Super video, začínám se sledováním, znám pouze základní věci takže pro mne jsou ty videa hodně poučné,jak se v tom aspoň trošku s touto problematikou obeznámen!!!Držím Vám palce, jste super a pokračujte!!!!
Videá sú skvelé, držím palce, streamujem Tidal na CA851N prepojené XLR. Moja pripomienka k tomuto videu : Viac by som vo videu vysvetli rozdiel divákom keď zostremujú v mobile a následne to prehrajú cez modrý zub ďalej do zosilovača. Už som to viackrát vysvetloval ľuďom čo nie sú doma vo svete hifi ale sú ochotní minúť dosť peňazí na tento účel a nie je to každému hneď jasné. P.S.: tykajte si.
Slovy klasika : "Nemusí se vám to líbit, nemusíte s tím souhlasit, ale je to maximum, co proti tomu můžete udělat". Jsem ze staré školy, takže moc nechápu a neuznávám některá "vylepšení" pohodlí života : moderní asistenty v autech, digitalizace domácností a v neposlední řadě streamování hudby. Není nad to, když sáhnu do své hudební knihovny (900 CD vše originály, žádná kopie) a vyberu si, co chci poslouchat. Fyzicky si na to CD sáhnu, pokochám se bookletem a zaposlouchám se. Totéž mám i s knížkami - nechci elektronické knihy. Chápu současnou generaci, která chce mít všechno ihned a bez pracovní činnosti navíc, ale já to tak nemám. Ať se daří.
To je iný level. Tzv. "hardvérovỷ". Mať vlastný jukebox. Dnes je ale iná doba a hudba sa strímuje a ťahá z netu. Tieź som stará plechovica a mám rád ak mám obľúbenú hudbu doma a nie niekde na serveri v Burkina Faso. Ďalšia vec je že audio cd už dnes nepostačuje a počúva sa kvalitnejšia hudba ktorá sa viac snaží z diaľky priblížiť tomu analógovemu signálu, ktorý umelec nahral v štúdiu. V dobrom štúdiu.
@@rudoradovy6778 Souhlasím s Vámi, že současná CD nejsou optimální, když CD začínaly, tak měly lepší zvuk. A těch z devadesátých let mám většinu. A moderní technologie se pouze snaží přiblížit ten zvuk začátkům CD. Streaming ale nikdy nemůže nahradit "fyzično, hmatatelnost" nosiče. Proto tam mám I přirovnání ke knihám.
Internet pchajú do všetkých oblastí života z jediného dôvodu. Sledovanie, prehľad... To sa môže vypomstiť. Také veci ktoré vóbec nesúvisia s internetom a ľudia si to nechajú aby to bolo Smart, tak potom nech sa nečudujú že s nimi niekto bude môcť hrať hru ako s postavou z PC hry. Vysávače ktoré fotia domácnosť, tv ktoré "streamujú" dianie obývačky aj so zvukom nahrávaným 24/7 rozhovory prepisované do textu a na základe toho vám je daná reklama. Toto je nechutná realita. A to je len začiatok. Preto chcú 5G aby to znieslo vysoký tok informácií všetkého Smart v domácnosti.
Z určitého pohledu máte pravdu. Ač mi táhne na šedesát, přesto jsem "zrušil" všechny kazety, cd, LP. Strímuju jen když si chci poslechnout co nemám, a jestli mi za to stojí si to pořídit, nebo občas poslouchám cizí internetová rádia. Jinak mám muziku na hardisku a pocit si na to fyzicky šáhnout již mně dávno opustil. Co se týče čtení, v tomto ohledu jsem také stará škola. Od manuálů až po knihy.
Díky , popravě Martin je taky analogový člověk. Nejvíc mu svítí zuby když do Klipsch la Scala připojí Lampáč od Carry a pustí si LP. Já jsem spíš ten kdo si streamovanou hudbu užívá. Ondra
Mám Amazon Music HD, u nás dostupné, má to velký výběr hires hudby, žádné MQA, nemusíte čekat na Qobuz až se uráčí. Cena super, levnější než Tidal a výrazně levnější než Qobuz. První tři měsíce zdarma. Měl jsem Tidal, Qobuz, Apple Music a Amazon HD jasně vede. Aplikace by sice mohla být lepší, ale kvalita zvuku bez problémů. Bohužel ze streameru ho nabízí skoro jen ten Node. Jinak video dobré, dobře, že je i nějaká česká hifi video show, možná jen některá vysvětlení byla trochu kostrbatá.
