Чекав на це відео. Дякую за актуальну інформацію. Для тривалої роботи в якості сервера все-таки важливо мати SSD накопичувач. З подивом узнав від вас, що є одноплатники від Orange Pi, які мають посадкове місце для M2 SSD. Дякую за вашу роботу !
Orange Pi, НЕ мають посадкове місце для M2 SSD, вони мають місце для m2 A+E wifi адаптера, а не ssd m2 A+E це не m2 M+B (ssd), вам потрібен буде перехідник m2 A+E на m2 M+B для встановлення m2 ssd
Чудове відео, дякую! А я користуюся Node-red на старому смартфоні, невистачає зв'язку з зовнішнім світом😅 (юсб чи що). Шукаю дешевий варіант щоб було хоч щось, юарт чи юсб, дивлюся на тв-бокс чи orange pi zero 3, а колись потім вже міні пк з home assistant😊
@@bootuseua ото старий ноут з проблемами екрану і був моїм першим сервером, там був proxmox, HA, файл сервер та куча іншого, та його споживання 45-60вт розчарувало коли почали відключати світло
Чудові відео. У вас роутер keenetic, на який є можливість встановденнч HA кількома варіантами, в тому числі і на debian. Був би радий такому відео на каналі
ставлю на 3b і не працює apparmor - Condition: start condition failed ConditionSecurity=apparmor was not met.,чата замучив вже що тільки не робив ?якось можна вирішити?
Можливо я пропустив, але Watchdog підтримується? І чи є завантаження з USB пристрою? Знайомий шукає дешевий сервер собі. У себе зараз використовую Raspberry Pi4 + SSD transcend esd240c. За два роки проблем жодних не було. Система пережила постійні відключення світла, нормально підтримується HA OS, frigate на дві камери. Думаю оновитись на pi5 або на щось з n100.
А навіщо ви порівнювали час компіляції? Невже в runtime система буде постійно щось компілювати? Наскільки я розумію це разові операції при налаштуванні. Потрібно перевіряти час виконання команд в скомпільованому байт коді. Можна поставити лог меседжи та їх порівнювати, якщо звичайно кожен з тих аддонів підтримує логування.
Тільки для загального порівняння це робилось, не більше. Компілювати не потрібно кожен день. Але голосове керування потребує значної потужності процесора і такі малопродуктивні як Allwinner H618 будуть ну дуже довго видавати результат.
Підкажіть, будь ласка, а взагалі можливе встановлення home assistant без docker імеджів? Для таких малих cpu це б мало зекономити значну частину процесорного часу та памяті, оскільки не буде необхідності витрачати їх на сам докер сервіс та його функціонування.
Ось це саме складне, бо цих сценаріїв надто багато. Але перше питання - що ви хочете зробити в себе вдома? У мене світло вимикається, коли я з дому виходжу. А вентилятор вмикається, якщо вологість більша 65%. А кори тривога, то червоним загорається світло.
дякую за відео! Йду по вашій інструкції. На етапі apt update && sudo apt upgrade -y стикаюся з помилками про те, що моя система в read-only state. Може бути через те, що карта на 128 Гб ?
Добрий вечір. Чи можна на одному міні пк організувати кліпер для прінтера та розумний будинок? І якщо наприклад такий міні пк буде в іншому кінці квартири ( так як там весь слаботочний щиток). Дякую)
Є інтеграція mihome. А якщо пристрої zigbee, то можна встановити додаток якийсь для роботи з зігбі, та апаратний координатор і працювати навіть не через міхоум а напряму.
Багато інформаціі, але з цього потока я так і не зрозумів нащо паритись з ціма одноплатниками, додатково купляти до них БЖ, корпус, радіатор, карту пам'яти, може ще щось, коли є готовий набагато кращій мініПК на N100? Дешевше? Ну так яка там різниця- декілька десятків баксів? Начебто такі речі не на останні гроші купують, і не для того щоб потім все одно купляти щось потужніше. Також незрозуміла цей постійних підрахунок споживання в ваттах. 4 чи 14 ватт- це майже велика різниця? 200 грн різниці за рік?
