Андрій Длігач: бронь працівників від мобілізації, податки бізнесу і проблеми економіки під час війни

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 13 ก.ค. 2024
  • Стати спонсором каналу - / @liga_net
    Андрій Длігач, доктор економічних наук, генеральний директор Advanter Group - в інтерв’ю для LIGA.net.
    Економічне бронювання в Україні, як поєднати бронювання з активною мобілізацією, скільки грошей держава отримує після впровадження економічного бронювання, мобілізація критично важливих працівників, іноземні інвестиції в Україну під час війни, які реформи потрібні Україні, нові податки для бізнесу, проблеми економіки під час війни, закон про «клуб білого бізнесу» - теми розмови нового випуску «LIGA Інтерв'ю».
    Наш другий канал LIGA.life:
    / @liga_life
    Більше читайте на нашому сайті:
    www.liga.net/ua
    Підтримати донатом:
    www.liga.net/donation_ua
    Ми в соцмережах:
    Telegram t.me/liganet
    Instagram / liga_net
    Facebook / liga.net
    Twitter / liganet
    Ведуча - Альона Нестеренко
    Продюсери - Марко Копил, Денис Сігай
    Зйомка та монтаж - Едуард Боєв, Дмитро Черкаський, Святослав Сіянко
    #бронювання #мобілізація #економіка
    Таймкоди:
    00:00 Анонс;
    00:36 Вступ;
    01:10 Економічне бронювання в Україні;
    12:00 Економічне бронювання не завадить мобілізації?
    19:34 Кого слід бронювати від мобілізації, а кого - ні?
    27:36 Модель економічного бронювання в Україні;
    34:44 Як працює бронювання від мобілізації сьогодні?
    40:02 Бізнесу стало важче донатити на ЗСУ?
    44:26 Питання від спонсора: Чи покриє економічне бронювання потреби?
    47:07 Як впровадити економічне бронювання?
    49:00 Економічне бронювання розколить суспільство?
    55:35 Питання від спонсора: Які шанси, що економічне бронювання буде запроваджено?
    59:34 Економічне бронювання може замінити підвищення податків в Україні?
    01:03:44 Андрій Длігач проти підвищення податків?
    01:04:25 Податкова реформа;
    01:05:59 Закон про «клуб білого бізнесу»;
    01:10:10 Як виправити наслідки закону про «клуб білого бізнесу»?
    01:12:29 60% підприємців проти «клубу білого бізнесу»
    01:14:50 Іноземні інвестиції в Україну під час війни: які реформи потрібні?

ความคิดเห็น • 135

  • @liga_net
    @liga_net  12 วันที่ผ่านมา

    Стати спонсором каналу - th-cam.com/channels/ozzcggrnIZPLgDSVA4qKCQ.htmljoin

  • @user-zm2ru8ud9m
    @user-zm2ru8ud9m 10 วันที่ผ่านมา +13

    Експерт чудово розклав все в цифрах, назвав аргументовані плюси бронювання, пояснив математику потенціалу і логіку цінності ключових працівників.
    На жаль, допоки будуть “совкові уявлення про рівність” в суспільстві (маю надію, що ведуча тільки грала таку роль), ми будемо програвати у всіх сферах.
    Війна - це змагання ресурсів. І на щастя для нас, не тільки людських. Залишається примарна надія, що здоровий глузд переможе і нашій економіці не доведеться відштовхуватися від дна.

  • @MEGo4aK
    @MEGo4aK 12 วันที่ผ่านมา +54

    Длігача підтримую на всі 100%, як і економічне бронювання. Зараз можна відкупитись від армії, ціна питання +/- 12000 долларів, з яких солдат отримає х...й а пан воєнком отримає нову елітну тачку і депутат який його покриває теж. Коли справа йде про збереження економіки шляхом бронювання критичних співробітників, і при цьому гаманці корупціонерів схуднуть, вилазять всякі хайпожери як пані інтерв'юерка і починають кидатися популістським лайном. Я хотів би подивитись на їхні пики коли економіка колапсоне через недолугу бусифікацію, а всім в армії скажуть: "Дєнєг нєт, но ви дєржитєсь", так скажуть і всім держ службовцям які живуть за рахунок бюджетних коштів і не виробляють продукцію з жодною доданою вартістю. Люди які хайпують проти економічного бронювання самі не усвідомлюють що ¢руть в руку яка їх годує. Економічне бронювання треба було вводити ще в 2022 році, не докотились би до такої економічної ¢р@ки.

    • @svdenys
      @svdenys 11 วันที่ผ่านมา

      А як викупитися з армії? Які тарифи ви пропонуєте?

    • @MEGo4aK
      @MEGo4aK 11 วันที่ผ่านมา

      @@svdenys Чергова маніпуляція, але відповім. Я бачу вихід в підвищенні престижу армії за рахунок підвищення зарплат. І поступовій заміні мобілізованих на контрактників для яких служба в армії це результат прийняття персонального зваженого рішення а не бусифікація з вулиці. Наприклад, коли цивільна людина заробляє скажемо 100к гривень, а їй пропонують службу в армії за 20к, це м'яко кажучи не варіант, сім'ю прогодувати за ці гроші складно. Коли армія пропонуватиме конкурентну зарплату, а це 3000-5000 долларів, бажаючих піти на контракт побільшає. Кацапи вже давно до цього доперли. Де знайти гроші? Економіка і бізнес! Треба робити максимальну лібералізацію податків, проводити прогнозовану державну політику щоб бізнес міг розвиватись, стимулювати внутрішні запозичення. Паралельно реформувати армію і перейти від лозунгів що "ми бережемо кожного бійця" перейти до практики. На цвинтарях в кожному місті і селі добре видно як бережуть. Щоб такі як генерал Содоль отримали своє покарання і не займали керуючі місця. Нажаль там таких ще багато, тому потрібно проводити розслідування і створити військовий трибунал для таких справ. Довгу війну виграє тільки краще побудована система. Нажаль, станом на зараз, рішення які приймаються виключно ситуативні, стратегії ніякої не проглядається, а це шлях в нікуди.