bolo bi fakt super keby sa rozobrali situacie napr. mam tidal -> platim si hifi plus a chcem MQA takztiez mam napr marantz7000 ale nepodporuje hq codec na mqa .. co teraz .. mam ist dokupit fiio cambridge a podobne :). Tento problem moze riesit xy ludi a tiez premyslam ano pouzivam HEOS ale sam o sebe mi neukazuje od Tidal ci je piesen master a ak je napr porovnavacka s desktop app a nasledne to streamujem do marantz tak aky PCM je aktivny ? .. Som vas staly zakaznik a premyslam co teraz mam ist do cambridge dac magic alebo fiio k9 pro ?. Dakujem za rado kazdopadne mozne situacie ktore by mohli nastat by ste mohli rozobrat
zase super video...zajímalo by mě reálné porovnání těchto přístrojů s "obyčejným levným" PC s kvalitní interní zvukovou kartou.....případně s her. konzolí poslední generace...
Mám dojem že to bude velmi podobné jako mé řešení a to je že zdroj zvuku je televize. Počítač s spíše externí zvukovou kartou (ty jsou nejrozšířenější a nejpopulárnější) je ovšem jiný zážitek sám mám do PC připojenou RME FS a zvuk to má dokonalý.
A co takový Apple Music? Tam už HiRes máte nějaký pátek k dispozici také (o SpacialAudio nemluvě). Čili 192kHz/24bit se tam najde, případně 96kHz/24bit, 48kHz/24bit…
Problém je, že jakmile ta hudba vyjde v digitální podobě mimo bublinu apple, sníží se její kvalita z hi-resu na významně nižší úroveň. Dokud se toto nezmění, tak je to možnost se značně omezeným způsobem využití. Martin.
A čo tak zvolit úplne inú variantu B. Nepoužiť žiadny jednoúčelový strímer ale skôr ísť cestou multimedialneho tichého pc. Mám všetky benefity ktoré ponúka strímer naviac takúto zostavu môžem použiť ako bežný pc. To strímer nevie. Prepojenie s telkou iba ako monitor cez VGA. Doplnené externým prevodníkom nie síce sabre ale AKM 32/768. Možnosť napojenia klasického zosilňovača z 80tych rokov samozrejmosť cez RCA konektory, externé napájanie, diaľkové ovládanie alfanumerický displej integrovaný predzosiľňovač a automatický on/off po detekcii vstupného signálu prepojenie cez usb audio. Cena tretinová oproti strímru a zvuk bezchybný rozdiel počuteľný hneđ po prvom zapnutí asi po 2s hudby. Takto som to riešil ja.
Díky za koment, hele rozumím tomu. Sám sem to chtěl takto taky řešit doma. Ale zůstal jsem u televize. Ale rozumím tomu že přijít do kanceláře na mobilu si jen překliknout zařízení a v klidu pokračovat. Než že dojdu k pc to zapnu a nalogoju se. Každé zboží má svého kupce :) Ondra
Prepacte.... ja absolutne nechapem , preco nepouzivate. " ako referenciu " Electronica" Jean Michel Jarre 😮 ... to ,rozbije, akekolvek nezhody v retazci. .. 😉❤️😊
...Nekonečná otázka - jaké reproduktory mi budou hrát nejlépe? Dnes se na výběr reproduktorů podíváme z pohledu velikosti a řekneme si, jak zvolit reproduktory podle velikosti místnosti, ve které budou hrát... Snad příště. A udělejte si jasno v jednotkách megabajt, kilobajt... Když toto zvládnete, budete vypadat jako ti vod fochu :)
Zajímavá debata, ale otázka, proč to vykání? Ani jeden nejspíše nejste host, podle obsahu videí tohoto kanálu. A jestli si na to hrajete, pak to tomu vysloveně nesedí. Pak je možnost, že si v práci vážně vykáte...uff 🙂
Mám na mé poměry špičkový R2R DAC a lampový předzesilovač. Jako zdroj hudby z internetu jsem si koupil Hama přehrávač internetového signálu za 3 tisíce korun, co vypadá docela hezky. Opticky vedu signál do DACu. Domnívám se, že to úplně stačí, nepotřebuji tam žádné funkce ani ovládání přes WIFI či BT. Proč platit takové peníze za Lumin, když bohatší hifisté nepotřebují integrovaný DAC nebo předzesilovač? Můžete mi doporučit kvalitní streamer jenom na streamování? Abych neplatil i za věci, co nepotřebuji? A takový, který jde ovládat bez mobilu nebo Wifi nebo BT?
