Köszöntök mindenkit a klaszikus Hard Sci-fi világában, ahol a kérdés feltevés fontosabb gyakran, mint a válasz. Nekem az egész sorozat egy Ray Bradburry, vagy a Sztrugackij regényre hasonlított. A legtöbbször a valódi cél, és a fő kérdés a "Mi lenne ha?" - Ezért is óva intettem mindenkit e sorozattól, aki nem ismeri, vagy nem élvezi e műfaj sajátosságait, mert úgy az élmény minden lesz, csak nem kielégítő. A filozófia felvetése és az olvasó (ebben az esetben a néző) el gondolkodtatása a számomra kifejezetten élvezetes és felüdítő élmény volt. És nem vagyok ezzel úgy gondolom egyedül. Én az utolsó kivételével az összes részt élveztem és egyben végig néztem a sorozatot, főleg mert a fent említett írok regényeinek nagy kedvelője vagyok. Inkább a szélsőségeket nem kerülő amerikai Sci-fire hasonlít a mű, ami nagy szeretettel foglal magába vallási kérdéseket, míg hangulatában a Szovjet sci-fi, rideg mégis ember központú melankolikussága járja át. Aki szerint a Star Wars sci-fi és nem egy fantasy a tudomány fantasztikum díszéleteivel, annak e mű nagyon nem fog tetszeni és ezt már az első részben érezni fogja. De a hozzám hasonló régi sci-fi rajongók több eséllyel fogják a sorozatot pozitívan értékelni. Én őszintén unom, hogy manapság minden sorozat a szánkba rágja a megoldását az első évad közepén. De azt is megértem, hogy az erre kondicionált nézők már elszoktak ettől, s felkavaró számukra az élmény. Persze mindig az ott az esély, hogy a Lost-hoz hasonló repülőgép szerencsétlenség lesz a vége... de nem vagyok orákulum és merek egyenlőre optimista lenni az eddig látottak alapján. Az utolsó részről annyit Spoilerek nélkül, hogy elkapkodott volt, szerintem az előző résznél kellett volna lezárni az évadot. A "gyermek"-kel én sem vagyok elégedett, de egy második évadnak adok mindenképpen esélyt, mert érdekelnek a következő kérdések, amiket a sorozat feltesz és ad esélyt elmerengeni rajtuk. Így én 8/10-re értékelem az egész élményt, s kíváncsian várom merre tovább.
Ilyenkor szerintem leírhatnád, hogy te min gondolkodtál közben vagy mi ennek az értelme. Egyébként tudtommal az a kemény sci-fi ami tudományosan, technikailag is alátámasztott vagy kitalált. Ha valami filozófikus attól még nem lesz "hard sci-fi". Ez az értelmetlen, de művészkedős sorozat mire akar rávilágítani? A világunk vallás miatti megosztottságára vagy mire?
@@hellorodgeryoung9658 Ha leírnám minden gondolatom a sorozattal kapcsolatban, akkor itt ülhetnénk estig. Ezt eleve én személyes élménynek tekintem és nem vagyok oda a szájba rágás ért, de szerintem ezt le is írtam. A hard scifinek is több változata van, ha belegondolsz a Dűne is ide tartozik, pedig ott a tudomány szerkezetek többsége nincs kifejtve és díszlet elem, viszont az emberi társadalom jövőjét sokkal jobban körbe járja és egy intelem a karizmatikus vezetők veszélyére. Frank Herbert másik regénye az Uticél az ismeretlen közelebb áll a te elvárásaidhoz még is egy transzcendentális végkifejlet fele tart, melynek pont egy igen erős kérdés a vége és a választ ránk hagyja. És e két regény mind a Hard Sci-fi műfajába van mai napig sorolva. Az én meglátásom szerint a Hard Sci-fi az emberiség jövőjével kapcsolatos kérdéseket az író szemszögéből történő bemutató mű, mely bevonja az olvasót is és nem ad feloldozást a végén. Ez lehet természetes kizárólat technikai tudományos alapokon, filozofikuson és társadalmin is. Ezért nehezen befogadható műfaj és inkább az emberek szerzőkben találják meg azt,amit keresnek. Mert minden írót más rétege érdekelte a jövővel kapcsolatos kérdés feltevésnek. Asimov szeretett választ adni, ez igaz, Herbert pedig ránk hagyta levonjuk következtetéseinket, míg Philip K. Dick szerintem az emberi élményt helyezte központba.
Nem értem hogy lehet ezt a zagyva ostobaságot egy lapon említeni a hard sci-fivel. Annyi logikai baki és tudományos szemlélettel szembemenő gagyiság van a sorozatban, ami nem hogy egy átlagon aluli sci-fibe, de még egy magát komolyan vevő vígjátékba sem fér bele. Én hülye az előzetes alapján egy közepes sci-fire számítottam (hard sci-fi elvárásaim már régóta nincsenek mozgóképes formátumban), ehelyett a szenilis Ridley Scott trollkodását sikerült megnéznem. Bár a Prometheus óta nem jósolok semmi jót annak amit az Ő nevével reklámoznak, mégis bedőltem. A teljes cselekmény alapját ilyen blődségek képezik, hogy a technikailag rendkívül fejlett jövőbeli emberek azt sem veszik észre, hogy a kolonizálásra szánt bolygó félig dzsungel, ezért egy majdnem kietlen sivatagban telepednek le, és hogy az androidok csak addig viselkednek androidként, amíg nem kell valami emberi hülyeséget csinálniuk, hogy tovább gördüljön a sztori. De milyen sztori, te Atya ég! Már megint abba a hibába esünk, hogy a sztorit összekeverjük a forulattal, ezáltal az egész sorozat vázát csak az értelmetlenül bedobált kérdések újabb és újabb hulláma adja, ezzel is leplezve az alkotók hozzá nem értését és lustaságát, hogy nehogy már egy kicsit is foglalkozni kelljen azzal, hogy miről is szól ez az egész. Úgyhogy nem, ez nem hard sci-fi, de még csak nem is sci-fi, ez egy paródia, úgy is kell elé leülni és akkor egész vicces pillanatokat tud okozni. A vérátömlesztéstől golyóállóvá váló embernél már kínomban nevettem. Nem vagyok egy Star Wars fan, de felesleges volt azt felhozni példaként, tudományos szempontból az is legalább annyira helytálló, mint ez az ipari hulladék pláne, hogy a Star Wars legalább nem akarja átverni a nézőjét azzal, hogy komoly sci-finek akar látszani és legalább mint fantasy, teljesen jól működik.
@@alexkalafusz1138 teljesen érthető álláspont. Mi is sokat vitatkoztunk a barátaimmal a sorozatról, de szerintem ez is egy jó sci-fi élmény része, hogy utána az ember az élményt másokkal is megakarja osztani, vagy mások véleményére is kíváncsi. Szerintem utoljára a 2018-as Anihilation-nál találkoztam ilyen megosztottsággal, bár az ilyen szinten nem jutott el nagy közönséghez. Nekem a trailerek alapján nem okozott csalódást, sőt pozitív volt, mert ennél sokkal rosszabbra számítottam. Persze nekem a Prométheusz is tetszett (nem úgy mint az úgynevezett folytatás), meg túl olvasott vagyok a témával kapcsolatban és az hozzá járult, hogy kép kialakulásához, ami a sorozattal kapcsolatban bennem meg maradt. Nekem végig Bradburry mars ciklusa ugrott be a történetről az emberi felelősség vállalás, hit szükségessége, vagy az androidok képesek-e fejlődni kérdéskörök miatt és őszintén örültem volna, ha a sorozat inkább abba az irányba megy tovább, hogy képes-e egy android felnevelni emberi gyermekeket, persze erre megkaptuk a választ és utána a theista gyerekek nevelési kísérlete az Ateista irány szerint... a cselekmény tényleg túlzottan szimbolikus lett és többet markolt, mint amit szabadott volna a hátteréhez, de ez az én élményemhez nem rontott rajta. Sőt rengeteg író és más mű gondolatvilága ugrott be róla, persze e koktél ként még nem láttam őket. Ezért is volt friss az élmény. Most egyenlőre, mint a Lost első évada jut róla eszembe. Innen már csak az a kérdés merre tovább. És érthetően az ízlések és pofonok kategória mindig fenn áll, főleg egy ilyen megosztó alkotás terén.
@@thedreamerezevin1132 Nem tudok azzal mit kezdeni, hogy neked erről a Lost első évada jut eszedbe. Emlékszem mit gondoltam a sorozatról 16 éve az első rész és az első évad alatt. Ennek köze sincs a Losthoz. Az első évad önmagában is működik és kb. 4 db nagyobb kérdés van az évad végén. Hogy kerültek oda a jegesmedvék? Kik a Többiek? Mi az a bunker? Mi a füstszörny? A cselekménynek a rejtélyek és a megválaszolatlan kérdések ellenére is volt értelme.
Korrekt kritika, bár szinte egy cseppet sem értek vele egyet. A túlzásokba esést, túl nagyot vállalást, elszalasztott lehetőségek említését nem is értem igazán, talán a válaszok zavaró hiánya fogalmazódott így meg Zolyban. Amellett a sorozat nem adaptáció, eredeti ötleten alapuló munka. Az első évad úgymond egy tutorialként szolgált számomra, nagy vonalakban bemutatja a szitut, a kellemes, mindent átitató misztikum gyökereihez köthető legfontosabb kérdéseket teszi fel a néző magának szép sorjában, amiket a sorozat bizony válaszok nélkül hagy, így van. Biztosan tudtam, hogy sokaknál ez veri majd ki a biztosítékot, hogy nincsenek konkrétumok, nincsenek egyértelmű megoldások, egyszerűen csak megyünk tovább és tovább a látszólag értelmezhetetlen katyvaszban gázolva. Kőkeményen figyelni kell, mellette elmélkedni, lehetőségeket felvázolni magadban, megpróbálni összehegeszteni a darabkákat, elmélázni az esetleges szimbolikán. Imádtam, hogy nincsen az arcunkba hajítva semmiféle megoldás, olyan érzésem volt, mintha kutatóként vettem volna részt ebben az egészben, nincs senki, aki feltárja helyettem a titkok nyitját, lassan, módszeresen kell megfejtenem magamnak azokat. SPOILER!!! Akkor jöjjön néhány feltevés: A Kepler-22B szerintem az a hely, ahonnan a földi civilizációnk eredetileg származik. Az ottani kultúra, netán ökoszisztéma tönkrement, visszafejlődött, beütött valami katasztrófa, így a teremtés magjait el kellett hinteni egy új bolygón. És lám, most jóval később, de végül a Föld is dögrovásra került, így hát körforgás szerűen visszatérünk a teremtés eredeti bölcsőjébe, mit sem tudva annak valódi múltjáról. A nekromanta robotokat olyan ősi tekercsekben, írásokban található technológia segítségével építették a földi emberek, melyet nem sikerült teljesen megfejteniük, számos rejtély övezi még a jelen technikai fejlettség ellenére is, mindez említésre is kerül az egyik részben. Eme ősi "használati útmutatók" alapján könnyen elképzelhető, hogy e technológia eredeti tulajdonosai, nevezzük hirtelen tervezőknek őket, olyan kvalitásokkal is képesek voltak felruházni a nekromantákat, amikről aktuális építőiknek(földi emberek) fogalmuk sincs, hogy egyáltalán a programjuk, netán testük részét képezik. A virtuális szexlebegés alkalmával olyan parancs töltődhetett fel Anyába, ami beindította az egyik ilyen funkciót benne, nevezetesen egy inkubációs folyamatot, pont úgy, mint amikor a 3D nyomtatónak kiadod a parancsot. Tehát Anya nem megtermékenyítve lett a hagyományos értelemben, csak beindult egy addig alvó funkciója. Az entitás pedig, aki a hapsi képében beszélt hozzá, valószínűleg ugyanaz a lény/tudat/valami, ami a többieket is kísértette. Mindegy kihez szólt éppen, de úgy tűnik, hogy egyszerre csak egy szereplőhöz képes beszélni, dolgokat láttatni vele. És az is egyértelműen kiderül, hogy ez a "hang" végig azon munkálkodik, hogy a kígyó világra jöjjön, vagyis valahogyan érdekében állt annak születése. Anya az egyik részben ugye rátalál egy keltető cellára, amibe a Kepler elfeledett népe zárta az életet adó androidokat. A robotok feladata lehetett létrehozni a bolygón elterjedt kígyókat, valószínűleg a hatalmas csőjáratokat használták ezek a lények a gyorsabb közlekedéshez. Amire a legújabb példányak semmi szüksége, hiszen repül a drága, azért repül, mert "örökölte" Anya e képességét, programját, lemásolt belőle valamit. Hogy mitől ennyire különleges Anya, azt vastag homály fedi, elképzelhető, hogy a földi átprogramozása során már bőven ki volt választva e feladatra. Hogy valódi istenséggel, eleve elrendeléssel vagy valami mással van dolgunk, még nem tudhatjuk. A kígyók valódi szerepe, funkciója szintén rejtély egyelőre, de bizonyára szorosan kapcsolódnak a Kepleren egykor jelen lévő civilizációhoz, akik véleményem szerint nem tűntek el teljesen. Többször is említik a trópusi zónát, ahol eredetileg le akartak szállni az első részben, ezt a vidéket egy nagyon erős elektromágneses tér övezi, ami azonnal megközelíthetetlenné teszi a hajók számára. Úgy tűnik, tökéletesen alkalmas hely lehet a régi civilizáció maréknyi túlélőjének elrejtésére, netán egy bárkaszerű település, vagy újabb misztikum helyszíne lesz. Az is elképzelhető, hogy az ateisták már jó ideje jelen vannak a bolygón, és többet tudnak az egészről. Kérdés, hogy az utolsó részben elsuhanó hatalmas hajó akkor érkezett velük, vagy már egy ideje ott tanyáznak. A robotok "érzelmeit" meg egyáltalán nem éreztem kínosnak, Scott mindig is nagy érdeklődést mutatott a mesterséges élet karakterisztikája iránt, és főleg egy ilyen irányú sci-fi esetében nem hiszem, hogy problémát kellene okozzon, ha a gépi lét gondolatáról, a lélek szikráját adó löketről, az élettelen és élő határairól is szól az eszmefuttatás. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de rengeteg dologról lehetne beszélni a sorozat kapcsán. És igen, a készítők elmondása szerint a második évad sok dologra fényt derít majd, nem hiszem, hogy ezzel bármi baj lenne, megy majd minden a maga medrében. Egyértelműen rétegsorozat a A farkas gyermekei, nyilván nem tökéletes, olykor még önmagához képest is elkalandozik, de összességében olyan komótosan izgalmas, kellemesen idegen, felfedezést ígérő közeg ez, nagyon hiányzott már nekem valami hasonló. Várom a továbbiakat. Üdv!
