Вітаю. Я зробив антену конюшину на 1ггц. На резонансній частоті ксв 1.006. На 969мгц ксв 1.2. На 1029мгц теж 1.2 950-1050 в діапазоні 1.3ксв. Міцна, мідь 3.6мм діаметр. Додав би фото але тут неможна. Антена люкс! Працюєм далі.
@@Kachanivskuj_litsey Калькулятор не уповноважений вимагати. Теорія та практика показує що товстий дріт дає більшу ширину спектру. Також калькулятор показує що сторони одного витка мають бути різної довжини. А практика показує що якщо взяти сторони конюшини рівні четверті та половині хвилі то це теж працює. Щось типу 75-150-75 на 1ггц. І навіть більше скажу, зазор в центі тоді можна вибрати мінімальним. 2, 3мм. Паразитна ємність менше, зза товщини паразитна індуктивність теж менша. То практика панове!
@@Kachanivskuj_litseyантена реб, синиця 1 зроблений з сталі, шток що по центру теж стальний точений болт з отвором для кабелю. Жодна теорія забороняє робити стальні антени, але КСВ тієї антени нічим не гірше ніж з міді.
@@AlexCoprandos КСХ може і не гірше, але ефективність випромінювання менша, адже частина енергії переходить в тепло. Завдяки явищу скін-ефекту, електролітичне покриття сталі міддю хоча б на 50 мікрон значно зменшить втрати в антені.
Все ваши приборы Tectronk и HP стоят очень дорого и есть только у очень ограниченного круга людей. Качество согласования антенны можно посмотреть Nano VNA. Есть модели до 6ГГц и стоят они150 баксов. Спектральную плотность можно оценить спектро-анализатором tinySA. Его цена такая же. Эти приборы были разработаны очень квалифицированным японским радиоинженером для радиолюбительских целей, а проект был выложен в открытый доступ, после чего китайцы начали его производить.
Олександр Павлович дуже цікаві відео, запрошуємо вас відвідати каф ртт НУЗП для майстер класу та спілкування, та якщо булаб така можливість в реалізації придбання сучасного високо частотного (профеційного) аналізатора спектра. Дякую за увагу.
Тот , что у вас СВЧ кабель ,так у меня он RG402. В даташите на этот кабель указан минимальный радиус изгиба. Именно этот кабель называется полужосткий. От обычного отличается тем ,что оплетка пролужена,что обеспечивает лучшее качество экранировки и меньшее ослабление на СВЧ. А вот смыкать его сильно не нужно. Может происходить разрыв (трещины) в оплетке. До 1.5 гГц можно и более дешевый применять. Как для наружи его вообще лучше не использовать.(жаба ему быстро цицьки даст ,за одно и джамеру)
Спробуйте в гугль Quadrifilar Loop Antenna Vincent F. Fusco, Robert Cahill, and Rong-Lin Li Abstract-A new quadrifilar antenna has been developed for generating circularly polarized backfire radiation. The antenna consists of two orthogonal rectangular conducting loops, each in- corporating capacitive coupling and fed using either a single or two coaxial cables. Though the geometry is much simpler than a conventional quadrifilar helix antenna, the radiation pattern per- formance is very similar. Measured and simulated patterns are compared for two antennas with different feed arrangements. It is shown that the resonant structure can produce a cardioid pat- tern with a directivity of 4.5 dB (120 3-dB beamwidth) and a front-to-back ratio of more than 20 dB at the center operating fre- quency. A 10% impedance bandwidth (VSWR 2) over which the axial ratio is less than 3 dB is demonstrated. Index Terms-Loop antennas, quadrifilar antennas, thin wire antennas.
Питання про потужність антен. Як зрозуміти на яку потужність може працювати антена а на яку не може? Ну наприклад ви кажете що антена витримує 100 ват. Я так розумію що це визначається КСХ чи може я ще деяких нюансів не знаю
Таблиці частот каналів керування росс ФПВ дронів дасте? Дійсно потрібні широкополосні підсилювачи потужності для РЕБ, чи можна обійтись вузькополосними підсил потужності з BW =0.05*fo ? Якщо росіяни постійно змінюють частоти.
Крім переваг, такі антени мають свої недоліки та потребують ще дещо, зі свого досвіду проєктування та аналізу антени "конюшина", скажу що діаграма спрямованості буде геть не така, що ви собі плануєте та бачите при розгляді цієї антени "в вакуумі". Не хочу говорити багато на загал, але все є в літературі. Що говорити про антени, якщо мало хто навіть аналізує охолодження таких пристроїв. Не заради реклами, а для інформування, гляньте в мене на каналі відео про термічний аналіз подібних пристроїв.