@@Rotorband2010 Je to asi Hama DIT2006BT, stříbrná, ale mezičasem podražila. Já sem si nakonec koupil perfektní streamer Matrix Element S. Je to jenom streamer, má dotykový displej, dálkové ovládání a výstup I2S pro hi-resolution soubory. Hamu nebudu potřebovat, mohu darovat.
Znát se známe, a spoustu věcí znám jen z rychlíku a často se při natáčení něco dozvím. A jak píše Pineal ... toto jsou takové nejčastější dotazy, či témata debat. Ondra
BT: AptX-adaptive ma max: 24-bit/ 96 KHz LDAC: 990 kbps at 32 bits/96 kHz. - ale i na 24/96 kHz vic asi BT 5 a 5.1 nezvladne - bud komprese v jinych formatech - ale ja verim, ze se to casem posune kdo chce dnes vyssi kvalitu a pozna to, musi jit pres USB nebo ethernet a streaming na nem - muze i wifi samozrejme - u sluchatek na baterku to asi nema uplne cenu, ale na bedny a sluchatkove zesilovace ano - a to je mozna cesta - takze asi ROON - to mi podporuje moje technika taky ;-) - ROON umi az: 32-bit/768kHz PCM and DSD512 - myslim, ze vyse uz nikdy nepujdem, nebot uz je to mimo rozlisovaci schopnosti cloveka osobne si myslim, ze rozdil mezi 24/192 vs 24/44-96 poznam halvne kvuli tomu, ze 24/192 je lepe namasterovana a tak ma smysl to v ni vydat - nebot dobra skladba je i v CD 16/44 celkem OK - treba Torri Amos - ze srandy jsme zkusl HD a Ultra HD pop - a ehmmmm zadnou zabavu tam neslysim - zatimco i divno skladeb, kde si s tim hraji a doporucili mi audiofilove formartu 24/192 prichazim na chut, nebot tam ruzne ujizdi s nastriji, nechaji spadnout tuzku, palicku, zaberou smyccem - proste na necem spatnem si clovek rekne WTF a na necem lepsim clovek zavre oci a vychutnava detialy a rika aha, uz to chapu - je to sice tak trochu blbost, ale je to mega zabava v detailu ;-)) --- IT clovek co dela storage a linux/unix k tomu - no to se musi nejak projevit - to ze tohle delaji hlavne Japonci, coz jak rikame mi z IT, jen nejblizsi mimozemska civilizace planete zemi ;-)
Chlapci, trochu si udělejte pořádek v jednotkách, veličinách a vůbec elektronice a fyzice. Odborník by si od vás nic nekoupil. Ale v oblasti psychologie prodeje asi budete dobří.
To je ta sranda, kazde PC a kde jaky mobil je dnes lepsi nez vsechny vase HIFI pristroje ;-) FIIO to pak umi i v analogu diky skvekym A/D prevodnikum, ale zaklad je, nemit zadny analog, dokud to nejde do beden. Takze klidne POC nebo bobil, co umli BT kodeky ala LDAC, AptX-HD etc. - a nebo PC s digitalnim vystupem, to hezky prinest do vyborneho zesaku, staci prave jen takovy, co vubec nema analogovy vstup - tim padem muze byt vyrazne levnejsi - a jediny A/D prevodnik je primo do beden - a tam uz resime bedny - nejklepsi co jsme kdy slysel je Vienna Acoustic - asi neni nic moc lepsiho, drazsiho usrcite, levnejsi pri podobne kvbalite asi taky. TV bych asi nebral, radeji male PC - dnes uz je MINIMUM! 24bit / 192kHz - kde co ma XMOS zvukovku a lepsi ala FIIO ma uz - 768kHz-32bit/DSD512
Ahoj, ano souhlasím, že digitální svět velmi významně předběhl ten hifistický. Ale bezdrát je pořád výrazně osekaný. Nicméně kvalitní DA je velmi důležitý a nezapomínal bych ani na ty dvě nejdůležitější části každé reproduktorové soustavy - kvalitní zdroj a akustika místnosti. To už se ale dostáváme mimo téma tohoto videa. Takže zase někdy příště.
