Pierwsza część była w tym filmie th-cam.com/video/edmHmLPtVjg/w-d-xo.html A teraz Serwisant wyjaśnia: co wybrać: prasę stało czy zmiennokomowową: - na mniejsze gospodarstwo wybieraj stałokomorową bo jest tańsza, na większe, wielkoobszarowe i usługi, wybierz zmiennokomorową bo jest wydajniejsza. - kiedyś twierdzono, że na trawę lepsza jest stałokomorowa a na słomę zmiennokomorowa. A jak Ty uważasz: czy dla pras McHale (i wyboru: stało czy zmiennokomorowa), ważniejszy jest rodzaj zbieranego materiału, czy obszar do zbioru?
Miałem oba rodzaje pras i nie zgodze się z tym filmem bo po latach pracy nigdy nie kupie stałokomorowej (prasuje słome siano sianokiszonke). Obie były używane więc znam koszty utrzymania i prasa zmienno komorowa jest tańsza w utrzymaniu. Ma mniej zębatek, łańcuchów i łożysk elementów które się zużywają w obu przypadkach. Jedynym dodatkowym kosztem pasówki są pasy i spinki choć do tej pory wymieniłem w niej tylko spinki (teraz w nowych są pasy bezszwowe więc warto dopłacić). Prasa zmiennomomorowa jest bardzo wydajna. Trzeba ciągnik tak ze 130km i równe pole i 15-20km/h można śmigać- zależy od słomy
Polecam stałokomorową łancuchowo-walcową case ih rb 344 rc , jak narazie bezawaryjna prasuje wszystko , nawet słomę w południe suchą jak pieprz , jedynym mankamentem jest to ze jednak slychac te rolki łańcucha jak chodzi na pusto
Dobre omówienie. Mamy claas rollant walcowy zmienno komorowy i nadaje się tylko do siana , jak przyjdzie prasowac słomę to właśnie tak jak Pan mówi słoma zatrzymuje się w komorze i nie da się jej owinąć.
Bardzo fajny kolejny film o prasach brawo Maciej ! Zapomnieliśmy o jednym, stałokomorową jakąkolwiek można kupić od 50000 PLN a zmiennokomorową już raczej razy 2...
Jakie realne przeciętne wydajności w słomie osiąga V6? Ile mniej więcej waży jeden balot średnicy ok 125 cm? Jak cenowo przedstawia się V6? Macie wolne prasy aby zakup zrealizować jeszcze przed żniwami?
Mam i polecam V6 gdy zacząłem na niej pracę w tamtym roku poezja słome i trawę wciąga nosem musi być po prostu szeroki pokos i nie ma problemu z mokra trawa
Użytkuje Lely Welger RP 445 już 3 sezony. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Rocznie robie nią ok 6 tys beli z czego ok 1000 sztuk sianokiszonki. Z tego co widzę bardzo podobna do lely welger.Jak wygląda cenowo omawiany model prasy pasowej?
Obecnie McHale dzięki ich polityce cenowej stał się całkiem ciekawą opcją. Proszę o kontakt telefoniczny pod nr. te. 61 8950 301- ustalimy specyfikację maszyny i dowie się Pan o wszelkich szczegółach jej dotyczących. Ewentualnie może Pan skontaktować sie z nami droga mailową info@korbanek.pl, lub bezpośrednio z naszym przedstawicielem handlowym.
Główną różnicą między prasą stało i zmienno komorową najważniejszą dla rolnika jest to jakie prasa robi bele stało komorowa robi bele zbite ale od zewnątrz dzięki temu dużo łatwiej zadawać pasze z takich bel ręcznie zmienno komorowa zbija bele od początku więc bela jest trudniejsza do zadawania podobnie przy słomie. Przy wozie paszowym i scielarce do słomy nie ma to aż tak dużego znaczenia ale do pracy ręcznej lepsze są bele z prasy stałokomorowej
Zgadzam się z Tobą. Miałem kiedyś bele robione zmiennokomorową i żeby ręcznie ją rozdać no to trzeba było się na męczyć, przy stałokomorowej jest dużo łatwiej
@@karolkarolak5329 innej nie zbieram🙈 Miałem po pasowej to rdzeniem można było rzucać po oborze a rozwalić się nie chciał, po stało komorowej tak nie jest, dużo łatwiej go rozwalić
@@krzychus8521 wiadomo że inna klasa zgniotu. Po zwykłej prasie potrzeba 1,5-2 beli żeby zrobić na pasowej. Osobiście uważam że lepiej kupić raz a porządnie i prasa po kilku- kilkunastu latach się zwraca. Mniej beli do owinięcia, mniej zużytego sprzętu, paliwa, mniej czasu potrzebnego itp. Tak to wszystko policzyć to po latach nazbiera się trochę pieniędzy.