Дякую за відео, для мене досить цікавий лікбез)). Виникло питання, як що ми вмикаемо реб на частоті приймача керування , ми створюемо якийсь рівень шуму і приймач не може виділити серед нього сигнал оператора, бо шум набагато більший ніж сигнал передавача оператора, який знаходится за кілометри....А як що ми вмикаемо наприклад 5.8ГГц для подавлення відеоканалу мавіка,що фізично відбуваеться? що ми глушим? вибачаюсь, як що про це ви вже казали в своїх відео ,а я хріново дивився...
Доброї ночі! Підкажіть будь ласка, щоб Ви порадили ( даховий реб на авто 7 модулів завад) на рахунок ефективної антени - квадрофілярну чи клеверну, чи іншу?
Там нет понятия сопротивления есть понятие импеданса это немного разное! Не разглашайте пожалуйста какими антеннами мы пользуемся как делают многие блогеры!
Бажаю здоровʼя! Підкажіть будь ласка, як правильно підібрати антену. Маю на увазі що джамери мають діапазон наприклад 700-900МГц, а антени більшість йдуть зі стандартним діапазоном типу М900 і т.д. без уточнення відхилень від і до. Дякую!
Не сприйміть за критику, радше за уточнення. Мабуть то "хвильовий опір" або характеристичний імпіданс мався на увазі. P.S.: що до хейту ("що ти вмієш!?/що ти знаєш!?") - це не потребує уваги, бо це або вороги, або тролі! І чим більше їм приділяється уваги - тим вони більше проявляють активність! Тож їх треба ігнорувати або блокувати (якщо відверта маячня/нецензурщина пре). А люди з мізками все і так зрозуміють за контекстом, і якістю подання інформації. P.P.S.: я хоч і не був радіоаматором, але завжди надихався такими людьми і досі цікаво до цього долучитись, а долучитись з користю для всіх - це взагалі було б щось неймовірне! Цікаві відео.
до вас запитання як до людини яка розуміється на таких речах. Ось в відео людина каже про потужність антени що там антена витримує 100ват і це перевірено. І ще від однієї людини я чув подібні вислови що потрібна антена на таку то частоту і на на 50ват. Цей параметр антен також визначається якимось чином? Що це за така, раніше не бачена характеристика?
@@UncleFreid потужність (будь-якого приладу, не тільки антен) це здатність, в першу чергу, витримувати потік енергії без шкоди для приладу. Тому у всіх приладів має бути "номінальна потужність" (граничне значення) - це як обмеження аби не спалити прилад/пристрій. А реально можна працювати і на менших значеннях, та тут вже питання ефективності (є, наприклад, світлодіодні лампи і на 1 Ватт, от тільки світла від них недостатньо для освітлення чогось суттєвого, а якщо збільшити їх потужність, то вони вийдуть з ладу від перегріву). Якщо потрібен радіо-передавач певної дальності (відстань на яку сигнал передається з мінімально-достатньою "силою"), то, відповідно, це буде потребувати мінімально-необхідної потужності (тут вже має значення направленість випромінення, частота, тип модуляції і т.п.), отже, антена має відповідати цим усім вимогам. Радіо-сигнал - це ж не магія, а звичайна фізика: енергія передається електро-магнітними хвилями (світло - це теж електро-магнітне випромінення, просто значно вищої частоти), а отже все можна порахувати. P.S.: я не спеціаліст з радіо, тож знаю це лише поверхнево. Зважайте на це.
@@Electromechaniac Дякую що відповіли я вже здається зрозумів що мав на увазі під потужністю антени автор відео мова про момент на 12:39. В пасивній антені як правило немає напівпровідників. Справа в тому що антенна собою являє собою коливальний контур який налаштований на певний резонанс і такий параметр як КСХ коефіцієнт стоячої хвилі показує який відсоток енергії передавача передається до навколишнього середовища (це якщо стисло і просто). І чим менший цей цей параметр (в ідеалі 1) тим більше енергії передається від передавача і тим краще працює антена. А чим він більший тим більше енергії антена не випромінює а вона просто витрачається на нагрів елементів передавача. На тій антені показало КСХ 1.7 тоді як для потужних пристроїв потрібен мінімум 1.5 а краще ще менше. Для 100 ватного джамера потрібен ще менший ксх на його частоті. І саме через високий КСХ антена нагрівалась. І я так думаю що через це йдуть розмови в війську про стоватні антени тоді як потрібно просто зважати на КСХ щоб таких випадків не відбувалося Але я також можу помилятись)
@@UncleFreid КСХ показує лише співвідношення відданої (у простір) потужності і тої, що повернулася назад до підсилювача (через різні значення характеристичного імпіденсу антена-вихідний тракт) і саме передавач, його підсилювач, буде грітись при поганому КСХ. Нагрів антени відбуватися буде виключно, якщо елементи антени не здатні витримати струм від резонансних коливань (недостатня потужність цієї антени), бо якщо зменшити потужність передачі, але НЕ покращити КСХ, то передавач буде грітись і надалі (звісно що менше), а антена перестане грітись майже повністю. Поганий КСХ вирішити можна, а от недостатню потужність антени - ні... Хоча важливі обидва параметри.
