Marijampolė Bulotų namai - muziejus

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 มิ.ย. 2024
  • Po rekonstrukcijos Marijampolėje duris atvėrė vieno garsiausių tarpukario advokatų, visuomenės ir politinio veikėjo, Žemaitės globėjo Andriaus Bulotos šeimos namai.
    Juose eksponuojami šeimos asmeniniai daiktai, nuotraukos, giminių išsaugotos relikvijos. Planuojama įrengti nuolatinę ekspoziciją, pristatyti tarpukario kultūrą.
    Renovuotuose Andriaus ir Aleksandros Bulotų namuose jų gyvenimo istoriją pristato muziejininkai, atliekantys šeimininkų vaidmenis.
    „1916 metais norėdami padėti karo išvargintiems tautiečiams, išvykome rinkti lėšų į Ameriką. Mes grįžome į Lietuvą anksčiau nei Žemaitė ir 1918 apsigyvenome Marijampolėje“, - lankytojus pasitinka į tarpukario veikėjų vaidmenis įsikūniję muziejininkai.
    Name, kuriame paskutiniais gyvenimo metais glaudėsi Žemaitė, advokatas, visuomenininkas Andrius Bulota su žmona Aleksandra pragyveno trylika metų. Tokių medinių to meto pastatų mieste išlikę vos keletas.
    Andrius Bulota nuo jaunystės puoselėjo lietuvybę, talkino lietuvių spaudai, bendravo su Vincu Kudirka, prezidentu Kaziu Griniumi, rėmė rašytojus, aktorius, menininkus.
    Kilus pirmajam pasauliniam karui, ėmėsi organizuoti karo pabėgėlių šalpą, maitinimo ir gydymo punktus, su Žemaite lėšų rinkti vyko į Jungtines Valstijas - surinkta 30000 dolerių.
    Bulotos giminės muziejui eksponuoti perdavė asmeninių daiktų, dokumentų, nuotraukų, buities daiktų.
    „Džiaugiamės tuo, kad yra ne ekspozicija, o visas muziejus įkurtas advokatui, kuris, manau, buvo ir nepelnytai primirštas. Jo nuopelnai lietuvių literatūrai - Žemaitės raštų išleidimas, globa Žemaitės“, - sako A. Bulotos giminaitis Juozas Bulota.
    Kad 1905-ųjų Didžiojo Vilniaus seimo dalyvis, Rusijos valstybės dūmos narys nuo Suvalkų gubernijos Andrius Bulota nepelnytai užmirštas, sako ir istorikai. Jis iš Rusijos imperijos reikalavo Lietuvai savivaldos, kūrė valstybės savarankiškumo koncepciją.
    Bulota buvo svarbus kuriant lietuvių demokratų partiją. Kurios buvo artimas tikslas - Lietuvos politinė autonomija, tolimas - nepriklausoma Lietuva, 1922-ieji metai.
    Bulotų namuose planuojama įrengti nuolatinę ekspoziciją, pristatyti tarpukario istoriją ir kultūrą.
  • บันเทิง

ความคิดเห็น • 2

  • @artaida1
    @artaida1 26 วันที่ผ่านมา

    Dekui uz idomu video

  • @leonoraglodiene8855
    @leonoraglodiene8855 28 วันที่ผ่านมา +1

    Įdomu,įdomu gyvenimas bėga palikdamas tik prisiminimus.Kad mokėtų likę daiktai kalbėti oooo kiek jie papasakotų,juk tikriausia ir tam gyvenime buvo visko.Ačiū.🐝🐝🦋🦋