Czy ja wiem czy taka tańsza jest ta walcówka? 18 walców na każdym po 2 łożyska plus dużo zębatek i łańcuchów, to nie wiem czy wiele taniej wyjdzie w utrzymaniu, ale ja mam łańcuchową prasę wiec się nie wymądrzam.
Pogadał pogadał i nic nie wiem np. jakie jest zapotrzebowanie mocy , czy dno rotora jest opuszczane jakieś fakty a nie ta prasa jest zielona i ta też jest zielona I jeszcze jedno rotor niema noży norze to oddzielny element prasy współpracujący z rotorem .
Pierwsza część o prasie była tutaj th-cam.com/video/edmHmLPtVjg/w-d-xo.html Jeśli będzie dużo ciekawych pytań to zrobimy oddzielny film w których odpowiemy na pytania :)
Zgadzam się w 100% , U mnie pasówka radzi sobie dobrze w kiszonce ,a walcówka u znajomego też świetnie sobie radzi w słomie 😉,to już mit że bela staje w komorze .
Nie mit, miałem RC rollant 255 z mpsem itd i belki słomy stawały w dzień. Pomalowanie farba walców coś tam dawało na krótki czas. Osobiście nie polecam walcówki do słomy.
Choć sprzedaje ją to jestem wraz zdania że marka claas jako firma to jedne z najlepszych sprzętów zniwowych. Ale zgodzę się z tym też że mchal to lider
@@Befivj234 owszem, z kombajnami się zgodzę, machla nie miałem, więc nie mogę się wypowiedzieć ale ogólnie żadna walcowa raczej temu zadaniu nie sprosta. Takie jest moje zdanie.
Witam. Jestem prawie... zadowolony z tej prasy bo ma bardzo dobrą wydajność, ale po roku czasu i 1600-et balotów jestem rozczarowany. Prawie połowa palców uległa wyłamaniu ( tylko nasłuchiwałem podczas pracy kiedy następny strzeli, zacznie ocierać o prowadnicę). Użytkowałem różnych producentów pras , ale tylko w tej prasie ta szybko uległy uszkodzeniu. To moja Sipma z 1998 roku(którą jeszcze mam) ma jeszcze oryginalne palce. Proszę o informację czy jest może akcja serwisowa na te elementy?
Każda prasa, zresztą jak każda maszyna powinna być dobrana pod wielkość i potrzeby gospodarstwa, a stałokomorowa mchale w słomie nie staje sprawdzone na własnej skórze
To czemu jest słaby zgniot w tych prasach? Borykamy się z tym problemem od 3 lat a serwis mchale nie potrafi tego naprawić jeden rozwozil pizze a drugi liga piłkarska się zajmuje podczas napraw i są nieprzyjemni jakby wszystkie rozumy pozjadali a nie znają się na swojej pracy
Nie wiem który dealer serwisuje u Pana - proszę do nas napisać na info@korbanek.pl pana nazwisko, numer telefonu i powiat. Proszę też napisać kto nie potrafił Panu pomóc - jeśli jest Pan w powiecie który my teraz obsługujemy to sprawdzimy jak rozwiązać problem o którym Pan tu napisał. Jeśli to nie nasz region, to porozmawiamy z Producentem aby odpowiednio zareagował - zawsze reaguje.