@@bootuseua Є таке. Спочатку купляють трошки дешевше, потім система росте, вони викідають дешевий варіант та шукають більш потужніший. В кінці виходить дорожче, зекономили. Вати в гроші- ну а навіщо тоді взагалі рахувати який комп скільки споживає? Щоб меньш платити за експлуатацію, ні? В даному випадку я кажу що така економія немає сенсу.
я вам більше скажу, є бу dell thin client пк, дешевші за нові n100, з вбудованною mmc та можливістю встановити m2 диски, які будуть швидші за raspberry та opangepi, але споживати 3-5w
Було б цікаво, як налаштувати рідний екран Flying bear Ghost 6 ( MKS TS35-R V2.0.) під KlipperScreen (orange pi zero 3). Тому що під orange pi zero 2 компіляція працює вірно, а під 3 ні
При записі образу на флешку balena вибила помилку, в результаті до флешки не можна достукатись. Ні руфусом не можна записати, ні HPUSBDisk відформатувати((. При записі другої флешки вибило помилку в кінці але ніби записало. При оновленні репозиторій зависло і до цеї флешки теж не можу достукатись. Й...ане все.
Зніміть відео по Orange pi zero 3 що на її основі можна зробити які є допоміжні плати як на рахунок підключення ssd чи можна зробити якийсь медіаплеяр на подобі Arylic Up2stream або смарт ТВ бо по Raspberry Pi повно інфи а по Orange pi zero 3 дуже мало.
На основі Orange Pi Zero 3 можна створити цікаві проєкти, оскільки ця плата має потужний процесор Allwinner H618, підтримку до 4 ГБ оперативної пам’яті DDR3 та розширені можливості підключення. Ось кілька ідей, як її можна використати, а також інформація про допоміжні плати та підключення SSD. 📚 Ідеї проєктів на основі Orange Pi Zero 3 Медіаплеєр (аналог Arylic Up2stream або смарт-ТВ) Завдяки підтримці 4K-відео та порту HDMI, плата ідеально підходить для створення мультимедійного центру: ОС: Використовуйте Android або Linux (Armbian, Debian) з медіацентрами на основі Kodi чи Plex. Аудіо: Додайте підсилювач через I2S або USB для підключення акустичних систем. Розширення: Можна підключити зовнішній SSD або флеш-накопичувач для зберігання фільмів та музики. Міні-сервер Завдяки компактності плати, її можна використовувати як: FTP-сервер. Хмарне сховище (NextCloud). DNS/Proxy-сервер. IoT-хаб Використовуйте GPIO-піни для підключення датчиків і виконавчих механізмів: Розумний будинок. Метеостанція. Контроль освітлення чи температури. Ігрова консоль Запустіть RetroPie або подібні емулятори, щоб грати в класичні ігри. Роутер або точка доступу Завдяки Ethernet і Wi-Fi можна створити власний маршрутизатор або точку доступу. AI та машинне навчання Використовуйте плату як основу для простих проєктів штучного інтелекту (обробка даних з камер чи мікрофонів).
Дякую за відео. А планується порівняльне відео між міні пк на N100 та N3350? Цікаво дізнатися про особливості інсталяції, якщо є, чи суттєва різниця між ціми пк як для сервака розумного будинку і чи отримаємо ми якісь реальні плюшки якщо купляти N100 бо він дорожче, чи брати N3350 і не паритись бо для розумного будинку різниці в роботі ніякої небуде?
Нема особливостей інсталяції. N100 - швидший. Якщо є потреба в голосовому керуванні, або якість інші процеси, що навантажать проц - то n100. Якщо не плануєте голос, чи компілювати кожен день в esphome, чи відео шматок на телеграм відправляти, то малина, n4000 і навіть оранж зеро 3.
Не знаю як, а роутер більше ніж mqtt не потягне. Хоча можна зробити mqtt мост, і з'єднувати пристрої в іншій мережі з сервером, хоча тоді вже простіше зчепити дві мережі через VPN у роутері
Спробую я краще встановити HA на NixOS, все одно з репозиторія ставиться. Якщо буде працювати стабільно то це буде нагато надійніше і стабільніше ніж на Debian.
