День учителя. Історія свята. Традиції святкування.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 25 ธ.ค. 2024
  • Вишукані букети з квітами, щирі привітання, теплі слова від своїх вихованців - так відзначають в Україні день вчителя. Офіційно це професійне свято називається: «День працівників освіти» чи «День освітянина». Це свято педагогів усіх професій, рангів та рівнів, що займаються вихованням та навчанням людей, організацією дитячої діяльності та дитячих структур, управлінням в системі освіти. День вчителя відзначається в першу неділю жовтня. Але неофіційно його відзначають в першу п’ятницю, щоб учні могли привітати своїх викладачів, вчителів, вихователів. В Україні свято має широке визнання - святкується не тільки вчителями, але й учнями, студентами та їхніми батьками.
    Як виникла ідея святкування Дня вчителя?
    В незалежній Україні день освітянина офіційно почали відзначати в 1994 році після того, як 11 вересня було видано Указ Президента України «Про День працівників освіти». Та ще задовго до цього дня працівники педагогічної сфери отримували почесті та вшановування як у світі, так і в самій Україні.
    5 жовтня - офіційна дата Міжнародного дня вчителя. Саме цього дня в далекому 1966 році, в Парижі відбулася Спеціальна міжурядова конференція, на якій були розглянуті питання щодо статусу вчителів. Вперше Всесвітній день вчителя відзначався 5 жовтня 1994-го року. До цього святкування приєдналося понад 100 країн по всьому світу. Всесвітній день вчителя зарахований до системи міжнародних днів Організації Об’єднаних Націй (ООН).
    На території колишнього СРСР, до складу якого входила Україна, День вчителя був заснований у вересні 1965 року, проте святкувати його розпочали після 1 жовтня 1980-го року, після затвердження Указу Президії ВР СРСР «Про святкові і пам’ятні дати». Свято відзначалося в першу неділю жовтня.

ความคิดเห็น •