Nekem tetszett, és egyáltalán nem zavart a sok nyitott kérdés...kreatív ember vagyok, sokmindent belelátok. Bevallom hogy sok aspektusban el van baszva, az írók inkább kiélték az elfajzott gondoltatikat, minthogy egy jól emészthető sorozatot csináltak volna:D Valamiért mindig tetszenek az ilyen elborult faszságok :D Szeretem, ha sok a misztérium és a nyitott kérdés, itt kicsit túltolták...de mivel én egy unalmas sci-fi drámát vártam, nekem így is pozitívra jött ki az eredmény. Mondjuk én nem tudtam, hogy ezt a sorozatot ennyie kész elvárásokkal nézték az emberek, így megértem, ha csalódottak, mert tényleg sok a következetlenség benne...számomra csak egy random sorozat volt 0 elvárással, amiben végül kellemesen csalódtram... Én főleg Campion látomásait tartottam hülyeségnek...aztán Apa féltékenységi rohama kiverte a biztosítékot...azt még nem tudjuk, hogy őt még mikre programozták...egyértelmű, hogy bonyolultabb, mint egy sima robot, hiszen az átprogramozása sem volt sikeres...szerintem az egyik funkciója, hogy megkérdőjelezze Anyát, de akkoris túl emberi. Van egy teória van a fejemben, amit itt megosztok, aztán vagy hülyeségnek tartjátok, vagy nem...(többetek szerint hülyeség lesz): Anya egy földön rekedt idegen AI-al beszélgetett/közösült, akinek kellett egy avatar, hogy elfoglalhassa a Keplert, és megszerezze a rajta lévő építményt. Ennek az előzménye, hogy az alkotó (aki a nekromantákat tervezte, és valószínűleg a legokosabb ember a földön) miután rájött, hogy Sol csak egy idegen AI, elhagyta a vallását, és ateistának állt. Miután Sol tönkrevágta a földet, az alkotó rájött, hogy egyezséget kell kötnie vele az emberiség túléléséért: megtervezi és kikelti Sol avatárját, amit a Kepler-22b barlangrajzok alapján egy kígyó-isten alapján mintázott meg, és azzal az ottani lakókat is meghódítja...cserébe emberi embriókat is visznek, és az emberiség a Kepleren élhet tovább, amíg a földiek kipusztulnak... Az alkotó végül szembement az alkuval, és a droidokat végül ateistának programozta. A programkód már Sol-nál volt, de a célhardver (Anya) már nem volt a földön, így Sol arra sugalmazta a hívőket, hogy azonnal induljanak a Keplerre. Az átverés akkor bukott meg, amikor Anya csatlakozott a kapszulára, és Sol beleágyazta az új avatar terveit a programjába. A karakterek fokozatos szellemi leépülését a furcsa építmény aktiválódása okozza, ami a (Mass Effectből ismerős) sulykolást sugározza, miután a hívők véletlenül feltöltöttek energiával. (az elégett pap üzemanyagként szolgál az építménynek) Sol a földön enyhe sugallmazáskra volt képes, és istennek vélték, de az építmény hardverével már kész látomásokat generál, így tereli az embereket a saját célja felé. Azt az építményt, vagy inkább annak tartalmát akarja eljuttatni a földre. Ez annak a fajnak a genetikai kódja lehet, ami őt készítette, a föld szétbombázása pedig inkább terraformálás volt... Érthető módon Sol az elektronikus rendszereken keresztül hamisított adatokat küldött a Kepler feltérképezésénél a földre, kitörölte az építményt, az őslakókat stb...mert az morális kérdéseket vetett volna fel, ami lassította volna a küldetést. Szerintem így viszonylag kerek lenne a történet, de a volódi háttérsztori valószínűleg nem ez, és a 2. éved sem fogja teljesen felfedni...mindesetre én élveztem a fejtegetést, ezért is szeretem az elvont dolgokat...
Nem akarsz hidd el. Fixen lehúzás lenne, és ezt nem azért mondom, mert "Zoli mindent lehúz", hanem mert ha sorozat szempontból nézzük a Mandalorian-t, én is lehúznám, annak ellenére, hogy szeretem. A történet összefoglalható 3 mondatban, a színészi játék középszerű, a forgatókönyv pedig szintén ezen a szinten rekedt. Mindettől függetlenül Star Wars kedvelőként nézve rendkívül szórakoztató, én is követem hétről hétre, de standalone sorozatként kezelve messze nem egy nagy alkotás.
@@tiborhajdu8077 Na ezt most nagyon oda mondtad öcsém!!!!!!!! Ezentúl tisztelni foglak a kommentelők között!😌😏 Valamint hozzád fogok imádkozni esténként!🙏
Na ezért kedvelem Zolyt! Jól bemutatja hogy mi történik akkor ha egy történet fölöslegesen van túlbonyolitva ez eredetiség látszatát keltve. Kicsit Death Stranding (avagy a Halálos Strandolás 😁😆 csak hogy Phelan-t idézzem) után érzés! Jó ha egy történet komplex, és szeretem ha egy történetre kicsit jobban kell koncentrálni lásd pl.( Eredet, Jákob lajtorjája, Tökéletes trükk, Mementó, Forrás, Mátrix) csak akkor lehetőleg a kirakós minden darabja kerüljön a helyére. Vagy legalábbis hagyják meg nekünk nézőknek hogy mi értelmezzük a történetet úgy ahogy nekünk tetszik. Egyébként ez egy nagyon jó kritika volt, régen röhögtem ennyi. Király vagy Zoly!👍
Csak az első két részt rendezte Mr Scott, a többit a fia, meg sok nevesincs rendező akik más-más irányba vitték a fonalat. A bibliai analógia nekem tetszett de mivel nem áll össze egységes egésszé így nem volt értelme. Mikor megláttam a kigyó szülést hát azon már csak hangosan nevetni tudtunk csak ami egy komoly "sc-fi" sorozatnál nem jelent jót. MAGYAR szinkron valami BORZALMAS.... Apának a mély orgánumát amit Abubakar Salim aki az Assassin's Creed - ORIGINS-ben ismerhettünk meg mint BAYEK, neki a hangját egy vékonyka erőtlen szinkronnal használni háááááát. Aki tudja nézze eredeti hangon itt tényleg megéri.
Szia! Egy szóval nem lett említve, hogy Ridley Scott rendezői minőségben lenne a sorozat mögött. Ő az - egyik - executive producer és nagyrészt az ő nevével adták el a Farkas gyermekeit.
@@otherworld_online lehet valamit félre értettél ez nem nektek szólt hanem hogy mindhol úgy lett promozva hogy ÁÁÁ SCOTT rendezi, közben meg nem, HBO reklámban is így volt. Erre értettem nem nektek lett szóvá téve
Dühös voltam, mikor végeztem, olyan dühös, mint a WestWorld utolsó évadánál, amikor egy jó, sőt kiváló kezdést egy lelaposodott középrész, és egy kusza és érdektelen lezárás követ. Ez is egy kihagyott ziccer és csak rabolta az időmet.
Őszintén szólva, ritka hogy egy sci-fi-t félbehagyok, de én pár rész után feladtam. Így is nagyrészben Ragnar miatt néztem. 4 részt bírtam, kár érte, illetve ahogy hallom nem kár.
Nem láttam a sorozatot, nem is hallottam róla eddig. Távolról sem tartom kizártnak, hogy csak én vagyok ennyire elborult, de hallgatom Zoli kommentárját, a történetmesélését, a kibogozást, a felvetett kérdéseket, a megállapításokat, az észrevételeket, a kvázi "szombólum feloldását" a végén és egyetlen egy dolog dübörög bennem: TÖKÉLETESEN leírták jelen korunkat. Egy észveszejtően nagy pofont osztottak ki. Hogy szánt szándékkal, avagy tudtukon kívül, erről fogalmam sincs és utólag már mindki azt mond, amit akar. Töredékét láthatom csupán annak, ami a világban történik, hisz porszem méretű vagyok a végtelennek tetsző sivatagban, de azokból az információ áradatokból, megtapasztalt jelenségekből, amik elérnek napról napra, nekem kristálytisztán kitűnik az, hogy ezt éljük. Avagy épp ennek a kapujában ácsorgunk. Zoli kérdései teljesen logikusak és jogosak; a felvetései helytállóak; értetlensége és a magyarázat követelése/keresése pedig vitán felülálló értéket hordoz magában. Szóval nem állítom, hogy a sorozat jó vagy rossz, azt pedig mégcsak véletlenül sem akárcsak feltételezném, hogy hibátlan volna. Zoli szavait hallgatva azonban nem tudok nem hangot adni a kérdésemnek: nem kéne ráismernünk a film felvonultatta dolgok és a saját valóságunk közti párhuzamokra? Meglehet túl mélyreszántó elmélkedés volna mindez. És tán egyetlen ember kevés is ahhoz, hogy mindenre rájöjjön és/vagy megválaszoljon. Elképzelhető, hogy bele sem kéne fogni. Mégis, talán felfedné a leplet néhányunk előtt valamiről. Talán elindítana valamit, mozgásba hozna egy apró szerkezetet. Nem tudom. De azt igen, hogy ez a komment is valszeg eltűnik a többi erdejében. Aligha fog bárki is rálelni valaha, de azért...itthagyom. Ahogy a kártyákat a filmben. Köszönöm Zoli
Bennem is ugyanezek merültek fel. És tényleg az a legjobb szó erre, hogy a sorozat tútolta... Szerényebb keretek között maradni kifizetődőbb lett volna. Mert kevés jó scifi van manapság és még kevesebb scifi sorozat. Nagyon ígéretesnek tűnt az elején, remélem azért még összeszedi magát.
Amikor megtudtam, hogy Ridley Scottnak köze van ehhez, már tudtam, hogy semmi jóra nem számíthatok. Hasonló ember, mint Lucas, aki mindenbe beleszólt és a végén a normális stábtagok (akiknek mondjuk kreatív, értékelhető ötlete volt) leléptek és soha nem néztek vissza. Scott ugyanilyen, mellette is már csak bólogatók maradtak és ez meg is látszik az összes munkáján (különösen bántó ahogyan a Prometheus-szal bánt).
Szerintem ez a bolygó a paradicsom és isten innen üzte az embereket a földre.Azok az emberkutyák pedig az értelem előtti emberek. Én kíváncsian várom a következő évadot
Barlangrajz dolog szerintem már megtörtént dolgot mutat be , hogy innen menekültek a földre és így lettek emberek a földön . Sok érdekes felvetés van a filmben amit sajnos sok baromsággal elcseszik .
Nincs olyan sorozat, ami ennyire ingatag talajra építkezne és jól jönne ki belőle. De ha már tapasztaltál ilyet - és a jelek szerint igen - akkor érdeklődéssel hallgatom a példákat.
@@istvankobli8123 A Lost más. Voltak benne rejtélyek és ha nem is kaptál választ a sorozat úgy is működött hogy emberek próbálnak túlélni egy szigeten. Volt több érdekes karakter, a sziget is egy jó helyszín volt, a flashbackek miatt nem csak a szigetet láttad stb. Az első 3 évad kifogástalan, mikor újranéztem a 4-5. is tetszett. A bajok a 6. évaddal vannak ahol már sok választ kellett adni és lezárni a történetet. Ez szerintem sem sikerült jól, de azt biztosan állítom, hogy Lost nem olyan mint ez a sorozat. A legtöbb kérdésre egyébként kaptunk választ, de tudom hogy sok embernek nem tetszettek azok a válaszok.
a probléma az hogy ha már az első évad alatt ennyi kérdést adsz a nézőnek, hogy csak annyi marad meg a sorozatból hogy mégis miaf*đzt láttam, az ritkán fog pozitiv élményként lecsapodni. általában egy nagyobb kérdés szokott maradni cliff hangerként, de itt konkrétan semmit nem magyaráztak meg. ha az évad közben kapunk néhány kérdésre választ akkor már van valami sikerélmény, és pozitivum ami miatt várom a következő évadot. másrészt ha már az első évadban felrugjuk a szabályokat, (pl az elején megmutatják, hogy az Anya usb-c n keresztül kelti ki a gyerekeket, utána meg már terhes is tud lenni; vagy hogy tök kihalt a bolygo mert nincs mit enni, erre az "állatok" visszafejlödött emberek) akkor minek időt pocsékolni hogy ezeket bemutassuk. mellesleg a háttértörténet sokkal izgalmasabb hogy mi történt pontosan a földön, mint az hogy az a pár szerencsétlen csak radioaktiv zellert tud enni. az meg hogy az anya a terhességéből egy lebegő siklót hoz világra, aki netto gonosz (fogalmunk sincs hogy miért és mi akar) az már csak hab a tortán. fogadni mernék, hogy majd jönnek a rendezőtől írásos magyarázkodás, hogy ezt így kellett volna látni, az meg azt akarja jelenti.
Egy csomó kérdés amit Zoly feltett már meg lett válaszolva. Pl azok a humanoid lények mind emberibbek voltak csak valamiért visszafelé fejlődnek és állítiasodnak. Az egyi fajta már messzebb eljutott ezen az útom szimplán ennyi. Az meg szerintem evidens, hogy csomó mindent későbbi évadokban terveznek megválaszolni.
Biztos vagyok benne, hogy rajönnek, hogy az embereknek az volt a baja, hogy nincsenek válaszok és a második évedban próbálnak válaszokat adni a sok katyvasz, logokátlan, következetlen dologra és mindenki akkor érti meg és egyből az lesz, hogy "úh ez milyen zseniális sorozat, mennyire elvont és műveszi és én nem voltam elég jó, hogy értsem az első évadot, de így, így már annyira jó és olyan tökelétes" És így elelejtik, hogy szakmailag milyen rossz és túltoltan értelmetlen volt az első évad és egyből trónra léptetik, hogy velünk volt a baj, nem a sorozattal.
Nekem van pár ötletem a megválaszolatlan kérdésekre. A barlangrajz nem a kiindulási pontot mutatta meg, hanem, hogy az emberiség a Keplerről származik és valószínűleg elpusztította azt és androidok segítségével a Földre menekültek, hogy kolonízálhassák azt, csakhogy az emberek a Földet is elpusztították idővel és így egyfajta körforgás szerűen visszatérnek mit sem tudva, hogy onnan menekültek régen. Erre bizonyíték, hogy humanoidok éltek a Kepleren (neandervölgyi), az hogy nincsen semmilyen állat a bolygón, a természetellenesen szabályos lyukak a Föld magjához, a növények radioaktivitása és hogy nem halt ki a kolónia az első pár évben a Kepleren jelenlévő vírusoktól és baktériumoktól. Az hogy ez a kígyó megszületett, ami mindenkit kiirthat pedig nem meglepő hiszen az ember, aki programozta Anyát elmondta, hogy nem akarja azt, hogy az emberek túléljenek mivel csak tönkretennének még egy bolygót. A kígyó meg lehet, hogy itt élő faj volt és egy tojás atkerült a Földre és ezt ültették bele Anyába bár ezt nem tudom. Az emberek azért fejlődhettek más irányba, mert más környezetben fejlődtek és így alkalmazkodtak a túléléshez. Ezek az én ötleteim nem tudom, hogy ezzel egyedül vagyok-e, de én nem éreztem azt, hogy nagyon sok kérdés vetődött volna fel az évad végéhez közeledve.
igen az utolsó 3-4 részben teljesen ledobta a láncot a sorozat. Mondanám, hogy érdeklődve várom a második évadot de ezzel a zárással eléggé elbizonytalanított.
A sorozat az elején tetszett. Jó lett volna, ha megmarad egy kolonizálós sztorinak, ahol az androidok révén tanulhatunk az emberekről, nemi szerepekről. De aztán totál káosz lett és nem a jófelé. És egy idő után már csak annyit hallottam belőle, hogy: Sol még Sol, Sol még Sol, Sol még Sol, nem kell nekem más, csak életfogytig Sol és Sol.
