ОСТАТОЧНА КРАПКА В ДИСКУСІЇ facebook.com/share/p/15SyHkFHtG/ МОН внесло зміни в положення. Ніяких більше ТА/АБО))) детальніше тут: mon.gov.ua/npa/pro-vnesennia-zmin-do-polozhennia-pro-atestatsiiu-pedahohichnykh-pratsivnykiv-zareiestrovanyi-v-ministerstvi-iustytsii-ukrainy-30-zhovtnia-2024-roku-za-163442979?fbclid=IwY2xjawGZzcpleHRuA2FlbQIxMAABHZyYsyjJ0Ypq2j4xT7QlPPJsW46Xl2xmzYKRn892Zxjft778beM5NzMjGw_aem_02Khsb-ac2yXb5iIVXzv0Q Минулого року я виявився правим, успішно позачергово проатестувався у 2024 році, з 29 березня 2024 - вчитель вищої категорії. Очікую видалення з мережі усіх відео, якими задурювали людям голови. А від декого з опонентів, які відстоювали протилежну точку зору на загал, - ще й публічних вибачень (ці люди прочитали і знають!)
Боже, дякую Тобі, і Вам, пане Юрію, велика подяка за таке вчасне роз'яснення! Намагаюсь довести те ж саме вже другий місяць нашим освітнім чинушам, починаючи з директора і закінчуючи відділом освіти. Тепер у мене є офіційні документи, і я дуже хочу подивитися на їхні обличчя😆
@@okzersal6982 доброго дня. Підскажіть, будь ласка, на яку електронну адресу ви надсилали свої листи. Теж маю складну ситуацїю, та хочу отримати роз'яснення
Тільки прослухала вебінар на Всеосвіті: там спікер пожалілася на ці три умови, які "унеможливлюють" ініціативу. Дякую випадку, завдяки якому я переглянула Ваше відео!🙏💪
Доброї години доби, пане Юрію! Дуже вдячна за грамотне, ґрунтовне, підкріплене офіційними документами? роз`яснення. Готую розгляд нового Положення для педагогів, вичитую його та переглядаю різні вебінари. Дякую долі, що "направила" мене на цей сюжет. Якби не Ви, то я додала би до когорти ошуканих освітян ще якусь сотню (працюю консультантом ЦПРПП). Порада в кінці дуже слушна, візьму до уваги. Здоров`я Вам та натхнення. Перемоги нам!
Дякую за відгук! Приємно знати, що є справжні консультанти, які якісно виконують свою роботу. Успішних Вам виступів перед педагогами! Все буде Україна!
Надпотужно 🔥. Ґречно дякую Вам за прикладені зусилля, терпіння, старанність 👍... Най усе складається найкращим чином, для тих, чиє покликання ОСВІТА 🙏🌅🇺🇦
Напевне в жодному такому вебінарі спікери не підтверджували свої слова ніяким документом - іншими словами - несли нісенітницю. Я перестав вірити цим "трактувальникам", адже слухаючи їх можна потрапити в доволі неприємні ситуації.
Дякую, пане Юрію за таке роз'яснення! Дуже вчасно! Якби такі люди, як Ви, були співавторами нового Положення, впевнена, що питань майже не було б! Я проводжу атестацію педпрацівників і зараз чим далі - тим більше виникає питань та непорозумінь, а відповіді на них від різних посадових осіб дуже різняться і вся відповідальність лягає на керівника та атестаційну комісію. Було б чудово, якби Ви вели такий тематичний блог на допомогу освітянам! Ще раз велике дякую Вам за детальне роз'яснення та підказки! Миру всім та скорішої Перемоги!
Дякую за відгук! Радий, що роз'яснення стало у пригоді! Стосовно блогу, ідея цікава, я подумаю над цим. Але набагато краще буде, якщо до розбору кожного дискусійного питання будуть активно підключатися як звичайні педагоги, так і люди з досвідом роботи в тих же атестаційних комісіях різних рівнів. Тоді якість контенту з роз'ясненнями та "дорожньою картою" дій в певних ситуаціях буде набагато вищою!
@@allaandronova7097 Добрий день! Вимагайте письмову відмову, адже лише з нею можна звертатися до суду. Хоча надіюся, що ваша атестаційна комісія вчасно одумається. Успіхів Вам!
Правда почала колоти в очі, не пройшло і доби. Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Києва (так, саме той, працівниця якого з іронією уявляла як будуть відмовляти педагогам у позачерговій атестації) відключив коментарі до свого відео з "роз'ясненням" на TH-cam)) Тобто вносити в вуха педагогічних працівників хибне трактування офіційних документів МОН можна, а от визнати свої помилки - ні? Нормальна позиція, браво! Не соромно?
Набридла позиція наших законотворців, таке враження, що навмисно стикають людей лобами. Кожна позиція повинна бути чітко розʼяснена а не була полем для дебатів
Позицію законотворців я ще зрозуміти можу - їм до простих смертних байдуже. А от позицію "тлумачів", які кожну норму трактують не як дозвіл, а як заборону, щоб перетворити працівника на безправного раба - таку позицію я ніколи не зрозумію і не прийму.