@@Electromechaniac тоді ця потужність антени має якось вимірюватись. Якісь парметри мають бути. Я так розумію що товщина металу впливає на потужність. можна зробити висновок що там тонка фольга і за рахунок цього антена не витримує і згоряє. На відео не просянений цей момент
Я не депутат і не маю профільної освіти але ELRS 25Hz це кількість пакетів на секунду. Тобто передавач відправляє 25 окремих LoRa повідомлень. До радіоканалу не дуже відноситься.
Саме так, що не так? Миж про радіо, та щильність. А також про свіпування. Яб звісно ще міг розповісти про SF але я це розповідав раніше:) th-cam.com/video/x0AMIljwsM8/w-d-xo.htmlsi=XcfvEVeyNxjHKx63 Що правда тоді, я не був депутатом 😂
Quadrifilar Loop Antenna Vincent F. Fusco, Robert Cahill, and Rong-Lin Li Abstract-A new quadrifilar antenna has been developed for generating circularly polarized backfire radiation. The antenna consists of two orthogonal rectangular conducting loops, each in- corporating capacitive coupling and fed using either a single or two coaxial cables. Though the geometry is much simpler than a conventional quadrifilar helix antenna, the radiation pattern per- formance is very similar. Measured and simulated patterns are compared for two antennas with different feed arrangements. It is shown that the resonant structure can produce a cardioid pat- tern with a directivity of 4.5 dB (120 3-dB beamwidth) and a front-to-back ratio of more than 20 dB at the center operating fre- quency. A 10% impedance bandwidth (VSWR 2) over which the axial ratio is less than 3 dB is demonstrated.
Власноруч, звісно можливо. Але щось мені підказує, що це буде дорожче та довше. Де купати, зараз вже з цим великих проблем не має. Я купую у Сергія з Мукачева.
Чесно кажучи, ми навіть не заморачувались. Ми просто знайшли тих хто робить і все. Пошукайте Quadrifilar Loop Antenna Vincent F. Fusco, Robert Cahill, and Rong-Lin Li Abstract-A new quadrifilar antenna has been developed for generating circularly polarized backfire radiation. The antenna consists of two orthogonal rectangular conducting loops, each in- corporating capacitive coupling and fed using either a single or two coaxial cables. Though the geometry is much simpler than a conventional quadrifilar helix antenna, the radiation pattern per- formance is very similar. Measured and simulated patterns are compared for two antennas with different feed arrangements. It is shown that the resonant structure can produce a cardioid pat- tern with a directivity of 4.5 dB (120 3-dB beamwidth) and a front-to-back ratio of more than 20 dB at the center operating fre- quency. A 10% impedance bandwidth (VSWR 2) over which the axial ratio is less than 3 dB is demonstrated. Index Terms-Loop antennas, quadrifilar antennas, thin wire antennas.
Видео полезное. К сожалению ,многие ,кто делает РЭБ даже об этом понятия не имеют. А вот со спектральной плотностью Вы переборщили. Что за 25 герц ? Что за ERLS ? Я так ничего и не нагуглил. Наверное какая то новая физическая величина. Что такое СПМ (PSD) знаю. А вот 25 герц ERLS пока для меня загадка. ELRS так это к управлению дронами.
@@alexandrfedienko7541 Спасибо за совет. Вообще то я просто максимально коректно хотел вас поправить. А анализатор спектра от Роде и Шварц я пользовал ,когда вы еще в начальной школе учились.Их тогда было в ссср всего 10 штук. Хотел просто помочь. Удачи.
@@АлександрШевченко-л2л😂 Боже якби ви знали скільки людей інколи мені так пишуть. Я звісно теж людина радянських часів але ніколи жодного разу не намагався навіть комусь написати щодо хтось колись десь навчався коли я вже відбивав ключом морзянку. Дивіться все дійсно є в гугль. В мене дуже простий принцип у житті. Якщо людина сама не витратить час для того щоб знайти дізнатись, то ніхто ніколи їй нічим не допоможе.
@@alexandrfedienko7541 В общем то я с вами согласен. "Умников" действительно много. Только я не задавал вопрос. Вот к примеру "гуголь" мне не раскажет , что некоторые производители РЭБ тестируют свое оборудование , вернее его эфективность , по падению скорости приема данных в протоколе ELRS. Это не имеет никакого отношения к СПМ. Обратите внимание. На анализаторе ,где свип 50 милисекунд картинка отличается от прибора ,где свип 20 милисекунд. Я не про АЧХ ,а про зубцы на картинке. Для данных китайских изделий думаю про СПМ говорить не приходится,хотя пересчитать можно без труда даже без калькулятора. Там схема с простейшим СВИП. К сожалению Это не та платформа и место ,где бы можно было растечься в подробностях. За "начальную школу" и "роде и шварц" уж извените. Не к месту было.