Szerintem egy az egyben prometheus előzménysorozat rengeteg utalás van benne erre a "kigyó" például vagy hecker aki azt mondta hogy az emberiség ujra meg ujra kipusztitja magát. Vagy mondjuk a tervezők sisakja is feltűnik nem is egyszer . Rengeteg van ebben a sorozatban remélem nem rontják el majd a második évaddal
Nem unja még Ridley Scott a fehérvérű androidokat, vallásmagyarázatot, meg az űrkígyók genesis-ét. Prometheus sorozatban. Nem is értem, miért engednek még neki teret amikor folyamatosan ezekre a témákra van kattanva és mindene zavaros.
Szerintem a katyvasz részhez sokat adott hozzá az hogy (ha jól tudom) minden részt más rendezővel forgattak, így bizonyos dolgokat nehéz össze rakni mert másképp vannak sugallva. Néhány dolog amit zoly említ megmagyarázhatatlan részletként, szerintem erősen kikövetkeztethető, de legalábbis könnyű elképzelni hozzá néhány scenariot, hogy mit akarnak kihozni belőle. Ezzel együtt nagyrészt osztom azt hogy sok a faszság benne, de szerintem egy jó folytatással remek sorozat lehet még ebből.
Egy kis kiegészítés: A sorozatban többször is elhangzik, hogy a "bárkán", amit Anya elpusztít, ezren utaztak (hogy ez mennyire pontos, vagy körülbelüli szám az nem derül ki ; illetve hozzáteszem angolul néztem felirattal és abból derült ez az adat). És nem, nem csak egy hajóval utaztak, hanem többel - valószínűleg azok még úton vannak a bolygó felé - Tehát az új civilizáció létrehozását nem csak a sorozatban látott 20-25 emberekkel képzelték el. Mindezek mellett: Nagyjából egyetértek a kritikában elhangzott dolgokkal. Magam is úgy gondolom, hogy egy érdekes felütéssel kezdett a sorozat, de aztán az egyre és egyre felmerülő újabb kérdések annyira kisiklatták az egészet, és elterelték a történetet egy ilyen "annyira de annyira" misztikus összezavarodottságba ... Egyetértek a kritika végén megfogalmazottakkal: kevesebbet kellett volna összezavarni a nézőket ebben az évadban, és azoknak a kérdéseknek egy részét mindenképp tisztázni kellett volna jobban az évad végére. Ettől függetlenül amúgy szerintem még egy érdekes sorozat, mindenképp várom a 2. évadot.
Ezt a kommentet úgy írom, hogy a vidit nem néztem meg és nem is fogom, mert igazán érdekel a sorozat. Ez egy picit coming out lesz. Én sok igazán nagyszerű élményt köszönhetek az OtherWorldnek: What remains of Edith Finch (szuper volt, Zoly!) Firewatch, Hero of many, Subnautica, Portálok, Limbo... Köszönöm. Igazán. Jobb az OtherWorld, mint bármelyik másik magyar csatorna, ami videojátékokkal is foglalkozik. Őszintén mondom. De nekem Shirin és Archon távozása óta mégsem elég jó. Azóta is kitartóan meg-meg nézem a videókat, mert profik és szeretem Zoly stílusát ( főleg a rage-jeit 😋) de már nem kapok tőlük annyit, mint rég. Kissé izzadságszagúvá vált nekem az egész. Persze könnyen lehet, hogy csak megöregedtem, és már nem én vagyok a célközönség. De kicsit úgy érzem, cserbenhagytak. Sajnálom.
Hat Zoly sinen vagy csak vakvaganyon! Ennyi zagyvasagot amit osszehordtal mar regen hallottam. Nem tudom miert akarsz az elso szezontol valaszt kapni mindenenre. Az utobbi idok egyik legjobb legkreativabb sorozata. Amugy nem artana utanaolvasni mielott kritikat keszitesz, mert akkor lehet leesne par dolog. (Amugy van olyan teoria hogy az Alien es Blade Runner univerzumhoz van koze a sorozatnak, amire van is utalas boven.)
Már megint egy olyan komment, hogy "nem ártana utánaolvasni", meg "sok a sületlenség", de egy megveszekedett gondolattal nem egészítetted ki, ami a videóban elhangzott. Esetleg segítenél ebben? Vagy beéred azzal, hogy _jajj, de hülye vagy_ ?
Nekem pont ő volt benne a legnagyobb csalódás. Olyan tényleg mintha egy posztapokalitpikus sci-fi Ragnar-t játszana. A Vikingekben rohadt jól állt neki az az alakítás de az igencsak visszavesz a dolgokból ha egy teljesen más sorozatban is elég hasonló kisugárzást produkál egy színész.
Az androidok részéről az egyetlen logikus lépés az lett volna, hogy miután 10 gyerekük meghalt, mert nem tudták gondjukat viselni, a 11.-et átadják nevelésre az egyetlen elérhető embercsoportnak. A gyerek így felnőhet, találhat párt, lehetnek gyerekei. Azé az új világ, aki teleszüli.
Amikor nagy volt a hype gondoltam megnézem, alien rajongóként majd biztos élvezném. Sajnos rá kellett jönnöm hogy Ridley Scott olyan mint egy demens papa aki mindenben ugyanazt látja és unalomig meséli ugyanazt a történetét. Van a South Parknak a része amikor Stan mindent sz@rnak lát, kezdem úgy érezni hogy Ridley Scott évente két évente belesz@arik a szánkba. Ennyire nincs már ötlet? Ennyire igénytelen már a nézőközönség? Ennyire repetitíven kell elismételni és újraélni mindent? Ötleteket szeretnék már látni, igényes történetet amit még valaki nem mondott el. Nem szeretnék megúszós látványorgiát, vagy 5 téridőben ugráló űrdallast , sem 30. bőrszerkós Marvel kapitányt. Elnézést a negatív kommentért de én mára már kiégtem.
Ez a sorozat érdekes, de a bajom nekem is az volt, hogy az évad végén ahelyett hogy elvarrnának pár szálat, kinyitnak vagy 3 újat. Az egész elsö évad csak megágyaz a másodiknak így csak forgattam a fejem a végén, hogy mivanmivan.
Én is úgy vélem, túl sok minden szorul magyarázatra, és a bolygóval kapcsolatban is csupán egy infót kaptunk, hogy emberek laktak rajta. Egyetlen válasz amit kapunk a lények eredete, ami amúgy is egy harmadlagos dolog, sokkal érdekesebb hogy itt fejlődtek-e ki, és ha igen, hol a többi állat. Lehetetlen, hogy egy bolygón csak emberek fejlődjenek ki. Szóval ez is több kérdést vet fel mint választ ad, és bár van pár feltevésem, mire is jut majd el a sorozat, de ennyire nyitvahagyni nem lehet minden oldalát, mert nem lesz ami összetartsa. Ennek ellenére érdekel a folytatás, de vagy kellett volna még 2-3 rész, vagy egyel kevesebb az évadba, így ez kevés.
Az egérrel kapcsolatban van egy elméletem. Boncolgatják a sorozatban, hogy vajon az állatoknak van-e lelke, talán van ennek valami köze ahhoz, hogy a kislány "gonosz lett" (ha egyáltalán ez történt).
Szia.Szeretnék választ adni egy pár kérdésedre Zoli (Az én szempontomból kizárólag). Az androidok öntudatra ébredtek. A sorozat előrehaladtával láthatóan megváltoznak az androidok a személyiségük az egész tudatuk. Ezzel azért sok minden értelmet nyer. *Szol* Az a nagy tárgy a sivatagban, a virtuál Szex, a zavarodot elméjü emberke, a fojamatos látomások a kislányról aki beleugrott a nagy szakadékba, a visszafejlödött szörnyemberek, a kártyák, a kigyó mernék rá fogadni hogy ez mind mind valahogy a *SZOL* nevű agyfaszhoz köthetőek. Furcsa az egész de szerintem a film a spiritualitáson keresztül akar bizonyos infókat közölni amit elmével nem vagyon lehet kikövetkeztetni. Kicsit elő kell venünk a megérzéseinket, az érzéseinken és ezen keresztül lehet kikövetkeztetni hogy mi a fasz is van. Persze 1000 ember 1000 féle szempont. Az én szempontombó igy áll össze a kép.
A sorozatot nem láttam, de így is úgy gondolom eleget láttam. Anya és Apa nevek hallatán arra asszociálok, hogy nem a közeli jövőben, hanem a távoli múltban játszódik a cselekmény. Illetve akár játszódhatott is volna. Vagy valami ehhez hasonló. Ezt támasztja alá az ateista mitraista párhuzam. De akármikor is játszódik a történet, a szereplő azzal szembesül a barlangrajzon, hogy a Kepler bolygón élő egykori civilizáció is eljutott arra a pontra, hogy el kellett hagyniuk a bolygójukat. Nyilvánvalóan nem önmaguk vannak megörökítve a barlag falán, ahogy éppen megérkeznek. (Vagy az, hogy egyszer el fognak menni.) Annál is inkább mert egyiken kilenc másikon tizenkettő ikra van/volt, melyek amúgy misztikus számok. Tehát már többször is megtörtént más világok -megtermékenyítése- benépesítése. mármint a sorozat szerint. Sok furcsaság és kérdés övezi az elbeszélést. De nem övezi kevesebb furcsaság és megválaszolatlan kérdés 'valós' világunkat és történelmünket sem. Talán az még kimaradt, hogy a 'farkas' "gyermekei" a legenda szerint Romulusz és Rémusz. A kitaszított istentelen testvérpár. És talán éppen ezért, ők egymás ellen harcolnak, versenyeznek, küzdenek. Cél a másik (mások) legyőzése. Együtt éltek át egy traumát - amiről ők nem tehettek - ennek ellenére kölcsönösen egymást okolják érte. Azt próbálja bizonygatni, nem én voltam a hibás... Létezik egy másik minta is a világban, melyet talán Hunor Magor legendája reprezentál. Ők -hátat fordítottak Istennek- önszántukból hagyták el a szülői házat. Aztán maguknak okozták a bajt. És talán éppen ezért, ők segítik, támogatják egymást. Cél a másik (mások) megvédése. Önmagát látja másokban. saját esendőségét, hibáit, gyengeségét. Belátása van afelől, hogy ő ugyanannyira hibás...
amúgy kígyóra visszatérve, hogy lett... mivel vallási mondanivalója is van a filmnek... és ugye a bűnt elkövető femfejű kurógépből is kapott vért anya igaz?? nem lehet, h az így lett kígyó genyó a bűnt a gonoszt akarja szimbolizálni? O. o
Én se értettem ebből semmit. De eskü várom a második évadot, márcsak azért is, hogy válaszokat adjon és ne legyen elpocsékolt idő amit az elsőre szántam...
Ez az egész sorozat csak egy ciklus egyik állapotát mutatja meg, a barlangrajzon látszik, hogy ez már nem az első loop ami végig ment. Már volt egyszer, hogy a Kepleren kígyók fejlődtek ki (azok voltak azok az óriás csontvázak) és a barlangrajz megmutatja, hogy egyszer már elindult 2 andoid a földre, hogy újra otthona lehessen az emberiségnek. Ez a sorozat csak megmutatja egy beteg ciklus egyik induló állapotát. Ciklus a Kepler és Föld között....
Sziasztok! Csak az első 3 percet néztem meg és meghoztátok a kedvem hogy rá lessek. Viszont egy olyan kérdésem volna, hogy esetleg a vikingekből nem csináltok majd egy hasonló hmm elemzést/kritikát? Nagyon adnám! Amúgy meg csak így tovább! :) Zseniálisak vagytok ^^
Az a baj, hogy ha én sorozatot nézek, akkor mindig abban reménykedek, hogy "majd a következő rész"... majd az jobb lesz, majd az válaszokat ad. Aztán én képes vagyok leülni elé és megnézni az ÖSSZESET. Tegnap fél hatkor mentem aludni (reggel), mert este 9-től néztem. De úgy felbaszott,. hogy csak délelőtt 11 fele tudtam elaludni, akkor is csak pár órára. Kurvára fáradt vagyok. :D
Nekem amúgy van egy elképzelésem a barlang rajzra igaz nem láttam a sorozatot de ami el lett mondva azokból azt szűrom le hogy azok a barlang rajzok a kepler 22 történelmet mutatják be és szerintem nagyabol ugyan az történt mint a földön csak nem egy háború miat hanem a bolygón ős honos repülő kígyó miatt.
Az ateista neveltetés egy olyan helyen, ahol nincsenek jelen vallásosak, annyit tesz hogy nem beszélsz neki semmi ilyesmiről, semmi mást. Bár, ha nincs tudományos ismereted, akkor úgyis ki fogsz találni meséket a különböző természeti jelenségekre, ahogy a mi őseink tették.
Hát... se füle se farka az egésznek. Tök mindegy, hogy ki a rendező, ha a forgatókönyv semmitérő. De maradjunk a rendezőnél: R.Scott és az androidok... már megint androidok... kész csoda, hogy annak idején nem derült ki valakiről a Gladiátorban, hogy valójában egy android. Karakterek... nincsenek, de még az androidok a legérdekesebb karakterek. Ami elég gáz, hiszen arról beszélünk, hogy a gépek érdekesebb személyiségek, mint bármely más ember. :D "Ragnar" lenne még érdekes, el is kezdik kibontani a karakterét aztán hipphopp megőrül és kuka. Kb. ahogy ő őrül meg úgy szaródik el időközben a sorozat. Mielőtt megőrülne még érdekes, vannak kérdések, misztikum stb. Várjuk, hogy mi lesz a karakter sorsa, milyen válaszokat kapunk a kérdésekre. Sol beszél Ragnarhoz, ő az új kiválasztott... húúúúú, de izgi, mi lesz ezen a szálon! Aztán mindenki megkattan, anyát felcsinálják online, a kérdésekre újabb még elborultabb kérdések (egymásnak és a tényeknek ellentmondó kérdések jönnek), válaszok sehol. Értem én, hogy lesz második évad, de ki várja?!
Lehet hogy azért nem pontos az embriók száma mert a tervező a "kígyó" tojásokat akarja visszaküldeni a földre hogy kipusztuljon az emberiség?(nemrég láttam csak az első évadot)
Csak annyit szeretnék hozzá tenni az egészhez hogy az első részekben mutatják hogy több embrió is volt csak azt a gyereke hógolyónak nézték, és sajnos el is olvadtak játék közben
Zoly, alapjáraton bírom a kritikáidat, és úgy gondolom, hogy a magyar YT felületen a kevés tartalomgyártók egyike vagy, akik képesek megfogalmazni és előadni hosszabb, logikus gondolatmeneteket (amikkel nem feltétlen értek mindig egyet), de ez az anyag kissé félre ment. Az a formátum, ahol levetíted a kritikád tárgyát, mialatt végig a "Mi a fasz?" rigmusokat ismételgeted reakció videónak hívják, és a videózás legalját testesíti meg. Bőven ki lehetett volna hagyni.
Erdekes nezet az évadról erthető a frusztráció a kérdések kapcsán de engem megis jobban lekotott mint a mandalorian (2 resz utan droppoltam). Ha 2. évadban sem válaszolnak meg kérdéseket akkor tenyleg elítélhető sorozat de szamomra így is elég érdekes volt.