@@korbanekTV Dziękuję za zainteresowanie sprawa i bardzo chętnie porozmawiam jak i przedstawię dana sytuację. Pomijając temat zdarzyło mi się korzystać z państwa serwisu i nwm jak jest obecnie ale gdy mieliście pod swoim szyldem markę Claas byłem bardzo zadowolony 😀
Czyli zmiennokomorowe prasy słabo sobie radzą z sianem i sianokiszonką? Mam gospodarstwo w kierunku krów mlecznych więc nie wiem co wybrać, odpowie ktoś?
Witam! Czy jest możliwość wziąć od Państwa na testy rozrzutnik obornika firmy BERGMANN?? Stoimy przed zakupem rozrzutnika i bierzemy pod uwagę zakup tej maszyny.
Witam, zapraszam do kontaktu z przedstawicielem firmy Korbanek lub przez stronę internetową www.korbanek.pl/ sprawdzimy czy mamy maszynę pokazową która Państwa interesuje.
Producent podaje zapotrzebowanie mocy 80 KM, jednak realnie najlepiej pracować ciągnikiem o mocy powyżej 100-120KM, - z prasami jest tak że im więcej mocy tym lepiej :). Model bez noży potrzebuje jakieś 10 % mniej mocy.
Jest taka możliwość - o szczegóły prosiłbym zapytać pod adresem email info@korbanek.pl, lub tez proszę o kontakt telefoniczny pod nr telefonu 61 8950 301. Ewentualnie jeżeli ma Pan kontakt z naszym handlowcem to można też z nim się skontaktować.
@@przemekszewczyk9143 dziękuję za odpowiedź, odezwę się w tej sprawie jestem z Lubelskiego i rozmawiałem z dilerem Mchale na pokazach maszyn w Ułęży i nie byli zainteresowani jak oni to stwierdzili firma Mchale nie daję maszyn w testy ale widze że z Korbankiem można rozmawiać, dzięki i pozdrawiam
Jeżeli chodzi o cenę to prasa stałokomorowa F5500 będzie tańsza od V6 750 o jakieś 10 -15% , oczywiście zależy tez od wyposażenia tych maszyn. Natomiast katalogowe minimalne zapotrzebowanie mocy obie maja podobne i jest to ok 90 KM. Wiadomo że z ciągnikiem tej mocy nie będzie się robiło jakiś rekordów zwłaszcza na pagórkowatym terenie. W praktyce stała komora powinna pracować z ciągnikiem ok 100 KM w górę , a zmienna komora 110-120 KM w górę.
Ciężko jednoznacznie stwierdzić co będzie bardziej wytrzymałe. Tak jak zaprezentowaliśmy , prasa stałokomorowa pracuje pod mniejszym obciążeniem i dopiero przy końcowej fazie zbijania łańcuchy i walce pracują pod dużym obciążeniem . Jednak są klienci którzy prasą zmiennokomorową robią 50 -70 tyś belek nie wymieniając pasów. To wszystko zależy od tego jak się maszynę użytkuje i w jakich warunkach ona pracuje.Tak jak poprzednik napisał -obie prasy komorę zwijającą mają napędzaną przez łańcuchy. Zatem może chodziło panu o wytrzymałość pomiędzy pasami a walcami.
@@przemekszewczyk9143 nie właśnie cv hodzilo o pasy i łańcuchy które napędzają skoro łańcuchy napędzają pasy to widać co szybciej zurzyje się i wtedy można porównać czy walcowa wytrzyma dłużej na jednych łańcuchach czy pasowa bo takie pasy to nie mało kosztują i spinki razem
@@piotrpisanko4274 Łańcuchy jak są użytkowane tak jak powinny być, czyli odpowiednio nasmarowane i naciągnięte ze spokojem wytrzymają 15 -20 tyś. belek.
Pierwsza część była w tym filmie th-cam.com/video/edmHmLPtVjg/w-d-xo.html A teraz Serwisant wyjaśnia: co wybrać: prasę stało czy zmiennokomowową:
- na mniejsze gospodarstwo wybieraj stałokomorową bo jest tańsza, na większe, wielkoobszarowe i usługi, wybierz zmiennokomorową bo jest wydajniejsza.
- kiedyś twierdzono, że na trawę lepsza jest stałokomorowa a na słomę zmiennokomorowa.