    • @MEGo4aK
      @MEGo4aK 11 วันที่ผ่านมา +6

      ​Чергова маніпуляція, але відповім. Я бачу вихід в підвищенні престижу армії за рахунок підвищення зарплат. І поступовій заміні мобілізованих на контрактників для яких служба в армії це результат прийняття персонального зваженого рішення а не бусифікація з вулиці. Наприклад, коли цивільна людина заробляє скажемо 100к гривень, а їй пропонують службу в армії за 20к, це м'яко кажучи не варіант, сім'ю прогодувати за ці гроші складно. Коли армія пропонуватиме конкурентну зарплату, а це 3000-5000 долларів, бажаючих піти на контракт побільшає. Кацапи вже давно до цього доперли. Де знайти гроші? Економіка і бізнес! Треба робити максимальну лібералізацію податків, проводити прогнозовану державну політику щоб бізнес міг розвиватись, стимулювати внутрішні запозичення. Паралельно реформувати армію і перейти від лозунгів що "ми бережемо кожного бійця" перейти до практики. На цвинтарях в кожному місті і селі добре видно як бережуть. Щоб такі як генерал Содоль отримали своє покарання і не займали керуючі місця. Нажаль там таких ще багато, тому потрібно проводити розслідування і створити військовий трибунал для таких справ. Довгу війну виграє тільки краще побудована система. Нажаль, станом на зараз, рішення які приймаються виключно ситуативні, стратегії ніякої не проглядається, а це шлях в нікуди.

    • @1990marinko
      @1990marinko 11 วันที่ผ่านมา

      @@MEGo4aK я може вам відкрию дуже великий секрет, але багатьом вже не потрібні ні 3, ні 5, ні навіть 10к доларів, якщо це означає безстрокову службу в армії. Люди хочуть повернутися до свого цивільного життя, професії, у вашу дорогоцінну економіку. А такі пропозиції для них означають тільки ще більше закріпачення. І взагалі, з ваших кліше про бусифікацію та контрактну армію я бачу (і можливо писала вже вище), що ви дуже відірвані від реальності.

    • @svdenys
      @svdenys 11 วันที่ผ่านมา

      @@MEGo4aK маніпуляція? Я питаю скільки МЕНІ і КОМУ заплатити щоб повернутися до дітей. Може з цього треба почати а не з відмазок про економічне ухилянство?

  • @Julia_dv
    @Julia_dv 11 วันที่ผ่านมา +39

    Вподобання гостю, інтервʼюєрка займається популістськими маніпуляціями, при цьому навіть поверхово не поцікавилися програмою, не підготовлена до теми зовсім.
    Гідний український контент, зверніть увагу на вибір інтервʼюєра відносно теми.

    • @user-hn6ys2mf3m
      @user-hn6ys2mf3m 8 วันที่ผ่านมา +1

      Велика повага пану Длигачу!
      Гостре інтерв’ю, але це не хард ток, а як розмова правого і лівого, інтерв’юерка виглядає не дуже професійною, бо занадто відверто заявляє протилежну позицію. Тому це вже провально…

  • @mariamir20
    @mariamir20 12 วันที่ผ่านมา +34

    Ведуча маніпулює.🫥
    Підтримую гостя.

  • @dimapavlovskyi4857
    @dimapavlovskyi4857 11 วันที่ผ่านมา +37

    Ведуча як уособлення недалекого глибинного народу

  • @user-fg4eu1zd6w
    @user-fg4eu1zd6w 11 วันที่ผ่านมา +40

    Таке відчутя,що інтерв'юерка не хоче слухати гостя, перебиває, гне свою лінію, емоції переважають.....Дякую гостю, професійно приводе аргументи!

  • @KukharyshynOleh
    @KukharyshynOleh 12 วันที่ผ่านมา +21

    я точно не попаду під таке бронювання, але думаю, це хороша ідея. Хай би бронювались успішні люди і приносили користь
    вони всеодно відкупляються від служби і ми з цим нічого не можемо зробити вже десятки років

    • @1990marinko
      @1990marinko 12 วันที่ผ่านมา

      Ви неправі, далеко не всі відкупляються і це далеко не так просто, як здається. Додайте до цього правові та репутаційні ризики (умовно, людей, які із задоволенням забронюються таким способом - куди більше, аніж тих, хто готовий вирішувати ці питання корупційним шляхом). І вже ні в якому разі відкуп не може унормовуватися суспільством як щось прийнятне та таке, що не засуджується, особливо в державі з надвеликою соціальною напругою, в тому числі через нерівність.

    • @loremipsum6765
      @loremipsum6765 10 วันที่ผ่านมา +2

      @@1990marinko а дозвольте поцікавитись, де ви у природі бачили рівність? Чи може у збройних силах вона є та рівність? Там теж відкуповуються. В іншому випадку чому армія 1.2М, а активно воюють +- не більше 300к? А те що міліція заброньована, держ.службовці і далі по списку це рівність? Вот хоча б десь ви рівність колись зустрічали? У відео йдеться мова про ефективність використання наявного ресурсу, що сприятиме в тому числі і перемозі над ворогом

  • @user-fk6ww7tx7v
    @user-fk6ww7tx7v 4 วันที่ผ่านมา +2

    Економічне бронювання -єдиний шлях нормального залучення чоловіків призовного віку до допомоги армії. Я як фоп чекаю цієї можливості.