я оце натрапив нарешті на хоч щось розумне у інтернеті по розумному будинку, бо до цього блогерів що я дивився - оглядали лише дичіну туйя, яка працює лише за наявності інтернету. так от у мене питання, невже тут уже на стільки погано, ща самому треба паяти, самому треба щось програмувати, самому треба щось вишуковувати та на свій власний ризик суміщати? невже досі не вигадали чогось розумного для розумного будинку? невже немає на ринку пристроїв що так само просто синхронізуються як вайфайні пристрої туйя, плаг енд плей? невже че мертва не розвинена ніша і нихто досі не здогадався, що людям треба щось просте і зрозуміле? покажіть мені людину що захоче розумний будинок коли дізнаеться що в усьому цьому треба колупатися? чи я чогось не розумію у житті, чи це дійсно щось на стільки тупе, а видає себе за розумний будинок?
Шикарний канал, дізнався багато новенького для себе, дякую ))
Чекав на це відео. Дякую за актуальну інформацію. Для тривалої роботи в якості сервера все-таки важливо мати SSD накопичувач. З подивом узнав від вас, що є одноплатники від Orange Pi, які мають посадкове місце для M2 SSD. Дякую за вашу роботу !
Дякую від вас за коментар та підтримку. І Orange Pi 5 це ще не сама старша версія.
Orange Pi, НЕ мають посадкове місце для M2 SSD, вони мають місце для m2 A+E wifi адаптера, а не ssd
m2 A+E це не m2 M+B (ssd), вам потрібен буде перехідник m2 A+E на m2 M+B для встановлення m2 ssd
@@Evgeniy123 Дякую, пане Євгене ! Це важливе уточнення.
У Orange pi 5 - m.2 PCIe 2.0 з підтримкою nvme 2242.
@@bootuseua аа, там m-key для nvme диску, ви сказали що туди wifi ставиться, а насправді - ні, його треба через перехідник m-key -> a+e key
Дякую вам за якісний український контент
Все за інструкцією спрацювало, дяк! Єдине що на macos через термінал підключався напряму, без Putty
Дякую - дуже цікаве відео!
Дякую за якісний контент.
Чудове відео, дякую! А я користуюся Node-red на старому смартфоні, невистачає зв'язку з зовнішнім світом😅 (юсб чи що). Шукаю дешевий варіант щоб було хоч щось, юарт чи юсб, дивлюся на тв-бокс чи orange pi zero 3, а колись потім вже міні пк з home assistant😊
Якраз подібні відео роблю для того, щоб популяризувати цю тему і щоб ви могли зробити правильний вибір.
гарний варіант - міні-пк dell wyse 3040, жере до 5w, зазвичай ~3w і коштує не дуже дорого
@@Evgeniy123 так дякую, цікавий варіант
так, можна і тонкі клієнти. Я навіть на ноут ставив 32-х бітний, але цей фокус повторювати нікому не раджу.
@@bootuseua ото старий ноут з проблемами екрану і був моїм першим сервером, там був proxmox, HA, файл сервер та куча іншого, та його споживання 45-60вт розчарувало коли почали відключати світло
Хороший гайд👍
Лайк до перегляду)
Чудові відео.
У вас роутер keenetic, на який є можливість встановденнч HA кількома варіантами, в тому числі і на debian.
Був би радий такому відео на каналі
На роутер? Навіть намагатись це робити не буду.
@@bootuseuaтак. Чому? Мінус один пристрій для акумулятора.Думаю зараз це дуже актуально😊
Ну мій кінетік точно не витягне.
09:00 Чому ви кажете забути про декотрі ОС?
Яке там зараз ядро на Debian 12?
Який термін підтримки оновленнями для Debian?
Дякую за цікавий огляд!
6.1, але можна і замінити на новіше.
@@bootuseua а по терміну підтримки є інформація?
Питаю, бо на офіційному сайті не побачив, на відміну від продукції FriendlyElec, наприклад.
ставлю на 3b і не працює apparmor - Condition: start condition failed ConditionSecurity=apparmor was not met.,чата замучив вже що тільки не робив ?якось можна вирішити?
😊🎉😊🎉🎉🎉😊🎉😊
Можливо я пропустив, але Watchdog підтримується? І чи є завантаження з USB пристрою? Знайомий шукає дешевий сервер собі.
