Köszi a videót! Nagyon érthető, részlete és szórakoztató. Ezt is többször fogom végignézni.😅 Az lenne a kérdésem, hogy van-e esetleg kidolgozott rendszered/videód a hangközök gyakorlására, vagy ezt mindenkinek a fantáziájára bízod?
Örülök, köszi! Érdemes fejben sokat építeni őket, hogy ez könnyedén menjen (skálák, skálafokok alapján). Aztán gyakorlatban látni őket, mint építőköveket. Pl. a skálákon látni, mi milyen hangköz, mi hanyadik fok, stb. -ez pl imprózás közben fontos. Beépíteni őket tudatosan a játékba, figurákat kialakítani belőlük, stb. És persze a hangzásaikat megszokni, ösztönössé tenni, hogy zeneírás/szólózás/dallamalkotás közben tudjuk, érezzük, hová kell nyúlnunk. Szóval sokféleképpen lehet őket használni, tudatosítani. Lényeg a velük való játszadozás, foglalkozás. Csak kreatívan! :)
Nem hülye kérdés. A mi-fá között alapból fél hang táv van, a fá-szó egész. Ezt a kettőt kell megjegyezni: mi-fá és ti-dó mindig fél hang lépés, a többi egész.
Minden önjelölt DJ-nek ajánlom figyelmébe! :D Komolyra fordítva, nagyon lényegretörő, érthető és emészthető videó lett. Köszi és ment a sub! :)
Köszi, örülök, ha hasznos!
Üdvözlöm hát igen a hang közöket ismernikel abból indul
Ki minden akár csak a hangolás🙏🤘
Így igaz.
Nagyon hasznos volt a videó!! Esetleg vállalnál Online vagy személyes oktatást?
Ennek örülök, köszi!
Többiről érdeklődj a webcímen, lásd a video leírásában.
@@landmine-gitar rendben köszi!
Nagyon köszönöm!
(egy abszolút kezdő, aki 40-50éve soha nem figyelt énekórán 🙂)
Ezzel mind így voltunk.. :) Szívesen!
Jó jó,de mollnál elvesztettem a fonalat az elején - el van hadarva az egész,..
Köszi a videót! Nagyon érthető, részlete és szórakoztató. Ezt is többször fogom végignézni.😅 Az lenne a kérdésem, hogy van-e esetleg kidolgozott rendszered/videód a hangközök gyakorlására, vagy ezt mindenkinek a fantáziájára bízod?
Örülök, köszi!
Érdemes fejben sokat építeni őket, hogy ez könnyedén menjen (skálák, skálafokok alapján).
Aztán gyakorlatban látni őket, mint építőköveket. Pl. a skálákon látni, mi milyen hangköz, mi hanyadik fok, stb. -ez pl imprózás közben fontos. Beépíteni őket tudatosan a játékba, figurákat kialakítani belőlük, stb.
És persze a hangzásaikat megszokni, ösztönössé tenni, hogy zeneírás/szólózás/dallamalkotás közben tudjuk, érezzük, hová kell nyúlnunk.
Szóval sokféleképpen lehet őket használni, tudatosítani. Lényeg a velük való játszadozás, foglalkozás. Csak kreatívan! :)
Lehet hülye kérdés de nem nagyon értem hogy a mi-szó miért csak másfél hang távolság?
Nem hülye kérdés. A mi-fá között alapból fél hang táv van, a fá-szó egész.
Ezt a kettőt kell megjegyezni: mi-fá és ti-dó mindig fél hang lépés, a többi egész.
@@landmine-gitar Így már értem, nagyon köszönöm szépen a válaszát.