  • @user-zs6vr3bi9j
    @user-zs6vr3bi9j 11 วันที่ผ่านมา +16

    Згоден з гостем на 100 відсотків

  • @dannogo100
    @dannogo100 11 วันที่ผ่านมา +13

    Ведуча проста, як господарське мило

    • @Tmurmur
      @Tmurmur 11 วันที่ผ่านมา +1

      як впринципі і більшість людей

  • @ruslanolkhovsky2977
    @ruslanolkhovsky2977 11 วันที่ผ่านมา +9

    Підтримую. Пан Гетьманцев, його діяльність, ідея "клубу білого бізнесу" це велика шкода Україні.

  • @eugenenlk7174
    @eugenenlk7174 9 วันที่ผ่านมา +2

    Золота людина для України! Дякую

  • @sashkos.2415
    @sashkos.2415 11 วันที่ผ่านมา +3

    Чудовий погляд, дякую за цю розмову

  • @dutchakroman
    @dutchakroman 9 วันที่ผ่านมา +3

    Стабільна економіка це сильне та сучасне військо. Погоджуюсь з гостем.

  • @illia.yehorov
    @illia.yehorov 11 วันที่ผ่านมา +6

    все має бути просто - армія це робота. йдеш працювати - підписуєш угоду. угода не виконується - можеш звільнитись або перевестись. якщо нема людей на вакансію - то міняйте умови праці, давайте більшу зп та кращий соцпакет та гарантії.
    можливо це мрії та ідеалізм, але саме до цього треба йти. армія має бути контрактна з достойною зарплатою та гідним забезпеченням. а на хорошу зарплату людей треба рекрутувати не тільки в Україні, а по всьому світу - адже є купа країн з невисоким рівнем зарплат. відкрийте кордони.
    українці не безкінечні, жінки з дітьми виїжджають, пенсіонери залишаються. очевидно що в перспективі 5-10 років такої політики яка є зараз, нам доведеться заволікати трудову міграцію, бо не буде кому годувати пенсіонерів та ветеранів і інвалідів. треба робити все щоб стимулювати населення залишатись тут, народжувати та залишати тут дітей, а не тікати. потрібна відкрита система, контрактиний рекрутинг та сильна економіка яка здатна оплатити гідну зарплату військовим.
    згоден з гостем.
    ведуча на жаль не дуже професійна.

  • @alwnz3250
    @alwnz3250 6 วันที่ผ่านมา +2

    Чувак правий - до традиційної іпостасі українського популізму - що люди подумають, додалась нова іпостась популізму - що військові скажуть.
    Особливо весело бачити, коли журналісти у якихось сержантів тощо питають думки з питань, де і не кожен галузевий експерт здатен так от сходу відповісти без якихось розрахунків і моделювань xD

  • @AndriyRushchak
    @AndriyRushchak 11 วันที่ผ่านมา +5

    Якщо ви взагалі не в темі економічного бронювання і хочете розібратись - починайте із 28ї хвилини, там якраз розглядають пропозиції.
    Трохи сумбурна розмова, але дала розуміння теми. Дякую.

  • @user-cq6xk3kk9i
    @user-cq6xk3kk9i 11 วันที่ผ่านมา +11

    Дякую за мудрого гостя і його надважливу інформацію. Здоров'я Вам та втілення критично необхідних ідей.Держава на превеликий жаль і не професійна .

  • @user-kz9yn3fk9m
    @user-kz9yn3fk9m 12 วันที่ผ่านมา +13

    економічне бронювання подають як щось погане, воюватимуть тільки бідні і тп. Ніби зараз цього немає, от тільки багаті платять хабарі і малюють списання

  • @arboozkr
    @arboozkr 11 วันที่ผ่านมา +11

    Підтримую гостя

  • @buymearocket
    @buymearocket 11 วันที่ผ่านมา +7

    Гість дуже слушно розмірковує. Як досвідчений економіст він дивиться на ситуацію системно і вказує на те, що держава має працювати зі стратегічними питаннями і захистити суспільство та економіку щоб вони були спроможні забезпечувати військо. Якщо політика хаотичної мобілізації та істеричного вимивання грошей з переляканих чоловіків в напрямку депутатсько-військово-лікарських ОПГ не зміниться терміново, то це призведе до незворотніх ефектів як в економіці так і в суспільстві. А це в свою чергу вже поставить ультиматум війську там де воно до цього не готове. І з цим вже неможливо буде впоратися ні дронами, на петріотами, ні артилерією ні західними танками.

  • @AlenaWond
    @AlenaWond 11 วันที่ผ่านมา +7

    Пока введут экономическое бронирование, то и бронировать будет некого. Уже повыгребали людей так, что работать некому. Такие решения нужно было принимать вовремя. Уже пол года речь идет об этом, а депутаты все чухаются, обговаривают, наверное приймут к концу войны. Быстрее нужно принимать, война идёт!

  • @annar.1477
    @annar.1477 11 วันที่ผ่านมา +3

    Дуже розумна пощиція. Підтримую

  • @alexpunisher4654
    @alexpunisher4654 12 วันที่ผ่านมา +32

    журналістка непрофесійна(

    • @TbIKakYx
      @TbIKakYx 12 วันที่ผ่านมา +8

      Та просто дядько виявився не з натовпу біля метро)) шарить коли щось говорить

  • @vypo2233
    @vypo2233 11 วันที่ผ่านมา +6

    Влада підсіла на популізм і населення видресирувала,ніхто не хоче вникати,розбиратись,простіше заперечити.От краще гусей щипати,псів продавати,ходити колядувати,а щось професійно робити і на довго то не для 5-6 менеджерів.Митниця ж годує їх ,а нас обирають....

  • @Roman-hz5xd
    @Roman-hz5xd 10 วันที่ผ่านมา +1

    Чи десь було сказано, коли законопроекти будуть розглянуті? Коли, приблизно, будуть прийняті?