Крутые приборы но не у всех они есть, и стоят кучу баксов а воякам треба дёшево и сердито, где взять недорогой КСВ метр, бо зараз все рации цифровые а связи нет без интернета, а як робе антена никто не знает и знать не хоче
Це супер. Моє завдання не критикувати. А підсвітити те що я бачив чув. До речі, як ви пультом який на 433 керуєте джамером на 433🤔 у частині вимикання.
@@alexandrfedienko7541 Я ставлю 433 радіореле. З 433 джамерами працювати не доводилося. Як треба буде то поставлю релюхи на 315 і по всьому. Питання до вас. Чи маєте інформацію по робочій схемі детектору частоти на світлодіоді. Мені треба зробити декілька карманних детекторів на 1ГГц. Я пробував робити на двох супер швидкісних діодах 1N5711 і світлодіода. Чи вірно так? Можливо є у вас якісь думки? Є така тема що якщо згорить джамер або перетворювач то вояки можуть не помітить. Для того і необхідні детектори на шеврон))). Як світить в 5 метрах від реб то працює...ну хоч якось.
@@alexandrfedienko7541дивно, бо деякі депутати мають і виробнитство і навіть заводи. Але ж і дослідження теж важливі, якщо ви дійсно коммунікуєте з виробниками і вони реагують на зауваження!
Приклад гідного депутата. Дякую, брате! Слава Україні!
Дякую за приємні слова.
@@mim2990поки так:)
Дякую за серію відео, почув для себе дещо цікавого. 73!
Дякую і вам. 73!
Дякую Вам за як завжди дуже файне, цікаве, корисне та пізнавальне відео!!!
Дякую за ваш відгук.
Дякую за надану інформацію, стисло та зрозуміло
Дякую за відгук.
Дякую за інформацію. Чудові, актуальні відео. Чекаю нові записи.
Дякую за відгук
Дякую за корисну інфу!
Працюємо далі!......
Дякую
За відгук
Дякую Вам, надихнувся вашими відео, скоро випробування))).
Бажаю вдалих.
Синьо-голубий кабель - RG-141. Дуже красивий, зручний, широкосмуговий і потужний.
Доброго ранку. Друзi виробляють ребы. Потрiбнi якiснi квадрофiлярнi антени. Купимо багато по розумнiй цiнi .
Вітаю. Я зробив антену конюшину на 1ггц.
На резонансній частоті ксв 1.006.
На 969мгц ксв 1.2.
На 1029мгц теж 1.2
950-1050 в діапазоні 1.3ксв.
Міцна, мідь 3.6мм діаметр.
Додав би фото але тут неможна.
Антена люкс!
Працюєм далі.
Світлину можна завантажити на imgbb а сюди посилання скинути
калькулятор вимагає для такої частоти діаметр проводу 1,9мм
@@Kachanivskuj_litsey
Калькулятор не уповноважений вимагати.
Теорія та практика показує що товстий дріт дає більшу ширину спектру.
Також калькулятор показує що сторони одного витка мають бути різної довжини.
А практика показує що якщо взяти сторони конюшини рівні четверті та половині хвилі то це теж працює. Щось типу 75-150-75 на 1ггц.
І навіть більше скажу, зазор в центі тоді можна вибрати мінімальним. 2, 3мм. Паразитна ємність менше, зза товщини паразитна індуктивність теж менша.
То практика панове!
@@Kachanivskuj_litseyантена реб, синиця 1 зроблений з сталі, шток що по центру теж стальний точений болт з отвором для кабелю.
Жодна теорія забороняє робити стальні антени, але КСВ тієї антени нічим не гірше ніж з міді.
@@AlexCoprandos КСХ може і не гірше, але ефективність випромінювання менша, адже частина енергії переходить в тепло. Завдяки явищу скін-ефекту, електролітичне покриття сталі міддю хоча б на 50 мікрон значно зменшить втрати в антені.
21:06
Мабуть перший депутат, якого НЕ хочеться пристрелити)))
Зазвичай депутати працюють проти інтересів України.
Дякую за відгук. Та ні, я працюю на Україну:)
Гарна у Вас лабораторія. Підписався.
Та ні, все старе:) але хоч щось
Все ваши приборы Tectronk и HP стоят очень дорого и есть только у очень ограниченного круга людей. Качество согласования антенны можно посмотреть Nano VNA. Есть модели до 6ГГц и стоят они150 баксов. Спектральную плотность можно оценить спектро-анализатором tinySA. Его цена такая же. Эти приборы были разработаны очень квалифицированным японским радиоинженером для радиолюбительских целей, а проект был выложен в открытый доступ, после чего китайцы начали его производить.
Згоден. Саме тому, Наступне відео буде саме про ці прилади, які фізично не працюють понад 3 ггц.