Én már nem egy sorozatot végig néztem ahol az első évad agyfasz volt mint ez, és az utána követező évadok szépen sorba mindent megmagyaráztak vagy akár már a második évadban majdnem kiderült mindnen (majdnem minden). Pl.: Preacher de még több is van csak hirtelen nem jut eszembe.
Pont azért jó a sorozat mert sok benne a kérdés. A következő évadban remélem nem válaszolnak meg majd mindent. Az Androidok emberiek. Épp ez bennük az érdekes. Hiába múlják felül az embereket ha az emberi gyengeségek egy része még is az övék (Például amikor a férfi android ott akarja hagyni a csájé androidot). Ez a sorozat egy nagyon fasza kis részét képezi.
A Nap-kultusz igen ősi, és elég érdekes is, több kultúrában is megjelent. Jó sorozatban látni, csak kár, hogy annyival el van intézve, hogy ők a "vallásosak".
Ez elbeszélés olyan, mint amikor valaki egy nyilvánvalóan többrétegű művészeti tárgyat úgy elemez, hogy csak a látványt közli. Például amikor a szkíta halat, aminek Kos a farka és a belsejében különböző állatok vannak úgy elemez, hogy hát igen ott hátulján az nem Kos akart lenni, csak nehéz kezű volt a mester. A benne lévő állatok meg biztos tetoválások vagy belekarcolta művész egy halba amit kifogott, és ezt fogalmazta meg aranyban.... És ami a látvány mögött van? A folyamat? Az hol marad?
Egyébként ez a sorozat kb addig élvezhető/követhető amíg Ridley Scott rendezte, utána szabadul el az lsd tripp, és a "de miért?" faktor. Az hogy éreznek az androidok... nem tudom, képesek gyógyulni is maguktól, ha van elég "táp", illetve a veséjük a processzor szóval én nem ezen akadok fent. A repkedő fallosszal valóban fingom sincs mit akarnak, és erősen érződik hogy valami BSG szintű dolog lesz a háttérben, csak az ehhez képest konstans jól csinálta, kivéve miután megtalálták a Földet.
Huhh. Nem akarom védeni a sorozatot, DE 1: A mithraisták (remélem jól írom) hajója egy rendes, kolonizáló hajó volt, valószínűleg több ezer (ha nem tízezer) telepessel a fedélzeten. Ahogy kivettem a sorozatból, a flashbackekből és párbeszédekből, a hívők alkották a "világkormányt", az ateisták pedig az "underdog" ellenállókat. (lásd: felszerelések, fegyverek, Nekromanták, fejlett androidok, ezeket szinte mind a hívők oldalán láttuk és nem sokat láttunk az ateistáknál, de ez csak feltételezés [és fostak a nekromantától, mint a tűztől, a mitraisták meg csak néztek, hogy "He?"]) Így, és ez benne volt a sorozatban is, konkrétan kimondva, hogy az "ateisták kolonizációs programja" az egy (!) hekker csávónak az indie projektje volt, sufnituningolt androidokkal és űrhajóval. Ezt el is mondják. Nem volt észszerű, nem volt hatékony, kétségbeesett próbálkozás volt csupán. Szerintem marha jó jelenet volt és a hideg cikázott a hátamon, mikor bejelentik, hogy a zónában az oxigénszint élhető alattira csökkent és a csávó pedig bütyköl tovább. Szerintem az a jelenet mindent elmondott erről. (Az évad végi ateista hajót pedig majd meglátjuk a kövi évadban, hogy miért és hogyan.) 2: Ha egy sztoriban lezárnak, elvarrnak minden szálat, megválaszolnak minden kérdést, akkor egyszerűen vége a történetnek. Akkor minek második évad? Minek erőltetnek egy folytatást, ha arra már semmi szükség....oh wait.... Na mindegy, én nem láttam ennyire drasztikusnak ezt a sorozatot. Persze, az évadzáró részben a repülő kígyó nálam is lecsapta a biztosítékot, de attól még az összes misztikumot és kérdést érdekesnek találtam, amit a sorozat elénk dobott és nem értem, hogy miért várta volna el bárki is, hogy az évadzáró részben hirtelen összecsapjanak mindent, megválaszoljanak minden fontosabb kérdést és paff, mehet mindenki a dolgára. Sol egy idegen gép, ami mindenkit megőrjít, Anya megszüli a Sol által a programozásába nemzett sátánfajzatot, amit aztán megölnek, közös erővel felrobbantják az idegen gépet anya energiaforrásával és a túlélők tökéletes harmóniában világbékével a keblükön boldogan éltek, míg meg nem haltak? Ez jó lett volna kb 45 percben fel és le is vezetve? 3: Az androidok érzéseiről pedig szintén van teóriám, ha valakit érdekel, leírom. Szóval nem értem a felháborodást. Nem volt egy kiemelkedő darab, de tetszett. Kíváncsian várom a folytatást.
@@tothszabokata Nos, erre sem számítottam :-D Lényegében (amennyire értek hozzá és amennyiben nálam okosabb emberek véleményére hagyatkozhatok a témában): Az MI nem képes emberi érzelmekre, csupán azok szimulálására. Ahhoz, hogy létrehozzunk valamit, ami képes emberi érzelmeket átélni, ahhoz pontosan azokat a biokémiai folyamatokat kéne lemásolni, amik az emberi agyban lejátszódnak. Akkor pedig már felesleges az MI megnevezés, mert legyártottunk egy embert. :-D Visszatérve: AZONBAN! Én, személyes véleményem az, hogy az MI-nek egyetlen "esélye" van az érzelmi síkot létrehozni magában, az pedig a hibás program/túl sok program, ami anomáliákat okoz. Mit értek ezalatt? Hát, például, mikor egy gyilkológép harci androidot átprogramozol gyermeknevelésre. ;-) Az ember is így kezdte: Öröm, bánat, düh, meglepődés, félelem és undor. Majd, ahogy a tudatunk tágult, több információt kaptunk a világról (új program), akkor kialakultak a magasabb szintű kognitív érzelmek, mint a büszkeség, irigység, szeretet és féltékenység stb. Így szerintem az MI program anomáliáiból is kialakulhat valami. Nos, ez a véleményem az MI-ről, úgy általában és a sorozatban, azt azonban meg ne kérdezd, hogy Apa miért és hogyan lett féltékeny Anyára, mert az a rész engem is kizökkentett és nem fogom védeni, az nettó baromság volt :-D
Az biztos hogy tele volt jelképpel, csak kevés vagyok hozzá hogy megértsem. De ennek ellenére nem ment a szórakozás rovására mert annyira egyedi hangulatot teremtett. A képi világa nagyon emlékeztetett a Prométeuszra.
Egy kis teológiai-egzisztencialista (lételméleti) kiigazítás. A 'sol invictus' ("legyőzhetetlen nap") ünnepe NEMCSAK a Mithrasz-kultúrkörben volt ünnep, hanem szinte az összes vallás valamelyest a "fényt ünnepelte" (nem tudom jobban kifejezni...), és ünnepli ma is december végének tájékán. Mi a "fény"? Fizikai szinten azt jelenti, hogy a napsütéses órák száma növekszik a téli napforduló, a solsticium (december 21.) után. Ennek megfigyelésére a régi korok emberének évezredekre lehetett szüksége, illetve annak fölfedezésére, hogy az életben vannak ciklusok, ismétlődő időszakok; ilyenek a napfordulók. A "fény megnövekedése" NEM AZONNAL látszik meg, rögtön 21-én, hanem csak 2-3 nap múlva tűnik föl, hogy jé, KÉSŐBB megy le a nap... Azta! A fény kezdeti növekedése után itt a tavasz, kibomlik az addig tetszhalott élet stb. (legalábbis persze az északi féltekén, a mérsékelt övezetben élőknek mindenképp; de úgy tudom, mintha akkor hidegebb is lett volna az éghajlat...). Ha absztrakciós síkot váltunk, azaz elvonatkoztatunk, és némi metafizikai tájékra vetődgetünk, akkor a fénynek lesz egy megfelelője (többek közt) a keresztény vallásban: a SZERETET (most legyen mindegy, hogy ki mit vetít erre a fogalomra); ez mindenképp egy olyan pozitív folyamat, amely az emberek számára inkább jó, mint rossz; azt is lehetne mondani, segít, hogy az emberiség meghaladja önnön állatiasságát. Jézus Krisztus cselekedeteivel, tetteivel ezen folyamat két lábon járó példázata volt, olyan, mintha a fény köszöntött volna be a létezésbe (fizikai szinten). Példázatai megjelennek az Újszövetségben, meg többé-kevésbé a Koránban is (úgymint Mohamed előtti prófétáé pl.) stb. Hogy mikor született Jézus fizikailag? Nem fontos a metafizikai sík szempontjából, ezt inkább a liturgia (szertartásrendszer) miatt nem ártott valami alkalomhoz kötni, és adta magát (többek között) azon a bizonyos zsinaton, hogy akkorra tegyék születését, amikor a téli napforduló után pár nappal fizikai szinten is több lesz a fény, nemcsak "a szívekben". [:)] A tapasztalás így válik berögzült "tudatossággá"...
Hát nem vagyunk egyformák, és ez jól is van így. Ízlések és pofonok, igen ez ilyen. Érdekes hogy végig-szapultad szinte részletekbe menően az egészet. De kihagytad a film igazi mondanivalóját. Sztem ez egy sokkal mélyebb alkotás minthogy egy felszínes akció sci-fit adjon át. Elég komoly karakter fejlődések vagy változások vannak a filmben. A történet sem az a szokásos sallang posztapokaliptikus robot vs ember, ráadásul elég merészen egy elég kényes témát feszeget ami több mint érdekes, hit/ateizmus. Szóval azért több van ebben mint egy zs kategóriás alkotásban.
Én ugyan nem láttam a sorozatot, de amit elmondtál az alapján van egy elméletem második évadból kiderül igaz-e vagy nem. Vigyázz spoiler!! (ha szabad ezzel élnem) Az elmélet a következő a Keplerről költözött az emberiség a Földre ismeretlen okokból. Miután a földön kifejlődött a film során látott emberiség ami elpusztította önmagát az emberiség elköltözött a Keplerre. (gondolom az androidok nem meséltek arról hogy milyen volt a Föld így a gyerekek nem tudtak róla, hasonló lehetett a barlangrajzos utazáskor is) A Kepleren az ottani emberiség a korábban említett ismeretlen okok miatt eltorzult ösztönlényekké változtak mire mentek az androidok a Földről, de hogy miért két irányba arra én se tudok az általad felsorolt információkból értelmes választ adni. A mutáció két irányára azt tudnám mondani hogy ott is a hit meg a tudomány állt szembe egymással csak balul sült el a hívők a csuklyások a tudomány meg a másik véglet (génkezelés/manipuláció az embereken). Mint mondtam ez egy elmélet de "beszarnék" a röhögéstől ha kiderülne hogy beletaláltam, aminek közepes valószínűséget jósolok elvégre azt is eltaláltam hogy az "így neveld a sárkányod" kap egy harmadik részt és fogatlannak kerítenek egy párt csak a hogyan-t nem találtam el. Bár ezt az elméletemet még talán a Lurdiban meséltem amikor ott vetítettétek az élő Dota2 vagy LOL bajnokságot, mellesleg még talán pont aznap néztük meg családommal a 2 filmet még a bajnokság előtt.
Zoli, azt hittem az elején latexruhában fogsz megjelenni. Thanks God, tévedtem...
🤣🤣🤣😂
Köszöntök mindenkit a klaszikus Hard Sci-fi világában, ahol a kérdés feltevés fontosabb gyakran, mint a válasz.
Nekem az egész sorozat egy Ray Bradburry, vagy a Sztrugackij regényre hasonlított. A legtöbbször a valódi cél, és a fő kérdés a "Mi lenne ha?" - Ezért is óva intettem mindenkit e sorozattól, aki nem ismeri, vagy nem élvezi e műfaj sajátosságait, mert úgy az élmény minden lesz, csak nem kielégítő. A filozófia felvetése és az olvasó (ebben az esetben a néző) el gondolkodtatása a számomra kifejezetten élvezetes és felüdítő élmény volt. És nem vagyok ezzel úgy gondolom egyedül. Én az utolsó kivételével az összes részt élveztem és egyben végig néztem a sorozatot, főleg mert a fent említett írok regényeinek nagy kedvelője vagyok. Inkább a szélsőségeket nem kerülő amerikai Sci-fire hasonlít a mű, ami nagy szeretettel foglal magába vallási kérdéseket, míg hangulatában a Szovjet sci-fi, rideg mégis ember központú melankolikussága járja át.
Aki szerint a Star Wars sci-fi és nem egy fantasy a tudomány fantasztikum díszéleteivel, annak e mű nagyon nem fog tetszeni és ezt már az első részben érezni fogja. De a hozzám hasonló régi sci-fi rajongók több eséllyel fogják a sorozatot pozitívan értékelni. Én őszintén unom, hogy manapság minden sorozat a
szánkba rágja a megoldását az első évad közepén. De azt is megértem, hogy az erre kondicionált nézők már elszoktak ettől, s felkavaró számukra az élmény.
Persze mindig az ott az esély, hogy a Lost-hoz hasonló repülőgép szerencsétlenség lesz a vége... de nem vagyok orákulum és merek egyenlőre optimista lenni az eddig látottak alapján.
Az utolsó részről annyit Spoilerek nélkül, hogy elkapkodott volt, szerintem az előző résznél kellett volna lezárni az évadot. A "gyermek"-kel én sem vagyok elégedett, de egy második évadnak adok mindenképpen esélyt, mert érdekelnek a következő kérdések, amiket a sorozat feltesz és ad esélyt elmerengeni rajtuk. Így én 8/10-re értékelem az egész élményt, s kíváncsian várom merre tovább.
Ilyenkor szerintem leírhatnád, hogy te min gondolkodtál közben vagy mi ennek az értelme. Egyébként tudtommal az a kemény sci-fi ami tudományosan, technikailag is alátámasztott vagy kitalált. Ha valami filozófikus attól még nem lesz "hard sci-fi". Ez az értelmetlen, de művészkedős sorozat mire akar rávilágítani? A világunk vallás miatti megosztottságára vagy mire?
@@hellorodgeryoung9658 Ha leírnám minden gondolatom a sorozattal kapcsolatban, akkor itt ülhetnénk estig. Ezt eleve én személyes élménynek tekintem és nem vagyok oda a szájba rágás ért, de szerintem ezt le is írtam. A hard scifinek is több változata van, ha belegondolsz a Dűne is ide tartozik, pedig ott a tudomány szerkezetek többsége nincs kifejtve és díszlet elem, viszont az emberi társadalom jövőjét sokkal jobban körbe járja és egy intelem a karizmatikus vezetők veszélyére. Frank Herbert másik regénye az Uticél az ismeretlen közelebb áll a te elvárásaidhoz még is egy transzcendentális végkifejlet fele tart, melynek pont egy igen erős kérdés a vége és a választ ránk hagyja. És e két regény mind a Hard Sci-fi műfajába van mai napig sorolva. Az én meglátásom szerint a Hard Sci-fi az emberiség jövőjével kapcsolatos kérdéseket az író szemszögéből történő bemutató mű, mely bevonja az olvasót is és nem ad feloldozást a végén. Ez lehet természetes kizárólat technikai tudományos alapokon, filozofikuson és társadalmin is. Ezért nehezen befogadható műfaj és inkább az emberek szerzőkben találják meg azt,amit keresnek. Mert minden írót más rétege érdekelte a jövővel kapcsolatos kérdés feltevésnek. Asimov szeretett választ adni, ez igaz, Herbert pedig ránk hagyta levonjuk következtetéseinket, míg Philip K. Dick szerintem az emberi élményt helyezte központba.