  • @MS-fu3zf
    @MS-fu3zf 11 วันที่ผ่านมา +6

    До цього інтерв'ю економічне бронювання не здавалось мені хорошою ідеєю - "війна бідних" і таке інше. Але аргументи гостя мають сенс. Очевидно, що відсутність білого економічного бронювання породжує сірі схеми для здобуття броні, згортання економіки, або збільшення тіньового бізнесу і ще більшого зниження податків. Через це держава і армія втрачає більше ніж отримує. Так чи інакше, щоб ефективно воювати на фронті потрібен працюючий тил для забезпечення і відновлення військових. Якщо є нормальні економічні розрахунки, які підтверджують доцільність бронювання 15-20% ключових працівників підприємств, це варто впроваджувати.

    • @1990marinko
      @1990marinko 11 วันที่ผ่านมา

      По-перше, "бронювання 15-20% ключових працівників підприємств" - це зовсім не те, що зараз пропонують серед варіантів концепції економічного бронювання. Пропонують бронювання за фінансовим критерієм. По-друге, яке витікає з по-перше, ви ж сподіваюсь не будуєте ілюзій, яке підгрунтя для корупції створить такий підхід? Чи в нас випадки, коли топ-менеджмент діє у своїх інтересах, а не в інтересах бізнесу, це щось фантастичне? Чому б керівнику не забронювати свого кума/свата/брата замість працівника, який дійсно є ключовим? Про все інше навіть не буду починати, бо вже написала під іншими коментарями. Ця ідея погана від і до, вона не має плюсів, якщо глибоко її дослідити, і це мабуть найгірше, що можна зараз впровадити в Україні.

    • @MS-fu3zf
      @MS-fu3zf 11 วันที่ผ่านมา

      @@1990marinko Але ж бізнес, перш за все, керується економічними показниками. Звісно якщо це нормальний бізнес. Якщо ж там заброньовані свати і брати - це вже щось інше.

  • @Art_seven
    @Art_seven 11 วันที่ผ่านมา +4

    Непрофесійність журналістки, свідомо чи не свідомо але створила корисну дискусію і дала змогу Андрій Длігач, ще краще розкрити тему. Економічне бронювання, виріши лоб багато фінансових проблем, наприклад; зупинило би відтік за кордон платоспроможних громадян, дало змогу впевнено працювати та розширюватися бізнесу, та і людей стимулювало би працювати офіційно, до того ж, гроші шли в бюджет а не в кишені корумпованим воєнкомам та чиновникам. Також мені здається, що розповсюджують плітки та галас про те що (війна для бідних) саме ті хто зацікавлений в цих корумпованих схемах, бо розуміють люди краще будуть офіційно платити державі, а ніж їм. До того це ще ї брехня що (воюють тільки бідні) воюють, відомі і багаті, хтось скаже, (скільки тих багатих на фронті?) Так їх менше, бо їх в цілому по все му світу менше. Тож без закону про економічне бронювання, держава і на далі буде втрачати людей і гроші. А гроші це, амуніція, зброя, зп військовим та ветеранам, та сім'ям загиблих.

  • @serhiyko
    @serhiyko 11 วันที่ผ่านมา +2

    Найголовніша проблема - недовіра до влади. Все інше - похідне від цієї проблеми: і недовіра до принципів бронювання (забронюють кума, свата. брата та того, хто більше занесе), і танці з економічним бронюванням, клубами бізнесу різних кольорів тощо.

  • @mnazikk
    @mnazikk 11 วันที่ผ่านมา +2

    жесть, це встид, а не ведуча. Дякую Андрію за просування РОЗУМНИХ думок. Не розумію, чому ФОП (той самий малий бізнес), який має рухати економіку (особливо якщо має іноземні контракти і ЕКСПОРТУЄ свої послуги) не має змоги витрачати свої гроші в кафе, і у інших малих підприємців в магазинах просто тому, що щойно ти вийдеш в людне місце - існує шанс появи людей в формі (які її паплюжать), що запакують і проти згоди завезуть підписати "добровільний" контракт.

  • @helgi_trxnv
    @helgi_trxnv 11 วันที่ผ่านมา +2

    Платіть нормальні гроші військовим, 200+ тисяч гривень приблизно, і не треба буде нікого шукати. Коли до влади це дійде, тоді й переможемо.

  • @user-it2ej1ew8g
    @user-it2ej1ew8g 11 วันที่ผ่านมา +1

    Доброго дня. Я моряк, мені 58. Особисто я готовий платити 20000 гр (офіційно) якби мене не трогали тЦК. В армію я не піду, тому, що я там вже був і дав собі слово, 38 років тому, що ніколи в той дурдом не повернусь. Спілкуючись з знайомими, які служать в ЗСУ зараз, зробив висновок, що в "дурдомі" все стабільно. Я за кордоном, працював і працюю. Був би хоча б на 10 років молодший, в Україну не повернувся б. Багато моряків за кордоном, особливо 50+, чекають на закон, який дозволить нам повертатись додому і мати змогу виїзду на контракт. А поки що добре заробляють на нас поляки, румуни та інші сусіди.

  • @user-sm6kq4tz1v
    @user-sm6kq4tz1v 12 วันที่ผ่านมา +1

    Дякую

  • @TopRunnerUkr
    @TopRunnerUkr 11 วันที่ผ่านมา +1

    Да, відстрочку для багатодітних, хворих, доглядачів за хворими, силовиків-чиновників, накинути 15-20% економічного бронювання і воювати знову нема кому. Але бізнес задоволений. Атлічна!

  • @valentusfom
    @valentusfom 11 วันที่ผ่านมา +2

    Світла голова!