Хоча написано на них до 6 ггц
@@alexandrfedienko7541 дуже цікаво буде глянути. Також СА 6 розгляньте за можливості
Олександр Павлович дуже цікаві відео, запрошуємо вас відвідати каф ртт НУЗП для майстер класу та спілкування, та якщо булаб така можливість в реалізації придбання сучасного високо частотного (профеційного) аналізатора спектра. Дякую за увагу.
Дякую за запрошення. Буду у Запоріжжі, обовʼязково.
Тот , что у вас СВЧ кабель ,так у меня он RG402. В даташите на этот кабель указан минимальный радиус изгиба. Именно этот кабель называется полужосткий. От обычного отличается тем ,что оплетка пролужена,что обеспечивает лучшее качество экранировки и меньшее ослабление на СВЧ. А вот смыкать его сильно не нужно. Может происходить разрыв (трещины) в оплетке. До 1.5 гГц можно и более дешевый применять. Как для наружи его вообще лучше не использовать.(жаба ему быстро цицьки даст ,за одно и джамеру)
Гарне відео
Дайте інформацію по цій антені! Теж маю сумнів що вона квадрофілярна, інтернет видає зовсім іншу інформацію...
Добрий вечір! Конче потрібна система РЕБ на авто. Підкажіть де можна замовити з антеною квадрофіляр. Дякую.
Спасибо 🙏, что Вы есть ! Хотелось бы Вам помочь .!!! Маякните , если сочтете нужным мою просьбу .
Доброго дня. Підкажіть де можна знайти розрахунки квадрофілярної антени щоб зробири самому
Спробуйте в гугль
Quadrifilar Loop Antenna Vincent F. Fusco, Robert Cahill, and Rong-Lin Li
Abstract-A new quadrifilar antenna has been developed for generating circularly polarized backfire radiation. The antenna consists of two orthogonal rectangular conducting loops, each in- corporating capacitive coupling and fed using either a single or two coaxial cables. Though the geometry is much simpler than a conventional quadrifilar helix antenna, the radiation pattern per- formance is very similar. Measured and simulated patterns are compared for two antennas with different feed arrangements. It is shown that the resonant structure can produce a cardioid pat- tern with a directivity of 4.5 dB (120 3-dB beamwidth) and a front-to-back ratio of more than 20 dB at the center operating fre- quency. A 10% impedance bandwidth (VSWR 2) over which the axial ratio is less than 3 dB is demonstrated.
Index Terms-Loop antennas, quadrifilar antennas, thin wire antennas.
Питання про потужність антен. Як зрозуміти на яку потужність може працювати антена а на яку не може? Ну наприклад ви кажете що антена витримує 100 ват. Я так розумію що це визначається КСХ чи може я ще деяких нюансів не знаю
Таблиці частот каналів керування росс ФПВ дронів дасте? Дійсно потрібні широкополосні підсилювачи потужності для РЕБ, чи можна обійтись вузькополосними підсил потужності з BW =0.05*fo ? Якщо росіяни постійно змінюють частоти.
Крім переваг, такі антени мають свої недоліки та потребують ще дещо, зі свого досвіду проєктування та аналізу антени "конюшина", скажу що діаграма спрямованості буде геть не така, що ви собі плануєте та бачите при розгляді цієї антени "в вакуумі".
Не хочу говорити багато на загал, але все є в літературі.
Що говорити про антени, якщо мало хто навіть аналізує охолодження таких пристроїв. Не заради реклами, а для інформування, гляньте в мене на каналі відео про термічний аналіз подібних пристроїв.
Так я не рекламую:)! Я досліджую.
Дякую гляну.
@@alexandrfedienko7541 Ваші відео важливі, як для користувачів так і для виробників)
Порадьте реле для запуску РЕБ виносною кнопкою. Чи підійде твердотільне реле 40А DD Fotek?
А навіщо таке потужне? Звісно підійде, навіть з запасом.
@@alexandrfedienko7541 РЕБ має 3 блоки по 50вт вистачить?
@@tovstyiaзвісно.
Дякую за відео, для мене досить цікавий лікбез)). Виникло питання, як що ми вмикаемо реб на частоті приймача керування , ми створюемо якийсь рівень шуму і приймач не може виділити серед нього сигнал оператора, бо шум набагато більший ніж сигнал передавача оператора, який знаходится за кілометри....А як що ми вмикаемо наприклад 5.8ГГц для подавлення відеоканалу мавіка,що фізично відбуваеться? що ми глушим? вибачаюсь, як що про це ви вже казали в своїх відео ,а я хріново дивився...
Я взагалі не розумію придушення 5 ггц аналог відео. По перше ви його не придишите, по друге виж можете перехоплювати відео потік.
@@alexandrfedienko7541 то всьо зрозуміло,але на 5.8 майже в кожному ребі стоїть модуль з антеной...
Доброго дня.Як з вами звязатись хочу купить Синицю 3 і незнаю як на них вийти.Бо вже трохи некупив квертус за 90000.На один канал.