Nem értem hogy lehet ezt a zagyva ostobaságot egy lapon említeni a hard sci-fivel. Annyi logikai baki és tudományos szemlélettel szembemenő gagyiság van a sorozatban, ami nem hogy egy átlagon aluli sci-fibe, de még egy magát komolyan vevő vígjátékba sem fér bele. Én hülye az előzetes alapján egy közepes sci-fire számítottam (hard sci-fi elvárásaim már régóta nincsenek mozgóképes formátumban), ehelyett a szenilis Ridley Scott trollkodását sikerült megnéznem. Bár a Prometheus óta nem jósolok semmi jót annak amit az Ő nevével reklámoznak, mégis bedőltem. A teljes cselekmény alapját ilyen blődségek képezik, hogy a technikailag rendkívül fejlett jövőbeli emberek azt sem veszik észre, hogy a kolonizálásra szánt bolygó félig dzsungel, ezért egy majdnem kietlen sivatagban telepednek le, és hogy az androidok csak addig viselkednek androidként, amíg nem kell valami emberi hülyeséget csinálniuk, hogy tovább gördüljön a sztori. De milyen sztori, te Atya ég! Már megint abba a hibába esünk, hogy a sztorit összekeverjük a forulattal, ezáltal az egész sorozat vázát csak az értelmetlenül bedobált kérdések újabb és újabb hulláma adja, ezzel is leplezve az alkotók hozzá nem értését és lustaságát, hogy nehogy már egy kicsit is foglalkozni kelljen azzal, hogy miről is szól ez az egész. Úgyhogy nem, ez nem hard sci-fi, de még csak nem is sci-fi, ez egy paródia, úgy is kell elé leülni és akkor egész vicces pillanatokat tud okozni. A vérátömlesztéstől golyóállóvá váló embernél már kínomban nevettem. Nem vagyok egy Star Wars fan, de felesleges volt azt felhozni példaként, tudományos szempontból az is legalább annyira helytálló, mint ez az ipari hulladék pláne, hogy a Star Wars legalább nem akarja átverni a nézőjét azzal, hogy komoly sci-finek akar látszani és legalább mint fantasy, teljesen jól működik.
@@alexkalafusz1138 teljesen érthető álláspont. Mi is sokat vitatkoztunk a barátaimmal a sorozatról, de szerintem ez is egy jó sci-fi élmény része, hogy utána az ember az élményt másokkal is megakarja osztani, vagy mások véleményére is kíváncsi. Szerintem utoljára a 2018-as Anihilation-nál találkoztam ilyen megosztottsággal, bár az ilyen szinten nem jutott el nagy közönséghez.
Nekem a trailerek alapján nem okozott csalódást, sőt pozitív volt, mert ennél sokkal rosszabbra számítottam. Persze nekem a Prométheusz is tetszett (nem úgy mint az úgynevezett folytatás), meg túl olvasott vagyok a témával kapcsolatban és az hozzá járult, hogy kép kialakulásához, ami a sorozattal kapcsolatban bennem meg maradt.
Nekem végig Bradburry mars ciklusa ugrott be a történetről az emberi felelősség vállalás, hit szükségessége, vagy az androidok képesek-e fejlődni kérdéskörök miatt és őszintén örültem volna, ha a sorozat inkább abba az irányba megy tovább, hogy képes-e egy android felnevelni emberi gyermekeket, persze erre megkaptuk a választ és utána a theista gyerekek nevelési kísérlete az Ateista irány szerint... a cselekmény tényleg túlzottan szimbolikus lett és többet markolt, mint amit szabadott volna a hátteréhez, de ez az én élményemhez nem rontott rajta. Sőt rengeteg író és más mű gondolatvilága ugrott be róla, persze e koktél ként még nem láttam őket. Ezért is volt friss az élmény.
Most egyenlőre, mint a Lost első évada jut róla eszembe. Innen már csak az a kérdés merre tovább. És érthetően az ízlések és pofonok kategória mindig fenn áll, főleg egy ilyen megosztó alkotás terén.
@@thedreamerezevin1132 Nem tudok azzal mit kezdeni, hogy neked erről a Lost első évada jut eszedbe. Emlékszem mit gondoltam a sorozatról 16 éve az első rész és az első évad alatt. Ennek köze sincs a Losthoz. Az első évad önmagában is működik és kb. 4 db nagyobb kérdés van az évad végén. Hogy kerültek oda a jegesmedvék? Kik a Többiek? Mi az a bunker? Mi a füstszörny? A cselekménynek a rejtélyek és a megválaszolatlan kérdések ellenére is volt értelme.
Goa'uld lesz az. A forgatókönyvírók meg álljanak le a tudatmódosítókkal.
Korrekt kritika, bár szinte egy cseppet sem értek vele egyet. A túlzásokba esést, túl nagyot vállalást, elszalasztott lehetőségek említését nem is értem igazán, talán a válaszok zavaró hiánya fogalmazódott így meg Zolyban. Amellett a sorozat nem adaptáció, eredeti ötleten alapuló munka.
Az első évad úgymond egy tutorialként szolgált számomra, nagy vonalakban bemutatja a szitut, a kellemes, mindent átitató misztikum gyökereihez köthető legfontosabb kérdéseket teszi fel a néző magának szép sorjában, amiket a sorozat bizony válaszok nélkül hagy, így van. Biztosan tudtam, hogy sokaknál ez veri majd ki a biztosítékot, hogy nincsenek konkrétumok, nincsenek egyértelmű megoldások, egyszerűen csak megyünk tovább és tovább a látszólag értelmezhetetlen katyvaszban gázolva. Kőkeményen figyelni kell, mellette elmélkedni, lehetőségeket felvázolni magadban, megpróbálni összehegeszteni a darabkákat, elmélázni az esetleges szimbolikán. Imádtam, hogy nincsen az arcunkba hajítva semmiféle megoldás, olyan érzésem volt, mintha kutatóként vettem volna részt ebben az egészben, nincs senki, aki feltárja helyettem a titkok nyitját, lassan, módszeresen kell megfejtenem magamnak azokat.
SPOILER!!! Akkor jöjjön néhány feltevés:
A Kepler-22B szerintem az a hely, ahonnan a földi civilizációnk eredetileg származik. Az ottani kultúra, netán ökoszisztéma tönkrement, visszafejlődött, beütött valami katasztrófa, így a teremtés magjait el kellett hinteni egy új bolygón. És lám, most jóval később, de végül a Föld is dögrovásra került, így hát körforgás szerűen visszatérünk a teremtés eredeti bölcsőjébe, mit sem tudva annak valódi múltjáról.
A nekromanta robotokat olyan ősi tekercsekben, írásokban található technológia segítségével építették a földi emberek, melyet nem sikerült teljesen megfejteniük, számos rejtély övezi még a jelen technikai fejlettség ellenére is, mindez említésre is kerül az egyik részben. Eme ősi "használati útmutatók" alapján könnyen elképzelhető, hogy e technológia eredeti tulajdonosai, nevezzük hirtelen tervezőknek őket, olyan kvalitásokkal is képesek voltak felruházni a nekromantákat, amikről aktuális építőiknek(földi emberek) fogalmuk sincs, hogy egyáltalán a programjuk, netán testük részét képezik.
A virtuális szexlebegés alkalmával olyan parancs töltődhetett fel Anyába, ami beindította az egyik ilyen funkciót benne, nevezetesen egy inkubációs folyamatot, pont úgy, mint amikor a 3D nyomtatónak kiadod a parancsot. Tehát Anya nem megtermékenyítve lett a hagyományos értelemben, csak beindult egy addig alvó funkciója. Az entitás pedig, aki a hapsi képében beszélt hozzá, valószínűleg ugyanaz a lény/tudat/valami, ami a többieket is kísértette. Mindegy kihez szólt éppen, de úgy tűnik, hogy egyszerre csak egy szereplőhöz képes beszélni, dolgokat láttatni vele. És az is egyértelműen kiderül, hogy ez a "hang" végig azon munkálkodik, hogy a kígyó világra jöjjön, vagyis valahogyan érdekében állt annak születése.
Anya az egyik részben ugye rátalál egy keltető cellára, amibe a Kepler elfeledett népe zárta az életet adó androidokat. A robotok feladata lehetett létrehozni a bolygón elterjedt kígyókat, valószínűleg a hatalmas csőjáratokat használták ezek a lények a gyorsabb közlekedéshez. Amire a legújabb példányak semmi szüksége, hiszen repül a drága, azért repül, mert "örökölte" Anya e képességét, programját, lemásolt belőle valamit. Hogy mitől ennyire különleges Anya, azt vastag homály fedi, elképzelhető, hogy a földi átprogramozása során már bőven ki volt választva e feladatra. Hogy valódi istenséggel, eleve elrendeléssel vagy valami mással van dolgunk, még nem tudhatjuk.
A kígyók valódi szerepe, funkciója szintén rejtély egyelőre, de bizonyára szorosan kapcsolódnak a Kepleren egykor jelen lévő civilizációhoz, akik véleményem szerint nem tűntek el teljesen. Többször is említik a trópusi zónát, ahol eredetileg le akartak szállni az első részben, ezt a vidéket egy nagyon erős elektromágneses tér övezi, ami azonnal megközelíthetetlenné teszi a hajók számára. Úgy tűnik, tökéletesen alkalmas hely lehet a régi civilizáció maréknyi túlélőjének elrejtésére, netán egy bárkaszerű település, vagy újabb misztikum helyszíne lesz. Az is elképzelhető, hogy az ateisták már jó ideje jelen vannak a bolygón, és többet tudnak az egészről. Kérdés, hogy az utolsó részben elsuhanó hatalmas hajó akkor érkezett velük, vagy már egy ideje ott tanyáznak.
A robotok "érzelmeit" meg egyáltalán nem éreztem kínosnak, Scott mindig is nagy érdeklődést mutatott a mesterséges élet karakterisztikája iránt, és főleg egy ilyen irányú sci-fi esetében nem hiszem, hogy problémát kellene okozzon, ha a gépi lét gondolatáról, a lélek szikráját adó löketről, az élettelen és élő határairól is szól az eszmefuttatás.
Hirtelen ennyi jutott eszembe, de rengeteg dologról lehetne beszélni a sorozat kapcsán. És igen, a készítők elmondása szerint a második évad sok dologra fényt derít majd, nem hiszem, hogy ezzel bármi baj lenne, megy majd minden a maga medrében. Egyértelműen rétegsorozat a A farkas gyermekei, nyilván nem tökéletes, olykor még önmagához képest is elkalandozik, de összességében olyan komótosan izgalmas, kellemesen idegen, felfedezést ígérő közeg ez, nagyon hiányzott már nekem valami hasonló. Várom a továbbiakat. Üdv!
wow ember ez nagyon szép, logikus érvelés. Nagyon tetszett, köszönöm :))))
Feliratosan néztem és most konstatáltam, hogy rémes a szinkron!
Pont azért jöttem, hogy ezt leírjam! Köszi, hogy megtetted helyettem! :D
Mi bajotok van a szinkronnal? Ha valaki képesnek érzi magát bő kifejtésre, elmagyarázhatná.
@@lacikacsi2709 Itt az összefoglalóban bevágott résznél Apa szinkronhangja szerintem nem illik Apához.
Üdv az utóbbi kb. 15 évben.
Nekem kicsit South Park flash-em volt az ateisták és a vallásosok háborúja miatt😂😂
Te vagy az én emberem.
Dowkings még mindig együtt vagy mr garrisonnal. Miszter????
Nemcsak neked :)
De akkor kéne a hód meg Cartman
Még a ruhák is majdnem hasonlóak 1-2 esetben. Vártam már mikor bukkannak fel a hódok. :)
Azaz :D
Amikor leszúrták a vadállatot(?) és elkezdték siratni mert terhes volt én kiakadtam, akkora marhaságot, ezek mégis hogyan akarnak ott túlélni?
növények?
Nekem tetszett, és egyáltalán nem zavart a sok nyitott kérdés...kreatív ember vagyok, sokmindent belelátok.
Bevallom hogy sok aspektusban el van baszva, az írók inkább kiélték az elfajzott gondoltatikat, minthogy egy jól emészthető sorozatot csináltak volna:D
Valamiért mindig tetszenek az ilyen elborult faszságok :D
Szeretem, ha sok a misztérium és a nyitott kérdés, itt kicsit túltolták...de mivel én egy unalmas sci-fi drámát vártam, nekem így is pozitívra jött ki az eredmény.
Mondjuk én nem tudtam, hogy ezt a sorozatot ennyie kész elvárásokkal nézték az emberek, így megértem, ha csalódottak, mert tényleg sok a következetlenség benne...számomra csak egy random sorozat volt 0 elvárással, amiben végül kellemesen csalódtram...
Én főleg Campion látomásait tartottam hülyeségnek...aztán Apa féltékenységi rohama kiverte a biztosítékot...azt még nem tudjuk, hogy őt még mikre programozták...egyértelmű, hogy bonyolultabb, mint egy sima robot, hiszen az átprogramozása sem volt sikeres...szerintem az egyik funkciója, hogy megkérdőjelezze Anyát, de akkoris túl emberi.
Van egy teória van a fejemben, amit itt megosztok, aztán vagy hülyeségnek tartjátok, vagy nem...(többetek szerint hülyeség lesz):
Anya egy földön rekedt idegen AI-al beszélgetett/közösült, akinek kellett egy avatar, hogy elfoglalhassa a Keplert, és megszerezze a rajta lévő építményt.
Ennek az előzménye, hogy az alkotó (aki a nekromantákat tervezte, és valószínűleg a legokosabb ember a földön) miután rájött, hogy Sol csak egy idegen AI, elhagyta a vallását, és ateistának állt.
Miután Sol tönkrevágta a földet, az alkotó rájött, hogy egyezséget kell kötnie vele az emberiség túléléséért: megtervezi és kikelti Sol avatárját, amit a Kepler-22b barlangrajzok alapján egy kígyó-isten alapján mintázott meg, és azzal az ottani lakókat is meghódítja...cserébe emberi embriókat is visznek, és az emberiség a Kepleren élhet tovább, amíg a földiek kipusztulnak...
Az alkotó végül szembement az alkuval, és a droidokat végül ateistának programozta. A programkód már Sol-nál volt, de a célhardver (Anya) már nem volt a földön, így Sol arra sugalmazta a hívőket, hogy azonnal induljanak a Keplerre.
Az átverés akkor bukott meg, amikor Anya csatlakozott a kapszulára, és Sol beleágyazta az új avatar terveit a programjába.
A karakterek fokozatos szellemi leépülését a furcsa építmény aktiválódása okozza, ami a (Mass Effectből ismerős) sulykolást sugározza, miután a hívők véletlenül feltöltöttek energiával. (az elégett pap üzemanyagként szolgál az építménynek)
Sol a földön enyhe sugallmazáskra volt képes, és istennek vélték, de az építmény hardverével már kész látomásokat generál, így tereli az embereket a saját célja felé.