jj dnes uz je to hlavne o A/D - tedy zesakum k bednam a sluchatkum - nebot BT sluchatka jsou sice fajn, ale porad poradne dratove maji porad navrch a asi dlouho mit budou, nebot bezdratove by musely zrat vice energie - ale nikdy nerikam nikdy, dnes uz mam nabijecky i CPU z nitrid baria - znam to z armadnich nasazeni ve vysokych frekvencich na radarech, ktere jedou na 250-350 GHz - pro nas jsou male, lehke, mene se zahrivaji, mene zerou a vykonne Ja treba znatelne slysim CD 16 bit/44kHz vs 24bit/192kHz - nebo 24bit a mene kHz - tam spise zalezi na namasterovani bez kompresoru - zde clovek oceni klasicke skupiny a stare kapely. Treba u vas na kanalu jsme se dovezel, ze opticky TOS ma mene kHz - a fakt, sezak to ani nezastira ;-) Kodeky na BT se nam zlepsuji - bud na latenci, nebo na kvalitu A USB mame USB audio 1 a 2: 1 je 24bit/192kHz 2 je 768kHz-32bit/DSD512 - ale casto je to omezeno na : 384kHz-32bit/DSD256 Jisty Rybka - renesancni clovek to zkousel a kdyz sehnal neco v tehle kvalite, tak rika ze 384kHz-32bit/DSD256 je velmi maly rozdil, tam uz to chce skaldbu, mastering i spickove komponenty - ale ze 768kHz-32bit/DSD512 uz nepozna - jen to uz zabira hodne mista na disku/karte Vyzkousim obcas lze sehnat tyhle soubory z Japonskych sboru vazne hudby zdarma primo od nich, jako ukazku, kam az umi jit se svoji nahravaci technikou a nahravacim salem. Zajimave jsoi tez profi siroke pasky, LP ani tak ne, i kdyz tam je to hezky analog, ale ty profi sorke pasky umi diky pokroku premasterovat na vysokou kvalitu - treba CZ supraphon casto konci na CD kvalite - a vyse uz to nejde, leda si to domyslet pomoci AI - to same jsou ve filmu kinofilmy - zlaty analog, zlepsily se scannery - a stare filmy jsou tak oscanovat bezne ve 4k, i vice - tehdejsi moderni digitalni filmy ne, tam nam ted pomaha AI a resampling - coz v hudbe prozatim konci spise hure nez lepe - v necem co je spatne a nic moc je rozdil vyrazny, v necem lepsi se uz ztraci detaily - ja proste verim digitalni technice - ale sluchtaka mam 300 ohmove a u beden verim ve velikost a stare overene veci s kombinaci s modernimi tech. - kde me nadchla znacka Vienna Acoustic - tahle firma fakt umi uz jen diky tomu, ze nevyrabi jen bedny, ale umi i zovucit cele hudebni saly - hlavne teda vazne hudby, kdez jsme v te Vidni - kam jsem asi uz nadobro emigroval.
Super video, začínám se sledováním, znám pouze základní věci takže pro mne jsou ty videa hodně poučné,jak se v tom aspoň trošku s touto problematikou obeznámen!!!Držím Vám palce, jste super a pokračujte!!!!
Díky, právě se k tomu snažíme přistupovat tak, aby rozuměli všichni a měli z toho něco nováčci i pokročilí hifisti. :)
Videá sú skvelé, držím palce, streamujem Tidal na CA851N prepojené XLR. Moja pripomienka k tomuto videu : Viac by som vo videu vysvetli rozdiel divákom keď zostremujú v mobile a následne to prehrajú cez modrý zub ďalej do zosilovača. Už som to viackrát vysvetloval ľuďom čo nie sú doma vo svete hifi ale sú ochotní minúť dosť peňazí na tento účel a nie je to každému hneď jasné. P.S.: tykajte si.
