Zdravější krajina

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 16 ธ.ค. 2017

ความคิดเห็น • 14

  • @natynkajadekujiti2250
    @natynkajadekujiti2250 3 ปีที่แล้ว +2

    Nádhera.... to jsou meze, které jsme kdysi mívali i my u chalupy. Jabloně v nich a laně nám v zimě chodily skoro až k chalupě :-) Nádhera. Klobouk dolů :-)

  • @prasavec0009
    @prasavec0009 5 ปีที่แล้ว +5

    Nádhera. Po shlédnutí takového dokumentu člověk opět najde víru v lidstvo.

  • @josefkadlecek8947
    @josefkadlecek8947 4 ปีที่แล้ว +5

    Krmný biopás - vidím to dobře, že se tím obnovují meze? No tak to dávám nahoru i palce u nohou! Akorát si povzdechnu nad těžkou technikou a těmi kolejemi v polích, které zhutňují zeminu, zaskřípnou se tím kapiláry, kudy proudí voda a ta potom musí - kam jinam než na povrch a víme, kam pak odtéká. Jestli se tahle věc povede trochu zmírnit, bude ještě o kousíček líp. Ale to je povzdech laika, nekamenujte mě, prosím. Horší IMHO je, když se vůbec, anebo jen naoko provádí/neprovádí hloubková orba. Pak ta nejcennější ornice končí v mořích. A nic dražšího, než vodu a půdu vlastně nemáme.
    Skvělý dokument!

  • @samjepes
    @samjepes 5 ปีที่แล้ว +12

    fakt borci, klobouk dolů, konečně má někdo rozum a začal myslet, ještě to předat další generaci

  • @morfeusm26
    @morfeusm26 3 ปีที่แล้ว +2

    bez dotací by ani prstem nepohli vše je špatně

  • @matejbartos8133
    @matejbartos8133 5 ปีที่แล้ว +1

    je to hezké

  • @jaroslavpetak7840
    @jaroslavpetak7840 4 ปีที่แล้ว +7

    Chřástal je úžasným druhem, ale tenhle program na jeho ochranu je úplně na hlavu. Konkrétním problémem je kosení po 15 srpnu. Pokud louku pokosíte prvně až v srpnu tak získáte absolutně nehodnotné seno, dobře, což o to, ale víte jak je ten travní porost vysoký? Tímhle způsobem se do takto vysokého porostu a kort v těchto polohách natáhnou hromady divočáků a lišek, čímž se značně zvýší predační tlak na chřástala. Další věc je to, že chřástal sice potřebuje travní porost jako kryt, ale zároveň potřebuje i rozhled, což v takto vysokém porostu nemá. Dobře to je vidět, když jdete po takovéto louce, kde se tento druh vyskytuje a to v době, kdy už jsou vylíhlá chřástalí kuřátka. Uvidíte, že ta kuřátka budou vylézat v těchto loukách na koleje po traktorech, nebo na pěšinky po zvěři a budou pohopsávat, aby se mohli rozhlédnout, ale v takovémto vysokém porostu nemají šanci a stávají se často snadnou kořistí již jmenovaných predátorů. Bylo by potřeba u tohoto programu zhodnotit výsledky z lokalit, kde se to využívá a následně upravit management těchto ploch, protože takový jaký je teď, je nefunkčí.
    Každopádně ostatní programy jsou parádní. Kéž by to takhle dělala většina hospodářů v krajině. Hodně mě zaujal projekt s vinicemi a myslím si, že toto by se dalo uplatnit i v chmelnicích a intenzivních sadech.

  • @liboralcr5313
    @liboralcr5313 4 ปีที่แล้ว +1

    Silva Gabreta - jak se rodí Šumavský horský les (2011)
    th-cam.com/video/Nuor_0cElSM/w-d-xo.html

  • @pantau6497
    @pantau6497 5 ปีที่แล้ว +1

    klobouk dolů!!

  • @liboralcr5313
    @liboralcr5313 4 ปีที่แล้ว

    Hluboké zpracování půdy th-cam.com/video/9bsR1wPt5hA/w-d-xo.html