Solidnie to wygląda ;) Sprawia wrażenie trwałego i pewnego rozwiązania. Ciekawi mnie część z prowadzenia peszli i rozłożenia ich, bo póki co sam musisz przyznać że wygląda to jak 'stado' węży rzuconych na podłogę ;)
Świetny kanał i materiał! Zastanawiam sie u siebie nad podobnyn rozwiązaniem, z tym, ze ja nie mam foli wystajacej spod chudziaka. Jakie rozwiazanie w tym przypadku bys zasugerował? Pozdrawiam :)
Myślałem nad Tym ale nie wiem czy to na pewno dobre rozwiązanie. Bardziej bym się chyba skłaniał ku masom KMB na wysokość pierwszego bloczka w salonie.
Gratuluję postępów!!!Rozważałeś może inne metody hydroizolacji: szlamy mineralne, masy KMB? Co przeważyło za folią? Nie zdradziłeś tego na filmie :) PS. Gdybyś miał czas, to prośba o odpowiedź na komentarz do odcinak #75 -> Ekwipotencjalizacja płyty.
Zazwyczaj powodem wyboru jakiegoś rozwiązania jest korelacja +/- względem ceny. W przypadku płyty fundamentowej już z założenia mamy o wiele lepsza izolację względem zwykłego fundamentu. Folie wybrałem ze względu na łatwość położenia oraz cenę. Osobiście papy w dou bym nie położył.
@@BartekBuduje no to ja mam zonk, ale oczywiście tylu specjalistów łącznie z kierownikiem budowy, że szok. Tylko ja mam trochę taki temat jak ten gość z filmu th-cam.com/video/QZeoPaO6q1o/w-d-xo.html Generalnie zamiast papy mam folię wzmocnioną Tytan, ale przy ścianach też są przewody więc sklejenie tych dwóch materiałów w wielu miejscach będzie problematyczne. Zwłaszcza, że jestem już po tynkach. Ty jeszcze rozkładasz folię przed tynkami, a pewnie będziesz kładł płytę karton gips na ścianie. Nie wiem jak z tego wybrnąć. Generalnie mam płytę, pod nią 3 warstwy folii (wiem, że tylko po to by nie odpływała woda przy laniu betonu), ale sama płyta z betonu b25w8 więc wodoszczelny. Zatem nie wywijając na ściany to też słabo u mnie bo inaczej styropian też podciągnie w razie co wodę. W kropce jestem.
@@TV1Peter Ja naścianach mam normalne tynki. Po prostu przed tynkami wykonałem posadzki. Co do Twojej sytuacji to pozostaje jedynie wywinąć na ściany. Nic nie poradzisz.
@@BartekBuduje dziękuję. A może na ścianie dodatkowo po obwodzie przykleję lub zszywaczami przytwierdzę paski folii. Tym samym folia wywinięta zakładem dochodziła by do tej na ścianie. Powstała by szczelina wówczas między zakładem i folią na ścianie, aby wilgoć kapilarna mogła przez nią odparować, zamiast bezpośrednio wyłazić na ścianę. Co Ty na to?
Stary wybacz, ale pierdolnik na budowie masz ostry. Fajnie że sam budujesz itp. podziwiam jak się w tym odnajdujesz. Też sam budowałem i jednak porządek na budowie to o wiele przyjemniejsza praca. Poza tym widzę że nie oszczędzasz na odpadach materiałów ( tych kabli przy rozdzielnicy chyba aż tyle nie potrzeba :)
Witam. Z czego wynikała kolejność, która jest zaprezentowana na filmie? Tzn. chodzi mi o to czy nie byłoby lepiej/łatwiej położyć folię na chudziaka przed robotami elektrycznymi i hydraulicznymi? Nie ma wtedy zabawy z przekładaniem peszli więc wydaje się to łatwiejsze w wykonaniu. Czy chodziło tu o kwestię ewentualnego przerwania folii przez elektryków lub hydraulików podczas ich prac?
Pod folią jest chudziak czy np jeszcze papa? Bo sam się zastanawiam co dać. Jaki chudziak był przed układaniem styro? Gładziutki? Bo u mnie po wcześniejszych pracach budowlanych jest już mocno zniszczony z grudami i niewielkimi dziurami i zastanawiam się czy to uzupełnić?
Hejka, proszę o pomoc. Czy układając folie pod styropian na płytki (będzie podnoszony poziom istniejącej już kotłowni) to tą folie mam zawijać na ściany czy przykleić do podłogi?
Mamy problem taki ze te wszystkie peszle itd mamy juz przymocowane do chudziaka. Normalnie folie na nie mozemy polozyc? Jak to zabezpieczyc zeby bylo ok? Drugie pytanko folii jedna warstwa wystraczy tak? Bo gdzieniegdzie pisza ze dwie trzeba. I pytanie jeszcze dotyczacego kolejnego filmiku. Jak ukladamy styropian 5 cm na poddaszu. To te peszle i rurki pianujemy i piane obcinamy na rowno czy jak? Pozdrawiam
Płyte przed położeniem foli w kilku miejscach szlifowałem tarczą do betonu na flexie, tak aby zminimalizować wszystkie miejsca w których mogła by sie uszkodzić folia. Niemniej jej grubość 0,5 tez jest pewna przeszkoda przed jej rozerwaniem :)
@@BartekBuduje Dziękuję za info. A ile około było tych metrów na parterze? 50, 100, 150? U mnie technologia ciut inna i paroizolacja już dawno zagrzebana w scianach i stropie. Czego by "budowlańcy" nie pisali o niepotrzebnej robocie to podoba mi się twoje OCD i przywiązanie do detali.
Ja mam pytanie jak duże znaczenie ma miejsce ułożenia elektryki w podłodze. Chodzi mi o to że u nas kable w peszlach są położone na ziemi, pod chudziakiem. Czy to jest bardzo złe rozwiązanie? Bo zacząłem się martwić :( jestem przed ułożeniem folii i styropianu stąd trafiłem do was :)
a co myślisz o takiej folii bezpośrednio na zagęszczonym gruncie bez chudziaka (remont w istniejącym domu), dodam że potem by weszło 8cm EPS 100 lambda 030 i podwójna folia alum pod rurki podłogówki i w końcu 6cm wylewki i panel...trochę się obawiam o jakieś gryzonie i dalsze osiadanie gruntu czy to da radę
grunt musisz zagęścić jeśli jest luźny. Gryzoń przez beton nie przejdzie :P Po co podwójna warstwa folii pod podłogówkę? 8 cm eps to mało, pomyśl nad płytą PIR
@@BartekBuduje podwójna warstwa folii alum żeby uratować fakt nie wielkiej ilości styropianu - poł parteru zmieściło się 10cm tego styo ale drugie pół zaledwie 4cm/5cm.... z tego względu obawiam się że podłogówka nie będzie miała lekko ogrzać wnętrza więc rurki dałem co 10cm
Ja u siebie chcę położyć pape samozgrzewalną na zimno a potem planuje ją połączyć tak samo jak TY w środku z folią ale jakim klejem najlepiej połączyć papę z folią ?