Děkujeme nějak jsme možná BT vypustili protože víme co to dokáže s hudbou udělat. Možná nemoc z povolání. Třeba se k tomu ještě dostaneme :) Ondra
Slovy klasika : "Nemusí se vám to líbit, nemusíte s tím souhlasit, ale je to maximum, co proti tomu můžete udělat". Jsem ze staré školy, takže moc nechápu a neuznávám některá "vylepšení" pohodlí života : moderní asistenty v autech, digitalizace domácností a v neposlední řadě streamování hudby. Není nad to, když sáhnu do své hudební knihovny (900 CD vše originály, žádná kopie) a vyberu si, co chci poslouchat. Fyzicky si na to CD sáhnu, pokochám se bookletem a zaposlouchám se. Totéž mám i s knížkami - nechci elektronické knihy. Chápu současnou generaci, která chce mít všechno ihned a bez pracovní činnosti navíc, ale já to tak nemám. Ať se daří.
To je iný level. Tzv. "hardvérovỷ". Mať vlastný jukebox. Dnes je ale iná doba a hudba sa strímuje a ťahá z netu. Tieź som stará plechovica a mám rád ak mám obľúbenú hudbu doma a nie niekde na serveri v Burkina Faso. Ďalšia vec je že audio cd už dnes nepostačuje a počúva sa kvalitnejšia hudba ktorá sa viac snaží z diaľky priblížiť tomu analógovemu signálu, ktorý umelec nahral v štúdiu. V dobrom štúdiu.
@@rudoradovy6778 Souhlasím s Vámi, že současná CD nejsou optimální, když CD začínaly, tak měly lepší zvuk. A těch z devadesátých let mám většinu. A moderní technologie se pouze snaží přiblížit ten zvuk začátkům CD. Streaming ale nikdy nemůže nahradit "fyzično, hmatatelnost" nosiče. Proto tam mám I přirovnání ke knihám.
Internet pchajú do všetkých oblastí života z jediného dôvodu. Sledovanie, prehľad... To sa môže vypomstiť. Také veci ktoré vóbec nesúvisia s internetom a ľudia si to nechajú aby to bolo Smart, tak potom nech sa nečudujú že s nimi niekto bude môcť hrať hru ako s postavou z PC hry. Vysávače ktoré fotia domácnosť, tv ktoré "streamujú" dianie obývačky aj so zvukom nahrávaným 24/7 rozhovory prepisované do textu a na základe toho vám je daná reklama. Toto je nechutná realita. A to je len začiatok. Preto chcú 5G aby to znieslo vysoký tok informácií všetkého Smart v domácnosti.
Z určitého pohledu máte pravdu. Ač mi táhne na šedesát, přesto jsem "zrušil" všechny kazety, cd, LP. Strímuju jen když si chci poslechnout co nemám, a jestli mi za to stojí si to pořídit, nebo občas poslouchám cizí internetová rádia. Jinak mám muziku na hardisku a pocit si na to fyzicky šáhnout již mně dávno opustil. Co se týče čtení, v tomto ohledu jsem také stará škola. Od manuálů až po knihy.
Díky , popravě Martin je taky analogový člověk. Nejvíc mu svítí zuby když do Klipsch la Scala připojí Lampáč od Carry a pustí si LP. Já jsem spíš ten kdo si streamovanou hudbu užívá. Ondra
Mám Amazon Music HD, u nás dostupné, má to velký výběr hires hudby, žádné MQA, nemusíte čekat na Qobuz až se uráčí. Cena super, levnější než Tidal a výrazně levnější než Qobuz. První tři měsíce zdarma. Měl jsem Tidal, Qobuz, Apple Music a Amazon HD jasně vede. Aplikace by sice mohla být lepší, ale kvalita zvuku bez problémů. Bohužel ze streameru ho nabízí skoro jen ten Node.
Jinak video dobré, dobře, že je i nějaká česká hifi video show, možná jen některá vysvětlení byla trochu kostrbatá.
Ano, je to super kvalita. Mám tiež.
Zaujímalo by ma porovnanie kvality zvuku s all in one riešeniami ako napr. Denon DRA-800H
Nadhodím to téma Martinovi.
Dobrá otázka aj mňa by zaujimal ten denon a hlavne apka heos a kvalita zvuku 👍
bolo bi fakt super keby sa rozobrali situacie napr.
mam tidal -> platim si hifi plus a chcem MQA takztiez mam napr marantz7000 ale nepodporuje hq codec na mqa .. co teraz .. mam ist dokupit fiio cambridge a podobne :). Tento problem moze riesit xy ludi a tiez premyslam ano pouzivam HEOS ale
sam o sebe mi neukazuje od Tidal ci je piesen master a ak je napr porovnavacka s desktop app a nasledne to streamujem do marantz tak aky PCM je aktivny ? .. Som vas staly zakaznik a premyslam co teraz mam ist do cambridge dac magic alebo fiio k9 pro ?. Dakujem za rado kazdopadne mozne situacie ktore by mohli nastat by ste mohli rozobrat
proc si vykate? to je fakt divne...