У себе зараз використовую Raspberry Pi4 + SSD transcend esd240c. За два роки проблем жодних не було. Система пережила постійні відключення світла, нормально підтримується HA OS, frigate на дві камери. Думаю оновитись на pi5 або на щось з n100.
Orangepi-config дає можливість вибрати звідки буде йти завантаження. Можна і з USB, але тут виникає питання - навіщо? Watchdog також є.
Привіт, що робити, якщо на мою orangepi 3 lts немає debian 12?
А навіщо ви порівнювали час компіляції? Невже в runtime система буде постійно щось компілювати? Наскільки я розумію це разові операції при налаштуванні. Потрібно перевіряти час виконання команд в скомпільованому байт коді. Можна поставити лог меседжи та їх порівнювати, якщо звичайно кожен з тих аддонів підтримує логування.
Тільки для загального порівняння це робилось, не більше. Компілювати не потрібно кожен день. Але голосове керування потребує значної потужності процесора і такі малопродуктивні як Allwinner H618 будуть ну дуже довго видавати результат.
Підкажіть, будь ласка, а взагалі можливе встановлення home assistant без docker імеджів? Для таких малих cpu це б мало зекономити значну частину процесорного часу та памяті, оскільки не буде необхідності витрачати їх на сам докер сервіс та його функціонування.
Є версія Core, там без контейнерів. Але не мав з нею справи, тож брехати не буду. І є варіант, що аддони доведеться в докер ставити.
@@bootuseuaа навіщо це все, чому не можна встановити HAOS без всяких Core чи Supervised
@@vadimgoncharuk9453 Дивлячись на яке обладнання.
А чи можливо встановити НА на ранні моделі оранж? Без діла лежить pi pc one. Нічого надзвичайного не потрібно окрім моніторингу інвертора.
Ні.
Дякую!
А можете зробити відео суто по різним сценарія для автоматизації? А то девайсів купа вже є наявних а ось сценарії раз-два і все
Ось це саме складне, бо цих сценаріїв надто багато. Але перше питання - що ви хочете зробити в себе вдома? У мене світло вимикається, коли я з дому виходжу. А вентилятор вмикається, якщо вологість більша 65%. А кори тривога, то червоним загорається світло.
Яку продуктивність повинен мати мініпк для того, щоб до системи можна було додати відеокамери?
Дуже залежить від того , що саме ви плануєте робити з ним? Якщо розпізнавання обличчя, то там чим більша продуктивність, тим швидше.
Маю хаб на Tuya (Zemismart, аналог Aqara), чи можна буде перенести пристрої в HA чи потрібно буде кожний пристрій наново підключати?
Кожен пристрій доведеться перепідключати.
Цей мануал підійде до Orange py 3b ?
Чи не буде тормозити home assistantна цій платі? Наприклад якщо ще поставити нод ред та інше
Буде
дякую за відео! Йду по вашій інструкції. На етапі apt update && sudo apt upgrade -y стикаюся з помилками про те, що моя система в read-only state. Може бути через те, що карта на 128 Гб ?
спробуйте sudo apt update && sudo apt upgrade -y
@@bootuseua не допомагає. Не зрозуміло чому система взагалі опиняється в такому стані read-only. Вперше з таким стикаюся в Linux.
Я б додав що у малинки краща підтримка заліза, ніж в апельсинки
Підтримка краща, залізо - какулька.
@@bootuseua може бути актуально для використання малини в якості ретрогеймерської консолі, наприклад, туди потужне залізо і не треба
Добрий вечір. Чи можна на одному міні пк організувати кліпер для прінтера та розумний будинок? І якщо наприклад такий міні пк буде в іншому кінці квартири ( так як там весь слаботочний щиток). Дякую)
Якщо товаришуєте з дебіан, то можна. Я робив це на проксмокс, але врешті решт придбав одноплатник і кліпер пеерніс на нього.
Якщо в мене вже є шматок розумного дому на Mihome, якось інтегрується все в купу в хоум асістант? Чи як бути?
Є інтеграція mihome. А якщо пристрої zigbee, то можна встановити додаток якийсь для роботи з зігбі, та апаратний координатор і працювати навіть не через міхоум а напряму.