  • @eugenenlk7174
    @eugenenlk7174 9 วันที่ผ่านมา

    Тільки от якщо бронювання через зп - яким чином уникнути корупційних кешбеків - коли власник бізнесу за папером платить більше - а потім готівкою працівник повертає частину?
    Найпрозоріше - все ж податки напряму на ЗСУ - у спеціальний фонд - де 50% у міноборони, 50% - гроші потрапляють напряму у бригади за запитом. І в бригад є дозвіл на закупівлі та спонсування виробництва озброєння.
    240 000 грн (6000$) податку - стартових на пів року вперед "відстрочки" (замість 10к на всякі Тиси). І потім 40 000 грн (1000$) щомісячно податку з офіційних зарплатніх/фопівських/товівських рахунків. Через податковий кабінет. І офіційна "відстрочка" якою можна користуватись до 3 років.
    Після 3 років - на 20 000 грн (500$) податок зростає, або припинення "відтрочки". Ще після 3 роки - ще на 20 000 грн (500$) зростає і так далі до закінчення воєнного стану.
    Таким чином теж і в бізнесу і в ФОПів будуть прозорі правила гри - і Україна зможе економічно розвиватись, білі компанії з гарними ефективними бізнес моделями вдасться будувати і розвивати.
    Плюс можливість демобілізації через 4 роки служби за бажанням - необхідна. А якщо воїн залишається далі бити окупантів - збільшувати його зарплатню теж 2х - за вислугу років - і військову пенсію - тепер ресурси для цього зʼявляються.

  • @VS1300ftm
    @VS1300ftm 9 วันที่ผ่านมา

    Про айтішників зрозуміло. А що з приводу моряків та цивільних пілотів?

  • @twiggyya4033
    @twiggyya4033 11 วันที่ผ่านมา

    Нема в проекті градації середньої ЗП по регіонах тому столичні в більш вигідному становищі.

  • @telepooort
    @telepooort 11 วันที่ผ่านมา +16

    В мене знайомий айтішник який працював на американську продуктову компанію і заробляв 5-7 тися долларів, втік з дружиною в Польщу. Вона теж за айті, це десь ще 2-3 тисячі. Втік через те що боявся що попаде в армію. Виходить що через те що немає бронювання дві людини які заробляють сумарно 10$ доларів на місяць і замовляють послуги, такі як ресторани, кіно, кафе, покупки машин тепер це будуть робити в Польщі. А наші підприємці втратять ці гроші, відповідно економіка і бюджет їх не отримають. А от хто їх отримав так це чиновник який може намалювати справку по якій вони і зліняли

    • @1990marinko
      @1990marinko 11 วันที่ผ่านมา +1

      А що паралельно робити такому ж айтішнику, який не зрадливо втік зі своєї держави, коли був їй потрібен у скрутну годину, і поклав на свій військовий обов'язок, а приєднався до війська ще на початку війни? Давайте вже і для нього встановимо якусь таксу, він же не може зараз звільнитися і купити собі економічне бронювання. Чи ви думаєте таких мало, і мова не лише про айтішників? А, здається, зрозуміла. Ці люди нікого не хвилюють, бо їх уже принесли в жертву, нехай собі відмовляться від свого життя, служать і не ниють. Чи може хвилюють? Ну то чому цей аспект постійно залишають за дужками? Написала вище і пишу ще раз: якщо справа виключно в економічній доцільності, то чому не організувати в армії аукціон, так само як і серед цивільних? Хто менше заплатить - того забираємо, державі ж потрібні гроші (яких, до речі, Захід нам вже дав вдесятеро більше за наші внутрішні надходження за ці 2 роки). Люди самі не помічають, як дають цій війні потихеньку опускати себе на моральне дно, але тут справа не тільки цьому, а і в іншому: ви не зможете виїхати на чужому горбу, закріпачивши людей, які ще пам'ятають, що таке громадянсько-політичні права і така норма, як рівність громадян перед законом.

    • @Tmurmur
      @Tmurmur 11 วันที่ผ่านมา

      @@1990marinko коли це війна була справедлива? Війна цинічна, держава буде використовувати людей по-максимуму для свого виживання і робити при цьому мілйьон помилок. Ви кажете про рівність перед законом, але ж ці закони легко змінюються нашою кастрованою Верховною Радою. Те що завтра нелегально, стане законом і ви вже будете стояти за іншу "рівність перед законом".

    • @MrSha0
      @MrSha0 11 วันที่ผ่านมา

      Неправильно. Не "виходить, що вони тепер замовляють послуги ресторанів в Польщі". Правильно - "виходить, що він порушив законодавство, ухилився від мобілізації, і має бути покараний".

    • @telepooort
      @telepooort 11 วันที่ผ่านมา

      @@MrSha0 так все правильно, але інструментів покарання немає. Гроші залишились у Польщі. ТЦК чи лікарі взяли хабар. А держава у висновку не отримала нічого

    • @1990marinko
      @1990marinko 11 วันที่ผ่านมา

      @@Tmurmur хм, то будемо жити без справедливості, кожен за свій шкурняк? Коли починаємо, завтра? Щось мені підказує, що якщо найбільш гідні, свідомі та відповідальні люди (яких звичайно меншість) почнуть жити за схемою, яку ви пропонуєте, вам дуже швидко перестане подобатись життя в такому середовищі. Тож не пропонуйте тоді витирати об них ноги. Не перестаю дивуватись, для путіна нема кордонів і законів, для цих - вже нема справедливості і моралі. Ну то що, може перейти тепер до закону джунглів, хто сильніший - той і правий?

  • @anton.hrsmnk
    @anton.hrsmnk 11 วันที่ผ่านมา +4

    видно, шо ведучю бомбить від цього питання (бронювання)

  • @OxanaTereza
    @OxanaTereza 11 วันที่ผ่านมา +2

    Гість більше не прийде, підтримую.

