Maszyna do szycia Janome 523HD - funkcje, szycie na różnych materiałach, instrukcja jak obsługiwać

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 7 ก.พ. 2025

ความคิดเห็น • 33

  • @wruszkajpg
    @wruszkajpg หลายเดือนก่อน +1

    material swietny, przejrzyscie pani mowi, idealne do nauki :-) dziekuje piekna pani

  • @henryklubniewski7935
    @henryklubniewski7935 ปีที่แล้ว

    Jak można na ciemnym materiale usiłować pokazywać wybór ściegu?
    I proszę o więcej zbliżeń.

    • @JANOMEPOLSKA
      @JANOMEPOLSKA  ปีที่แล้ว

      Dziękujemy za sugestię, weźmiemy ją pod uwagę.

  • @tomaszpoznanski4211
    @tomaszpoznanski4211 2 ปีที่แล้ว

    Proszę o filmik z użyciem igły podwójnej na maszynie janome hd523, jaka igła do jakiego materiału, jaka stopka, jakie ustawienia aby nie uszkodzić igły lub maszyny, jeżeli regulacja szerokości ściegu igły pojedynczej wynosi do 5mm to przy podwójnej igle o szerokości 4mm rozumiem że ściegiem ozdobnym lub zygzakiem zakres regulacji mnie puści max 0,5mm lewo/prawo, a może zostaje tylko ścieg prosty na podwójnej igle?

    • @JANOMEPOLSKA
      @JANOMEPOLSKA  2 ปีที่แล้ว

      Szycie igłą podwójną nie jest trudne, ale ważne jest zachowanie ostrożności i przed rozpoczęciem szycia sprawdzenie czy igła nie uderzy w stopkę. Jak to zrobić? Najlepiej wykonując pełne obróty kołem zamachowym. Jeżeli igła swobodnie mieści się w stopce, to nie powinno być problemu w czasie szycia. Jeżeli będzie Pan stosował igłę o rozstawie 4 mm to wówczas można stosować tylko ścieg prosty. Jeśli wybierze Pan igłę o rozstawie 2 mm to wtedy można spróbować wykorzystać np. ścieg zygzak. 
Co do doboru igieł do materiału, to tutaj zasada jest taka sama, jak przy igłach pojedynczych, czyli dobieramy igłę do rodzaju szytego materiału. Igieł podwójnych jest znacznie mniej, ale najważniejsze to przy szyciu dzianin stosować igłę do dzianin.

  • @vsqz79
    @vsqz79 ปีที่แล้ว

    Czy jest jakiś powód, dla którego w filmie niepoprawnie (tzn. odwrotnie) wkładana jest szpulka do bębenka? W instrukcji do tego modelu jest wyraźnie wskazane, że szpulka powinna być wkładana z nicą rozwijającą się w prawą stronę (tj. przy spoglądaniu na szpulkę w bębenku i rozwijaniu nici, szpulka powinna się kręcić zgodnie ze wskazówkami zegara).

    • @JANOMEPOLSKA
      @JANOMEPOLSKA  ปีที่แล้ว +1

      Faktycznie w filmie jest błąd. Szpulka powinna być włożona tak, aby w czasie szycia kręciła się zgodnie z ruchem wskazówek zegara (tak, jak sugeruje instrukcja obsługi). Na szczęście odwrotne włożenie szpulki nie wpływa na nieprawidłową pracę chwytacza wahadłowego.

  • @dawidastra
    @dawidastra 3 ปีที่แล้ว +1

    Jakiej grubości nici i igły użyto do szycia tkaniny tapicerskiej? Zastanawiam się czy maszyna poradzi sobie z nicią 40tką, a jeśli tak to jaka będzie najlepsza do tego igła?.

    • @JANOMEPOLSKA
      @JANOMEPOLSKA  3 ปีที่แล้ว +2

      Do przeszyć używałam nici do szycia Madeira o grubości 120 i igieł do tkanin Janome o grubości 80. Nić o grubości 40 nie testowałam. Ale gdybym miała szyć nićmi o grubości 40 to wybrałabym możliwie najgrubszą igłę (aby nić mogą swobodnie przesuwać się w oczku igły) do tkanin lub do jeansu.