Багато інформаціі, але з цього потока я так і не зрозумів нащо паритись з ціма одноплатниками, додатково купляти до них БЖ, корпус, радіатор, карту пам'яти, може ще щось, коли є готовий набагато кращій мініПК на N100? Дешевше? Ну так яка там різниця- декілька десятків баксів? Начебто такі речі не на останні гроші купують, і не для того щоб потім все одно купляти щось потужніше.
Також незрозуміла цей постійних підрахунок споживання в ваттах. 4 чи 14 ватт- це майже велика різниця? 200 грн різниці за рік?
Такі ж коментарі пишуть під відео про n100. Тільки там навпаки. Але навіщо ви вати в гроші переводите? Ось це не зрозуміло.
@@bootuseua Є таке. Спочатку купляють трошки дешевше, потім система росте, вони викідають дешевий варіант та шукають більш потужніший. В кінці виходить дорожче, зекономили.
Вати в гроші- ну а навіщо тоді взагалі рахувати який комп скільки споживає? Щоб меньш платити за експлуатацію, ні? В даному випадку я кажу що така економія немає сенсу.
Знову за рибу гроші. Ну добре, подивіться на це з іншого боку - розрахуйте життя ДБЖ при 14Вт та при 2Вт споживанні.
я вам більше скажу, є бу dell thin client пк, дешевші за нові n100, з вбудованною mmc та можливістю встановити m2 диски, які будуть швидші за raspberry та opangepi, але споживати 3-5w
@@bootuseua а, ви хвилюєтесь щоб розумні розетки та датчики працювали якщо добу та більше не буде живлення в місті. Ну так би і сказали.
Що за плата в usb щоб конектити зігбі пристрої?
USB dongle efr32mg21, посилання на неї наче залишав в описі.
разумный дом можно построить на своей сети без подключения к роутеру и общему ВайФаю, что для этого нужно ?
Zigbee
ssh є в Windows 10 в командному рядку за замовченням, тому putty не обов'язково запускати :)
Є.
Це вже велике досягнення для Windows)
Було б цікаво, як налаштувати рідний екран Flying bear Ghost 6 ( MKS TS35-R V2.0.) під KlipperScreen (orange pi zero 3). Тому що під orange pi zero 2 компіляція працює вірно, а під 3 ні
Що є дивно, бо майже однакові плати.
@@bootuseua Наскільки я зрозумів проблему, там не можна скомпілювати сам драйвер для екрану. На жаль моїх знань не вистачило, щоб розібратись(
В свій час я навіть не парився з цим. Mobileracker і вайфай.
О треба дрдати до домашньої NAS студії
При записі образу на флешку balena вибила помилку, в результаті до флешки не можна достукатись. Ні руфусом не можна записати, ні HPUSBDisk відформатувати((. При записі другої флешки вибило помилку в кінці але ніби записало. При оновленні репозиторій зависло і до цеї флешки теж не можу достукатись. Й...ане все.
+
де ти був вранці коли я це інсталив 😂
Якраз писав відос. Але в телеграм каналі інструкція вже була. Ще вчора.
@@bootuseua телеграм підписан але ще не читав.
Брати версію на 2 чи на 4 г ?
Для розумного будинку? краще 4.
Зніміть відео по Orange pi zero 3 що на її основі можна зробити які є допоміжні плати як на рахунок підключення ssd чи можна зробити якийсь медіаплеяр на подобі Arylic Up2stream або смарт ТВ бо по Raspberry Pi повно інфи а по Orange pi zero 3 дуже мало.
На основі Orange Pi Zero 3 можна створити цікаві проєкти, оскільки ця плата має потужний процесор Allwinner H618, підтримку до 4 ГБ оперативної пам’яті DDR3 та розширені можливості підключення. Ось кілька ідей, як її можна використати, а також інформація про допоміжні плати та підключення SSD.
📚 Ідеї проєктів на основі Orange Pi Zero 3
Медіаплеєр (аналог Arylic Up2stream або смарт-ТВ)
Завдяки підтримці 4K-відео та порту HDMI, плата ідеально підходить для створення мультимедійного центру:
ОС: Використовуйте Android або Linux (Armbian, Debian) з медіацентрами на основі Kodi чи Plex.