На здоров'я! Тримайте лінк, заповнюйте електронну форму і очікуйте відповіді протягом 30 днів: mon.gov.ua/ua/ministerstvo/gromadskosti/zvernennya-gromadyan/elektronne-zvernennya
@@okzersal6982 Відповіді на листи і звернення, які ви отримуєте з сайту, не мають статусу офіційного документа. Вони не можуть бути опубліковані у ЗМІ чи використані у вигляді посилань як офіційна відповідь, оскільки, згідно з законодавством України, офіційними вважаються тільки ті документи, які отримані у письмовому вигляді. А мені потрібен офіційний лист...
Вітаю! Прошу вас допомогти у вирішенні такого питання, У 2021 році атестувалася позачергово, маю намір атестуватися ще раз - позачергово у 2024. При цьому маю необхідний стаж, години курсів і бажання. Та адміністрація роз’яснила що двічі поспіль позачергово атестуватися не можна. Чи це так? І на який документ можна опиратися у разі своєї правоти? Дякую за відповідь!
Єдиний документ, на який потрібно спиратися - це Положення про атестацію педагогічних працівників. Я теж позачергово атестувався в 2021 і подаю документи на позачергову атестацію цього навчального року. Жодних підстав відмовити Вам у прийнятті заяви адміністрація не має. Позачергово атестувався можна хоч сто раз підряд. В Положенні немає заборони стосовно цього, в інших нормативно-правових документах, які регламентують сферу освіти, - теж немає. Раджу подати заяву до атестаційної комісії про бажання атестуватися позачергово. Її приймуть і аж бігом, оскільки необгрунтована відмова (зокрема така, про яку Ви написали у запитанні) - це підстава для виграшної для Вас судової справи, з усіма наслідками для атестаційної комісії, яка порушить Ваші права такою відмовою. Для перестрахування можете офіційно звернутися до МОН за роз'ясненням, але враховуйте, що, згідно чинного законодавства, відповідь Вам нададуть протягом 30 днів.
Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, куди Ви писали звернення (маю теж спірні питання щодо позачергової атестації) та скільки часу чекали відповідь? Дякую.
Добрий вечір! Звертався через офіційні сайти МОН та Служби освітнього омбудсмена. Звернення оформляв через спеціальні форми на сайтах. Від моменту подачі звернення до відповіді пройшло 24 календарні дні (згідно чинного законодавства, відповідь Вам в будь якому разі нададуть в термін до 30 календарних днів).
Доброго дня, Ви зробили дуже велику роботу! У мене є питання: згідно з наданим роз'ясненням працівник, що підпадає під пункт 8 і 9 може подавати заяву на позачергову атестацію, терміну періодичності подачі заяв в даному положенні немає. Отже, якщо я атестувався в 2022 році, то можу подавати заяву І категорію на 2024 рік, оскільки маю 7 років стажу і вищу освіту. Наприклад, мені присвоїли І категорію, через рік я можу подати ще раз заяву на вищу, бо знову ж маю уже 8 років стажу і вищу освіту?
Доброго часу доби! В теорії так, згідно тексту Положення, Ви можете позачергово атестуватися в 2024. Однак, я радив би Вам звернутися до МОН та до Освітнього омбудсмена і описати у зверненні саме Вашу ситуацію. Адже мої поради Ви, на жаль, не зможете докласти у вигляді паперових офіційних документів до спірної справи, яка в теорії може виникнути, якщо Ваша коса натрапить на камінь позиції атестаційної комісії Вашого закладу освіти. У Вас є час до 20 грудня. Якщо Ви напишете звернення з проханням про роз'яснення щодо Вашої ситуації сьогодні, то максимум через 30 днів отримаєте офіційні відповіді від МОН щодо правомірності Ваших дій. Тому не зволікайте. Щиро бажаю Вам успіхів!
Дякую, подивилась вебінар на Всеосвіті, там теж дали неправдиву інформацію, на жаль( Підкажіть, будь ласка, якщо атестувалась в 2023, я можу зараз подати на позачергову, щоб підвищити категорію?
Питання непросте. В теорії так, адже в положенні є пункт про міжатестаційний період (3 роки), якого потрібно дотримуватися, за вийнятком позачергової атестації педагогічного працівника за його ініціативою. А питання щодо ініціативи я "закрив" у своєму відео). Однак, на практиці, я не впевнений, а тому я б Вам рекомендував напряму звернутися з проханням про роз'яснення до МОН. Час у Вас ще є, аж до грудня місяця. Якщо напишете звернення сьогодні - максимум через 30 днів отримаєте результат. Успіхів!
нічого дивного, що положення таке "багатогранне"! Ви бачили виступ розробника??? Це ж не єдина колізія!!! воно мало бути впроваджено ще минулого року і я дивуюсь, чому за додатковий рік його елементарно не дали на вичитку ЮРИСТАМ!!!
