RIJEKA vs HR. DRAGOVOLJAC 1:0 (36.kolo, HT Prva liga 21/22)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 20 พ.ค. 2022
  • U susretu posljednjeg, 36. kola HT Prve lige nogometaši Rijeke su se od svojih navijača oprostili pobjedom. Na Rujevici je Rijeka bila bolja od Hrvatskog dragovoljca s minimalnih 1:0. Rijeka je prvenstvenu sezonu završila na četvrtom, a Hrvatski dragovoljac na posljednjem mjestu te ispada iz Lige.
    Za Rijeku je ovo bila jubilarna, 20. prvenstvena pobjeda u sezoni, dok su gosti upisali ukupno čak 25 poraza.
    Odluka utakmice i jedini pogodak dogodio se već u drugoj minuti. Nakon odlične asistencije Velkovskog, gostujuću mrežu je pogodio Obregon. Do kraja poluvremena je Rijeka bila bolja, a najbolje su šanse propustili Selahi za domaći, odnosno, Kukoč za gostujući sastav.
    U vrlo mirnom ritmu dvije su momčadi odradile nastavak utakmice. Bez pravih prilika tekle su minute na Rujevici, a odličnu šansu za izjednačenje propustio je Vulikić u 65. minuti, dok je i u nadoknadi bilo prilično opasno u domaćem šesnaestercu.
    Ispred Rijeke je još finale SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Suparnik u finalu, 26. svibnja na Poljudu, bit će joj Hajduk.
    HT Prva liga, 36. kolo: Rijeka - Hrvatski dragovoljac 1:0 (Obregon 2.)