Jakbyś ogarnął sytuację gdzie pod ściany nośne mam równo 25 cm pape i wystaje nie całe 0,5cm, gdzie nie gdzie w ogóle? Chciałbym również zastosować folie. Myślałem żeby dokleić cienki pasek papy przy ścianie i dopiero do tego folię. Czy użyć tam jakieś hydroizolacji i do tego folię ? ps. Pod działówki już dałem szerszą papę.
Jeśli położę folie budowlana na chudziaka a potem przyjdą elektrycy kłaść kable to te folie zniszczą, może dobrym rozwiązaniem byłoby tymczasowe położenie jakichś kartonów?
Co elektrycy zapewnie i tak będą chcieli montować peszle itp bezpośrednio do chudziaka niestety. Tylko dobre ekipy montują instalacje już w warstwach ocieplenia
A co w przypadku gdzy folia fundamentowa nie wystaje lub została zerwana przy murowaniu ścian nośnych? Zostaje wywijanie na scianę czy klejenie soidalem w miejscu spoiny ławy i bloczka?
Czy nie można użyć taśmy do łączenia tej folii z papą tak jak robiłeś to przy folii przed płytą? Wyjdzie taniej. Jeśli można to jaką taśmę byś radził? Blue Dolphin czarna?
@@BartekBuduje soudal vapourseal można nim kleić folie do papy ? Pape pod pustakami mam zgrzaną i nie mam mozliwości wsunąć foli pod papę.Czy trochę papę podgiąć i wsunać folie i dać vapourseal. Co w sytuacji gdy jest mało wystającej papy ? Wywinąć na ścianę ? Dużo foli musi wejść pod papę?
Ok, co jeśli na izolacje pozioma muzeów zewnętrznych będzie użyta papa. W projekcie na posadzkę mam polecana folie . Jak połączyć w takim przypadku folie z papa ?
Każdy robi inaczej - co hydraulik to inna teoria. U mnie jest porażka. Jestem na etapie układania styropianu u siebie. Tata starszy hydraulik robił mi hydraulike i wszystko fajnie ale w kuchni i łazience porobił duże odstępy pomiędzy rurkami i teraz mam przeklęte układanie na tym styropianu i folii.. A co najlepsze wczoraj był inny hydraulik i mi mówi po co się bawię z tą folią on już tego kilka lat nie kładzie 🙉
I jak tego hydraulika można nazywać fachowcem ;/ ludzie niestety budując dom muszą się znacz albo chcoaz starać czegoś poznać od strony teorii to nasu super fachowcy tragedię takiemu człowiekowi sprowadza ;(
A tak apropo tych łączeń to u mnie spod chudziaka żadna folia nie wystaje więc nawet nie mam z czym połączyć i zawijam do góry folie 🤷♂️ nie jestem budowlancem wszystko robią mi 'fachowcy', tyle co jest prostsze jak styropian to sobie sam robię. U Ciebie naprawdę nieźle to wygląda u mnie tam gdzie są rurki na ziemi to nie wszędzie jest styropian oczywiście 5cm, bo na górze 10cm już po całości a miejsca z rurkami bez styropianu trochę połatałem pianką mam nadzieję że nie będzie jakiejś strasznej lipy z grzaniem podłogi w tamtych miejscach
@@BartekBuduje A jeszcze przepraszam jedno pytanie, moze głupie, ale wysokość bloczka 238mm wystarczy, aby to wszystko zmieścić? Tzn. Folia, styropian, instalacja ogrzewania podłogowego, wylewka i płytki lub panel?
@@BartekBuduje czyli najlepiej ukryć rury w warstwie styropianu? też tak zamierzam zrobić, czym wykonywał Pan koryta dla rur? i czy w ogóle były te koryta riobione?
Hej, co to znaczy, że folia jest z atestem? Z atestem do zastosowania w środku, czy grubość? Jak to sprawdzić czy folia ma atest, poza tym, że na pewnym portalu aukcyjnym :) piszą, że praktycznia każda ma atest.
@@BartekBuduje A co sądzisz o takim pomyśle, mój wykonawca, chce dać folie, ale po pierwszej wyrownawczej warstwie styropianu. Czyli na chudziak bezpośrednio idzie pierwsza warstwa styro i dopiero na tę drugą warstwę folia i kolejna warstwa styro. On argumentuje to tym, że mam trochę nierówności na chudziaku i o te nierówności folia mogłaby się po czasie przetrzeć, a już sam styropian też aż tak bardzo wodą nie nasiąknie. Poza tym mam do chudziaka przytwierdzone instalacje (już wiem, że to błąd), więc ciężko z tą folią byłoby...
Jaka ma być prawidłowa kolejność pod podlogowke u mnie ma być wylewwka na dole 22 cm. I jaka kolejność w związku z tym.: 1: folia na chudziak. 2.izolacja folia polietylenowa. 3:15cm styropian eps 100 termo organika Gold 4: instalacja 5:wylewka Dobrze pisze czy coś pomieszalem? Pzdr
@@BartekBuduje hej, pytanie od lika - to w sumie jaką rolę spełnia na dole? przed jaką konkretnie sytuacją zabezpiecza, będę remontował dom i robił podłogówkę parter i piętro i myślałem dać tu i tu....
Soudal vapersoul a poszły ze 4 tubki więc niewiele. Przy łączeniu z papa trzeba ją dobrze odkurzyć by pozbyć się luźnego piasku a warkocz nakładać trochę grubszy
Masz za krótką folie izolacyjna pod bloczkiem solbet, powinna byc dłuższ wtedy byś drugą folię na chudziaka kladł na zakładkę z tą wychodzącą ze ścian. Izolacja na 3-
Masz rację że powinna być dłuższą. Niemniej nachodzi na siebie i pozwala się że sobą skleić. Nawet jak by wystawało 40 cm to i tak by trzeba było połączenie skleić ;)
I to jest niestety przykład tego że każdy "fachowiec" robi swoje i ma w dupie prawidłowe wykonanie innych elementów. Albo odkręcić i przełożyć folie pod spodem i ponownie już ich nie mocować, albo folie na nie i szczelnie izolować w miejscach przebicia.
@@BartekBuduje też mam elektrykę w korytkach i peszlach przymocowane do chudziaka i się zastanawiałem co lepiej - Odkręcić i podłożyć folię pod czy może dać folię na korytka i peszle czyli mieć elektrykę pod hydroizolacją.