A jak Ty uważasz: czy dla pras McHale (i wyboru: stało czy zmiennokomorowa), ważniejszy jest rodzaj zbieranego materiału, czy obszar do zbioru?
Coraz lepiej idzie Maciejowi 👍👍👍👏👏
#Korbanek Dużo wiedzy przekazane, super film👍
Ja walcowa robiłem baloty po kombajnie rotorowym. Sieczka i dawała radę w samo południe bez najmniejszych problemów
Krótko, zwięźle, treściwie i na temat :) pozdrawiamy
Bardzo fajny filmik - profeska, faktycznie kolega się rozkręca.
Super opisówka pras. Pełen profesjonalizm :) Brawa dla Macieja
Miałem oba rodzaje pras i nie zgodze się z tym filmem bo po latach pracy nigdy nie kupie stałokomorowej (prasuje słome siano sianokiszonke). Obie były używane więc znam koszty utrzymania i prasa zmienno komorowa jest tańsza w utrzymaniu. Ma mniej zębatek, łańcuchów i łożysk elementów które się zużywają w obu przypadkach. Jedynym dodatkowym kosztem pasówki są pasy i spinki choć do tej pory wymieniłem w niej tylko spinki (teraz w nowych są pasy bezszwowe więc warto dopłacić).
Prasa zmiennomomorowa jest bardzo wydajna. Trzeba ciągnik tak ze 130km i równe pole i 15-20km/h można śmigać- zależy od słomy
Polecam stałokomorową łancuchowo-walcową case ih rb 344 rc , jak narazie bezawaryjna prasuje wszystko , nawet słomę w południe suchą jak pieprz , jedynym mankamentem jest to ze jednak slychac te rolki łańcucha jak chodzi na pusto
Świetne maszyna. Filmiki coraz bardziej profesjonalnie robione i szczegółowe informacje przekazywane.
Dobre omówienie. Mamy claas rollant walcowy zmienno komorowy i nadaje się tylko do siana , jak przyjdzie prasowac słomę to właśnie tak jak Pan mówi słoma zatrzymuje się w komorze i nie da się jej owinąć.
Tak jak już pisałem pod innym filmem Macieja, super wiedza która powoduje że chce się obejrzeć z ciekawością cały film.
Ktoś szybko wstaje ;) patrzę a to już 50min temu wstawione dopiero się kawa parzy i oglądamy ;)
Bardzo fajny kolejny film o prasach brawo Maciej ! Zapomnieliśmy o jednym, stałokomorową jakąkolwiek można kupić od 50000 PLN a zmiennokomorową już raczej razy 2...
konkretnie i na temat
Jakie realne przeciętne wydajności w słomie osiąga V6? Ile mniej więcej waży jeden balot średnicy ok 125 cm? Jak cenowo przedstawia się V6? Macie wolne prasy aby zakup zrealizować jeszcze przed żniwami?
Super materiał , więcej takich
Mam i polecam V6 gdy zacząłem na niej pracę w tamtym roku poezja słome i trawę wciąga nosem musi być po prostu szeroki pokos i nie ma problemu z mokra trawa
Do słomy, siana, sianokiszonki, lucerny, koniczyny zmienno komorowa prasa żadna inna
Ja jestem zakochany w sposobie zakładania siatki. Takie coś powinno być w każdej maszynie.
O ktoś znajomy że szkoly😁fajna prezentacja maciej!
Kupiłem v660 i nie żałuję, jeden z moich lepszych zakupów.👌
Dziękuję za ten materiał, konkretnie i na temat
Po co miekki rdzeń w balocie z trawy?
Która prasa będzie lepsza 5500 czy 5600 różnica w cenie 17tyś. 5600 troche za dużo elektroniki. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
I to się nazywa dobry serwis :)
Dobry film ludzie na poziomie pozdrawiam
Myślałem że zmiennokomorowa mniej obciąża ciągnik na wom.
Mam pytanie odnośnie jednego pasa co jeśli wleci do komory np palec od zagrabiarki ?
Użytkuje Lely Welger RP 445 już 3 sezony. Jak na razie jestem bardzo zadowolony. Rocznie robie nią ok 6 tys beli z czego ok 1000 sztuk sianokiszonki. Z tego co widzę bardzo podobna do lely welger.Jak wygląda cenowo omawiany model prasy pasowej?