Hrajú sa na bežné otázky zákazníka.
Nene s Martinem si opravdu vykáme. Ondra
Super video !
Díky, budou vycházet další! :)
zase super video...zajímalo by mě reálné porovnání těchto přístrojů s "obyčejným levným" PC s kvalitní interní zvukovou kartou.....případně s her. konzolí poslední generace...
Mám dojem že to bude velmi podobné jako mé řešení a to je že zdroj zvuku je televize. Počítač s spíše externí zvukovou kartou (ty jsou nejrozšířenější a nejpopulárnější) je ovšem jiný zážitek sám mám do PC připojenou RME FS a zvuk to má dokonalý.
A co takový Apple Music? Tam už HiRes máte nějaký pátek k dispozici také (o SpacialAudio nemluvě). Čili 192kHz/24bit se tam najde, případně 96kHz/24bit, 48kHz/24bit…
Problém je, že jakmile ta hudba vyjde v digitální podobě mimo bublinu apple, sníží se její kvalita z hi-resu na významně nižší úroveň. Dokud se toto nezmění, tak je to možnost se značně omezeným způsobem využití. Martin.
A čo tak zvolit úplne inú variantu B. Nepoužiť žiadny jednoúčelový strímer ale skôr ísť cestou multimedialneho tichého pc. Mám všetky benefity ktoré ponúka strímer naviac takúto zostavu môžem použiť ako bežný pc. To strímer nevie. Prepojenie s telkou iba ako monitor cez VGA. Doplnené externým prevodníkom nie síce sabre ale AKM 32/768. Možnosť napojenia klasického zosilňovača z 80tych rokov samozrejmosť cez RCA konektory, externé napájanie, diaľkové ovládanie alfanumerický displej integrovaný predzosiľňovač a automatický on/off po detekcii vstupného signálu prepojenie cez usb audio. Cena tretinová oproti strímru a zvuk bezchybný rozdiel počuteľný hneđ po prvom zapnutí asi po 2s hudby. Takto som to riešil ja.
Díky za koment, hele rozumím tomu. Sám sem to chtěl takto taky řešit doma. Ale zůstal jsem u televize. Ale rozumím tomu že přijít do kanceláře na mobilu si jen překliknout zařízení a v klidu pokračovat. Než že dojdu k pc to zapnu a nalogoju se. Každé zboží má svého kupce :) Ondra
Škoda že ste nespomenuli Apple music
Za to se omlouvám , s jablkem jsem se setkal jen sporadicky. Proto mě to ani v rámci příprav nenapadlo. Jdu si dát menší doučko. Díky Ondra
@@luxusnielektronika
QUOBUS - co vam brani si poridit VPN ? - v Rakousku mi funguje
My si počkáme, až to bude plně podporováno i v Česku. :)
Prepacte.... ja absolutne nechapem , preco nepouzivate. " ako referenciu " Electronica" Jean Michel Jarre 😮 ... to ,rozbije, akekolvek nezhody v retazci. .. 😉❤️😊
Třeba se dostane do dalších poslechů, díky za doporučení. 😊
A co říkáte na NAD CS1? Cca 10 000 Kč?
Dost zajímavá hračka za ty peníze. Ondra
...Nekonečná otázka - jaké reproduktory mi budou hrát nejlépe? Dnes se na výběr reproduktorů podíváme z pohledu velikosti a řekneme si, jak zvolit reproduktory podle velikosti místnosti, ve které budou hrát...
Snad příště.
A udělejte si jasno v jednotkách megabajt, kilobajt... Když toto zvládnete, budete vypadat jako ti vod fochu :)
Jo ty bajty jsou někdy oříšek. Bedny jsme řešili v přechozích dílech. Doporučuji skouknout. Ondra
@@luxusnielektronika ...Bedny jsme řešili v přechozích dílech...