Chlopie ta robota to strata czasu i kasy folia to nie hydroizolacja ty juz chodząc po niej robisz mikro dziury od kamyszkow piasku ten silikon i ta folia nie spelni żadnej izolacji 😒
Wywijają i nie łącza izolacji poziomej z izolacja la ja pod ścianami. Ja pokazuje jak należy to wykonać a nie jak wszyscy robią. Hydraulik rozkłada folie i wywija bo tak najszybciej i najłatwiej a inwestor nie ma pojęcia że robi się inaczej. Podstawą to szczelne połączenia izolacji pionowych i poziomych że sobą.
@@kamilwitkowski3364 izolacja ma być szczelna i znajdować sie na chudziaku. instalacja wodna w ogóle położona na chudziaku to paranoja budowlana. A wywijanie na ściany po pierwsze powoduje powstanie basenu, a po drugie nie umożliwia szczelnego jej wykonania (przepusty itp.
@@BartekBuduje A można pokombinować przykleić folie do papy a ponadto odwinąć na ściany i do ścian dokleić? Tak, wiem, pójdzie 2x więcej kleju, ale przynajmniej będzie się trzymać. I przy okazji co z zachodzeniem folii na betonowe słupy bez izolacji pod nimi? Szlam przed przyklejeniem na nie folii? I czy jedna warstwa folii starcza?
@@BartekBuduje Taka informacja dla tych ktorzy cos wiedza ale jednak nie wszystko... Zastosowanie folii budowlanej do wykonania izolacji podłogi "chudziaka" mija się z celem. Całkowicie zgadzam się z opinią Mikołaja. Folia nadaje się co najwyżej na wykonanie przekładki, pokrycie styropianu przed wylewką właściwą itp. 2. Wykonanie izolacji z papy termozgrzewalnej jest najpewniejszym rozwiązaniem. Nie należy jej jednak zgrzewać z podłożem, tylko zgrzać dokładnie na zakładach wzdłużnych i poprzecznych oraz połączyć z izolacją poziomą ścian fundamentowych.. Brak zgrzania z podłożem zmniejsza niebezpieczeństwo pękania papy przy ewentualnych pęknięciach "chudziaka" związanych z np. osiadaniem budynku (co ma miejsce do kilku lat od wybudowania). Z tego samego powodu nie najlepszym wyborem jest zastosowanie jako izolacji papy zbudowanej na osnowie z welonu szklanego (wszystkie papy z symbolem V60 lub V64 w nazwie). Papy te są mniej elastyczne (odporne na pękanie) niż zwykłe papy na tekturze. Polecałbym papy zgrzewalne podkładowe o grubości już od 3mm wykonane na osnowie z poliestru (z naszej oferty są to Jarplast Elast lub Jarplast Bravo). 3. Na izolację poziomą murów fundamentowych również polecam ww.papy na wkładkach poliestrowych. Za pomocą zwykłego nożyka z łamanym ostrzem rolki papy można pociąć wzdłuż (od strony pokrytej folią) na pasy o żądanej szerokości. Uzyskujemy ten sam efekt estetyczny co przy plastpapie , ale nieporównywalnie lepszy efekt izolacyjny. Odpada również późniejszy problem połączenia izolacji pionowej z poziomą, bo stosujemy ten sam materiał, który możemy skutecznie i szczelnie połączyć. 4. Niszczenie styropianu przez "wyziewy" z papy to mit nie mający żadnego potwierdzenia w praktyce. Dość powiedzieć, że na rynku od dawna sprzedaje się do ocieplania dachów płyty PW-11 , czyli płyty styropianowe oklejane jedno- lub dwustronnie papą (popularnie zwane styropapą). Jest to rozwiązanie objęte Polską Normą, powszechnie stosowane przy obiektach wielkopowierzchniowych typu hale, magazyny, markety itp. Prawdą jest natomiast to, że niektóre masy asfaltowe używane do konserwacji bądź klejenia papy, ze względu na użyty do ich produkcji rozpuszczalnik organiczny wpływają degradująco na styropian. 5. Dysperbit jako izolacja podłogi na gruncie jest prawidłowym i dobrym rozwiązaniem. Dysperbit jest środkiem na bazie wody, czyli nie ma niebezpieczeństwa późniejszych nieprzyjemnych zapachów związanych z odparowywaniem rozpuszczalników organicznych, bądź degradacji styropianu. Po wyschnięciu "wulkanizuje" tworząc gumopodobną powłokę. Wykonanie izolacji we własnym zakresie jest bardzo proste. Jedynym problemem jest pracochłonność wykonania izolacji, gdyż podłoże należy najpierw zagruntować masą rozcieńczoną wodą w stosunku 1:1., a następnie nanieść minimum 2 warstwy właściwej izolacji - co daje zużycie min. 2 kg/m2. Polecałbym dla wzmocnienia zatopienie "na mokro" siatki np. takiej jak używana przy ociepleniach ścian. Wtedy jest to właściwie produkcja papy na podłodze. Uzyskujemy jednak bezszwową, elastyczną i szczelną izolację. Praktyczne informacje na temat wykonywania izolacji można znaleźć na naszej stronie www.izolacja-jarocin.pl w zakładce Instrukcje wykonawcze.
@@taskhunters5245 Stary jak ty chcesz wdychać te badziewia co sa w papie i dysperbicie w domu to nikt Ci nie broni ;) ja osobiście nigdy bym nie zastosował papy w domu gdzie ma mieszkać moja rodzina.
@@BartekBuduje no wlasnie taki mit z rospuszczalnikami krąży i ludziska boja sie tej papy. Ja jednak sadze ze to jest najlepsze zabezpueczenie przeciwwilgociowe. No ale kazdybma swoje zdanie i nikt nikogo nie przymusza do stosowania tego czy tego. Chodzi o to ze Woda moze byc teraz na 3-5 metrach a za te 5-10 lat juz pod posadzka. Pozdro i dzieki za wstawki.
@@BartekBuduje Bartek, masz na ścianie fundamentowej izolacje pionową, masz pewnie również folię. Dlatego mówię/piszę że rozczulanie się i układanie warkoczy kleju jest bez sensu. Jeśli będziesz miał źródełko pod chudziakiem to Twoim najmniejszym zmartwieniem będzie wilgoć. Proste założenie foli pod papę spowoduje że wilgoć zostanie pod folią i papą i nie przejdzie na ściany. ALE CZYSTO HIPOTETYCZNIE. Jeśli traktujesz to jako vlog z budowy własnego domu - ok. Jeśli to ma być poradzi dla budujących - czasami trzeba nie ma co się rozczulać. Nie chcę żeby to był hejt, fajnie że robisz takie filmy. Pozdrawiam Twin
@@videokubel racja, taka szczelność byłaby wymagana gdyby tam była napierająca woda, a skąd niby woda miałaby tam napierać jeśli 0 jest powyżej poziomu gruntu na dzialce, przed podciaganiem kaipalrnym wystarczy wsunac pod pape, dzisiaj kazdy ma pierdolca na punkcie wilgoci i ultraszczelnosci wszystkiego (najsmieszniejsi sa ci co pakuja sie w super hiper cieple szczelne montaze a nie montuja nawet wentylacji mechanicznej
Pierwszy film jaki znalazłem, gdzie ktoś użył głowy przy układaniu izolacji. BRAWO. Oby tak dalej. Czekam na kolejne filmy.