  • @twist197
    @twist197 11 วันที่ผ่านมา +3

    У ведучої совок у голові. В капіталізмі цінність визначається ціною. Підприємець заплатить за своє рішення грошима. Правила будуть стимулювати його зробити найбільш оптимальне рішення. Правильно Андрій каже, не в професіях справа, а в цінності. А цінність визначається ринком

    • @1990marinko
      @1990marinko 11 วันที่ผ่านมา

      Ринком - тобто, грошима? То в нас вже національна ідеологія "дикий капіталізм"? Шкода вас засмучувати, але Конституція встановлює дещо інше.

  • @user-gx7ye8ek3p
    @user-gx7ye8ek3p 8 วันที่ผ่านมา

    Дуже гарна модель, але було б цікаво дізнаися як рахується 6 млн мобілізаційний ресурс чи входять туди батьки 3 дітей, вже поранені хлопці, ті в кого прийомні діти, ті хто є опікунами дітей без батькв, ті у кого батьки інваліди чи може самі інваліди, алкоголіків від яких ще в 22-23 році намагалися відмахуватись, що вони там не потрібні. Просто цікаво чи є так данні десь? Можливо хтсь десь бачив цю цифру з офіційних джерел, бо просто прив'язуватись до однєї цифри не хочеться, потрібно розуміти деталі.

  • @andriiantonov7103
    @andriiantonov7103 11 วันที่ผ่านมา +3

    Спікер норм, а от інтерв'юерка трохи в неадекваті

  • @oleksandrborovskiy
    @oleksandrborovskiy 11 วันที่ผ่านมา +2

    Хто проти економічного бронювання? Якщо мінфін не проти?
    Хто цей орган? Ця людина?

    • @1990marinko
      @1990marinko 11 วันที่ผ่านมา

      Практично всі військові проти. Та люди, яким не байдуже, що буде з цією країною.

  • @MickleMatsyhin
    @MickleMatsyhin 2 วันที่ผ่านมา

    корнспондент, яка перебиває, вимагає, щоб її не перебивали
    П - професіоналізм

  • @stanislawmishchuk6574
    @stanislawmishchuk6574 8 วันที่ผ่านมา

    А что плохого в буквальном самоыкупе для рядового с 20+ летним трудовым стажем? Нафиг выдергивать с работы 45 летних люднй ? Они так нужны в арии?

  • @MIsterMacho88
    @MIsterMacho88 11 วันที่ผ่านมา +3

    В сучасному світі не працює система мотивації через совкові заборони, обмеження і демотивацію.
    Потрібно створювати взаємовигідні умови, win-win сценарії.
    Економічне бронювання, де будуть заброньовані ключові 10-15% із 5-6 млн. військовозобов'язаних це один із win-win сценаріїв для України!
    Або ти в ЗСУ або для ЗСУ - іншого варіанту для виживання нації наразі не існує!
    І потрібна система, яка дозволить і замотивує добровільно приєднатися в одну із категорій тих людей, які сумніваються, переховуються і не приносять користі. І почати потрібно з економічного бронювання!

    • @1990marinko
      @1990marinko 11 วันที่ผ่านมา

      А хто вигадав, що по обидві сторони цієї барикади (в ЗСУ/для ЗСУ) мають бути весь час одні й ті самі люди, можна поцікавитись? Чи цивільні, які повернуться з війська в економіку замість тих, хто їх замінить, в вашому розумінні "для ЗСУ" вже бути не можуть?

    • @MIsterMacho88
      @MIsterMacho88 11 วันที่ผ่านมา

      @@1990marinko ніхто не вигадав, можуть, чому ні? і в моєму коментарі немає категоричності у цьому питанні

    • @1990marinko
      @1990marinko 11 วันที่ผ่านมา

      @@MIsterMacho88 а як саме вони це зможуть, якщо ви всіх пропонуєте забронювати за 500/1к доларів на місяць, а військовим так і не встановити терміни служби? Ви розумієте, що це взаємовиключні речі? Якщо встановити терміни, то ні про яке економічне бронювання не може бути й мови, бо потрібна інтенсивна та масова мобілізація.

    • @MIsterMacho88
      @MIsterMacho88 11 วันที่ผ่านมา

      @@1990marinko Економічне бронювання → Більше коштів у бюджеті → Вище ₴ забезпечення військового → Більше мотивації приєднатися до лав ЗСУ → Більший чисельний штат → Збільшене число ротацій та демобілізацій → Підвищення ефективності війська → Сильне мотивоване військо, сильна економіка = Сильна Україна → більше людей готові встати на захист такої держави!

    • @1990marinko
      @1990marinko 11 วันที่ผ่านมา

      @@MIsterMacho88та що ж ви зі своєю пластинкою по колу. Чи за кожну публікацію цього коментаря доплачують?

  • @wizardadmin
    @wizardadmin 4 วันที่ผ่านมา

    Де мобілізація жінок???

  • @olgashurkhovetska1140
    @olgashurkhovetska1140 11 วันที่ผ่านมา +7

    Ведуча маніпулює і абсолютно не освічена в питаннях,які обговорюють. Подумую,чи не відписатися .

  • @igorrudenko46
    @igorrudenko46 9 วันที่ผ่านมา +1

    Гість діло говорить! І працівників цирку, і навіть нормальних двірників можна і треба бронювати! Встановити ліміт на кількість і все.

  • @ivantsybulin8328
    @ivantsybulin8328 11 วันที่ผ่านมา

    !

  • @irinaoleinik3019
    @irinaoleinik3019 9 วันที่ผ่านมา

    Виглядає не чемно і непрофесійно коли ведуча весь час дивиться в телефон

  • @helgi_trxnv
    @helgi_trxnv 11 วันที่ผ่านมา +1

    В невеликих громадах чоловіків вже не зустріти на вулиці, тільки ТЦК на машинах їздить і видивляється. Викликати сантехніка, електрика неможливо.

