Українська шляхта у ВКЛ. Історія України

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ก.ย. 2024
  • В цьому відео говоримо про українську шляхту та відновлення князівств.

ความคิดเห็น • 29

  • @OlgierdZhereb
    @OlgierdZhereb 9 หลายเดือนก่อน +1

    Цікаво, послухати, бо якось ця частина історія у мене випала. Але чому так давно не викидали нічого?

  • @giuseppe_cervino
    @giuseppe_cervino 11 หลายเดือนก่อน +1

    Одна з найскладніших тем для мене

  • @КостянтинОлексюк-й1к
    @КостянтинОлексюк-й1к ปีที่แล้ว

    як завжди гарне і чудове відео. Доволі цікаве

  • @Ivan_Dubovyk
    @Ivan_Dubovyk ปีที่แล้ว

    дуже дуже чекаємо, продовжува й будь ласочка🥺❤️

  • @history3065
    @history3065 11 หลายเดือนก่อน

    Бізоне ,як щодо співпраці?
    P.s якщо автор не бажає співпраці, то хай напише про це

  • @CKA3_DZHURA
    @CKA3_DZHURA ปีที่แล้ว

    6:37 приблизно на цьому моменті я вже майже дописав коментар із серії "Острозького забули"))

  • @simkunaskestutis6467
    @simkunaskestutis6467 ปีที่แล้ว

    Посмотрел карту. Выходит, у Литвы были две столицы. И че это в этнической Литве названия городов написаны по польски. На О в Литве названия не оканчиваются. А вот Сауле - на немецком. И Литва с 1253 г. - всей Европой признанное королевство, а не ВК. Названия Венгрии и Польши у вас че то бех хвостиков типа графство или княжество.

    • @bizon_history
      @bizon_history  ปีที่แล้ว

      Литва вважалася королівством лише за Міндовга. Від його смерті ніхто не коронувався. Тільки Вітовт спробував. Для Європи Литва побула королівством дуже короткий термін, поки знову не стала сприйматися язичницьким краєм аж до підписання Кревської унії.

  • @Historian_Pis
    @Historian_Pis 11 หลายเดือนก่อน +1

    Бізон, де нові відео? Тільки не кажи що покинув ютуб 😮

    • @BARMENLOL
      @BARMENLOL 6 หลายเดือนก่อน

      Так

  • @КостянтинОлексюк-й1к
    @КостянтинОлексюк-й1к 2 หลายเดือนก่อน

    гарний канал, шкода, що рік тому випуск відео припинився. Може відновиться?)

  • @RuskyiStrilets
    @RuskyiStrilets ปีที่แล้ว

    Згідний з тим, що цей період досить невідомий для багатьох українців, адже більшість є не обізнаною, і навіть не знає, що в ті часи держава, не те саме, що й сьогодні. Хоча як і Польща, так і ВКЛРіЖ вже централізувались, але в них шляхта всерівно мала величезний вплив аж до поділів Речі Посполитої. Тому українську шляхту, і землі, якими вони володіли, цілком можна вважати формою державності.
    Стосовно острозьких, думаю, варто було все ж зазначити, що Данило Острозький є сином не того самого Василька, брата Данила Романовича, а василька - внука Данила Романовича, сина Романа Даниловича(є ще інша версія його походження від Мстислава Даниловича).
    Також ще варто зазначити одну помилку. Дмитро Вишневецький не був засновником Війська Запорозького Низового, він просто збудував замок на Малій Хортиці(так, в більшості джерел це фігурує, як замок). Серед його військ козаків було не сильно і багато. Першою січчю була Томаківська Січ - заснована десь між 1561-1564 роками.
    Дмитро Вишневецький впринципі є досить суперечною особистістю. В основному із-за того, що він міняв своїх сюзеренів, як ганчірку, він був васалом і короля Польщі, і царя Московії, і Османського султана один момент. Тому часто і зі сторони українців можна до нього почути багато претензій (зрозуміло чому). Але я до нього все ж відношусь не так критично, це не така вже й рідкість для дворянства. Є й багато інших подібних особистостей в українській історії, які робили ще не такі викручення, але при цьому на мою думку є набагато кращими за того ж Дмитра Вишневецького, адже не служили Москві так довго, як він. Це звичайно ж Богдан Хмельницький - один з найбільших інтриганів за всю українську історію, приведу тільки один приклад з кінця його життя - після зради зі сторони московитів в 1656, вдавав, що він все ще є їх васалом, притому договору не дотримувався(адже московити його перші порушили), і заключив союз з Швецією і Трансильванією(Мадярщиною) і почав нову компанію разом з новими союзниками проти Польщі, і при цьому ще й вів з польським королем перемови про вступ у склад Речі Посполитої, як рівноправна частина(так, такі перемовини були, - в 1657 році).