Co według Ciebie jest tu z Głową?
Ładnie to zrobione i solidnie jak na folię, tyle tylko że nie jest to trwałe zabezpieczenie. Chodzenie po tym prosi się o uszkodzenia.
Dlatego od razu było to zakryte styropianem itp
Solidnie to wygląda ;) Sprawia wrażenie trwałego i pewnego rozwiązania.
Ciekawi mnie część z prowadzenia peszli i rozłożenia ich, bo póki co sam musisz przyznać że wygląda to jak 'stado' węży rzuconych na podłogę ;)
W kolejnym filmie będzie z perspektywy żony która to będzie ogarniać ;)
Masa klejąca do folii to jedno a dla większej pewności polecam używać taśm zbrojonych do folii. Wtedy trzeba ucinać z 5 cm wcześniej niż mamy ścianę.
Świetny kanał i materiał! Zastanawiam sie u siebie nad podobnyn rozwiązaniem, z tym, ze ja nie mam foli wystajacej spod chudziaka. Jakie rozwiazanie w tym przypadku bys zasugerował? Pozdrawiam :)
A co masz pod ścianami?
Budynek na ławach fundamentowych, potem folia plus chudziak. Ściany zewnętrzne z phorotermu :)
Super robota, dla mnie mistrzostwo :)
Folię na zewnątrz wychodzącą spod płyty fundamentowej możesz przykleić w pionie do ściany :)
Myślałem nad Tym ale nie wiem czy to na pewno dobre rozwiązanie. Bardziej bym się chyba skłaniał ku masom KMB na wysokość pierwszego bloczka w salonie.
Jak zlaczysz z folia?
Gratuluję postępów!!!Rozważałeś może inne metody hydroizolacji: szlamy mineralne, masy KMB? Co przeważyło za folią? Nie zdradziłeś tego na filmie :) PS. Gdybyś miał czas, to prośba o odpowiedź na komentarz do odcinak #75 -> Ekwipotencjalizacja płyty.
Zazwyczaj powodem wyboru jakiegoś rozwiązania jest korelacja +/- względem ceny. W przypadku płyty fundamentowej już z założenia mamy o wiele lepsza izolację względem zwykłego fundamentu. Folie wybrałem ze względu na łatwość położenia oraz cenę. Osobiście papy w dou bym nie położył.
@@BartekBuduje no to ja mam zonk, ale oczywiście tylu specjalistów łącznie z kierownikiem budowy, że szok. Tylko ja mam trochę taki temat jak ten gość z filmu th-cam.com/video/QZeoPaO6q1o/w-d-xo.html Generalnie zamiast papy mam folię wzmocnioną Tytan, ale przy ścianach też są przewody więc sklejenie tych dwóch materiałów w wielu miejscach będzie problematyczne. Zwłaszcza, że jestem już po tynkach. Ty jeszcze rozkładasz folię przed tynkami, a pewnie będziesz kładł płytę karton gips na ścianie. Nie wiem jak z tego wybrnąć. Generalnie mam płytę, pod nią 3 warstwy folii (wiem, że tylko po to by nie odpływała woda przy laniu betonu), ale sama płyta z betonu b25w8 więc wodoszczelny. Zatem nie wywijając na ściany to też słabo u mnie bo inaczej styropian też podciągnie w razie co wodę. W kropce jestem.
@@TV1Peter Ja naścianach mam normalne tynki. Po prostu przed tynkami wykonałem posadzki. Co do Twojej sytuacji to pozostaje jedynie wywinąć na ściany. Nic nie poradzisz.
@@BartekBuduje dziękuję. A może na ścianie dodatkowo po obwodzie przykleję lub zszywaczami przytwierdzę paski folii. Tym samym folia wywinięta zakładem dochodziła by do tej na ścianie. Powstała by szczelina wówczas między zakładem i folią na ścianie, aby wilgoć kapilarna mogła przez nią odparować, zamiast bezpośrednio wyłazić na ścianę. Co Ty na to?
Stary wybacz, ale pierdolnik na budowie masz ostry. Fajnie że sam budujesz itp. podziwiam jak się w tym odnajdujesz.
Też sam budowałem i jednak porządek na budowie to o wiele przyjemniejsza praca. Poza tym widzę że nie oszczędzasz na odpadach materiałów ( tych kabli przy rozdzielnicy chyba aż tyle nie potrzeba :)
Witam. Z czego wynikała kolejność, która jest zaprezentowana na filmie? Tzn. chodzi mi o to czy nie byłoby lepiej/łatwiej położyć folię na chudziaka przed robotami elektrycznymi i hydraulicznymi? Nie ma wtedy zabawy z przekładaniem peszli więc wydaje się to łatwiejsze w wykonaniu. Czy chodziło tu o kwestię ewentualnego przerwania folii przez elektryków lub hydraulików podczas ich prac?
Po folii należy jak najmniej chodzić by jej nie uszkodzić, dlatego była ona rozkładana i od razu przykrywana styropianem
@@BartekBuduje Dziękuję za odpowiedź :)
Pod folią jest chudziak czy np jeszcze papa? Bo sam się zastanawiam co dać. Jaki chudziak był przed układaniem styro? Gładziutki? Bo u mnie po wcześniejszych pracach budowlanych jest już mocno zniszczony z grudami i niewielkimi dziurami i zastanawiam się czy to uzupełnić?
Jak zabezpieczyłeś folię przed tynkowaniem?
Pierw miałem posadzki, później tynki
Hejka, proszę o pomoc. Czy układając folie pod styropian na płytki (będzie podnoszony poziom istniejącej już kotłowni) to tą folie mam zawijać na ściany czy przykleić do podłogi?
Co myślisz o rezygnacji z hydroizolacji na płycie, jeśli została zrobiona solidna hydroizolacja bitumiczna pod płytą?
Jest to niby możliwe ale jednak i tak bym ją zrobił bo nie zaszkodzi a zawsze masz dodatkowe zabezpieczenie
Mamy problem taki ze te wszystkie peszle itd mamy juz przymocowane do chudziaka. Normalnie folie na nie mozemy polozyc? Jak to zabezpieczyc zeby bylo ok? Drugie pytanko folii jedna warstwa wystraczy tak? Bo gdzieniegdzie pisza ze dwie trzeba. I pytanie jeszcze dotyczacego kolejnego filmiku. Jak ukladamy styropian 5 cm na poddaszu. To te peszle i rurki pianujemy i piane obcinamy na rowno czy jak? Pozdrawiam
Ważne by folia była 0,5 i koniecznie z atestem. Jak nie ma jak koryt odkręcić itp to je przykryj ale wszelkie przejścia kabli i rur uszczelnij.