Obecnie McHale dzięki ich polityce cenowej stał się całkiem ciekawą opcją. Proszę o kontakt telefoniczny pod nr. te. 61 8950 301- ustalimy specyfikację maszyny i dowie się Pan o wszelkich szczegółach jej dotyczących. Ewentualnie może Pan skontaktować sie z nami droga mailową info@korbanek.pl, lub bezpośrednio z naszym przedstawicielem handlowym.
Witam mam pytanie jak spisujo sie belarki velgirka245
Łapa w górę👍😉
Główną różnicą między prasą stało i zmienno komorową najważniejszą dla rolnika jest to jakie prasa robi bele stało komorowa robi bele zbite ale od zewnątrz dzięki temu dużo łatwiej zadawać pasze z takich bel ręcznie zmienno komorowa zbija bele od początku więc bela jest trudniejsza do zadawania podobnie przy słomie. Przy wozie paszowym i scielarce do słomy nie ma to aż tak dużego znaczenia ale do pracy ręcznej lepsze są bele z prasy stałokomorowej
Zgadzam się z Tobą. Miałem kiedyś bele robione zmiennokomorową i żeby ręcznie ją rozdać no to trzeba było się na męczyć, przy stałokomorowej jest dużo łatwiej
@@krzychus8521 jeśli słoma jest sucha jak pieprz to obojętnie jaką prasą zrobisz nigdy nie będzie problemu z rozwijaniem.
@@karolkarolak5329 innej nie zbieram🙈
Miałem po pasowej to rdzeniem można było rzucać po oborze a rozwalić się nie chciał, po stało komorowej tak nie jest, dużo łatwiej go rozwalić
@@krzychus8521 wiadomo że inna klasa zgniotu. Po zwykłej prasie potrzeba 1,5-2 beli żeby zrobić na pasowej. Osobiście uważam że lepiej kupić raz a porządnie i prasa po kilku- kilkunastu latach się zwraca. Mniej beli do owinięcia, mniej zużytego sprzętu, paliwa, mniej czasu potrzebnego itp. Tak to wszystko policzyć to po latach nazbiera się trochę pieniędzy.
@@krzychus8521 można robić z miękkim rdzeniem
Czy opłaca się kupić na 50ha prasę Mc hale v660 ?
mam prasę pasową zmienna komorową i też zdarza się że bela przy średnicy ok 150cm staje w komorze
Czy ja wiem czy taka tańsza jest ta walcówka? 18 walców na każdym po 2 łożyska plus dużo zębatek i łańcuchów, to nie wiem czy wiele taniej wyjdzie w utrzymaniu, ale ja mam łańcuchową prasę wiec się nie wymądrzam.
podstawy znasz ale radze sie podszkolic ;)
Pogadał pogadał i nic nie wiem np. jakie jest zapotrzebowanie mocy , czy dno rotora jest opuszczane jakieś fakty a nie ta prasa jest zielona i ta też jest zielona I jeszcze jedno rotor niema noży norze to oddzielny element prasy współpracujący z rotorem .
Pierwsza część o prasie była tutaj th-cam.com/video/edmHmLPtVjg/w-d-xo.html Jeśli będzie dużo ciekawych pytań to zrobimy oddzielny film w których odpowiemy na pytania :)
Mam takie same wrażenie
Dlatego bo inny zielony konkurent ma więcej argumentow
Zgadzam się w 100% , U mnie pasówka radzi sobie dobrze w kiszonce ,a walcówka u znajomego też świetnie sobie radzi w słomie 😉,to już mit że bela staje w komorze .
Nie mit, miałem RC rollant 255 z mpsem itd i belki słomy stawały w dzień. Pomalowanie farba walców coś tam dawało na krótki czas. Osobiście nie polecam walcówki do słomy.
@@fendt690 Bo to class Machel radzi sobie w każdych warunkach 😉
Choć sprzedaje ją to jestem wraz zdania że marka claas jako firma to jedne z najlepszych sprzętów zniwowych. Ale zgodzę się z tym też że mchal to lider
@@fendt690 w prasach Machale nie ma sobie równych 😉 tak samo jak cllass w Kombajnach 😉
@@Befivj234 owszem, z kombajnami się zgodzę, machla nie miałem, więc nie mogę się wypowiedzieć ale ogólnie żadna walcowa raczej temu zadaniu nie sprosta. Takie jest moje zdanie.
