, że płaci się za znaczek i cena nie jest adekwatna do jakości !!!
Widać gdzie rządzi socjal
Witam 😃
BRĄZOWY MEDAL 😃 Witam i gratulują 😃 20 sekund do złota 😃
Cześć 😉
Andrzejowi i Gienkowi zrobili by niespodziankę takim traktorkiem z turem . A jaka reklama przy okazji ho ho .
Witam :-)
Witam 😃
Chiny potrafią tylko tanio wyprodukować , ale przecież to wszystko , jest to technologia i myśl techniczna z krajów zachodnich .
A kogo to interesuje?
Nie zna Pan Chin i ich możliwości. Chiny za kilka lat będą największą gospodarką świata
Analitycy twierdzą, że z powodu koronawirusa Chiny mają szansę wyprzedzić Stany Zjednoczone jako największą gospodarkę świata kilka lat wcześniej niż przewidywano.
Stany Zjednoczone poinformowały, że PKB w 2020 r. skurczył się o 2,3 proc., do 20,93 bln USD, według bieżącej wartości dolara.
Z kolei Chiny podały, że ich PKB wzrósł w ubiegłym roku o 2,3 proc., do 14,7 bln USD.
Pandemia była znacznie większym ciosem dla gospodarki USA niż gospodarki Chin - stwierdził Rob Subbaraman, ekonomista Nomury. - Uważamy, że przy rozsądnych prognozach wzrostu wielkość gospodarki Chin wyrażona w USD w 2028 r. wyprzedzi Stany Zjednoczone - dodał.
Ponadto ekonomista Nomury twierdzi, że może do tego dojść już w 2026 r., o ile chińska waluta umocni się wobec dolara do 6 juanów. Przypomnijmy, że od maja deprecjacja dolara wobec juana wynosi już około 10 proc. i kurs znajduje się na poziomie nieobserwowanym od ponad dwóch lat
Ja bym wolał chińskie Małe Arbosy niż mf -bo tu już wiadomo że są dłuższy czas produkowane i Chińczycy chcą wszystkim pokazać że potrafią a MF nadal udaje że nie jest chiński dorzucają marże i udają głupa że są z Francji
Aby te ciągniki MF miały akceptowalne ceny musieliśmy je przecenić aż o 28% doprowadzając cenę sprzedaży poniżej cen fabrycznych sprzed 5 lat.
Dla klientów mamy jeszcze jeden taki ciągnik MF 4708 Tier 4F za 140 600 PLN netto
Globalizacja efekt dzisisiejszych czasów
Siemanko😁
ZŁOTY MEDAL 😃 Siemanko. Gratuluję 😃
Cześć 👏👏
Niestety wszystko drożeje to i maszyny musza podrozec...
Producenci informują nas, że podrażała stal i komponenty do poddostawców.
@@korbanekTV W takim razie nikt tych nowych ekologicznych ciągników z DPF i Adblue nie kupi bo mały rolnik szczególnie patrzy na cenę zarówno zakupu jak i eksploatacji a te niewątpliwie będą sporo wyższe - tu nasuwa się pytanie do kiedy tak realnie będą dostępne ciągniki bez tych eko ulepszaczy?
Witam
Szóste punktowane miejsce 😃 Witam i gratuluję 😃
Witam:)
Witam 😃
A ludzie na Ursusy pluli bo z chińskich części robiony :(
Ja mam od was mf 3635f spisuje się na medal mam do już 9 lat😀😀😀
Cieszymy się z tego 👍 😃
Jak ciekawostka MF 3635 F był produkowany dla odmiany we Włoszech ;)
@@rjwalewicz to napisałem 9 lat temu
Globalizacja jest wyzwaniem i szansą na rozwój trzeba być tylko przygotowanym i wykorzystać szansę.
Niestety nie wszyscy tak to rozumieją.
Taki rynek i sciaga sie w sumie jestem orzekonay ze szmelc-zamiast produkowac w Polsce,🤔
Przekonanie to nie to samo co wiedza. Ciągniki z Chi muszą spełniać wyśrubowane europejskie normy bezpieczeństwa i emisji spalin, muszą posiadać europejską homologację aby zostały dopuszczone na europejski, w tym na polski rynek.
Nie globalizacji tylko krętactwo.
Dlaczego MFy przyjeżdżają do Was? Możecie sprzedawać nowe, skoro nie jesteście już dilerem?
Dlaczego mielibyśmy ich nie sprzedawać?
@@korbanekTV nie wiem, nie znam się, dlatego pytam. Odpowiedź typu "bo możemy" mi w zupełności wystarczy bez wnikania w szczegóły:)
Szwajcar z Chin😉
A jak Chińczycy poradzili sobie z tą plandemią ?
U nich jest większa samodyscyplina - mimo że ich jest bardzo dużo i zagrożenie przez to jest większe to krócej u nich to trwało. Tam gdzie się pojawił wirus to zamykali fabryki. Robili to konsekwentnie i znacznie wcześniej na nowo uruchomili produkcję niż to się działo w Europie. Teraz jest taki skutek, że towary z Europy i USA nie docierają na czas do Chin a Chiny produkują pełną parą - powstał problem transportowy, ponieważ statki w europejskich i amerykańskich portach czekają na towar, przez co nie wracają do Chin na czas aby załadować na powrót towary z Chin. Różnica teraz jest taka, że w Chinach towar czeka na statki, a w Europie statki czekają na towar. Błędne koło - Europa nie może produkować bo brakuje im komponentów z Chin i nie może załadować statków - statki nie wracają do Chin, no to nie ma komponentów do produkcji w Europie.
@@korbanekTV nie poprostu przestali testowac
Czyli Arbos jest chiński? 😬
Jest chiński. Ciągniki z Chin muszą spełniać wyśrubowane europejskie normy bezpieczeństwa i emisji spalin, muszą posiadać europejską homologację aby zostały dopuszczone na europejski, w tym na polski rynek.
Globalizacja ??????hmmmmmm
Kitajce
Kur... Jaka to zbieranica. Nie ma co się cieszyć że chinczyk.
Nie ma się czego bać - rolnicy wybierają według własnego uznania i interesu.
:)
Czwarte punktowane miejsce 😃 Witam i gratuluję 😃 1 sekunda do medalu 😃
Podatkuje się ludzi żeby była kasa na dopłaty dla ogrodników na 10 ha aby ci mogli sobie kupić chińskie produkty. Jak ogrodnicy są tacy mądrzy, niech dają sobie radę bez dopłat.
Zejdźcie na ziemię wyrób chiński takiej samej jakości jak wyrób europejski.
Aby można było eksportować ciągniki do Europy to trzeba spełnić wyśrubowane normy bezpieczeństwa i emisji spalin, posiadać europejską homologację. O tym jak długo trwa i jak szczegółowy jest proces europejskiej homologacji większość komentujących nie wie. Nie wiem czy wątpi Pan w jakość chińskich ciągników Massey Ferguson, czy też innych renomowanych marek. Ciekawe gdzie był wyprodukowany komputer lub smartfon na którym pisze Pan komentarz i jakiej jakości jest to urządzenie?
Witam 😀
Witam 😃
Cześć 😉
Witam:)
Witam 😃
Witam
Witam 😃
Witam
Witam 😃