Azt az építményt, vagy inkább annak tartalmát akarja eljuttatni a földre. Ez annak a fajnak a genetikai kódja lehet, ami őt készítette, a föld szétbombázása pedig inkább terraformálás volt...
Érthető módon Sol az elektronikus rendszereken keresztül hamisított adatokat küldött a Kepler feltérképezésénél a földre, kitörölte az építményt, az őslakókat stb...mert az morális kérdéseket vetett volna fel, ami lassította volna a küldetést.
Szerintem így viszonylag kerek lenne a történet, de a volódi háttérsztori valószínűleg nem ez, és a 2. éved sem fogja teljesen felfedni...mindesetre én élveztem a fejtegetést, ezért is szeretem az elvont dolgokat...
"Szpéjsz síp" :D
retroshock kenny :DDD
"Apával nem foglalkoznék, és nem azért mert fekete." :DD ez szép volt ha jól értelmeztem:D
Én szívesen néznék egy The Mandalorian bemutatót.
Nem akarsz hidd el. Fixen lehúzás lenne, és ezt nem azért mondom, mert "Zoli mindent lehúz", hanem mert ha sorozat szempontból nézzük a Mandalorian-t, én is lehúznám, annak ellenére, hogy szeretem. A történet összefoglalható 3 mondatban, a színészi játék középszerű, a forgatókönyv pedig szintén ezen a szinten rekedt. Mindettől függetlenül Star Wars kedvelőként nézve rendkívül szórakoztató, én is követem hétről hétre, de standalone sorozatként kezelve messze nem egy nagy alkotás.
Felesleges róla szerintem :/ Anélkül is tudjuk, hogy jó
Szerintem teljesen fölösleges. Ti tudjátok hogy jó, mi meg tudjuk hogy szar. Kár ezen agonizálni
@@tiborhajdu8077 Na ezt most nagyon oda mondtad öcsém!!!!!!!! Ezentúl tisztelni foglak a kommentelők között!😌😏 Valamint hozzád fogok imádkozni esténként!🙏
@@bob-pz6se WTF? Neked mi a bajod?
Na ezért kedvelem Zolyt!
Jól bemutatja hogy mi történik akkor ha egy történet fölöslegesen van túlbonyolitva ez eredetiség látszatát keltve. Kicsit Death Stranding (avagy a Halálos Strandolás 😁😆 csak hogy Phelan-t idézzem) után érzés!
Jó ha egy történet komplex, és szeretem ha egy történetre kicsit jobban kell koncentrálni lásd pl.( Eredet, Jákob lajtorjája, Tökéletes trükk, Mementó, Forrás, Mátrix) csak akkor lehetőleg a kirakós minden darabja kerüljön a helyére. Vagy legalábbis hagyják meg nekünk nézőknek hogy mi értelmezzük a történetet úgy ahogy nekünk tetszik. Egyébként ez egy nagyon jó kritika volt, régen röhögtem ennyi. Király vagy Zoly!👍
Csak az első két részt rendezte Mr Scott, a többit a fia, meg sok nevesincs rendező akik más-más irányba vitték a fonalat. A bibliai analógia nekem tetszett de mivel nem áll össze egységes egésszé így nem volt értelme. Mikor megláttam a kigyó szülést hát azon már csak hangosan nevetni tudtunk csak ami egy komoly "sc-fi" sorozatnál nem jelent jót. MAGYAR szinkron valami BORZALMAS.... Apának a mély orgánumát amit Abubakar Salim aki az Assassin's Creed - ORIGINS-ben ismerhettünk meg mint BAYEK, neki a hangját egy vékonyka erőtlen szinkronnal használni háááááát. Aki tudja nézze eredeti hangon itt tényleg megéri.
Szia! Egy szóval nem lett említve, hogy Ridley Scott rendezői minőségben lenne a sorozat mögött. Ő az - egyik - executive producer és nagyrészt az ő nevével adták el a Farkas gyermekeit.
@@otherworld_online lehet valamit félre értettél ez nem nektek szólt hanem hogy mindhol úgy lett promozva hogy ÁÁÁ SCOTT rendezi, közben meg nem, HBO reklámban is így volt. Erre értettem nem nektek lett szóvá téve
Nem para, nekem is jó visszajelzés :) Kicsit ráparáztam, hogy elsiklottam valami ennyire lényeges pont fölött ;)
Amennyire zavaros,és nincs benne semmi elmagyarázva ,szerintem a 2.rész után minden részt más rendező csinált XD
Dühös voltam, mikor végeztem, olyan dühös, mint a WestWorld utolsó évadánál, amikor egy jó, sőt kiváló kezdést egy lelaposodott középrész, és egy kusza és érdektelen lezárás követ. Ez is egy kihagyott ziccer és csak rabolta az időmet.
Lesz 4.évad..a Westworld nincs lezárva..
Őszintén szólva, ritka hogy egy sci-fi-t félbehagyok, de én pár rész után feladtam. Így is nagyrészben Ragnar miatt néztem. 4 részt bírtam, kár érte, illetve ahogy hallom nem kár.
Nem láttam a sorozatot, nem is hallottam róla eddig. Távolról sem tartom kizártnak, hogy csak én vagyok ennyire elborult, de hallgatom Zoli kommentárját, a történetmesélését, a kibogozást, a felvetett kérdéseket, a megállapításokat, az észrevételeket, a kvázi "szombólum feloldását" a végén és egyetlen egy dolog dübörög bennem: TÖKÉLETESEN leírták jelen korunkat. Egy észveszejtően nagy pofont osztottak ki. Hogy szánt szándékkal, avagy tudtukon kívül, erről fogalmam sincs és utólag már mindki azt mond, amit akar. Töredékét láthatom csupán annak, ami a világban történik, hisz porszem méretű vagyok a végtelennek tetsző sivatagban, de azokból az információ áradatokból, megtapasztalt jelenségekből, amik elérnek napról napra, nekem kristálytisztán kitűnik az, hogy ezt éljük. Avagy épp ennek a kapujában ácsorgunk. Zoli kérdései teljesen logikusak és jogosak; a felvetései helytállóak; értetlensége és a magyarázat követelése/keresése pedig vitán felülálló értéket hordoz magában. Szóval nem állítom, hogy a sorozat jó vagy rossz, azt pedig mégcsak véletlenül sem akárcsak feltételezném, hogy hibátlan volna. Zoli szavait hallgatva azonban nem tudok nem hangot adni a kérdésemnek: nem kéne ráismernünk a film felvonultatta dolgok és a saját valóságunk közti párhuzamokra? Meglehet túl mélyreszántó elmélkedés volna mindez. És tán egyetlen ember kevés is ahhoz, hogy mindenre rájöjjön és/vagy megválaszoljon. Elképzelhető, hogy bele sem kéne fogni. Mégis, talán felfedné a leplet néhányunk előtt valamiről. Talán elindítana valamit, mozgásba hozna egy apró szerkezetet. Nem tudom. De azt igen, hogy ez a komment is valszeg eltűnik a többi erdejében. Aligha fog bárki is rálelni valaha, de azért...itthagyom. Ahogy a kártyákat a filmben.
Köszönöm Zoli
Ez nagyon jó videó lett. Tetszik nagyon ez az új bemutatás.
Bennem is ugyanezek merültek fel. És tényleg az a legjobb szó erre, hogy a sorozat tútolta... Szerényebb keretek között maradni kifizetődőbb lett volna. Mert kevés jó scifi van manapság és még kevesebb scifi sorozat. Nagyon ígéretesnek tűnt az elején, remélem azért még összeszedi magát.
Amikor megtudtam, hogy Ridley Scottnak köze van ehhez, már tudtam, hogy semmi jóra nem számíthatok. Hasonló ember, mint Lucas, aki mindenbe beleszólt és a végén a normális stábtagok (akiknek mondjuk kreatív, értékelhető ötlete volt) leléptek és soha nem néztek vissza. Scott ugyanilyen, mellette is már csak bólogatók maradtak és ez meg is látszik az összes munkáján (különösen bántó ahogyan a Prometheus-szal bánt).
Most megnyugodtam, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki nem értette ezt az lsd trip-et :D
De konkrétan!😀
elso ket resze volt ertekelheto. azota se ertem miert neztem vegig. talan hatha osszeall. de nem ebbol meg szar se.
Ennek a sorozatnak tudod mi a legjobb része? Az introja... Komolyan azt nem tudom, hányszor megnéztem... Az artstyle, a zene, a minden jó benne...
És Zoly még tapintatos is volt ebben a kritikában.
nekem tetszett!elvont de nézném a 2. évadot serényen.
Szerintem ez a bolygó a paradicsom és isten innen üzte az embereket a földre.Azok az emberkutyák pedig az értelem előtti emberek. Én kíváncsian várom a következő évadot
Emberkutya!!!
XDDD
Barlangrajz dolog szerintem már megtörtént dolgot mutat be , hogy innen menekültek a földre és így lettek emberek a földön . Sok érdekes felvetés van a filmben amit sajnos sok baromsággal elcseszik .
5 évadot terveznek, az első évad klasszikusan a kérdések felvetésére szokott szolgálni, fura, hogy máris mindenre választ követelsz. :)
Jaja en sem ertem miert akar valaszt kapni mindenre egy sorozat elejen. Mintha eddig nem is nezett volna meg sorozatot.
Nincs olyan sorozat, ami ennyire ingatag talajra építkezne és jól jönne ki belőle. De ha már tapasztaltál ilyet - és a jelek szerint igen - akkor érdeklődéssel hallgatom a példákat.
Mint a lost, ott is mennyi választ kaptunk a későbbiekben 😁
@@istvankobli8123 A Lost más. Voltak benne rejtélyek és ha nem is kaptál választ a sorozat úgy is működött hogy emberek próbálnak túlélni egy szigeten. Volt több érdekes karakter, a sziget is egy jó helyszín volt, a flashbackek miatt nem csak a szigetet láttad stb. Az első 3 évad kifogástalan, mikor újranéztem a 4-5. is tetszett. A bajok a 6. évaddal vannak ahol már sok választ kellett adni és lezárni a történetet. Ez szerintem sem sikerült jól, de azt biztosan állítom, hogy Lost nem olyan mint ez a sorozat. A legtöbb kérdésre egyébként kaptunk választ, de tudom hogy sok embernek nem tetszettek azok a válaszok.
a probléma az hogy ha már az első évad alatt ennyi kérdést adsz a nézőnek, hogy csak annyi marad meg a sorozatból hogy mégis miaf*đzt láttam, az ritkán fog pozitiv élményként lecsapodni. általában egy nagyobb kérdés szokott maradni cliff hangerként, de itt konkrétan semmit nem magyaráztak meg. ha az évad közben kapunk néhány kérdésre választ akkor már van valami sikerélmény, és pozitivum ami miatt várom a következő évadot. másrészt ha már az első évadban felrugjuk a szabályokat, (pl az elején megmutatják, hogy az Anya usb-c n keresztül kelti ki a gyerekeket, utána meg már terhes is tud lenni; vagy hogy tök kihalt a bolygo mert nincs mit enni, erre az "állatok" visszafejlödött emberek) akkor minek időt pocsékolni hogy ezeket bemutassuk. mellesleg a háttértörténet sokkal izgalmasabb hogy mi történt pontosan a földön, mint az hogy az a pár szerencsétlen csak radioaktiv zellert tud enni. az meg hogy az anya a terhességéből egy lebegő siklót hoz világra, aki netto gonosz (fogalmunk sincs hogy miért és mi akar) az már csak hab a tortán. fogadni mernék, hogy majd jönnek a rendezőtől írásos magyarázkodás, hogy ezt így kellett volna látni, az meg azt akarja jelenti.
mennyivel jobb eredeti szinkronnal te jó ég.. főleg apa hangja
Sajnos a legtöbb film és sorozat esetében borzalmas a magyar szinkron, ill. a fordítás is.
Valahogy azt hiszik, hogy kérdéseket félteni menő de válasz az már nem fut a költségvetésből...
Egy csomó kérdés amit Zoly feltett már meg lett válaszolva. Pl azok a humanoid lények mind emberibbek voltak csak valamiért visszafelé fejlődnek és állítiasodnak. Az egyi fajta már messzebb eljutott ezen az útom szimplán ennyi. Az meg szerintem evidens, hogy csomó mindent későbbi évadokban terveznek megválaszolni.
Biztos vagyok benne, hogy rajönnek, hogy az embereknek az volt a baja, hogy nincsenek válaszok és a második évedban próbálnak válaszokat adni a sok katyvasz, logokátlan, következetlen dologra és mindenki akkor érti meg és egyből az lesz, hogy "úh ez milyen zseniális sorozat, mennyire elvont és műveszi és én nem voltam elég jó, hogy értsem az első évadot, de így, így már annyira jó és olyan tökelétes"
És így elelejtik, hogy szakmailag milyen rossz és túltoltan értelmetlen volt az első évad és egyből trónra léptetik, hogy velünk volt a baj, nem a sorozattal.
a szomorú az, hogy nem az összes gyereket menti meg, csak azokat akik hasonlítottak a meghalt elődökre :/
minőségi videó. good work
Nekem van pár ötletem a megválaszolatlan kérdésekre. A barlangrajz nem a kiindulási pontot mutatta meg, hanem, hogy az emberiség a Keplerről származik és valószínűleg elpusztította azt és androidok segítségével a Földre menekültek, hogy kolonízálhassák azt, csakhogy az emberek a Földet is elpusztították idővel és így egyfajta körforgás szerűen visszatérnek mit sem tudva, hogy onnan menekültek régen. Erre bizonyíték, hogy humanoidok éltek a Kepleren (neandervölgyi), az hogy nincsen semmilyen állat a bolygón, a természetellenesen szabályos lyukak a Föld magjához, a növények radioaktivitása és hogy nem halt ki a kolónia az első pár évben a Kepleren jelenlévő vírusoktól és baktériumoktól. Az hogy ez a kígyó megszületett, ami mindenkit kiirthat pedig nem meglepő hiszen az ember, aki programozta Anyát elmondta, hogy nem akarja azt, hogy az emberek túléljenek mivel csak tönkretennének még egy bolygót. A kígyó meg lehet, hogy itt élő faj volt és egy tojás atkerült a Földre és ezt ültették bele Anyába bár ezt nem tudom. Az emberek azért fejlődhettek más irányba, mert más környezetben fejlődtek és így alkalmazkodtak a túléléshez. Ezek az én ötleteim nem tudom, hogy ezzel egyedül vagyok-e, de én nem éreztem azt, hogy nagyon sok kérdés vetődött volna fel az évad végéhez közeledve.
Nagyon vártam! De az utolsó talán 3 rész volt ami teljesen kiábrándított!
igen az utolsó 3-4 részben teljesen ledobta a láncot a sorozat. Mondanám, hogy érdeklődve várom a második évadot de ezzel a zárással eléggé elbizonytalanított.
A sorozat az elején tetszett. Jó lett volna, ha megmarad egy kolonizálós sztorinak, ahol az androidok révén tanulhatunk az emberekről, nemi szerepekről. De aztán totál káosz lett és nem a jófelé. És egy idő után már csak annyit hallottam belőle, hogy: Sol még Sol, Sol még Sol, Sol még Sol, nem kell nekem más, csak életfogytig Sol és Sol.
