Otakar Husár - když jsem v Austrálii začínal, měl jsem 200 dolarů a žádné pracovní zkušenosti

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 29 มิ.ย. 2024
  • Bývalý hokejový brankář, který si včas uvědomil, že velkou díru do světa neudělá a ve svých 21 letech se tak rozhodl pro velkou životní změnu a odstěhoval se do Austrálie. Jak sám říká, kromě držení hokejky neuměl nic, na účtě měl při svém příletu 200 dolarů a dokonce ho na imigračním málem otočili hned zpět do České republiky, přes to všechno v Austrálii kroutí již 7 let a má nakročeno získat trvalý pobyt, což je teď hlavní cíl.
    Začátky neměl vůbec jednoduché, nedopadla předem domluvená práce a musel se tak postarat sám o sebe. Půjčil si od svých známých peníze na studium a přes kamaráda získal práci na zahradách, kde si ho přes úvodní nezdary nechali a on se tak mohl postavit na vlastní nohy. Jak to bylo dál? Co všechno se v Austrálii naučil? Co víza? To všechno se dozvíte v této epizodě podcastu.

ความคิดเห็น • 10

  • @StarryMarty
    @StarryMarty 27 วันที่ผ่านมา +2

    Výborný rozhovor se skvělým panem Husárem, který líčí pravdivě nelehký život v zahraničí a dává dobré rady mladé generaci. Je to pohodář, který si překonal spoustu překážek ke skvělému životnímu stylu, neboť má sportovního ducha, velkou vytrvalost, správný přístup k životu a dobré srdce. Přeji mu proto, aby si splnil všechna svá přání a sny. Hodně štěstí a pozdravů posílám ze Sydney! Martin :-)

  • @KuldaCarpangler
    @KuldaCarpangler 27 วันที่ผ่านมา +1

    Oťas byl vždycky šoumen a super kluk, super host🎉

  • @zdenekgleich1158
    @zdenekgleich1158 27 วันที่ผ่านมา +1

    Ale, jo jo Otik si vzdycky sel za svym cilem. Nejlepsi vec co udelal. Drzim palce

  • @zuzanasolcova-s4q
    @zuzanasolcova-s4q 24 วันที่ผ่านมา +2

    Pěkné video se sympaťákem. Jen bych dodala, jako bývalá zdravotní sestra, že bez Australske univerzity se opravdu práce nedá najít. ( To se tyka všech zdravotních profesích doktor, sestra, physio, dietolog...).já jsem vystudovala 2 prestižní univerzity ( jiný obor) jako resident. Cena za studium pro cizince a resident/ citizen je jiná. Pro domorodce 4 000 - 8000 za semestr ( jestli si pamatuji). Australani a citizen's nemusí plait hned, můžou na splátky. Když nenajdou práci a nemají příjem, tak neplatí. Na uni se člověk ( který není hned po škole a je " dospělý" student dostane bez zkoušek ( myslím tím bakaláře).

  • @obcanslovenska2235
    @obcanslovenska2235 18 วันที่ผ่านมา +1

    Dôchodok v Rakusku je o cca 500-800 eur vysi než nemecky a 14 krát do roka. Luxembursko ma dobrý dôchodok

  • @obcanslovenska2235
    @obcanslovenska2235 18 วันที่ผ่านมา

    Žijem v Nemecku dlho , dôchodky pre obyčajných ľudí 500-1000 eur , ztoho platíš nájom, zdravotne poistenie , bežne Nemec hľadá v smetiakoch prázdne fľaše ..máte skreslené predstavy o nemeckom dôchodku ..ak si v Nemecku nebol iteckar lekár sudca notár zabudni môžeš snívať čaka tá mizéria na dôchodku

    • @podcastpredpokladuspechu
      @podcastpredpokladuspechu  18 วันที่ผ่านมา

      Dobrý den, děkuji za objasnění. Nijak zvlášť jsem po tom nepátral a je možné, že co platilo dříve, dnes už není pravda.

    • @obcanslovenska2235
      @obcanslovenska2235 18 วันที่ผ่านมา

      @@podcastpredpokladuspechu dajte si na TH-cam armut rentner in Deutschland ..najlepšie dôchodky v Európe ma Holandsko

    • @obcanslovenska2235
      @obcanslovenska2235 18 วันที่ผ่านมา

      @@podcastpredpokladuspechu Dánsko Svajciarsko Lichtenštajnsko Luxemburg top