Доброї ночі!
Підкажіть будь ласка, щоб Ви порадили ( даховий реб на авто 7 модулів завад) на рахунок ефективної антени - квадрофілярну чи клеверну, чи іншу?
Цікавить як можна вирахувати, яку максимальну потужність може переварити антенна. Дякую за цікаві відео!
Антена має хвильовий опір він дорівнюється 50 Ом
Далі з конструктиву.
Там нет понятия сопротивления есть понятие импеданса это немного разное! Не разглашайте пожалуйста какими антеннами мы пользуемся как делают многие блогеры!
Порекомендуйте будь ласка адекватні варіанти РЕБ на пікап проти фпв 750-1050.
Дякую
Порадьте хороших виробників ребів.потрібен реб
Бажаю здоровʼя! Підкажіть будь ласка, як правильно підібрати антену. Маю на увазі що джамери мають діапазон наприклад 700-900МГц, а антени більшість йдуть зі стандартним діапазоном типу М900 і т.д. без уточнення відхилень від і до. Дякую!
Зверніть увагу у бік антени квадрофіляр. Не треба шукати антену з високим коефіцієнтом підсилення.
Дякую! Не підкажете де її можна придбати?
Яку саме антену?
Квадрофілярну. Можливо є посилання, як приклад?
antifly.cc/
Добрий день, не підкажете, де можна придбати такий квадрофіляр?
Ось тут
antifly.cc/
Не сприйміть за критику, радше за уточнення. Мабуть то "хвильовий опір" або характеристичний імпіданс мався на увазі.
P.S.: що до хейту ("що ти вмієш!?/що ти знаєш!?") - це не потребує уваги, бо це або вороги, або тролі! І чим більше їм приділяється уваги - тим вони більше проявляють активність! Тож їх треба ігнорувати або блокувати (якщо відверта маячня/нецензурщина пре). А люди з мізками все і так зрозуміють за контекстом, і якістю подання інформації.
P.P.S.: я хоч і не був радіоаматором, але завжди надихався такими людьми і досі цікаво до цього долучитись, а долучитись з користю для всіх - це взагалі було б щось неймовірне! Цікаві відео.
до вас запитання як до людини яка розуміється на таких речах. Ось в відео людина каже про потужність антени що там антена витримує 100ват і це перевірено. І ще від однієї людини я чув подібні вислови що потрібна антена на таку то частоту і на на 50ват. Цей параметр антен також визначається якимось чином? Що це за така, раніше не бачена характеристика?
@@UncleFreid потужність (будь-якого приладу, не тільки антен) це здатність, в першу чергу, витримувати потік енергії без шкоди для приладу.
Тому у всіх приладів має бути "номінальна потужність" (граничне значення) - це як обмеження аби не спалити прилад/пристрій. А реально можна працювати і на менших значеннях, та тут вже питання ефективності (є, наприклад, світлодіодні лампи і на 1 Ватт, от тільки світла від них недостатньо для освітлення чогось суттєвого, а якщо збільшити їх потужність, то вони вийдуть з ладу від перегріву).
Якщо потрібен радіо-передавач певної дальності (відстань на яку сигнал передається з мінімально-достатньою "силою"), то, відповідно, це буде потребувати мінімально-необхідної потужності (тут вже має значення направленість випромінення, частота, тип модуляції і т.п.), отже, антена має відповідати цим усім вимогам.
Радіо-сигнал - це ж не магія, а звичайна фізика: енергія передається електро-магнітними хвилями (світло - це теж електро-магнітне випромінення, просто значно вищої частоти), а отже все можна порахувати.
P.S.: я не спеціаліст з радіо, тож знаю це лише поверхнево. Зважайте на це.
@@Electromechaniac Дякую що відповіли я вже здається зрозумів що мав на увазі під потужністю антени автор відео мова про момент на 12:39. В пасивній антені як правило немає напівпровідників.
Справа в тому що антенна собою являє собою коливальний контур який налаштований на певний резонанс і такий параметр як КСХ коефіцієнт стоячої хвилі показує який відсоток енергії передавача передається до навколишнього середовища (це якщо стисло і просто). І чим менший цей цей параметр (в ідеалі 1) тим більше енергії передається від передавача і тим краще працює антена. А чим він більший тим більше енергії антена не випромінює а вона просто витрачається на нагрів елементів передавача.
На тій антені показало КСХ 1.7 тоді як для потужних пристроїв потрібен мінімум 1.5 а краще ще менше. Для 100 ватного джамера потрібен ще менший ксх на його частоті. І саме через високий КСХ антена нагрівалась.