    • @dariuszak1402
      @dariuszak1402 3 ปีที่แล้ว

      @@JANOMEPOLSKA proszę o odpowiedz - a co z regulacja dolnej obudowy bębenka? Wiadomo ze ustawiony domyślnie jest dla nici 120 - zakupiłem wiec dodatkowa obudowe bębenka i ręcznie probowalem regulować napięcie dolnej linii. Brak wg mnie testu wlasnie na grubszych niciach, (nie na 120) bo wiadomo ze do cięższych materiałów praktyczniejsze byłoby wykorzystanie grubszych nici. Ja mam ta maszyne i szyłem ostatnio gruba nicią (30-tka bodajze, kupiona na test - akurat nie było nic w granicach 80-60) ale niestety nie szło to zbyt dobrze - nic sie na dole zapętlała a albo była pofałdowana. Domyślam się ze igła do skory 100-tka mogłabyc po prostu za mała. Maszyna jest super ogólnie i cieszę sie z zakupu ale ponieważ jest sprzedawana głównie na rynku polskim ciężko znalesc bardziej zaawansowane informacje, porady w innych językach. Prosze także podpowiedzieć - jaki model jest najbardziej zbliżony parametrami do HD523?

    • @JANOMEPOLSKA
      @JANOMEPOLSKA  3 ปีที่แล้ว

      @@dariuszak1402 Zmianę naprężenia nici w bębenku zostawiałabym jako ostatni element regulacji, ponieważ bardzo łatwo go rozregulować, jeżeli chce Pan je zmieniać to polecam w jakiś sposób zaznaczyć prawidłowe ustawienie - to pomoże Panu wrócić do prawidłowego parametru. Co do samego szycia - nić o grubości 30 może być za gruba do wieloczynnościowe maszyny do szycia, możliwe, że na tej grubości nici nigdy nie osiągnie Pan oczekiwanych efektów. Ale jeżeli chce Pan próbować to proszę założyć grubszą igłę np. 120 i stopniowo proszę zwiększać naprężenie górne i dolne z bębenka. Może Pan też zastosować dwie grubości nici, czyli grubszą nić zamontować w bębenku, a cieńsza (może nawet standardową 120, nie wiem jakie efekt chce Pan osiągnąć) założyć jako nić górną.
      Odpowiednikami maszyny Janome 523HD jest np. Janome 419S i Janome 423S.

    • @dariuszak1402
      @dariuszak1402 2 ปีที่แล้ว +1

      ja probowalem szyc nicia Ariadna Tytan 60E i szyc szyje, ale naprezenie musi byc na 9-ke. kupilem drugi bebenek ktory musialem sobie wyregulowac. generalnie kiedys probowalem grubsza nic ale nie mialem dobrych rezultatow, to jest maszyna do szycia domowego, ma w nazwie hd jest mocna i szyje ladnie ale grube nici to jednak jakas granica tolerancji dla tego typu domowek.

    • @adorotkapl7948
      @adorotkapl7948 17 วันที่ผ่านมา

      Szkoda ze nie pokazała Pani jak zmienić igłę oraz jak wyglądają igłę, o których Pani mówiła... poza tym bardzo fajny filmik...

  • @dariuszak1402
    @dariuszak1402 2 ปีที่แล้ว

    witam, czy orientujecie sie Panstwo czy istnieje mozliwosc wymiany zabkow w tej maszynie na cos bardziej "ostrego"? zalezy mi by byly bardziej efektywne w przesuwaniu materialu. nie szyje dzianin a raczej grubsze materialy i dzis znajoma zasugerowala ze moze bym mogl te zabki wymienic. dziekuje za odpowiedz

    • @JANOMEPOLSKA
      @JANOMEPOLSKA  2 ปีที่แล้ว +1

      Do maszyny Janome 523HD jest określony spis części zamienny i oczywiście ząbki transportera są ujęte jako część zamienna, ale są one jedne (jeden rodzaj). Czyli wymieniając ząbki otrzyma Pani dokładnie takie same, nie ma ostrzejszych lub mniej ostrych. Jeżeli maszyna ma problem z przesuwaniem materiału, to może Pani sprawdzić w serwisie czy ząbki delikatnie się nie opuściły (może mieć to miejsce, jeżeli szyje Pani bardzo dużo), może Pani spróbować zastosować inna igłę lub inną stopkę. Jeżeli to nie pomoże to oznacza, że materiał który Pani szyje jest dla tej maszyny za gruby.

  • @wszszler
    @wszszler หลายเดือนก่อน

    Dostałam maszynę w ktòrej koło zamachowe chodzi bardzo ciężko i nie chce szyć, silnik buczy igła stoi w miejscu.