  • @user-di3cz5on5z
    @user-di3cz5on5z 11 วันที่ผ่านมา +1

    Ведущей главное темник Банковой озвучить. Агость... Говорите, мне вы не мешаете

  • @MrSha0
    @MrSha0 11 วันที่ผ่านมา

    Зарплатня 30 тисяч - не відкуп?
    Заносиш 35 тисяч на місяць директору підприємства, і гуляй вільно. Ось тобі і відкуп.

  • @tarasmavdryk4827
    @tarasmavdryk4827 11 วันที่ผ่านมา

    Не знаю чому пишуть що інтерв'юер не професійна. Можливо це із-за дуже різкої нарізки під час монтажу, коли закінчення речення гостя попадає в початок запитання...
    Ну або це якась ботоферма), мені все сподобалось. Чудові запитання, хороший гість.

  • @habibub
    @habibub วันที่ผ่านมา

    мда, ведуча про якусь рівність говорить, про те щоб всі були бідні і хворі? раціоналізація це єдиний шлях до перемоги, а зараз не платять хабарями за те щоб уникнути мобілізації?

  • @codem2314
    @codem2314 11 วันที่ผ่านมา

    ця журналістка не повинна мати можливості залишитись у журналістиці. ЛігаНет повинна понести відповідальність за те що допустили її до інтервʼю

  • @romansoltysiak2916
    @romansoltysiak2916 11 วันที่ผ่านมา

    ВІДКУП!

  • @user-hf5qc6yy9i
    @user-hf5qc6yy9i 12 วันที่ผ่านมา +3

    Спершу треба встановити терміни служби. Замінити людей, а вже потім займатися економічним бронюванням. Воювати до смерті, інвалідності чи пенсії поки ви будете економічно бронюватися я не готовий.

    • @user-fo6mk7nv1u
      @user-fo6mk7nv1u 12 วันที่ผ่านมา +6

      Це треба робити не спершу, а паралельно, плануючи мобілізацію під ці потреби, з розумінням того, для чого країні потрібна економіка. Це не про чесність, справедливість, від цього слова вже око сіпатись починає, а про ефективність і можливості держави підтримувати фронт.

    • @user-hf5qc6yy9i
      @user-hf5qc6yy9i 12 วันที่ผ่านมา

      @@user-fo6mk7nv1u от ті хто 2+ роки в рабстві гнив в окопах економічно заброньовані мають бути, а ті хто лаешері жирував 2+ роки в тилу хай піде і здобуде "кордони 91 року"- від цієї фрази око сіпатись починає...

    • @MIsterMacho88
      @MIsterMacho88 11 วันที่ผ่านมา

      Економічне бронювання → Більше коштів у бюджеті → Вище ₴ забезпечення військового → Більше мотивації приєднатися до лав ЗСУ → Більший чисельний штат → Збільшене число ротацій та демобілізацій → Підвищення ефективності війська

    • @1990marinko
      @1990marinko 11 วันที่ผ่านมา

      @@MIsterMacho88 Можете не дублювати ці поверхневі тези під кожним коментарем. Відповідь написала вище.

  • @user-hu6bc9qo1s
    @user-hu6bc9qo1s 8 วันที่ผ่านมา

    Ведуча виглядає дуже слабо і постійно маніпулює.

  • @alexandrnaboka3176
    @alexandrnaboka3176 11 วันที่ผ่านมา

    І з моделлю в 35 тисяч більшість підприємств в регіонах нікого не зможуть забронювати - це і є принцип війна для бідних. Чому людина, що не заробляє багато має ризикувати життям, а той хто заробляє більше ні? Це ж несправедливо з точки зору життя людини, а не з точки зору держави.

  • @user-sg1yq6fc7z
    @user-sg1yq6fc7z 11 วันที่ผ่านมา +5

    Жахлива журналістка
    Дуже непрофесійна поведінка

  • @asbarikmusic670
    @asbarikmusic670 11 วันที่ผ่านมา +1

    Пані ведуча, я розумію що ваша задача ставити гострі питання і розібратись в суті, але по факту ви не хочете чути гостя, а хочете лише загострювати. Так не ввічливо, як мінімум.
    Я за бронювання, але як бути, наприклад з тими айтівцями які могли б себе забронювати, але зараз в лавах ЗСУ, і більше не можуть розпоряджатись своїм життям. Треба думати про демобілізацію, і про те як забрати на службу всяких тємщиків, перекупів і схємщиків які не заплатили жодного податку за своє життя, замість людей які прозорі з державою

  • @NataliiaHiris
    @NataliiaHiris 3 วันที่ผ่านมา

    Дуже "поважний інтелектуал" забуває, що в ЗСУ пішли добровольцями багато цивільних людей, таких професій і знань, для здобуття яких держава та й самі люди витратили десятки років і купу грошей в хорошому сенсі. І можливо демобілізація цих спеціалістів може спасти й економіку (багато з них були власниками процвітаючих бізнесів) і закрити якісь критичні для держави питання - де знайти спеціалістів.