Колізій маса, я з Вами погоджуюся. Я взяв лише один аспект, оскільки в мене щодо нього виникла певна "дискомунікація" з деякими людьми. Щодо вичиток і трактувань - на мою думку нормативно-правові документи не мають містити різночитань, а повинні бути чіткими за своєю суттю, щоб унеможливити двояке трактування інформації у них.
Дякую за відео! А що з питанням строків? Який мінімальний просіжок часу має бути між крайньою атестацією до позачергової? П.7 говорить про не меньше ніж три роки і знову посилається на ініціативу працівника.
Будь ласка! Погортайте коментарі, на це запитання я відповідав, але продублюю для Вас. Якщо позачергово за ініціативою педпрацівника - то в положенні є інформація, що строки не враховуються. Однак я Вам рекомендую офіційно звернутися з листом щодо роз'яснення до МОН з цього приводу, де опишете Вашу ситуацію. Думаю, що відповідь від творців Положення буде найкращим варіантом для розв'язання цього питання!
А навіщо тоді атестація взагалі, коли за ініциативою працівника можно коли хочешь і нічого для цього не потрібно? Вам не здається це дивним. Так за пару раз отримаєшь вищу ничого не роблячи. Дивно.
@@НаталіяКуліш-м5к В Профстандарті чітко написано критерії, яким повинен відповідати педагогічний працівник на кожну кваліфікаційну категорію, а також перелік компетентностей, якими він має володіти. Можете спробувати "нічого не робити" і проатестуватися - хоч позачергово, хоч планово. Якщо в атестаційній комісії будуть хоч по мінімуму компетентні люди, то результат атестації Вам не сподобається.
Будь ласка. Позачергову атестацію можна ініціювати, якщо у Вас виконані вимоги щодо стажу (7 років на вищу категорію, 5 років на першу і три роки на другу) та є 150 годин курсів підвищення кваліфікації за останні 5 років. Рекомендую ще й звернути увагу на міжатестаційний період (повинно пройти 3 роки з моменту попередньої атестації) хоча і тут є теж різночитання, на яке хоч ще одне відео знімай.
У попередньому Положенні для атестації на 2 кат. стаж мав бути не менше 2-х років. Вважаю, що потрібно повернути цю норму для підтримки молодих освітян.
Добрий вечір. Працюю 4 рік у ОЗЗСО, жодного разу не атестувалась, повна вища освіта, спеціаліст. Чи можу я позачергово атестуватись, адже атестуюсь вперше? Минулого року мені відмовили, причина: недостатньо стажу.
@@okzersal6982скажіть, будь ласка, який стаж обов'язково потрібен, я почула 7 років у відео, або не так зрозуміла,а ви пишете в коментарі ,можна, якщо 4. Я теж маю 6 років педагогічного досвіду. Але не сім. Буду вдячна за відповідь. Відео надзвичайно корисне!
Скажіть, будь ласка, ви подавали електронне чи письмове звернення? Як довго чекали відповіді? Через цю плутанину з та/або лише тепер отямилась, що я повинна мати право позачергового атестуватись, але керівник вимагає підтвердження роз'яснення 😢
У нашому закладі освіти рівно 15 педагогів, хто нас атестуватиме: комісія І рівня чи ІІ рівня? Різні інституції районного, обласного і навіть державного рівня трактують цю норму Положення по різному. Де правда? Буду вдячна за відповідь.
В самому Положенні тут 100% колізія, однак я натрапляв на роз'яснення від Профспілки, де була інформація щодо атестації у закладі освіти з кількістю 15 педпрацівників рівно. В такому випадку, згідно інформації від профспілки, цей педколектив атестує комісія 2 рівня.
Дякую. Так, я читала їхні роз"яснення, профспілки дійсно дотримуються такої точки зору. А от деректорат дошкільної та інклюзивної освіти на чолі з Неряновою Світланою Іванівною у телефонній розмові радять проводити атестацію у закладі, посилаючись на прикру помилку у трактуванні зазначеного моменту. Та й керівництво Інституту післядипломної освіти Чернівецької області радить утворювати атестаційну комісію у закладі... Ми направили листи у різні державні інстанції, але переживаємо, щоб не було надто пізно і не нести відповідальність за незаконність дій... В будь-якому випадку, дякую за відповідь.
@@ВалентинаПлінгей Успіхів Вам! Ви правильно зробили, що відправили офіційні запити, бо слова до діла не пришиєш. А з приводу прикрих помилок, то їх потрібно виправляти, а не чекати поки вони не менш прикро вплинуть на людські долі.
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо педпрацівник хоче позачергово атестуватися на вищу категорію, працює в закладі ФПО, атестується на рівні закладу чи Департаменту. Бо мені пояснили, що за новим Положенням присвоюють категорії педпрацівникам у закладі, де він працює. А на рівні Департаменту атестуються директори, заступники.
