Шлях України у ЄС - в чому важливість зеленого відновлення як умов вступу до Євросоюзу

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 30 มิ.ย. 2024
  • В Українському кризовому медіацентрі відбулася дискусія на тему “Чому Україну не пустять в ЄС без екологічної складової в стратегії відновлення? Втрата зеленої складової у відновленні України як наслідок другорядності екологічної політики”
    Експерти з екології пояснили, чому надання пріоритетності та забезпечення наскрізності екологічної складової у стратегії відновлення та сталого розвитку України є важливим критерієм для вступу в Європейський Союз та дали оцінку невідповідності цим критеріям парламентського законопроєкту «Про засади відновлення України».
    Експерти зазначають, що Європейський Союз має суворі вимоги щодо екологічних стандартів, які є невід’ємною частиною стратегії сталого розвитку. Вступ до ЄС вимагає від країн-кандидатів відповідності цим стандартам, щоб забезпечити збереження навколишнього середовища, сприяння економічному розвитку та підвищення якості життя громадян.
    Діяльність в рамках проєкту «Системні екологічні реформи на шляху до ЄС» стала можливою завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Цей проєкт сприяє співпраці між парламентом та громадянським суспільством для впровадження системних екологічних реформ, необхідних для євроінтеграції України.
    СПІКЕРИ: ⦁ Юлія Овчинникова, народний депутат України, голова підкомітету з питань лісових ресурсів, об’єктів тваринного та рослинного світу, природних ландшафтів та об’єктів природно-заповідного фонду Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування (онлайн); ⦁ Тамара Малькова, координатор Робочої групи 5 "Енергетика, транспорт, довкілля та зміна клімату" Української сторони Платформи громадянського суспільства Україна-ЄС, директор Інформаційного центру "Зелене досьє"; ⦁ Олена Кравченко, виконавчий директор Міжнародної благодійної організації "Екологія-Право-Людина" (онлайн); ⦁ Ганна Голубовська-Онісімова, експертка з екологічної політики (онлайн). ⦁ Руслан Гаврилюк, модератор, Національний координатор Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства, голова Національного екологічного центру України.
    00:00 Вступ
    03:34 Чи можливо на законодавчому рівні забезпечити пріоритетність екологічної політики
    11:33 Наскільки дієвою є робота громадськості
    17:48 Екологічна політика у Верховній Раді
    30:21 Труднощі проходження екологічних законів через парламент
    42:02 Як налагодити контроль над виконанням прийнятих законів
    47:05 Особливості співпраці громадськості з парламентарями в Європі
    51:07 Що має робити уряд
    #УкраїнаЄС #ЗеленеВідновлення #Євроінтеграція #USAID

ความคิดเห็น •