    • @AndriiDligach
      @AndriiDligach 3 วันที่ผ่านมา

      @@NataliiaHiris чого це ви рішили, що я забув? Я постійно показую статистику

  • @1990marinko
    @1990marinko 12 วันที่ผ่านมา +4

    Яку б казуїстику не намагалися просунути люди, які лобіюють такі підходи, їм ніколи не переконати суспільство в тому, що економічне бронювання - це не відкуп. Опустимо те, що ці пропозиції цинічні, антигуманні та маніпулятивні. Ви усвідомлюєте контекст, у якому їх висуваєте? Людям прямим текстом заявили, що вони мають служити в армії до скону, бо їх нібито ніким міняти, зате економічно бронювати за 500-1000 доларів на місяць у нас є кого? А як бути цивільним, які з почуття відповідальності приєдналися до армії на початку війни, маючи при цьому роботу та кар'єру, з якої платилися й більші податки? Їх ми вже списуємо? Це якийсь до біса невигідний для однієї зі сторін суспільний договір. Може тоді влаштуємо аукціон серед військових, дамо їм теж право себе економічно забронювати? Якщо головна мета - наповнення бюджету, то чому ні? Хто більше заплатить - той і не служить, ми ж тут не про моральну сторону питання зібрались говорити (це сарказм, якщо що). Якщо доволі великий і недурний прошарок людей тримати за безправне сміття, то рано чи пізно доведеться пожинати плоди такого ставлення.

    • @Alex-pd8zi
      @Alex-pd8zi 11 วันที่ผ่านมา +3

      У військових немає зарплати, Вони не виробляють товари, а витрачають бюджет.
      Не буде економіки - буде грошове забезпечення = 0

    • @MIsterMacho88
      @MIsterMacho88 11 วันที่ผ่านมา +3

      Економічне бронювання → Більше коштів у бюджеті → Вище ₴ забезпечення військового → Більше мотивації приєднатися до лав ЗСУ → Більший чисельний штат → Збільшене число ротацій та демобілізацій → Підвищення ефективності війська → Сильне мотивоване військо, сильна економіка = Сильна Україна → більше людей готові встати на захист такої держави!

    • @1990marinko
      @1990marinko 11 วันที่ผ่านมา

      @@Alex-pd8zi В вашому коментарі стільки маніпулятивних тез, що навіть складно обрати, до якої спершу підступитися. Щодо економіки - в нас її вже давно як такої самостійної немає, вона зруйнована війною і тримається виключно на допомозі Заходу (саме завдяки ній ви бачите відкриті заклади на вулицях Києва і завдяки ній долар ще не по 500). Вивчіть, будь ласка, цифри надходжень від Заходу і порівняйте їх із внутрішніми надходженнями (спойлер - там різниця приблизно в 9 разів). Якщо ви вважаєте, що наша економіка зможе далі в такому вигляді існувати, якщо припиниться допомога Заходу - що ж, заздрю цій наївності. Стосовно того, що у військових зарплати немає (не зважаємо на некоректні терміни), шановний, у військових була зарплата в цивільному житті, ви пропонуєте їм довіку кукувати на війні, поки ви будете заробляти гроші? Це типу "давай дам тобі 100 баксів, йди вб*й мо*каля?". А якщо я скажу "давайте краще я вам дам 1000 баксів, йдіть ви краще зробіть це замість мене, бо я вже стомився і маю таке саме право на життя, як і ви". Це страшно, наскільки люди на повному серйозі просувають абсолютно дикунські речі, поверхнево бубнячи про економіку, не розуміючи навіть толком, як ця складна махіна працює. Я б ще багато могла написати на цю тему. Але маю сумніви, що вам цікаво докопатися до істини. Найімовірніше, вам цікаво уникнути військової служби, залишивши назавжди це ярмо на шиї інших.

    • @1990marinko
      @1990marinko 11 วันที่ผ่านมา

      @@MIsterMacho88 Це дуже поверхнево. Мені шкода навіть не те, що ви дуже відірвані від реальності, якщо всерйоз це пишете, а що таких людей дуже багато. Це звичайно, якщо ви маєте на увазі те, що пишете. Бо якщо це лицемірний спосіб виправдати своє небажання служити - то заслуговує звичайної зневаги.

    • @1990marinko
      @1990marinko 11 วันที่ผ่านมา

      Насправді, те, що коментатори під цим коментарем ніяк не відреагували на тезу про аукціон - вже дуже яскраво демонструє те, що порятунок економіки стоїть у списку пріоритетів цих апологетів економічного бронювання набагато далі, ніж банальний шкурний інтерес.

  • @LarysaRoses
    @LarysaRoses 11 วันที่ผ่านมา

    Дупа сміється)

  • @arthurberner
    @arthurberner 10 วันที่ผ่านมา +1

    А військові теж можуть заплатити та піти з війни? А якщо, як ви кажете не можна найти роботу від 30к, то навіщо це? Мажорів відкупити хочете? Що ти несеш, "доктор"? Хто тобі заплатив?

  • @TopRunnerUkr
    @TopRunnerUkr 11 วันที่ผ่านมา +1

    І не котіть бочку на журналістку. Вона поводиться коректно і ставить правильні питання.

  • @viliage
    @viliage 11 วันที่ผ่านมา

    Знайди роботу на 36 тис. ахаха в селі чи в містечку до навідь 100 тисяч населення. Відповідь була б так хто тобі нинен шо ти не там народився) і так все інтервʼю

  • @0restK
    @0restK 10 วันที่ผ่านมา

    він би зовсім по іншому заговори, коли б хоч місяць провів у війську... нудить від хитрожопих

  • @svdenys
    @svdenys 11 วันที่ผ่านมา +1

    Економічне бронювання це повна тотальна херня. Шкідлива і великий крок до остаточної поразки.

  • @andriiholovatyi
    @andriiholovatyi 11 วันที่ผ่านมา +2

    Економічне бронювання не підтримую бо всі відкупляться і не розповідайте дурниць, люди платять по 15 000$ щоб виїхати за кордон!
    P.S Ми всі повинні думати як припинити війну і всі повинні до цього долучатись ,а не так що одні заробляють на авто , а інші на памʼятник !

    • @annar.1477
      @annar.1477 11 วันที่ผ่านมา

      Ви чим слухали, дупою?