Доброго часу доби! На жаль, я не є працівником закладу передвищої фахової освіти, тому об'єктивно трактувати положення у цьому напрямку не можу. Однак, в самому Положенні присвоєння усіх категорій включно з вищою - це прерогатива власне навчальних закладів. Управління освіти, Департаменти та інші інституції, які мають повноваження здійснювати управління освітою в межах територіальних громад, є атестаційнии комісіями 2 рівня, які за новим Положенням про атестацію педагогічних працівників є апеляційними інстанціями.
Так. Однак рахунок ведеться не за міжатестаційний період, а за останні 5 років. Якщо атестуватиметеся в 2023-2024 н.р, то підійдуть всі курси пройдені з 2019-2020 н.р. включно.
Чи може хтось підказати, чи є проблема в тому, що я маю в цьому році чергову атестацію на другу категорію, але хочу подати заяву на позачергову атестацію на першу категорію? Це має якесь значення?
Хочу отримати консультацію з атестації педагогічного працівника. Мене атестувати 2023р на 11 розряд по диплому бакалавра, у 2023 році я отримала диплом магістра, чи можна мені атестуватись 2024р позачергово маючи педагогічного стажу 10 років на 1 категорію.
Доброго дня! Цього року, на жаль, атестуватися у Вас уже не вийде, адже заяву про позачергову атестацію потрібно було подати у грудні 2023. Другий момент - якщо за результатами попередньої атестації Вам присвоїли 11 тарифний розряд, то при наступній атестації Ви можете отримати лише 12 тарифний розряд, адже в Положенні чітко прописано ', що кваліфікаційні категорії присвоюються поступово. Моя порада - зараз іде процесс обговорення змін до Положення про атестацію. Не виключено, що з вересня 2024 будемо мати вкотре нове Положення. Слідкуйте за змінами у ньому, адже те, що неможливе сьогодні може стати цілком реальним завтра.
@@okzersal6982 дякую.Але я ще консультувалась з юристом профспілки то вона сказала що можу на 1 категорію стаж років позволяє , в положенні теж є таки цікавий вираз "Кваліфікаційні категорії та педагогічні звання ,ЯК ПРАВИЛО,присвоюються послідовно .
@@ІраПирч в такому разі запитайте, чи готовий юрист профспілки відстоювати Ваші інтереси у суді, у разі, якщо атестаційна комісія присвоїть вам послідовну наступну категорію, хоча в заяві Ви вказуватимете, що хочете атестуватися без дотримання послідовності кваліфікаційних категорій. З практики можу Вам сказати, що навіть педагоги, які пройшли сертифікацію і мають достатньо стажу, все одно отримують наступну за черговістю категорію.
ОСТАТОЧНА КРАПКА В ДИСКУСІЇ
facebook.com/share/p/15SyHkFHtG/
МОН внесло зміни в положення. Ніяких більше ТА/АБО)))
детальніше тут:
mon.gov.ua/npa/pro-vnesennia-zmin-do-polozhennia-pro-atestatsiiu-pedahohichnykh-pratsivnykiv-zareiestrovanyi-v-ministerstvi-iustytsii-ukrainy-30-zhovtnia-2024-roku-za-163442979?fbclid=IwY2xjawGZzcpleHRuA2FlbQIxMAABHZyYsyjJ0Ypq2j4xT7QlPPJsW46Xl2xmzYKRn892Zxjft778beM5NzMjGw_aem_02Khsb-ac2yXb5iIVXzv0Q
Минулого року я виявився правим, успішно позачергово проатестувався у 2024 році, з 29 березня 2024 - вчитель вищої категорії.
Очікую видалення з мережі усіх відео, якими задурювали людям голови. А від декого з опонентів, які відстоювали протилежну точку зору на загал, - ще й публічних вибачень (ці люди прочитали і знають!)
Боже, дякую Тобі, і Вам, пане Юрію, велика подяка за таке вчасне роз'яснення! Намагаюсь довести те ж саме вже другий місяць нашим освітнім чинушам, починаючи з директора і закінчуючи відділом освіти. Тепер у мене є офіційні документи, і я дуже хочу подивитися на їхні обличчя😆
На здоров'ячко! Користуйтеся! Від щирого серця бажаю приємного перегляду реакції на обличчях Ваших опонентів!
@@okzersal6982 доброго дня. Підскажіть, будь ласка, на яку електронну адресу ви надсилали свої листи. Теж маю складну ситуацїю, та хочу отримати роз'яснення
Дякую. Ви дуже допомогли. І думка в кінці вашого відео дуже мені особисто імпонує. Все вірно сказано, я вважаю.
Дякую за відгук! Радий, що відео виявилося Вам корисним, а висловлені думки - близькими!
Пане Юрію, щиро дякую Вам за таке вичерпне висвітлення такого болючого питання!!!
Будь-ласка!)
Тільки прослухала вебінар на Всеосвіті: там спікер пожалілася на ці три умови, які "унеможливлюють" ініціативу. Дякую випадку, завдяки якому я переглянула Ваше відео!🙏💪
Будь ласка! Засилля некомпетентних "тлумачів" реально зашкалює. Цікаво, на які офіційні документи вони спираються у своїх фантазіях?)
Дякую Вам за прецедент!!!