Doporučuji opravit popisek u videa. 😉
Zajímavá debata, ale otázka, proč to vykání? Ani jeden nejspíše nejste host, podle obsahu videí tohoto kanálu. A jestli si na to hrajete, pak to tomu vysloveně nesedí. Pak je možnost, že si v práci vážně vykáte...uff 🙂
Zdravíčko, ano je to tak vykáme si i v práci. Jak je vidno jsme oba úplně opační a někdy se prostě hůře říká ,,Vy vole" :D Ondra
Mám na mé poměry špičkový R2R DAC a lampový předzesilovač. Jako zdroj hudby z internetu jsem si koupil Hama přehrávač internetového signálu za 3 tisíce korun, co vypadá docela hezky. Opticky vedu signál do DACu. Domnívám se, že to úplně stačí, nepotřebuji tam žádné funkce ani ovládání přes WIFI či BT.
Proč platit takové peníze za Lumin, když bohatší hifisté nepotřebují integrovaný DAC nebo předzesilovač?
Můžete mi doporučit kvalitní streamer jenom na streamování? Abych neplatil i za věci, co nepotřebuji? A takový, který jde ovládat bez mobilu nebo Wifi nebo BT?
Tady si myslím že by do oka mohl padnout bluesound node a přikoupit ovladač. Ondra
o jaký přehravač Hama jde ? Díky
@@Rotorband2010 Je to asi Hama DIT2006BT, stříbrná, ale mezičasem podražila.
Já sem si nakonec koupil perfektní streamer Matrix Element S. Je to jenom streamer, má dotykový displej, dálkové ovládání a výstup I2S pro hi-resolution soubory. Hamu nebudu potřebovat, mohu darovat.
Naim Atom a nic jineho neresis.
Proč si hrajete,že se neznáte a nevíte.
Imitácia bežných otázok zákazníkov
Znát se známe, a spoustu věcí znám jen z rychlíku a často se při natáčení něco dozvím. A jak píše Pineal ... toto jsou takové nejčastější dotazy, či témata debat.
Ondra
Tidal uz ma Hi- Res FLAC a zbavuje sa MQA.
Ano, přesně tak! Video je už staršího data, ale máte naprostou pravdu. :)
BT:
AptX-adaptive ma max: 24-bit/ 96 KHz
LDAC: 990 kbps at 32 bits/96 kHz. - ale i na 24/96 kHz
vic asi BT 5 a 5.1 nezvladne - bud komprese v jinych formatech - ale ja verim, ze se to casem posune
kdo chce dnes vyssi kvalitu a pozna to, musi jit pres USB nebo ethernet a streaming na nem - muze i wifi samozrejme - u sluchatek na baterku to asi nema uplne cenu, ale na bedny a sluchatkove zesilovace ano - a to je mozna cesta - takze asi ROON - to mi podporuje moje technika taky ;-) - ROON umi az: 32-bit/768kHz PCM and DSD512 - myslim, ze vyse uz nikdy nepujdem, nebot uz je to mimo rozlisovaci schopnosti cloveka
osobne si myslim, ze rozdil mezi 24/192 vs 24/44-96 poznam halvne kvuli tomu, ze 24/192 je lepe namasterovana a tak ma smysl to v ni vydat - nebot dobra skladba je i v CD 16/44 celkem OK - treba Torri Amos - ze srandy jsme zkusl HD a Ultra HD pop - a ehmmmm zadnou zabavu tam neslysim - zatimco i divno skladeb, kde si s tim hraji a doporucili mi audiofilove formartu 24/192 prichazim na chut, nebot tam ruzne ujizdi s nastriji, nechaji spadnout tuzku, palicku, zaberou smyccem - proste na necem spatnem si clovek rekne WTF a na necem lepsim clovek zavre oci a vychutnava detialy a rika aha, uz to chapu - je to sice tak trochu blbost, ale je to mega zabava v detailu ;-)) --- IT clovek co dela storage a linux/unix k tomu - no to se musi nejak projevit - to ze tohle delaji hlavne Japonci, coz jak rikame mi z IT, jen nejblizsi mimozemska civilizace planete zemi ;-)
Roon je samozřejmě kvalitní volba. :)
Chlapci, trochu si udělejte pořádek v jednotkách, veličinách a vůbec elektronice a fyzice. Odborník by si od vás nic nekoupil. Ale v oblasti psychologie prodeje asi budete dobří.
Ahoj, omlouváme se za občasné přeřeky - ale jak se říká, kdo chce psa bít...