І я так думаю що через це йдуть розмови в війську про стоватні антени тоді як потрібно просто зважати на КСХ щоб таких випадків не відбувалося
Але я також можу помилятись)
@@UncleFreid КСХ показує лише співвідношення відданої (у простір) потужності і тої, що повернулася назад до підсилювача (через різні значення характеристичного імпіденсу антена-вихідний тракт) і саме передавач, його підсилювач, буде грітись при поганому КСХ.
Нагрів антени відбуватися буде виключно, якщо елементи антени не здатні витримати струм від резонансних коливань (недостатня потужність цієї антени), бо якщо зменшити потужність передачі, але НЕ покращити КСХ, то передавач буде грітись і надалі (звісно що менше), а антена перестане грітись майже повністю.
Поганий КСХ вирішити можна, а от недостатню потужність антени - ні... Хоча важливі обидва параметри.
@@Electromechaniac тоді ця потужність антени має якось вимірюватись. Якісь парметри мають бути. Я так розумію що товщина металу впливає на потужність. можна зробити висновок що там тонка фольга і за рахунок цього антена не витримує і згоряє. На відео не просянений цей момент
Де можна знайти інформацію по цим антенам?
Я не депутат і не маю профільної освіти але ELRS 25Hz це кількість пакетів на секунду. Тобто передавач відправляє 25 окремих LoRa повідомлень. До радіоканалу не дуже відноситься.
Саме так, що не так?
Миж про радіо, та щильність. А також про свіпування.
Яб звісно ще міг розповісти про SF але я це розповідав раніше:)
th-cam.com/video/x0AMIljwsM8/w-d-xo.htmlsi=XcfvEVeyNxjHKx63
Що правда тоді, я не був депутатом 😂
Дуже перепрошую, Ви кажете про квадріфілярну антену. Вона має бути спіральною, якщо це квадріфілярна. Може, та, що у Вас, вона має іншу назву?
Quadrifilar Loop Antenna Vincent F. Fusco, Robert Cahill, and Rong-Lin Li
Abstract-A new quadrifilar antenna has been developed for generating circularly polarized backfire radiation. The antenna consists of two orthogonal rectangular conducting loops, each in- corporating capacitive coupling and fed using either a single or two coaxial cables. Though the geometry is much simpler than a conventional quadrifilar helix antenna, the radiation pattern per- formance is very similar. Measured and simulated patterns are compared for two antennas with different feed arrangements. It is shown that the resonant structure can produce a cardioid pat- tern with a directivity of 4.5 dB (120 3-dB beamwidth) and a front-to-back ratio of more than 20 dB at the center operating fre- quency. A 10% impedance bandwidth (VSWR 2) over which the axial ratio is less than 3 dB is demonstrated.
@@alexandrfedienko7541 У вас на відео не кварофілярна антена, а рамкова.
@@tillduhast1278 Все правильно ! На відео саме шкваркофілярная антенна !
Порекомендуйте, будь-ласка, де брати толкові джаммери. Або зробіть відео, як ті джаммери робити власноруч. Це було б ще краще.
Власноруч, звісно можливо. Але щось мені підказує, що це буде дорожче та довше.
Де купати, зараз вже з цим великих проблем не має. Я купую у Сергія з Мукачева.
Это волновое сопротивление (не омическое)
А чому на антені петлі розірвані? це модифікація в плюс ширини діап?
Я ставитиму 2 джамери на одну і ту ж частоту. Щоб хоч якось не просрати щільність.
Розумно
Як розрахувати квадрифілярну антену? В інтернеті мало інфи!
Чесно кажучи, ми навіть не заморачувались. Ми просто знайшли тих хто робить і все.
Пошукайте
Quadrifilar Loop Antenna Vincent F. Fusco, Robert Cahill, and Rong-Lin Li
Abstract-A new quadrifilar antenna has been developed for generating circularly polarized backfire radiation. The antenna consists of two orthogonal rectangular conducting loops, each in- corporating capacitive coupling and fed using either a single or two coaxial cables. Though the geometry is much simpler than a conventional quadrifilar helix antenna, the radiation pattern per- formance is very similar. Measured and simulated patterns are compared for two antennas with different feed arrangements. It is shown that the resonant structure can produce a cardioid pat- tern with a directivity of 4.5 dB (120 3-dB beamwidth) and a front-to-back ratio of more than 20 dB at the center operating fre- quency. A 10% impedance bandwidth (VSWR 2) over which the axial ratio is less than 3 dB is demonstrated.
Index Terms-Loop antennas, quadrifilar antennas, thin wire antennas.
@@alexandrfedienko7541 знайшов на двох сайтах - простим смертним не дозволяє скачувати. Треба підтвердити що я академік або оплатити кругленьку суму
Джамер на 800, мешает ДУ не гармониками. Есть такой термин ИМД. Гармоники всегда идут вверх. А в низ это другая история.
Як звязатися? Є ідеї і рішення..
Можу допомогти з швидкою доставкою з китаю . 10 днів. Якщо груз готовий для відправки.
Хто може порекомендувати дійсно ефективний купольний РЕБ проти фпіві.