На здоров'я!
До речі, я успішно позачергово отримав свою вищу категорію. Чого і бажаю усім Вам!
Доброї години доби, пане Юрію! Дуже вдячна за грамотне, ґрунтовне, підкріплене офіційними документами? роз`яснення. Готую розгляд нового Положення для педагогів, вичитую його та переглядаю різні вебінари. Дякую долі, що "направила" мене на цей сюжет. Якби не Ви, то я додала би до когорти ошуканих освітян ще якусь сотню (працюю консультантом ЦПРПП). Порада в кінці дуже слушна, візьму до уваги. Здоров`я Вам та натхнення. Перемоги нам!
Дякую за відгук! Приємно знати, що є справжні консультанти, які якісно виконують свою роботу. Успішних Вам виступів перед педагогами! Все буде Україна!
Щиро дякую вам , що ви так розумно та принципово відкрили це словоблуддя
Будь ласка! Радий, що відео стало Вам у нагоді!
Надпотужно 🔥. Ґречно дякую Вам за прикладені зусилля, терпіння, старанність 👍... Най усе складається найкращим чином, для тих, чиє покликання ОСВІТА 🙏🌅🇺🇦
Щиро дякую за відгук! І Вам усіляких гараздів!
Щиро дякую. пане Юрію, я погоджуюсь з вами, а тепер ще й маю підтвердження своєї думки
Дякую за роз'яснення! Прослухала вже 4 вебінари і в 3 з них додаткові умови були обов'язковими.
Напевне в жодному такому вебінарі спікери не підтверджували свої слова ніяким документом - іншими словами - несли нісенітницю. Я перестав вірити цим "трактувальникам", адже слухаючи їх можна потрапити в доволі неприємні ситуації.
Дякую, пане Юрію, що роз'яснили та підтвердили це документами. Бажаю вам вдалої атестації.
Дякую!)
Дякуємо, що пильнуєте😊
Дякую, пане Юрію, за вичерпне роз'яснення.
На здоров'я! Радий, що стало у пригоді!
Дякую Вам за проведену роботу. Чітке роз'яснення положення. Тепер усе стало зрозуміло
Будь ласка!
Щиро дякую!
Дякую, пане Юрію за таке роз'яснення! Дуже вчасно! Якби такі люди, як Ви, були співавторами нового Положення, впевнена, що питань майже не було б! Я проводжу атестацію педпрацівників і зараз чим далі - тим більше виникає питань та непорозумінь, а відповіді на них від різних посадових осіб дуже різняться і вся відповідальність лягає на керівника та атестаційну комісію. Було б чудово, якби Ви вели такий тематичний блог на допомогу освітянам!
Ще раз велике дякую Вам за детальне роз'яснення та підказки! Миру всім та скорішої Перемоги!
Дякую за відгук! Радий, що роз'яснення стало у пригоді!
Стосовно блогу, ідея цікава, я подумаю над цим. Але набагато краще буде, якщо до розбору кожного дискусійного питання будуть активно підключатися як звичайні педагоги, так і люди з досвідом роботи в тих же атестаційних комісіях різних рівнів. Тоді якість контенту з роз'ясненнями та "дорожньою картою" дій в певних ситуаціях буде набагато вищою!
Аплодую Вам колега, вдалої атестації.Як на мене, можна і головою ПК обирати.
Дякую!
Дякую, колего! Дуже часто стикаюся з неправдивими роз'ясненнями на різноманітних вебінарах. А Вам вдалої атестації!!!
Дякую Вам!
th-cam.com/users/liveIWTYrWIWWrY?si=_1tmrybh1QNI0w-T
Ось вище у вебінарі ще один приклад вільного тлумачення, з чим я теж абсолютно не згодна
Дуже вам вдячна за роз'яснення
Будь ласка! Радий, що стало у нагоді.
Дуже Вам ДЯКУЮ!
На здоров'я!
Добрий день, дякую за роз'ясненнями. Теж відмовили в атестації, посилаючись на пункт 6. Буду відстоювати свої права.
@@allaandronova7097 Добрий день! Вимагайте письмову відмову, адже лише з нею можна звертатися до суду. Хоча надіюся, що ваша атестаційна комісія вчасно одумається.
Успіхів Вам!
Дякую, колего. Вдалої атестації.
Дякую!
Дякую. Вдалої Вам атестації.
Дякую!
Правда почала колоти в очі, не пройшло і доби. Центр професійного розвитку педагогічних працівників м. Києва (так, саме той, працівниця якого з іронією уявляла як будуть відмовляти педагогам у позачерговій атестації) відключив коментарі до свого відео з "роз'ясненням" на TH-cam))
Тобто вносити в вуха педагогічних працівників хибне трактування офіційних документів МОН можна, а от визнати свої помилки - ні? Нормальна позиція, браво! Не соромно?
Все вірно, все написане в Положенні чорним по білому, але хтось з бурною уявою починає трактувати по-своєму та вводить педагогів в оману)
Дякую 👍
Будь ласка!