Cześć, sprawdzasz płytę pod kątem ewentualnych nierówności przed położeniem foli? Poza tym super, łapka w górę i pozdrawiam
Płyte przed położeniem foli w kilku miejscach szlifowałem tarczą do betonu na flexie, tak aby zminimalizować wszystkie miejsca w których mogła by sie uszkodzić folia. Niemniej jej grubość 0,5 tez jest pewna przeszkoda przed jej rozerwaniem :)
A czy poniżej masz jeszcze jakąś izolację? Bo u mnie mam chudziaka bezpośrednio na zagęszczonym podłożu - tuczeń.
Witaj Bratku. Pytanie: ile wyszło metrów warkocza z jednej tuby kleju. U mnie jest niecałe 250m scian więc ciekaw jestem ile tub potrzebuję.
Nie pamiętam dokładnie ale na cały parter poszły chyba 3-4 tubki. Jak zostanie będziesz mógł użyć do paroizolacji ;)
@@BartekBuduje Dziękuję za info. A ile około było tych metrów na parterze? 50, 100, 150? U mnie technologia ciut inna i paroizolacja już dawno zagrzebana w scianach i stropie.
Czego by "budowlańcy" nie pisali o niepotrzebnej robocie to podoba mi się twoje OCD i przywiązanie do detali.
@@RysiuMal 80m2 na parterze ;)
Część, jak później układasz kable + wodę na tym? Czym utrwalacz na stałe?
Peszle leżą na folii i są obłożone styropianem. Na to kolejna warstwa z wodą i tam szczeliny wypełnia Pianka. Nie mocuje trwałe do posadzki
Witam..
Jakie czujniki temperatury zastosowałeś w płycie fundamentowej...?
Zamontowane są czujniki DS18B20
Witam, w jakim celu stosujesz czujnik temperatury w płycie?
Ja mam pytanie jak duże znaczenie ma miejsce ułożenia elektryki w podłodze. Chodzi mi o to że u nas kable w peszlach są położone na ziemi, pod chudziakiem. Czy to jest bardzo złe rozwiązanie? Bo zacząłem się martwić :( jestem przed ułożeniem folii i styropianu stąd trafiłem do was :)
Problemem jest to że jak masz kable przymocowane do podłogi to trudno jest wykonać prawidłowa izolacje poziomą.
a co myślisz o takiej folii bezpośrednio na zagęszczonym gruncie bez chudziaka (remont w istniejącym domu), dodam że potem by weszło 8cm EPS 100 lambda 030 i podwójna folia alum pod rurki podłogówki i w końcu 6cm wylewki i panel...trochę się obawiam o jakieś gryzonie i dalsze osiadanie gruntu czy to da radę
grunt musisz zagęścić jeśli jest luźny. Gryzoń przez beton nie przejdzie :P Po co podwójna warstwa folii pod podłogówkę? 8 cm eps to mało, pomyśl nad płytą PIR
@@BartekBuduje podwójna warstwa folii alum żeby uratować fakt nie wielkiej ilości styropianu - poł parteru zmieściło się 10cm tego styo ale drugie pół zaledwie 4cm/5cm.... z tego względu obawiam się że podłogówka nie będzie miała lekko ogrzać wnętrza więc rurki dałem co 10cm
Jak wyrównać chudziaka? Na całości budynku 1cm różnicy. Czy jak położę styropian nie będzie przeszkadzało w pracy ogrzewania podłogowego?
Ja u siebie chcę położyć pape samozgrzewalną na zimno a potem planuje ją połączyć tak samo jak TY w środku z folią ale jakim klejem najlepiej połączyć papę z folią ?
dołączam się do pytania czy ten klej się nada ?
Czy znalazłeś odpowiedź na swoje pytanie ? Też mam taką rozkmine
Jakbyś ogarnął sytuację gdzie pod ściany nośne mam równo 25 cm pape i wystaje nie całe 0,5cm, gdzie nie gdzie w ogóle? Chciałbym również zastosować folie. Myślałem żeby dokleić cienki pasek papy przy ścianie i dopiero do tego folię. Czy użyć tam jakieś hydroizolacji i do tego folię ?
ps. Pod działówki już dałem szerszą papę.
Hej i jak, wykonałeś połączenie izolacji pod ścianami, mi też wykonawca zostawił po 1/2cm i muszę teraz połączyć jakoś folie poziomej
A ile ci zeszło opakowań kleju na cały dom?
A jak się zachować w przypadku gdy pędzle są przyczepione już (tak zrobił elektryk ) jak się zachować logicznie i co zrobić by było dobrze układac?
Nie ma jak odczepić oeszli?
@@BartekBuduje można l, są na druciki przykręcone do podłogi
Folia z muru powinna wystawać minimum 10cm żeby zrobić połączenie
jaką folia na grubość, czy ona nie przedziurawi się pod obciążeniem. Wylewka pracuje.
0,5 z atestem. Podłoga jest w miarę gładka i czysta
Jeśli położę folie budowlana na chudziaka a potem przyjdą elektrycy kłaść kable to te folie zniszczą, może dobrym rozwiązaniem byłoby tymczasowe położenie jakichś kartonów?
Co elektrycy zapewnie i tak będą chcieli montować peszle itp bezpośrednio do chudziaka niestety. Tylko dobre ekipy montują instalacje już w warstwach ocieplenia
@@BartekBuduje czyli podsumowując: najpierw hydroizolacja (folia) potem styropian 3cm i na to peszle?
@@strefarolnika1895 Mozna tak, można też np pod peszle czy koryta rozwinąć folie fundamentową
A co w przypadku gdzy folia fundamentowa nie wystaje lub została zerwana przy murowaniu ścian nośnych? Zostaje wywijanie na scianę czy klejenie soidalem w miejscu spoiny ławy i bloczka?
Czy nie można użyć taśmy do łączenia tej folii z papą tak jak robiłeś to przy folii przed płytą? Wyjdzie taniej. Jeśli można to jaką taśmę byś radził? Blue Dolphin czarna?
Taśma się nie nadaje. To musi być substancja która łączy że sobą trwałe i elastycznie. Jak nie uszczelniacz to taśma butylowa
@@BartekBuduje soudal vapourseal można nim kleić folie do papy ? Pape pod pustakami mam zgrzaną i nie mam mozliwości wsunąć foli pod papę.Czy trochę papę podgiąć i wsunać folie i dać vapourseal. Co w sytuacji gdy jest mało wystającej papy ? Wywinąć na ścianę ? Dużo foli musi wejść pod papę?