Аудіо: Додайте підсилювач через I2S або USB для підключення акустичних систем.
Розширення: Можна підключити зовнішній SSD або флеш-накопичувач для зберігання фільмів та музики.
Міні-сервер
Завдяки компактності плати, її можна використовувати як:
FTP-сервер.
Хмарне сховище (NextCloud).
DNS/Proxy-сервер.
IoT-хаб
Використовуйте GPIO-піни для підключення датчиків і виконавчих механізмів:
Розумний будинок.
Метеостанція.
Контроль освітлення чи температури.
Ігрова консоль
Запустіть RetroPie або подібні емулятори, щоб грати в класичні ігри.
Роутер або точка доступу
Завдяки Ethernet і Wi-Fi можна створити власний маршрутизатор або точку доступу.
AI та машинне навчання
Використовуйте плату як основу для простих проєктів штучного інтелекту (обробка даних з камер чи мікрофонів).
Дякую за відео. А планується порівняльне відео між міні пк на N100 та N3350? Цікаво дізнатися про особливості інсталяції, якщо є, чи суттєва різниця між ціми пк як для сервака розумного будинку і чи отримаємо ми якісь реальні плюшки якщо купляти N100 бо він дорожче, чи брати N3350 і не паритись бо для розумного будинку різниці в роботі ніякої небуде?
Нема особливостей інсталяції. N100 - швидший. Якщо є потреба в голосовому керуванні, або якість інші процеси, що навантажать проц - то n100. Якщо не плануєте голос, чи компілювати кожен день в esphome, чи відео шматок на телеграм відправляти, то малина, n4000 і навіть оранж зеро 3.
Настроил HA OS на матери от ноута. Потребление +- 5-6 W. Может кто подскажет как приручить Supla . Не могу настроить...
6:48 Мені більше подобається порівнювати процесорі на сайті cpubenchmark
Ага, там більшості аrm процесорів нема.
Rk3588 дуже навіть тягне. Але там і ціна більше N100
Не знаю як, а роутер більше ніж mqtt не потягне. Хоча можна зробити mqtt мост, і з'єднувати пристрої в іншій мережі з сервером, хоча тоді вже простіше зчепити дві мережі через VPN у роутері
Дивлячись які роутери, але на роутер ХА встановлювати - то для червонооких.
MicroSD карти можуть вилітати, а внутрішня пам'ять - ні? 🤦 Карту замінив і щастя. А купив нормальну і вона переживе будь-яку внутрішню пам'ять.
Вже років 4 користуюсь ssd накопичувачем. За 4 роки так і не вилетів.
microsd фізично не зробити такі ж витривалі, як ssd або mmc
І швидкі. Робив порівняння колись - microSd - 60 Мбайт/с, а SSD - до 500 Мбайт/с. На малині 4. Але ж і перезавантажуватись не потрібно кожен день.
Почитайте який тип памʼяті у сд карти і emmc яка розпаяна.
Спробую я краще встановити HA на NixOS, все одно з репозиторія ставиться. Якщо буде працювати стабільно то це буде нагато надійніше і стабільніше ніж на Debian.
Бажаю вам успіху.
@@bootuseua Дякую
я оце натрапив нарешті на хоч щось розумне у інтернеті по розумному будинку, бо до цього блогерів що я дивився - оглядали лише дичіну туйя, яка працює лише за наявності інтернету.
так от у мене питання, невже тут уже на стільки погано, ща самому треба паяти, самому треба щось програмувати, самому треба щось вишуковувати та на свій власний ризик суміщати? невже досі не вигадали чогось розумного для розумного будинку? невже немає на ринку пристроїв що так само просто синхронізуються як вайфайні пристрої туйя, плаг енд плей?
невже че мертва не розвинена ніша і нихто досі не здогадався, що людям треба щось просте і зрозуміле? покажіть мені людину що захоче розумний будинок коли дізнаеться що в усьому цьому треба колупатися?
чи я чогось не розумію у житті, чи це дійсно щось на стільки тупе, а видає себе за розумний будинок?
@@RAMB0DJOHN та все є.
@@bootuseua підкажіть де я можу з усім цим ознайомитись, чи то може вже був огляд, а я просто не знаю...