Дякую)
Будь ласка!
Дякую
На здоров'я! Нехай стає у пригоді!
Є маса питань! Спасибі за деталізацію одного із них
Будь ласка!
Набридла позиція наших законотворців, таке враження, що навмисно стикають людей лобами. Кожна позиція повинна бути чітко розʼяснена а не була полем для дебатів
Позицію законотворців я ще зрозуміти можу - їм до простих смертних байдуже. А от позицію "тлумачів", які кожну норму трактують не як дозвіл, а як заборону, щоб перетворити працівника на безправного раба - таку позицію я ніколи не зрозумію і не прийму.
Добрий вечір!
Можете, будь ласка, скинути відповідь МОН
Добрий день! Можете надати свою електронну пошту, щоб проконсультуватися з Вами?
Щиро дякую вам за розʼяснення! Підкажіть будь ласка на яку електронну адресу ви надсилали листа в МОН? Теж маю подібну ситуацію…
На здоров'я! Тримайте лінк, заповнюйте електронну форму і очікуйте відповіді протягом 30 днів:
mon.gov.ua/ua/ministerstvo/gromadskosti/zvernennya-gromadyan/elektronne-zvernennya
@@okzersal6982 Відповіді на листи і звернення, які ви отримуєте з сайту, не мають статусу офіційного документа. Вони не можуть бути опубліковані у ЗМІ чи використані у вигляді посилань як офіційна відповідь, оскільки, згідно з законодавством України, офіційними вважаються тільки ті документи, які отримані у письмовому вигляді. А мені потрібен офіційний лист...
Вітаю! Прошу вас допомогти у вирішенні такого питання, У 2021 році атестувалася позачергово, маю намір атестуватися ще раз - позачергово у 2024. При цьому маю необхідний стаж, години курсів і бажання. Та адміністрація роз’яснила що двічі поспіль позачергово атестуватися не можна. Чи це так? І на який документ можна опиратися у разі своєї правоти? Дякую за відповідь!
Єдиний документ, на який потрібно спиратися - це Положення про атестацію педагогічних працівників. Я теж позачергово атестувався в 2021 і подаю документи на позачергову атестацію цього навчального року. Жодних підстав відмовити Вам у прийнятті заяви адміністрація не має. Позачергово атестувався можна хоч сто раз підряд. В Положенні немає заборони стосовно цього, в інших нормативно-правових документах, які регламентують сферу освіти, - теж немає.
Раджу подати заяву до атестаційної комісії про бажання атестуватися позачергово. Її приймуть і аж бігом, оскільки необгрунтована відмова (зокрема така, про яку Ви написали у запитанні) - це підстава для виграшної для Вас судової справи, з усіма наслідками для атестаційної комісії, яка порушить Ваші права такою відмовою.
Для перестрахування можете офіційно звернутися до МОН за роз'ясненням, але враховуйте, що, згідно чинного законодавства, відповідь Вам нададуть протягом 30 днів.
@@okzersal6982, щиро вдячна за допомогу та таку грунтовну відповідь! Сил та наснаги Вам!
@@kseniaksenia1874 Дякую! Вдалої атестації!
06:50
Добрий вечір. Скажіть, будь ласка, куди Ви писали звернення (маю теж спірні питання щодо позачергової атестації) та скільки часу чекали відповідь? Дякую.
Добрий вечір! Звертався через офіційні сайти МОН та Служби освітнього омбудсмена. Звернення оформляв через спеціальні форми на сайтах. Від моменту подачі звернення до відповіді пройшло 24 календарні дні (згідно чинного законодавства, відповідь Вам в будь якому разі нададуть в термін до 30 календарних днів).
@@okzersal6982 чи не могли б Ви надати посилання на сторінку з формою для звернення? Буду дуже вдячна.
Доброго дня, Ви зробили дуже велику роботу! У мене є питання: згідно з наданим роз'ясненням працівник, що підпадає під пункт 8 і 9 може подавати заяву на позачергову атестацію, терміну періодичності подачі заяв в даному положенні немає. Отже, якщо я атестувався в 2022 році, то можу подавати заяву І категорію на 2024 рік, оскільки маю 7 років стажу і вищу освіту. Наприклад, мені присвоїли І категорію, через рік я можу подати ще раз заяву на вищу, бо знову ж маю уже 8 років стажу і вищу освіту?
Доброго часу доби! В теорії так, згідно тексту Положення, Ви можете позачергово атестуватися в 2024. Однак, я радив би Вам звернутися до МОН та до Освітнього омбудсмена і описати у зверненні саме Вашу ситуацію. Адже мої поради Ви, на жаль, не зможете докласти у вигляді паперових офіційних документів до спірної справи, яка в теорії може виникнути, якщо Ваша коса натрапить на камінь позиції атестаційної комісії Вашого закладу освіти. У Вас є час до 20 грудня. Якщо Ви напишете звернення з проханням про роз'яснення щодо Вашої ситуації сьогодні, то максимум через 30 днів отримаєте офіційні відповіді від МОН щодо правомірності Ваших дій. Тому не зволікайте. Щиро бажаю Вам успіхів!