Witam. Jestem prawie... zadowolony z tej prasy bo ma bardzo dobrą wydajność, ale po roku czasu i 1600-et balotów jestem rozczarowany.
Prawie połowa palców uległa wyłamaniu ( tylko nasłuchiwałem podczas pracy kiedy następny strzeli, zacznie ocierać o prowadnicę). Użytkowałem różnych producentów pras , ale tylko w tej prasie ta szybko uległy uszkodzeniu. To moja Sipma z 1998 roku(którą jeszcze mam) ma jeszcze oryginalne palce. Proszę o informację czy jest może akcja serwisowa na te elementy?
Dzień dobry. Poproszę kolegów - specjalistów od McHale aby Panu odp. tak szybko jak to możliwe;)
Każda prasa, zresztą jak każda maszyna powinna być dobrana pod wielkość i potrzeby gospodarstwa, a stałokomorowa mchale w słomie nie staje sprawdzone na własnej skórze
Prasy dobre, lepsze i McHale.
Najlepsze prasy 👍
Pewnie, że tak!!! I coraz więcej ludzi podziela nasze zdanie :)
To czemu jest słaby zgniot w tych prasach? Borykamy się z tym problemem od 3 lat a serwis mchale nie potrafi tego naprawić jeden rozwozil pizze a drugi liga piłkarska się zajmuje podczas napraw i są nieprzyjemni jakby wszystkie rozumy pozjadali a nie znają się na swojej pracy
Nie wiem który dealer serwisuje u Pana - proszę do nas napisać na info@korbanek.pl pana nazwisko, numer telefonu i powiat. Proszę też napisać kto nie potrafił Panu pomóc - jeśli jest Pan w powiecie który my teraz obsługujemy to sprawdzimy jak rozwiązać problem o którym Pan tu napisał. Jeśli to nie nasz region, to porozmawiamy z Producentem aby odpowiednio zareagował - zawsze reaguje.
@@korbanekTV Dziękuję za zainteresowanie sprawa i bardzo chętnie porozmawiam jak i przedstawię dana sytuację. Pomijając temat zdarzyło mi się korzystać z państwa serwisu i nwm jak jest obecnie ale gdy mieliście pod swoim szyldem markę Claas byłem bardzo zadowolony 😀
Zapraszamy do kontaktu - mamy kilku serwisantów, którzy "zjedli zęby" na prasach :) nie tylko McHale, wiec postaramy się Panu pomóc.
Może coś o prasach maschio gaspardo?
Mam nową fusion 3 zrobione slomy ponad 600 bel nic nie staje nawet w poludnie to nie metal fach
Jak tam każdy nazywa się Paweł Korbanek!
Czyli zmiennokomorowe prasy słabo sobie radzą z sianem i sianokiszonką? Mam gospodarstwo w kierunku krów mlecznych więc nie wiem co wybrać, odpowie ktoś?
Zapraszamy do kontaktu 513600630 - doradzimy
Witam! Czy jest możliwość wziąć od Państwa na testy rozrzutnik obornika firmy BERGMANN?? Stoimy przed zakupem rozrzutnika i bierzemy pod uwagę zakup tej maszyny.
Witam, zapraszam do kontaktu z przedstawicielem firmy Korbanek lub przez stronę internetową www.korbanek.pl/ sprawdzimy czy mamy maszynę pokazową która Państwa interesuje.
Jan Żuraszek Witam. Może orientuje się Pan ile czasu trwa taki test?
Jaki Maciej jak Paweł.
Jakie realne zapotrzebowanie na moc ma prasa pasowa bez załączonych noży.
Producent podaje zapotrzebowanie mocy 80 KM, jednak realnie najlepiej pracować ciągnikiem o mocy powyżej 100-120KM, - z prasami jest tak że im więcej mocy tym lepiej :). Model bez noży potrzebuje jakieś 10 % mniej mocy.
