Webinar - Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne (UPR)- o co w tym chodzi?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 10 พ.ค. 2021
  • Szanowni Państwo,
    Czy wiecie, że w 2020 r. otwarto 396 uproszczonych postępowań restrukturyzacyjnych (UPR) - ogółem prawie 800 restrukturyzacji i ponad 500 upadłości w zaledwie 6 miesięcy! Obecnie ponad 75 % otwieranych restrukturyzacji stanowi uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne, w tym prawie 62 % postępowań UPR odnotowano w lipcu i sierpniu 2020 r. zawarto układ (prawie 80 - 100% częściej niż "standardowo"!)
    Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne ('UPR) jest w polskim porządku prawnym instrumentem świeżym, wprowadzonym przez przepisy tarczy antykryzysowej 4.0 i odwołującym się do przepisów Prawa restrukturyzacyjnego w postępowaniu o zatwierdzenie układu. Wielu firmom w kłopotach finansowych wydaje się, że po otwarciu UPR są bezpieczne, jeśli chodzi o wnioski o upadłość składane przez ich wierzycieli. Niestety, poniższa analiza wskazuje, że kwestia ta jest co najmniej wątpliwa - więcej, istnieją poważne argumenty, iż otwarcie UPR nie wyklucza ogłoszenia upadłości z wniosku wierzyciela.
    Dlatego uprzejmie informujemy, iż przygotowaliśmy i bezpłatnie udostępniamy nagranie webinarium poświęcone uproszczonemu postępowaniu restrukturyzacyjnemu (UPR).
    Szkolenie jest adresowane do:
    - właścicieli firm - niezależnie od branży, w której firma działa,
    - prawników wewnętrznych w firmach.
    Dlaczego warto skorzystać z tego szkolenia?
    Dzięki naszemu szkoleniu dowiesz się:
    👉 w zwięzły sposób wytłumaczymy najważniejsze zasady i skutki UPR,
    👉zobaczysz jak w praktyce wygląda takie postępowanie,
    👉będziesz mógł łatwo ocenić, jakie skutki może wywołać otwarcie UPR przez Twojego kontrahenta,
    👉 UPR może być drogą do ograniczenia ryzyka osobistej
    odpowiedzialności (karnej i cywilnej)!

ความคิดเห็น •