Witam, kolego jak wybrnołes z tego tematu , pytam ponieważ mam ten sam problem co ty
Ok, co jeśli na izolacje pozioma muzeów zewnętrznych będzie użyta papa. W projekcie na posadzkę mam polecana folie . Jak połączyć w takim przypadku folie z papa ?
Folie pod pape włożyć ;)
@@BartekBuduje bez sklejania ? Czy wilgoć nie przeniesie się w fundament jeśli z drugiej strony muru będzie papa sklejona z izolacja pionowa ?
Każdy robi inaczej - co hydraulik to inna teoria. U mnie jest porażka. Jestem na etapie układania styropianu u siebie. Tata starszy hydraulik robił mi hydraulike i wszystko fajnie ale w kuchni i łazience porobił duże odstępy pomiędzy rurkami i teraz mam przeklęte układanie na tym styropianu i folii.. A co najlepsze wczoraj był inny hydraulik i mi mówi po co się bawię z tą folią on już tego kilka lat nie kładzie 🙉
I jak tego hydraulika można nazywać fachowcem ;/ ludzie niestety budując dom muszą się znacz albo chcoaz starać czegoś poznać od strony teorii to nasu super fachowcy tragedię takiemu człowiekowi sprowadza ;(
A tak apropo tych łączeń to u mnie spod chudziaka żadna folia nie wystaje więc nawet nie mam z czym połączyć i zawijam do góry folie 🤷♂️ nie jestem budowlancem wszystko robią mi 'fachowcy', tyle co jest prostsze jak styropian to sobie sam robię. U Ciebie naprawdę nieźle to wygląda u mnie tam gdzie są rurki na ziemi to nie wszędzie jest styropian oczywiście 5cm, bo na górze 10cm już po całości a miejsca z rurkami bez styropianu trochę połatałem pianką mam nadzieję że nie będzie jakiejś strasznej lipy z grzaniem podłogi w tamtych miejscach
Nie wystaje izolacja z pod ścian? Naprawdę co za "fachowiec" to stawiał....
@@BartekBuduje A może być papa jako izolacja chudziaka od ścian? Wtedy do niej kleimy?
@@rafas.476 Moze być papa jak najbardziej, ale pamiętaj by wybrać pape dobrej jakości a nie najcieńsza ;)
@@BartekBuduje Dziękuję za odpowiedź.
@@BartekBuduje A jeszcze przepraszam jedno pytanie, moze głupie, ale wysokość bloczka 238mm wystarczy, aby to wszystko zmieścić? Tzn. Folia, styropian, instalacja ogrzewania podłogowego, wylewka i płytki lub panel?
Witam czy przy ściankach działowych też kleić folie czy wystarczy położyć, bo przeszkadzają rurki i peszle które mam juz przymocowane
I powinnaś je podnieść do góry i pod nimi dać folie aby było prawidłowo
Co w sytuacji kiedy mam słup na ścianie bez folii? Bo dawałem na trzpienie szlam mineralny.
Jak jest szlam to wszystko oki.
Zastanawia mnie dlaczego elektrykę kładziesz poniżej CWU? Przecież lepiej aby woda była na dole w przypadku jakiejś awarii/wycieku.
Jak będzie na samym dole to po pierwsze najtrudniej będzie się do niej dostać, a po drugie układanie rur na posadzce to błąd.
@@BartekBuduje czyli najlepiej ukryć rury w warstwie styropianu? też tak zamierzam zrobić, czym wykonywał Pan koryta dla rur? i czy w ogóle były te koryta riobione?
@@lukaszwitkowski9577 Lutownica: th-cam.com/video/V1y8qRaaFBw/w-d-xo.html
Hej, co to znaczy, że folia jest z atestem? Z atestem do zastosowania w środku, czy grubość? Jak to sprawdzić czy folia ma atest, poza tym, że na pewnym portalu aukcyjnym :) piszą, że praktycznia każda ma atest.
Chodzi o atest na grubość i wytrzymałość na rozerwanie.
Zamawiając z allegro jest informacja ze posiada atest
@@BartekBuduje A co sądzisz o takim pomyśle, mój wykonawca, chce dać folie, ale po pierwszej wyrownawczej warstwie styropianu. Czyli na chudziak bezpośrednio idzie pierwsza warstwa styro i dopiero na tę drugą warstwę folia i kolejna warstwa styro. On argumentuje to tym, że mam trochę nierówności na chudziaku i o te nierówności folia mogłaby się po czasie przetrzeć, a już sam styropian też aż tak bardzo wodą nie nasiąknie. Poza tym mam do chudziaka przytwierdzone instalacje (już wiem, że to błąd), więc ciężko z tą folią byłoby...
@@szymonszczepaniak3036 Jak chudziak grabiami ściągany to fakt, jeśli nie to zawsze można podrównać. Styropian chłonie wode jak głupi...
Jaka ma być prawidłowa kolejność pod podlogowke u mnie ma być wylewwka na dole 22 cm. I jaka kolejność w związku z tym.:
1: folia na chudziak.
2.izolacja folia polietylenowa.
3:15cm styropian eps 100 termo organika Gold
4: instalacja
5:wylewka
Dobrze pisze czy coś pomieszalem?
Pzdr
1 i 2 czyn się różni?
3. Chcesz dać w jednej watsywie? Lepiej w dwuch. 10 i 5 cm
4. Instalacja jaka? W sensie podłogowe?
@@BartekBuduje lepiej w jednej 15
@@barwoznet w 2 dając na przekładkę mininaluzuje się szpary na łączeniach ito
Cześć, mógłbyś podać nazwę folii którą użyłeś?
4:41 Folia budowlana SECCO Grubość 0,5 z atestem
secco.pl/portfolio/folie-polietylenowe/folia-budowlana/
Ta folianie nadaje się pod wylewke.tylko na dach. Co byś nie kupił to symbol folii jest SD. Folia ma hamować parę a nie przepuszczać.Wody.
Czy można, a jeśli tak to w jaki sposób, łączyć folię PE z wywiniętą papą?
Soudal się nadaje jak najbardziej, a jeśli papa nie jest zgrzana z chudziakiem to można folie dać pod pape i soudala na uszczelnienie
kto Ci powiedział że ta folia to "hydroizolacja"? :D
A kto powiedział że nie? Rozumiem team papa?
To jest izolacja przeciwwilgociowa
Czy na pietrze tez dawałeś folie pod styropian?
Nie, nie spełnia ona tam żadnego zadania.
@@BartekBuduje hej, pytanie od lika - to w sumie jaką rolę spełnia na dole? przed jaką konkretnie sytuacją zabezpiecza, będę remontował dom i robił podłogówkę parter i piętro i myślałem dać tu i tu....
Powiedz prosze a co jezeli mi z pod scian od strony zewnetrznej nie wystaje ani folia ani papa? Tylko od zewnatrz
Nie ma nic od strony wewnętrznej?
@@BartekBuduje nic.