Дякую, подивилась вебінар на Всеосвіті, там теж дали неправдиву інформацію, на жаль( Підкажіть, будь ласка, якщо атестувалась в 2023, я можу зараз подати на позачергову, щоб підвищити категорію?
Питання непросте. В теорії так, адже в положенні є пункт про міжатестаційний період (3 роки), якого потрібно дотримуватися, за вийнятком позачергової атестації педагогічного працівника за його ініціативою. А питання щодо ініціативи я "закрив" у своєму відео). Однак, на практиці, я не впевнений, а тому я б Вам рекомендував напряму звернутися з проханням про роз'яснення до МОН. Час у Вас ще є, аж до грудня місяця. Якщо напишете звернення сьогодні - максимум через 30 днів отримаєте результат. Успіхів!
нічого дивного, що положення таке "багатогранне"! Ви бачили виступ розробника??? Це ж не єдина колізія!!! воно мало бути впроваджено ще минулого року і я дивуюсь, чому за додатковий рік його елементарно не дали на вичитку ЮРИСТАМ!!!
Колізій маса, я з Вами погоджуюся. Я взяв лише один аспект, оскільки в мене щодо нього виникла певна "дискомунікація" з деякими людьми. Щодо вичиток і трактувань - на мою думку нормативно-правові документи не мають містити різночитань, а повинні бути чіткими за своєю суттю, щоб унеможливити двояке трактування інформації у них.
Дякую за відео! А що з питанням строків? Який мінімальний просіжок часу має бути між крайньою атестацією до позачергової? П.7 говорить про не меньше ніж три роки і знову посилається на ініціативу працівника.
Будь ласка! Погортайте коментарі, на це запитання я відповідав, але продублюю для Вас. Якщо позачергово за ініціативою педпрацівника - то в положенні є інформація, що строки не враховуються. Однак я Вам рекомендую офіційно звернутися з листом щодо роз'яснення до МОН з цього приводу, де опишете Вашу ситуацію. Думаю, що відповідь від творців Положення буде найкращим варіантом для розв'язання цього питання!
А навіщо тоді атестація взагалі, коли за ініциативою працівника можно коли хочешь і нічого для цього не потрібно? Вам не здається це дивним. Так за пару раз отримаєшь вищу ничого не роблячи. Дивно.
@@НаталіяКуліш-м5к В Профстандарті чітко написано критерії, яким повинен відповідати педагогічний працівник на кожну кваліфікаційну категорію, а також перелік компетентностей, якими він має володіти. Можете спробувати "нічого не робити" і проатестуватися - хоч позачергово, хоч планово. Якщо в атестаційній комісії будуть хоч по мінімуму компетентні люди, то результат атестації Вам не сподобається.
Дякую Вам дуже. Чи правильно я зрозуміла, що позачергову атестацію можна пройти якщо педагогічний стаж не менше 7 років? Буду вдячна за відповідь
Будь ласка. Позачергову атестацію можна ініціювати, якщо у Вас виконані вимоги щодо стажу (7 років на вищу категорію, 5 років на першу і три роки на другу) та є 150 годин курсів підвищення кваліфікації за останні 5 років. Рекомендую ще й звернути увагу на міжатестаційний період (повинно пройти 3 роки з моменту попередньої атестації) хоча і тут є теж різночитання, на яке хоч ще одне відео знімай.
@@okzersal6982 дякую
У попередньому Положенні для атестації на 2 кат. стаж мав бути не менше 2-х років. Вважаю, що потрібно повернути цю норму для підтримки молодих освітян.
Так, міжатестаційний період у три роки - це календарних три роки між датами атестації.
Дуже цікавить це питання!!!!! Чекатиму відео!
Добрий вечір. Працюю 4 рік у ОЗЗСО, жодного разу не атестувалась, повна вища освіта, спеціаліст. Чи можу я позачергово атестуватись, адже атестуюсь вперше? Минулого року мені відмовили, причина: недостатньо стажу.
Добрий вечір! Згідно нового Положення про атестацію, яке набуло чинності з 1 вересня 2023 року, - так, можете.
@@okzersal6982 щиро дякую)
@@okzersal6982скажіть, будь ласка, який стаж обов'язково потрібен, я почула 7 років у відео, або не так зрозуміла,а ви пишете в коментарі ,можна, якщо 4. Я теж маю 6 років педагогічного досвіду. Але не сім. Буду вдячна за відповідь. Відео надзвичайно корисне!
Скажіть, будь ласка, ви подавали електронне чи письмове звернення? Як довго чекали відповіді? Через цю плутанину з та/або лише тепер отямилась, що я повинна мати право позачергового атестуватись, але керівник вимагає підтвердження роз'яснення 😢
Звертався через електронну форму на сайті Освітнього омбудсмена та на сайті МОН. Відповідь отримав протягом 30 днів
У нашому закладі освіти рівно 15 педагогів, хто нас атестуватиме: комісія І рівня чи ІІ рівня? Різні інституції районного, обласного і навіть державного рівня трактують цю норму Положення по різному. Де правда? Буду вдячна за відповідь.