  • @ЕвгенийОнегин-в1я
    @ЕвгенийОнегин-в1я 11 หลายเดือนก่อน

    Підписка та вподобайка

  • @КостянтинОлексюк-й1к
    @КостянтинОлексюк-й1к ปีที่แล้ว

    так, про шляхту і князівські роди сказали, вже можна зробити відосик і про початок козацтва. Ці дві силу будуть основними дієвими складовими нашої історії упродовж усього раннього модерну))

  • @CKA3_DZHURA
    @CKA3_DZHURA ปีที่แล้ว +1

    А тим часом козаки все насуваються😮

  • @history3065
    @history3065 ปีที่แล้ว

    Круте відео !
    Як щодо дружби та співпраці?

  • @RuskyiStrilets
    @RuskyiStrilets ปีที่แล้ว

    Також думаю, варто написати за Військо Запорозьке(на майбутнє).
    Є досить велика плутанина між Військом Запорізьким Низовим(січовики і волостеві козаки) і Військом Запорізьким Городовим(реєстрові козаки) звичайно, більшість знає, що це різні утворення, але деякі деталі досить часто плутаються. 1. Військо Запорозьке Низове - повністю незалежна держава до 1690-х (з 1648 під впливом Гетьманщини, з 1660-х під впливом Речі Посполитої і Московського царства (юридично були васалом, але фактично не корилось до 1690-х) ), і періодично виходило з під влади, й знову ставало самостійним нікому не корилось на відміну від ВЗГ, створювало різні союзи з іншими державами(і не тільки)не є тим самим, що й ВЗГ(буду так скорочувати, інші відповідно - ВЗН), яке є прямим попередником Гетьманщини(і також і є самою гетьманщиною, адже пізніше назва ВЗГ використовується, що відрізняти Гетьманщину від ВЗН), козацтвом на службі Речі Посполитої. 2. ВЗН допомагало ВЗГ, щоб збільшити вплив реєстрових козаків на Річ Посполиту, посилювало ВЗГ своїми військами, але не корилось ВЗГ/Речі Посполитій/ будь якій іншій державі (до 1660-х).
    3. Більше відноситься до структури ВЗН, але все ж, Січ - була всього лиш центром держави - ВЗН, в ній жили січовики - еліта держави, війська, адміністратори, дипломати, торгівці - найкращі зі всіх, але жили на Січі вони звичайно ж не постійно, їхали в свої волості на території ВЗН. На іншій ж території 'волості' жила більша частина населення - волостеві козаки - жили в зимівниках, займались різними промислами, торгівлею, організовували переправи і захист - звичайне життя, для кар'єрного зрісту йшли на Січ, в основному тільки захищали територіб ВЗН, досить рідко йдучи в походи, з розвитком, адміністрація у 'волостях' з часом все покращувалась і покращувалась, і в ітозі у 1620-х адміністративно-територіальний поділ остаточно закріпився, у вигляді адміністративно-територіальних одиниць - паланок.
    Думаю в наступних відео-циклах можна вище описане зачепити.
    Також рекомендую згадати про нище вказаних досить не відомих, але з історичної точки зору - впливових козацьких діячів(ватажків, кошових, гетьманів):
    Іван Підкова, Самійло Кішка, Сулган П'ятигорець, Яків Шах, Кость Гордієнко. Також рекомендую більше розказати про правлячі козацькі роди - Хмельницькі, Дорошенки, Ружинські, Білицькі - в особливості про їх досить невідомих представиників-правителів - Венжик Хмельницький, Михайло Дорошенко.

    • @bizon_history
      @bizon_history  ปีที่แล้ว

      Дякую за розгорнутий коментар, історія козацтва зачаровує

    • @RuskyiStrilets
      @RuskyiStrilets ปีที่แล้ว +1

      ​@@bizon_history Це точно! В козацький період історії України стільки всього цікавого, але нажаль більшість матеріалів розглядає тільки поверхню. Примірно так само з періодами - Роздробленості Русі (в особливості Галицьке князівство/усобиці), Королівства Руського/ГВК, і ОУН(р)/УССД/УПА/УГВР.

  • @pardus5694
    @pardus5694 ปีที่แล้ว

    Із нетерпінням чекаємо на новий відеоролик. Дякую!

  • @pav0cristatus
    @pav0cristatus ปีที่แล้ว

    Дуже цікава сторінка в нашій історії, про яку незаконно мало говорять! Дякую ❤

  • @dudeduhovny7806
    @dudeduhovny7806 ปีที่แล้ว

    Подяка за випуск, із поверненням!

  • @МихайлоДуда-и9ъ
    @МихайлоДуда-и9ъ ปีที่แล้ว

    Дякую Вам за цікавий випуск.

  • @pav0cristatus
    @pav0cristatus ปีที่แล้ว

    Дуже цікаво! Дякую

  • @CKA3_DZHURA
    @CKA3_DZHURA ปีที่แล้ว

    Оце я вдало зайшов

  • @Olexander-Yegorov
    @Olexander-Yegorov ปีที่แล้ว

    Це сталося...

  • @ІлляІванов-ы2и
    @ІлляІванов-ы2и ปีที่แล้ว

    👍

  • @CKA3_DZHURA
    @CKA3_DZHURA ปีที่แล้ว

    Йой, а я перший