@@patrykkrzepton991 to jie pozostaje nic innego jak wywinąć folie na ściany. Nie jest to dobre rozwiązanie ale innego wyboru w tym przypadku nie ma
@@BartekBuduje jednak mam pape . Bylem sprawdzic. To co mam teraz zrobic?
@@BartekBuduje Mam jednak pape, co teraz zrobic ? Wsadzic folie pod te kawalki papy?
Skad tak naprawde moze wziac sie woda pod styropianem?
przesiąkanie i podciąganie kapilarne z gruntu
Jaki klej do łączenia folii z papą i ile go poszło?
Soudal vapersoul a poszły ze 4 tubki więc niewiele. Przy łączeniu z papa trzeba ją dobrze odkurzyć by pozbyć się luźnego piasku a warkocz nakładać trochę grubszy
ja uzyje dysperbitu na grubo wyjdzie taniej i lepiej chyba zlapie do papy
Nie mam papy zgrzanej do muru. Chciałbym użyć Katji jako izolacji. Czy papa ma być na wierzchu czy pod spodem ?
Masz za krótką folie izolacyjna pod bloczkiem solbet, powinna byc dłuższ wtedy byś drugą folię na chudziaka kladł na zakładkę z tą wychodzącą ze ścian. Izolacja na 3-
Masz rację że powinna być dłuższą. Niemniej nachodzi na siebie i pozwala się że sobą skleić. Nawet jak by wystawało 40 cm to i tak by trzeba było połączenie skleić ;)
@@BartekBuduje a jak u mnie miejscami nie wystaje folia i nie będę miał jak skleić to poprostu położyć ja cała wywijając wszędzie ?
@kasch a czemu jej nie wywijać na ścianę dużo filmików jest z wywijaniem ??
W łazience i pod prysznic taka sama folia, a na wylewkę folia w płynie?
To jest izolacja pozioma, natomiast w łazienkach dodatkowo będzie folia w płynie bądź izolacja 2w
czy potem te peszle jakos mocowales do tej podlogi?
na parterze nie. są ułożone pomiędzy płytami styropianu. Mocowanie spowodowałoby uszkodzenie hydroizolacji.
@@BartekBuduje tak tez myślę jednak już mam przymocowane+ 2 rury też wbite i chyba muszę przełożyć folie ponad tym.
@@BartekBuduje ty kleisz od góry folie na folie, a jakbym przykleil folie pod folie? nie powinno miec chyba znaczenia?
Folia na hydroizolacyjne się nie nadaje ,tylko masa bitumiczna inaczej folia popęka i wyjdzie woda
Czemu folia ma popękać?
Jaka masa bitumiczna?
O co chodzi z termometrem w płycie?
Ot taki bajer, ale do tej pory go nie podłączyłem xD
@@BartekBuduje no domyśliłem sie :P ale to ma mierzyć ile ciepła przepuszcza płyta?
@@czesaw7741 bardziej by mieć informacje jaka jest temperatura płyty a jaka posadzki. czysta ciekawosć, nic wiecej
A co zrobic jak elektryk kladla elektryke w korytkach i one sa przykrecone do chudziaka.
I to jest niestety przykład tego że każdy "fachowiec" robi swoje i ma w dupie prawidłowe wykonanie innych elementów. Albo odkręcić i przełożyć folie pod spodem i ponownie już ich nie mocować, albo folie na nie i szczelnie izolować w miejscach przebicia.
@@BartekBuduje też mam elektrykę w korytkach i peszlach przymocowane do chudziaka i się zastanawiałem co lepiej - Odkręcić i podłożyć folię pod czy może dać folię na korytka i peszle czyli mieć elektrykę pod hydroizolacją.
@@MrDzemek jesli uważasz że masz jak wykonać szczelnie wszystkei przejscia przez ta folie to daj na....
Czy wiesz moze jak polaczyc folie z papa??
Można folie włożyć pod papę.
@@BartekBuduje i skleić razem taśmą czy zostawić tak?
Chlopie ta robota to strata czasu i kasy folia to nie hydroizolacja ty juz chodząc po niej robisz mikro dziury od kamyszkow piasku ten silikon i ta folia nie spelni żadnej izolacji 😒
Każdy uważa jak chce, przy czym nie jest to jakiś tam sylikon tylko specjalna masa uszczelniającą.
Papy w domu bym nie chciał mieć
a nie lepiej by bylo folie wkladac pod ta izolacje ?? i przykleiic tasma dwi z s oba
Tasma dwustronna nie tworzy szczelnego połaczenia
Nie dwustronna tylko zwykła budowlana do tynkow
A gdzie niby w tym przekroju warstw jest styropian ???
Przecież są opisane warstwy z ich grubościami.
3 5 3 cm łącznie 11 na parterze
@@BartekBuduje to ile ty masz styropianu 10 cm ???
@@r.b.9725 Na płycie 11 cm, pod płyta kolejne 10 xps. Zatem łącznie ponad 20.
@@BartekBuduje Aaaaaaaaaaaaaaa taka kombinacja .
Dziękuje za wyjaśnienie.
taka żona to skarb
Nie wywinął Pan tej folii, ponieważ... ??? Jestem na tym etapie, a prawie wszędzie gdzie oglądam to folię wywijają :)
Wywijają i nie łącza izolacji poziomej z izolacja la ja pod ścianami. Ja pokazuje jak należy to wykonać a nie jak wszyscy robią. Hydraulik rozkłada folie i wywija bo tak najszybciej i najłatwiej a inwestor nie ma pojęcia że robi się inaczej. Podstawą to szczelne połączenia izolacji pionowych i poziomych że sobą.
@@BartekBuduje dziękuję za szybką odpowiedź. Tak to jest z tą budowlanką, każdy robi aby szybko i na następną budowę ;)
@@BartekBuduje a czemu bez wywijania? I pod hydrauliką, a nie nad? Jakie jest tego uzasadnienie?
@@kamilwitkowski3364 izolacja ma być szczelna i znajdować sie na chudziaku. instalacja wodna w ogóle położona na chudziaku to paranoja budowlana.
A wywijanie na ściany po pierwsze powoduje powstanie basenu, a po drugie nie umożliwia szczelnego jej wykonania (przepusty itp.
@@BartekBuduje A można pokombinować przykleić folie do papy a ponadto odwinąć na ściany i do ścian dokleić? Tak, wiem, pójdzie 2x więcej kleju, ale przynajmniej będzie się trzymać. I przy okazji co z zachodzeniem folii na betonowe słupy bez izolacji pod nimi? Szlam przed przyklejeniem na nie folii? I czy jedna warstwa folii starcza?
Tyle warstw foli, czyli jedna pod chudziaka druga folia atestowana na chudziaka czy tak ?
Tyle?
1. Warstwa folii jest pod błytą betonową, kolejna folia jest pod samymi ścianami i teraz ogólnie izolacja pozioma na całym parterze.