В самому Положенні тут 100% колізія, однак я натрапляв на роз'яснення від Профспілки, де була інформація щодо атестації у закладі освіти з кількістю 15 педпрацівників рівно. В такому випадку, згідно інформації від профспілки, цей педколектив атестує комісія 2 рівня.
Дякую. Так, я читала їхні роз"яснення, профспілки дійсно дотримуються такої точки зору. А от деректорат дошкільної та інклюзивної освіти на чолі з Неряновою Світланою Іванівною у телефонній розмові радять проводити атестацію у закладі, посилаючись на прикру помилку у трактуванні зазначеного моменту. Та й керівництво Інституту післядипломної освіти Чернівецької області радить утворювати атестаційну комісію у закладі... Ми направили листи у різні державні інстанції, але переживаємо, щоб не було надто пізно і не нести відповідальність за незаконність дій... В будь-якому випадку, дякую за відповідь.
@@ВалентинаПлінгей Успіхів Вам! Ви правильно зробили, що відправили офіційні запити, бо слова до діла не пришиєш. А з приводу прикрих помилок, то їх потрібно виправляти, а не чекати поки вони не менш прикро вплинуть на людські долі.
Добрий день! Підкажіть, будь ласка, якщо педпрацівник хоче позачергово атестуватися на вищу категорію, працює в закладі ФПО, атестується на рівні закладу чи Департаменту. Бо мені пояснили, що за новим Положенням присвоюють категорії педпрацівникам у закладі, де він працює. А на рівні Департаменту атестуються директори, заступники.
Доброго часу доби! На жаль, я не є працівником закладу передвищої фахової освіти, тому об'єктивно трактувати положення у цьому напрямку не можу. Однак, в самому Положенні присвоєння усіх категорій включно з вищою - це прерогатива власне навчальних закладів. Управління освіти, Департаменти та інші інституції, які мають повноваження здійснювати управління освітою в межах територіальних громад, є атестаційнии комісіями 2 рівня, які за новим Положенням про атестацію педагогічних працівників є апеляційними інстанціями.
Якщо з попередньої атестації пройшло 3 роки, теж потрібні 150 годин, для наступної атестації? Дякую.
Так. Однак рахунок ведеться не за міжатестаційний період, а за останні 5 років. Якщо атестуватиметеся в 2023-2024 н.р, то підійдуть всі курси пройдені з 2019-2020 н.р. включно.
Чи може хтось підказати, чи є проблема в тому, що я маю в цьому році чергову атестацію на другу категорію, але хочу подати заяву на позачергову атестацію на першу категорію? Це має якесь значення?
На жаль, згідно нового Положення про атестацію педагогічних працівників, атестуватися "через категорію" не можна.
@@okzersal6982 а якже п. 9 і п. 11 розділу І? Бачу, що людям приходить відповідь з МОН, що можна ☺️
А чи можна побачити таку відповідь, будь ласка? Також цікавить.
Хочу отримати консультацію з атестації педагогічного працівника. Мене атестувати 2023р на 11 розряд по диплому бакалавра, у 2023 році я отримала диплом магістра, чи можна мені атестуватись 2024р позачергово маючи педагогічного стажу 10 років на 1 категорію.
Доброго дня! Цього року, на жаль, атестуватися у Вас уже не вийде, адже заяву про позачергову атестацію потрібно було подати у грудні 2023. Другий момент - якщо за результатами попередньої атестації Вам присвоїли 11 тарифний розряд, то при наступній атестації Ви можете отримати лише 12 тарифний розряд, адже в Положенні чітко прописано ', що кваліфікаційні категорії присвоюються поступово.
Моя порада - зараз іде процесс обговорення змін до Положення про атестацію. Не виключено, що з вересня 2024 будемо мати вкотре нове Положення. Слідкуйте за змінами у ньому, адже те, що неможливе сьогодні може стати цілком реальним завтра.
@@okzersal6982 дякую.Але я ще консультувалась з юристом профспілки то вона сказала що можу на 1 категорію стаж років позволяє , в положенні теж є таки цікавий вираз "Кваліфікаційні категорії та педагогічні звання ,ЯК ПРАВИЛО,присвоюються послідовно .
@@ІраПирч в такому разі запитайте, чи готовий юрист профспілки відстоювати Ваші інтереси у суді, у разі, якщо атестаційна комісія присвоїть вам послідовну наступну категорію, хоча в заяві Ви вказуватимете, що хочете атестуватися без дотримання послідовності кваліфікаційних категорій. З практики можу Вам сказати, що навіть педагоги, які пройшли сертифікацію і мають достатньо стажу, все одно отримують наступну за черговістю категорію.
@@okzersal6982 щиро дякую.
@@okzersal6982 щиро вдячна.
Дякую!
Будь ласка!
Дякую)
Будь ласка!
Дякую
Будь ласка!
Дякую
Дякую !
Будь ласка!