    • @JANOMEPOLSKA
      @JANOMEPOLSKA  หลายเดือนก่อน

      Czy kontaktowała się Pani w tej sprawie z naszym serwisem?

    • @wszszler
      @wszszler หลายเดือนก่อน

      @JANOMEPOLSKA Tak dzwoniłam do Janome, poproszono mnie o nakręcenie filmiku muszę znaleźć kogoś kto nakręci jak usiłuję szyć , silnik buczy a maszyna nie szyje. Nie jest tak prosto zrobić to samemu. Zrobię to dopiero w weekend. Do tej pory nie było też czasu gdyż w tym tygodniu pochowałam męża. Z wyrazami szacunku.

    • @JANOMEPOLSKA
      @JANOMEPOLSKA  หลายเดือนก่อน

      @@wszszler Bardzo mi przykro z powodu Pani rodzinnej sytuacji.

  • @hynaARTproject
    @hynaARTproject 3 ปีที่แล้ว

    Witam, czy maszyna poradzi sobie z tkaniną softshell?

    • @JANOMEPOLSKA
      @JANOMEPOLSKA  3 ปีที่แล้ว +1

      Przyznam szczerze, że nie testowaliśmy tego typu materiału, ale szyliśmy grubsze więc Janome 523HD powinna sobie z nim poradzić. Jednak, żeby mieć 100% pewności polecam odwiedzimy w jednym ze sklepów z nami współpracującymi i wykonania tam testowych przeszyć. :)

  • @lenawu1803
    @lenawu1803 3 ปีที่แล้ว

    dzień dobry, od roku używam tego modelu, do dziś nie udało mi się znaleźć dobrych ustawień do szycia niektórych syntetycznych jerseyów, maszyna przepuszcza ściegi. Zastanawiam się, czy taka jej uroda, czy coś można jeszcze poprawić?(zmiana igieł na strecz, super strecz, fioletowe janome, mikrotex itp. nie poprawia sytuacji, podobnie zmiana nici na inne). Pozdrawiam.

    • @JANOMEPOLSKA
      @JANOMEPOLSKA  3 ปีที่แล้ว

      To bardzo zaskakująca sytuacja. Testowałam ten model na różnych materiałach i takiej sytuacji nigdy nie miała. Jeżeli maszyna przepuszczała ścieg to pomagała wymiana igły na te do stretchu czy mikrotexu. A czy zauważyła Pani, że taka sytuacja ma miejsce przy jakimś jednym rodzaju materiału? Rodzajów jerseyów też jest sporo. Czy przepuszczanie ma miejscy podczas szycia ściegiem prostym czy zygzakiem?

  • @lajosz1
    @lajosz1 3 ปีที่แล้ว +1

    Maszyna nazywa się *_Easy Jeans Heavy Duty 523_* czyli ... w nazwie zawarta jest informacja, że ogólnie do zadań specjalnych, a szczególnie do Jeansu
    Tymczasem na filmiku widać szycie różnych materiałów *TYLKO NIE JEANSU*
    Co ciekawe, na stole widać Jeans, ale .... chyba coś poszło nie tak z tym szyciem Jeansu, bo ..... nie pokazano tego.
    Ergo .. można wysnuć wniosek (całkiem uzasadniony) , że skoro firma Janome, w swoim oficjalnym filmie, NIE POKAZUJE jak ich maszyna do Jeansu szyjce Jeans właśnie, to znaczy że tego Jeansu po prostu nie szyje.

    • @JANOMEPOLSKA
      @JANOMEPOLSKA  3 ปีที่แล้ว +3

      Maszyna swobodnie szyje każdy rodzaj materiału, co potwierdza nasz wpis blogowy (tutaj jeans jest zawarty) - janome.pl/dobre-rady/poznaj-maszyne-do-szycia-janome-easy-jeans-heavy-duty-523/, a także wiele pozytywnych opinii o tym modelu maszyny (chociażby na ceneo). Dzisiaj nie pamiętam, dlaczego nie ma szycia jeansu w tym filmie, ale postaram się w najbliższym czasie nakręcić krótki filmik z szycia różnych materiałów na Janome 523HD (tym razem o jeansie nie zapomnę) i dodać go tutaj lub na naszym profilu na Instagramie.