@@BartekBuduje A co w przypadku, gdy nie mam folii pod chudziakiem?
@@rafas.476 Też jestem ciekawy?
Kurde balans. Kazdy ta folie a ja chce jednak wygrzewac pape.
Może być oczywiście papa ale pamiętaj że tylko jedna na rynku jest dopuszczona do montażu w pomieszczeniach że stała bytnością ludzi
@@BartekBuduje napewno?? Jaki to rodzaj??
@@BartekBuduje Taka informacja dla tych ktorzy cos wiedza ale jednak nie wszystko...
Zastosowanie folii budowlanej do wykonania izolacji podłogi "chudziaka" mija się z celem. Całkowicie zgadzam się z opinią Mikołaja. Folia nadaje się co najwyżej na wykonanie przekładki, pokrycie styropianu przed wylewką właściwą itp.
2. Wykonanie izolacji z papy termozgrzewalnej jest najpewniejszym rozwiązaniem. Nie należy jej jednak zgrzewać z podłożem, tylko zgrzać dokładnie na zakładach wzdłużnych i poprzecznych oraz połączyć z izolacją poziomą ścian fundamentowych.. Brak zgrzania z podłożem zmniejsza niebezpieczeństwo pękania papy przy ewentualnych pęknięciach "chudziaka" związanych z np. osiadaniem budynku (co ma miejsce do kilku lat od wybudowania).
Z tego samego powodu nie najlepszym wyborem jest zastosowanie jako izolacji papy zbudowanej na osnowie z welonu szklanego (wszystkie papy z symbolem V60 lub V64 w nazwie). Papy te są mniej elastyczne (odporne na pękanie) niż zwykłe papy na tekturze. Polecałbym papy zgrzewalne podkładowe o grubości już od 3mm wykonane na osnowie z poliestru (z naszej oferty są to Jarplast Elast lub Jarplast Bravo).
3. Na izolację poziomą murów fundamentowych również polecam ww.papy na wkładkach poliestrowych. Za pomocą zwykłego nożyka z łamanym ostrzem rolki papy można pociąć wzdłuż (od strony pokrytej folią) na pasy o żądanej szerokości. Uzyskujemy ten sam efekt estetyczny co przy plastpapie , ale nieporównywalnie lepszy efekt izolacyjny. Odpada również późniejszy problem połączenia izolacji pionowej z poziomą, bo stosujemy ten sam materiał, który możemy skutecznie i szczelnie połączyć.
4. Niszczenie styropianu przez "wyziewy" z papy to mit nie mający żadnego potwierdzenia w praktyce. Dość powiedzieć, że na rynku od dawna sprzedaje się do ocieplania dachów płyty PW-11 , czyli płyty styropianowe oklejane jedno- lub dwustronnie papą (popularnie zwane styropapą). Jest to rozwiązanie objęte Polską Normą, powszechnie stosowane przy obiektach wielkopowierzchniowych typu hale, magazyny, markety itp.
Prawdą jest natomiast to, że niektóre masy asfaltowe używane do konserwacji bądź klejenia papy, ze względu na użyty do ich produkcji rozpuszczalnik organiczny wpływają degradująco na styropian.
5. Dysperbit jako izolacja podłogi na gruncie jest prawidłowym i dobrym rozwiązaniem. Dysperbit jest środkiem na bazie wody, czyli nie ma niebezpieczeństwa późniejszych nieprzyjemnych zapachów związanych z odparowywaniem rozpuszczalników organicznych, bądź degradacji styropianu. Po wyschnięciu "wulkanizuje" tworząc gumopodobną powłokę.
Wykonanie izolacji we własnym zakresie jest bardzo proste. Jedynym problemem jest pracochłonność wykonania izolacji, gdyż podłoże należy najpierw zagruntować masą rozcieńczoną wodą w stosunku 1:1., a następnie nanieść minimum 2 warstwy właściwej izolacji - co daje zużycie min. 2 kg/m2.
Polecałbym dla wzmocnienia zatopienie "na mokro" siatki np. takiej jak używana przy ociepleniach ścian. Wtedy jest to właściwie produkcja papy na podłodze. Uzyskujemy jednak bezszwową, elastyczną i szczelną izolację.
Praktyczne informacje na temat wykonywania izolacji można znaleźć na naszej stronie www.izolacja-jarocin.pl w zakładce Instrukcje wykonawcze.
@@taskhunters5245 Stary jak ty chcesz wdychać te badziewia co sa w papie i dysperbicie w domu to nikt Ci nie broni ;) ja osobiście nigdy bym nie zastosował papy w domu gdzie ma mieszkać moja rodzina.
@@BartekBuduje no wlasnie taki mit z rospuszczalnikami krąży i ludziska boja sie tej papy. Ja jednak sadze ze to jest najlepsze zabezpueczenie przeciwwilgociowe. No ale kazdybma swoje zdanie i nikt nikogo nie przymusza do stosowania tego czy tego. Chodzi o to ze Woda moze byc teraz na 3-5 metrach a za te 5-10 lat juz pod posadzka.
Pozdro i dzieki za wstawki.
A wystarczy dać te folię pod papę spod ścian. Żadnego klejenia. Amatorka
Ciekawe w jaki sposób wtedy uzyskasz szczelność połączenia no ale widać wiesz lepiej ;)
@@BartekBuduje A KTO CI POWIEDZIAŁ ŻE TO MUSI BYĆ SZCZELNE? Akwarium budujesz?
@@videokubel A jaki jest sens izolacji poziomej jeśli szczelna nie będzie? :>
@@BartekBuduje Bartek, masz na ścianie fundamentowej izolacje pionową, masz pewnie również folię. Dlatego mówię/piszę że rozczulanie się i układanie warkoczy kleju jest bez sensu. Jeśli będziesz miał źródełko pod chudziakiem to Twoim najmniejszym zmartwieniem będzie wilgoć.
Proste założenie foli pod papę spowoduje że wilgoć zostanie pod folią i papą i nie przejdzie na ściany. ALE CZYSTO HIPOTETYCZNIE.
Jeśli traktujesz to jako vlog z budowy własnego domu - ok. Jeśli to ma być poradzi dla budujących - czasami trzeba nie ma co się rozczulać.
Nie chcę żeby to był hejt, fajnie że robisz takie filmy. Pozdrawiam Twin
@@videokubel racja, taka szczelność byłaby wymagana gdyby tam była napierająca woda, a skąd niby woda miałaby tam napierać jeśli 0 jest powyżej poziomu gruntu na dzialce, przed podciaganiem kaipalrnym wystarczy wsunac pod pape, dzisiaj kazdy ma pierdolca na punkcie wilgoci i ultraszczelnosci wszystkiego (najsmieszniejsi sa ci co pakuja sie w super hiper cieple szczelne montaze a nie montuja nawet wentylacji mechanicznej