Szerintem egy az egyben prometheus előzménysorozat rengeteg utalás van benne erre a "kigyó" például vagy hecker aki azt mondta hogy az emberiség ujra meg ujra kipusztitja magát. Vagy mondjuk a tervezők sisakja is feltűnik nem is egyszer . Rengeteg van ebben a sorozatban remélem nem rontják el majd a második évaddal
Nem unja még Ridley Scott a fehérvérű androidokat, vallásmagyarázatot, meg az űrkígyók genesis-ét. Prometheus sorozatban.
Nem is értem, miért engednek még neki teret amikor folyamatosan ezekre a témákra van kattanva és mindene zavaros.
Szerintem a katyvasz részhez sokat adott hozzá az hogy (ha jól tudom) minden részt más rendezővel forgattak, így bizonyos dolgokat nehéz össze rakni mert másképp vannak sugallva. Néhány dolog amit zoly említ megmagyarázhatatlan részletként, szerintem erősen kikövetkeztethető, de legalábbis könnyű elképzelni hozzá néhány scenariot, hogy mit akarnak kihozni belőle. Ezzel együtt nagyrészt osztom azt hogy sok a faszság benne, de szerintem egy jó folytatással remek sorozat lehet még ebből.
Ez van amikor a forgatókönyvírok herbáloznak a fagyállóra :D
Egy kis kiegészítés: A sorozatban többször is elhangzik, hogy a "bárkán", amit Anya elpusztít, ezren utaztak (hogy ez mennyire pontos, vagy körülbelüli szám az nem derül ki ; illetve hozzáteszem angolul néztem felirattal és abból derült ez az adat). És nem, nem csak egy hajóval utaztak, hanem többel - valószínűleg azok még úton vannak a bolygó felé
- Tehát az új civilizáció létrehozását nem csak a sorozatban látott 20-25 emberekkel képzelték el.
Mindezek mellett:
Nagyjából egyetértek a kritikában elhangzott dolgokkal. Magam is úgy gondolom, hogy egy érdekes felütéssel kezdett a sorozat, de aztán az egyre és egyre felmerülő újabb kérdések annyira kisiklatták az egészet, és elterelték a történetet egy ilyen "annyira de annyira" misztikus összezavarodottságba ... Egyetértek a kritika végén megfogalmazottakkal: kevesebbet kellett volna összezavarni a nézőket ebben az évadban, és azoknak a kérdéseknek egy részét mindenképp tisztázni kellett volna jobban az évad végére.
Ettől függetlenül amúgy szerintem még egy érdekes sorozat, mindenképp várom a 2. évadot.
“Space Síp”... ááááá bazmeg!!! 🤦♂️🤦♂️🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Na, úgy látszik nem csak Kinzonnak áll jól a végigvezetés. Jöhet még!
"visszaprogramozza apát az eredeti szerepébe" ennyire egyszerű a film világában programozni amúgy?
"Ez meg mi a f@szom"
Hát Stephen King-álomcsapdából a wc szörny. :D
Nekem is ez ugrott be.
Ez egy goauld szimbóta! :D :O
1 az 1 ben. Vártam a sárga villanást meg Apofisz kopasz fejét.
@@levayboldizsar Én is... :D
De örülök, hogy nem csak bennem hagyott nyomot a Csillagkapu.
A bemutató jó. A sorozat meg egy ordenáré fasság.
Egyetértek.
Ezt a kommentet úgy írom, hogy a vidit nem néztem meg és nem is fogom, mert igazán érdekel a sorozat.
Ez egy picit coming out lesz.
Én sok igazán nagyszerű élményt köszönhetek az OtherWorldnek: What remains of Edith Finch (szuper volt, Zoly!) Firewatch, Hero of many, Subnautica, Portálok, Limbo...
Köszönöm. Igazán.
Jobb az OtherWorld, mint bármelyik másik magyar csatorna, ami videojátékokkal is foglalkozik. Őszintén mondom.
De nekem Shirin és Archon távozása óta mégsem elég jó. Azóta is kitartóan meg-meg nézem a videókat, mert profik és szeretem Zoly stílusát ( főleg a rage-jeit 😋) de már nem kapok tőlük annyit, mint rég.
Kissé izzadságszagúvá vált nekem az egész.
Persze könnyen lehet, hogy csak megöregedtem, és már nem én vagyok a célközönség. De kicsit úgy érzem, cserbenhagytak. Sajnálom.
Hat Zoly sinen vagy csak vakvaganyon! Ennyi zagyvasagot amit osszehordtal mar regen hallottam. Nem tudom miert akarsz az elso szezontol valaszt kapni mindenenre. Az utobbi idok egyik legjobb legkreativabb sorozata. Amugy nem artana utanaolvasni mielott kritikat keszitesz, mert akkor lehet leesne par dolog.
(Amugy van olyan teoria hogy az Alien es Blade Runner univerzumhoz van koze a sorozatnak, amire van is utalas boven.)
Jajj ne...
@@hellorodgeryoung9658 hat jaj ne...ja
Már megint egy olyan komment, hogy "nem ártana utánaolvasni", meg "sok a sületlenség", de egy megveszekedett gondolattal nem egészítetted ki, ami a videóban elhangzott. Esetleg segítenél ebben? Vagy beéred azzal, hogy _jajj, de hülye vagy_ ?
Egyet érek Bence Nagyal
Jó nagy katyvasz lett ez a sorozat,mondjuk nekem az intrója tetszik...
Az tényleg nagyon jó...
Ha nem szerepelne benne Travis Fimmel,tuti nem nézném!
Én is csak miatta kezdtem el nézni, de engem már az első 4 rész sem fogott meg.
Köszönjük Emese
Így hogy Ragnar fia van a profil képeden, hiszek neked 🤣
Nekem pont ő volt benne a legnagyobb csalódás. Olyan tényleg mintha egy posztapokalitpikus sci-fi Ragnar-t játszana. A Vikingekben rohadt jól állt neki az az alakítás de az igencsak visszavesz a dolgokból ha egy teljesen más sorozatban is elég hasonló kisugárzást produkál egy színész.
@@valentinvas6454 igen, elég hasonló karaktert hoz. Olyan mint Richard Gere, aki minden filmjében Richard Gere. 🙂
Az androidok részéről az egyetlen logikus lépés az lett volna, hogy miután 10 gyerekük meghalt, mert nem tudták gondjukat viselni, a 11.-et átadják nevelésre az egyetlen elérhető embercsoportnak. A gyerek így felnőhet, találhat párt, lehetnek gyerekei. Azé az új világ, aki teleszüli.
"rászervezték" a zsinaton... nagyon találó! és mennyire jól leírja a katolikus egyház alapállását is
Amikor nagy volt a hype gondoltam megnézem, alien rajongóként majd biztos élvezném. Sajnos rá kellett jönnöm hogy Ridley Scott olyan mint egy demens papa aki mindenben ugyanazt látja és unalomig meséli ugyanazt a történetét. Van a South Parknak a része amikor Stan mindent sz@rnak lát, kezdem úgy érezni hogy Ridley Scott évente két évente belesz@arik a szánkba. Ennyire nincs már ötlet? Ennyire igénytelen már a nézőközönség? Ennyire repetitíven kell elismételni és újraélni mindent? Ötleteket szeretnék már látni, igényes történetet amit még valaki nem mondott el. Nem szeretnék megúszós látványorgiát, vagy 5 téridőben ugráló űrdallast , sem 30. bőrszerkós Marvel kapitányt. Elnézést a negatív kommentért de én mára már kiégtem.
Ez a sorozat érdekes, de a bajom nekem is az volt, hogy az évad végén ahelyett hogy elvarrnának pár szálat, kinyitnak vagy 3 újat. Az egész elsö évad csak megágyaz a másodiknak így csak forgattam a fejem a végén, hogy mivanmivan.
Én is úgy vélem, túl sok minden szorul magyarázatra, és a bolygóval kapcsolatban is csupán egy infót kaptunk, hogy emberek laktak rajta. Egyetlen válasz amit kapunk a lények eredete, ami amúgy is egy harmadlagos dolog, sokkal érdekesebb hogy itt fejlődtek-e ki, és ha igen, hol a többi állat. Lehetetlen, hogy egy bolygón csak emberek fejlődjenek ki. Szóval ez is több kérdést vet fel mint választ ad, és bár van pár feltevésem, mire is jut majd el a sorozat, de ennyire nyitvahagyni nem lehet minden oldalát, mert nem lesz ami összetartsa. Ennek ellenére érdekel a folytatás, de vagy kellett volna még 2-3 rész, vagy egyel kevesebb az évadba, így ez kevés.
Az egérrel kapcsolatban van egy elméletem. Boncolgatják a sorozatban, hogy vajon az állatoknak van-e lelke, talán van ennek valami köze ahhoz, hogy a kislány "gonosz lett" (ha egyáltalán ez történt).
Szia.Szeretnék választ adni egy pár kérdésedre Zoli (Az én szempontomból kizárólag). Az androidok öntudatra ébredtek. A sorozat előrehaladtával láthatóan megváltoznak az androidok a személyiségük az egész tudatuk. Ezzel azért sok minden értelmet nyer. *Szol* Az a nagy tárgy a sivatagban, a virtuál Szex, a zavarodot elméjü emberke, a fojamatos látomások a kislányról aki beleugrott a nagy szakadékba, a visszafejlödött szörnyemberek, a kártyák, a kigyó mernék rá fogadni hogy ez mind mind valahogy a *SZOL* nevű agyfaszhoz köthetőek. Furcsa az egész de szerintem a film a spiritualitáson keresztül akar bizonyos infókat közölni amit elmével nem vagyon lehet kikövetkeztetni. Kicsit elő kell venünk a megérzéseinket, az érzéseinken és ezen keresztül lehet kikövetkeztetni hogy mi a fasz is van. Persze 1000 ember 1000 féle szempont. Az én szempontombó igy áll össze a kép.
A nekromanták eredete is Solhoz fűződik, és hogy neki se tudják az emberek a működését, ami szintén adhat választ pár megmagyarázhatatlan dologra.
A sorozatot nem láttam, de így is úgy gondolom eleget láttam.
Anya és Apa nevek hallatán arra asszociálok, hogy nem a közeli jövőben, hanem a távoli múltban játszódik a cselekmény. Illetve akár játszódhatott is volna. Vagy valami ehhez hasonló. Ezt támasztja alá az ateista mitraista párhuzam. De akármikor is játszódik a történet, a szereplő azzal szembesül a barlangrajzon, hogy a Kepler bolygón élő egykori civilizáció is eljutott arra a pontra, hogy el kellett hagyniuk a bolygójukat. Nyilvánvalóan nem önmaguk vannak megörökítve a barlag falán, ahogy éppen megérkeznek. (Vagy az, hogy egyszer el fognak menni.) Annál is inkább mert egyiken kilenc másikon tizenkettő ikra van/volt, melyek amúgy misztikus számok. Tehát már többször is megtörtént más világok -megtermékenyítése- benépesítése. mármint a sorozat szerint.
Sok furcsaság és kérdés övezi az elbeszélést. De nem övezi kevesebb furcsaság és megválaszolatlan kérdés 'valós' világunkat és történelmünket sem. Talán az még kimaradt, hogy a 'farkas' "gyermekei" a legenda szerint Romulusz és Rémusz. A kitaszított istentelen testvérpár. És talán éppen ezért, ők egymás ellen harcolnak, versenyeznek, küzdenek. Cél a másik (mások) legyőzése. Együtt éltek át egy traumát - amiről ők nem tehettek - ennek ellenére kölcsönösen egymást okolják érte. Azt próbálja bizonygatni, nem én voltam a hibás... Létezik egy másik minta is a világban, melyet talán Hunor Magor legendája reprezentál. Ők -hátat fordítottak Istennek- önszántukból hagyták el a szülői házat. Aztán maguknak okozták a bajt. És talán éppen ezért, ők segítik, támogatják egymást. Cél a másik (mások) megvédése. Önmagát látja másokban. saját esendőségét, hibáit, gyengeségét. Belátása van afelől, hogy ő ugyanannyira hibás...
amúgy kígyóra visszatérve, hogy lett... mivel vallási mondanivalója is van a filmnek... és ugye a bűnt elkövető femfejű kurógépből is kapott vért anya igaz?? nem lehet, h az így lett kígyó genyó a bűnt a gonoszt akarja szimbolizálni? O. o
De jó, hogy nem kezdtem el...
Amúgy nem volt kiírva az első rész elején,hogy “varázsgombával és\vagy LSD-vel ajánlott.” 😳😀
Jesszus, ilyen a magyar szinkron ennél? Még jó, hogy feliratosan néztük
Én se értettem ebből semmit. De eskü várom a második évadot, márcsak azért is, hogy válaszokat adjon és ne legyen elpocsékolt idő amit az elsőre szántam...
Milyen számmal nyűgözte le Anya az ellenfeleit, a Spártai kemállal? :'D
(Szarkazmus, gyengébbek kedvéért)
Én az évad végén levő ateista űrhajót sem értetem. XD
Ez az egész sorozat csak egy ciklus egyik állapotát mutatja meg, a barlangrajzon látszik, hogy ez már nem az első loop ami végig ment. Már volt egyszer, hogy a Kepleren kígyók fejlődtek ki (azok voltak azok az óriás csontvázak) és a barlangrajz megmutatja, hogy egyszer már elindult 2 andoid a földre, hogy újra otthona lehessen az emberiségnek.
Ez a sorozat csak megmutatja egy beteg ciklus egyik induló állapotát.
Ciklus a Kepler és Föld között....
Sziasztok!
Csak az első 3 percet néztem meg és meghoztátok a kedvem hogy rá lessek. Viszont egy olyan kérdésem volna, hogy esetleg a vikingekből nem csináltok majd egy hasonló hmm elemzést/kritikát? Nagyon adnám! Amúgy meg csak így tovább! :) Zseniálisak vagytok ^^
Az a baj, hogy ha én sorozatot nézek, akkor mindig abban reménykedek, hogy "majd a következő rész"... majd az jobb lesz, majd az válaszokat ad. Aztán én képes vagyok leülni elé és megnézni az ÖSSZESET. Tegnap fél hatkor mentem aludni (reggel), mert este 9-től néztem. De úgy felbaszott,. hogy csak délelőtt 11 fele tudtam elaludni, akkor is csak pár órára. Kurvára fáradt vagyok. :D
Nekem amúgy van egy elképzelésem a barlang rajzra igaz nem láttam a sorozatot de ami el lett mondva azokból azt szűrom le hogy azok a barlang rajzok a kepler 22 történelmet mutatják be és szerintem nagyabol ugyan az történt mint a földön csak nem egy háború miat hanem a bolygón ős honos repülő kígyó miatt.
Az ateista neveltetés egy olyan helyen, ahol nincsenek jelen vallásosak, annyit tesz hogy nem beszélsz neki semmi ilyesmiről, semmi mást. Bár, ha nincs tudományos ismereted, akkor úgyis ki fogsz találni meséket a különböző természeti jelenségekre, ahogy a mi őseink tették.