Ніхто. Навіть я не намагаюсь робити цього.,
Видео полезное. К сожалению ,многие ,кто делает РЭБ даже об этом понятия не имеют. А вот со спектральной плотностью Вы переборщили. Что за 25 герц ? Что за ERLS ? Я так ничего и не нагуглил. Наверное какая то новая физическая величина. Что такое СПМ (PSD) знаю. А вот 25 герц ERLS пока для меня загадка. ELRS так это к управлению дронами.
Все є в гуглі
@@alexandrfedienko7541 Спасибо за совет. Вообще то я просто максимально коректно хотел вас поправить. А анализатор спектра от Роде и Шварц я пользовал ,когда вы еще в начальной школе учились.Их тогда было в ссср всего 10 штук. Хотел просто помочь. Удачи.
@@АлександрШевченко-л2л😂 Боже якби ви знали скільки людей інколи мені так пишуть. Я звісно теж людина радянських часів але ніколи жодного разу не намагався навіть комусь написати щодо хтось колись десь навчався коли я вже відбивав ключом морзянку. Дивіться все дійсно є в гугль. В мене дуже простий принцип у житті. Якщо людина сама не витратить час для того щоб знайти дізнатись, то ніхто ніколи їй нічим не допоможе.
@@alexandrfedienko7541 В общем то я с вами согласен. "Умников" действительно много. Только я не задавал вопрос. Вот к примеру "гуголь" мне не раскажет , что некоторые производители РЭБ тестируют свое оборудование , вернее его эфективность , по падению скорости приема данных в протоколе ELRS. Это не имеет никакого отношения к СПМ. Обратите внимание. На анализаторе ,где свип 50 милисекунд картинка отличается от прибора ,где свип 20 милисекунд. Я не про АЧХ ,а про зубцы на картинке. Для данных китайских изделий думаю про СПМ говорить не приходится,хотя пересчитать можно без труда даже без калькулятора. Там схема с простейшим СВИП. К сожалению Это не та платформа и место ,где бы можно было растечься в подробностях. За "начальную школу" и "роде и шварц" уж извените. Не к месту было.
++
Крутые приборы но не у всех они есть, и стоят кучу баксов а воякам треба дёшево и сердито, где взять недорогой КСВ метр, бо зараз все рации цифровые а связи нет без интернета, а як робе антена никто не знает и знать не хоче
Дешевий сир буває тільки в АТБ
Але він там не завжди свіжий.
Сопротивление не омическое а волновое
Дякую за зауваження. Саме так. Постійно хвилююсь на камеру 🤷♂️
@@alexandrfedienko7541 Дуже вдячний Вам за те,що Ви робите.
Може хвильовий опір?
Опир, а не супротыв 😅
😅😅 Дякую я вже там по тексту виправився.
Пульт можна в пакетик покласти.😊
У алюмінієву фольгу! 😉
Ну або кандом:)
@@alexandrfedienko7541 до цього ще потрібно додуматись, але ж пакетик по домашньому.
@@dgo42 тоді випромінювання від пульта на радарах противник не побачить
Цікаво
У Вас в ВР з-за спини виглядав один покидьок...коли вже ВР буде прибрана від ворогів?
Пульт - то у вас поганий пульт. Э норм моделі. Я ставлю і пульт і дистанційку на дроті.
Це супер. Моє завдання не критикувати. А підсвітити те що я бачив чув. До речі, як ви пультом який на 433 керуєте джамером на 433🤔 у частині вимикання.
@@alexandrfedienko7541 Я ставлю 433 радіореле.
З 433 джамерами працювати не доводилося.
Як треба буде то поставлю релюхи на 315 і по всьому.
Питання до вас.
Чи маєте інформацію по робочій схемі детектору частоти на світлодіоді.
Мені треба зробити декілька карманних детекторів на 1ГГц.
Я пробував робити на двох супер швидкісних діодах 1N5711 і світлодіода. Чи вірно так?
Можливо є у вас якісь думки?
Є така тема що якщо згорить джамер або перетворювач то вояки можуть не помітить. Для того і необхідні детектори на шеврон))). Як світить в 5 метрах від реб то працює...ну хоч якось.
Сашко таки тямить в РЕ.
Ви як депутат, то чому не організувати якісне виробництво?
Бо згідно закону, я не маю на це право. Але на дослідження, маю право.
Дякую@@alexandrfedienko7541
@@alexandrfedienko7541дивно, бо деякі депутати мають і виробнитство і навіть заводи. Але ж і дослідження теж важливі, якщо ви дійсно коммунікуєте з виробниками і вони реагують на зауваження!
Хвильовий опір в омах..Щоб без русизму.
Дякую. Вибачаюсь не завжди ідеально
30ват,100ват а як сябя маете ,друже?! Мабуть Вам до прфесіоналів а не докітаю.
Це ви на якій мові😂