    • @lajosz1
      @lajosz1 3 ปีที่แล้ว

      @@JANOMEPOLSKA
      Mili Państwo.
      Odnoszę się do filmu opublikowanego przez Was na TH-cam, a nie na blogu, Instagramie, czy na Ceneo.
      Nadal podtrzymuje moje zdanie o tej maszynie, tym bardziej że próbujecie Państwo zbagatelizować sprawę odsyłając gdzieś do innych źródeł.
      Film jest tu .. na TH-cam i na tym filmie *NIE MA POKAZANEGO SZYCIA JEANSU* na maszynie która z definicji służy do szycia jeansu.
      Przykre to, że firma Janome, uważa potencjalnych klientów za idiotów.
      Poza tym, wszędzie trąbicie na lewo i prawo, że maszyna ma metalowy korpus.
      Otóż .... ten korpus jest tylko *NIBY METALOWY* bo to po prostu odlew ze ZNAL-u, czyli stopu Cynku i Aluminium, czyli ..... (moim zdaniem) kompletna pomyłka jeśli chodzi o zastosowanie do konstrukcji mającej przenosić obciążenia, albo (co gorsza) celowa .. prymitywna zagrywka mająca zamydlić oczy potencjalnym klientom wciskając im kit o tzw. metalowym korpusie.
      Prawdziwe metalowe korpusy maiły stare maszyny do szycia (chociażby polski Łucznik)
      Reasumując:
      Przedstawiacie maszynę do szycia która w nazwie ma *_Easy Jeans Heavy Duty_* a nie pokazujecie jak szyje Jeans.
      Nawet gdyby to było niedopatrzenie, to moim zdaniem nie najlepiej to świadczy o firmie , skoro przez rok nikt z firmy nawet nie sprawdził co też pokazywane jest w materiałach reklamowych tej firmy.

    • @JANOMEPOLSKA
      @JANOMEPOLSKA  3 ปีที่แล้ว +2

      @@lajosz1 Odesłaliśmy Pana do naszego wpisu blogowego, ponieważ tam jest pokazana, jak testujemy szycie jeansu na tym modelu maszyny. Natomiast w wielu opiniach na Ceneo użytkownicy tego modelu maszyny również informują o jej swobodnym szyciu różnych materiałów. Skoro największą wątpliwości budzi u Pana możliwość szycia jeansu przez Janome 523HD, postanowiliśmy nakręcić dodatkowy film pokazujący szycie jeansu na tym modelu maszyny. Z racji takiej, iż nie da się go dodać do istniejącego już filmu, wspomnieliśmy o dodatkowej publikacji.
      Odnośnie metalowej konstrukcji maszyny to nie wprowadzamy klientów w błąd. Marka Janome posiada 100-letnie doświadczenie w produkcji maszyn do szycia, posiada własne fabryki, w których produkowane są maszyny, ale także fabryki, a w zasadzie odlewnie samych ram do maszyn do szycia. Metalowa konstrukcja ram maszyny Janome jest unikatowa, żadna inne marka nie stosuje tego rozwiązania. Zapytamy producenta, jaki jest skład ramy i jeżeli będzie mógł to ujawnić to dam Panu znać. Ale z całą pewnością jest to bardzo mocna konstrukcja. Skoro marka Janome pisze o swoich produktach Heavy Duty czy seria Professional to nie robie tego bezpodstawnie. Janome to światowy producent maszyn do szycia i numer jeden na wielu rynkach od wielu lat

    • @lajosz1
      @lajosz1 3 ปีที่แล้ว

      @@JANOMEPOLSKA
      Cóż, każdy z nas ma swoje zdanie.
      Po to są komentarze pod filmikami żeby każdy mógł wyrazić swoje zdanie co do treści przedstawianych w publikowanych filmach.
      Ja swojego zdania nie zmieniam i nadal podtrzymuję WSZYSTKO co napisałem.
      Jeszcze raz przypomnę, że odnoszę się do filmu który komentuje, a który jest opublikowany tu, czyli na TH-cam, a nie na blogu czy na Ceneo.
      Oczywiście to Wasz kanał i publikujecie tu co chcecie i w takiej formie jaką uznacie za stosowne.
      Mimo wszystko, proponuję całkowicie usunąć ten film i opublikować nowy, w lepszej jakości i przede wszystkim z prawdziwymi informacjami.

    • @JANOMEPOLSKA
      @JANOMEPOLSKA  3 ปีที่แล้ว +3

      @@lajosz1 Wszystkie informacje zawarte w tym filmie są prawdziwe więc nie będziemy go usuwać. Pozdrawiamy serdecznie.