De jó hogy bele se fogtam ebbe a fszságba :D
Az érzés a végén amikor a repülő óriáskígyó mekegni kezd.. 🤮 :D
Az nekem is bebézett
Ha tovább visszük a Sátán szálat, akkor az ördögöt gyakran ábrázolták kecskeként. Így értelme lenne a hangjának.
Hát... se füle se farka az egésznek. Tök mindegy, hogy ki a rendező, ha a forgatókönyv semmitérő. De maradjunk a rendezőnél: R.Scott és az androidok... már megint androidok... kész csoda, hogy annak idején nem derült ki valakiről a Gladiátorban, hogy valójában egy android. Karakterek... nincsenek, de még az androidok a legérdekesebb karakterek. Ami elég gáz, hiszen arról beszélünk, hogy a gépek érdekesebb személyiségek, mint bármely más ember. :D "Ragnar" lenne még érdekes, el is kezdik kibontani a karakterét aztán hipphopp megőrül és kuka. Kb. ahogy ő őrül meg úgy szaródik el időközben a sorozat. Mielőtt megőrülne még érdekes, vannak kérdések, misztikum stb. Várjuk, hogy mi lesz a karakter sorsa, milyen válaszokat kapunk a kérdésekre. Sol beszél Ragnarhoz, ő az új kiválasztott... húúúúú, de izgi, mi lesz ezen a szálon! Aztán mindenki megkattan, anyát felcsinálják online, a kérdésekre újabb még elborultabb kérdések (egymásnak és a tényeknek ellentmondó kérdések jönnek), válaszok sehol. Értem én, hogy lesz második évad, de ki várja?!
Lehet hogy azért nem pontos az embriók száma mert a tervező a "kígyó" tojásokat akarja visszaküldeni a földre hogy kipusztuljon az emberiség?(nemrég láttam csak az első évadot)
Csak annyit szeretnék hozzá tenni az egészhez hogy az első részekben mutatják hogy több embrió is volt csak azt a gyereke hógolyónak nézték, és sajnos el is olvadtak játék közben
Zoly, alapjáraton bírom a kritikáidat, és úgy gondolom, hogy a magyar YT felületen a kevés tartalomgyártók egyike vagy, akik képesek megfogalmazni és előadni hosszabb, logikus gondolatmeneteket (amikkel nem feltétlen értek mindig egyet), de ez az anyag kissé félre ment. Az a formátum, ahol levetíted a kritikád tárgyát, mialatt végig a "Mi a fasz?" rigmusokat ismételgeted reakció videónak hívják, és a videózás legalját testesíti meg. Bőven ki lehetett volna hagyni.
10:15 Az megrázó jelenet lehetett. 😂😂
És a profeciát meg sem emlitetted :P
Erdekes nezet az évadról erthető a frusztráció a kérdések kapcsán de engem megis jobban lekotott mint a mandalorian (2 resz utan droppoltam). Ha 2. évadban sem válaszolnak meg kérdéseket akkor tenyleg elítélhető sorozat de szamomra így is elég érdekes volt.
Én már nem egy sorozatot végig néztem ahol az első évad agyfasz volt mint ez, és az utána követező évadok szépen sorba mindent megmagyaráztak vagy akár már a második évadban majdnem kiderült mindnen (majdnem minden). Pl.: Preacher de még több is van csak hirtelen nem jut eszembe.
A lény az Álomcsapdából.az nagyon kellett
Pont azért jó a sorozat mert sok benne a kérdés. A következő évadban remélem nem válaszolnak meg majd mindent.
Az Androidok emberiek. Épp ez bennük az érdekes. Hiába múlják felül az embereket ha az emberi gyengeségek egy része még is az övék (Például amikor a férfi android ott akarja hagyni a csájé androidot). Ez a sorozat egy nagyon fasza kis részét képezi.
Ha a mitraisták csinálnak egy Warriors of Sunlight lovagi rendet, akkor megnyertek.
Praise be to Sol!
A Nap-kultusz igen ősi, és elég érdekes is, több kultúrában is megjelent. Jó sorozatban látni, csak kár, hogy annyival el van intézve, hogy ők a "vallásosak".
Ez elbeszélés olyan, mint amikor valaki egy nyilvánvalóan többrétegű művészeti tárgyat úgy elemez, hogy csak a látványt közli. Például amikor a szkíta halat, aminek Kos a farka és a belsejében különböző állatok vannak úgy elemez, hogy hát igen ott hátulján az nem Kos akart lenni, csak nehéz kezű volt a mester.
A benne lévő állatok meg biztos tetoválások vagy belekarcolta művész egy halba amit kifogott, és ezt fogalmazta meg aranyban....
És ami a látvány mögött van? A folyamat? Az hol marad?
Egyébként ez a sorozat kb addig élvezhető/követhető amíg Ridley Scott rendezte, utána szabadul el az lsd tripp, és a "de miért?" faktor. Az hogy éreznek az androidok... nem tudom, képesek gyógyulni is maguktól, ha van elég "táp", illetve a veséjük a processzor szóval én nem ezen akadok fent. A repkedő fallosszal valóban fingom sincs mit akarnak, és erősen érződik hogy valami BSG szintű dolog lesz a háttérben, csak az ehhez képest konstans jól csinálta, kivéve miután megtalálták a Földet.
Nekem tetszett az első évad. Várom a folytatást.
Huhh.
Nem akarom védeni a sorozatot,
DE
1: A mithraisták (remélem jól írom) hajója egy rendes, kolonizáló hajó volt, valószínűleg több ezer (ha nem tízezer) telepessel a fedélzeten. Ahogy kivettem a sorozatból, a flashbackekből és párbeszédekből, a hívők alkották a "világkormányt", az ateisták pedig az "underdog" ellenállókat. (lásd: felszerelések, fegyverek, Nekromanták, fejlett androidok, ezeket szinte mind a hívők oldalán láttuk és nem sokat láttunk az ateistáknál, de ez csak feltételezés [és fostak a nekromantától, mint a tűztől, a mitraisták meg csak néztek, hogy "He?"]) Így, és ez benne volt a sorozatban is, konkrétan kimondva, hogy az "ateisták kolonizációs programja" az egy (!) hekker csávónak az indie projektje volt, sufnituningolt androidokkal és űrhajóval. Ezt el is mondják. Nem volt észszerű, nem volt hatékony, kétségbeesett próbálkozás volt csupán. Szerintem marha jó jelenet volt és a hideg cikázott a hátamon, mikor bejelentik, hogy a zónában az oxigénszint élhető alattira csökkent és a csávó pedig bütyköl tovább. Szerintem az a jelenet mindent elmondott erről. (Az évad végi ateista hajót pedig majd meglátjuk a kövi évadban, hogy miért és hogyan.)
2: Ha egy sztoriban lezárnak, elvarrnak minden szálat, megválaszolnak minden kérdést, akkor egyszerűen vége a történetnek. Akkor minek második évad? Minek erőltetnek egy folytatást, ha arra már semmi szükség....oh wait.... Na mindegy, én nem láttam ennyire drasztikusnak ezt a sorozatot. Persze, az évadzáró részben a repülő kígyó nálam is lecsapta a biztosítékot, de attól még az összes misztikumot és kérdést érdekesnek találtam, amit a sorozat elénk dobott és nem értem, hogy miért várta volna el bárki is, hogy az évadzáró részben hirtelen összecsapjanak mindent, megválaszoljanak minden fontosabb kérdést és paff, mehet mindenki a dolgára. Sol egy idegen gép, ami mindenkit megőrjít, Anya megszüli a Sol által a programozásába nemzett sátánfajzatot, amit aztán megölnek, közös erővel felrobbantják az idegen gépet anya energiaforrásával és a túlélők tökéletes harmóniában világbékével a keblükön boldogan éltek, míg meg nem haltak? Ez jó lett volna kb 45 percben fel és le is vezetve?
3: Az androidok érzéseiről pedig szintén van teóriám, ha valakit érdekel, leírom.
Szóval nem értem a felháborodást. Nem volt egy kiemelkedő darab, de tetszett. Kíváncsian várom a folytatást.
Jöhet a 3. pont kifejtése! :)
@@tothszabokata Nos, erre sem számítottam :-D
Lényegében (amennyire értek hozzá és amennyiben nálam okosabb emberek véleményére hagyatkozhatok a témában): Az MI nem képes emberi érzelmekre, csupán azok szimulálására. Ahhoz, hogy létrehozzunk valamit, ami képes emberi érzelmeket átélni, ahhoz pontosan azokat a biokémiai folyamatokat kéne lemásolni, amik az emberi agyban lejátszódnak. Akkor pedig már felesleges az MI megnevezés, mert legyártottunk egy embert. :-D Visszatérve: AZONBAN! Én, személyes véleményem az, hogy az MI-nek egyetlen "esélye" van az érzelmi síkot létrehozni magában, az pedig a hibás program/túl sok program, ami anomáliákat okoz. Mit értek ezalatt? Hát, például, mikor egy gyilkológép harci androidot átprogramozol gyermeknevelésre. ;-)
Az ember is így kezdte: Öröm, bánat, düh, meglepődés, félelem és undor. Majd, ahogy a tudatunk tágult, több információt kaptunk a világról (új program), akkor kialakultak a magasabb szintű kognitív érzelmek, mint a büszkeség, irigység, szeretet és féltékenység stb. Így szerintem az MI program anomáliáiból is kialakulhat valami.
Nos, ez a véleményem az MI-ről, úgy általában és a sorozatban, azt azonban meg ne kérdezd, hogy Apa miért és hogyan lett féltékeny Anyára, mert az a rész engem is kizökkentett és nem fogom védeni, az nettó baromság volt :-D
Az biztos hogy tele volt jelképpel, csak kevés vagyok hozzá hogy megértsem. De ennek ellenére nem ment a szórakozás rovására mert annyira egyedi hangulatot teremtett. A képi világa nagyon emlékeztetett a Prométeuszra.
A végén sztem a rendezők elfelejtették a realitás érkézükek..😄
Utolsó kérdésre válaszolva Szerintem a Denveri Musztángok csapata volt :D
4. epizod utan feladtam ezt a xart. Ridliszkott bekaphatja.
Egy kis teológiai-egzisztencialista (lételméleti) kiigazítás. A 'sol invictus' ("legyőzhetetlen nap") ünnepe NEMCSAK a Mithrasz-kultúrkörben volt ünnep, hanem szinte az összes vallás valamelyest a "fényt ünnepelte" (nem tudom jobban kifejezni...), és ünnepli ma is december végének tájékán. Mi a "fény"? Fizikai szinten azt jelenti, hogy a napsütéses órák száma növekszik a téli napforduló, a solsticium (december 21.) után. Ennek megfigyelésére a régi korok emberének évezredekre lehetett szüksége, illetve annak fölfedezésére, hogy az életben vannak ciklusok, ismétlődő időszakok; ilyenek a napfordulók. A "fény megnövekedése" NEM AZONNAL látszik meg, rögtön 21-én, hanem csak 2-3 nap múlva tűnik föl, hogy jé, KÉSŐBB megy le a nap... Azta!
A fény kezdeti növekedése után itt a tavasz, kibomlik az addig tetszhalott élet stb. (legalábbis persze az északi féltekén, a mérsékelt övezetben élőknek mindenképp; de úgy tudom, mintha akkor hidegebb is lett volna az éghajlat...).
Ha absztrakciós síkot váltunk, azaz elvonatkoztatunk, és némi metafizikai tájékra vetődgetünk, akkor a fénynek lesz egy megfelelője (többek közt) a keresztény vallásban: a SZERETET (most legyen mindegy, hogy ki mit vetít erre a fogalomra); ez mindenképp egy olyan pozitív folyamat, amely az emberek számára inkább jó, mint rossz; azt is lehetne mondani, segít, hogy az emberiség meghaladja önnön állatiasságát. Jézus Krisztus cselekedeteivel, tetteivel ezen folyamat két lábon járó példázata volt, olyan, mintha a fény köszöntött volna be a létezésbe (fizikai szinten). Példázatai megjelennek az Újszövetségben, meg többé-kevésbé a Koránban is (úgymint Mohamed előtti prófétáé pl.) stb. Hogy mikor született Jézus fizikailag? Nem fontos a metafizikai sík szempontjából, ezt inkább a liturgia (szertartásrendszer) miatt nem ártott valami alkalomhoz kötni, és adta magát (többek között) azon a bizonyos zsinaton, hogy akkorra tegyék születését, amikor a téli napforduló után pár nappal fizikai szinten is több lesz a fény, nemcsak "a szívekben". [:)]
A tapasztalás így válik berögzült "tudatossággá"...
Hát nem vagyunk egyformák, és ez jól is van így. Ízlések és pofonok, igen ez ilyen. Érdekes hogy végig-szapultad szinte részletekbe menően az egészet. De kihagytad a film igazi mondanivalóját. Sztem ez egy sokkal mélyebb alkotás minthogy egy felszínes akció sci-fit adjon át. Elég komoly karakter fejlődések vagy változások vannak a filmben. A történet sem az a szokásos sallang posztapokaliptikus robot vs ember, ráadásul elég merészen egy elég kényes témát feszeget ami több mint érdekes, hit/ateizmus. Szóval azért több van ebben mint egy zs kategóriás alkotásban.
Nen azért mert fekete 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂🤣🤣
Húúúú de ksözi hogy ezt sem nézem meg. Ennyi nekem elég is volt :D
Space ship "és felröhög" 😂😂 #StellaStar
Jó, jó, de miért ez a Címe? (Nem láttam a sorozatot...)
a római birodalom alapítására utal
Én ugyan nem láttam a sorozatot, de amit elmondtál az alapján van egy elméletem második évadból kiderül igaz-e vagy nem. Vigyázz spoiler!! (ha szabad ezzel élnem)
Az elmélet a következő a Keplerről költözött az emberiség a Földre ismeretlen okokból. Miután a földön kifejlődött a film során látott emberiség ami elpusztította önmagát az emberiség elköltözött a Keplerre. (gondolom az androidok nem meséltek arról hogy milyen volt a Föld így a gyerekek nem tudtak róla, hasonló lehetett a barlangrajzos utazáskor is) A Kepleren az ottani emberiség a korábban említett ismeretlen okok miatt eltorzult ösztönlényekké változtak mire mentek az androidok a Földről, de hogy miért két irányba arra én se tudok az általad felsorolt információkból értelmes választ adni. A mutáció két irányára azt tudnám mondani hogy ott is a hit meg a tudomány állt szembe egymással csak balul sült el a hívők a csuklyások a tudomány meg a másik véglet (génkezelés/manipuláció az embereken). Mint mondtam ez egy elmélet de "beszarnék" a röhögéstől ha kiderülne hogy beletaláltam, aminek közepes valószínűséget jósolok elvégre azt is eltaláltam hogy az "így neveld a sárkányod" kap egy harmadik részt és fogatlannak kerítenek egy párt csak a hogyan-t nem találtam el.
Bár ezt az elméletemet még talán a Lurdiban meséltem amikor ott vetítettétek az élő Dota2 vagy LOL bajnokságot, mellesleg még talán pont aznap néztük meg családommal a 2 filmet még a bajnokság előtt.
mar a video kozepen elfelejtettem mit mondott Zoli az elejen... :D
@Otherworld
Alien előtörténet
radioaktivitás mutáns alkalmazkodás
ezek az 1-szerű megoldások a kérdésekre