Myslivecké zkoušky, Rytci a puškaři, Tetřevi v Beskydech - Tisíc let české myslivosti, část 6.
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 31 ต.ค. 2024
- Myslivecké zkoušky: každý, kdo chce provozovat myslivost, musí absolvovat roční praxi, teoretický kurz, a pak přísné zkoušky ze sedmi předmětů. A právě na průběh zkoušek uchazečů o první lovecký lístek jsme se zajeli podívat do vinařských Mutěnic, kde je pořádal Okresní myslivecký spolek ČMMJ Hodonín. Trochu blíže se přitom podíváme, jak se na ně chystala, a jak se k myslivosti vůbec dostala nejlepší z adeptů - Lenka Lípová.
Rytci a puškaři: Zbraně patřily k lovu odjakživa - a patřily a patří i k myslivosti. Prohlédneme si jak ty historické, které přinášejí svědectví o výtvarném citu i technické vyspělosti generací našich předků, tak ty současné. Navštívíme při tom jak puškaře a rytce zbraní, kteří dnes dále rozvíjejí dědictví nejlepších českých a moravských výrobců zbraní, tak přímo sériovou výrobu ve zbrojovce. A zamyslíme se i nad vztahem myslivce ke zbrani.
Tetřevi v Beskydech: Přísně chráněný tetřev hlušec u nás přežívá v málo početných populacích už jen na několika místech. Tam, kde zůstaly alespoň střípky jeho existence, usilují místní lesníci a myslivci o jeho záchranu, o jeho
návrat do české a moravské přírody v bohatších stavech. Mezi jeho příznivce patří i vedoucí polesí z Moravskoslezských Beskyd František Lipowski, který hledá pomoc při vypouštění tetřeva také v sousedním Polsku.
Tisíc let české myslivosti
Vyrobil MAX TV FILM, s.r.o.
Režie: Jan Mudra
(c) Českomoravská myslivecká jednota, z.s., 2007
Děkuji za tyhle videa a dávejte prosím ještě další díly !!! ❤️❤️❤️
Krásne
Soudě podle sebe, flinty a střelba nejsou zálibou, ale spíš diagnózou. 😉🤗