To je ta sranda, kazde PC a kde jaky mobil je dnes lepsi nez vsechny vase HIFI pristroje ;-) FIIO to pak umi i v analogu diky skvekym A/D prevodnikum, ale zaklad je, nemit zadny analog, dokud to nejde do beden.
Takze klidne POC nebo bobil, co umli BT kodeky ala LDAC, AptX-HD etc. - a nebo PC s digitalnim vystupem, to hezky prinest do vyborneho zesaku, staci prave jen takovy, co vubec nema analogovy vstup - tim padem muze byt vyrazne levnejsi - a jediny A/D prevodnik je primo do beden - a tam uz resime bedny - nejklepsi co jsme kdy slysel je Vienna Acoustic - asi neni nic moc lepsiho, drazsiho usrcite, levnejsi pri podobne kvbalite asi taky.
TV bych asi nebral, radeji male PC - dnes uz je MINIMUM! 24bit / 192kHz - kde co ma XMOS zvukovku a lepsi ala FIIO ma uz - 768kHz-32bit/DSD512
Ahoj, ano souhlasím, že digitální svět velmi významně předběhl ten hifistický. Ale bezdrát je pořád výrazně osekaný. Nicméně kvalitní DA je velmi důležitý a nezapomínal bych ani na ty dvě nejdůležitější části každé reproduktorové soustavy - kvalitní zdroj a akustika místnosti. To už se ale dostáváme mimo téma tohoto videa. Takže zase někdy příště.
jj dnes uz je to hlavne o A/D - tedy zesakum k bednam a sluchatkum - nebot BT sluchatka jsou sice fajn, ale porad poradne dratove maji porad navrch a asi dlouho mit budou, nebot bezdratove by musely zrat vice energie - ale nikdy nerikam nikdy, dnes uz mam nabijecky i CPU z nitrid baria - znam to z armadnich nasazeni ve vysokych frekvencich na radarech, ktere jedou na 250-350 GHz - pro nas jsou male, lehke, mene se zahrivaji, mene zerou a vykonne
Ja treba znatelne slysim CD 16 bit/44kHz vs 24bit/192kHz - nebo 24bit a mene kHz - tam spise zalezi na namasterovani bez kompresoru - zde clovek oceni klasicke skupiny a stare kapely.
Treba u vas na kanalu jsme se dovezel, ze opticky TOS ma mene kHz - a fakt, sezak to ani nezastira ;-)
Kodeky na BT se nam zlepsuji - bud na latenci, nebo na kvalitu
A USB mame USB audio 1 a 2:
1 je 24bit/192kHz
2 je 768kHz-32bit/DSD512 - ale casto je to omezeno na : 384kHz-32bit/DSD256
Jisty Rybka - renesancni clovek to zkousel a kdyz sehnal neco v tehle kvalite, tak rika ze 384kHz-32bit/DSD256 je velmi maly rozdil, tam uz to chce skaldbu, mastering i spickove komponenty - ale ze 768kHz-32bit/DSD512 uz nepozna - jen to uz zabira hodne mista na disku/karte
Vyzkousim obcas lze sehnat tyhle soubory z Japonskych sboru vazne hudby zdarma primo od nich, jako ukazku, kam az umi jit se svoji nahravaci technikou a nahravacim salem.
Zajimave jsoi tez profi siroke pasky, LP ani tak ne, i kdyz tam je to hezky analog, ale ty profi sorke pasky umi diky pokroku premasterovat na vysokou kvalitu - treba CZ supraphon casto konci na CD kvalite - a vyse uz to nejde, leda si to domyslet pomoci AI - to same jsou ve filmu kinofilmy - zlaty analog, zlepsily se scannery - a stare filmy jsou tak oscanovat bezne ve 4k, i vice - tehdejsi moderni digitalni filmy ne, tam nam ted pomaha AI a resampling - coz v hudbe prozatim konci spise hure nez lepe - v necem co je spatne a nic moc je rozdil vyrazny, v necem lepsi se uz ztraci detaily - ja proste verim digitalni technice - ale sluchtaka mam 300 ohmove a u beden verim ve velikost a stare overene veci s kombinaci s modernimi tech. - kde me nadchla znacka Vienna Acoustic - tahle firma fakt umi uz jen diky tomu, ze nevyrabi jen bedny, ale umi i zovucit cele hudebni saly - hlavne teda vazne hudby, kdez jsme v te Vidni - kam jsem asi uz nadobro emigroval.