@@przemekszewczyk9143 Dziękuję
Czy jest możliwość przetestowania tej prasy w słomie i sianokiszonce ? chodzi mi o zmiennokomorową
Jest taka możliwość - o szczegóły prosiłbym zapytać pod adresem email info@korbanek.pl, lub tez proszę o kontakt telefoniczny pod nr telefonu 61 8950 301. Ewentualnie jeżeli ma Pan kontakt z naszym handlowcem to można też z nim się skontaktować.
@@przemekszewczyk9143 dziękuję za odpowiedź, odezwę się w tej sprawie jestem z Lubelskiego i rozmawiałem z dilerem Mchale na pokazach maszyn w Ułęży i nie byli zainteresowani jak oni to stwierdzili firma Mchale nie daję maszyn w testy ale widze że z Korbankiem można rozmawiać, dzięki i pozdrawiam
Jak z rużnią się te prasy w cenie i w wymaganiu mocy.
Jeżeli chodzi o cenę to prasa stałokomorowa F5500 będzie tańsza od V6 750 o jakieś 10 -15% , oczywiście zależy tez od wyposażenia tych maszyn. Natomiast katalogowe minimalne zapotrzebowanie mocy obie maja podobne i jest to ok 90 KM. Wiadomo że z ciągnikiem tej mocy nie będzie się robiło jakiś rekordów zwłaszcza na pagórkowatym terenie. W praktyce stała komora powinna pracować z ciągnikiem ok 100 KM w górę , a zmienna komora 110-120 KM w górę.
i jeszcze nie powiedzałes o jakosci belki z obu pras
mam mchale f5500 bele słomy staja w komorze przereklamowane złomy
Masz chyba w mażeniach, jak Ci staje.
Mc hale V6 nie ma opcji miękkiego rdzenia?
Jak najbardziej operator ma możliwość wyboru z sterownika miękkiego lub twardego rdzenia.
Staje w słomie stała komora więc po co mówić że jest uniwersalna
Czytałem gdzieś że w McHale przekładnie robią Polacy a dokładnie Polska firma Starosielski?
120cm czy 125cm?
Witam model McHale F5500 formuje balot o wymiarach 125cm x 123cm (średnica x szerokość)
👍😷✋
Jaka różnica wytrzymałość pasów a łańcuchów
Pasy także napędza łańcuch w stało komorowych rolę pasów przejmują walce bo tutaj biorę pod uwagę prasę walcową która jest na filmie
Ciężko jednoznacznie stwierdzić co będzie bardziej wytrzymałe. Tak jak zaprezentowaliśmy , prasa stałokomorowa pracuje pod mniejszym obciążeniem i dopiero przy końcowej fazie zbijania łańcuchy i walce pracują pod dużym obciążeniem . Jednak są klienci którzy prasą zmiennokomorową robią 50 -70 tyś belek nie wymieniając pasów. To wszystko zależy od tego jak się maszynę użytkuje i w jakich warunkach ona pracuje.Tak jak poprzednik napisał -obie prasy komorę zwijającą mają napędzaną przez łańcuchy. Zatem może chodziło panu o wytrzymałość pomiędzy pasami a walcami.
@@przemekszewczyk9143 nie właśnie cv hodzilo o pasy i łańcuchy które napędzają skoro łańcuchy napędzają pasy to widać co szybciej zurzyje się i wtedy można porównać czy walcowa wytrzyma dłużej na jednych łańcuchach czy pasowa bo takie pasy to nie mało kosztują i spinki razem
@@piotrpisanko4274 Łańcuchy jak są użytkowane tak jak powinny być, czyli odpowiednio nasmarowane i naciągnięte ze spokojem wytrzymają 15 -20 tyś. belek.
@@przemekszewczyk9143 to jednak pasy dłużej wytrzymają bo pisałeś że 50 70 tys bel co niektórzy potrafią zrobić na nich pozdrawiam i dzięki
pierwszy!!!!
Skwar12 super witaj
Łapkę też dałeś pierwszy
Gość gada mocno do rzeczy
Kupilem rok temu v6750 porażka
Aż dziwne bo to są naprawdę bardzo dobre maszyny